Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73201) hcl válasza Armagedown (#73198) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tutira, csak vagy nem meri leírni, vagy hülye hozzá, hogy értse, mi az :D

BTW záras telefont nem ls igazán árulhatna senki. Hiszen ha a sajátja, pláne ha Apple, akkor a szolgáltatónál fel tudja oldatni, ha az övé. :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#73202) koby11h válasza Chaser (#73196) üzenetére


koby11h
aktív tag

Bocs ezt nem tudtam, utoljára 2600X-et raktam össze, ahhoz volt. Sőt az töltötte ki a dobozt ugye :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73203) TeeBee73 válasza Chaser (#73196) üzenetére


TeeBee73
addikt

Az 5600X feletti procikat tálcán kínálja. :)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#73204) Zolás


Zolás
addikt


Ha ezt Bruce Lee látta volna...

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#73205) patomi


patomi
őstag

Nem hirdetés, de hozza az átlagot

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#73206) Ciccuka válasza Synthwave (#73200) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem ez volt véletlen az?
Mi is sokat játszottunk ilyet (2000 körül), de megmondani nem tudom melyikkel.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73207) Synthwave válasza Ciccuka (#73206) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mind a kettőt nyomtam, bár a második része jobban bejött a dizájnos grafika miatt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73208) Chaser válasza koby11h (#73202) üzenetére


Chaser
titán

azóta drága lett az amd de már hűtő sincs, doboz viszont maradt nagy

TeeBee73
ez jó :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73209) hcl válasza Zolás (#73204) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hogy mi a f*** :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#73210) Aljasvip


Aljasvip
senior tag

Én jelenleg utólagosan kapok hülyét az apróktól, az Alza segítségével:

A lényeg az utolsó pont: ha a valakitől használtan megvett terméket garanciáztatni akarom, akkor egy eljárási meghatalmazás kell az eredeti tulajtól.
Ez így WTF, még sosem hallottam ilyenről más boltnál.

Megpróbálom majd a saját nevemre átvenni a cuccot (gondolom ez valami Alza adatbázis butaság), remélem sikerül.
A saját "fejlesztésű" adásvételi szerződésembe is kénytelen leszek mellékelni előre ezt a megbízást, hogy a jövőben ne szívjak vett vagy eladott cuccokkal...

(#73211) Chaser válasza Aljasvip (#73210) üzenetére


Chaser
titán

vagy csak simán nem volt képben az ügyintéző, láttam már kirakva ezt hirdetésnél is
semmilyen jogalapjuk nincs adásvételit kérni, számla meg nyilván kell, azon rajta van minden
nemrég egyik srác személyesen kérdezte meg benn, neki azt mondták nem kell semmi a számlán kívül
most ha holnap meghalok, akkor nincs tovább gar azokra a dolgokra amiket eddig vettem? ( :
annyi van, hogy alapból ők fiókhoz kötik a rendelést, és mindent onnan tud intézni az ember később is, ezért nyilván csak személyesen érdemes nem első tulajként gart intézni ahogy írják is

szerk:
vga-khoz most adtam, de volt aki nem is kért
ezelőtt egyszer sem adtam adásvételit és volt már némi alzás motyóm
tavaly kuponozáskor hegyekben mentek az alzás motyók, azokból meg biztos lett garos is idővel
néha béna a rendszerük, legutóbb pl máshoz utalták a pénzem, annak ellenére hogy supportos kérte be a számlaszámom
barátom számlaszáma benn volt a rendszerben és valahogy az automata felülbírálta a supportost ( :
mikor felhívtam őket izzadt az ügyfeles hölgyemény ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73212) , válasza Aljasvip (#73210) üzenetére


,
addikt

Ez valóban így van náluk: Link
Korábban én se tudtam erről, aztán jött a meglepetés, amikor szépen sorban hozzám jöttek vissza a garanciában cserélt dolgok! A gond csak az volt, hogy azokat nem én adtam le garanciáztatni, hanem akik tőlem megvették. Sőt, volt már ilyen pénzvisszafizetésben is részem akaratom ellenére is.

