Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) f(x)=exp(x) válasza Robyka (#33744) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Összefoglalóban le va írva hogy rootolt telefont TILOS OTA-n frisssíteni. Rakd fel KDZ-el amit akarsz.

(#33752) Robyka válasza f(x)=exp(x) (#33751) üzenetére


Robyka
aktív tag

Azért nem is frissítettem eddig. Vagy KDZ-t teszek vagy valami custom rom-ot.

(#33753) rayoliviero válasza Robyka (#33748) üzenetére


rayoliviero
veterán

Holnap teszem fel, de tényleg nem sokat változott, jól írják.

(#33754) Robyka válasza rayoliviero (#33753) üzenetére


Robyka
aktív tag

Én is már csak holnap rakok fel valamit. Ezt néztem illetve a másik kettő a CloudyStock 2.2 és a Pardus HD 7.1. Ezeket nem próbáltad még?

(#33755) Danny365 válasza RAYBOMB (#33747) üzenetére


Danny365
őstag

Főleg, hogy semmi gond nincs az LG Backuppal. Én CloudyFlex/Stock/CloudyPro ROM-ok között szoktam össze-vissza visszaállitgatni a mentéseket, sose volt vele problémám. Bárcsak minden program ilyen "fostalicska" lenne.

(#33756) f(x)=exp(x) válasza Danny365 (#33755) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Én is ezt használom, tényleg jó program. :K

(#33757) rayoliviero válasza Robyka (#33754) üzenetére


rayoliviero
veterán

Próbáltam mindet, leggyorsabb és legjobb a CloudyFlex és CloudyPro. Viber hangminőség pedig a CloudyFlex alatt a legjobb, a CloudyPro is majdnem olyan.

Danny365: Örülök, hogy megint itt vagy. :)

(#33758) Quqesz válasza DroiDMester (#33737) üzenetére


Quqesz
nagyúr

+1
Bizony bizony ebben van igazság...mindég azt hallgattam itt is meg a 4X fórumban is,hogy hr után nem jó ez meg az és nálam meg minden ok,csakhogy én soha nem használtam backup progit,mert sokszor olyat és úgy rak vissza,hogy utána jönnek a bugok....tényleg szánjatok rá időt és hr után szűzen rakjatok vissza mindent és nem lesz gondotok.....megéri,főleg annak aki panaszkodik.....nagyon sokszor előjön ez a hiba nem csak itt! Most is ok minden frissítés és hr után nálam,még a csendes mód is rendbe lett.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#33759) rayoliviero válasza Quqesz (#33758) üzenetére


rayoliviero
veterán

De az LG Backup arra is jó, hogy elment pl. egy promo kóddal beaktivált programot, később vissza lehet állítani.

(#33760) Danny365 válasza rayoliviero (#33757) üzenetére


Danny365
őstag

Szerintem többen meg nem örülnek, hogy itt vagyok. :DDD

Sorry, hogy a privikre nem válaszoltam, nem nagyon volt időm a telóval, fórummal foglalkozni mostanában.

(#33761) rayoliviero válasza Danny365 (#33760) üzenetére


rayoliviero
veterán

Én örülök, sokat segítettél nekem mindig priviben. :) :R
Semmi probléma, már közben azok megoldódtak.

Aeonflexed nem próbáltad még? Egyelőre, vélemény nélkül nem akarom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#33762) Szakiii válasza Robyka (#33754) üzenetére


Szakiii
addikt

Viszont coudflexen nem a legjobb a telefonálás minősége. (sajnos)

[ Szerkesztve ]

(#33763) rayoliviero válasza Szakiii (#33762) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nekem általában jó az is, de előfordul, hogy nem, de nem mondanám gyakorinak. DroiDMester is arra panaszkodott ebben a romban.

Danny365: Értem, nem hiszem, hogy az Aeonflex jobb lenne a CloudyFlex-től. Mivel Flex, ezért hajt kicsit a kíváncsiság, hogy tegyek egy próbát vele. TWRP alól kockázatos elvileg feltenni.

Gratulálok a saját romodhoz! :)

[ Szerkesztve ]

(#33764) Danny365 válasza rayoliviero (#33761) üzenetére


Danny365
őstag

Azt nem próbáltam, sőt, mostanában már nem nagyon szoktam újakat feltenni, mert valahogy mindig a CloudyFlex-nél kötök ki. Mondjuk most épp egy 20d alapú saját ROM-ot kalapálgatok, ha van rá időm.

