Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73401) gban


gban
Közösségépítő

Az utóbbi idők legdurvább árazása, helyben:
1156-os lap, 12k, ez se rossz de:
Az árban nincs benne a CPU. Ha szükséges, tudok hozzá adni egy Intel i5 760 2.8Ghz CPU-t, hűtő nélkül, amivel az ár 30.000 Ft lenne.

Postázást nem vállalok.

(#73402) Synthwave válasza gban (#73401) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Best buy. 18 pénzből csak ~8 olyan procira futja.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73403) gban válasza Synthwave (#73402) üzenetére


gban
Közösségépítő

Még jobb, felkerült a proci külön is 20-ért :DD

Postázást nem vállalok.

(#73404) Synthwave válasza gban (#73403) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De ahogy nézem, ezeknek az őskövületeknek is szépen felment az ára az utóbbi időben, mert nem is olyan rég még az i7 920-at vágták utánad 4000-ért, hogy vigyedmá.

Így csak 4-5 darab jön ki ennyiből. ))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73405) envagyok válasza Synthwave (#73404) üzenetére


envagyok
veterán

Intel prociárat emelt.
A még tavaly eladott celeronom véletlen fent maradt.
Tegnap óta hirtelen tömegeket kezdett érdekelni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73406) kenwood válasza envagyok (#73405) üzenetére


kenwood
veterán

a 10100f meg mindig 30k alatt van.
lappal egyutt megkapod annyiert boltban,mint amennyibe egy oregebb,lassabb hasznalt 6-7 gen i7 kerul :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73407) Synthwave válasza envagyok (#73405) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Behalás... ~2009-es procikról beszélünk (ráadásul még csak az sincs, hogy Gallatin EE, FX-60 vagy ilyesmi; ott megértem az árat), és annyiért (is vagy többért) mennek, mint a jobb Sandyk.

Mondjuk én is el tudnám többért adni a (garis) Ryzen 7-esemet, mint amennyiért 2019 decemberében vettem újonnan...

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73408) Synthwave válasza Synthwave (#73407) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most nézem, hogy az 1080 Ti-n is kereshetnék 20-30 rongyot, mert az alsóbb kategória is nagyon elszabadult aprón. Ha az R5 3400G-nél lenne combosabb APU, komolyan el is gondolkodnék a dolgon, mert az utóbbi hónapokban csak GZDoom/Crispy DOOM és egyéb source portok pörögnek...

Durva.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73409) qnadam válasza Synthwave (#73408) üzenetére


qnadam
veterán

ahogy nézem, a 1050ti-k is annyiért mennek, mint amennyiért 3 éve vettem...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73410) , válasza Synthwave (#73408) üzenetére


,
addikt

Ha vársz még vele, lesz az még sokkal drágább is. Az ETH árfolyama majdnem a duplája az 1 héttel ezelőttinek, a BTC szintén duplázott, bár 1 hónap alatt.

(#73411) BiP válasza Synthwave (#73408) üzenetére


BiP
nagyúr

picit még várok akkor vele, hátha még feljebb mennek az árak, és csak akkor adom el, még a végén 200ért is találok rá balekot vevőt :)

(#73412) envagyok válasza Synthwave (#73407) üzenetére


envagyok
veterán

Kicsit benézted, cereront a mai napig árulnak újat is.
G3900 volt egyébként s1151.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73413) Chaser válasza Synthwave (#73408) üzenetére


Chaser
titán

egyébként van, 3xxx alapú apuk
néha lehet lőni 4650g-t pl

BiP
nem úgy megy az
semmi nyerészkedés
rakjad fel szépen használt árán, jön a 3070 150e-ért, 2080ti se ér már többet 100-nál
a tied meg...pffffffffff
50-et adok érte, részletben
de csak mert jó fej vagyok ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73414) Synthwave válasza envagyok (#73412) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

??

