Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42101) volandy


volandy
senior tag

Sziasztok!
Salvation 3. évadáról tud valaki valamit!
Nekem nagyon tetszett az 1-2. évad!
Szinte végig izgalmas volt.

[ Szerkesztve ]

(#42102) Ventur@ válasza volandy (#42101) üzenetére


Ventur@
senior tag

Saját vélemény:

...de remélem, hogy nem lesz 3. évad. Haragszok a sorozatra, mert kicsit átbszva éreztem magam a nagy végjáték után. Az eddig nagy világpusztítónak hitt Sámson, nem is aszteroida, hanem valami idegen civilizációs valami. Ne már! Én arra készültem, hogy Tanz a sok sok kudarc után bepattan a Salvation-be (ahogy a végén tervezte) és hősiesen belehajt az aszteroidába. Itthon mindenki ünnepli, szobrot avatnak neki stb stb stb. Erre meg idegenes cliffhanger....Ami még számomra fura volt és csak egy "ne máááár" jött ki belőlem az, hogy kiderült a RE/SYS-t vezetője nem más, mint Harris halottnak vélt fia. Atyám!!! Pedig sokkal jobb lett volna, hogy ha kiderül T.E.S.S. áll az egész RE/SYS-t mögött. Jobban beleillett volna a képbe, mint egy taknyos 18-20 éves "gyerek". Raul Aguirre-ről is az első pillanattól lehetett tudni, hogy ő nem más, mint Darius Tanz. Jillian-t is a végén már kezdtem utálni a szektásodása miatt. Egyedül Alycia-t sajnáltam a végére, hogy szerencsétlennek semmi sem jött össze.

Ha lesz is 3. évad, talán ledarálom, de még egyszer mondom, hogy átbszva éreztem magam a két évad után.

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#42103) volandy válasza Ventur@ (#42102) üzenetére


volandy
senior tag

Van igazságod! Illetve innen is lehet nézni a dolgot!
Gondolom azért így fejezték be mert bíztak benne, hogy tovább engedik a sorozatot és lesz 3. évad is!

(#42104) oriic válasza Ventur@ (#42102) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Wait, wat? Van Salvation 2. évad? Huh lemaradtam nagyon.

Live-Die-Respawn

(#42105) volandy


volandy
senior tag

First angol sci-fi sorozatot nézi valaki?
Most akarom elkezdeni.
Milyen?

[ Szerkesztve ]

(#42106) VágniValó


VágniValó
addikt

Good Omens trailer

Jövőre debütál, Neil Gaiman könyve alapján. Hátha érdekel valakit, nem csak engem. American Gods hozta a várt színvonalat, remélem ez se fog csalódást okozni

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#42107) Pitterix válasza oriic (#42098) üzenetére


Pitterix
őstag

Bevezetőnek nem volt olyan rossz.
Amúgy legalább nem Irist piszkálgatja mindenki.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#42108) Maxxy10 válasza oriic (#42104) üzenetére


Maxxy10
addikt

Netflixen mar a teljes masodik evad elerheto

(#42109) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

True Detective S3: 2019.01.13. :Y

(#42110) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem rossz ez a Mr Inbetween sem.
Eddig négy részt láttam az első évadból, minden részében volt izgalmas cselekmény.
Ahányszor kárt okoz valakiben a főszereplő, egyrészt együttérzel vele, másrészt meglepődsz a faszi érzelmetlen brutalitásával.

(#42111) hemaka válasza -secret- (#42109) üzenetére


hemaka
nagyúr

Na végre, remélem tartja a színvonalat.

(#42112) -secret- válasza hemaka (#42111) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Én is ebben bízom, na meg ha már a szülinapomon jön... ;]

(#42113) vittgen válasza hemaka (#42111) üzenetére


vittgen
aktív tag

Igen-igen!!

Különleges sorozat!
Hátborzongató fílinggel...
Kiváló színészekkel!

(#42114) Ventur@ válasza volandy (#42105) üzenetére


Ventur@
senior tag

Én nézem (ezt is :) ), de hogy őszinte legyek,nem tudnám neked azt mondani, hogy jó-e vagy rossz. (nálam rossz sorozat nem igazán van. Eddig csak egy, de az nagyon: Young Sheldon. 3 részt próbáltam letolni, de részenként abba hagytam 10 perc után és napokkal később folytattam, mert számomra totál érdektelen a sorozat. Ez nem a fiatal kori Sheldon (The Big Bang Theory-ból), ez csak egy tudálékos, okostojás kisgyerek. Semmi Sheldonos nincs benne, nekem.)

Inkább nevezném drámának, egy kis csipet sci-fivel fűszerezve. Így 5 rész után, amit láttam belőle. Nem egy technológia sci-fi, inkább csak vannak olyan elemek benne, ami arra hasonlít. Főleg dráma a sorozat, de én jóformán csak Sean Penn miatt nézem :) (Nagyon szerettem a Nevem Sam c. filmben és kíváncsi voltam az "öregebb" Sam-re, hogy sorozatban milyen). Nem rossz, de nem az a sorozat számomra, amit máskor is visszanéznék :) . Sorozatjunkie-n van róla egy jó leírás, szerintem az sokat fog segíteni, hogy akarod-e nézni vagy sem :) .

