Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44951) woodworm válasza KROK640 (#44943) üzenetére


woodworm
veterán

Az 1-esre tipp, White Collar, Rizzoli & Isles.

(#44952) xy.zsolt válasza mayday00 (#44950) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Na, azt én is várom….és ha ilyen a dexter is amit tegnap szedtem le akkor izgatottabban várom azt is. A Harrow-t előre is tettem a sorfi.org-on….hogy észre vegyem mikor kezdődik a 2.évad

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#44953) titetoyz


titetoyz
tag

Sziasztok!

Végeztem a Bansheevel (3.jára) , ehhez hasonló sorozatot tudna mondani / ajánlani valaki?
Vagy még a Shamelesshez közelit :D ez a kettő nagyon megfogott!
- Blue Mountain State, Skins kilőve, köszi!

(#44954) Amur válasza titetoyz (#44953) üzenetére


Amur
addikt

Ha a banshee bejött(nekem is), akkor a Punisher.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#44955) KROK640 válasza Amur (#44948) üzenetére


KROK640
veterán

köszi, felírtam ezeket is a listámra. (még a True detective 3ik évadot nézem, aztán látok neki az újaknak)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#44956) KROK640 válasza ubyegon2 (#44949) üzenetére


KROK640
veterán

A sopranos kasza volt 3 évad után, de még régebben.

A SoA-ba belenéztem, nagy csalódás volt ez a sorozat, mert az ajánlások alapján szuper izgalmasnak vártam, de annak aki nem a motor életérzés feltétlen rajongója annak szerintem semmi különlegeset nem nyújt.
Az egész film egy bűnöző bandásról szól, de pl a shieldhez talán hasonlítható, de fordulatosságában és érdekfeszítőségében meg se közelíti azt. Valahogy hiányzik belőle a pörgés, a sztorit szerintem nagyon gyengén bontották ki, sok benne a drámázás.

A Braquo mi lenne?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#44957) KROK640 válasza mayday00 (#44950) üzenetére


KROK640
veterán

A dexterhez hasonló nagyon jó, csak mivel csak egy évad van egyenlőre belőle, kénytelen vagyok a lista hátuljára tenni :( De azért köszi.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#44958) KROK640 válasza woodworm (#44951) üzenetére


KROK640
veterán

Hm,white collar nagyon jónak tűnik így utánanézve, előkelő helyre került a listán, pláne, hogy be is fejezték már. Köszi

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#44959) bagyulajuve válasza KROK640 (#44956) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Sopranos kasza? zavart érzek a rendszerben

Resistencia eterna

(#44960) ubyegon2 válasza KROK640 (#44956) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Braquo lenne a francia The Shield. ;) Nem a SoA.

Ja és a Braquo-ban szerencsére autómobilt használnak, nem fog zavarni a motoros életérzés. ;]

[ Szerkesztve ]

(#44961) trialboj


trialboj
őstag

Game of Trónok S08E03

Ez volt életem legnyomasztóbb sorozat élménye, az össze black mirror rész a hatványon nem tudna ennyire idegtépő lenni. Van az a pillangók a gyomrodban érzés mikor nagyon boldog vagy pl szerelmes, na most ennek nem tudtam hogy van inverze is, de én azt éreztem, hogy fizikailag fáj, annyira esélytelen és értelmetlen az egész csata.
Sután gondolkodó emberek ötlettelen csatája. Hol volt a domb amiről 1 résszel ezelőtt beszéltek, hol volt a futótűz, taktikai csapások mint 1 háborúban, 1 árkot ástak, és ez volt minden trükk? A 2 sárkánnyal repkednek a viharban semmit nem látni, pedig tudják hogy a fő morcimarci egy suhanó jégcsappal eltalálja, és egyből van még 1 ingyen sárkánya.
Mikor megpörkölte Dany a jégcsapfejű morcimarcit, a meleg átfutott az ereimben, kielégülés stb, erre haja szála sem görbül. Ehhez képest meg viszonylag lazán meglékelte Arya, pont akkor mikor Jhon, ki akarta deríteni, hogy az ő bőre is állja-e a sárkánytüzet/jeget. az a rész nem tiszta, ott mi lett volna a terv? A Greyjoy srác suicide akciója sem tiszta, nem volt már több idő v pénz, rendes harcban kinyírni? Dobhatta volna azt a lándzsát, majd mivel nyilván nem talál célba, testével fegyvertelenül védve Brant hal meg, nem ilyen értelmetlenül.

