Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29401) Quqesz


Quqesz
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

(#29402) dani993 válasza Meggyi001 (#29399) üzenetére


dani993
senior tag

Nem bizony, már csak a kameraszoftvert kéne teljesen portolni AOSP alá :) (bár ahogy olvasom ez még csak az első kiadás és van néhány bug amit pár napon belül javít a fejlesző. de a kommentek alapján ez a leggyorsabb ilyen ROM)

(#29403) vadászcsiga válasza Quqesz (#29401) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Engedélyt kér, rakd fel máshova

(#29404) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok

Ma kiprobaltam egy G2-t, elkapott a "must have" erzes, telenorhoz bebaktattam jo ajanlatot kaptam, majd G2vel tavoztam.
Azota szinte le sem raktam.
4.4.2 volt rajt alapbol, remelem hosszu ideig baratok leszunk. Folia termeszetesen nem volt a boltban, kicsi baratainktol lerendeltam egy tokkal egyutt.
A kepek amiket keszit nekem tetszenek telefonminoseggel persze.
Eddig minden mukodik kopp kopp.

[ Szerkesztve ]

(#29405) morphin válasza morphin (#29400) üzenetére


morphin
tag

Nem jó a BT headset valamiért...nagyon halkan és szakadozva hall párom. Régen ez nem volt. Miután gyűlölök fél-egy órákat beszélni úgy, hogy a telefon a kezemben van ezért valamit ki kell találni. Használ valaki BT headsetet? Vett észre változást KK óta? Nagyon aggaszt ez a szarság...

(#29406) mAtThEw0319 válasza dani993 (#29397) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Hello!

Köszi!
Felteszem a CM-t is meg ezt is, és meglátjuk melyik tetszik jobban a haveromnak. (Ugyanis nem enyém a telefon)
Viszont a haveromnak gyári 4.4.2 van fent, nem szeretném vissza rakni a gyári JB-t, hogy tudjak telepíteni más ROM-t, szóval felraknám ezt a jb baseband -t, ha tudnám mi az és hogyan kell telepíteni.
A 0. hsz-ben semmi infó róla + nem is írják, hogyan lehetne a gyári KitKat-re felrakni TWRP-s recovery-t anélkül, hogy visszaraknám a gyári JB-t..

(#29398) Meggyi001 Köszönöm a segítséget! :)

(#29407) Rihard83 válasza jooker82 (#29355) üzenetére


Rihard83
tag

Nem tuom milyen régiós de ha meglehet valahol nézni akkor megnézhetem, egyébként 32gb-os. :) Miért kellene gyári visszaállitást csinállnom? Akkor minek a frissités?

Tokot vettem hozzá de kiváncsi vagyok mit mondatok, érdemes-e rátenni fóliát avagy se? Karcolódik ha pl kulcsal a zebben hordom? :D

Ja emígy ma megint akar valami 500 megás fájlal frissiteni, pedig tegnap már lekapott valamit, ezt is pakoljam rá???

[ Szerkesztve ]

(#29408) Meggyi001 válasza Rihard83 (#29407) üzenetére

Kulcs + marék sóder :) :) ..... bocsi....xd...

https://gamergep.hu/

(#29409) k5.20 válasza jooker82 (#29383) üzenetére


k5.20
senior tag

Van. De már régen elbúcsúztam az eredeti romtól.

(#29410) Azharel


Azharel
aktív tag

Külföldi szolgáltatóknál frissült a kitkat v20b-re, van benne knock code.

