Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43751) bagyulajuve válasza gyuromoj (#43750) üzenetére


bagyulajuve
addikt

még nem állt készen a világ erre a sorozatra

Resistencia eterna

(#43752) attiati válasza gyuromoj (#43750) üzenetére


attiati
veterán

Lett abból a sorozatból valami vagy maradt ugyanolyan keszekusza?
5. részig jutottam anno.

bagyulajuve: diplomatikusan szólva :D

[ Szerkesztve ]

(#43753) j0k3r! válasza bagyulajuve (#43751) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Én sajnálom, szerettem a különc stílusát, de sajnos várható volt, hogy ha valami kilóg a kilóra gyártott, sablonos, ötlettelen sorozatok közül (szerintem mind tudjuk kb. mi(k)re gondolok), akkor azt előbb-utóbb elkaszálják, mert csak egy kisebb réteget talál meg :(

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#43754) Janaboy válasza gyuromoj (#43750) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

:Y

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#43755) bobalazs válasza Mik76 (#43748) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Spoilert használd.

#43749) Enzolord

Néztem mikor új volt. Idén jön az S2 mikor?

(#43756) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Elkezdtem nézni ezt a Sex Educationt, mert jókat hallottam róla. Eddig nem rossz.
Btw a taboot kipörgettem, nekem tetszett.

(#43757) jonnyjoker01 válasza gyuromoj (#43750) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szomorú hír. Remélem valaha eljutunk arra a szintre, hogy a minőségi, elgondolkodtató, rendesen átgondolt sorozatok népszerűbbek lesznek mint az ötlettelen futószalagon gyártott akció-szappanoperák :O

Más:

The Orville S02E06

Nagyon érdekes rész volt annak ellenére, hogy nem történt sok minden. Számomra érdekes kérdéseket vetett fel ez a rész a párkapcsolatokról, érdekes volt, meg azért tetszett, hogy nem egészen volt kiszámítható. Folyamatosan azon törtem a fejem, na ennek most mi lesz a vége :DDD Egy dolog nem tetszett annyira, még pedig a poénok, többségében elég gyengék voltak (bár azért volt egy két jelenet ahol felnevettem :DDD ).

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#43758) negyven2


negyven2
veterán

És akkor itt is van az FX-re érkező feldolgozás első teljes előzetese!

What We Do in the Shadows - Trailer

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#43759) Maxxy10


Maxxy10
addikt

The Walking Dead 10. évad berendelve.

(#43760) Janaboy válasza Maxxy10 (#43759) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Hogy nem unják..

Janaboy

(#43761) bagyulajuve válasza negyven2 (#43758) üzenetére


bagyulajuve
addikt

a film zseniális volt, hátha ez csak nagyon jó lesz

Resistencia eterna

(#43762) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Mayhem is coming. "Marvel’s @CloakAndDagger" Season 2 premieres Thursday, April 4 on @FreeformTV! #CloakAndDagger

Live-Die-Respawn

(#43763) Ispy válasza gyuromoj (#43750) üzenetére


Ispy
veterán

Én úgy emlékszem elég jó volt a nézettsége, vagy nem :F

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43764) gyuromoj válasza Ispy (#43763) üzenetére


gyuromoj
veterán

Passz, nálam eddig kimaradt a sorozat.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43765) Ispy válasza gyuromoj (#43764) üzenetére


Ispy
veterán

Pedig a 2. évad vége igazán epikre sikeredett, remélem kap egy normális lezárást. RIP

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43766) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43768) sugarforce válasza gyuromoj (#43766) üzenetére


sugarforce
őstag

3-4 eve meg sajnaltam volna ezt a hirt, de azota (szamomra) sokadt sullyedt a sorozat szinvonala, mar "csak becsuletbol" nezem. Vannak azert jobb jelenetek, meg tortenet szalak, de ugy erzem mar nem nagyon tudnak mit kezdeni a karakterekkel.

(#43769) gyuromoj válasza sugarforce (#43768) üzenetére


gyuromoj
veterán

Mindig szezon végén darabon, így nem tudom hogy a jelenlegi futó évad milyen.
Viszont én is kezdem ugyanígy érezni, ahogy írtad is.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43770) elod22


elod22
senior tag

Tudtok mondani olyan sorozatot ami hangulatra hasonló, mint az Entourage, Weeds, How to make it in America? Tegyek egy próbát a Californication-el?

(#43771) sugarforce válasza elod22 (#43770) üzenetére


sugarforce
őstag

igen, tégy próbát vele, nekem tetszett.

(#43772) sugarforce válasza gyuromoj (#43769) üzenetére


sugarforce
őstag

a jelenleg futó szezonból eddig 3-4 részt láttam, nem győzött meg, majd egyszer behozom a lemaradást.

