Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) pajibá


pajibá
tag

Sziasztok. Pár hónapja én is G2-es tulaj vagyok, legnagyobb megelégedésemre. Sajna frissítettem, (LG honlapról),és azóta a "fülhöz emelés felvétel" eltüntette magát. Más negatívumot nem tapasztaltam. Érdemes ezért visszaállítani a gyári régi romot? Kérdezem ezt magamtól is. Ja, és hogy kell, mert olvaslak itt titeket, de lehetetlen követni, mert úgy pörög a fórum (szerencsére!), hogy szinte itt kellene ülni egész nap a gép előtt.
Köszi a segítséget: Pali

[ Szerkesztve ]

(#29302) bb0t válasza oszi61 (#29297) üzenetére


bb0t
senior tag

A G2 modulja jó, szoftveresem vannak gondok.
Be kell érni sajnos a jó fényekkel, ha nekem prioritás lett volna a fényképező nem tudtam volna a G2-t venni.
Az N8 ilyet tud ;] de tudjuk a nokia annó nagyon rágyúrt a fényképezésre, én pl sokáig n82-t használtam az még most is kenterbe veri a mezőny felét :)

Ne csüggedj, nézz szét a neten hány koncertes kép van ami jól sikerül. :P nem sok mert nem csak, hogy sötét van és folyamatosan váltakozó fényviszonyok de még mozgásban is van minden.

pajibá: sztem benne van az első hszben.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29303) pajibá válasza bb0t (#29302) üzenetére


pajibá
tag

Köszi szépen, kukksizom. :)

(#29304) oszi61 válasza rgeorge (#29300) üzenetére


oszi61
tag

Tudom,hogy más fényviszonyok mellett készült! De ez akkor is nagy eltérés a két kép között! :( Több képet meg nem akarok betenni,mert nem akarom szétoffolni a topikot!

[ Szerkesztve ]

(#29305) oszi61 válasza bb0t (#29302) üzenetére


oszi61
tag

Tudom balga vagyok! :( Egy kicsit többet vártam tőle! :(Legközelebb viszem a fényképezőgépet! :)

[ Szerkesztve ]

(#29306) bb0t válasza oszi61 (#29305) üzenetére


bb0t
senior tag

Egy egyszerű kompakt vagy bridge géppel sem mentél volna többre. ;]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29307) oszi61 válasza bb0t (#29306) üzenetére


oszi61
tag

Nem akarok reklámot csinálni,de a fényképezőgépemmel szoktam,ilyen fényviszonyok mellett jó képeket készíteni! :)

[ Szerkesztve ]

(#29308) k5.20 válasza pajibá (#29301) üzenetére


k5.20
senior tag

Beállítások / Mozdulatok / Bejövő hívás fogadása - pipa bent van?
ugyanitt legalul: mozgásérzékelő kalibrálás, abban az esetben, ha a pipa bent volt.

[ Szerkesztve ]

(#29309) pajibá válasza k5.20 (#29308) üzenetére


pajibá
tag

Köszi, igen bent van, és kalibráltam is.
Működ. Köszike.

[ Szerkesztve ]

(#29310) Bubukain


Bubukain
senior tag

Tudja valaki hogy a gyari widgetek miert nem mukodnek nova launcher alatt?
Illetve hogy van-e ra valami megoldas?

(#29311) sixpak válasza Bubukain (#29310) üzenetére


sixpak
nagyúr

Szerintem ez ilyen...én is Nova-t használok, de a gyári widgeteknek csak töredéke működik...és ez a többi telómnál is így volt, tehát nem az LG hibája.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#29312) zack válasza oszi61 (#29286) üzenetére


zack
nagyúr

Akkor cseréld el vele, és minden problémád megoldódik. Nézd. Ha ekkora noob vagy a fényképezésben, és nem látod a különbséget a két kép fényhatásai között, akkor tök mindegy mit adnak a kezedbe, mert azzal sem fog menni. Ha ilyen viszonyok között szeretnél jó képet, akkor nyúlj mélyen a zsebedbe...[link]

Ne felejts el objektívet venni hozzá! ;] Pl ez?

Egyébként telefonnal is meg lehetett volna oldani, de nem úgy, hogy előkapom, fókusz és shot. Ha csak ez megy, javaslom a napfényes időt, de ne nappal szemben... :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#29313) kisgergely80 válasza Bubukain (#29310) üzenetére


kisgergely80
tag

Mert az lg nem preferálja a launchereket. Csak az lg home- ra engedélyezi. Ha működne mindenhol, akkor simán lehetne használni más telefonokon is.

