Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43851) FollowTheORI válasza oriic (#43839) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lehet csak nekem rémlik rosszul, de ez olyan mintha már pár létező filmből lett volna összevágva... részben legalábbis. :)
Pár jelenet ismerős volt.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#43852) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Star Trek Discovery S02E05

Hát ez aztán durva volt :Y Ez az új évad valami fantasztikus, egyre jobban tetszik a sorozat :D Ilyen csavarokat én még nem láttam egy sorozatban sem :C

Üdv. Johnny

(#43853) Lauda válasza Apollyon (#43846) üzenetére


Lauda
félisten

Nézem tovább egyelőre. Köszi szépen! :R

(#43854) abridabri


abridabri
veterán

Doom Patrol hu ez szamomra nagyon gagyi a trailer alapjan .Megnezte mar valaki az 1. reszt ? Ha mar DC sorozat akkor tovabbra is a Gotham az etalon nalam .

(#43855) petipetya


petipetya
nagyúr

Az a bajusz... (The Orville) :D


"nincs rá lezsóidő"

(#43856) S e t h válasza Lauda (#43843) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ami hasonlóan gyenge? Olyat elvből sem ajánlanék. :D
Egyébként nem, nem tudok, magas labda volt, vhogy nem tudtak élni vele, elvitték olyan irányba a sorozatot, aminek köze nincsen az alap koncepcióhoz.

Más.

Star Trek Discovery, The orville
Ez a két sorozat a második évadra még tovább emelte a színvonalat, mintha hájjal kenegetnének, mint sci-fi rajongót. Ami különösen meglepett az a Discovery, alig bírom kivárni a következő heti epizódot. A főszál különösen erős, de a filler epizódok is jó témákat boncolgatnak.
Bár a The expanse tartott volna ki ennyire, de leálltam a könyvek vásárlásával is, mert a legutolsó katasztrófa színvonalú, a naprendszeres Barátok közt nem érdekel

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#43857) mayday00 válasza Fitzgerald (#43837) üzenetére


mayday00
őstag

Ne szinkronnal nézd, hanem eredeti hanggal. :K Sokkal másabb, sokkal jobb eredeti hanggal. :K

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#43858) parkr válasza S e t h (#43856) üzenetére


parkr
őstag

a Disco tényleg nagyon jó, de az Orville szerintem egyre gyengébb mostanában - lehet itt kezdett elfogyni a pénz..

(#43859) Enton válasza mayday00 (#43857) üzenetére


Enton
addikt

Ok, than.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#43860) Fitzgerald válasza mayday00 (#43857) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Szerencsére irtózom a szinkrontól, manapság meg nem is igazán létezik szinkron szakma itthon, a régi nagyok közül sokan meghaltak már (Sinkovits, Kránitz, Selmeczi, Szakácsi).

(#43861) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

A Nightflyers-t csak nekem volt szenvedes vegignezni? Mindig vartam lesz valami ertelmes fordulat

[ Szerkesztve ]

(#43862) Narxis válasza S e t h (#43856) üzenetére


Narxis
nagyúr

Star Trek Discovery egy feminista propaganda. Szomorú, hogy ennyi embernek tetszik.

Thanos was right.

(#43863) FollowTheORI válasza Narxis (#43862) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem baj hogy nem értünk egyet... :N
Nézni sem kötelező... :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#43864) FollowTheORI válasza Gsx-rr (#43861) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Még nem végeztem vele, de eléggé felemás nekem is a véleményem róla eddig.
Majd ha végignéztem és megemésztettem megmondom volt e értelme... :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#43865) OPiiPO válasza Narxis (#43862) üzenetére


OPiiPO
addikt

mindenki szembemegy az autópályan, ugye? ;] egyszerű a megoldás, ne nézd, problem solved

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#43866) oriic válasza Narxis (#43862) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Neked valamiért nagyon a begyedben van a sorozat, mert a női szereplők sokszor kiemelt szerepet kapnak. ;]

Live-Die-Respawn

(#43867) Narxis válasza oriic (#43866) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nana, akkor a Voyager-t se szeretném pedig azt is imádtam.

Egyszerűen zavaró, hogy minden nő felsőbbrendű a sorozatban a férfiak meg hülyék. Mert kb. erről szól. Már megint mi volt az a párbeszéd Pike és Philippa Georgiou között? Na de hát ez van, nyilván mindenki azt néz amit akar csak megjegyeztem, hogy ez egy propaganda gépezet.

Thanos was right.