(#73213) Chaser válasza , (#73212) üzenetére


Chaser
titán

és ők személyesen vitték be a motyót?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73214) Synthwave válasza , (#73212) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na az se volt a létezés magaslatán, aki ezt kitalálta.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73215) , válasza Chaser (#73213) üzenetére


,
addikt

Tudtommal csomagküldés útján küldték vissza, és csak azt a számlát mellékelték, amit az Alza adott nekem is. Más papír mivel nem volt, ezért a csereterméket az Alza az egyetlen náluk lévő papír (azaz a számla) szerinti tulajdonos (azaz az én) részemre küldte vissza. Tehát valójában nem is az Alza kéri az adásvételit, hanem a vevő (új tulajdonos) érdeke, hogy legyen róla papír, hogy már az ő tulajdonát képezi a szóban forgó termék.
A pénzvisszatérítéses esetnél pedig valószínűleg személyes leadás volt, mert engem biztosan nem keresett az Alza, és gondolom az illetőt sem. Csak amikor egyszer asszony ment el a rendelt cuccért, akkor a kezébe nyomtak x ezer Ft-ot, hogy a garanciáztatásra leadott termék ára lenne. Ő meg nem tudott semmit, gondolta már nem egyszer adtunk le garanciáztatni mi is alkatrészeket, biztos annak az ára. Hát nem. Semmiféle papírt nem adtak róla, csak a készpénzt adták a kezébe.

Amikor én küldtem csomagküldéssel vissza terméket garanciáztatni (amit saját részre vásároltam), ott egyértelmű volt a helyzet, mert elvitte a futár, majd x nap elteltével hozta is a cserét. Ott se kérdeztek semmit, se lakcímet, se semmit, egyszer csak jött a cseretermék a számlán szereplő (saját) lakcímre.

(#73216) Chaser válasza , (#73215) üzenetére


Chaser
titán

nyilván nem véletlen kérik a személyes rendezést ilyen esetben, alapból oda fog menni a zseton/termék akinek a fiókján van a termék
nekem ha pénzt akartak visszaadni mindig megkérdezik kp vagy utalás legyen, olyan nem volt hogy maguktól kitalálják melyik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73217) , válasza Chaser (#73216) üzenetére


,
addikt

Ki kérdezi meg és hol?

(#73218) BiP válasza Chaser (#73211) üzenetére


BiP
nagyúr

Még a megboldogult "jelentsd a csalókat" topikban volt egy ilyen eset, hogy srác gariztatott valami memóriát, de az alza az előző tulajnak utalta el a vételárat (mondván az ő adatai voltak bent a rendszerben). És mivel az eredeti ár jóval nagyobb volt, mint a hardveraprós ár, a régi tulaj elkezdett g*ciskedni. meg akarta tartani a pénzt, és úgy nagyon szólni sem akaródzott neki.
Az alza ott hibázott, hogy a gariztató srácot nem is nagyon értesítették, hogy hogyan szeretné a kompenzációt, mit szeretne, hova szeretné, hanem automatikusan ment a pénz a régi helyre.
Azóta (ahelyett, hogy felülvizsgálták volna a folyamataikat) a félreértések elkerülése végett kérik az adásvételit, stb. hogy valóban tulajdonosváltás volt, így a további ügyintézés ne az eredeti tulajjal, hanem a jelenlegivel menjen tovább.

(#73219) KROK640 válasza envagyok (#72968) üzenetére


KROK640
veterán

Teljesen egyetértek veled, és nagyon felháborítónak találom ezt a trendet!
De ugye 2012-ben amikor az árvíz elöntötte a winyó gyárakat, akkor rájöttek a gyártók, hogy a hiány az a módszer amivel meg lehet szabadulni a beragadt készletektől, és jelentősen lehet profitot maximalizálni.
De nem az én pénzemen fognak. Elég jelentős volumenű gépfejlesztésemből pont e miatt fog kimaradni a VGA fejlesztés, marad az 5+ éves GTX950, ki tudja még meddig. Szépen fog kinézni a vadi új CPU és az új alaplapban az 5 éves VGA, de ez van ...