(#29314) pipecz90


pipecz90
csendes tag

A készülék nállam van már lassan egy hónapja , eddig teljesen meg vagyok vele elégedve! Kivéve egy pont a kijelző űvegének a minősége számomra rendkívül dühítő! Jó tudom fólia kell rá meg blabla bla... de az , hogy normál használat mellett ( bőr tokban tartom mikor táskában van ) le ne ejtettem sőt még dobálva sem volt! És megreped egy helyen a kijelző annélkül , hogy észre sem veszem hogy jobban megnyomódott volna... Fel tudnék robbanni!!! :W. Előző telefonom Gt9000i (első szériás galaxy S ) az 4 éve alatt kapott ám hideget meleget és maximum karcos lett a végére... Szval jóeez jóeez csak SZAR !!!

(#29315) Maxtreme válasza pipecz90 (#29314) üzenetére


Maxtreme
addikt

nem lehet hogy valami apró öntéshiba volt a kijelzőn gyárilag, ami továbbrepedt?

(#29316) Bubukain válasza Maxtreme (#29315) üzenetére


Bubukain
senior tag

Szerintem siman nekiutotte valaminek, de persze az lg a szar.

(#29317) Bubukain válasza kisgergely80 (#29313) üzenetére


Bubukain
senior tag

Gyari launcherhez letezik valami mod esetleg amivel pl az ikonok alatti szoveget ki lehetne kapcsolni?

(#29318) pipecz90 válasza Maxtreme (#29315) üzenetére


pipecz90
csendes tag

Hát én nem vettem észre rajta! Első ránézésre olyan mint egy 3cm-es karc !! De jobban megnézve repedés !! :(((

(#29319) Szakiii válasza pipecz90 (#29314) üzenetére


Szakiii
addikt

Lehet olyan történt neked is ami s4nél előfordul hogy belső feszültség van a telóban, így lett legyártva (ritka de van ilyen) és egyszer csak elpattan :S

(#29320) DroiDMester válasza pipecz90 (#29314) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Akkor kifogtál egy gyári hibás darabot!

Másnak leesett csempére 1méter magasból pofára és még csak megse karcolódott, nemhogy elrepedt!

(#29321) oszi61 válasza zack (#29312) üzenetére


oszi61
tag

Köszi a kioktatásodat! :) Majd ha szükségem lesz rá kérni fogom! :) Ha meg nem értetted meg nagyon sajnálom! :( Mint írtam már több módban is próbáltam fényképezni vele,de sajnos ehhez hasonlókat készített a gép! :( Több fényképet nem akarok felrakni!

[ Szerkesztve ]

(#29322) bb0t válasza oszi61 (#29307) üzenetére


bb0t
senior tag

Nem reklám nyugodtan megmondhatod, vagy linkelj be egy képet, most már felcsigáztál. ;]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29323) madgie válasza oszi61 (#29321) üzenetére


madgie
titán

Igazából te nem érted meg ,hogy ilyen körülmények között nem tudsz két egyforma képet lőni (főleg automatikával nem). No meg, hogy ez egy "dolgosabb" műfaj.

(#29324) Bossi válasza DroiDMester (#29320) üzenetére


Bossi
őstag

na nekem is leesett csempére 1méter magasból pofára és ripityára tört... sajnos

(#29325) Maxtreme válasza Bossi (#29324) üzenetére


Maxtreme
addikt

tok vagy valami volt rajt?

(#29326) oszi61 válasza madgie (#29323) üzenetére


oszi61
tag

Tudom,hogy van különbség a két kép között! Már írtam,az LG több féle beállítással sem készített hasonló fényviszonyok között a belinkelt képnél jobbat! :( Nekem ez volt a bajom vele! :(

[ Szerkesztve ]

(#29327) Bossi válasza Maxtreme (#29325) üzenetére


Bossi
őstag

Nem volt rajta, ez volt a baj pont levettem róla... és a bal felső része ért először talajt onnan végig behálósodott, ha rákeresel a hsz. között a nevemre megtalálod a képeket is...

[ Szerkesztve ]

(#29328) madgie válasza oszi61 (#29326) üzenetére


madgie
titán

Expozíció-korrekciót csináltál?