(#43869) S e t h válasza Narxis (#43862) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szomorúbb lennék ha ez határozná meg a világlátásomat és torzítaná mindazt ami élvez(het)nék.
Lehet az a problémám, hogy a történetet helyezem középpontba és nem ideológiák alapján próbálok meg belekötni.
Ajánlom a Spartacust, ott fröcsög a tesztoszteron!
Várjál, nem jó, ott meg Lucretia hangsúlyos, hát nem is tudom mit tudnék jó szívvel ajánlani, amit élvezhetnél is, szomorú.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#43870) gerii válasza Narxis (#43867) üzenetére


gerii
addikt

Most néztem meg a heti Orville-t, itt már konkrétan zavar ez a ne legyél ...fób, szinte minden egyes részben ez van. Meg Bortus.

(#43871) Narxis válasza parkr (#43868) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ha ez cw-s szinten kezelné a nő-férfi viszonyt akkor egy szót nem szólnék ugyanis az tényleg az egyenrangúságról szól. Már meg se lepődöm olyanokon amikor egy vasággyal 60 kg-os nő áthajít a szobán egy 150kg-os férfit, de a Discovery pont nem erről szól. Előre félek a Picard sorozattól, valószínűleg az ösztrogén időkről fog szólni...

(#43869): nem olyan jó a történet, hogy elrejtse a propagandát az meg árulkodó, hogy rögtön a másik végletben gondolkodsz.

(#43870): pedig ügyesen csinálja az Orville, megkóstoltatja a fordított esettel a közönséget, mindjárt könnyebb átérezni a problémát.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#43872) jonnyjoker01 válasza gerii (#43870) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én is most néztem meg, nekem kifejezetten tetszett. Maga a történet érdekes volt (igaz ez már a második rész egyhuzamban ami csak valamiféle szerelemről szól :U, már kicsit unom ezt a sok nyálazást), most ha valakinek ennyire sérti a szexualitását, hogy fordítottan próbálják bemutatni a melegek helyzetét, no comment. Magyarországon pl. ez igenis probléma szerintem, pedig amerikai a sorozat, ott sokkal jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#43873) Viszlát válasza Narxis (#43862) üzenetére


Viszlát
addikt

Egészen pontosan ultra-feminizmus (jobb szó híján), hiszen a feminista mozgalom az egyenjogúságról szólt, ami manapság megy, az már rég túlmutat ezen. Az biztos, hogy önmagában ettől még nem feltétlenül lesz rossz egy sorozat, még ha tényleg vannak is benne fejfogós propagandák, az egybites karakterektől és gyökkettő egyszerűségű történettől viszont igen. Hiába fantáziadús a körítés...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#43874) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Marvel's 'Loki' Series Lands 'Rick and Morty' Writer (Exclusive)

"Sources say the show will follow Loki as the trickster and shape-shifter pops up throughout human history as an unlikely influencer on historical events."

Szóval időutazós sorozat lesz? Esetleg folyamatosan kapjuk majd a nagyobb időugrásokat Loki hosszú élete miatt. (Gondolom utóbbi)

Live-Die-Respawn

(#43875) Maxxy10


Maxxy10
addikt

The Umbrella Academy s01e01

Inkább érdekes mint izgalmas, de van benne akció is.
Karakterek alapja nem rossz de remélem nem lesz az egész évad egy nagy pilot.
Ha jól tudom nem tartozik se a DC se a Marvel alá így külön univerzumnak mondanám, látványvilágra teljesen rendben van.

(#43876) |AP|


|AP|
veterán

Deadly Class S01E05
Eddig is bejött a hangulata, de ez a rész ez egészen szenzációs volt :R

(#43877) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Egész jó a True Detective S3, az első rész nagyon jónak indult, a többi már kevésbé, és inkább nyújtott, illetve nem tetszik hogy három idősíkban ugrálunk, de ugye sztori szempontjából mind fontos. Mahershala Aliból ügyesen, elképesztő módon tudtak öregembert csinálni, nem nagyon mondani meg róla hogy makeup / prosthetic.

(#43878) Janaboy válasza Narxis (#43867) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Szerencsere nem tudok így nezni a legtöbb sorira, foleg ha a jelegge nem ezt diktálja vagy kimondottan nem annak szánták.

Pont nézem ujra a Doctor Whot es az s03 is tele van ilyen tarsadalmi utalassal, 1000x jobban mint a Discovery.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#43879) madgie válasza Narxis (#43871) üzenetére


madgie
titán

Igazából úgy szerettem volna kezdeni a mondandómat, hogy baromi unalmas a folyamatos Discovery-fikát hallgatni tőled, de bakker, az új részt se láttam és ha belegondolok, igen, az első évadban volt egy Lorca, aki kellően erős karakter volt, férfi karakter, most meg nincs senki. Stamets kábé súlytalan, Pike dettó, Tyler se zavart eddig sok vizet, két nő között balf@szkodott... Saru meg Saru, a múlt heti "cry me a river" végén már komolyan szurkoltam, hátha meghal. Az első évadnál minden résznél az volt, hogy alig vártam, hogy mi lesz, de most még a Section 31-szintű dolgok is annyira laposan vannak felvezetve, hogy hümmögve ásítottam végig a részeket.