(#33765) Danny365 válasza rayoliviero (#33763) üzenetére


Danny365
őstag

Hát azt én sem hiszem, hogy jobb lenne. Nekem az a topik is egy elég nagy katyvasznak tűnik, mármint az OP-t ezer éve nem frissitette, csak úgy bedobta a kommentek közé az új verziót, túl sok info sincs róla. Vagy csak én siklottam át valami felett.

Most még ne gratulálj. :DDD Eredetileg ezt az ötletet viszem/vinném tovább (azért is gondoltam, hogy inkább ROM-ot csinálok, mert a fene se akar minden egyes módositást 3-szor megcsinálni, hogy menjen a 3 féle ROM-on, alapon), csak hát elég pepecselős - sok mindent szeretnék átalakitani benne -, szabadidőm meg nem sok.

(#33766) rayoliviero válasza Danny365 (#33764) üzenetére


rayoliviero
veterán

A CloudyFlex 2.3-nem installálhatom rá a 2.2-re? Úgy, hogy előtte nem wipe-olok semmit, utána csinálok csak egy wipe cache-t és dalvik cache-t.
A tiszta telepítés szeretem, de most nekem sincs sok időm.

(#33767) Danny365 válasza rayoliviero (#33766) üzenetére


Danny365
őstag

Szerintem nem a legjobb ötlet, de elnézve a changelogot, én lehet, hogy emiatt nem is raknám újra a rendszert. Nagyon semmi újat nem hoz a dolog. De hát csinálj egy backupot TWRP-vel, aztán told rá a 2.3-at, ha nem jó, visszaállitod a mentésed.

(#33768) rayoliviero válasza Danny365 (#33767) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, köszi. Ezt kérdezik egy páran az Xda-n is, csak választ nem kapnak.

[ Szerkesztve ]

(#33769) Quqesz válasza rayoliviero (#33759) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én egyszerűbb ember vagyok appok/romok terén,de elhiszem amit írsz. Tény hogy én nem veszek prémium appokat,de nem mindenki ilyen. Nincsen más lehetőség a backupon kívül,mégha macerásabb is? Sajnos tény,hogy jó pár embernek elcseszi a rendszer stabilitását a backup,ezért jó az,ha minnél kevesebbet kell rátámaszkodni. Azt is tudom,hogy romolás közepett bizony sokszor segít egy teljes rendszer lementés,hogy vissza lehessen állítani a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#33770) fery02 válasza DroiDMester (#33668) üzenetére


fery02
addikt

Igaz, xda-sok többsége valószínű nem olyan Rom-ot használ, ami már eleve tartalmaz egyéb tweak progit (pl FauxClock) és csak így kapnak automatikusan ilyen programot, Dorimanx kernel telepítéssel.

Kíváncsi lennék amúgy, hogy alapból milyen governor-ral futnak ezek a kernelek, ha Jegelve van az Stweaks és mellette semmi egyéb, kernelt befolyásoló program sincs telepítve.
Meg stock kernel-eknél is érdekelne ugyanez. :)

Többiekhez:
Akik DroidMester v3.1.1. Rom-on vannak, próbálta már valaki megvenni ezen a Rom-on a FauxClock-ot?
Mert csak vásárlással tudnám frissíteni, viszont vannak hírek, hogy az előtelepített fizetős progik (legalábbis valamennyi) nem biztos, hogy működnek vásárlás után.

[ Szerkesztve ]

(#33771) DroiDMester válasza fery02 (#33770) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Távolítsd el, link2sd, vagy az eltávolítás nevű app al, majd twrp.ben Cache&Dalvik wipeot érdemes nyomni! Ezután play ről tudod hiba nélkül telepíteni!

(#33772) ToomyC


ToomyC
aktív tag

Sziasztok ,

kb. két hete nyúzom a G2-m , nagyon meg vagyok vele elégedve ,Nokia Lumia 820-ról váltottam ....

Viszont most azt vettem észre hogy a kuka ürítésénél nem játsza le az oda illő hangot ... nem lehet ezt valahogy visszaállítani ?

