Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42751) Léolo válasza 1eske (#42709) üzenetére


Léolo
csendes tag

Black Mirror: annyi infót látok, hogy decemberben...

És itt is csak ennyit látok, meg hogy még kitolódhat az 2019-re, nagyon remélem, hogy nem.

Egyik epi interaktív lesz, gondolom ehhez tévével és tévéelőfizetéssel kéne rendelkezni.

[ Szerkesztve ]

(#42752) Mik76 válasza Léolo (#42751) üzenetére


Mik76
senior tag

"Netflix" elofizetessel valoszinuleg.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#42753) Deck


Deck
titán

Netflix hogy működik? Fenn van rajta minden? Minőség? Hány eszközön futhat? Mennyibe kerül havonta? Külső forrásból eszi a feliratokat úgy tudom, ugye? :)

PS5

(#42754) Mik76 válasza Deck (#42753) üzenetére


Mik76
senior tag

Nincs rajta fent minden, de nagyon sok minden. Van proba honap, probald ki. Eros net kell hozza foleg ha csucsidoben akarsz streamelni. Vannak rajta viszont "netflix original" filmek es sorozatok amik csak naluk erhetoek el. Pl Black Mirror.
Ha nem tetszik az egy honap lejarta elott ki lehet lepni es nem kezdi el vonni a havi dijat.
A kulso felirat dolog engem is erdekelne ha valaki tud ra megoldast...

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#42755) Deck válasza Mik76 (#42754) üzenetére


Deck
titán

[link]

PS5

(#42756) bobalazs válasza Léolo (#42749) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel sejtette Chuck, felvette hangrögzitőre Jimmy beismerését hogy megváltoztatta a Mesa Verde cimet, ami miatt Chuck kilépett az HHM-cégtől.

(#42757) bagyulajuve válasza Léolo (#42750) üzenetére


bagyulajuve
addikt

néztem és megdöbbentő, ami történik

Resistencia eterna

(#42758) OPiiPO válasza Deck (#42753) üzenetére


OPiiPO
addikt

itt tudnak többet segíteni

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#42759) nitro16


nitro16
senior tag

Letudtam a house of cards utolsó évadát.

Úgy voltam vele, ha már a többit megnéztem akkor ezen már nem múlik semmi. Ahogy sejtettem Kevin Spacey nélkül harmatgyenge lett, illetve ez a lezárás is nevetséges. Összeségében nem vesztettem volna, semmit ha nem nézem meg.... :((( kár érte.

(#42760) Maxxy10


Maxxy10
addikt

‪Agents of SHIELD 7. évad berendelve.‬

(#42761) oriic válasza Maxxy10 (#42760) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Yesss.

Live-Die-Respawn

(#42762) #48613632


#48613632
törölt tag

Origin - YouTube Original sci-fi sorozat trailer

Anyám. Új sci-fi sori a porondon, és még csak meg sem említettétek. Jár a lebaszcsi. ;] Minden esetre én beszereztem a teljes első évadot, és megyek is ráfele. Trailer alapján jóféle ;)

(#42763) FollowTheORI válasza #48613632 (#42762) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Majdnem Pandorum... jónak tűnik. :K

Ezért elő kell fizetni YT Red-re vagy mi? :)

(rákerestem a kölcsönzőbe és úgy látom igen... de legalább van UHD is)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42764) #48613632 válasza FollowTheORI (#42763) üzenetére


#48613632
törölt tag

Voltaképp igen. De aki keres, talál ;)
szerk: Van felirat is már hozzá. Első részhez biztosan. Többit még nem néztem. Jó lesz ez a YT Red, ha így adja.

Asszony meg elaluszikált az ABBA fimen, úgyhogy csúszni fog a premier nálam sajnos. Nincs szívem felkelteni

[ Szerkesztve ]

(#42765) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

How to get away with murder S05E07

Hát ez nagyon durva volt :Y Most eljött a mid-season break szóval egyenlőre ennyi volt eddig az évad, nagyon tetszett, és igazán tehetségesek az írók, hogy fent tudják tartani a 'htgawm-formulát'. Ennyi évad után is érdekel a sorozat. Habár nem tökéletes, de simán a jó sorozatok köze lehet sorolni a mai napig.

