Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) Bogyi007 válasza NSmester (#35300) üzenetére


Bogyi007
veterán

Csak ez rövidtávú megoldás ha jól tudom, mivel a régi app hamarosan el lesz lehetetlenítve...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#35302) Johnyy


Johnyy
tag

A hónap elején regisztráltam a Revolutra, azóta kétszer próbáltam feltölteni OTP Mastercard kártyáról de mindig elsőre hibát ír ki.
"Valami hiba történt."
Majd második próbálkozásra mindig sikerül, de nem tudom ez mennyire jó így.

Aztán jön az üzenet, hogy a "A kártyám nem felelt meg a 3DS ellenőrzésen."

Egyébként a telekódot azt minden új bankkártyánál meg kell változtatni?

(#35303) -=RelakS=- válasza Johnyy (#35302) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lehet, hogy a telekódos hitelesítés körül van baj? Alkalmazásos hitelesítéssel egyszer sem volt gondom.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#35304) Johnyy válasza -=RelakS=- (#35303) üzenetére


Johnyy
tag

Nem tudom.
Még egyébként nem kérte sose a telekódot.
Elindítom a revoluton a pénz hozzáadását, majd jön az üzenet az OTP Bank apptól ott a jóváhagyás, majd ujjlenyomat.

(#35305) -=RelakS=- válasza Johnyy (#35304) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor te is alkalmazásos hitelesítést használsz. A telekódomat már nem is tudom, hogy mi :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#35306) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Lehet paranoiás vagyok, de én az aprón kívül mindent kiutaltam a Revolutról. A CEO szovjet oligarcha apukája miatt lehet megszivatják őket, ha az ukrán balhéért cserébe ledobja a fejlett világ a gazdasági atomot (SWIFT)

[ Szerkesztve ]

(#35307) viktorhu válasza mauimagic (#35306) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem nincs jelentős orosz kitettségük, litván bankként működnek, Oroszországban nem is szolgáltatnak.

(#35308) Migiri85 válasza Johnyy (#35302) üzenetére


Migiri85
kezdő

Sziasztok! Esetleg hátha segít valakinek.Párom is ezzel a hibával küzdött az OTP-vel, aztán jobban szemügyre véve az OTP alkalmazásban a limiteknél van egy "Virtuális vásárlási limit" vagy ilyesmi. Azt megemelve azóta flottul működik. :)

(#35309) qdak válasza Johnyy (#35304) üzenetére


qdak
addikt

Az király, mert tőlem mindig kéri :F

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#35310) Arcanus


Arcanus
aktív tag

Sziasztok!

Igyekeztem itt is vissza olvasni, illetve a Revolut oldalán is, de nem találtam információt a forint-forint alapú díjaknál.

A szituáció a következő: szeretnék utalni OTP számláról Unicredit-es számlára nagyobb összeget (7 számjegyű tétel), amelynél 0.3%-os tranzakció költséget kell fizetni. Arra gondoltam, hogy az összeget beutalom a Revolut-ra, majd onnan tovább az Unicredit-hez. A számlák Forint alapúak, nincs deviza váltás sehol.

Úgy tudom, hogy az utalás emiatt ingyenes kell legyen, de erről sehol nem találtam pontos információt semerre. Kis összegeknél nekem eddig nem számolt fel extra költséget, de nem tudom, hogy nagyobb összegnél lenne-e. Ti mit tudtok erről?

Köszi előre is!

(#35311) vnorbi válasza Arcanus (#35310) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ha magyarországi címmel regisztráltál, akkor Revolutról díjmentes a forint utalás magyarországi bankba, de ha az Unicreditbe 0,3%-ért utalnál az OTP-től, akkor egész biztos, hogy a Revolutnak történő belföldi utalás is ennyibe kerülne, azaz nem lennél vele beljebb, viszont néhány nappal tovább tartana.