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73415) Synthwave válasza Chaser (#73413) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az a baj, hogy azokkal sem lennék nagyon előrébb és még vadászni is kell. Inkább úgy mondom, hogy olyan APU kéne, ami 720p-n legalább ~+30 fps újabb címekben.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73416) Chaser válasza Synthwave (#73415) üzenetére


Chaser
titán

persze hogyne
az ugye megvan, hogy kívánságműsor tibi bácsinál volt? ( :
valamelyik hülye meg zen 3100-at árul 45e-ért...luuuuul :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73417) BiP válasza Chaser (#73413) üzenetére


BiP
nagyúr

de csak ha én vihetem házhoz, vagy én állom a postát :)

(#73418) Synthwave válasza Chaser (#73416) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ezért mondtam, hogy "kéne". Mindenesetre ha egyszer beesik egy olyan APU, ami monnyuk a DOOM Eternalban 720p all lowon tud stabil 100 fps-t (kevés, de már játszható), akkor jön a számolgatás, viszont ez alsóhangon 2022-ig várat magára, ami egy optimista becslés volt.

Bár lehet, hogy most is megérné R7 2700 + 1080 Ti-ről váltani i3-10100F + RX 580-ra, mert nem nagyon használom ki a kapacitást. Az Eternal V56-tal is gyönyörűen ment 200+ fps-t, megvettem a Ti-t, kb. 2 hetet még Apexeztem (ahhoz kellett), aztán azóta csak classic DOOM. : /

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73419) Chaser válasza BiP (#73417) üzenetére


Chaser
titán

nyilván, mivel egyértelmű volt így nem mondtam :B ( :

Synthwave
jó játék amúgy az eternal
egyben megvolt a doom, a tomb raider, super mario is
nem tudom mikor untam bele, de akkor instant delete lett a jutalma ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73420) Cs1csó válasza Synthwave (#73408) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak azok kereshetnek a 1080Ti eladásán - vagy bármilyen olyan hardver eladásán ami valamilyen speciális ok miatt drágább mint amennyi normál körülmények között lenne - akik még anno JÓ áron vették és TÖBB is van belőle.
Tegyük fel nekem lenne 1db ilyen kártyám, most jó áron rá tudnám sózni bárkire NA DE ugye lehet én is játszom tehát kellene is egy új kártya ugye?
Sajnos itt jön a csavar: az új vagy csak simán a 1080Ti-nél erősebb kártyák, nem kaphatóak vagy ha igen méregdrágán tehát amit nyerek a 1080Ti eladásán azt bukom majd az új kártyán.
Ugyanez a helyzet az ingatlanpiacon, amikor válság van akkor érdemes vásárolni, az utóbbi pár évben pedig a piac felpörgése miatt az eladás volt jó biznisz.
A "kisember" aki eladja a régi-kicsi stb. ok miatt a lakását most drágán sajnos szintén csak drágán tud venni is.
Mint ahogy a 2010-es évek elején ha csak "olcsón" tudta eladni igaz venni is csak olcsón tudott.

(#73421) kenwood válasza Cs1csó (#73420) üzenetére


kenwood
veterán

A masik verzio pedig,hogy eladod most a 1080ti-t,varsz par honapot, es veszel egy erosebb,bontatlan kartyat a penzbol. A magas ETH/BTC arfolyam,es gpu generacio valtas egyszerre utott be,ezert van ekkora hiany.
Az uj radeonok nem jobbak az 5xxx sorozatnal banyaszatra,igy azokbol par honap mulva egesz korrekt keszlet lesz itthon is.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73422) Cs1csó válasza kenwood (#73421) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
Persze ha nem vagy "függő" esetleg az IGP-s procid bírja azt amivel leginkább játszanál stb.

Nagyon keveset játszom már csak focis játékkal (PES, FIFA most megint PES) pár hónap kellemetlen lenne persze én kibírnám de tuti van olyan akinek "elvonási tünetei" lennének :D

Pont ezért írtam, hogy aki függő mert mittudomén valami klánban tolja vagy van valami karaktere stb. akkor az tuti megzakkanna játék nélkül.

A másik amit megtanultam, hogy igazán nem érdemes tolni a gépvásárlást. 2014 nyarán döntöttem el, hogy veszek egy komplett új gépet kb. bő fél évig követtem a fórumokat, néztem teszteket, követtem az árakat, számolgattam stb. majd 2015 tavaszán meg is vettem a gépet. Még utána is követtem a piacot és egyáltalán nem éreztem, azt az elmúlt 6 évben, hogy "hű most lett volna jó építeni egy gépet!" mindig van valami
Érdekes lenne megnézni, hogy ami 2015 tavaszán a GTX 970 120k-ért az a mostani szinten minek felelne meg és mennyibe kerülne pl. 1070, 2070, 3070? vagy ezek alatt egyel? Botrányos.