Üdv. Johnny

(#42766) callmeakos válasza Maxxy10 (#42760) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát ezt nem láttam jönni, igazándiból el se hittem mikor először láttam, de jeeeee.

All→M8

(#42767) S e t h válasza nitro16 (#42759) üzenetére


S e t h
nagyúr

Spacey nélkül semmi késztetést nem érzek, hogy folytassam, a véleményed csak megerősített ebben.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#42768) gyuromoj válasza Maxxy10 (#42760) üzenetére


gyuromoj
veterán

:Y
Remélem lesz értelme.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#42769) hemaka válasza nitro16 (#42759) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekem meg van hatra 3 resz, de egyet kell ertsek. Eleg unalmasak a reszek, raadasul tul hosszuak is igy...
Amikor nezed, hogy mikor lesz mar vege, reg rossz. 😂

(#42770) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

A kérdésem nem sorozatspecifikus, legalábbis nem 1 kifejezett sorozatot érint hanem úgy általánosságban kérdezném.
Kijött 1 Magyar nyelvű felirat, viszont HDTV rls-hez, nem pedig webrip-hez ami nekem le van töltve. Ugye nyilván csúszik az egész, első pár perc alatt be tudom lőni VLC-ben a feliratot hogy hol jó, majd amikor sikerül frankón beállítani, a következő 3-4 jelent után már megint van x másodperc csúszás. Ez mégis mi az isten miatt van?
Hogy tudnám jól beállítani a feliratot, milyen programmal esetleg?

Illetve ha egyszer belövöm akkor mi a francért csúszik utána?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#42771) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Narcos: Mexico Season 1 Episode 1-3

Aki valami olyasmire számít, mint az első három évad, az lehet csalódni fog. Nem feltétlenül azért, mert rosszabb a Mexico mint a Kolumbiában játszódó évadok, hanem mert elég lassan indul be.
3 rész után még mindig nem sok minden történt, de ez teljesen rendben van így. Miért? Mert egy sokkal hosszabb (a mai napi zajlik a mexikói drogháború), sokkal több szereplős, sokkal brutálisabb, embertelenebb drogháborút vezetnek fel vele mint a kolumbiai, ami valószínűleg több mint 3 évadon keresztül fog kibontakozni.
Az évad az első mexikói kartell, a Guadalajara kartell megalakulására fókuszál, illetve az akkoriban még csak a szárnyait bontogató DEA ténykedéseire a régióban.
A szereposztással nem vagyok maradéktalanul elégedett. Michael Pena teljesen oké Kiki Camarena szerepére, de a kölyökarcú Diego Luna meg tökre nem az Miguel Ángel Félix Gallardo szerepében.
Aztán van még egy rakás röhejes külsejű arc, akiket még a Nyugati aluljáróban is úgy basznának nyakon ha meglátnák őket, hogy ottmaradnának. Nemhogy majd még dollármilliárdos drogbizniszeket vezényeljenek le az ilyenek, játszva a kemény tökű csávót.
A '80-as évek hangulatot egy sárgás tint-el próbálják megalapozni, ami tökre nem működik.
Bár még mindig kategóriákkal igényesebb mint az El Chapo, de azért ennél többet vártam volna.
A végéig még nyilván változhat a véleményem, meglátjuk.

(#42772) elod22 válasza jozsi252 (#42770) üzenetére


elod22
senior tag

Iyenkor nem egyezik a framerate. Valószínű, hogy a felirat 25FPS verzóhoz készült és az adott release 23.96-on fut vagy pont fordítva. Ha letöltöd a Subtitle Edit programot, abban lehet ilyen framerate időzítéseket csinálni.