(#43880) Janaboy válasza madgie (#43879) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

:Y :Y

Janaboy

(#43881) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Fargo Season 1 1-4

Ez egyre jobb, a harmadik epizódban a számszeríjas jeleneten majdnem behugyoztam a röhögéstől.
Remélem a másik 2 évad is hasonlóan erős lesz.

(#43882) vittgen válasza Fitzgerald (#43881) üzenetére


vittgen
aktív tag

Más lesz...,de ütős!!
Mind három évad nagyon jó!

(#43883) attiati válasza vittgen (#43882) üzenetére


attiati
veterán

+1 a Fargo mindhárom évadának

(#43884) #48613632


#48613632
törölt tag

Minecraft : Story Mode

Netflix interaktív sorozata, vagymije ... Érdekessége, hogy a játék enginjét használja, tehát, médialejátszókból, Kodi alól, sanszos, hogy nem fog menni, de PC alól, böngészőből igen.

(Nem tudom, hogy otthonról elérhető e, sajnos)

más:

Supnat: megint pause van?

megint más:

Doom Patrol ezt nézi valaki? Elvileg a DC:Titans spinoffja lenne.

[ Szerkesztve ]

(#43885) Viszlát


Viszlát
addikt

True Detective S3 (E1-7): amilyen jól indult ez az évad, annyira ellaposodott mostanra. Hiába nagyon jó mindkét főszereplő (és a mellékszereplők nagy része), 9-10 óra anyagot nem lehet eladni ennyivel. Egy idő után monotonná válik Purple dünnyögése, a cselekmény meg alig halad előre, a több idősíkkal csak a látszatát sikerült megteremteni az összetettségnek. Jövő héten évadzáró, becsületből meg fogom nézni, de összességében továbbra is az első évad az ász, a mostaninál viszont nekem jobban tetszett a második is...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#43886) Narxis válasza Janaboy (#43878) üzenetére


Narxis
nagyúr

A Doctor Who 3. évadában olyan sztorik voltak, hogy sokszor államat kapartam a földről, de ez igazából egészen Matt Smith távozásáig igaz. Utána jött a lejtmenet, a 11. évad kezet foghat a Discovery-vel. Igazából baromi unalmas, hogy a politika rátelepszik a sorozatokra, ráadásul kifejezetten a kedvenceimre. Abszolút elfogadtam, hogy ezek a sorozatok társadalmi problémákkal is foglalkoztak de ami most megy az olyan mintha magasabb fokozatba kapcsoltak volna és szinte az ember fülébe ordítják a véleményüket. Engem rohadtul nem érdekel, hogy a főszereplő nő vagy férfi de legyenek már izgalmas, elképesztő fordulatokkal teli epizódok mert szerintem ez a lényeg, meghintik egy kis karakterfejlődéssel és kész a recept a jó sorozathoz.

(#43879) madgie: Anson Mount-ot azért hozták be az évadba, hogy próbálják menteni a sorozatot. A CBS All Access számairól se mernek kiadni részletes adatot csak egy összesítettet így nem tudni, hogy mennyire népszerű a Discovery. Úgy tudom nagyon sokba van a Discovery sőt utólag kellett forgatni jeleneteket már nem emlékszem miért és annak a költségeit a Bad Robot állta. A kapkodás látszik az egészen, kezdve a hologramos kommunikációtól a kompokig, a "canon" itt már rég nem számít, valahol olvastam, hogy az egész sorozat nem része a Star Trek történelemnek de azt se mondták, hogy a Kelvin timeline lenne. Egyszerűen van és kész.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#43887) Zizmand válasza #48613632 (#43884) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Én tegnap este megnéztem. :K

Doom Patrol S01E01 Így elsőre tetszett, mondjuk nem annyira hozott lázba, mint a Titans, de teljesen oké.
Az intro/kezdődés nagyon durván jól néz ki :Y szerencse, hogy 1080p-ben néztem. Az utolsó 2-3 perc kicsit fura volt.

[ Szerkesztve ]

(#43888) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A Punisher és a Jessica Jones is kaszálva hivatalosan.

