Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42451) Lauda válasza Janaboy (#42450) üzenetére


Lauda
félisten

Tudom, csak amire reagáltam abban sem volt warez. Az, hogy a virágboltban csak két rész van fent mitől lesz warez. Ugyan már, vicc. Egy olyan sorozat ráadásul ami most ingyen megnézhető az hbo go-n.

(#42452) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Ez a "Warez" valami új sorozat? Annyit beszéltek róla, tök érdekes lehet. ;)
Nem találom sehol, pedig virágboltban is néztem... (érted, muhahaha) :DDD
Komolyra fordítva, ha valakinek nem tetszik a moderálás, a Moderátor kerestetik topikban jelezheti a problémáját. Unalmas már a "volt benne warez/nem volt benne warez".
Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#42453) ubyegon2 válasza koncsik (#42452) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jogos, bár célszerű lenne tisztázni a virágbolt tilosságát, mert akkor ezután senki nem irhatná le itt! A tiltó szabály
kizárólag akkor nevezhető szabálynak, ha egyértelmű. ;) Egyébként meg gondolatrendőrség......

(#42454) vittgen válasza Lauda (#42449) üzenetére


vittgen
aktív tag

Hááát...
Néha vétünk a szabályok ellen,lehet észre sem vesszük...
Bocsánatos bűn... / persze,ha nem durva vétek /
...de a moderátoroknak az a dolguk és kötelességük,hogy ezt helyesbítsék!
És még csak magyarázkodással sem tartoznak!!
Azt viszont érdemes lenne megfontolni egy-két embernek,hogy vélt,vagy valós sérelmében nekimenjen-e egy
moderátornak,vagy topik gazdának!

(#42455) Ispy


Ispy
veterán

Bocsánat, hogy beleoffolok a témába ;] , de bejelöltem magam a Patrick Melroset, persze hogy BC miatt, ezt valaki nézte/nézi?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#42456) chipesz válasza Ispy (#42455) üzenetére


chipesz
őstag

Én végignéztem akkor amikor ment, nekem bejött. Nem egy vidám darab, cselekmény annyira nincs, de élveztem összességében.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#42457) koncsik válasza Ispy (#42455) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ha BC miatt, akkor bejövős, nagyot játszik, de Smith ügynök is nagyon jó. A fényképezés is nagyon tetszett nekem. Nem könnyű kikapcsolódás, de megéri.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#42458) koncsik válasza ubyegon2 (#42453) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Az biztos, hogy a topicgazdáknak is segítene, mert mindenki rajtuk veri el a port. :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#42459) Ellia


Ellia
addikt

Na a Castlevania S02 elég jó lett. Remélem lesz folytatása mert sok minden nyitva maradt.

(#42460) FollowTheORI válasza Ellia (#42459) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ennek amúgy mennyi köze van a játékhoz?
Elspoilerezi azt?

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42461) Ellia válasza FollowTheORI (#42460) üzenetére


Ellia
addikt

A sorozat a '89-es NES-es Castlevania III: Dracula's Curse-on alapszik, nem az "új" Lord of Shadow rebootolt szérián (amire szerintem gondolhatsz). Szóval nem, nem igazán spoilerez :)

[ Szerkesztve ]

(#42462) FollowTheORI válasza Ellia (#42461) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

OK. Akkor tényleg nem. Igen az újra (közelmúlt) gondoltam, Lords of Shadow. :K

Sajnos nem volt még időm kitolni őket rendesen végig. :) :B

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42463) vittgen válasza Ispy (#42455) üzenetére


vittgen
aktív tag

Olyan mélyebbre nyúlós sorozat volt....
Értem ez alatt,hogy nem felületesen karcolta a valóságot! Mármint a filmbéli valóságot!
Egy részről felfoghatjuk tragikomédiának...
..de amikor az apjával való "kapcsolatára" gondol vissza...na az kemény tragédia! / mégpedig úgy,hogy magát az "eseményt" mindig csak közvetetten ábrázolja! /
Aki bírja BC-ot ,annak jó sorozat!
Nekem tetszett!!
Bátran ajánlom!

