Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) vond válasza Maxxy10 (#43696) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Sokkal kevesebbet sikerült megnézni, mint szerettem volna, így ennél több választási lehetőségem nem is nagyon van: :)

Sharp Objects, The Terror, The Alienist

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43702) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog (1)

T@gged-et nézi valaki? 3. évad elejénél járok, de a kaszán gondolkodom...

(#43703) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Az összes pilot részt megnézem a sorozatokból amit még nem láttam és nálatok top 3
Köszönet mindenkinek :R

(#43704) vittgen válasza Maxxy10 (#43703) üzenetére


vittgen
aktív tag

:K

(#43705) negyven2 válasza gyuromoj (#43693) üzenetére


negyven2
veterán

Gyakorlatilag is képregény adaptáció. Ugyan úgy ahogyan az itthon is ismert korábbi sit-com. Az Archie Comics lényegében fogta a 50-es évek óta ismert képregényeit és azokból felnöteknek szóló horror kiadásokat csinál Archie Horror alatt. Eleve nem is a Netflix, hanem a CW akarta egy spin-off sorozatot csinálni a Riverdale-nek (ami alávetően szintén Archie Comics karakterekre épül) Gondolom a CW-nek ez túl durva lett volna. Ezért kötött ki a Netflixen (szintén ugyan ezt az utat járta be az Insatiable). Ráadásul még így is sokkal lightosabb lett a Netflixes Sabrina mint maga a képregény.

Például a Spellman-ék eleve azért temetkezési vállalkozók, mert lényegében, így könnyeben ki tudják "lopni" a halottak fölösleges részeit amiből aztán a vacsora készül (vagy ebéd)

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#43706) oba


oba
addikt

Köszi mindenkinek a sci-fi -s ajánlásokat :) Mindegyiknek utána fogok nézni, hogy mi fán terem :) Jelenleg a Humans -t kezdtem el, mert itt volt a gépemen. Aztán még kigondolom, melyik lesz a következő ha ezzel végzek. Jött sok tipp szóval lesz miből válogatni :) Thx!

[ Szerkesztve ]

(#43707) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

The Night Of 10/10

Bő egy nap alatt a végére is értem. Most még eléggé kavarognak a gondolataim, de nyilván ez volt a készítők célja a fináléval. Ahogy nézőként sem kapjuk meg azt a lezárást amit várnánk - DURVA SPOILER - (az igazi gyilkos még szabadlábon van) , úgy Naz sem kap semmiféle klózsört a végén (mondjuk egy ilyen dolgot nem is lehet lezárni), amikor kiül a folyópartra a hídhoz az utolsó jelenetében, az ezt hivatott szimbolizálni ugye. Ettől függetlenül, és a rövidsége ellenére ez a sorozat azonnal felkerült a képzeletbeli toplistámra.

(#43708) petipetya


petipetya
nagyúr

Star Trek Discovery 2. évad

"A kellőképpen fejlett technikai fortély nem különböztethető meg a varázslattól... A kellőképpen fejlett földönkívüli értelem nem különböztethető meg Istentől."

Az első két epizód után: olyan mély vallási és morális kérdéseket vet fel, melyek előnyére válnak egy sci-fi sorozatnak. Nem csoda, hogy még Spock elméje sem képes felfogni ezt. És végre egy tökös kapitány irányítja a hajót, kellett már egy ilyen karakter ismét. Nem mellesleg Arthur C. Clarke gondolatai 100%-ban egyeznek a sajátommal, holott a kettő egymástól függetlenül alakult ki.

Káprázatos lesz ez az évad is. Záró gondolatnak pedig egy kis nosztalgia arról, hogy egy igazi tökös kapitány úgy dobálja a sziklát, mint más a habszivacsot :)

"nincs rá lezsóidő"

(#43709) gyuromoj válasza negyven2 (#43705) üzenetére


gyuromoj
veterán

Pedig az simán beleférne még, úgy is volt hasonló jelenet, amikor az egyik boszi feláldozta magát.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43710) brownus válasza #64791808 (#43700) üzenetére


brownus
veterán

yep, imádtam, miért?

(#43712) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valahol elcsíptem egy Tom Hardy morgásokból összevágott fél percet és egy így találtam rá a Taboo sorozatára.

A történet nem túl bonyolult és mindenhol ott van Hardy, de nekem nagyon bejön. A hangulat, a zenék, a jelmezek. Igaz,hogy még csak a harmadik részen vagyok túl, de eddig teljesen jó. Sőt, a sok filmben nem túl jól elsülő előzményekről szóló részeket, jeleneteket tűkön ülve várom.
Örülnék ha meztelenül több nőt lehetne látni és nem csak Hardy-t, ezért így 3 rész után 8/10 pont eddig jár neki. :DDD

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43713) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Lost in Space 6. részénél járok, de nem tudom megérteni, hogy miért ezt a szerencsétlen Dr. Smith-t kell minden probléma forrásának tenni. Nem tudtak mást konfliktust kitalálni a forgatókönyvírók mint, hogy ez a bánat keverje a szart? :D Mondhatjátok, hogy direkt idegesítő, de a BB-ben ott volt Skyler aki szintén idegölő volt, ennek ellenére hatásosan (meg is kapta érte a az Emmy-t), Smith meg mint egy fadarab :(((

halahala

(#43714) bobalazs válasza V.Stryker (#43712) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Trailer alapján izgalmasnak tűnik, hozzáadva a listához.