(#43773) Mik76 válasza elod22 (#43770) üzenetére


Mik76
senior tag

A Californication elso evadja eleg szorakoztato, aztan a masodik total lejtmenet. A tobbit mar meg se probaltam. :U

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#43774) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Arrow

7x12

Ennek a résznek kb semmi értelme nem volt. Behozták ezt a dokumentarista stílust, erre előszedtek olyan karaktereket is akik meghaltak, eltávoztak, más idősíkban vannak stb. Mindezt úgy sugallva, mintha nagyjából azonos időben vették volna fel az interjúkat. (De legalábbis nem túl régen) :U

Live-Die-Respawn

(#43775) elod22 válasza Mik76 (#43773) üzenetére


elod22
senior tag

Hát ha a 7 évadból csak az első jó, akkor kár nekifogni. :)

(#43776) Amur válasza Enzolord (#43749) üzenetére


Amur
addikt

Megnéztem, nekem is bejött a karate kid "utósztori".
Ami most nagyon pozitív meglepetés volt az a marvel defenders.
Pláne hogy az iron fist 2.évad után néztem meg. Zseniális ahogy több sorozat karaktereit összehozzák.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#43777) Pitterix válasza oriic (#43774) üzenetére


Pitterix
őstag

Biztos 12?
Én nem találom tékában..... :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#43778) oriic válasza Pitterix (#43777) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De van 12 már.

Live-Die-Respawn

(#43779) sugarforce válasza elod22 (#43775) üzenetére


sugarforce
őstag

Szubjektiv. Szerintem erdemes nekikezdeni, aztan majd eldontod, hogy tetszik -e vagy sem.

(#43780) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Magicians 4x03 hat meg mindig k.va jo :)

Janaboy

(#43781) petipetya


petipetya
nagyúr

Saul Goodman irodája: kép

"nincs rá lezsóidő"

(#43782) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok
Pénteki, balázsék műsorában, Jani ajánlott egy sorozatot. Esetleg valaki emlékszik rá, tudja melyikről volt szó?

megvan
kingdom

[ Szerkesztve ]

(#43783) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Star Trek Discovery S02E04

Érdekes rész volt és izgalmas is, annak ellenére, hogy filler epizód. A The Expanse filler részeire emlékeztetett, amikor nem mozog előre a főszál jelentősen, viszont mégis egy nagyon élvezhető, izgalmas, érdekes részt raknak össze. Eleinte nagyon megijedtem Saru halálától, örülök, hogy nem nyírták ki, egyik kedvenc karakterem.

How to get away with murder S05E12

NA VÉGRE :R Nagyon remélem végre lebukik az egész bagázs, már empátiát csak Annalise felé tudok érezni, aki a hozzá közelálló személyek gyilkosságait takarítja el folyamatosan. Szerintem eljött az idő arra, hogy lezárják a sorozatot, és milyen jó lenne, ha lebukna mindenki. Bár nem nagyon gondolom, hogy ezt meglépik, mivel a show címe ... hogyan ússzunk meg egy gyilkosságot. Azért érdekes csavar lenne erre az a válasz, hogy: sehogy :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#43784) mayday00


mayday00
őstag

Kaszát kapott az Into The Badlands. A már bejelentett (és elkezdett) 3. évad lesz az utolsó. :O Kár érte. Jó kis sori volt. :O

Magyar premier - AMC: 03.25 Into The Badlands (Into The Badlands) 3. évad (folytatás) újabb 8 rész és kasza tibi.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#43785) rétisün válasza mayday00 (#43784) üzenetére


rétisün
veterán

és mikor lesz az aktuális évad második fele? mert elég régen félbemaradt, és nem találtam róla semmit :( (szerintem is kár érte....)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#43786) mayday00 válasza rétisün (#43785) üzenetére


mayday00
őstag

Jövő hónapban kezd az újabb 8 rész. :(

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#43787) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The Magicians továbbra is remek sorozat szerintem. :C

Live-Die-Respawn

(#43788) bok92


bok92
addikt

Bodyguard vagy Dogs of Berlin-hez hasonló sorozatokat tudtok esetleg ajánlani? :)

(#43789) Janaboy válasza jonnyjoker01 (#43783) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

STD bakker aze elég jó rész volt.

Ami Sarut illeti, joh persze h nem halt meg, de ennyi szenvedes után már azt akartam, h haljon meg :DDD

En Tillyt csipazom, az a haj amikor az aram megrazta :D

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#43790) parkr


parkr
őstag

Babylon 5 lehet hogy régi, de néhol nagyon nagy szövegek vannak benne :DDD

- Let me get this straight. You two are missionaries?
- Yes. Great sign.