[ Szerkesztve ]

(#73423) BiP válasza kenwood (#73421) üzenetére


BiP
nagyúr

Vagy fordítva. Vettél korábban vagy az induló készletből új kártyát olcsóbban (amikor még azt hittük, az a lehúzós ár, és mostanra már az is olcsónak számít, pl.200e alatt 3060Ti), és most a közben megdrágult piacon eladni a régi kártyát.

(#73424) kenwood válasza BiP (#73423) üzenetére


kenwood
veterán

120 kornyeken van a 3060ti realis ara, mivel meg friss,ha nem lenne banyaszlaz,akkor olyan 150-170 lenne.
Amig 300$ felett van az eth arfolyam,addig nyilvan nem fogsz ennyiert kapni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73425) envagyok válasza kenwood (#73421) üzenetére


envagyok
veterán

Ugyanez volt 17 karácsonyakor is.
Karácsony előtt 120k-ért elkönyörögték a 1060-amat 120-ért, aztán pár hónap múlva 50-60-akért mentek.
Én nem szaroztam, eladtam a 1070-em, egyelőre hd7970 3GB van a gépemben. Elfut azon minden.
De szerencsére a gyűjteményemben van hd6990, hd7990, gtx590, gtx690, meg egy csomó retró gép.
Mostanában a 2006-os 8800gtx sli retró géppel colin mcrae dirt-el szoktam játszani, meg a call of duty-t kezdtem, az első részt 2003-as Athlon XP3200+ és GeForce FX5900-al, meg a No one lives forever-t kezdtem egy s423-as 2000-es P4 géppel Geforce 2 videókártyával.
A Mafia is végigjátszásra vár.
Meg elővettem az XBOX Classicot a Dead Or Alive 2-höz.
Türelmesen megvárom amíg 120-150 lesz az új RTX3060Ti, és akkor majd megveszek pár hónaposan majd egyet 100 körül. ;]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73426) Chaser válasza envagyok (#73425) üzenetére


Chaser
titán

továbbra sem lesz újan 3060ti 120-150e ft-ért....
de várjál türelmesen, az a biztos:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73427) koko52 válasza envagyok (#73425) üzenetére


koko52
veterán

MSRP áron is 160-180 az alja. Az 1070-et inkább fogtad volna bányászásra :K napi 600 Ft

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#73428) Chaser válasza koko52 (#73427) üzenetére


Chaser
titán

16x ezertől jönnek ki a beugró árak
a sima 3060 az lehet majd 120-160, majd egyszer valamikor - ami nem sokkal lassabb de nem is ti -
az ilyen fergeteges várakozásokat valahogy nem tudom megérteni
aprón is kiszámolta valaki, hogy ő max 160-at ad érte, nyilván tudja az árakat, őt nem lehet átb@szni...( :
de az is lehet ugrik egy tiert a 3060ti árban, és marad ott ahova már most bekerült, 200e+
és majd a 3060 lesz 160-200e
amd se lesz hülye hogy alájuk árazzon, amíg utolérik magukat gyártásban addig sok víz le fog folyni
szinte teljesen kiürült a piac új kártyákból 50e ft felett, nv és amd is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73429) , válasza Chaser (#73428) üzenetére


,
addikt

Egyébként is nemrég jelentettek be újabb áremeléseket a gyártók. Vagy egyelőre még csak az Asus? De ha csak ő is, akkor is úgyis követni fogja a többi gyártó is, mert senki sem hülye, hogy olcsóbban adja azt, amit adhatna drágábban is. Eszméletlen túlkereslet van, ha 1,5-szer annyiért adnák a kártyákat, azt is megvennék mind még itt Magyarországon is, hogy a nálunk nagyobb és "pénzesebb" országokról már ne is beszéljünk.