(#42464) chipesz


chipesz
őstag

Fear the Walking Dead 3x15

Eddig is inkább csak vígjátéknak volt jó a sorozat az abszurditása miatt, de ez már nagyon hihetetlen.

Csávó le van bénulva, érzéstelenítő nélkül eltávolítják a tumort a gerincéről (honnan tudják hol van?), 5 perc múlva meg lövöldözve rohangál. Vicc. 😀

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#42465) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Supnat 14x3
Tényleg ilyen gyorsan kellett lezavarni a Mihály témát?!
Remélem nem az lesz a csattanó, hogy Nick (régen Lucifer) testébe ment át...
Jack meg miért vágott olyan furcsa fejet a végén? :U

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#42466) S e t h válasza gyuromoj (#42465) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mert mert egy kvázi halhatatlan és legyőzhetetlen entitásból esendő vki lett?
De az is lehet, hogy csak szimplán csikar a hasa.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#42467) Deck válasza gyuromoj (#42465) üzenetére


Deck
titán

Én örülök neki, hogy nem arról fog szólni az egész évad. Szuperek az új részek :)

PS5

(#42468) S e t h


S e t h
nagyúr

Aranyélet 3 évad

A sorozat ami visszaadta a hitemet a magyar sorozatokban, noha aki korábban nekem ajánlotta azt lehurrogtam, hogy ne már, magyar sorozat, kit szopatsz?
Aztán egy idő azt vettem észre, hogy szinte egyben daráltam le az első két évadot és cseszettül vártam a harmadikat, ami meg is jött és mondhatni nem okozott csalódást, az őrület tovább fokozódott.

Sokan lehúzták a sorozatot, mert keresték, hiányolták benne a realitást, noha ez csak egy fikció, amelybe vegyültek a mai közélet elemei.
Már a korábbi évadokban is voltak olyan jelenetek, amelyekre az ember felkapta a fejét, hogy ugyan már, ezt most miért, ilyen nincsen!!!
Hogyan folytatódhatott a sorozat, ezt fokozták és igen, itt már hemzsegtek a mindfuck szituációk, amitől csak néztünk egymásra a képernyő előtt, hogy wtf, why?
Egy olyan diszfunkcionális családot mutattak be, amelyhez képest az Adams family mintacsalád, ( jut eszembe, a szüléses epizódról nekem konkrétan az Ördögűző ugrott be.

A sorozat abszolút központi eleme a család, a főcímdal is ezen alapult, nálam ez a család központúság is okozta főleg a problémát, mert itt haver ölt havert, haver gyereke kefélt haver gyerekét, haverék egymást lopták, ölték, verték át , túl szűk volt a halmaz és ez akkor verte ki a biztosítékot, amikor kiderült ki a szerb ikonkereskedő.

A három évad a folyamatos konfliktushelyzetre épült, részről részre emelte a tétet, hogy a végére már abszolút megkérdőjelezhetetlenné váljon realitása, de azért az emberben végig benne motoszkált a bizonyosság, bizony jó része ez simán megtörténhet és meg is történik és ebből a szempontból tökéletes volt a mai politikai helyzet implementálása a sorozatba.

Szórakoztatott? Maximálisan, szinte egyben néztük végig és igen, még tovább is tudnám nézni ha még forgatnának következő évadot.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#42469) vittgen


vittgen
aktív tag

Helix...
Valakinek véleménye róla?

(#42470) jonnyjoker01 válasza vittgen (#42469) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nagyon jó sorozat, de sajnos kaszálták a második évad után és emiatt a végén egy hatalmas cliffhanger van. Az első évadot jól lezárták, a második félig meddig lett lezárva és amúgy cliffhangeres lett. De ezen kívül szerintem nagyon jól megírták a részeket, tehát magával a sorozattal nincs baj.

Üdv. Johnny

(#42471) hemaka válasza jonnyjoker01 (#42470) üzenetére


hemaka
nagyúr

Azt nem is tudtam, hogy kaszaltak, akkor whatnext-en kieszedem az "uj evadra" var mappabol. :DDD

(#42472) vittgen válasza jonnyjoker01 (#42470) üzenetére


vittgen
aktív tag

Köszi szépen!!
Közben észrevettem,hogy nem jelöltem meg a 2. évadot a kérdésben!!
Az elsőt láttam...egész jó volt!!
A másodiknak is nekiálltam már...de nem tudok mit kezdeni az időbeni oda-vissza ugrálással...
Viszont látványos...

