Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42601) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Titans

3-4

Na kezd magára találni a sorozat, simán bejön eddig.

Live-Die-Respawn

(#42602) koncsik válasza oriic (#42601) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+1 :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#42603) k-adi válasza elod22 (#42597) üzenetére


k-adi
nagyúr

Aranyélet vége.. hogy lett volna jobb? Konkrétan bármilyen más befejezés jobb lett volna ennél.

Ha a valósághoz próbálják tartani magukat, mint az első 2 évadban (bár ott se mindig sikerült ez tény..), akkor unalmas lett volna a 3. évad, hiszen mindenki meghalt volna már első pár percben. Így viszont túlságosan átment "filmesbe", tele marhaságokkal, csak azért, hogy "mehessen tovább a story".
Ha tökösek lettek volna akkor:
- Laura már a 2. évadban meghalt volna
- Márk szintén a 2. évad során a "ringben", de ha ott valamilyen csoda folytán nem is, akkor s3e1-ben a lakókocsis harcban a csajával
- Jankának már rég böribe kéne lennie
- Attila meg szintén csoda hogy él, tekintettel Ferire aki bármikor elintézhette volna.

Ami igazán bosszant, hogy
- a sorozat legjobb karakterét kiírták (tudjuk ki...) - ekkor még azt hittük tökösek a készítők...
- és az utolsó 5 percben a karakterek totálisan hátat fordítanak annak, amiért 3 évadon keresztül küzdöttek. Nincs az a világ amiben elégették volna a pénzt...főleg ha menekülniük kell a tudjuk kik elől. +márk bénulása is egy WTF.. :U

(#42604) Mik76 válasza koncsik (#42586) üzenetére


Mik76
senior tag

Hosszu honapokra be vagytok akkor ti is tarazva. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#42605) chipesz válasza bobalazs (#42574) üzenetére


chipesz
őstag

Most néztem meg az 1. részt. Egy rész alapján annyira nem csigázott fel, vagy nem is tudom hogy mit gondoljak róla, hogy tetszik-e (kb. azt érzem, mint a Maniac-nél, de azt is végig néztem végül.) Most folytatom, aztán kiderül.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#42606) grizlisandor válasza bok92 (#42571) üzenetére


grizlisandor
addikt

Talán ma megpróbálom az első részt, mivel van tegnap jött hozzá felirat. :)

(#42601) oriic:

Ep3-ig láttam, eddig elégedett vagyok a sorozattal. Kár, hogy nem a Cartoonnetwork-ös mese alapján ment, azt anno annyira szerettem. :B

(#42607) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, Outlander új évadját honnan tudnánk követni? Amazon Prime Video-n nincs, Netflixen nincs, HBO GO-n nincs...

(#42608) vittgen válasza HellGreg (#42607) üzenetére


vittgen
aktív tag

A harmadikat??

(#42609) HellGreg válasza vittgen (#42608) üzenetére


HellGreg
őstag

A negyedik az új. Most adták le az első részt. A harmadik fent van Netflixen.

(#42610) Maxxy10


Maxxy10
addikt

SEAL Team

Számomra eddig a sorozat ott erősödött ahol az első évadban gyengébb volt ha így folytatja hozni fogja The unit szintet

(#42611) Fitzgerald válasza bok92 (#42571) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Első 3 részt néztem meg eddig. Ne foglalkozz az IMDS-s értékelésekkel, majdnem mindenkinek az fáj, hogy nincs Spacey. De nélküle is működik a dolog eddig, még ha rohadtul hiányzik is. Annak nyilván nulla az esélye hogy a 2. évadot megközelítse, de amit eddig láttam a 6. évadból, azt tisztességes munkának tartom.
Szerintem 1-2 nap és végzek vele. A Robin Wright meg továbbra is egy world class milf, azt akarom karácsonyra hogy üljön a számra.