- We hear you have recent visitation by Drazi higher being.
- Yeah, yeah. Drabonka.

- Droshalla.
- Whatever.

Appeared in garden, we hear. Droshalla lights the way.

- Yeah, great. Look, we're up to--

-- Chief. You got a minute?

Sure. Zack, do me a favor and explain the missionary...
...position to these folks.

[ Szerkesztve ]

(#43791) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szeretnék segítséget kérni valami jó kis űrbe játszódó sorozathoz. Amilyen sci-fiket láttam idáig.

Csillagkapuk ide értendő film sorozat összes, ahogy a BSG is.
Star Trekek is kihúzva
Babylon 5
Agents of S.H.I.E.L.D
Nightflyers
Expanse
Continuum
Dark Matter
Firefly
Fringe
Lost In Space
The 100
Under The Dome
Killjoys

Ezek között ugye van olyan is rendesen ami nem kifejezetten űrbe játszódik, viszont jó kis sci-fi volt. Így ezeket nézve tudtok valamit ajánlani amit érdemes lenne megnézni az újabbak közül?

Illetve hát elég esélytelen, de a Helix-hez hasonló valamelyik sarkkörön játszódó sci-fi féleség létezik? Az 1. évad amúgy baromi jó volt a Helix-nek, 2. már nem hozta az első szintjét, de ha lenne az 1. évadhoz hasonló sorozat az jó lenne. The Terror nem volt rossz, bár sci-fi-hez nem sok köze volt.

iPhone 13 Pro Max

(#43792) nitro16 válasza jozsi252 (#43791) üzenetére


nitro16
senior tag

(#43793) rétisün válasza jozsi252 (#43791) üzenetére


rétisün
veterán

sci-fi: Extant

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#43794) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Ozark Season 1

Erős kezdés után meredek visszaesés. Ez valami rohadt unalmas volt, végig arra vártam, hogy történjen végre valami, csak azért néztem végig. Ha a második évad is ilyen lesz, akkor gyorsan abba fogom hagyni.
A Jason Bateman meg egy olyan ismerősömre emlékeztet, akit lelkiismeret furdalás nélkül gyilkolnék meg, ha nem lenne büntetőjogi következménye.

[ Szerkesztve ]

(#43795) nitro16 válasza Fitzgerald (#43794) üzenetére


nitro16
senior tag

Megnyugtatlak a második évad is olyan unalmas, de lehet még jobban is.....

[ Szerkesztve ]

(#43796) Fitzgerald válasza nitro16 (#43795) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Akkor inkább keresek más néznivalót :R

(#43797) szekzol válasza jozsi252 (#43791) üzenetére


szekzol
tag

Nem űrben játszódik, de az újabbak között jó kis sci-fi volt az Altered Carbon is.

(#43798) Komplikato


Komplikato
veterán

Maniac

Párszor láttam ajánlóban és mivel majdnem kész a felirat hozzá, belevágtam. Még csak az első két részt láttam, így nem tudom MÉG miről szól. Borzasztóan élveztem minden másodpercét, az összes karaktert a filmben, a főszereplőket meg pláne. Hangulatilag erősen emlékeztet a The Zero Theorem-re, meg talán a környezet is olyan félig retro, félig utópisztikus. Biztos nem lesz akkora siker, hogy sok évadot megéljen, mivel értelmes dolgokról szól, lehet róla sokat agyalni és jó. Pedig nincs benne akció, robbanások, szex sem vér és belek. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#43799) janos666 válasza Komplikato (#43798) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mikor elkezdtem összeszedni pár pont mentén, hogy szerintem miért nem hasonlítanak (?), én is sok közös pontot találtam. Viszont hiába nem sikerült jól megfogalmaznom semmi igazán jó érvet, hogy miért, még fenntartanám ezt első benyomásom, hogy nagyon más a kettő.

Terry Gilliam legtöbb filmjével együtt a Zero-t is szeretem, és már többször láttam (bár a Python korszakból keveset ismerek, vagy még csak túl fiatalon láttam azokat ahhoz, hogy értsem a mélyebb tartalmukat, ha már azokban is volt).

A Maniac S01 is tetszett, és ezt is tervezem, hogy egyszer majd újranézem, mert biztos sokkal több történik benne egyszerre, mint amit elsőre lineárisan ki tudtam kapni belőle.
> Amúgy a Limited Series úgy tudom alapvetően egyszeri eresztés. Ha lesz is több évad, az nem egy közvetlen folytatás, és nem is feltétlenül hasonló témájú (és vagy cserélődhetnek a szereplők, vagy amelyik marad, az is más szerepet játszik).