(#43715) attiati válasza bobalazs (#43714) üzenetére


attiati
veterán

Belekezdtem, de nem bírtam végignézni. Újdonság, Tom Hardy, kosztümös.
De a 3. részben még mindig nem tudtam eldönteni, hogy miről akar szólni :)

Tényleg minden jelenetben Tom Hardy van. (szerintem egymaga elkérte a teljes büdzsét).
És egy szálon fut a cselekmény.

Ilyen forgatókönyvet maximum egy brazil szappanoperánál láttam :D

[ Szerkesztve ]

(#43716) S e t h válasza attiati (#43715) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem szól semmiről, illetve csak Hardyról.
Nélküle erről a sorozatról senki sem beszélne.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#43717) mayday00


mayday00
őstag

Hanna season 1 trailer. [link]

Sorozatot tavaly Magyarországon forgatták. :B Joel Kinnaman, Mireille Enos :B

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#43718) VágniValó válasza mayday00 (#43717) üzenetére


VágniValó
addikt

Király! Köszi!
Egyszerű ember vagyok: ha Joel Kinnaman benne van valamiben, akkor megnézem.

"Yo Linden, who the fuck killed Rosie Larsen!?"

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#43719) k-adi válasza bobalazs (#43714) üzenetére


k-adi
nagyúr

A trailer becsapós.

Egész végig csak hümmög, kb annyira szánalmas, hogy már youtube hümm count videó is van róla.

(#43720) vond válasza V.Stryker (#43712) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Sokan ekézték, és ekézik most is, de nekem nagyon tetszett a Taboo. Érdemes kicsit elmélyülni benne, és nem csak azt figyelni, mikor mennyit hümmög Tom Hardy. :U

Pozitívum a hangulat, atmoszféra, korábrázolás, kosztümök, díszletek, zene, fényképezés, karakterek, színészek, párbeszédek, feszültség, fordulatos történet (végre nem azt éreztem, hogy előre tudok mindent), kellő brutalitás és mocsok (bár néha azért kevesebbel is beértem volna).

Negatívum a túl sok révedés, súlytalan/kihasználatlan misztikum, nem eléggé kibontott karakterek, a legvégére kicsit meggyengülő kapocs velem, mint nézővel, nem világos célok, megmagyarázatlan dolgok (bár ez még a folytatásban orvosolható - valószínűleg nagy része szándékos is volt).

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43721) k-adi válasza vond (#43720) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ahogy írod, tipikus esete a szép a csomagolás de belül semminek... csak az a gond ezzel, hogy 2 epizod után kínos hogy nincs semmi. :DDD

(#43722) vond válasza k-adi (#43721) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem ezt írtam. :N A külcsín dícsérete mellett a "karakterek, színészek, párbeszédek, feszültség, fordulatos történet" szavakkal szerinted mit szerettem volna mondani? :U

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43723) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Vikings S05E20 finálé

Egyszerűen fantasztikusan volt megírva ez a rész. Magasak voltak az elvárások, de sikerült teljesíteniük. A csata közben végig tűkön ültem, vérnyomásom az egekben volt :DDD Tetszik ahogy lezárták az évadot.

Hail Björn Ironside!!

Üdv. Johnny

(#43724) V.Stryker válasza vond (#43720) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Most fejeztem be az évadot és nekem nagyon tetszett. Nálam simán 8.5/10. Jók a jelmezek, jó volt a cselekmény, jó volt benne Tom Hardy. Szóval nekem bejött. Kifejezetten tetszett, hogy nem akarták eltusolni az árulásokat, hanem hogy az árulás utáni helyzetet oldották meg. Más sorozatban többnyire max elintézik az árulót már előre.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43725) Enzolord válasza jonnyjoker01 (#43723) üzenetére


Enzolord
addikt

:R :R

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#43726) Fandango válasza vond (#43720) üzenetére


Fandango
veterán

Teljesen egyetértek azzal amit írtál! :K

(#43727) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Shameless 10. évad berendelve.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43728) Maxxy10


Maxxy10
addikt

SEAL Team s02e13 évadzáró volt?

(#43729) grizlisandor válasza Maxxy10 (#43728) üzenetére


grizlisandor
addikt

(#43730) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43731) Maxxy10 válasza gyuromoj (#43730) üzenetére


Maxxy10
addikt

Van pár meglepetés..

Szerk.: grizlisandor köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#43732) Janaboy válasza gyuromoj (#43730) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

SupNat a 15-ben eri el a 300. reszt?