[ Szerkesztve ]

(#42612) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Daredevil S03

Hát atyaúristen szerintem ez volt az eddigi legjobb évad a sorozatban. Olyan tökéletesen írták meg, hogy többször is üvöltöztem a monitorral :DDD Ennyi csavart hogy lehet belerakni úgy a sztoriba, hogy ne váljon nevetségessé az egész? HÁT ÍGY KÉREMSZÉPEN :C Nem tudom mit mondjak róla, egyszerűen szuper lett az évad és kész. Feszültségkeltést nagyon jól megcsinálták, az utolsó 6-7 rész közben folyamatosan 200-as pulzusom volt kb :DDD

Nagyon ajánlom, aki még nem kezdte el a sorozatot vagy abbahagyta, vágjon neki, mert felejthetetlen és kib@szott nagy élményben lesz része :C

100000/10 - zseniális. Idei év alatt eddigi kedvenc évadom bármelyik sorozatból. Nem tudok más sorozatot mondani ami ekkora hatással lett volna rám (legalábbis idén :P ).

Szerk. a sorozat címe és évada lemaradt, pótoltam :W :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#42613) vittgen válasza Maxxy10 (#42610) üzenetére


vittgen
aktív tag

A Seal Team egy nagyszerű sorozat.
A The Unit pedig ebben a műfajban alapmű...
Az amerikai katonás-akciódús-odamegyünk-odabaszunk-mindenellenségmeghal-elhozzukahalottainkat-mindenkitlegyőzünk filmek a látványosságuk miatt szinte mindenkit érdekel.
Az előző,akár gúnyosnak is tekinthető mondat márpedig nem az!!
Én magam is szeretem az ilyen filmeket!
Csak ne lenne az az / American über alles / érzésem...

(#42614) vittgen


vittgen
aktív tag

A The Last Ship már az ötödik évadnál jár!
Valaki,aki nézi mondana róla valamit?

(#42615) Maxxy10 válasza vittgen (#42613) üzenetére


Maxxy10
addikt

Nekem itt az volt a lenyeg,hogy a sorozat fejlodik

The Last Shiprol annyit,hogy az elso evadot Micheal Bay rendezte alapjaba veve egy eleg jo sorozat

(#42616) vittgen válasza Maxxy10 (#42615) üzenetére


vittgen
aktív tag

Fejlődik bizony.... És ez így van jól!

Azt hiszem,hogy nekiállok a Last Ship-nek... :K

(#42618) bobalazs válasza jonnyjoker01 (#42612) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam pont forditva volt, leszámitva egy két jobb részt, hidegen hagyott az évad. Nekem összecsapottnak tűnt.Mások is mondták hogy szar lett, jó neked, nálad akkor betalált.

(#42619) jonnyjoker01 válasza bobalazs (#42618) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Imdb-n minden rész 9 fölött van, rotten tomatoes-n 93% és 96%, szóval sokaknak tetszett ezek szerint, de igazad van nem vagyunk egyformák :R

Üdv. Johnny

(#42620) Humbucker


Humbucker
senior tag

Aranyélet...... :Y :Y :Y
Mindent visszaszívok, ez egy elég ütős sorozat, meg nem mondanám róla, hogy magyar sorozat, ez profi munka, igaz, hogy még csak az első évad 7. részénél járok, de ez a befejezés eléggé ütött. Elég fordulatos egy sorozat....

(#42621) vittgen


vittgen
aktív tag

Az elnök embere
(Madam Secretary)
Elizabeth McCord, az újonnan kinevezett külügyminiszter azonnal bonyolult politikai kihívások egész garmadájával kerül szembe, de egy nemzetközi túszhelyzet számára most a legfontosabb feladat. Elizabeth abban sem biztos, hogy jól tette a pozíció elfogadását, mivel gyerekei nehezen alkalmazkodnak az új iskolai körülményekhez.

Erről valakinek véleménye??