A lenti linkben van egy érdekes rész, ami arról szól, hogy azt szeretjük pl sorozatban, de általában az élet minden területén, ami pont annyi kihívást jelent amit még megoldhatónak érzünk, a túl kevés unalmas, a túl sok pedig nehéz tehát lehetetlen, na én kicsit úgy éreztem ez már túl sok nyomasztás volt.
https://www.youtube.com/watch?v=BiMTMTesLD0

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#44962) Cs1csó válasza KROK640 (#44956) üzenetére


Cs1csó
félisten

:F +1 bagyulajuve

A legjobb sorozatok 10-es listáján ott a helye.

(#44963) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

The 100 6x01

Sztem inkabb halt volna meg mind :DDD

Janaboy

(#44964) rétisün válasza Janaboy (#44963) üzenetére


rétisün
veterán

ilyen jól kezdődik? :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#44965) Janaboy válasza rétisün (#44964) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Haat.. Van aki halálát kívántam mar igy rögtön :D

Janaboy

(#44966) #48613632 válasza Janaboy (#44963) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én most darálom elölről, és a 4. évadot kezdtem. Ki merem jelenteni, hogy az összes évad első epizódja gyengére sikerült. Nem tudom, mi a cselekményszál arra, de szerintem be fog indulni. Eddig mindig beindult.

(#44967) RetepNyaraB válasza trialboj (#44961) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Rengeteg mindenbe lehet belekötni. Mondjuk ki; szimplán fantáziátlan fos. Nem méltó az első 5-6 évadhoz. Messziről látszik évek óta, hogy a vén törpe kiszállt a buliból. Szerencsére most már véget ér, mielőtt végleg letornásszák nulla alá a színvonalat. Kár érte.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44968) RetepNyaraB válasza KROK640 (#44943) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem foglalkozom a kedveléseiddel :DDD :
La Casa de Papel (Money Heist) - a spanyolok nagyon ott vannak, ennyire minimális kamurésszel alig lehet sorozatot írni, mint ők.
Peaky Blinders - ennek szaga van és ezt kevés sorozat tudja; a GoT-nak sikerült pl. az első pár évadban.
Homeland - egy nagyon vegyes minőségű, sokszor full bullshit saga, mégis mindig meg kell nézni, ha van új évad. Igazából egyre jobb lesz az évek során.
The Americans - az egyik legerősebb sorozat, ugyanakkor nem gyors, viszont lassú. De nem olyan gyötrelmesen álművész módon, mint a Breaking Bad.

eh bocs a dupláért. addig szöszöltem, míg nem tudtam szerkeszteni...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44969) Tempes válasza KROK640 (#44943) üzenetére


Tempes
tag

A justifiedot is felveheted a listádra ha még nem volt meg.

(#44970) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Game of Thrones - engem legjobban ez zavar:

Csakúgy, mint TJ Hooker Kirk kapitányként. Persze azóta átértékeltem :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#44972) attiati válasza bigdady (#43483) üzenetére


attiati
veterán

Hát így elnézve a 6. évad első két részét, ezt a sorozatot is kaszálni kellene (Ray Donovan).

Elkezdték ismételni a sztorikat.

(#44973) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. | Season 6 Trailer

Wow. MIndjárt start. :C

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#44974) Cs1csó válasza koncsik (#44970) üzenetére


Cs1csó
félisten

Micsoda? Nem ugyanaz a színész van a két karakter bőrében.

