Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73251) BiP válasza Astroboy (#73249) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem ugyanez volt a sztori. BlackFriday topikban leírtam a kálváriámat. [link]
Hívogattam az ügyfélszolgálatot, de nem tudtak semmit segíteni.
Kiderült,hogy nem a rendelésről való érdeklődés menüt kell választani, hanem garanciális ügyintézést.
És ott az ügyfeles azonnal tovább tudta billenteni. (kiderült, hogy valamiért nem kapott csomagszámot a cucc, ezért ott pihent a raktárban, a futár meg csomagszám híján nem is tudta,, hogy el kéne vinni).
De a sima ügyfeles nem tudta még ezt sem kideríteni, ő gyakorlatilag ugyanazt látja, mint a vevő. (neten, messengeren, stb.). Biorobot.
A problémakezelős ügyfeleseket kell hívni. (lezárt megrendelés, garanciális ügyintézés. asszem 4-2-0)

[ Szerkesztve ]

(#73252) Chaser válasza BiP (#73246) üzenetére


Chaser
titán

ez van, akinek nem tetszik nem veszi
fentebbi esetben pedig az alza hibázott, új tulaj jogosan verhette volna az asztalt, nem itt kellett volna asztalt vernie hanem náluk
én a múltkori gixer után szépen elmondtam ennek jó vége lett, de ennyi erővel mehetett volna máshoz is, és ha máshoz megy nem lenne őszinte a mosolyom ( : és nem érdekel ki hibázott, én egyértelműen megadtam a számlaszámot, nem oda küldték a pénzt

szebe
és akkor vedd bele az akkori usd-eur árfolyamot is, meg a mostanit

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73253) , válasza Chaser (#73242) üzenetére


,
addikt

Sejtettem, de gondoltam már arra is, hogy esetleg ott dolgozol. Vagy ami még valószínűbb, hogy a tavalyi (ami már tavalyelőtti) BlackFriday idején a sárga dzsekidben akkora forgalmat bonyolítottál, hogy örökös tiszteletbeli tagjukká léptettek elő, és azóta is különleges bánásmódban részesítenek. :)

[ Szerkesztve ]

(#73254) , válasza Astroboy (#73249) üzenetére


,
addikt

Nem tudom miért vagytok ilyen türelmetlenek, nekem az Emagnál már nyár óta úton vannak a megrendeléseim a saját boltjuk felé. A pontos státusza ez a szóban forgó megrendeléseknek: "A csomag útban van a bemutatóterem felé"
És ugyanezt elmondták élőben a boltban is fapofával az eladók, hogy már úton van, de még nem ért oda. Aha, július 31. óta?

(#73255) Chaser válasza , (#73253) üzenetére


Chaser
titán

( :
egyik vevőm is eszonta' :d hogy tudok én venni rtx-et, ő hiába nézi sosincs, biztos valami viszonteladó vagyok vagy ismerőseim vannak
kabát sincs általában rajtam, nemhogy sárga ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73256) Synthwave válasza Chaser (#73222) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Minek? Semmi olyat nem írtam, ami nem igaz. '99-ben már volt TNT2 Ultra, Voodoo 3 3000/3500 TV és decemberben jött a GeForce 256. A forint értékét meg inkább hagyjuk; hogy akkor mit vettél 30 000-ért a cébéában, meg most mit veszel annyiért, közel sincs átfedésben.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73257) BiP válasza Chaser (#73252) üzenetére


BiP
nagyúr

Srác jelezte az alzának, hogy ez félrement, ott csak annyit mondtak neki, hogy próbálták elérni a vevőjüket hogy utalja vissza, de sikertelenül.
Szerintem utána fordult ide a fórumra, hogy gerincvesztett a hardveraprós eladó.
(de valóban, talán esélyesebb lett volna az alzánál verni az asztalt, hogy ők hibáztak, de biztos az alza sem akarta benyelni a 96ezret.)