(#29411) jooker82 válasza k5.20 (#29409) üzenetére


jooker82
nagyúr

Miért,ha megkérdezhetem?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#29412) kisgergely80 válasza Azharel (#29410) üzenetére


kisgergely80
tag

Juhúú, alig várom, h Cloudyfa beépítse a romjaiba. :-)

(#29413) Quqesz válasza vadászcsiga (#29403) üzenetére


Quqesz
nagyúr

jaja rájöttem,csak tabról nem sikerült :N

Na akkor egy kis naplemente:Velence ha ennyit tud,én megvagyok vele! :)

oszi61
az a gond,hogy amit beírtál képadatok nem mindent tartalmaz....ami kimaradt az a fénymérés:az LG "középpont súlyozású átlaggal" dolgozik,ami nem is állítható.Ellenben az S3-ban ez állítható:mátrix,középpont súlyozású,spot(asszem ez az alap beáll).....a te esetedben a szpot lenne a jó,mert akkor a hölgyet vette volna kiinduló pontnak és rá mért volna fénymennyiséget,nem pedig átlagolt volna,mint az LG.A fényképezőkben ez benne van,sokszor manuálisan állítható be csak(mint a samuban),de sajnos az LG nem ad ilyen lehetőséget.Ezért lett jobb kicsit a samu képe,de hogy toto kollégát ismételjem,ebben az esetben én ráböktem volna a fókuszpontra.......

[ Szerkesztve ]

(#29414) hito


hito
nagyúr

Aki használ meenova kártyaolvasót:

kamera szoftveren belül be lehet állítani az olvasóban lévő SD kártyát alapértelmezett mentési helynek?

Csak azért kérdezem, mert gondolom hiányzik a mentési hely opció a kamera szoftverből így, hogy nem bővíthető a memória. Olvastam itt a topicban, hogy valaki erre tett utalást. Ha rácsatlakoztatok egy ilyet, akkor megjelenik? :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#29415) k5.20 válasza jooker82 (#29411) üzenetére


k5.20
senior tag

Van 1-2 dolog, amihez ragaszkodom, bármilyen készülékem van...az egyik ilyen a normális akku ikon.
Ez általában root-igényes dolog...ha meg már van root, akkor általában elkap a kíváncsiság...
Ugyan itt jók a gyári romok is, de most egy ideje már a CloudyPro II-n vagyok...és meg kell mondjam ezt a 2.0-át nagyon eltalálta...

(#29416) oszi61 válasza Quqesz (#29413) üzenetére


oszi61
tag

Szia!
Köszi a segítséget! Az az igazság,hogy mindent nem próbáltam ki,mert ugye azért a koncert nagyon jó volt és aztán a szokásos beállításokon kívül nem maradt idő mindenre! De köszönöm az ötletet,legközelebb kipróbálom!

Üdv: oszi

[ Szerkesztve ]

(#29417) Danny365 válasza Quqesz (#29413) üzenetére


Danny365
őstag

Ha nyomvatartod az elsütőgombot, akkor is a spot metering lép életbe: tehát lényegében választható, hogy csak ráböksz, miután fókuszált (igy középpont súlyozású átlag); vagy nyomvatartod, fókuszál, majd elengeded.

(#29418) Quqesz válasza Danny365 (#29417) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Kipróbáltam és ebben lehet vmi.....köszi az infót ezt nem tudtam :R ...azt viszont nem tudom, hogy ebben az esetben a fókuszálás lesz csak spot,vagy a fénymérés is,majd meglesem...oszinak is jól jöhet!

[ Szerkesztve ]

(#29419) oszi61 válasza Danny365 (#29417) üzenetére


oszi61
tag

Köszi,ezt ott tényleg nem próbáltam! :( Remélem lesz legközelebb koncert és,akkor sikerülni fog! :)

[ Szerkesztve ]

(#29420) Quqesz válasza oszi61 (#29419) üzenetére


Quqesz
nagyúr

amúgy ezt a fénymérési adatokat úgy tudod megnézni,ha gépen jobb egérgombbal megnézed a tulajdonságokat és a részletekben lesz az infó róla.Jó fotózást :)

[ Szerkesztve ]

(#29421) k5.20 válasza k5.20 (#29415) üzenetére


k5.20
senior tag

Fényerősség: auto, csuszka 60%-n
Wifi és LTE megosztva...2 óra diktafon, 30 perc telefon.
Szerintem nem rossz.


