Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) madgie válasza Narxis (#44048) üzenetére


madgie
titán

Épp itt az ideje, szappanopera volt ez az egész világ, rinya rinya hátán.

(#44053) Narxis válasza #48613632 (#44052) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez rohadt jó. :D Szinte elfogott az akkor érzett izgalom, annyira komoly hatása van ennek a zenének.

Thanos was right.

(#44054) #48613632 válasza Narxis (#44053) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nagyon jól össze lett rakva, engem is feldobott nézés közben. Este újranézem a 2 részt együtt, rég láttam ennyire jól kidolgozott csatajelenetet. Epic minden szempontból.

Az egyedüli, ami nem tetszett, az űrhajók egysíkú mivolta. Gyakorlatilag mindhárom faj járművei, szinte ugyanazok. Pici különbség van a földi hajók között, de a Krill és a Kaylon flotta, teljesen azonos hajókból áll. Persze, külön-külön.

(#44055) mayday00


mayday00
őstag

[link]

Banshee készítőinek új sorozata. 😲 Tuti nézős nálam. Jövő hónapban kezd is. 😋

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#44056) Ispy


Ispy
veterán

Megnéztem a Origin első évadát, elég vegyesek az érzelmeim, egyrészről jó, mert skifi, másrészről elég laposka volt néhol a 10 rész alatt és pont akkor lett vége, amikor kezdett egy kicsit is érdekelni a téma.

Meglátjuk mit hoznak ki a folytatásban....de most kedvet kaptam az Orville-hez.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44057) #54715584 válasza jonnyjoker01 (#44049) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jézusom...azt gondoltam hogy ez valami amerikai sorozat magyarosított neve. :)

(#44058) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Lethal Weapon S03
Szórakoztatóbb volt sokszor, mint ez előző évad. Szerintem sikerült pótolni Riggs-et, igaz még kell egy kis idő hogy össze csiszolódjanak a színészek.
Remélem lesz folytatás, mert a sztori érdekelne.

Supnat 14x14
Jack volt a tyúk, tuti oda lett a lelke, hiába lett újra ereje teljében. Vajon visszahozza akiket megölt Mihály?
Gorgó meg tiszta Hannibal volt. :D

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#44059) Janaboy válasza gyuromoj (#44058) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nekem is ez jutott eszembe, remélem nem igy lesz, unalmas mar ez az örök szerepvaltas.
De hogy mi lesz a többiekkel, ez jó kérdés...

Janaboy

(#44060) OPiiPO


OPiiPO
addikt

The Umbrella Academy-t nézi valaki? Felénél járok, de szükségem lenne kis biztatásra hogy érdemes végignézni :)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#44061) Maxxy10 válasza OPiiPO (#44060) üzenetére


Maxxy10
addikt

Nálam kb egy két hete pihen.. kb a 8. résznél járok mivel lesz második évad egyszer biztos folytatni fogom.. de igen elég lapos..

(#44062) VágniValó


VágniValó
addikt

Akit érdekel, tegnap óta elérhető Netflixen a Formula 1: Drive to survive sorozat.
(és nyilván máshol is)

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#44063) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Star Trek Discovery

Ha tartani fogja ezt a minőséget a sorozat simán néznek még egypár évadot :C

(#44064) oriic válasza Maxxy10 (#44063) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

3. évad már berendelve, szóval örülünk. :D

Live-Die-Respawn

(#44065) jonnyjoker01 válasza Maxxy10 (#44063) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ez az új rész most nagyon jó volt. Az a bolygópukkanós cgi pedig annyira jól sikerült, hogy vagy 20x visszanéztem :DDD Hangeffektek is nagyon jól meg voltak csinálva.