(#42622) Ellia


Ellia
addikt

Na TWD-ben végre kiírták Ricket (ez nem spoiler) - de a rész nem tudom, annyira nem jött be...

Azért megint ugrunk egy jó időt előre, Judith meg elég badass volt azért :D Kíváncsi vagyok a folytatásra mi fog kisülni belőle.
_______________________________________

De, ez spoiler. Formázás pótolva. - vond

[ Módosította: vond ]

(#42623) bobalazs válasza vittgen (#42621) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Már az 5. évad megy. Szoktam nézni, ha éppen lazulni akarok. Elég gyakran éppen aktuális politikával találkozhatsz egyes részekben, legalábbis nagyon hajaz némely szitu a való életre. Főleg az USa külpolitikai gondjai Oroszo. és Kinára nézve.

(#42624) #51177472


#51177472
törölt tag

House of Cards s06 IMDB-n:

Csak az eso par ezer ember ertekelese, de na :D

[ Szerkesztve ]

(#42625) vittgen válasza bobalazs (#42623) üzenetére


vittgen
aktív tag

Bele olvastam a történetbe,de nagyon nem fogott meg...
Talán belenézek.
Köszi!

(#42626) bobalazs válasza #51177472 (#42624) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Két rész után, azt mondom én sem vagyok tőle elájulva. Nulla fordulat, sztori nulla.

(#42627) #51177472 válasza bobalazs (#42626) üzenetére


#51177472
törölt tag

Most fejeztem be a masodikat, sajna ugyan ezt erzem en is .

(#42628) gerii válasza #51177472 (#42624) üzenetére


gerii
addikt

Szóval 2 rész után nem én vagyok a süti. Ez tényleg szar, mondjuk ki.
Frank van minden döntés, cselekedet mögött, pedig állítólag kiírták az őt játszó mocsok színészt, aki gyakorlatilag ugyanúgy a sátán a sorozatban, mint az életben. Szóval akkor mégsem írták ki. Hát igen, nehéz folytatni főszereplő nélkül egy A főszereplőre írt sztorit, akit egy klasszis színészlegenda játszott.

Robin Wright úgy játssza az Underwood elnököt mint egy döglött béka. Nem tudom, hogy a francba engedélyezték ezt így, de annyi élet nincs a hangjában, játszásában mint egy Asylum feltörekvő emberben. Érdekes módon az előző évadokban teljesen rendben volt...

A lényeg, hogy kinyírtak egy színészt (jelentkezzen aki ezek után soha nem fog újranézni egy Spacey filmet sem)

(#42629) sugarforce


sugarforce
őstag

Daredevil s03: varakozasaimon felul teljesitett az evad, szamomra felulmulta a favorit masodik evadot is.

(#42630) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

HBO has started filming the Deadwood movie — the long-awaited closing chapter to the 2004 acclaimed drama.
Na ez érdekes lesz majd.

(#42631) S e t h válasza Ellia (#42622) üzenetére


S e t h
nagyúr

Miért is nem spoiler?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#42632) feri1014 válasza S e t h (#42631) üzenetére


feri1014
senior tag

Mert ezt az infót csak akkor tudtad elkerülni, ha barlangban éltél az elmúlt hónapokban.

(#42633) Amur válasza feri1014 (#42632) üzenetére


Amur
addikt

De ha valaki pont elkerülni akarta ezt az infót, akkor ne pont egy sorozatokkal foglalkozó topicban olvassa már el...(én pl. nem élek barlangban, de sorikról csak itt olvasok ,és eddig nem jutott el hozzám ez az infó, mert az ismeretségi körömben már mindenki kilőtte a TWD-t.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#42634) ígyvanferi válasza feri1014 (#42632) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pedig én nem barlangban lakom, és eddig elkerültem. Viszont nem különösebben érdekel, mert foscsi a sorozat, nem nézem.