(nem mellesleg 1999-ben a 16MB-os Deluxe ASUS V3400TNT-met 30 ezerért vettem, ami akkor éppen a csúcskategóriát képviselte. Ok, azóta inflálódott a pénz, de ha pl a dollár alapján nézem az inflálódáést, még mindig csupán 46-50 ezer ft között kellene lennie egy csúcs(közeli) kártya árának... ehelyett már egy középkategóriás VGA is önmagában anyniba kerül mint egy fullos gép VGA nélkül, vagy egy egész jó használt autó)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73220) , válasza BiP (#73218) üzenetére


,
addikt

Egy 100ezer Ft-os kontroller volt az elvileg. Eladta az eredeti tulaj használtan, és jóval olcsóbban (talán féláron?), az új vevő pedig a későbbiekben leadta garanciáztatni. Az Alza visszafizette a teljes vételárat, csakhogy nem az új tulajnak, hanem a réginek. Az új tulaj fölvette vele kapcsolatot, de a régi tulaj nem akarta az egész összeget visszafizetni neki, hanem ha minden igaz csak annyit, amennyiért ő is eladta az új tulajnak, a többi pénzt pedig megtartotta volna.

(#73221) Synthwave válasza KROK640 (#73219) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Inkább erős középkategória volt az, és 30 000 forint sem annyiért ért, mint ma. Közel sem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73222) Chaser válasza , (#73217) üzenetére


Chaser
titán

az élő support emailben, ahogy legutóbb is volt
ennek ellenére barátom számlaszámára ment a pénz - ez volt a mázlijuk -
nyilván az új tulajt illeti ilyen esetben a teljes vételár, mikor az előző tulaj eladta lemondott minden jogáról - arról is hogy valamikor nála murdel meg akár gar után, arról is hogy esetleg a teljes árat visszakapja - , oszt' kotsog'

BiP
bénázás mindig lehet, lásd fentebb
rengeteg eladásuk van, amikből sok másodkézben landol előbb vagy utóbb
ha az lenne a trend már rájuk gyújtották volna a boltot

KROK640
közben megnőttek ám az igények is
fhd-1440p-4k
60fps-144fps és afölött
én is mindig szörnyülködök aztán rájövök nem csak az árak nőttek - persze bányászda óta nem nagyon akarnak lentebb menni, minek is mikor megveszik -

Synthwave
ennek fuss neki újra ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73223) , válasza Chaser (#73222) üzenetére


,
addikt

Tudnál esetleg idézni abból az e-mailből, ahol megkérdezték ezt tőled? Csak mert tőlem még soha egyetlen alkalommal sem kérdezték ezt meg (tehát hogy kp lesz vagy utalás), hanem igenis hogy ők döntötték el, tőlem már csak a számlaszámot kérték el.

(#73224) Migráns válasza , (#73220) üzenetére


Migráns
csendes tag

Helló!
Azt vajon lehet tudni, hogy mi lett e gyönyörű történet vége? :F

(#73225) qnadam válasza Syl (#73167) üzenetére


qnadam
veterán

anno egy energomat sokhavi átlagfizetésbe került. annyiért manapság is elég jó mosógépet lehet kapni. vagy elég sok olcsót :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73226) KROK640 válasza Gyuri27 (#72980) üzenetére


KROK640
veterán

Sajnos itt is igazad van.
Pontosan az ilyen "ő megérdemli és megveszi csillagos áron is" userek azok akik felnyomják az árakat. Ha az lenne mint régen, akkor most 50-60 ezerért lennének maximum a csúcskártyák. Mert többért nem vennék az emberek. Ebből kifolyólag ez lenne az ára.
A gyártónak egyébként még jó is ez a magas ár, ahogy írtam korábban még a winyó krízis idején rájöttek, hogy a hiány jót tesz a láncolatban mindenkinek, kivéve a usernek a végén, de hát egyedül ő nem számít a line-ban.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73227) KROK640 válasza Synthwave (#73221) üzenetére


KROK640
veterán

Ugyan nem tudtam pontosan kiszámolni (sok-sok tényező) de azért írtam, hogy most akokr kb 45-50 ezer ftba kéne kerüljön a csúcs kártya (amennyit ért a 30 ezer akkoriban). De legyen 60-70 ezer az "erős közép" (mi volt akkor a csúcs?) akkor sem annyi most ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73228) KROK640 válasza envagyok (#72983) üzenetére