Öcsém inkább a látványfilmekért van oda, sorozatokat sosem nézett, megmutattam egy pár szép jelenetet a Discoveryből és most regisztrált az egy hónapos Netflix próbaidőszakra :C

Üdv. Johnny

(#44066) Viszlát válasza VágniValó (#44062) üzenetére


Viszlát
addikt

Engem igen, köszi. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#44067) Komplikato


Komplikato
veterán

The Order S01E01-E03

Az első két rész nem nagyon nyűgözött le, mostanában azért volt pár urban fantasy próbálkozás és a The Magicians első évada azért szvsz jobb volt. Viszont a második rész végére beigazolódott, hogy kissé összetetebb lesz, mint amit a sorozathoz írt szinopszis írt a "mágusok vs vérfarkasok" témában. Azaz lesz kavarás rendesen. És akkor a harmadik részre végre kezdett beindulni. A főhős nekem unszimpatikus, meg a "tini románc" is elég erőltetett, de kezd végre érdekes lenni a sorozat.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#44068) volandy


volandy
senior tag

A törvény nevében 3. évada szerintem elég messze van az 1 évadtól. Nem tudom, hogy a végével mit akartak.
Nézhető, sőt végig leköti a figyelmet!

[ Szerkesztve ]

(#44069) Fandango válasza Komplikato (#44067) üzenetére


Fandango
veterán

The Vampire Diaries szintjét hozza?

(#44070) Komplikato válasza Fandango (#44069) üzenetére


Komplikato
veterán

Passz. Nekem a vámpír sorozatok kimaradtak. Az összes.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#44071) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Rajtam kívül nézi még valaki a Hawaii Five-0 -t? :DDD
Olyan amilyen.. közel sem tökéletes, de valahogy mégis várom hétről hétre a következő részt :)

(#44072) bobalazs válasza volandy (#44068) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Most értem a végére. Jobban is lezárhatták volna.

(#44073) trialboj


trialboj
őstag

Hello, nem tudja valaki mi történt a http://whatnext.eu/ oldallal?

Minden sorozatomat itt követtem, most nem tudom elérni, és fogalmam sincs melyiket hol hagytam abba :(

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#44074) Jadro válasza trialboj (#44073) üzenetére


Jadro
veterán

Költözik ha jól emlékszem. Hamarosan elérhető lesz, csak pont szabira ment a tulaj. (Valami ilyesmi rémlik Facebookról.) Kitartás, sokan várjuk vissza!:)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#44076) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

En személy szerint a Tv Time nevű appot használom, lehet értékelni, kommentelni stb

Mar 8,5 hónapot töltöttem sorikkal :( :D

Janaboy

(#44077) parkr válasza trialboj (#44073) üzenetére


parkr
őstag

keddre ígérték

[ Szerkesztve ]

(#44078) volandy válasza bobalazs (#44072) üzenetére


volandy
senior tag

Hát igen! Érthetetlen! Már keresgéltem biztos benéztem és még van egy rész! De ez van ez a vége!

(#44079) Zizmand válasza Janaboy (#44076) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Én is ezt használom, de én még csak 2.5 hónapnál járok. :DDD

(#44080) jonnyjoker01 válasza Zizmand (#44079) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én eszméletlenül sok sorozatot néztem egy időben, de nekem csak 2 hónapot sikerült eddig összehozni :DDD

Üdv. Johnny

(#44082) rétisün válasza #20749568 (#44081) üzenetére


rétisün
veterán

Banshee, Rick&Morty (az utóbbi csak akkor, ha az elborult animáció is jöhet, bár jobban belegondolva, van benne nem kevés sci-fi)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#44084) volandy válasza #20749568 (#44083) üzenetére


volandy
senior tag

Dark

(#44086) attiati válasza Viszlát (#43885) üzenetére


attiati
veterán

True Detective S03

Nekem pont fordított érzésem volt.

Az elején vagdalkozás, kesze-kusza. És a végére összeáll.

Rengeteg végkifejlet lehetett volna. Kicsit elbagatellizálták ezzel a befejezéssel. Ezért halt meg annyi ember?
De még mindig jobb, mint ha pedofil hálózatos végkifejlet lett volna.

Azt nem értettem, hogy a rendőrség is a Hays család zsebében volt, vagy csak sima eltusolás volt az ügy, hogy megnyugodjon a kisváros?
Durva élet lehet ez a nyomozósdi. Teljes átadja a film.

Úgy látom kevesen nézték a topikból.
Lassú, van idő gondolkozni és figyelni a részletekre. Nekem jobban tetszik az első évadnál is.