(#73430) Chaser válasza , (#73429) üzenetére


Chaser
titán

pontosan
de nem baj, majd van aki kivárja az új 120-150e ft-os 3060ti-ket
és a ft-unk természetesen az egész eu-t IS veri, véletlen sem lassan napról-napra rosszabb
tényleg nem tudok erre már mit mondani
ahogy einstein mondta - talán -:
két dolog végtelen, az emberi hülyeség és a világegyetem...bár utóbbiban nem vagyok biztos
( :

felraktam a zen 3100-asomat 40e ft-ért pár napja
na nem is sokára beböfögött egy nagyon jól képzett úriember, dejszen' 38e ft-ért van újan
üres árlistákban mindenképp
jó ideje figyeltem a zenek árait, onnantól hogy alzáról kifogyott mint előtte a 3600 is, egyértelmű volt a sorsa...egyszer csak out of stock lett ez is, minden boltban
mondom oké, a 3600-ra sokáig kellett vadászni, drága is volt, de nagyon jó chipet fogtam ki, 39,5e-ért vettem, 40-ért vigye aki akarja
szinte új, alza garis, és hát ez a chip sem rossz, sőt
játékokban hozza/néhol jobb/néhol elmarad mint egy 2600, de sokkal jobb a fogyasztása, oc-ja, imc-je
és erre jön a nagyon okos
és nem vitték 40-ért pár nap alatt, úgyhogy felraktam 45-re ma, szóval én vagyok az a hülye aki 45-ért árul 3100-ast:)
mivel időközben a 3500x ára is felment, alzát kivéve minden boltban már drágább is mint a 3600-ok voltak 2-3 hónapja, 60e +
és az is el fog fogyni alzáról, és a többi boltból is
b550/x570-be pedig nem jó 2xxx cpu
talonba leütöttem 38e-ért náluk egy 1600af-et is a 3100-zal egyidőben, most 44e - azt töröltem, alig marad el tőle a 3100 még kódolásban is, de sokkal kevesebbet eszik -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73431) kenwood válasza Chaser (#73430) üzenetére


kenwood
veterán

Valaki ossze tudna foglalni,hogy mi ennek a commentnek a lenyege ? :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73432) , válasza Chaser (#73430) üzenetére


,
addikt

Én tudom, hogy te vagy az a hirdető, mert amikor beírtad azt a hsz-ed, egyből reagálni is akartam, hogy a jelenlegi helyzetben teljesen jó ár az. De mondom biztos ami biztos, megnézem hogy kiről is beszélsz, mert ahogy ismerlek, nem semmi furfang lakozik benned, és igazam is lett, naná, hogy saját magadról beszéltél. :D
(X570-be mehetnek a 2000-es Ryzenek, csak B550-be nem.)

(#73433) Zolás


Zolás
addikt


Alighasznált, garázsbantartott, nemdohányzó gémerszék áron alul eladó! Használatból eredő karcok, foltok láthatók, de a működésében nem folyásollyák be a terméket! Kötekedők kíméjjenek! Meg az alkudozókis!

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#73434) Chaser válasza kenwood (#73431) üzenetére


Chaser
titán

sokan álmodoznak és kevesen élnek a realitás szomorú talaján, de a hülyeség az végtelen
hányszor hallottam 3600 kapcsán, hát a karácsony, majd januárban roskadozni fognak a boltok polcai az újra olcsó 3600-októl - meg sokaktól hogy kfutó termék, dejszen' megjelent a nem kapható 5600x 120e ft-ért, nyilván innentől amd-nél 7nm-en 120e ft a beugró -
én december harmadánál mondtam kb, örülhetünk ha zen 3100 még lesz 50e alatt januárban, már december második felére se volt
luuuuuuuuuuuul
( :

Scorp2011
mást direktbe így nem hülyéznék le...nyilván:)
x570-es infot viszont nem tudtam, "szerencsére" azok drágák és legtöbben a b550-et veszik, x570 legtöbb embernek kényszer volt mert b550 még nem volt behazudása után fél évig legalább
alzára beesett egy visszavitt 40e ft-ért, hamahama' :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73435) Cs1csó válasza Zolás (#73433) üzenetére


Cs1csó
félisten

Meztelenül ült bele, jól látom, fincsi lehet..

(#73436) envagyok válasza , (#73429) üzenetére


envagyok
veterán

Túlkereslet karácsony miatt volt.
A seggükön nem ülni tudók idióták akkor bevásároltak.
Aki gondolkodik (homo sapiens) az hülye lenne egy középkategóriás videókártyáért 200+k-t fizetni.
Túlkereslet addig van, amíg a kínálat nem áll helyre.