[ Szerkesztve ]

(#29422) oszi61 válasza Quqesz (#29420) üzenetére


oszi61
tag

Köszi még egyszer a segítséget! :)

Üdv: oszi :)

[ Szerkesztve ]

(#29423) kacsa7 válasza Meggyi001 (#29391) üzenetére


kacsa7
őstag

Az alap KK 28000 pontot csinál, szóval mihez képest marad el... Nem mintha számítana bármit is mennyit mutat az Antutu :)

(#29424) kacsa7 válasza hito (#29414) üzenetére


kacsa7
őstag

Az alap kamera szoftverben nem lehet állítani, xdabbeb kamera modjában már igen, csak épp nem működik és ugyanúgy a belső memóriára ment... Remélem sikerül neki megoldania, mert a 16gb belső tárhely karcsú, ha pl elkezdek 4k-ban videózni...

(#29425) andaxin76


andaxin76
aktív tag

Üdv mindenkinek.
A kérdésem az lenne hogy van e miui rom g2 re?

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#29426) Danny365 válasza andaxin76 (#29425) üzenetére


Danny365
őstag

Valami van, de nagyon béta állapot (se mobilnet, se GPS nem működik, stb.), szóval használatra nemigen jó. Amennyire tudom, túlságosan nem is foglalkoznak vele - ez a béta is több, mint egy hónapja csak úgy áll.

(#29427) gusthy válasza oszi61 (#29372) üzenetére


gusthy
veterán

Köszi!
AAkkor nem vakuzott, de 1/15-öt kitartani rendes géppel is szép feladat.
Ami fura, hogy a kközponti figura beégett, nyilván az 1/15 miatt, vajon mit mért az a kamera? (valószínűleg 1/60-nal jó lett volna, derítőzni lett volna érdemes? Mármint nem ment volna el odáig a fény a telefonból, de jobb értékeket tippelt volna a készülék. Talán. )

Bocsánat az offért, csak elmélkedem, hogy sikerült ez ennyire szarul.

(#29428) fery02 válasza pestibenji (#29142) üzenetére


fery02
addikt

Ezt jó tudni, köszi!
Kipróbáltad egyébként valami böngészőben? Tényleg olyan, hogy nincs se állapotsáv, se navbar és ugyanúgy áttetszősen jön elő mindkettő egyszerre kép széléről simítással, mint stock KitKat-en pl játékok (amik ugye támogatják) alatt?
Ja és működik közbe minden funkciója a böngészőnek? Nem úgy, mint stock KitKat-en az Immersive mode progi, ami látszatra hozza, amit kell, csak aztán használat közben jönnek a gondok. :)

Bocs a sok kérdésért, csak szeretnék biztosra menni, mert igazából csak ezért kacsingatok CloudyFlex 2 felé (kicsit fosok is a ROM-olástól annak ellenére, hogy tájékozottnak tartom magam benne).
Annak is örülnék, ha itt stock KitKat-en meg tudnám ezt oldani root után G2 Xposed-del vagy gravitibox-al, de szerintem ezek nem úgy működnének/néznének ki, ahogy én elképzelném.

F-ECT$ (#29171):
Ezzel végül is semmi újat se mondtál, de azért köszi a reagálást! :)
Dead Trigger 2-vel én is meg tudom enni a telefont 2 óra alatt (és ott közel sincs max fényerőn közben).

Csak csodálkozok ezeken a baromi kijelző időkön és kíváncsi vagyok nálam lehet-e vajon a baj, vagy végig csak böngészve (mondjuk Dolphin-nal) reális lehet-e a max 4 óra kijelző idő.
De annyira mondjuk nem érdekel ez a téma, mert a 4 óra is nagyon jónak számít nekem.