(#29329) Maxtreme válasza Bossi (#29327) üzenetére


Maxtreme
addikt

Murphy törvénye :)
Mármint a bal felső sarok? Na pont ez (is) A gorilla hátránya, hogy ha oldalirányú ütést kap akkor csáo :)
A kereső sajna névre nem működik, pár ezer hsz-t meg nem szeretnék annyira visszaolvasni. :D

(#29330) Bossi válasza Maxtreme (#29329) üzenetére


Bossi
őstag

Lehet névre keresni a részletes keresés / Szűrés felhasználó szerint :K

egyébként itt van:

[link]

(#29331) rayoliviero válasza Maxtreme (#29329) üzenetére


rayoliviero
veterán

Működik névre, részletes keresés.

(#29332) oszi61 válasza madgie (#29328) üzenetére


oszi61
tag

Igen! :( Végül nem vártam el a telómtól,hogy egy tükörreflexes géppel készített képet készítsen!

[ Szerkesztve ]

(#29333) Pistakiss válasza oszi61 (#29286) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Mint látható a két képen a probléma a fénymérés tartományának beállítása! Ilyen fényviszonyoknál "kötelező" a spotmérés, vagyis a felvenni kívánt tárgyra mérni a fényt. Gondolom az S3-nál ez lehetett beállítva, míg a G2-nél az átlagoló.

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#29334) doki23


doki23
csendes tag

Üdv! Nem tudom mtp illetve pc suite módba csatlakoztatni a telefonom mivel az eszköztelepítésnél az mtp usb-t nem tudja feltelepíteni és az 10-es kódhibát ír ki a win7. Valakinek volt már hasonló? Már a gépet is újraraktam, a drivereket is vagy 20-szor, de nem látja sem a pc suite sem az intéző.
Valaki valami megoldás? :( :( :(

(#29335) bb0t válasza doki23 (#29334) üzenetére


bb0t
senior tag

A PC suite letöltését és telepítését a telóról indítottad el?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29336) toto0569 válasza oszi61 (#29332) üzenetére


toto0569
addikt

Máskor ott érintsd meg a képernyőt ahova szeretnéd a fókuszt helyezni és akkor úgy méri a fényt neked.

(#29337) Dondenis


Dondenis
aktív tag

gyári 4.4.2, 36 óra készenléttel. Bluetooth merítés probléma megoldva.

(#29338) doki23 válasza bb0t (#29335) üzenetére


doki23
csendes tag

Próbáltam így is, úgy is! Egyikkel sem működik! :(

(#29339) zack válasza toto0569 (#29336) üzenetére


zack
nagyúr

+1

Ez meg a másik...Ehhez még olyan nagy hozzáértés sem kell. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#29340) kacsa7 válasza oszi61 (#29286) üzenetére


kacsa7
őstag

Szerintem ebben az esetben mind2 kép értékelhetetlenül szar, szóval kb. mind1 h. melyik telefon készített "jobb" képet. Egy dolgot azért ne felejtsünk már el. A fotózáshoz fény kell... Mobilos optikánál meg pláne. Mindig is ez volt a szűk keresztmetszet és az is marad. Ha van fény, akkor viszont a G2 nagyon is jó képeket készít.
Ha kicsit durva példát akarnék felhozni, akkor az életben maradásunkhoz elengedhetetlen a levegő (oxigén), ha nincs, akkor vége, ha kevés van belőle, akkor pedig elég korlátozott a jelenlétünk :DDD Na valahogy így képzeld el a fényképezőgép és fény viszonyát is... Tudom, sarkítok stb. de arányaiban érthető.

(#29341) Keraa válasza kacsa7 (#29340) üzenetére


Keraa
aktív tag

Igazad van!

Ha nincs fény akkor nincs is mit igazán fotózni (max dokumentálni) egy fénykép (ahogy a nevében is benne van) a fénytől és árnyéktól lesz szép. Ha sötét van vagy szürkület akkor a kép is olyan lesz digitális technika ide vagy oda (fel lehet javítani fotoshoppal de az eelég sok idő és még akkor is lehet, hogy hamis érzetet ad a "generált" fény) Ezen túlmenően már tényleg csak az a kérdés, hogy melyik csinál sz@rabb képet azt meg úgysem fogod mutogatni...tehát teljesen értelmetlen elkészíteni is.