[ Szerkesztve ]

(#35312) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék. 17-én indítottam egy utalást Erstés szlára, ami 18-án meg is érkezett magához a bankhoz, viszont a címzettnél azóta sem látszik. Egyszer anyukámnak utaltam, Ő OTP-s, és neki aznap, amikor a bankhoz megérkezett a pénz, rá másnapra könyvelte is a bank az összeget. Létezik, hogy az Erste ennyi ideig üljön a pénzen, és ne könyelje le?
Határidős az utalásom, a címzett is várja a pénzét (hjaj, hogy miért nem lehet egyszerűen kártyával fizetni egyes vásárlások alkalmával :D ), szóval nem szeretném elbukni. Szerintetek ilyenkor kihez forduljak? Hívjam az Erstét, hogy hol vna a pénzem?
Köszönöm!

(#35313) DJMDJM válasza MADcat (#35298) üzenetére


DJMDJM
tag

Mármint, hogy Gpay nem megy OTP-s kártyával?

(#35314) emeritus válasza DJMDJM (#35313) üzenetére


emeritus
tag

A GPay közvetlenül nem megy OTP kártyával. A működő megoldás az OTP kártya Curve mögé helyezése. A GPay-ban a Curve kártyát használva a GPay műveletek automatikusan a Curve mögött álló kártyát - adott esetben az OTP kártyát - terhelik.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#35315) pictigjis válasza HoldfenyLuna (#35312) üzenetére


pictigjis
senior tag

volt már téma: a revolut appban jelzett állapotjelző csak egy grafika, semmi köze a valósághoz, csupán valószínűségeken alapul. az előző hónapban is volt jó pár beragadt utalás, ezeket ugyanis külső cég, a currency cloud intézi. leginkább náluk lehetne reklamálni, csak hát...

[ Szerkesztve ]

(#35316) Arcanus válasza vnorbi (#35311) üzenetére


Arcanus
aktív tag

Köszönöm szépen!

Arra gondoltam még, hogy a bankkártyáról "vásárlok" több nagyobb összegben, így elkerülve a tranzakciós költséget. Eléggé csúnya húzásnak tűnik, esetleg erről tudsz, hogy mennyire "szabályos"?

(#35317) pictigjis válasza Arcanus (#35316) üzenetére


pictigjis
senior tag

miért ne lenne szabályos? minden a kártyád limitjétől függ, illetve attól, hogy egyszerre mennyit enged feltölteni a revolut

(#35318) HoldfenyLuna válasza pictigjis (#35315) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Köszi. Nekem ez új. Nem nagyon utalok innen, eddig nem volt gondom. :(

(#35319) DJMDJM válasza NSmester (#35300) üzenetére


DJMDJM
tag

Sajna nekem nemcsak tegnap, de hívtam őket és mondták, hogy van egyéb gond is, de az enyém nem ez, úgyhogy nyittattam egy hibajegyet, egy hetet ígértek visszajelzésre.

Neked azóta megjavult?

(#35320) DJMDJM válasza emeritus (#35314) üzenetére


DJMDJM
tag

OTP nem engedi, azért? Van Unicreditesem is, azzal biztos megy, de nem nagyon használom azt a számlát, de szerintem felélesztem, OTP-t pedig elengedem.

(#35321) nort_on válasza DJMDJM (#35320) üzenetére


nort_on
senior tag

Miért nem mész valami rendes bankhoz, pl Raiffeisen? Ha van jó jövedelmed, akkor a Gold 2.0 elég jó csomag.

(#35322) Gabis válasza Arcanus (#35310) üzenetére


Gabis
őstag

Szia! Ha esetleg nem olvasod ezt a fórumot, akkor meleg szívvel ajánlom. ;)

(#35323) emeritus válasza DJMDJM (#35320) üzenetére


emeritus
tag

Lényegében igen... A GPay a Google saját fizetési rendszere, használatához a Google, a kártyatársaságok (Visa, MasterCard pl.) és a kártyát kibocsátó bankok együttműködése szükséges: ez a bankoknak pénzbe kerül. A saját rendszerbe invesztált bankoknak (OTP/Simplepay) értelemszerűen a saját olcsóbb. (Az OTP az Apple rendszerét támogatja.)