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#42115) volandy válasza Ventur@ (#42114) üzenetére


volandy
senior tag

Szuper!
Köszi az infót!
Elolvasom!

(#42116) k-adi válasza oriic (#42098) üzenetére


k-adi
nagyúr

pocsék ez a flash még dupla sebességgel is.. várható is volt.

(#42117) Janaboy válasza k-adi (#42116) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

De legalább ezt a színvonalat tartja :D

Janaboy

(#42118) k-adi válasza Janaboy (#42117) üzenetére


k-adi
nagyúr

mondjuk ez igaz :D az utóbbi 2-3 évadra is :DD

(#42119) bobalazs válasza k-adi (#42116) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

dupla sebességgel... :Y

[ Szerkesztve ]

(#42120) Humbucker


Humbucker
senior tag

American Horror Story 8. évad jónak tűnik. Jobb mint az elnökös\bohócos?

(#42121) troland26


troland26
őstag

Srácok
Ajánlanátok néhány jó sorozatot amit érdemes nézni . Lehetőleg szinkronos legyen ( nincs kedvem 6" on feliratot olvasgatni) . Amik megvoltak GoT összes , ST Discovery , Stranger Things , The Handmaid's Tale...etc etc..

(#42122) VágniValó válasza troland26 (#42121) üzenetére


VágniValó
addikt

Engedd már el azt a qrva szinkront, undorító. Amugy: The Americans

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#42123) Lauda válasza troland26 (#42121) üzenetére


Lauda
félisten

Banshee, Sons of Anarchy.

(#42124) mark! válasza VágniValó (#42122) üzenetére


mark!
őstag

ha azzal akarja nezni, akkor azzal fogja.

>

(#42125) abridabri válasza troland26 (#42121) üzenetére


abridabri
veterán

Ha mindenkeppen szinkronos kell akkor nezzel jo magyar sorozatot pl :
Aranyélet
Terápia
Maximalisan egyeterek Tsa-bikaval
Ha kulfoldi sorozat is erdekel; akkor azt kulfoldiul nezzed felirattal ,felejtsuk mar el ezt a film/sorozat alamondasos orultseget egyszer s mindenkorra.
Tiszta szegyen ,hogy mar a szerbek is elottunk jarnak ,naluk sose volt divat a kulfoldi filmek leszinkronizalasa. A TV ben is a film eredeti nyelven megy alatta szerb felirattal.
A skandinav orszagokban detto.

(#42126) troland26


troland26
őstag

KÖszi az ajánlásokat ...urak , nem véletlen írtam a szinkront , okostelefonon nem nagy élmény feliratot olvasni amiket felsoroltam mind eredeti nyelven néztem , de nem 6" on . Most 1-2 hétig ez lesz a helyzet ...

(#42127) vittgen válasza troland26 (#42126) üzenetére


vittgen
aktív tag

A törvény embere
Seal team
Rush
19-2
Travelers
The crossing
Hap and Leonard
Helix
Perception

...csak néhány a teljesség igénye nélkül

(#42128) vittgen válasza VágniValó (#42122) üzenetére


vittgen
aktív tag

Nagyon sokan vagyunk,akik nem tudjuk elengedni a szinkront!
Tarts maradinak,vagy bármi másnak,de én nem nézek máshogy sorozatot,CSAK szinkronnal!
Nem vagyok hajlandó megtanulni sem angolul sem németül és a feliratos filmeket sem fogom megkedvelni!

...mint ahogy sokan nem szeretik a spenótot,vagy a tökfőzeléket,vagy a pacal pörköltet sem,úgy sokan az eredeti nyelvű filmeket sem kedveli mindenki!!

(#42129) FoxiestFox válasza vittgen (#42128) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A gond csak az, hogy a körülötted található rengeteg más fontos infó is angol, amiket senki sem fog neked szinkronizálni, vagy lefordítani. Kicsit mindig ijesztőnek találtam az ilyen szintű elzárkózást a fejlődéstől. :(

(#42130) vittgen válasza FoxiestFox (#42129) üzenetére


vittgen
aktív tag

Valamit félre értesz!!
A fejlődéstől zárkózom el,ha nem vagyok hajlandó szinkronizálatlan sorozatot nézni???
Ezt nagyon lesarkítottad!
A körülöttem található sok-sok fontos infót max lefordítom a google fordítóval,vagy kérek segítséget egy tőlem tanultabb, idegen nyelvet is ismerő személytől!
De hogy miből gondolod azt,hogy a fejlődéstől zárkózom el azzal,hogy szinkronizált sorozatot nézek.....hááát,nem tudom......