Néhány konkrét dologban tényleg találkoznak.
- Hasonlóan cinikus például a véleményük a modern pszichológiáról (nem azt mondják, hogy nem képes segíteni, de azt sugallják, hogy ez ritkán sikerül, mert sokszor talán nem is ez a valódi céljuk a gyakorlatban, hisz profitábilisabb lehet örökké gyógyulatlanul kezelni valakit, illetve mikor mégis segíteni próbálnak, akkor sem tökéletesek/mindehatók az ilyen orvosok sem, hanem többnyire ők is némileg elb@szottabb féle emberek, épp csak funkcionálisabbak, mint a pácienseik... ;]).
- Részben hasonló pszichés/lelki problémákkal küzdenek a főszereplők, de nem egészen egyformák (egyezik pl. az antiszociális jegy, de más tőből fakad) és szerintem más a gyökerük (a Maniac esetén neurobiológia, a Zero-nál túlzott tudatosság az erős külső behatásokra).
- A virtuális valóság is hasonlóan jelenik meg, de szerintem kicsit másképp használják (a szereplők és az írók is). Terry inkább használja ezt arra, mint a The Matrix vagy eXistenZ filmek (próbálja rávenni a nézőt, hogy ő maga is kezdje elveszíteni a kapcsolatát a "valósággal", míg a filmet nézi), míg ebben a sorozatban ez pusztán egy "varázspálca" szerű írói eszköz, ami lehetővé teszi a 'világok közti utazást' (bár részben épp ezért akarom újranézni a sorozatot, hogy kicsit tisztábban felmérjem hol a határ skizofrénia, kémiai tudatmódosítás, és digitális virtuális valóság közt, mert talán kicsit eltévesztettem).

A Zero a filmen belül is elmondja, hogy az élet absztrakt értelméről szól (elsődlegesen azt próbáljuk meg bizonyítani, hogy nincs, és úgy is viselkedünk, mint aki már elfogadta ezt, de közben talán még reméljük, hogy esetleg indirekten bebizonyítjuk azt, hogy mégis van [ha bizonyos, hogy nem igaz az, hogy nincs, akkor gondolom van...]).

A Maniac esetén nem tudnám így megmondani, hogy mi volt a valódi központi témája, de talán a skizofrénia, kicsit kivetítve a dolgot oda, hogy mit is jelent az, hogy valaki nem normális (skizofrén, vagy legalább is antiszociális), ha igazából senki sem az (minden ember defektes valamilyen formában, a társadalom is őrült, csak az átlagos hülyeség nem számít hülyeségnek, mint pl. ahogy számtalan nyilvánvalóan ártalmas tett sem számít jogilag bűnnek) és hogy csak a szubjektív környezetünkön (család, munkatársak, stb) és a véletlenen (kivel hoz össze a vak szerencse és mikor hova/mibe tévedünk) múlik az, hogy ezek mellett lehet-e boldog életünk (vagy nagyon nem, hanem akár egy börtönben/diliházban kötünk ki szétgyógyszerezve).

-->>> Az utóbbi bekezdések nyomán talán az a legnagyobb különbség, ami elsőre tudat alatt azonnal szét akarta választani a fejemben a kettőt az, hogy a Maniac sokkal pozitívabb hangvételű, és kifejezetten boldog lezárású, míg a Zero annyira halálosan depresszív, hogy a végén már nem is érzi a nőző, ahogy a lezárásával megadják neki a kegyelemdöfést. A Maniac-tól úgy éreztem, hogy van értelme élnem akkor is, ha hasonlóan elb@szott ember vagyok. Mint a szereplőire, rám is vár valahol valódi boldogság az útin. Ugyanakkor a Zero után én is szó szerint lefeküdtem itthon a padlóra a sötét szobában, míg pergett a stáblista a TV-n, és perceken át teljesen üres volt a fejem, semmi gondolat nem folyt bennem, csak éreztem a mérhetetlen hatalmas, sötét űrt, és annak vonzását, ami elnyel mindent velem együtt. Tényleg úgy éreztem, hogy már most halott vagyok (nem is kell félnem tőle, ha ott és akkor leállna a szívverésem, nem számít).

* Amúgy Terry Gilliam hatalmas mestere ennek a film végi hangulatkeltésnek. Én a Tideland végén is pontosan úgy éreztem magam, hogy "hú, azt hiszem talán tényleg valahogy így érezheti magát egy enyhe agyrázkódás után valaki (borzasztóan)".

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43800) OPiiPO válasza nitro16 (#43792) üzenetére


OPiiPO
addikt

Virágbolton kívül van más megoldás hogy megnézhessem? Regisztrálni nem enged, anélkül meg csak az első két rész nézhető :O

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.