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#35324) DJMDJM válasza nort_on (#35321) üzenetére


DJMDJM
tag

Nem az unicredittel van a bajom, az céges partneri számla, úgyhogy a konszolidációm útján amin elindultam előbb az otp-t kellene megszüntetnem majd utána esetleg az unicreditet. Az OTP ami felejtős először, mert leszed mindennel, azért nem akartam utalni tőlük, kapják be. Megszüntettem egy lekötést takarékszámlámon 3,5m volt rajta és hogy áttudjam tenni a normál számlámra 3,5e-t még ezért is levont. Azért onnan próbálom most elhozni a pénzeket, de nem oly egyszerű egy ideje a top up probléma miatt. :( Persze a forint gyengülés sem tölt el örömmel.

(#35325) milenda válasza wayne1 (#35289) üzenetére


milenda
tag

Igen, ez lett volna az igazán elegáns megoldás, de sajnos későn érkezett. Közben telepítettem a Revo appot egy másik telefonra, azon működött a tizedesvessző. Az aprólékokat átváltottam forintra, a forintot átutaltam a hazai számlámra és végre meg tudtam szüntetni az accountot. Köszönöm mindenkinek a segítséget. Használjátok a Revolutot több szerencsével és kevesebb problémával, mint én!

(#35326) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Más is kapott ilyen üzit ?
Your physical cards need to be replaced
Nem értem miért kell cserélni, ha nem jár le.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35327) kapasz válasza DonThomasino (#35326) üzenetére


kapasz
tag

Kaptunk mi is. A Mastercardot VISÁ-ra cserélik.

(#35328) DonThomasino válasza kapasz (#35327) üzenetére


DonThomasino
veterán

Jól gondolom hogy nincs választás ... ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35329) balazs1956 válasza milenda (#35325) üzenetére


balazs1956
senior tag

Szia!
Mi a jelentősége annak, hogy megszüntetted a fiókodat?
Van hátulütője annak ha csak hagyok csapot papot, és nem foglalkozom vele, vesszen a rajta maradt pénz?

(#35330) MADcat válasza balazs1956 (#35329) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

A lezárás tudata. Valakit ez megnyugtat. Hagyjuk ezt tiszteletben.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#35331) kinder93 válasza kapasz (#35327) üzenetére


kinder93
aktív tag

Kaptam én is, de ez így nem teljesen igaz, mert én egyik VISA kártyám helyett MC-t kaptam pont.

(#35332) kapasz válasza DonThomasino (#35328) üzenetére


kapasz
tag

Sajnos legkésőbb 3 hónap múlva lekapcsolják a cserésnek ítélt kártyát.

(#35333) milenda válasza MADcat (#35330) üzenetére


milenda
tag

Így van. Sok problémám volt vele, elegem lett, befejeztem.

(#35334) hedgehog válasza DonThomasino (#35326) üzenetére


hedgehog
senior tag

ez az én feltételezésem a témában:
#35212

-- aka p3d3str1an

(#35335) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sziasztok!

Valaki itt a topikban pár hete említett egy olyan fizetési lehetőséget, ahol aliexpress vásárlás esetén pár százalék cashback van. Tudja valaki esetleg mi az?

(#35336) zerodot válasza dredjudge84 (#35335) üzenetére


zerodot
aktív tag

zen.com [link]

(#35337) nort_on válasza dredjudge84 (#35335) üzenetére


nort_on
senior tag

ZEN (zen.com), 3%. Szerintem erre gondolsz, #33568.

(#35338) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Ige ez az köszönöm. De ha jól látom ez fizetős egy idő után?