KROK640
veterán

Pont ugyanilyen 6850-esem van, dobozzal és mindenével. Ez a tartalék kártyám, ha ne adj isten a VGA letérdelne.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73229) hcl válasza BiP (#73218) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De még mindig nincs meg nekik, hogy a cucc átvételekor adatokat kérjenek, hogy hova menjen vissza? :D

@KROK640 : ", akkor rájöttek a gyártók, hogy a hiány az a módszer amivel meg lehet szabadulni a beragadt készletektől, és jelentősen lehet profitot maximalizálni."
Nem biztos, mert jobban megéri nekik, ha nagy tömegben tudnak eladni. Sokkal jobban, mint ha a hiány miatt kisebb a bevétel.
Az éremelkedés annak köszönhető, hogy irgalmatlan kereslet lett.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73230) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#73231) oriic válasza berek21 (#73230) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Wat?:D

Live-Die-Respawn

(#73232) nullpoint válasza berek21 (#73230) üzenetére


nullpoint
senior tag

:Y

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#73233) mpo válasza oriic (#73231) üzenetére


mpo
veterán

Nagyon mérges. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#73234) berek21 válasza oriic (#73231) üzenetére


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#73235) aprokaroka87 válasza berek21 (#73230) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hétfő van még, mit hablatyol ez? :D

(#73236) , válasza Migráns (#73224) üzenetére


,
addikt

Üdv! Azt nem tudom sajnos, de a csalós topikban jelezte a sértett fél a problémáját, így gondolom a Prohardver nyomást gyakorolt az eredeti tulajra, aki ezt követően gondolom jobb belátásra tért. Legalábbis így lenne szép a történet befejezése. Nem vagyok benne biztos, hogy a csalós topikból lehet linkelni hozzászólást (mivel lezárták azt), így inkább nem teszem, mert még a végén rám is nyomást gyakorolnának, pedig csak jó szándékból írtam le most is a történetet, nehogy mások is esetleg így járjanak.
(Egyszer az egyik topikból kitiltottak átmenetileg egy illetőt, akinek lett volna egy tisztán szakmai jellegű hozzászólása utána, de mivel nem tudta azt beírni, ezért nekem írta meg, amit aztán én megosztottam a közösséggel az ő kérésére. Tettem ezt kizárólag jó szándékból, illetve mert tényleg hasznos dolgokat osztott meg normális hangnemben abban a hozzászólásában. A jószándékom fejében pedig még én kaptam figyelmeztetést.)

(#73237) , válasza KROK640 (#73227) üzenetére


,
addikt

45-50ezer Ft-ba hogyan kerülhetne a csúcskártya? Ezt úgy érted, hogy ebben benne van minden, a gyártó anyagköltsége, fejlesztési költségek, gyártó haszna, a gyártótól kezdődően egészen a kiskerig ahány kézen átmegy a kártya, az összes "kéz" haszna, áfa, szállítási költségek, stb., stb., minden kompletten?

(#73238) BiP válasza , (#73220) üzenetére


BiP
nagyúr

Jaja, valóban kontroller, nem memória.
De a többi része az igen, így volt. Ha jól emlékszem, először el akarta sunnyogni az egészet, hiszen nem is szólt az új tulajnak, hogy jött pénz. Aztán amikor az új tulaj írt neki, akkor kezdtek el egyezkedni. És akkor is messze volt a korrekttől. (ezt fejeztem ki röviden egy szóval :) )

#73221 Synthwave : Így van. hiába "csak" 1,5x annyi a dollár ( az akkorihoz képest 215vs300), messze nem ugyanannyit ér a forint.

#73222 Chaser : Gondolom nem mindennapos a dolog.
Csak ha ilyen előfordul, -főleg, ha komoly összegekről van szó - akkor lehet, hogy a folyamatukat is célszerűbb átgondolni, nem csak a vevőket kényszeríteni egy nem általános gyakorlatra.
Persze, ez nekik kényelmesebb, valóban.

Kártyaárak: igen, soktényezős a dolog. Az igények is nőttek rendesen. Azért akkoriban 1024x768 volt az átlag, a durvábbak tolták 17"-on 1280x1024-ben. (ami 66% képpontnövekedés, szóval nem kicsi ugrás)
és a 30fps-nek is örültünk.
Ma meg 4K, >60Hz, stb.