(#42773) jozsi252 válasza elod22 (#42772) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem az a gond, mert mindkettő 23.976 fps, leellenőriztem az adatokat. Próbáltam amit írtál, illetve aegisubot is, de reménytelen. Elején nagyon jól be tudom lőni a programokkal a kezdést, utána jónak kellene lennie de mégsem stimm valami. Na mindegy, eljutottam oda hogy feladom inkább aztán megvárom amíg kijön az én rls-emhez való. :(((

:R

iPhone 13 Pro Max

(#42774) ígyvanferi válasza jozsi252 (#42773) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Próbáltad a point sync opciót is? Én azzal szoktam ilyen esetben megoldani a problémát. A legelső és legutolsó elhangzó szöveg idejét belövöd pontosan (nem kell ezredre, nyilván, csak kb. fél mp-es pontossággal), nyomsz egy apply-t, és kész.

(#42775) #45997568 válasza Fitzgerald (#42771) üzenetére


#45997568
törölt tag

Elso ket reszt neztem ma meg, nekem nagyon atjon a hangulata, ahogy epitik szepen fel a sztorit reszenkent az bejon :K

(#42776) Fitzgerald válasza #45997568 (#42775) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ahogy kibontakozik a narratíva az alapvetően nekem is bejön, főleg hogy olyan karakterek háttérsztorijába is belelátunk már most, akik majd későbbi évadokban lehetnek kiemelt szereplők.
De aki a betyárromantikás-antihírós Narcos-ra vágyik, annak lehet nem fog bejönni.

(#42777) Mik76 válasza ígyvanferi (#42774) üzenetére


Mik76
senior tag

Anno a subsync-et hasznalttam ugyanerre, ugyanigy. A problema hogy igencsak spoiler veszelyes az utolso mondatot megtalalni, de ez van...

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#42778) Vladi


Vladi
nagyúr

A Missionst nézi valaki? Most kezdtem el, de elég komoly. :Y

Francia űrhajós sci-fi a marsraszállásról.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#42779) Maxxy10 válasza Vladi (#42778) üzenetére


Maxxy10
addikt

Az a YouTube saját sorozata? Vagy az más? Most van valami új YT sci fi sorozat

(#42780) Vladi válasza Maxxy10 (#42779) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem, ez valami francia sorozat, ottani csatornától. link.
Azt írják itthon is megy!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#42781) gyenesmartin válasza Vladi (#42778) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Tegnap kezdtem el. Nekem nagyon tetszik.
Jajj, most nézem nem egyre gondolunk. [link]
Sorozatjunkie 2. képe alapján hittem azt, hogy ugyanazt nézzük. Mert kép alapján ebben is ő szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#42782) bobalazs válasza Vladi (#42778) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

köszi a tippet, nézem, és tényleg jó.

(#42783) #48613632 válasza Mik76 (#42777) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én ezért nem készítek feliratokat. Volt/van is pár feliratom, ami pörgött odakint, de tényleg igaz, hogy mire megcsináltam, addigra a film régen nem érdekelt. Vagy a sorozat.

(#42784) Vladi válasza gyenesmartin (#42781) üzenetére


Vladi
nagyúr

:DDD

Akkor viszont én köszi a tippet, ezt is meg fogom nézni.

Nemrég néztem a marsos filmet :F úgyhogy megragodott a téma.

Úgy látszik itt tart az emberiség. Mosdjuk globális összefogás kellene, megoldani a globális problémáinkat és tényleg nekiindulni kolonizálni. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#42785) k-adi válasza jonnyjoker01 (#42745) üzenetére


k-adi
nagyúr

mondtam én hogy szar vége lesz.. :)

(#42786) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Tegnapi reunion.
Basszus, ők is mennyire öregednek.
Hová lett Perry fürtjei? :DDD

All→M8

(#42787) koncsik válasza callmeakos (#42786) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Scrubs volt az egyik nagy kedvencem, remélem nem folytatják. Nem hiszem, hogy jó sülne ki belőle.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#42788) VágniValó válasza Fitzgerald (#42771) üzenetére


VágniValó
addikt

Épp most szedem virágboltból vásárolom meg. Sokan a 3. évadot is fújolták, mert "jájjj níícseeen eszkobárr geccchhóó" ehhez képest nekem nem hogy bejött, de konkrétan semmilyen színvonalcsökkenést nem éreztem, egyszerűen csak más volt másképp.