[ Szerkesztve ]

(#44087) volandy válasza #20749568 (#44085) üzenetére


volandy
senior tag

Ne ijedj meg! Német sorozat, de nagyon figyelj oda és nem baj ha egy-egy részt újranézel! Én elkezdtem, hogy na jól van gyorsan ledarálom de azt hiszem a második résznél jött a húúú ba+ érzés. Akkor elkezdtem újra, de ahogy haladt a sorozat, kénytelen voltam egy-két részt ismét megnézni. Szerintem nagyon jó sorozat. Állítólag jön a második évad.

(#44088) volandy válasza attiati (#44086) üzenetére


volandy
senior tag

Jó sorozat! De csak simán vége lett. Lehet hogy ez volt a cél, mert nekem két napja jár az agyam rajta. Vagy valami fontosat nem vettem észre. Ezért van hiányérzetem a végével kapcsolatban. 1-2. évadnak is erősebb volt a befejezése.

(#44089) bobalazs válasza volandy (#44078) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát nem értelek, a törvény nevében 6 évados!
A 6. évad végéről beszéltem.

Te meg a 3.ról.

(#44091) attiati válasza volandy (#44088) üzenetére


attiati
veterán

Első évad végére már nem is emlékszem, annyira elvont lett.

Igazad van, ennek a 3. évadnak is másmilyen vége lehetett volna. Egy sima családi dráma lett. És ahhoz képest indokolatlan bonyodalmakkal és rengeteg gyilkossággal..
Igazából az tetszett a sorozatban, hogy nagyon sokrétű. Habár nem ez lenne egy nyomozós sorozat fő vonala.

Bemutatja, hogy a rendőrség hogyan tusol el ügyeket és 30 évvel később a rendőrség után is nyomoz a média.
Képet kapunk egy amerikai munkásosztály lecsúszott életéről, ahol az anyuka alkesz, boldogtalan.
A gyűjtögető indiánról, akit a társadalom kirekeszt és rá lehet húzni minden ügyet.
Vagy a nyomozó megromlott házasságát. Hogy mennyire eltérő a férj és feleség mentalitása és nem lehet egyben tartani a házasságot.

Annyira lassú a sorozat, hogy van idő ezekre figyelni.
Őszintén szólva nem tudom hogyan lehet befejezni egy nyomozós történetet normálisan.

Nem igaz történet.
Sok szálon fut, hogy fenntartsa az érdeklődést.
Ehhez képest mégsincs elég idő kibontani a sztorit, mert minisorozat.
Szóval nem könnyű.

Az kiderült, hogy mi lett a feleségével?
És hogy miért veszett össze a lányával?

Ugye a legvégén a fia elrakja a cetlit, amire rá van írva a lakcím.
Hogy mondjuk odaadja a szőke tv riporter csajnak, hogy utánajárjon és megfilmesítse a sztorit. (ezt csak továbbgondoltam)
És ugye azt is bemutatja, hogy az egyház, árvaházak hogyan tusolnak el ügyeket, vagy rejtenek el embereket, hogy békességben élhessenek. Ahogy Julie-t is.
Az még nagy kérdés nekem, hogy Purple nyomozó a végén - amikor odaért a Julie házához, akkor direkt nem fedte fel magát, hogy megóvja őket, vagy pedig tényleg elfelejtette, hogy hol jár és hogy került oda?

Szerintem összeállt a sztori a végére, csak az utolsó előtti részben még nem volt utalás arra, hogy ilyen családi dráma fordulatot vesz az ügy.

A sorozat egyik utolsó mondata a lényeg, hogy összeforr mindaz, ami egyszer eltört. És (Julie) története nem ér véget, csak egy másik szálon folytatódik.

Való igaz, hogy ehhez a sorozathoz ez túl romantikus befejezés. És az egész film nem Julie életére volt kihegyezve. Hanem a halálára és a gyilkosságokra és a negatív dolgokra. Ehhez képest happy end lett a sorozat vége. Talán emiatt lehet hiányérzet, mert nem erre számít az ember.