(#73258) BiP válasza Synthwave (#73256) üzenetére


BiP
nagyúr

cébéában alapból nem vásárolunk :)
De ezt félretéve igen, 1999-ben szerintem egy karácsonyi nagycsaládi többnapos fesztivált meg lehetett oldani ennyiből, úgy, hogy az utcát is megvendégeled, ma meg egy átlag hétvégi bevásárlás elvisz ennyit.

'99-ben az egyetem elején havi 100ezres fizukról álmodoztunk, 2008-ban nettó 130-at kaptam, ma meg szerencsére azért jóval több. És nem én lettem ennyivel okosabb.

(#73259) Synthwave válasza BiP (#73258) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"cébéában alapból nem vásárolunk"

Csak írtam valamit.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73260) Chaser válasza Synthwave (#73256) üzenetére


Chaser
titán

értelmezhetetlenségi célzattal közelítsd meg amit tegnap megaszontál' ( :

BiP
csak ez nem úgy működik
kutyát nem érdekli ki cseszett el mit, de elcseszték, az ő saruk volt ebben az esetben
nekem pénzecske ide, többit beszéljék meg azzal akivel akarják
szerencsére elég nagy az alza hogy két percen belül hozzák a pénzt ha fel kellene emelnem a hangom ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73261) Synthwave válasza Chaser (#73260) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Semmi értelmezhetetlen nincs benne, ezért nem tudok így tenni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73262) BiP válasza Chaser (#73260) üzenetére


BiP
nagyúr

Óde. Pontosan így működik.
Ők első körben bepróbálják, hogy jaaaaj, nem sikerült, nyelje csak le az ügyfél.
És innentől már az ügyfél hangszintjétől és habitusától függ, hogy valóban rendezik a dolgot, ahogy normális esetben alapból kellene. (Kifizetik és házon belül lerendezik a hibát) vagy futni hagyják az ügyfelet, hogy oldja meg magának.
Te az első eset vagy, aki kiharcolja magának a rendes elbánást, az ominózus póruljárt vevő meg a második kategória, akit meg lepattintottak.

[ Szerkesztve ]

(#73263) Chaser válasza Synthwave (#73261) üzenetére


Chaser
titán

"Inkább erős középkategória volt az, és 30 000 forint sem annyiért ért, mint ma. Közel sem."

akkor próbáld jobban ( :

BiP
kb, azért mondtam nem így működik
sokan dolgoznak ott is, néha vannak olyanok akik csak vannak
volt egy telefon supportos is, egy idő után ha t dobta a gép akkor már csak annyit mondtam közben trágytalan
és hjvtam újra őket, hogy mást kapcsoljanak:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73264) Synthwave válasza Chaser (#73263) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73265) Syl válasza BiP (#73248) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, a részletek sajnos már ködbe vesztek, de annyi tuti, hogy a HA-s eladó nem kicsit volt gerinctelen.
Nem ennél az esetnél volt, hogy az Alza az eredeti árat utalta vissza, ami kb a duplája volt a HA-n elkelt árnak? És az eladó HA-s nyomásra csak a felét akarta visszaadni a vevőnek?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73266) Ciccuka válasza KROK640 (#73219) üzenetére


Ciccuka
veterán

Úgy tűnik a tápegységgyárakat is elöntötte. Most vettem észre, hogy igencsak megdrágultak.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73267) BiP válasza Syl (#73265) üzenetére


BiP
nagyúr

dupla? 22e-et emlegettek a vita során (ennél azért alamivel több lehetett a hardveraprós ár), és 96e volt a cucc a boltban, ennyit kapott az alzától a csigatestű.