Amit leírtál kicsit elgondolkodtatott, de remélem csak arról van szó, hogy más a körítés, mert a készítők nem ugyanazt a receptet akarták negyedjére is ellőni (azaz a gondolatmenetemet nézve másodjára). Nagy reményeket fűzök hozzá, a trailertől teljesen lebabáztam.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#42789) madgie válasza VágniValó (#42788) üzenetére


madgie
titán

A harmadik éved oké, nagyon jól meg volt csinálva, de most Michael Pena, bakker? Nemár.

(#42790) VágniValó válasza madgie (#42789) üzenetére


VágniValó
addikt

Ez elég off amit írok, de végtére sorozat kapcsán jött elő; nem kell senkit egy fiókba elsüllyeszteni, ő egy színész, aki nem csak az óriáscsecsemő oldalát akarja megmutatni holivadban. James Gandolfinit is sokan csak maffiafőnöknek képzelték el, holott romantikus filmben is nagyon hiteles volt a nagy medve, aki amúgy főleg Broadway darabokban játszott és rohadtul nem gengszter szerepeket. A durva metál bandáknak is vannak balladáik, amiket imádnak az emberek (Nothing else matters - Metallica, Overlord - Lamb of God sorolhatnám)

Pena megkapta az esélyt, én drukkolok neki, ugyanakkor ha miatta lesz kaksi az egyik kedvenc sorozatom, én fogom dobni azt a bizonyos első követ.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#42791) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Origin
A YT által készített sci-fi sorozat, az elso ket resz ingyenes, nekem tetszik kicsit olyan dead space hangulata van :D
Viszont nem talalom a tovabbi reszeket egyik viragboltba se :(

(#42792) Komplikato


Komplikato
veterán

Jó láttam állandóan arcomba támadó YouTube reklámban, hogy a régi öreg TV sorozatból, a Widows-ból mozi verziót forgattak?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#42793) #48613632 válasza Maxxy10 (#42791) üzenetére


#48613632
törölt tag

Furi, mert az első évad fenn van. 720/1080/2160p. Ám SD valóban nincs. De remélem, nem is abban kerested.

(#42794) petipetya válasza #48613632 (#42762) üzenetére


petipetya
nagyúr

Origin

Az 1. rész teljesen rendben van, az "Altered Carbon" érzést biztosító földi helyszínek/események futurisztikusak, a külső -és belső nézetes űrhajós jelenetek pedig hozzák a "The Expanse" szintjét, mig a csapatnyi magára maradt különböző karakter a "Lost"-ból lehet ismerős. Az alapanyag tehát remek, ezt dobták fel egy csipetnyi "Alien"-es megszállással. Vajon mi az isten történhetett velük, és milyen sors vár rájuk?

Izgatottan várom a következő epizódot.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#42795) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Titans

1x06

Na legalább kiderült, hogy Robinunk múltja finoman szólva sem túl tiszta. ;]

Live-Die-Respawn

(#42796) sugarforce válasza oriic (#42795) üzenetére


sugarforce
őstag

na ja... ;]

(#42797) bobalazs válasza #48613632 (#42762) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez az Origin nagyon jó szvsz! 20 percbe nagyon jól beszoritottak mindenféle kategóriát, sci-fi, horror, csavaros a sztori. 4 rész után várom hogy hogy alakul a sorsuk.

Elkezdtem ezt a Missions-t is az első két részt nézve valóban jó és igéretes, bár a 3.on bealudtam. :D
ahogy petipetyanak, nekem is bekattant néha az Altered Carbonos megvalósitás, látvány terén.
Bár kicsit soknak tartom a háttérsztorit, foglalkozhatnának többet a jelennel, talán belefér még.

(#42798) oriic válasza sugarforce (#42796) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gondolom igy mar annyira nem nagy rejtely miert nincs mar egyutt Batmannel. :)

Live-Die-Respawn

(#42799) sugarforce válasza oriic (#42798) üzenetére


sugarforce
őstag

igazából az első rész után világos volt a dolog, hogy miért, bár elég nagy képregény rajongó vagyok, így lehet onnan is árulkodó volt a dolog.

(#42800) oriic válasza sugarforce (#42799) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

En nem ismerem kepregenyeket szoval minden uj egyelore, de tetszik a sorozat eddig.

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.