Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) Viszlát válasza Maxxy10 (#43347) üzenetére


Viszlát
addikt

Volt jónéhány jó sorozat amiket különböző okokból egy évad után kaszáltak, pedig nagyon is jók voltak. A Studio 60 például nálam simán Top 10, viszont erősen Hollywood és média kritizáló volt helyenként, nem beszélve az aktuálpolitikai vonatkozásokról, így eltették láb alól.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#43352) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Travelers ennyi lehetett? Vagy várható 4. évad?

Most látom van valami hasonló sorozat ,mint a mi kis falunk. Érdemes belekezdeni? Vagy a másik csatornán lévő Bogaras szülőkbe?

(#43353) Maxxy10 válasza Viszlát (#43351) üzenetére


Maxxy10
addikt

Elviszem,hogy rengeteg olyan sorozat van ami nagyon jó vagy legalábbis átlagon felüli csak valami okból kifolyólag nem folytatják..
Ha látok egy jó sorozatot izgalmas az első évad ( nem csak egy hatalmas pilot) akkor várom a folytatást de ha eleve tudom,hogy nem lesz belőle több akkor inkább else kezdem

(#43354) Pitterix


Pitterix
őstag

Ökörapáti, gondoltam beírom ide keresőbe, de semmi. Meglepő.
Most megy-ment rötölön, egész jó kis sorozat tűnik, bár hogy a srác azt mutatja kabbe és kihomályosítják, ez kicsit fura volt.
Nem szeressem a magyar sorikat, de ez bejön. :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#43355) sugarforce válasza Maxxy10 (#43347) üzenetére


sugarforce
őstag

Azert van par olyan sorozat, ami nem elt meg egy evadnal tobbet es sokan sajnaltak.

Viszont ha el se kezded, akkor lehet kevesebb vagy egy elmennyel.

[ Szerkesztve ]

(#43356) gyuromoj válasza Gsx-rr (#43352) üzenetére


gyuromoj
veterán

Mi kis falunk nálam is nagyon nézett. Itt is hasonlót vártam, de nem nagyon akar tetszeni. Igaz 4 rész után eléggé szépen kirajzolódott hogy nagyjából mi várható a továbbiakban. Lehet a jovohetet meg követem, de ha nem gurítanak valami meglepőt, akkor lehet hagyom a francba.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43357) sugarforce válasza gyuromoj (#43356) üzenetére


sugarforce
őstag

A mi kis falunk nagyon bejon, de ez az orokosos sorozat nagyon eroltetettnek hat.

(#43358) gyuromoj válasza sugarforce (#43357) üzenetére


gyuromoj
veterán

Akkor nem vagyok vele egyedül.
Azt lehet tudni hogy hány részes lesz?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43359) parkr válasza Narxis (#43344) üzenetére


parkr
őstag

mert MacFarlane biztos nem ST rajongó.. vajon honnan vehette az ötletet (ezt is)
ettől függetlenül baromság.

(#43360) vittgen válasza parkr (#43359) üzenetére


vittgen
aktív tag

Ebben tévedsz barátom!!
Seth MacFarlane keményvonalas ST, SW és Sci-Fi rajongó!!

Seth MacFarlane

[ Szerkesztve ]

(#43361) Narxis válasza parkr (#43359) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ironizálsz? Az egész dizájn onnan van átemelve, nyilván módosítva amennyire kellett. Seth hatalmas rajongó, asszem a Star Trek Next Generation a kedvence. Worf=Bortus

Annyit csinál, hogy a saját humorával megszórja az egészet és szerintem egyelőre nagyon jó.

Thanos was right.

(#43362) Gsx-rr válasza gyuromoj (#43356) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Kozben elkezdtem, de az elso resz utolso 5 percenel abba is hagytam.
Eleg volt.
Viszont elvileg lesz 2 uj jo Rtl-es sorozat.

(#43363) parkr válasza Narxis (#43361) üzenetére


parkr
őstag

nyílván. azt hittem érthető lesz. :U
Mindent tudok MacFarlane-ről, még azt hogy gyerekkorában miket rajzolt :D
(Breki sem véletlenül van ott az asztalán a hajón)

[ Szerkesztve ]

(#43365) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Orville

2x02

Ez a rész annyira nem jött be. Felét kb át is tekertem. Nagyobb hangsúlyt kellett volna fektetni szerintem a bolygóra és a lakosokra.

Live-Die-Respawn

(#43366) oba válasza oriic (#43365) üzenetére


oba
addikt

Igen... ennyi elég volt most Bortusékból.

(#43367) oriic válasza -secret- (#43364) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egy pillanatra feltűnt a Chernobyl. Erről tudunk valamit? Rendes sorozat lesz vagy doku?