(#42473) #83580928 válasza Deck (#42467) üzenetére


#83580928
törölt tag

Én pont fordítva érzem. Az első két részt szenvedés volt végignézni, kezd már nagyon ötlettelen lenni a dolog. Nem csoda, hogy már-már sorozatminimum a nézettsége.
Remélem (még nem láttam a harmadik részt), visszahozzák azt a szálat, amikor a tavalyi évadban Dean beszélgetett a női kaszással és az univerzum(ok) "sorsáról" volt szó..

[ Szerkesztve ]

(#42474) Deck válasza #83580928 (#42473) üzenetére


Deck
titán

Én az egészet élvezem nem pedig belekötni akarok. A készítők így gondolták tehát ne mi akarjuk már megmondani mi lehet és mi legyen benne :D 10 millió kritikus országa vagyunk.. ;]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#42475) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

Aranyélet 3x1

Mira és a kb. 40 éves ügyvéd románcától hányingert kapok. Mira egy zárható szekrényt kinyit valami random fém eszközzel 1 mp alatt. Mira lehallgatja az egész családot hónapok óta és ez senkinek sem tűnik fel, ráadásul minden fontos papírhoz hozzáfér, azután, hogy tudják, hogy ő nyomta fel Endre bát. Márk és a csaj sex közben nem törődik vele, hogy a semmi közepén a lakókocsi körül hangokat hallanak, azután, hogy délután Márk (aki elvileg okos szereplő) még látta is a cigány srácot telefonálni. Aztán a rész végére egy Bud Spencer & Terence Hill szintű "egyesével gyertek" verekedés, ahol a Márk félmeztelen megver kettő, nála nagyobb és fegyverezett (lánc, vascső), elvileg ebből élő verőlegényt. Az már csak hab a tortán, ahogy a kislány a halott kutya testével üti ki őket a végén.

Az egyetlen értékelhető rész Endre bá videója volt.

Sajnos az elmúlt 2 évad után most komolyan elgondolkodtam, hogy folytassam-e a 3.-at, mert ha ilyen lesz, akkor az csak "bemocskolja" az eddigieket :(

some men just wanna watch the world burn...

(#42476) |AP| válasza j0k3r! (#42475) üzenetére


|AP|
veterán

lesznek még ezeknél nagyobb WTF pillanatok is az évadban ;)

(#42477) S e t h válasza j0k3r! (#42475) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ne folytasd, mert később még durvábbak lesznek.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#42478) #45997568


#45997568
törölt tag

Netflix - Travelers nalam 9/10-es, nagyon jól osszerakott sorozat, tetszik az otlet megvalositasa és a cselekmenyszal.

Remelem lesz folytatas. Marcy 10/10-es :DDD :P

(#42479) vittgen válasza #45997568 (#42478) üzenetére


vittgen
aktív tag

Nagy kedvencem volt az első évad!!
Eric McCormack az egyik kedvenc színészem!!
Az Észlelés című sorozata is nagyon jó volt!!

(#42480) j0k3r! válasza S e t h (#42477) üzenetére


j0k3r!
senior tag

és (#42476) |AP| - akkor elengedem egy ideig most, kössz :R

some men just wanna watch the world burn...

(#42481) Janaboy válasza #45997568 (#42478) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Igyigy, de ugy tudom az is kaszát kapott, pedig hatalmas cliffhanger volt :(

Janaboy

(#42482) #45997568 válasza Janaboy (#42481) üzenetére


#45997568
törölt tag

Lesz 3-ik evad :C

[link]

(#42483) k-adi válasza j0k3r! (#42480) üzenetére


k-adi
nagyúr

ne hallgass rájuk, főleg ne ítélj 1 rész alapján

(#42484) Janaboy válasza #45997568 (#42482) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Akkor keverem vagy rosszul emlékszem :)
De ez jó hír.