(#33773) Koniman válasza Quqesz (#33646) üzenetére


Koniman
tag

Ezek szerint, ha frissítem a telót a rajta levő lg frissítési központon keresztűl, akkor minden program, adat, képek stb. amit én telepítettem megmarad, ahogy volt, de javaslod a gyári visszaállítást.
Gondolom arra gondolsz, hogy előfordulhat, hogy valami gebasz jön létre a gyári frissítés során, amitől "behal" a rendszer ekkor érdemes használni a visszaállítást?
Előfordulhat ilyen?
Akkor ezek szerint mégis le kell mentenem mindent a gyári frissítés elött?!?!?
Ok, akkor mentek, köszi!

(#33774) gusthy válasza Koniman (#33773) üzenetére


gusthy
veterán

Nos, elvileg a frissítés, ha gyári úton történik, akkor problémamentes, de az LG is felhivja a figyelmet arra, hogy csinálj előtte egy mentést. Bármelyik appal előfordulhat, hogy meghülyül attól, hogy kicserélik alatta az Androidot.

(#33775) pestibenji válasza fery02 (#33770) üzenetére


pestibenji
senior tag

A stock is meg a dorimanx is ondemand governorral fut alapból.
Amúgy az stweakst jegelni semmi értelme :( az annyit csinál, hogy boot alatt betölti a beállításait a kernelbe. Ha jegeled ugyanannyit érsz el mintha hozzá sem nyúlnál és nem állítanál benne semmit.

(#33776) #09819904


#09819904
törölt tag

Nagy dilemma!
Megy a telefon X napot hibátlanul. Majd egyszer csak amikor feloldom abba botlok, hogy a hálózat pihenget... Alias lelőtte magát!
Majd fogad a cukiság... "Hívásbeállítás hiba - Hálózati vagy SIM kártya hiba".
Ezzel mit lehetNE tenni? OTA-n volt frissítve 20B-ről 20C-re. Eddig restartoltam és attól helyreállt, de most már kissé meguntam.
Amúgy érintetlen T-s 4.4.2 a rendszer.

Előre is köszi a megoldásokat! :)

(#33777) Quqesz válasza Koniman (#33773) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Gyári frissítésnél ritka,de soha nem lehet tudni. Viszont nemegyszer volt,hogy vki ota frissített és utána ez v az nem úgy működött ahogy kellene,de egy gyári vissza rendberakta. Ez egy os mint a windows,kezeld ugyan úgy fentartásokkal mint azt,nem tökéletes.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#33778) waltz


waltz
csendes tag

Üdv, van bárki aki AOSP romon van?

(#33779) Damage401 válasza #09819904 (#33776) üzenetére


Damage401
senior tag

Szervusz,

Sim kártya jól illeszkedik benne? Nincs egy kicsit kijjebb a műanyag ajtó? Esetleg Sim csere? Vagy ha most volt, akkor HR? Ha az is megvolt. Akkor frissítsd le a telót újra. LG PC suitban van olyan, "frissítési hibák visszaállítása" Engedd rá.

Szerk.: Mire van állítva a hálózat keresés? Mostanában elég sok panasz van a Telekom hálózatra.

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#33780) #09819904 válasza Damage401 (#33779) üzenetére


#09819904
törölt tag

SIM kártya tavalyi, tehát azzal nincs baj, a helyén is van hiszen az esetek 99%-ban hibátlanul működik. Csak esetenként dob le, mint a bika amikor megun.
Volt már gyári beállításokra visszaküldve.

A Hálózat típusba "GSM/WCDMA/LTE (auto mód)"-on van.

A poén, hogy van amikor elmegy pl. 4-5 napot, majd hagyom WiFi-n, vagy akár mobilneten és ez fogad. Elég mókás! :D

(#33781) hcs57 válasza #09819904 (#33780) üzenetére


hcs57
őstag

Szerintem a szolgáltató lesz a hunyó..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#33782) #09819904 válasza hcs57 (#33781) üzenetére


#09819904
törölt tag

Én is erre gyanakodtam. Csak gondoltam hátha van még rajtam kívül valakinek ilyen problémája, mert akkor úgy oldom meg.
Elképzelhetőnek tartom ezt a 4G-s bővítést a T-nél. Vagy a fene tudja! :)

(#33783) DroiDMester válasza pestibenji (#33775) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Azért HÜLYESÉGet ne beszélj!

Nagyon is van értelme jegelni az STweaks.et, mivel így HIBÁTLANUL MEGY Faux ban a Per App Control, nincs órajel beragadás és semmi egyéb megbolondulás!

És a teló is sokkal simábban, gördülékenyebben megy! Ugyan azokkal a beállításokkal!