Live-Die-Respawn

(#43368) Narxis válasza parkr (#43363) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ja akkor jó, na de akkor érted. :D Amúgy úgy néz ki epic lesz ez az évad.

Thanos was right.

(#43369) mepet válasza Pitterix (#43354) üzenetére


mepet
addikt

A Drága Örökösök szerintem tök vicces. Pl. az első részt már eladta nekem a talán 2. jelenet, amiben a taxis hiéna jól lehúzza a turistát. Sok a poén és jók is.
Viszont a sztori az eddig totál kiszámítható, lényegében az első részben mindenki rájön arra, hogy majd ki-kivel jön össze, kinek-kivel lesz először konfliktusa, stb. Viszont a végső kérdés legalább tényleg nyitva áll, tök fura lenne számomra, ha valaki feladná a küzdelmet és elhagyná a falut, pedig tuti lesz ilyen.

Egy dologra még nem jöttem rá, de szerintem nem figyeltem eléggé: Az ügyvédnő mit kérhetett az álrendőrtől?

A Mi kis falunk csúcs volt. Mivel összefüggő történet ott nem volt, így utólag csak arra emlékszem már az egészből (erős túlzással), hogy marha vicces volt. Gyuri a diumdisum verdájával, az adóhatóságtól rettegő polgármester a horgásztavával, ..., háááh, mekkora volt! Valóban viccesebb, mint a Drága Örökösök. Viszont én bízom benne, hogy a Drága Örökösök sztorijának íve megadja majd azt a pluszt, amitől végül ez a sori emlékezetesebb lesz, mint a korábbi "nevessük ki a falusiakat" sori. Nem reprezentatív adataim alapján ráadásul a nagyon falusiak (akik nem csak faluban laknak, hanem tipikus lokális gondolkodással is bírnak) nem igazán díjazták a Mi kis falunkat. Lehet ez majd tetszik nekik is. És ők tuti sokan vannak, mivel falusi az ország 30%-a...

(#43370) gyuromoj válasza mepet (#43369) üzenetére


gyuromoj
veterán

Mai részből kiderül hogy mire bérelte fel az ügyvédnő a postást. Az a fontosabb kérdés, hogy a karkotok aktiválása után ki hívta fel az ügyvédnőt. Remelem nem a nagypapa...
Amúgy szerintem maradok a sorozatnal, mert azért párszor sikerül nevetnem is. Ennyi elég.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43371) Pitterix


Pitterix
őstag

Nekem pedig nagy a gyanúm, hogy az öreg nem ment el....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#43374) Deck válasza #20749568 (#43373) üzenetére


Deck
titán

A Vámpírnaplók és az Originals a kedvenceim közé tartoznak de a Legacyt én nagyon nem szeretem. Nem is nézem már. Szerintem nagyon gyenge :/

PS5

(#43375) Maxxy10 válasza #20749568 (#43373) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én is nagyon vártam, összesen ha két vagy három olyan rész volt amire ha azt mondtam,hogy na ez rendbe volt..

(#43376) OPiiPO válasza Deck (#43374) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1: Vámpírnaplók, Originals rendben van, főleg az utóbbi, de a Legacyt abbahagytam 2 rész után

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#43378) elod22


elod22
senior tag

Gyerekek! A "La casa de papel"-t nem nézi senki? Csak úgy kíváncsiságból beírtam a keresőbe, mert jó lenne valami hasonlót nézni, erre fel egy találatot sem dobott. Angol címe "Money Heist", spanyol Netflix sorozat, egyben a legnézettebb nem angol nyelvű sorozat a Netflix kínálatában. Csodálkozom, hogy nem esett szó róla, egyik legjobb, amit az utóbbi időben láttam. Mondjuk a spanyolok filmek terén is nagyon feljöttek az utóbbi időben.

(#43379) Maxxy10 válasza elod22 (#43378) üzenetére


Maxxy10
addikt

Money Heist?
Dehogynem az elsők között volt amit megnéztem amint lett Netflixem.. 10/10
A másik spanyol nyelvű a "3%" ajánlom figyelmedbe az is nagyon jó

(#43380) parkr


parkr
őstag

holnapi program

(#43381) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Sheldon Cooper megformálója elmondta, miért kellett véget érnie az Agymenőknek

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43382) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

The Orville (FHD Eng)

A 4. epizódnál járok és egyelőre nagyon tetszik, hogy a témák teljesen hasonlóak, mint az eredeti Star Trek (ToS) esetén, csak erőltetett túldramatizálás (és Kirk esetén extra túljátszás), vagy nevetségesbe forduló béna csatajelenetek (ok, tudom, az abszolút low budget volt, és egy nagyon más világban, de itt jön be a kreativitás, hogy miként kezelik ezt) helyett laza humorral vezetik át a dolgokat, és olyan távlati perspektívákból mutatják, olyan kameramozgással követik le az űrcsatákat, hogy az egyszerű ember (akinek nincs némi pilótatapasztalata legalább szimulátorok szintjén, vagy minimum jó képzelőereje) is tökéletesen átlátja, hogy mi történik 3D-ben (és ebben ugye benne van, hogy valódi 3D, nem Star Wars féle síkvízi hajókázás a fekete tengeren).