(#73268) Chaser válasza Synthwave (#73264) üzenetére


Chaser
titán

péna' vagy ( :

Ciccuka
romlik a ft is, szállítás is drágább lett

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73269) Synthwave válasza Chaser (#73268) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ezt légyszi' értelmezhetően írd le. ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73270) Syl válasza BiP (#73267) üzenetére


Syl
nagyúr

Mondom, hogy a részletek homályosak :B
De az is qrvára pofátlanság, ha csak 20-30 ezret akarna lenyelni. De így?!
70+ ezer nála egy gerinc.... Háát.... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73271) Trailblazer válasza Ciccuka (#73266) üzenetére


Trailblazer
addikt

650-es Focus GX Gold-ot vettem nemrég. Ahogy látom, ennek nem sokat ment felfelé az ára. (De akkor még volt másutt is, nem csupán a zöld manóéknál.)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#73272) Chaser válasza Synthwave (#73269) üzenetére


Chaser
titán

rajtad az sem segít ( :

Syl
hát jah, ha eladta eladta, neki ahhoz tovább nincs köze
ingatlanoknál szépen megfogalmazzák:
a vevő viseli továbbiakban az esetleges kárát, és élvezi a hasznát

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73273) Synthwave válasza Chaser (#73272) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak a hipokrácia csúnya, gonosz fellegét fújja kicsit arrébb a fejed fölül. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73274) Chaser válasza Synthwave (#73273) üzenetére


Chaser
titán

lelked virágos rózsakertjének enyhén mohás talaján, ahol még batman is elt@knyol, na ott káromkodj, ne itt ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73275) Synthwave válasza Chaser (#73274) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Áh, látom, telibetrafált. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73276) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73277) balinlin válasza Ciccuka (#73276) üzenetére


balinlin
senior tag

Nyami
Ez hol volt miként árulva?

(#73278) Ciccuka válasza balinlin (#73277) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezen az oldalon láttam korábban (kb. 10 napja).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73279) balinlin válasza Ciccuka (#73278) üzenetére


balinlin
senior tag

Áh a jó öreg 9gag :D
Ezzel pont nem találkoztam.

(#73280) Ciccuka


Ciccuka
veterán

elfeledett PC

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73281) Synthwave válasza Ciccuka (#73280) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Feeling. :D Meg a hely is.

Nekem is illene már beröffenteni a retró vasakat.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73282) opr


opr
veterán

Udv nepek!
Van annak valami hatulutoje, ha a vevo PayPal-on fizet? Arulok most egy cuccot, es gyanusan hamar irt valaki, hogy azonnali jelleggel fizetne PayPal-on, elore meg stb, es azonnal beindult a veszcsengom, hogy ez tul jo, hogy igaz legyen, marpedig olyankor altalaban a megfejtes az, hogy nem igaz es valami atveres van a dolog mogott.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#73283) sh4d0w válasza opr (#73282) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

https://multichannelmerchant.com/blog/5-paypal-chargeback-scams-prevent/

https://www.coreinfinity.tech

(#73284) Ciccuka válasza Synthwave (#73281) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez is érdekes: party játék

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73285) opr válasza sh4d0w (#73283) üzenetére


opr
veterán

Koszonom szepen! :R
Akkor hanyagolom, jol ereztem, hogy valami szemetseg van a dolog mogott. Ettol meg van ra (hangyafasznyi) esely, hogy a vevo egy valos szemely, nem valami takonygerincu, ha belemegy a szemelyes talalka-utalas komboba, lesz uzlet, amugy ez van.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#73286) koby11h válasza Ciccuka (#73280) üzenetére


koby11h
aktív tag

Arra a Win3.1-re fel kell rakni egy Castle of the Winds-et és végignyomni :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73287) cof válasza opr (#73285) üzenetére


cof
veterán

Ha barátként küldi, nem mint vásárlás egy termékért, akkor tudtommal nem lehet a PayPal-nál reklamálni visszafizetésért.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#73288) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Rebuilding a retro 286 PC
286-ost is lehetett tuningolni (16. percnél)? :Y