(#42635) S e t h válasza feri1014 (#42632) üzenetére


S e t h
nagyúr

Aha, értem.
Mert be volt dobva egy hír, amit ezek szerint mindenki tényként kezelt, véletlenül sem lehetett akként kezelni, hogy elterelés az egész és egész más verzió következik be, de ha mégis igaz akkor majd várod, hogy mikor, milyen körülmények között fog bekövetkezni, de vkinek muszáj volt ide egy mondatban böffentenie, véletlenül sem a sorozat saját topikjában (amit normális ember addig kerül amíg az aktuális részt meg nem nézte) és ahol rá még csak nem is nagyon emlékszem, de most volt itt egy jó perce.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#42636) ΞΔGLΞ válasza ígyvanferi (#42634) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

mert foscsi a sorozat, nem nézem.

Így van Feri! :-D

(#42637) vond válasza Ellia (#42622) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Engem sem érdekel a TWD, de ez bizony spoiler volt, abból is a keményebb fajta. Pótoltam a formázást.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#42638) Ellia válasza vond (#42637) üzenetére


Ellia
addikt

Rendben! Köszi!

De mivel ez már a 9. évad előtt kiderült, és szinte minden szájt lehozta...stb. szerintem nem az.

(#42639) hemaka válasza vond (#42637) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mi a frasz az a twd?🤔

Szerk. Koszi, jesszus az meg megy?😂

[ Szerkesztve ]

(#42640) oba válasza hemaka (#42639) üzenetére


oba
addikt

The Walking Dead?

(#42641) Mik76 válasza hemaka (#42639) üzenetére


Mik76
senior tag

Zombikbol sose eleg... :U

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#42642) Amur válasza vond (#42637) üzenetére


Amur
addikt

Én sem nézem már egy ideje, de a spoiler az spoiler, köszönjük a közremüködést.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#42643) ΞΔGLΞ válasza Mik76 (#42641) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Zack Snyder, Holtak hajnala volt talán az utolsó olyan zombie film, ami egyszerűen zseniális volt, igaz lényegében egy remake, de akkor is a hangulat és az atmoszféra az valami brutális lett itt. Imdb

Azóta egyre fosabb zombie filmek és sorozatok készülnek...

(#42644) Mik76 válasza ΞΔGLΞ (#42643) üzenetére


Mik76
senior tag

Jah a plazas. Igen az bejott nekem is. Azota biztos telitodtem. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#42645) pweaver


pweaver
csendes tag

American Horror Story 8. évad

Elég gyenge, még visz a lendület az elmúlt évadok miatt, de valahogy a boszorkányos 3. évad már akkor sem fogott meg.
A 8. részben a sátánista buli annyira gyenge, erőltetett. A történet fő szála teljesen elkanyarodott, nem derült ki, hogy miért voltak a bombázások az 1. részben, csak ezt a boszorkányos vonalat kellett visszahozniuk és végül az elmúlt 2-3 rész csak a múltban játszódik. Kezdenek kiégni az írók.

[ Szerkesztve ]

(#42646) mayday00 válasza pweaver (#42645) üzenetére


mayday00
őstag

American Horror Story

Szerinted melyik volt idáig a legjobb évad?

Szerintem a zártosztály. :K

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#42647) hemaka válasza mayday00 (#42646) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekem is az tetszett eddig a legjobban.
A 7. es a 8. meg hatra van, de most kicsit meguntam, szuneteltetem.

(#42648) mayday00 válasza hemaka (#42647) üzenetére


mayday00
őstag

Akitől idáig megkérdeztem mindenki azt mondta, hogy a zártosztály volt a legjobb évad. :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#42649) k-adi válasza mayday00 (#42648) üzenetére


k-adi
nagyúr

Mert így is van. Nekem is az a kedvencem pl.

(#42650) #48613632


#48613632
törölt tag

Eléggé spoileres írás, a TWD és Rick kapcsán. (Puliwood link)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.