Én is azt hittem csak annyit csinál az stweaks hogy boot alatt betölti a beállított értékeket de nem, mert működés közben is babrálja a rendszert!

(#33784) #09819904 válasza Damage401 (#33779) üzenetére


#09819904
törölt tag

Rányomtam a hibajavításra ami le is futott rendesen. Majd elválik, hogy produkál-e még hibát! :)
:R

(#33785) Gaberking válasza DroiDMester (#33771) üzenetére


Gaberking
senior tag

Ez a módszer tökéletesen működik!
Az asszonynak és nekem is ugyanígy vásároltuk meg a FaucClock -ot és mindkét telefonon gond nélkül működik! :K

(#33786) pestibenji válasza DroiDMester (#33783) üzenetére


pestibenji
senior tag

Nekem eléggé úgy tűnik, hogy te beszélsz hülyeséget :)
De csak kipróbáltam a kedvedért, jegeltem, a teló semmivel sem smoothabb, mint előtte, és még így is betöltötte azokat amiket én beállítottam benne jegelés előtt.
Aztán visszaállítottam defaultra, megint lejegeltem, restartoltam, és defaulton ugyanolyan laggos, mint előtte volt, semmi változás.

(#33787) Mankó válasza #09819904 (#33776) üzenetére


Mankó
veterán

Nekem is mostanában vannak ilyen esetek, hogy egyszerűen csak eltűnik a hálózat. Szintén telekomos v20c gyári, érintetlen.
Én átállítottam sima GSM rendszerre, mivel nem használok még mobilnetet. Lehet amiatt csinálja, vagy tényleg a szolgáltató a hunyó.

(#33788) rayoliviero válasza #09819904 (#33776) üzenetére


rayoliviero
veterán

Próbáld ki, hogy LTE-t kikapcsolod.

(#33789) pestibenji


pestibenji
senior tag

Amúgy van új 1.1-es CloudyKernel!
[link]

(#33790) zola-


zola-
őstag

Sziasztok! Ha rootolom a telot akkor nyom nelkul visszaallithato?

[ Szerkesztve ]

(#33791) rayoliviero válasza pestibenji (#33789) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kösz, letöltöm gyorsan még le nem törli. :D

[ Szerkesztve ]

(#33792) #09819904 válasza rayoliviero (#33788) üzenetére


#09819904
törölt tag

Okés! :)
Most várok vele, hogy hátha megoldódott. Ha mégsem akor lelövöm az LTE-t. Aztán, ha akkor sem akkor megyek segélyért khm, segítségért a T-hez! :D

(#33793) Soltee


Soltee
tag

Na akkor most én megosztom a tapasztalatom....
Zip-es romokat rakosgattam eddig természetesen full wipe! storage-t is! otg-n telepítettem, de mindig érdekesnek tartottam, hohy pár dolog pl. kijelző fényerő maradt... mind1.. nem foglalkoztam vele.
És most arra jöttem rá, hogy igazán TISZTA telepítés CSAK KDZ-vel lehetséges!!!
Ez tuti biztos és tudom, hogy most sokan írni fogják, hogy ááá dehogy a full wipe mindent töröl, de higyjétek el, hogy valami miatt marad rajta szemét.
Full wipe után D802V20D Romot raktam fel a zip-est és az volt furcsa, hogy eddig a tökéletesen működő csendes mód nem jó. Na ekkor döntöttem a KDZ-s telepítés mellett.
És azóta minden rendben....

Sokaknál lehet olvasni, hogy hiába csináltak mindent leírás szerint, valami nem úgy működik, ahogy kellene..
Talán emiatt... :)

(#33794) Mankó válasza #09819904 (#33792) üzenetére


Mankó
veterán

Nekem csak GSM-en volt és akkor kezdte. :U Most vissza tettem LTE/GSM/Wcdma auto-ra. Meglátjuk mit produkál.

(#33795) #09819904 válasza Mankó (#33794) üzenetére


#09819904
törölt tag

Akkor ebből ítélve kétlem, hogy ez a beállítás lenne a ludas. Legalábbis nekem sosem volt csak GSM-en. :F

(#33796) draco84


draco84
tag

Gyerekek én akkor se értem hogy ha csinálok minden esetben hard resetet akkor miért maradnak meg a wifi jelszavaim?? Sőt voltam a napokban a régi munkahelyemnél és gond nélkül csatlakozott! És azota már volt egy pár kdz-s telepités!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.