(#73239) Chaser válasza , (#73223) üzenetére


Chaser
titán

röviden:
kp-ben kérem vissza vagy utalással
( :

KROK640
azért nagyon nem így van
még mindig ott a megnövekedett igény, nem hd 20-30 fps-re készülnek már a kártyák
te sem gondolod komolyan, hogy rtx 3090-et 60e-ért vágnák utánad mert senki nem veszi meg 500e pluszért ( : vagy bármelyik új rtx-et vagy radeont
akkor nem gyártanának ilyet, lenne csúcs a 1660s kategória oszt' kész
annyi történne hogy értelmesebb árak lennének felsőbb szegmensben ha sokan a túlárazott sz@rokat nem vitték volna csak ha árat csökkent a gyártó
azt kihagyod a matekból, hogy egy mai játék 15-20e ft, és nem a warezolóknak készítenek vga-t - pontosabban nekik mindegy warezolsz-e, de a játékok árából kell kiindulni -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73240) Migráns válasza , (#73236) üzenetére


Migráns
csendes tag

Kösz! :R

(#73241) , válasza Chaser (#73239) üzenetére


,
addikt

Tőlem még soha nem kérdezték meg. Szokott jönni egy e-mail, amiben valami olyasmi van írva, hogy a reklamációs kérelmem lezárult, a rendezés módja pénzvisszatérítés (ha meg cserélik, akkor pedig csere van ideírva), majd a következő e-mailben már kérni szokták a számlaszámot:
"Az összeg visszautalásához kérjük egy válasz email-ben küldje el nekünk számlázási adatait a következő formátumban:
- IBAN azonosító
- Bankszámla tulajdonos neve"

Pont ezért is volt furcsa, amikor kp-ban adták a múltkor, főleg úgy, hogy semmiféle papírt nem adtak mellé, se egy kifizetési pénztárbizonylat, se a korábbi számla, vagy valami, amihez egyáltalán kötni lehetne az egészet, de még csak egy aláírást sem kértek, hogy az adott összeget átvették tőlük. Mindenesetre 99% bizonyossággal meg van, hogy kié lehet, még akkor egyből írtam is neki, csakhogy ő meg szeptember óta nem lépett már be ide, szóval egyelőre a visszajelzésére várok.

(#73242) Chaser válasza , (#73241) üzenetére


Chaser
titán

nem tudtad? nekem alzás kontaktjaim vannak ((( :
mondjuk én se tudtam :d
ha aláírást se kértek vedd át megint a lóvét ( :
tőlem múltkor azért is aláírást kértek mert a saját motyómat átvettem, meg szig. számot, mert kifizettem előre és nagy értékű

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73243) BiP válasza KROK640 (#73227) üzenetére


BiP
nagyúr

Azért ez a 45-50e a csúcskártya erősen legyen megint 3,60-as kenyér-szerű nosztalgikus lázálom.
Nyilván most sok egyéb tényező durvítja az árakat, szóval nagyon spéci a helyzet, de szerintem rendes békeidőben (értsd: nincs hiány, nincs vírus, nincs bánya, az utóbbi évek nem viszik fel az árszintet) is ~200e lenne a csúcskártya. Csak saccolok.

#73229 hcl : Pont erre utaltam, hogy vizsgálják át a folyamataikat.
Mert asszem az ominózus esetben is meg volt adva az új tulaj adata, a gariztatás során adott emailcímet (asszem így volt a sztori), csak a kifizetésnél nem vették figyelembe, hogy megkérdezzék, mit szeretne, automatikusan ment a régi tulaj számlájára. Szóval hiába új ember vitte gariztatni, a vételkori fiókadatokat vették alapul.
Ami az ő szempontjukból védhető, csak a gyakorlatban sok esetben nem életszerű.
Ha meg Scorp esetében külön kértek számlaszámot, akkor külön furcsa, hogy az emlegetett controlleres esetben miért nem kértek. Ja, most esik le. Kértek, csak nem a gariztatós emailcímre írtak, hanem az eredeti tulajnak (na, ez volt a nagy hiba), ő meg szépen megadta a sajátját :)

[ Szerkesztve ]