(#44975) Janaboy válasza oriic (#44973) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nem is emlékszem mivel zárult az 5. evad.

Janaboy

(#44976) oriic válasza Janaboy (#44975) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Talbot vs. Quake, Fitz lejegelve az űrhajó, Coulson halála.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#44977) Janaboy válasza oriic (#44976) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Jelek szerint nem holt meg :)

Janaboy

(#44978) oriic válasza Janaboy (#44977) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Párhuzamos világból származó Coulson lesz szerintem. De csak tipp.

Live-Die-Respawn

(#44979) vittgen válasza oriic (#44973) üzenetére


vittgen
aktív tag

Köszi!! :R
Kedveltem, kedvelem ezt a sorozatot!
Nem bánom, hogy folytatják!

Janaboy

Én, ha sok idő telik el két évad között, akkor meg szoktam nézni az utolsó évad utolsó egy - két részét!

(#44980) mepet


mepet
addikt

The 100 S06E01:
Vááá, mekkora okosságok vannak a mesekönyvben, Emorit már el is kapta az ideg! :D Jól figyeltem, ő volt az egyetlen grounder a landolók között, ezért rá hatott a leginkább ez a "sugárzás" is?

Állítólag az E02 is kiszivárgott, de én még nem találkoztam vele, de tuti igaz, mert tele van spoilerrel a net.

(#44981) mepet válasza mepet (#44980) üzenetére


mepet
addikt

Octáviát mégjobban imádom, ittam a szavait, ő a legfelelősebb vezető, szerintem 100% igaza volt. A tesóját kereste egyből, miután felkelt, így a szememben máris "visszanyerte az emberségét", mint ahogy Abby kérte. Nem felejtette el, honnan jött, még mindig ő a kislány a padló alól!!! Szóval ezt mondta:

She needed my blood to save the life of a traitor. Do you think you're better than me Kane? We lost 417 people in that gorge. Ethan was the first to die. They put a bullet in his head. I wonder how your friend Jaha would feel about that. It was only a slaughter because you betrayed us. You were promised? Promised by whom? By which murdering psychopath. Everything I did in that bunker I did for my people. Am I a monster? Yes I am. Just like both of you. The cannibal doctor and the man that she loves even after he floated her husband. The man that caused 300 of his own people to die on the ark when the ground was survivable. You think you're better than me Kane? That you've learned from your mistakes? If it was up to you Wonkru would have died of starvation in that bunker. You were too weak to do what had to be done. And then you ran, became a traitor, made a deal with our enemy that you knew they would never keep!

(#44982) Janaboy válasza mepet (#44981) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Pedig pont ez az a rész, ahol azt mondtam, hogy dögölt volna meg :D

Janaboy

(#44983) Ventur@ válasza mepet (#44980) üzenetére


Ventur@
senior tag

Echo is ott volt a landolók között, de ő mégsem kattant meg :) (még :D ) . Szerintem ahogy benézett azon a "kulcslyukon", akkor lett valami, mert ahogy Murphy szólt neki, akkor megrázta kicsit a fejét, mint aki megszédült.

Octaviaval kapcsolatosan én is úgy vagyok, mint Janaboy. Amennyire csíptem a csajt, annyira sikerült is az 5. évadban megutálnom. Most is egyből veri a nyálát a nagy Bloodreina és remélem csúnyán rá fog bszni az évadban. Nála jobban csak Jespert utáltam :D .

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#44984) mepet válasza Ventur@ (#44983) üzenetére


mepet
addikt

Tényleg, Echo is ott volt! A megszédülés fel sem tűnt!

Szerintem Bellamy azért mondta, hogy ezúttal együtt szálljanak ki a leszállóegységből, mert eszébe jutott, hogy anno a testvére, Octavia lépett a Föld bolygóra először.