[ Szerkesztve ]

(#29429) Danny365 válasza fery02 (#29428) üzenetére


Danny365
őstag

CloudyFlexben ez úgy néz ki, hogy bármelyik appra beállithatod, hogy a navbar eltűnjön. A status bar marad. Viszont a gyári böngészőben, és a Dolphinban is (meg még ki tudja, melyikben) be lehet állitani a teljes képernyős módot, amivel viszont eltűnik a status bar is, szóval tényleg teljes képernyővel böngészhetsz.
Ahhoz, hogy előhozd az emlitett 2 sávot, úgy kell simogatni a kijelző alját/tetejét, ahogy te gondolod (áttetszőként fognak megjelenni).

De ez gravitybox-szal is igy működik, szóval akár az is tetszhetne neked, csupán annyi, hogy itt vagy immersive módban vagy, vagy nem: tehát azzal nem tudod beállitani, hogy csak bizonyos alkalmazásokban tűnjenek el a sávok, magyarul ha be van kapcsolva, minden fullscreenen megy. Mondjuk relativ könnyen lehet ezt kapcsolgatni, szóval nem akkora nyűg.

(#29430) P3Dr0 válasza zack (#29312) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Nekem is pont ilyen gep van. Termeszetesen nem egy kaliber a DSLR es a mobiltelefon ;]
Neha talan pont azert varok el picit tobbet a G2 kamerajatol de aztan belatom mas vilag a ketto.

Ahol a G2 mar csak egy nagy fekete maszlagot csinal ott a 6D meg ezt :

[link]

Ami a nagy gond,hogy az ember nem hordhatja magaval a vazat meg az objektiveket allandoan mindenhova ahova megy ezert bar mar gondolkodtam azon,hogy szerzek egy jo kis fotos hatitaskat :DDD

Amugy a G2-nel ha manualis modban fotozik az ember es 100-200 ISO mellett nalam neha egesz jo eredmenyek szuletnek ha az EV-t -1 re veszem 0 rol. Mondjuk koncerten tenyleg nehez dolog jo kepet csinalni.

(#29431) zack válasza P3Dr0 (#29430) üzenetére


zack
nagyúr

Durva! :C
Ha csak a teló van ott nálad, akkor meg ne akarjon az ember ilyen kevés fénynél értékelhető fotót lőni, mert annak ára van. Pénztárca, és térfogat aspektusból is. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#29432) Meggyi001 válasza kacsa7 (#29423) üzenetére

Jaja, és igen, annyira nem is számít.Ügyes,pörgös kis teló ez :)

https://gamergep.hu/

(#29433) madgie válasza P3Dr0 (#29430) üzenetére


madgie
titán

Igazából mondjuk a Nokia 1020 érzékelője már elvileg akár képes lenne szép éjszakai képek készítésére is. Még esetleg a fényerőn kellene csiszolni, egy hasonló méretű érzékelővel, de f1.4-es fényerejű Panasonic LX7 kompakttal ilyen képek is meglőhetők (állványról természetesen).

De egyébként jó úton halad a mobilfotózás, egyre nagyobb fényerejű objektívek, egyre hosszabb lehetséges záridő és persze a raw formátum lehetősége... az érzékelők meg szépen fejlődnek :)

[ Szerkesztve ]

(#29434) hito válasza kacsa7 (#29424) üzenetére


hito
nagyúr

És dolgoznak is rajta?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#29435) hito


hito
nagyúr

Helyesbíteném a tegnapi hozzászólásomat. Ebben a G2-ben nem analóg TV vevő van, hanem T-DMB digitális receiver. A lényegen mit sem változtat, nem lehet használni, mert természetesen itthon DVB-T szabvány van :O

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#29436) Sragi válasza morphin (#29400) üzenetére


Sragi
őstag

Nem tudom BT headset-el nincs tapasztatom.Igen a sisterges úgy jön elő.Viszont ki húzod meg vissza dugod a fülest és megjavul.Nekem legalábbis.Ja és annyi,hogy mikor nem kapcsolom ki akkor egyszer sem jön elő,ellenben tegnap este kikapcsoltam most azonnal sistergett bekapcsas utan.