(#73244) hcl válasza BiP (#73243) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kifizették, onnantól nekik mindegy, mi van :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#73245) Chaser válasza BiP (#73243) üzenetére


Chaser
titán

lehetne 200e-ért csúcs, csak az nem 3090 lenne hanem max a 3080
közben a vga-k megtáltosodtak munkában is
elindítasz egy rendert csúcs cpu-t is kiröhögi egy 3060ti ( : és nem mindenki játszik, ma már nem feltétlen kell quadro sem, új szériából titant se adtak ki még, ott a 3090, az elég titán
tőlem is kértek számlaszámot, mégis máshova ment a pénz
nem tökéletes a rendszerük, ha nem tévedek nagyot próbálják automatizálni amennyire lehet, csak emiatt sok a gixer

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73246) BiP válasza hcl (#73244) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez az igazi ügyfélszolgálati mentalitás. Összecsapja a tenyerét, egy üggyel kevesebb. (hogy az ügyfél elégedett-e, mást kért-e, nem számít :) )

#73245 Chaser : Jaja, a nagy automatizálás, meg általánosítás miatt becsúsznak hibák, csak nem mindegy, hogy ezeket utólag hogyan kezelik. Meg ugye amikor épp te vagy a f*sz rossz oldalán, az nem jó :(

Hát ezzel a 200-zal csak mondtam egy számot. És valóban, azért komoly teljesítményugrás volt VGA-k terén az elmúlt évtizedben. Szóval teljesen logikus, hogy nem fogják 30ezerért vesztegetni.
Rengeteg pénzt belenyomnak kutatás-fejlesztésbe, és bár nyilván most busás hasznot lefejnek, (örülnek a részvényesek), azért a fejlesztést vissza kell termelni. No meg ott az említett marketing, logisztika, stb. ami ma már felső kártyánál 50e-be nem férne bele.
Még egy fullHD-ben bármire elég 1080Ti is furcsa lenne 50eért. (persze nem lenne rossz, de irreális elvárás)

[ Szerkesztve ]

(#73247) Syl válasza BiP (#73243) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem úgy volt, hogy az eredeti vásárló kapott valami kupont/kedvezményt az Alzától miután regisztrált valamit náluk? Ezért gariztatáskor automatikusan a regisztrált embernek küldték a pénzt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73248) BiP válasza Syl (#73247) üzenetére


BiP
nagyúr

Ilyenre nem emlékszem, meg sajnos már nincs nyoma sem.
A gariztató külön szólt az alzának, hogy ő az új tulaj, neki szóljanak, megadta az adatait is (akkor még kötelező adásvételiről szó sem volt), de valamiért (ezt nem tudjuk, miért, itt van lyuk az ismereteinkben is, meg az alza folyamataiban is) a régi tulajt értesítették emailben (az új vevő direkt szólt neki, hogy hátha őt keresi meg az alza, mert mégiscsak az ő nevén futott a vétel, majd szóljon), és a régi meg instant gerincpárolgást kapott a sok pénz láttán.

(#73249) Astroboy


Astroboy
őstag

Azért ez az E-digital is bekaphatja a bal herémet. Vettünk a cégünknek egy LCD TV-t, decemberben 3-án átutaltuk a lówét is, máig semmi. :Y
Még december 30-án is a panaszvonalukat hívogatta a raktárosunk, szerintük ott a cucc náluk, december 9-én a futárnak FEL KELLETT VOLNA venni a csomagot de nem jött, evva'.
Bactatok már ilyet?
Ma reggel azt javasoltam a raktárosnak, hogy mivel 31 napja áll a sztori, lassan belengethetné nekik a fogyasztóvédelmet, hátha...

(#73250) szebe válasza KROK640 (#73219) üzenetére


szebe
őstag

A 2006-os 7950GX2 tesztben írtak szerint a csúcskártyák ára ~170k körül mozgott akkor, a bruttó átlagbér pedig 171 ezer forint volt. [link]
Na most ez alapján egy csúcskártya manapság 350-360k (2019-es bruttó átlagbér) körül kéne mozogjon.
A 45-50k körül szerintem a 7600GT ment (30-ért vettünk akkor DDR3-as 73GT-t)

De ez persze csak játék a számokkal.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.