Mi ütött a Netflixbe? :U

[link]

A JJ harmadik évad még jön de ennek ezzel így vége.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#43889) sugarforce válasza callmeakos (#43888) üzenetére


sugarforce
őstag

Disney stream

(#43890) Janaboy válasza sugarforce (#43889) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

De akkor mondják azt ott folytatódik hivatalosan, nem azt h kasza.

Janaboy

(#43891) negyven2 válasza sugarforce (#43889) üzenetére


negyven2
veterán

Inkább a Hulu.

Hulu Open to Reviving Netflix's Canceled Marvel Shows

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#43892) k-adi válasza Janaboy (#43890) üzenetére


k-adi
nagyúr

Én nem bánnám ha kaszálnák őket.

Iron Fist egy vicc
Luke Cage szintén
Daredevil lezárult a 3. évaddal lényegében, csak erőltetett folytatás lenne
Punisher - so so
JJ az összes évad szar volt

Egyedül talán Daredevilt sajnálnám.

[ Szerkesztve ]

(#43893) parkr


parkr
őstag

a Family Guy - Bob's Burgers crossover nagyon jó volt :D

(#43894) jonnyjoker01 válasza k-adi (#43892) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ezek közül én is a Daredevilt sajnálom. Bár ez a harmadik évad tényleg nem volt rossz lezárásnak.

Üdv. Johnny

(#43895) ígyvanferi válasza parkr (#43893) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A BB-t nem nézem, ott is volt valami?

(#43896) Ventur@


Ventur@
senior tag

Counterpart 2. évad

Sajnos befejeződött e remek sorozat és szerintem teljesen rendben volt, mint az első évada is. Viszont azt olvastam, hogy kaszálták a sorozatot, ami viszont így a befejezés után, meglehetősen csalódottá tesz engem. A sorozat megérdemelne még egy évadot, pláne ilyen befejezés után. Lehetne még pont most cicázni a történeten :) . Mira véghez vitte a tervét: Lezárták a két világot és sikeresen útjára indított a vírust, ami az eredeti terve volt. Bár szerintem ez a megoldás csak a B terv volt, de minden esetre sikerült neki. Az más kérdés, hogy közben Mira-nak meg reszeltek, tehát nem élvezheti a "munkája" gyümölcsét. Nagyon tetszett a sorozatban, hogy akiknek kettős szerep jutott - Howard, Peter, Emily - mennyire jól játszották a "kettős szerepet". Ebből messze messze kiemelkedik Howard (J. K. Simmons). Záró epizódban, mikor ott voltak mind a ketten Emily-nél (A oldal) és láttunk egy teljesen meggyötört Howard-ot, majd mellette a Rambo-stílusú, igazi pusztítógép Howard-ot. Na itt nagyon látszott a kettőjük közti különbség. Zseniális volt. Amit meg B oldal Howard-ja a pályaudvaron leművelt..ááhh...szavak nincsenek rá. Én úgy örültem a látottaknak, hogy szinte ordibáltam a gyönyörtől :D .

Szóval kellene még egy évad a sorozatnak. Remélem a Netflix, Hulu, Youtube, HBO, de akár a SyFy lát fantáziát benne. Reménykedek!

Doom Patrol S01E01

Elsőre jobban megfogott, mint az Umbrella Academy. Ez olyan bolond sorozat lesz, nem az a tipikus szuperhősös és ez tetszik benne. Szereplők közül számomra - a kissé tahó stílusa ellenére is - de Cliff/Robotman az egyértelmű befutó. Jó lesz szerintem ez, meg hát béna szuperhősökről amúgy sem sok sorozat/film készült :D .

Umbrella Academy S01E01-02

Vártam a sorozatot, de az első részt megnézve, elfogott a kasza hangulat. Nem tudom miért, de nem működött nálam az egész. Többször elgondolkodtam, hogy talán akkor itt most ezt tekerem, mert nem érdekel. Végigszenvedtem! 2. rész már javított a helyzeten, de így utólag átgondolva, csak és kizárólag Ötös miatt, mert ő csinálta a show-t. Ha az ő jeleneteit kivesszük a részből, akkor ez is szenvedés lett volna nekem. Még adok pár részt a sorozatnak, aztán meglátjuk.

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#43897) Maxxy10


Maxxy10
addikt

‪Kaszát kapott a The Man In The High Castle.

(#43898) k-adi válasza Maxxy10 (#43897) üzenetére


k-adi
nagyúr

azt se bánom :D elfáradt az is

(#43899) gerii válasza Maxxy10 (#43897) üzenetére


gerii
addikt

Fasza...

(#43900) Janaboy válasza k-adi (#43898) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Lassan megyünk a jatszoterre, nem lesz mit neznunk :D

Janaboy

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.