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73289) koby11h válasza Ciccuka (#73288) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én az első 286-osomat 75000-ért vettem még 1990-ben, +26000 volt az Axion színes VGA monitor. Akkor az éves fizum kb. 120000 Ft volt. Így pár kártya és meghajtó cserén kívül nem is igazán mertem hozzányúlni :) Nem hogy alkatrészeket cserélgessek rajta... ha valami bedöglik megint 2 évet spórolhattam volna rá!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73290) hcl válasza Ciccuka (#73288) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindent lehetett :D 386-osban volt, aki kvarcot cserélt, de akkoriban már voltak beállítható órajelű lapok :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#73291) Ciccuka válasza hcl (#73290) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nosztalgiából kipróbáltam a Dangerous Dave-et volt még valami Mario is.
Floppy-ra ráfért és szép VGA-szerű grafikája volt.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73292) hcl válasza Ciccuka (#73291) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én online Descent-eztem nemrég :D
Piszok nehéz, mert ugyanúgy szaggatott, mint egy 33MHz-es 486SX-en :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73293) KROK640 válasza Chaser (#73239) üzenetére


KROK640
veterán

Az 50-60 ezer abból jött, hogy azóta kb mekkora volt az infláció (egyébként pontatlan, mert a US dollart vettem alapul, a ft jobban romlott). Persze ez sem pontos, mivel sok fdolog ami Amerikában 1000 usd az Eu-ban 1000eur (mintha a két pénz egyenlő lenne, pedig van 22% különbség) és akkor MO-n erre az 1000 euróra még ráraknak +27%-ot, meg kereskedői hasznot, és kész is az 1000 usd-s termékből a 2500 usd-s...

Amúgy a többi dolgot azért nem vettem figyelembe mert :

1. Annak idején meg 1280×1024ben, sőt mi több akár 1600×1200-ban is játszogatszani akartak, mind a kőkemény 30FPS-el, 60-100Hzes monitor mellett! Ezt szerintem az akkori technikai színvonalon, az akkori CPU-kkal (akkor még ugye nem is GPU-k voltak, így a gép CPUja is sokkal lényegesebb volt) sokkal szorosabban együtt működve, még majdhogynem komplexebb feladat lehetett előállítani.

2. Sokkal rosszabb gyártás technológiák léteztek, sokkal több szilicium felhasználással, és energiahasználattal (főképp a különféle nm-es dolgokra gondolok), feltehetőleg minimum ugyanekkora selejt aránnyal.

3. Sokkal nagyobb volt a konkurencia, a piacnak eleve kisebb szelete jutott bármelyik gyártónak is (fura, de valahol szerintem ez az egyik kulcs).

4. ha már piac szelet ... megszületett és felnőtt egy generáció (mondjuk a 2000 óta születetettekre gondolok) akik egész fiatalságukat jó eséllyel végigjátszották, vagy legalábbis többet játszottak mint mondjuk az 1980-ban születetettek. Az utóbbi években több gamer kiscsajt láttam, mint amennyi gamer fiú volt még az én korosztályomban. Már 10 éve is egyre inkább divatos volt az egy háztartásban 2-3-több PC volt. Ez bizony szerintem sokkal nagyobb potenciális vevőkör, mint 20 éve.
De egyébként ebben lehet is valami, lásd mindjárt lejjebb.

Szóval figyelembe véve a piac növekedést, és a technikai fejlődést, szerintem a gyártók nemhogy nehezebb de talán még könnyebb helyzetben vannak, ráadásul a piac is eléggé "letisztult" mivel jelenleg két érdemeleges szereplő van mindösszesen. (Az Intel csak ígérget, de egyelőre még a diszkrét VGAi nem kaphatóak, és piac befolyásoló erejük sincs különösebben).

Ha az arányokat nézem, régen egy felső közepes VGA megvehető volt a fizetés 60-70%-éból, 2 hónap alatt össze lehetett rá tolni a lét. Most egy 300 ezer ftos VGA két teljes havi fizetésből sem jön ki, és akkor az még csak a közép kategória.