Jó a sztori, a képi világ, a színészek, csak egy-egy téma aránya és kihangsúlyozása nem stimmel. Illetve a befejezés. De ezeket betudom annak, hogy mini sorozat, a téma pedig terjedelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#44092) vittgen válasza volandy (#44068) üzenetére


vittgen
aktív tag

Ha figyeltél volna a részletekre is , akkor tudnád, hogy ez a befejezés nagyon jól zárta ezt az évadot!
Megtudtuk belőle három fontos dolgot!

1. Kiderült, hogy a kislány életben maradt és hogyan alakult a sorsa!

2. Kiderült,hogy Wayne Hays detektív demenciája / Alzheimer-kór??? / éppen a legrosszabb pillanatban akadályozta meg abban, hogy saját magában pontot tegyen az ügy végére. / tudatosan ment a kertészethez,mert tudta,hogy a Hoyt birtok öreg kertészének a fiának lett a felesége az eltűnt kislány /

3. A film utolsó perceiben, amikor visszaemlékszik az egy metafora!!! A feleségével újra összejöttek! Ezzel kapcsolatos a dzsungeles jelenet,ugyanis ő egy mélységi felderítő volt a dzsungelben,tehát képletesen értve ismét magára talált,otthon érezte magát,megtalálta a számítását,révbe ért, stb...stb......!

Deeee ez csak az én véleményem!!

(#44093) attiati válasza vittgen (#44092) üzenetére


attiati
veterán

szerinted megakadályozta?

Gyakran vissza-visszafordult Julie-ra, mintha valóban nem emlékezne, hogy miért ment oda. De a demenciája nem volt annyira erős és később úgyis eszébe jutott volna. A nyomozással kapcsolatban pláne eszébe jutott minden. Mondjuk ezt csak továbbgondolom.

Nem volt olyan érzésed, hogy szinte happy end lett a vége és nem passzolt az egyre feszültebb hangulatú sorozathoz?
elásás, család fenyegetés... igaz, hogy azok más idősíkban voltak

azt megtudjuk, hogy mi lett a feleségéve és hogy halt meg?

[ Szerkesztve ]

(#44094) volandy válasza vittgen (#44092) üzenetére


volandy
senior tag

Igen ezeket figyeltem én is! Amit a végéről írtál az egy érdekes magyarázat. Akár lehet így is!
De itt többen feltettek kérdéseket: feleség, lánya stb. Lassan bontakozik ki a történet, de hogy mi történt velük nem tesz rájuk utalást!

(#44095) Lauda válasza bobalazs (#44089) üzenetére


Lauda
félisten

Mutatnál linket a 4.-5.-6. évadról?

(#44096) mayday00 válasza bobalazs (#44089) üzenetére


mayday00
őstag

Összekevered másik sorozattal. :K 3 évad van egyenlőre csak belőle. :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#44097) vittgen válasza attiati (#44093) üzenetére


vittgen
aktív tag

+ volandy

Szerintem a felesége és lánya vonal a finisben nem kapott igazi szerepet!! ...csak mintegy mellékszál volt jelen,hogy a dramaturgia kerekebb, nyomatékosabb legyen!
A nyomozó saját családi történései és hányattatásai, tragédiája /??/ CSAK egy erős mellékszál volt!

Nekem eddig ez az évad jött át a legjobban!! Zseniálisan csavargatták a történet szálait!

(#44098) vittgen válasza attiati (#44093) üzenetére


vittgen
aktív tag

Igen!! Megakadályozta!!
Vissza - visszanézett, de nem tudott vele mit kezdeni!!

Happy End lett a vége, ha az előző évadokhoz viszonyítunk!

Deee szintén saját véleményem szerint ennek nem sok jelentősége volt a végén!

Meglehetősen szabadon bánt a rendező a lehetőségekkel!

Több végkifejlet is lehetett volna! ...ebben ez lett!
Ennyi!! ;)

[ Szerkesztve ]

(#44099) bobalazs válasza mayday00 (#44096) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Valóban, összekevertem a törvény emberével...

De hogy lett True Detectiveből A Törvény Nevében, magyar fordítás a javából!

Egyébként szerintem jól le lett zárva a harmadik évad, csak ugye kicsit kacifántos. A sztori szempontjából elfogadható hogy egy egyszerű eset lett túlbonyolítva.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.