(#29342) Maxtreme válasza Bossi (#29330) üzenetére


Maxtreme
addikt

holtáig tanul az ember. :DDD (én csak a sima felső keresősávot szoktam használni. :B )

Szép ára van. Mondjuk ja, nyilván nem lehet külön cserélni a digitizert, hanem egyben van a kijelzővel.

(#29343) bb0t válasza doki23 (#29338) üzenetére


bb0t
senior tag

látatlanban elég nehéz megállapítani, rá kellene keresni a hibakódra, vagy megkeresni az LG supportot. Lehet, hogy régi verziót próbálsz felrakni de sok már probléma is lehet.
Én a minap raktam fel, teló sarkában a letöltés ikonra kattintva a csatlakozáskor feldobott egy ablakot a gépen, hogy akarom-e telepíteni utána feldobott egy website-ot ahonnan letöltötte a progit. Ezután install és gond nélkül fölmászott. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29344) bb0t válasza doki23 (#29334) üzenetére


bb0t
senior tag

bytheway próbáltad másik kábellel? a tizes hibakód szerintem az usb kapcsolatra utal

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29345) bazs.88 válasza jooker82 (#29210) üzenetére


bazs.88
csendes tag

A doboza meg ilyen lesz: kép - szép, elegáns :)

Samsung Galaxy S III / LG Optimus 3D

(#29346) Soltee


Soltee
tag

Üdv.
Rég nem irtam, inkább csak olvasgattam a sok okosságot.
Viszont olyan kérdésem lenne, hogy felraktam a cloudyflex 2.0 romot és a videóban látni a beállításokban a G2 Tweaksbox-ot, be is mutatja....
Nekem viszont nincs ott....
Utólag kell telepiteni és akkor megjelenik, vagy hogy működik ez?
Ha valaki felrakta megnézhetné...

Köszönöm!

(#29347) oszi61 válasza kacsa7 (#29340) üzenetére


oszi61
tag

Tudod szeretem az okos embereket! :) Aki azt várja,hogy egy mobiltelóval ,olyan képet fog készíteni,hogy poszteren lássa később,az tényleg buta ember! Na ez nem én vagyok! Ezek a fényképek nem azért készülnek! Gondolod ezzel Te is tisztában vagy! Nem is értem,hogy miért kell ilyeneket írni? :( Ez egyébként a "nagy tudású embereknek szól"
A segítő szándékú fórumtársaknak köszönöm a segítséget!

Ezzel én a magam részéről lezárom a témát!

Üdv Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#29348) hito


hito
nagyúr

Sziasztok!

Leltem egy koreai G2-t a hardverapron és nem tudtam neki ellenállni :B Eddig baromira bejön, csak sajnos még nem sikerült működésre bírnom benne a 3G-t. Ha automatikus üzemmódra állítom akkor egyáltalán nem talál hálózatot, ha GPS/GPRS-re lövöm be akkor meg baromi lassú a net. Na mindegy, lesz idöm elbíbelődni vele.
A kihúzható antenna nagyon poén, eddig nem sajnáltam a földfelszíni analóg sugázrás kukázását, most viszont nagyon :)

Fehér, 32GB-os és megeszi a 64-es microSD-t is. A G2-t eddig csak a háttértár bővítésének hiánya miatt ignore-álltam. Ahogy lett megoldás, vettem is egyet, mert nagyon jó készüléknek tartom.

Ja, és 70k volt egy elég jó minőségű tokkal együtt. Ajándék árban vettem.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#29349) jooker82 válasza hito (#29348) üzenetére


jooker82
nagyúr

Gratula hozzá én is tegnap óta használom elégedetten. :) Jócskán nyomkodtam a nap folyamán max fényerőn és most van 70%-on.. Messze a legjobb telóm eddig. semmi hibája. :N
A tiédnek ha jól tudom csak 2600-as az aksija.
Ha jól tudom az utolsó LG telód a renoir volt nem? Szerettél vele fotózgatni. :)
Ezt próbálgattad már?

bazs.88: jaja,bár minden G3-ról szóló hirmorzsát fenntartásokkal kell kezelni. LÁsd g2 mini. :)

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#29350) Meggyi001 válasza hito (#29348) üzenetére

Na, végre van valakinek egy ilyen, már régóta (egyszer olvastam róla) megnézném én is...

https://gamergep.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.