Jasper egy érdekes figura volt, mikor a tóra "floating"-olta Jahát, az mekkora poén volt! Meg a talán később idézett szövegét is bírtam, miszerint el kell múlniuk a Primfayaval együtt, hogy megtörjék az ismétlődő ciklust. Nem, nem álltam volna be mellé az öngyik közé, de szerintem igaza volt. Mert a ciklus végén mindig elpusztították az életterüket. Legalábbis a Skaikru. Octavia vezetésével én úgy láttam, hogy a Wonkru felül tud emelkedni ezen, de nem így lett, mert a Skaikru elárulta. Megint. (Nem volt elég a konklávé utáni aljas húzásuk...) Persze ezt fogadni mernék, hogy tök máshogy értettétek.
Viszont a bunkeres kannibálos sztorira visszatérve: szerintem ott félreérthetetlen volt a szitu. Octavia Blake a Wonkru túléléséért dolgozott, míg Marcus Kane ellene.

Én nem hiszem, hogy a régi sérelmek lesznek az előtérben, talán kb. ki is merült a Bloodreina hegyibeszédében. Nekem az S02 volt a kedvencem, abban reménykedem, hogy hamar előkerülnek a régi lakosok, és indul a Mt Weather-féle buli! :D

(#44985) Pitterix


Pitterix
őstag

Trónok harca 803 után levezetésnek kis Supergirl 419.

GoT nagyon tetszett, hálivúd ide, hálivúd oda. A könyveket olvastam és ennek ellenére jó volt ez így, ahogy volt.
Akinek nem tetszik, ne nézze tovább, vagy ha csak fikázódni akar (már bocs a kifejezésért)......

Ez a szupicsaj most tök jó volt. Már régen éreztem így, felüdülés volt a gyengusz arrow és flash után.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#44986) hemaka


hemaka
nagyúr

Nyaron lesz mit nezni meloban ugy latom. 😂

(#44987) k-adi válasza Pitterix (#44985) üzenetére


k-adi
nagyúr

Akinek nem tetszik, ne nézze tovább, vagy ha csak fikázódni akar (már bocs a kifejezésért)......

na most jól megmondtad a tutit

...csak kár, hogy ez az utolsó, 8. évad :D

[ Szerkesztve ]

(#44988) Pitterix válasza k-adi (#44987) üzenetére


Pitterix
őstag

Nem akartam megmondani semmilyen tutit. Csak nem értem, ha ennyi a fika, miért nem hagyták abba a nézését 7. évadnál? Mert ugye, ahogy sokan mondták, (ha jól emlékszem...)akkor kezdődött a lejtmenet.
Miután Martin bácsi kiszállt sokan jajongtak, hogy nem lesz folytatás, most meg az a baj, hogy van, de mégsem olyan, amilyet ők elképzeltek. Nem is értem, miért nem mentek el az HBO-hoz, hogy van forradalmi ötletük a 7-8, akár a 9. évadra. :U
Nincs Martin, van hálivúd, ez van.
Majd a könyvek mások lesznek, ha egyszer elkészülnek.

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#44989) V.Stryker válasza hemaka (#44986) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezt milyen progival hoztad elő? :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44990) Cs1csó válasza Pitterix (#44988) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kicsit olyan ez mint a Star Wars, a klasszikus 3 részt imádta mindenki aztán Lucas öregebb lett 20 évvel és az előzmény trilógia sokaknak nem tetszett : midikloriánok, Jar-jar stb. ezzel a nemtetszéssel egyetértett a Disney csapata is és amikor megvették a jogokat egy a régi filmekhez visszatérő hangulatú folytatást ígértek.

A Disney annyira profin tolta le hogy az Ébredő erő szinte az Új remény remakje lett, a Az utolsó Jedik pedig A birodalom visszavág remak-je ebből a sormintából arra következtetek, hogy a 3. rész a Jedi visszatér koppintása lesz valami módon. Ez megint nem tetszett sokaknak, fantáziátlannak tartották, az új színészek akiket kiválogattak a szerepekre sokak szerint nem voltak elég karakteresek, mondhatni súlytalanok voltak stb.