(#42131) FoxiestFox válasza vittgen (#42130) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Okés, és nem lenne egyszerűbb megtanulni, hogy ne kelljen Google fordítózni?
Szó szerint ingyen van, elkezded eredeti nyelven nézni felirattal, és rád ragad 1-2 év alatt...

(#42132) vittgen válasza FoxiestFox (#42131) üzenetére


vittgen
aktív tag

Mivel a mindennapi életemhez nincs szükségem idegen nyelvtudásra,legalábbis az eddigi 46 évemben nem volt.... Véleményem szerint már nem is fogom megtanulni...

A közvetlen környezetemben és baráti,munkatársi környezetemben van bőven,akitől segítséget kérjek...
De a filmsorozatokat,akkor is szinkronosan szeretem!!

Természetesen ez változhat,mert ki tudja....
De a jelenlegi tudomásom szerint...és a dolgok jelenlegi állása szerint nem tartom valószínűnek,hogy rászorulnék a nyelvtanulásra!
És ezzel nem kéziféket húzok a fejlődésnek,csak túl lusta vagyok tanulni.../sajnos!/

[ Szerkesztve ]

(#42133) FoxiestFox válasza vittgen (#42132) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Oké.

(#42134) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Sracok szerintem engedjük el ezt a témát, sose leszünk egyformák, ki igy ki úgy szereti.
Tiszeljetek ezt egymasban.

Janaboy

(#42135) vittgen válasza Janaboy (#42134) üzenetére


vittgen
aktív tag

Részemről oké!

(#42136) jonnyjoker01 válasza Humbucker (#42120) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nekem az elnökös/bohócos évad a kedvencem eddig, de ez az új évad is olyan jól indul, hogy lehet ez lesz a következő kedvenc.

Üdv. Johnny

(#42137) Maxxy10


Maxxy10
addikt

kaszat kapott a Iron Fist

(#42138) VágniValó válasza vittgen (#42128) üzenetére


VágniValó
addikt

Elnézést kérek. Akkor legyen így. Mindenesetre a javaslatomon nem változat: Foglalkozásuk Amerikai ilyen címmel keresd.

(#42126) troland26 Ez a fenti üzenet neked akart menni, csak szombati munkanap nagyon formában vagyok :R

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#42139) vittgen válasza VágniValó (#42138) üzenetére


vittgen
aktív tag

:K :R

(#42140) OPiiPO válasza Maxxy10 (#42137) üzenetére


OPiiPO
addikt

eddig is indokolatlanul sokat élt már (szerintem)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#42141) OPiiPO válasza vittgen (#42128) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Nem vagyok hajlandó megtanulni sem angolul sem németül" - azért ezt ne nagyon terjeszd, főleg a gyerekeidnek ne, még a végén elhiszik (részemről vége a témának, csak ezt még hozzá akartam fűzni)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#42142) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Azt írják a titánok elég jól kezdett. 🙂 Valaki látta már a pilot részt?

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#42143) k-adi válasza Maxxy10 (#42137) üzenetére


k-adi
nagyúr

meg is érdemelte az a szar :D

már csak azon csodálkozom hogy a flash miért bírja még mindig olyan karakterekkel mint iris...meg barry... még a black lighting is jobb nála (most megy s2 annál) pedig az se egy nagy eresztés.. :DD

(#42144) grizlisandor válasza Maxxy10 (#42137) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ne már, pedig már végigfutott a fejemben, hogy a 3. évad végre jó lesz.
2. évad se volt rossz, még küzdött gyermekbetegségekkel, de javuló tendenciát véltem felfedezni.

(#42145) Maxxy10 válasza OPiiPO (#42140) üzenetére


Maxxy10
addikt

A masodik evad harmat gyenge lett.. ket het alatt negy reszt tudtam megnezni de mar dobtam is..

k-adi: Ha jol tudom a flash nem tartozik a netlix ala mig az iron fist igen

grizlisandor: Hat szerintem a elso evad iszonyatosan jo volt a masodikhoz kepest

(#42146) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A Netflix elkaszálta a Marvel's Iron Fist sorozatot

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#42147) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Aaanyélet 3. évad mikrtól elérhető? Vagy már valaki végig is nézte? :)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#42148) |AP| válasza koncsik (#42147) üzenetére


|AP|
veterán

állítólag holnap kora reggeli órák. Pontosabbat én sem tudok.

szerk: utánanéztem: éjféltől fent lesz! :Y

[ Szerkesztve ]

(#42149) grizlisandor válasza gyuromoj (#42146) üzenetére


grizlisandor
addikt

Azt nem lehet tudni, hogy a lesz még cameo a többi sorozatban(mint a LukeCage 2.évadjában Danny ugye), esetleg a Defenders-ből is kirakták?

(#42150) Zizmand válasza grizlisandor (#42149) üzenetére


Zizmand
aktív tag

"A cég azt is elárulta, hogy míg a sorozat nem folytatódik, Danny Rand karakterét láthatjuk majd más Marvel sorozatokban feltűnni."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.