A nagyobb potenciális vevőkör viszont nagyobb arányban tartalmaz olyanokat, akik "megérdemlik" alapon sokszoros áron is megveszik ezeket a VGAkat (pl nyugat Eu is sokkal nagyobb piac szerintem mint 20+ éve) és ezek, meg a konkurencia hiánya felverik az árakat. A közép és kelet európai le van xarva, kivéve az a felső réteg amelyik megveheti, nyugaton úgyis eltudnak adni eleget (akár) többszörös áron is, ráadásul a magasabb ár kompenzálhatja az esetlegesen eladott alacsonyabb darab számot. Nem is beszélve a bányászokról, vagy a vírusról (amire minden áremelkedést rá lehet fogni)

(egyébként ne legyen 50K a csúcs VGA, janem mondjuk 150 ezer, az sem oylan durva mint ami most van).

(A játékok árát szvsz tök fölösleges idekeverni)

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73294) hcl válasza KROK640 (#73293) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kinek a fizetéséből jött ki 2000 körül egy jobb VGA? :D Én egyszer vettem '96-ban 8MB RAM-ot hitelre, anyámék kölcsönkértek :D

Pedig le is írtad : ma a gamer piac sokkal kisebb, mert kevesebben veszik a kártyákat, sokkal kisebb a haszon, és brutál drága a fejlesztés. A bányászok mondjuk megdobták a dolgot, de az nem gamer piac.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73295) KROK640 válasza hcl (#73294) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem. Diákként lazán összeszedtem egy ASUS V3400TNT (VIVO) árát.

ööö nem : A mai gamer piac a leírásom szerint épp, hogy nagyobb! Olvassd el újra! És VGA gyártó szempontból pluszba a bányászok is odatartoznak.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73296) hcl válasza KROK640 (#73295) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valójában sokkal több mezei user és céges user van, mint gamer.
Diákként ja, én is összeszedtem egy-egy proci+lap, stb árát - egy nyár alatt! :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73297) KROK640 válasza Ciccuka (#73266) üzenetére


KROK640
veterán

:D

Ne is mondd... Úgy egy hete gondoltam, ha már lap+CPU+RAM szt háromságot cserélek, akkor esetleg a tápomat is le kéne, de miután körbenéztem a tápok között úgy gondoltam, hogy fiatal ez a mostani (még csak 11 éves amúgyis) miért cserélném le az élete delén?
így marad az is, akárcsak a GTX950 :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73298) KROK640


KROK640
veterán

Megnézném azért, hogy egy RTX390 helyett készlet hiány esetén hogy szerez jobbat :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73299) Chaser válasza KROK640 (#73293) üzenetére


Chaser
titán

nem minket vesznek ám célpiacnak, mi a piac szempontjából vicc kategória vagyunk esetleg
azóta megnőttek az igények, az akkori csúcs kategóriát képviselő kártyák mai viszonylatban max alsó teteje tudna lenni
ha egy 1080p-t nézel, 4k már annak négyszerese, 1440p/144hz kb 4k/60
a játékok árát mért lenne felesleges figyelmen kívül hagyni?
te egy gyártó vagy
na nézzük ezek a hülyék emberkák mennyit adnak játékokért?
ja hogy 15-20e ft-ot? akkor qrvára feltoljuk a felső kat árát, ha arra van pénzük erre is lesz
ugyanígy csinálnám én is, ahogy bárki aki nem jótékonysági intézményt játszik
kaphatnál 150e-ért csúcskártyát, csak az továbbra sem 3090 vagy 3080 lenne, de még 3070 sem nagyon
az árak azért másztak el mert amd sokáig mellékszereplő volt, nv úgy árazott amd fölött ahogy akart
erre jött a bányászda
és mindegy mennyibe kerültek a vga-k vitték
ahogy most is
nem olyan bonyolult mese ez

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73300) szebe válasza KROK640 (#73293) üzenetére


szebe
őstag

"Most egy 300 ezer ftos VGA két teljes havi fizetésből sem jön ki, és akkor az még csak a közép kategória."

Hidegen hagyja a gyártókat, hogy magyar minimálbért keresed meg.

Ott a linkelt teszt 2006-ból, bruttó átlagbér környékén mentek már akkor is a csúcskártyák. Miért kéne most ~feleannyinak lennie?

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.