1977 és 2015 között közel negyven év telt el sokat változott a világ, sokak gyerekkori emlékét megszépítette az idő ezzel versenyre kelni szerintem amúgy sem lehetett volna, hiszen mindig a régi részekhez fogják mérni.

LÉNYEG: hatalmas potenciál van a GOT világban, és az hogy belustult az egész folyamat elindítója annak nem feltétlenül kell ennek a végét jelentenie.

(Az új Star Trek filmek szerintem piszok jók lettek, tehát ott sem baj, hogy nem engedték el annak az univerzumnak a kezét)

(#44991) V.Stryker válasza Cs1csó (#44990) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem kell offolnod a szöveget,illik a topikba.

Másrészt az tény, hogy mióta eltértek a könyvtől, mert az ugye nem haladt, más lett a sorozat, puhább, jobban emészthető, de sajnos kiszámíthatóbb is. Ennek ellenére pl. nekem még mindig tetszik. Sőőőőt én nekem jöhet az előzmény sorozat a Másokról, sőt tőlem aztán külön minden házról is. Ez csak egy sorozat, könnyed szórakozás kell legyen, amikor pihenteted az agyad kicsit. Nem kell véresen komolyan venni szerintem.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44992) hemaka válasza V.Stryker (#44989) üzenetére


hemaka
nagyúr

[link]
Ezen a weboldalon tudod kovetni.

(#44993) Cs1csó válasza V.Stryker (#44991) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi, megszokás, nem akarok fejmosást, ezek alapvetően nem sorozatok hanem mozi filmek azért gondoltam, mivel nem szorosan kapcsolódik ezért off-ba teszem.

Várható volt, hogy kiszámíthatóbb lesz, szerintem ez tudatos út is volt az más kérdés, hogy kevésbé jött be.

(#44994) Nordic válasza Cs1csó (#44990) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Azért a Star Wars 7-8 meg majd a 9 nem azért lettek szarok, mert a Disney próbálta a régi hangulatot visszahozni... :U

(#44995) Cs1csó válasza Nordic (#44994) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt is aláírom, én sem csak ezt emeltem ki oknak hanem pl. a szereplők kevésbé fajsúlyos volta.

(#44996) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Cloak and Dagger

2x06

Simán mocsok jó ez a sorozat. :Y Remélem az ürge meg a csaj olyan agyalást kap a végén Tandy-től és Ty-tól, hogy azt megemlegetik.

Live-Die-Respawn

(#44997) hemaka


hemaka
nagyúr

Valakinél láttam itt a Killinget emlegetve, az első évadot ledaráltam, nem rossz szerintem, nézem tovább, mert érdekel merre megy tovább a story.

(#44998) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Project Blue Book

Teljesen véletlenül futottam bele a plakátjába, aztán meg a feledés homályába veszett, de végül újra rátaláltam és rászántam magam a megnézésére...és milyen jól tettem.
Röviden, tömören annyit érdemes tudni a sorozatról, hogy az x-akták által kitaposott úton jár és "valós" eseményeket vesz alapul, tehát minden rész után ki tudod guglizni, hogy az eset valóban megtörtént valamilyen formában...és jó pár rész után bele is merültem az olvasgatásba, ami külön plusz pont.
10 rész alatt megvannak a heti ügyek, de közben azért van átívelő szál is...lassan bontakozik ki, de a hangulata, a színészi játék (Aidan Gillen) és a sztori nekem nagyon bejött. Ráadásul berendelték a 2. évadot is, tehát, akit kicsit is érdekel egy jól összerakott földönkívüliekkel foglalkozó sorozat az vágjon bele bátran.

(#44999) hemaka


hemaka
nagyúr

GoT S08e04, sponsored by starbucks. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#45000) jonnyjoker01 válasza hemaka (#44999) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Neeee :DD :C

Üdv. Johnny

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.