Valamennyire mindig kedveltem az alkotó munkásságát, viszont ez sokkal fogyaszthatóbb számomra, mint a Family Guy, amiről sokszor úgy érzem, hogy kb. csak részegen vagy betépve lehetne élvezni, így legfeljebb "háttértévézés" formában fogyasztom másodcselekvésképp (vagy szökőévezte egyszer nekiülök tényleg ittasan egy évadnak, ha pl. magamra maradok itthon, miután elmegy az ismerős, aki inni akart :DDD). Ez egyelőre élvezetesebb, mint a akár a Family Guy, akár a Star Trek: Discovery volt.

Ami viszont zavar már az első rész vége óta (mikor kinőtt a fa az űrhajóból), hogy bár előre tudtam (olvastam róla egy rövid bemutatót, amiatt kezdtem el nézni), hogy nem kell komolyan venni, sőt, tudom, hogy még az igazi Star Trek-et sem szabad(na) túl komolyan venni, de mégis minden részben van legalább egy nagy és több kisebb baki, amik kellemetlenül piszkálják a gondolataim, hogy nem tudom eldönteni szándékosak (akár direkt a gyakori sci-fi bakik paródiái, esetleg random vicces dolgok, amik netán csak forgatás közben jutottak eszükbe, hogy jó lesz poénnak, mikor nem sikerült jól felvenni, stb), vagy egyszerűen csak elbénázzák. Példaképp most épp ott tartottam (S01E04 spoiler), mikor Isaac kinyit egy ajtót, és több másodpercen át folyamatosan látszik, hogy remeg a keze (jó, biztos szar ilyen jelmezben a színésznek, lehet hogy konditeremből jött, lehet hogy stimulánsokat szed..., ez nekem mindegy, csak azt nem értem, hogy miért nem tudják ezt mai technikákkal elcsalni, hogy ne legyen feltűnő, pl. miért nem nézzük eleve messzebbről az egész jelenetet, vagy tesznek damilokat a keze alá, amiken a csuklója nyugszik, vagy digitális trükkök..., stb). De ez most csak egy példa, sok ilyen látványos apró ?baki? van.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43383) Janaboy válasza janos666 (#43382) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Biztos mar kevés áram volt az akkujában :D

Janaboy

(#43384) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Sztárom a páromban a film amirol interjuztak a Helix :D

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#43385) k-adi válasza gyuromoj (#43381) üzenetére


k-adi
nagyúr

miért kellett véget érnie az Agymenőknek

kitalálom:
..mert már a milliókat kereső színészeknek sincs pofája még több húst lerágni a csontról...

szerk:
jéé tényleg ezt írták a cikkbe..

[ Szerkesztve ]

(#43386) bobalazs válasza janos666 (#43382) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Family Guy:
17x04
Kifejezetten vicces volt, konkrétan szétröhögtem a fejem rajta.
Régóta nem volt rész ami ténylegesen vicces volt.

(#43387) gyuromoj válasza k-adi (#43385) üzenetére


gyuromoj
veterán

Végülis csak az egyik látta be ezt, többiek nem biztos.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43388) gyuromoj válasza parkr (#43380) üzenetére


gyuromoj
veterán

Majd írnál róla pár sort? :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43389) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Fullmetal Alchemist

Röviden és tömören: ez valami fantasztikus volt. Netflix ajánlotta, elkezdtem nézni és három nap alatt le is daráltam minden részét ( :B ). Nagyon mély, filozófikus, elgondolkodtató, akciódús, érzelmekkel teli. Tökéletesen egyezik az ízlésemmel (gratulálok Netflix algoritmus :DDD ).

Következő majd a Fullmetal Alchemist: Brotherhood lesz a listámon, na de azt majd csak ha vége van a vizsgaidőszaknak :U Addig csak a heti 1 Vikingek és Orvillet engedem magamnak :B

Kap egy jó nagy 10/10-et!

Szerk. tudom ez nem anime topik, de gondoltam megosztom itt, mert úgy is tetszett, hogy amúgy nem vagyok egy túl nagy anime kedvelő.
+ esetleg aki látta már, van ennek valami folytatása? Vagy bármi még ami ebben az "univerzumban" játszódik?