Janaboy

(#43733) gyuromoj válasza Janaboy (#43732) üzenetére


gyuromoj
veterán

Jovoheten, a 13. résszel. :))

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43734) vond válasza gyuromoj (#43730) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Supernatural fuckyeeeeeah! ;] :C

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43735) oriic válasza gyuromoj (#43730) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Uj ev, szokasos berendelesek :D

Live-Die-Respawn

(#43736) attiati válasza vond (#43734) üzenetére


attiati
veterán

Ennyire jó?
15. évad??? Wattafa :)

[ Szerkesztve ]

(#43737) vond válasza attiati (#43736) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez már nem is egy sorozat, hanem kb. egy életérzés. ;]
Soha ne hagyják abba. :N

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#43738) Viszlát válasza #64791808 (#43700) üzenetére


Viszlát
addikt

Elvileg jön a "folytatás". Valamire mégiscsak jó Trump, megváltoztatta Sorkin elhatározását. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#43739) Maxxy10


Maxxy10
addikt

‪Kaszát kapott a Travelers :(

[ Szerkesztve ]

(#43740) Janaboy válasza Maxxy10 (#43739) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Neeeeee :O

Janaboy

(#43741) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Orville heti resze vicces volt. :D Bortus meg...Mustache-booy.:D

Live-Die-Respawn

(#43742) Ventur@


Ventur@
senior tag

Deadly Class S01 eddig

Simán mondom rá, így 3 rész után, hogy eddig nagyon pozitív a sorozat. SyFy megint érdekeset alkotott, a tőle megszokott "beteg" témával :D . Minden részt úgy nézek, hogy ebből még kell. Eddig az év meglepetése :) .

Supergirl S04E11

11 rész eltelt az évadból és a ruszki Supergirl-ről még mindig nudli infó derült ki. Mondjuk így kell eladni a sorozatot egy 5. évadra :D . Viszont egy világ dőlt össze bennem, hogy Nicole Maines (Nia Nal) transgender valójában is. Én azt hittem, hogy ez csak valami amerikai nagy pc-skedés - vagy minek nevezik ezt -, mert ha már van/volt leszbikus pár, akkor miértne lehetne egy transgendert is beletenni. Pedig annyira jó csaj franc enné meg :O :D .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#43743) parkr


parkr
őstag

csak én gondolom úgy hogy a star trek sokkal jobb lenne klingonok nélkül? tudom hogy nagy history-juk van meg minden, de ma már engem nem nagyon tudnak érdekelni :F

(#43744) jonnyjoker01 válasza parkr (#43743) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Enyhe spoileres válasz: (Star Trek Discovery S02E03)

Szerintem ez az újra megjelenés csak ebben az új részben volt, nekem tetszett ahogy megcsinálták. Azzal egyetértek, hogy nem kéne belőlük ennél több. Ash Tyler vonala viszont elkezdett egyre jobban érdekelni ennek a résznek a hatására.

Mondjuk ami nagyon fura volt: én fetrengtem a röhögéstől amikor megláttam a Klingonokat hajjal :DD Nagyon fura látvány.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#43745) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Supnat 14x12
Eléggé töltelék volt, de legalább kis győzelem is volt benne.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43746) attiati


attiati
veterán

Killing eve S01

Eddig az első 4 rész teljesen jó.
Egyedi hangulat.
Viccek is ülnek.
"Főhősnő" nagyon jól játssza a szerepet, őrült arckifejezésekkel.
Azért a textilt ledobhatná valamikor :D

Kíváncsi leszek, hogy a végére mennyire fárad el a téma.

[ Szerkesztve ]

(#43747) Janaboy válasza oriic (#43741) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nekem hianyzik egy másik szal is mindig, mindig az emberi dolgok mennek, nem lehetne mellette egy kis eleje-vége sztori is!?

Janaboy

(#43748) Mik76


Mik76
senior tag

Egy hete a Stranger Things S03-on melozok. :DDD
Eredetileg csak az S01-et neztuk meg a nejemmel, az S02-t egy epizod utan jegeltuk mert volt mas ami jobban erdekelt. Most ket nap alatt bele kellett huznom hogy kepbe keruljek az esetleges fejlemenyekkel.
Nem volt rossz ez az S02, bar pl az hogy Dustin talal egy kis gyikszeru szornyet ami kepes kukakat mozgatni olyan eros, es ez kicsit sem valik szamara gyanussa az elso szezon torteneseinek igencsak friss ismereteben az egy kicsit faraszto. Viszont nagyon tetszett a Kali nevu fekete kislanyos resz. Azt pl jobban ertekeltem volna ha a tudosokat levadaszo, multat kutato vonalat tovabb toljak.
A Steve gyerek volt meg pl ami jo volt mikor a kicsiket felugyelte.

Osszessegeben nem volt rossz, de most vegig toltam a Better Call Saul S02-t is es az azert szerintem jobban egyben van.

[ Módosította: radi8tor ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#43749) Enzolord


Enzolord
addikt

Cobra Kai-t nézi valaki? Nekem nagyon bejön eddig. 😁😁

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#43750) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Legion kasza, a már berendelt S03 lesz az utolsó.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.