(#29437) jilian


jilian
addikt

Ráuntam az LG UI -ra. :DDD

Tudnátok valami jó ROM-ot ajánlani?

PA? CM? Slim? Esetleg valami más ami már elég stabíl, és nem jön 2 naponta frissítés.... :U

[ Szerkesztve ]

(#29438) gusthy válasza jilian (#29437) üzenetére


gusthy
veterán

Carbon rulez :))

(#29439) Azharel


Azharel
aktív tag

Xda-s beszámolók szerint a külföldi vodafone v20b -be megszűnt a füles recsegés, nincs bluetooth bug, van konckcode és az akkut is kevésbé zabálja. A knockcode recovery telepítés után nem igazán működik megbízhatóan.

(#29440) Szakiii válasza Azharel (#29439) üzenetére


Szakiii
addikt

És ebből még nincs telepíthető verzió?

(#29441) Bubukain válasza Azharel (#29439) üzenetére


Bubukain
senior tag

megszűnt a füles recsegés, nincs bluetooth bug, van konckcode és az akkut is kevésbé zabálja.

Pont mint a cloudypro 2 :)

[ Szerkesztve ]

(#29442) Szakiii válasza Bubukain (#29441) üzenetére


Szakiii
addikt

Én még nem hallottam olyan romról ami ezt javítja.. :)

(#29443) Azharel válasza Szakiii (#29440) üzenetére


Azharel
aktív tag

Kdz van, fel is lehet tenni csak gondolom van benne pár bloatware meg vodás boot logo.

(#29444) P3Dr0 válasza zack (#29431) üzenetére


P3Dr0
senior tag

igazad van kompromisszum kell. Amugy mikor eleg feny van egesz jo kepek lohetoek a G2 vel.

(#29445) P3Dr0 válasza madgie (#29433) üzenetére


P3Dr0
senior tag

nagyon fejlodik a fotozas is gondolom ahogy egyre jobb erzekelok lesznek. Egy idoben nezegettem a mirrorless gepeket aztan abbamaradt az erdeklodesem de tuti az ott megszerzett tapasztalatok jol lesznek a mobiloknal is. Amugy a 1020-al szemezgetek csak a windows oprendszer nekem kicsit idegen :)

(#29446) jilian válasza gusthy (#29438) üzenetére


jilian
addikt

Ennyire jó lenne, hogy Jan. 11 -én volt az utolsó update? :)

Kérhetek egy "mikro" gapps-ot?

(#29447) Sragi válasza Azharel (#29439) üzenetére


Sragi
őstag

Alakul a molekula :) A végén elérünk egy kb hasonlóan jó állapotot mint 4.2.2 10e alatt akár :)

(#29448) Azharel válasza Sragi (#29447) üzenetére


Azharel
aktív tag

Nagyon bízom benne hogy összekapják magukat, nekem csak az akku idővel van egy kis problémám KK alatt, a többi nem foglalkoztat.

(#29449) Danny365 válasza jilian (#29446) üzenetére


Danny365
őstag

Szerintem rosszat nézel, mivel a Carbon is nightly, ergo majdnem minden nap jön belőle újabb, viszont már régóta teljesen használható, nem kötelező egyből frissíteni. Nézd a change logot, és ha olyat raknak bele, javítanak, ami neked fontos, akkor frissitesz.

(#29450) Sragi válasza Azharel (#29448) üzenetére


Sragi
őstag

A BT bug engem sem nagyon zavar :) A füles recsegésről fentebb írtam,de az viszont bosszantó :(((
Az akku idővel én sem vagyok annyira kibékülve egyébként mint JB alatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.