(#35339) anadroid válasza dredjudge84 (#35338) üzenetére


anadroid
senior tag

Az első hónap ingyenes, utána 0,99€/hó.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#35340) dredjudge84 válasza anadroid (#35339) üzenetére


dredjudge84
őstag

0,99? Én 25-t láttam de akkor elnéztem ezek szerint?

(#35341) nfer


nfer
tag

Revolut meghívottam végigcsinálta a procedúrát, de a 3 vásárlás jelzése nálam nem zöldült ki három nap után sem.
A 3 vásárlása mindegyike 1000 forint felett volt és le is van könyvelve. Ami még infó hogy Curve mögé tett Revolut virtuál kártyával vásárolt. Ez lehet probléma?
Mennyi napot várjak még?
Ki és mit csináljon?
Én mint meghívó vagy a meghívottam reklamáljon?

(#35342) anadroid válasza dredjudge84 (#35340) üzenetére


anadroid
senior tag

25 eurós nincs, legalábbis magánembernek. 4,99€-s van, az a Platinum. Az alap (Gold), annyi, amennyit írtam.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#35343) Major Lion válasza mauimagic (#35306) üzenetére


Major Lion
senior tag

Azzal nem a CEO/Revolutot szivatjak meg hanem az europai ugyfeleket, azt meg nem fogja az EU megtenni :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#35344) Fifi


Fifi
őstag

Látom már korábban volt szó a "Payment link" limitjéről.
[link] [link] [link] [link]

Sajnos ma én is belefutottam, sógorom (aki nem Revolut felhasználó) 507€ tartozását fizette volna ki bankkártyájával, de csak 250€-t sikerült neki.
A support-tól megtudtam, hogy 250 GBP a limit, ezen blogbejegyzésre hivatkoztak.

Érdeklődésemre, hogy ez a limit mikor nullázódik azt a választ kaptam, hogy ez heti limit.
Azt sajnos elfelejtettem megkérdezni, hogy ez naptári vagy rolling jellegű. :B

(#35345) Fifi válasza Fifi (#35344) üzenetére


Fifi
őstag

Nem hagyott nyugodni, rákérdeztem utólag és azt írták, hogy rolling jellegű.

(#35346) kovisoft válasza nfer (#35341) üzenetére


kovisoft
őstag

Rendelt fizikai kártyát? Mert valahogy úgy szólnak a feltételek, hogy rendeljen fizikai kártyát és azzal hajtsa végre a 3x1000 Ft feletti vásárlást, ill. ha már rendelt fizikai kártyát, akkor virtuális kártyával is mehet a vásárlás.

(#35347) nfer válasza kovisoft (#35346) üzenetére


nfer
tag

Persze mindent megcsinált, csak a vásárlásokat nem fogadták el.

(#35348) dredjudge84 válasza nfer (#35347) üzenetére


dredjudge84
őstag

Most van promóció? Mert több mint egy hete letelt az előző. Lehet kicsuszott az időből.

(#35349) nfer válasza dredjudge84 (#35348) üzenetére


nfer
tag

És egyből újraindult.
Még 12 nap van az aktuális promócióból.

(#35350) kp78 válasza nfer (#35341) üzenetére


kp78
addikt

Ma volt nekem is meghívásom, de minden rendben volt.
A 3 fizetésből 2-t egyszer használatos (rózsaszín) kártyával, egyet a virtuális kártyával teljesítettünk. (eBEV felületeten gépjármű adó, 2 db közüzemi számla)
Szerintem inkább a Curve mögötti fizetés kavarhatott be. :U
Most már szigorúbban veszik a vásárlást, és hangsúlyozzák, "h csak valódi vásárlások számítanak, átutalás, szerencsejáték, ajándékkártya nem érvényes."

De ha tart még a promóció, akkor vásároljon vhogy :U
(töltsön fel Dominó kártyára, vegyen buszjegyet, stb.)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.