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#43390) oriic válasza jonnyjoker01 (#43389) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Brotherhoodot kellett volna csak nézned, az követi az alapművet. (Manga)

Az első sorozat után így a Brotherhood mintha egy teljesen más anime lesz majd. (Vannak közel azonos részek, de részben mások az ellenfelek, a befejezés meg csomó minden)

Fun fact: Brotherhood sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#43391) Mik76 válasza gyuromoj (#43387) üzenetére


Mik76
senior tag

Mindig az latja be aki elott van uj karrier lehetoseg. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#43392) Nordic válasza oriic (#43390) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Hatalmas +1 :K

A sima FMA részeire szinte nem is emlékszem, de a Brotherhood minden egyes része megvan. Annyival jobb, hogy bármikor újra nézném, ha lenne rá időm. Az egyedüli pont amiben a sima jobban tetszett, ha lehet így mondani az Hughes őrmester halála (azt hiszem így hívták az a vicces karaktert, aki mindig a kislánya kepeitnmutogatta), az szerintem sokkal drámaibban volt kivitelezve,
mint a Brotherhood ám.

Folytatása nincs, kerek lezárt sztori.

[ Szerkesztve ]

(#43393) omfgk válasza gyuromoj (#43381) üzenetére


omfgk
addikt

Minden sorozat elfárad valamikor.
Nyilván az elegáns megoldás az volna ,hogy a csúcson hagyják abban.

Dr. House, Agymenők, Archer (ez még nem ért véget), Vampire Diaries, Originals, Két pasi, Rém rendes család.

A kedvenc sorozataimból pár darab. Mindegyik elfáradt a végére, és mindegyik esetében talán jobb lett volna 1-2 évaddal előbb befejezni. De a pénz az úr.

A kedvenc példám talán a Vampire Diaries.
Látszik rajta ,hogy az írók baromira nem gondolták át a történet fejlődését.
Elég csak a főgonoszokat megnézni. Az ősiek után elszállt velük a ló. A Silas vonal után már szenvedés volt újabb és újabb gonoszokat betenni a sorozatba. De a nézettség még egész jó volt, így lett belőle még 3 évad.

[ Szerkesztve ]

(#43394) jonnyjoker01 válasza oriic (#43390) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Hogyha az "alap" FMA ennyire tetszett, akkor ezek szerint a Brotherhood is egy kedvenc lesz :R

Közben találtam egy filmet, a Fullmetal Alchemist: The Conqueror of Shamballa-t, azt ajánlják redditen, hogy az FMA után Brotherhood előtt nézzük meg. Ez is megy a listámra :DDD

Üdv. Johnny

(#43395) oba


oba
addikt

Az utóbbi napokban többen dicsértétek ezt a Vampire Diaries -t. Ez nem egy Twilight-klón sorozat? Bele néztem youtubeon, trailert néztem... nehezen tudom elképzelni, hogy ez férfi ember számára élvezetes lehet :) Nektek mi tetszik benne?

(#43396) Maxxy10 válasza oba (#43395) üzenetére


Maxxy10
addikt

Van benne egy "dark" vonal is ami szerintem jól van kivitelezve, én nem néztem végig mert egy idő után meguntam..
De sorozatnak van egy spin-off külön álló sorozata " The originals" szerintem az sokkal de sokkal jobb az dara volt számomra. Ezeken felül született meg a következő spin-off a "Legacies" ami hát.. elég vegyesre sikerült..

Szerk.: Ja és kb az összes csaj 10/10

[ Szerkesztve ]

(#43397) parkr válasza gyuromoj (#43388) üzenetére


parkr
őstag

Nos, nem lett rossz. A karakterek (nagy része) és a story is jó volt elsőre, epizód címek alapján még jobb is lesz.
És jól néz ki, sok jelenetben a világítás nagyon jó lett. Talán nem hozza annyira a kor hangulatát mint pl. a Mad Men, de eléggé rendben volt, még ha a CGI kicsit béna is néhol.

(#43398) gyuromoj válasza parkr (#43397) üzenetére


gyuromoj
veterán

Örülök, akkor majd ha lemegy, akkor meglesem.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43399) Janaboy válasza oba (#43395) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nekem az tetszett benne h nem voltak vagy nagyon elvetve titkok.
Ha valami kiderult, ment azt mondták el egymásnak és így elég porgos volt a sori.

Janaboy

(#43400) Janaboy válasza omfgk (#43393) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nah Originalsnak vege van? Oszt mi lett a vége? :)

Janaboy

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.