Janaboy

(#42485) Maxxy10 válasza Janaboy (#42484) üzenetére


Maxxy10
addikt

Jol tudtad, eloszor kasza volt aztan a netflix atvette mint pl. a Lucifert

[ Szerkesztve ]

(#42486) S e t h válasza k-adi (#42483) üzenetére


S e t h
nagyúr

lol
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#42487) Blaise


Blaise
veterán

Szerintetek van rá esély, hogy a Houre of Cards új évada egyből magyar felirattal jöjjön Netflixen?

(#42488) Lauda válasza S e t h (#42486) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ez tényleg hatalamas LOL! :DDD

(#42489) ΞΔGLΞ válasza Blaise (#42487) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az esély, kb 0%. Szerencsére nekem ez nem gond, de kíváncsi lennék, hogy a Román nyelv miért létezik mindenhez, sőt, van amikor még a szintén minden tartalomhoz tartozó német nyelv sem elérhető még, de az eredeti angol mellett a román már ott virít, ha az épp került a szerverre.

---------

(#42488) Lauda

Szerintem, ez inkább irónia volt a részéről, és akármennyire részemről is szar a sorozat 3 évada, első rész alapján még megnéznék párat, mondjuk már nekem ott lett elegem az egészből, mikor az addigi ellenségek szinte puszipajtások lettek. De a Mira féle kettősgyilok után már pofán tudtam volna baszni Zsombort és Tasnádit is!, de legfőképpen a vége miat

[ Szerkesztve ]

(#42490) Blaise válasza ΞΔGLΞ (#42489) üzenetére


Blaise
veterán

Állítólag Romániában sose volt annyira fejlett a szinkron mint nálunk, sok film a mozikban feliratosan megy, ezért pilotolják náluk a régióban a feliratos tartalmakat.

Nekem se gond az angol, a párommal együtt nézzük, neki viszont kéne a felirat.

[ Szerkesztve ]

(#42491) ΞΔGLΞ válasza Blaise (#42490) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most én nem erről írtam, hanem arról, hogy a legújabb pár perce kikerülő preimernél is már ott virít a román nyelv és lényegében semmi más... :)

(#42492) Narxis


Narxis
nagyúr

Charmed S01E01-E03

Egész jó lett, kezd kiforrni a sorozat és jut idő a karakterépítésre is. Egyedül a Cis Male-k nem értékelik. ;]

Thanos was right.

(#42493) chipesz válasza Narxis (#42492) üzenetére


chipesz
őstag

Akkor adok neki még egy esélyt. 1. részt láttam és sírtam. De nem az örömtől. 😁

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#42494) jonnyjoker01 válasza Narxis (#42492) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

3,5 értékelés imdb-n? A hszed valami bait? :DDD

Üdv. Johnny

(#42495) Met


Met
nagyúr

Jordskott S02 utolsó 4 részéhez nem találok feliratot.
Rossz helyeken nézem vagy tényleg nincs?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42496) Narxis válasza jonnyjoker01 (#42494) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igazából nekem tetszik de persze nem lepne meg ha kaszálnák. :)

Thanos was right.

(#42497) petipetya válasza jonnyjoker01 (#42265) üzenetére


petipetya
nagyúr

Engem a munkahely akadályoz :D

Eddig mindegyik évad zseniális, de a 6. egész más megközelítést mutat be, amely miatt roppant izgalmasnak találom a 1. epizód megtekintése után. Remélem, kint lesz a 8. évad összes része, mire oda eljutok.

"nincs rá lezsóidő"

(#42498) k-adi válasza S e t h (#42486) üzenetére


k-adi
nagyúr

baited. lol

(#42499) petipetya válasza petipetya (#42497) üzenetére


petipetya
nagyúr

American Horror Story

A másik dolog, hogy a legtöbb színész benne páratlanul tud eljátszani más és más karaktert a különböző évadokban. Amikor csak a hangjáról ismerem fel a szereplőt, és rájövök hogy egy homlokegyenest másik szerepet játszott pont az előző évadban, leesik az állam. Kiemelhetnék párat, de igazságtalan lenne a többiekkel szemben.

"nincs rá lezsóidő"

(#42500) Humbucker


Humbucker
senior tag

Basszus Aranyélet..... végre tudunk mi magyarok is jó sorozatot csinálni :) és szerencsére nem a szokásos "celebjeink" szerepelnek benne ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.