@koko52 "Az 1070-et inkább fogtad volna bányászásra :K napi 600 Ft"
Ez nem teljesen így igaz.
Napi 600ft akkor lenne, ha a procim nem enne semmit, meg még sok minden más levinné a hasznot.
Ja és ahhoz naponta kell eladnod a kriptovalutádat, a jelenlegi árfolyamon.
De ha jól tudom ez nem így van, hanem x időnként írják jóvá, ahogy kibányászol bizonyos mennyiséget.
De mivel ez tőzsde, ezért nyugtával a napot.
Beszéltem egy gyerekkel 1.5 éve, aki 500+ kártyával nyomta.
Akkor szállt ki.
Tök jókor szállt be, de ő azt mondta, hogy éppen nullával tudott kiszállni.
Ha ilyen semmi melóval tényleg évi 100%-át vissza lehetne hozni a befektetésnek, ki lenne az a hülye, aki dolgozna????
A bankok miért jóskapistának adnak pénzt évi 5-6% kamatra, ahelyett, hogy bányásznának???
Pedig ott nem hülye emberek ülnek a vezetői székekben.
Nem hiszem el, hogy van aki komolyan gondolja ezt akriptovaluta virtuális marhaságot.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73437) Chaser válasza envagyok (#73436) üzenetére


Chaser
titán

várjámá'
mintha elmúlt volna karácsony
de vga-t nem látok 50-200e-ig újan - kivéve egy-két modellt ami még 3-4 hete 30-40%-kal olcsóbb volt -
ezek is egész biztosan a karácsony miatt fogytak el mindenhonnan, és persze kifutó modellek is egyben ( :
de azt látom hogy a használtak ára is egyre feljebb megy
aki gondolkodik, az nem várja el hogy a 3060ti újan 120-150e br lesz, már bocs
400$ msrp-vel ami csak az fe-re vonatkozik az úgy nehezen jön ki
főleg hogy eu-ban ez br 400 eur lenne itthon - és némi apró - , ha itthon forgalmazná az nv egyáltalán
az biztos, hogy a vásárlási kedvet a karácsony megdobja
de az is biztos, hogy az nem nullázza le a készleteket, kivéve ha nincs utánpótlás
na most vagy kámfort játszanak a régi és új rtx-ek, vagy valaki nagyban felvásárolja azokat
aminek eredményeképp aki új gépet épített kénytelen volt azt venni ami egyáltalán kapható, és emiatt eltűnt az 50-200e közötti szegmens is mára
de biztos én matekozok rosszul, és az nv már nyomja a pecsétet a 120e ft-os 3060 ti-re, nyilván így van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73438) envagyok válasza Chaser (#73437) üzenetére


envagyok
veterán

Értem.
Akkor soha de soha nem lesz elegendő kínálat??
Mindig hiány lesz?

Beszúrok ide egy árgrafikont, ASUS strix 1060 6gb.
Jól látszik a brutális drágulás 2017 karácsonyán, gyakorlatilag duplájára felmentek az árak 450 euróig.
Aztán 19 Januárban ÚJAN!! volt 220-250 euró, ami annyi , mint amennyiért most próbálják eladni a 2 éves használt kártyákat :D
Szóval hagyjuk ezt az árak csak emelkedni fognak hülyeséget.
Ahhoz hosszú tömött sorokban térdeplő szopónépek kellenek, és örökké tartó kriptovaluta áremelkedés kellene.
Egyik se tart örökké.
Eddig is volt áremelkedés után áresés, ezután is lesz.
Mindig is volt.
Annyi, hogy okos ember magasan elad, alacsonyan vásárol.
Aki most vesz 200k+-ért 1060-at, az idióta szvsz
Ahhoz természetesen hogy januárban is tele legyenek a polcok olcsó vga-val kell egy rendeződés a kriptovaluta piacon, ami szintén meglesz, mert ilyen alap nélküli brutális kilövést mindig brutális esés szokott követni.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73439) Chaser válasza envagyok (#73438) üzenetére


Chaser
titán

szúrhatsz nekem bármit ide
ha egy termék 400$ - ami us ár és nettó -, eu-ban br 400 eur, azt matekozd már le nekem, hogy lesz abból 120e ft belátható időn belül ?
miközben a ft még romlik is extraként
ha a gyártó azt mondja holnaptól 300$, és/vagy a ft javul, majd akkor

meg fog szűnni ez a helyzet, pár dolog kell hozzá:
bányászda bedőlése
amd piaci szerepe vga fronton - mert leginkább nincs neki, mivel saját sz@rjait alig tudja gyártani a konzolok miatt -
tehát a kereslet és kínálat arányának megváltozása
most egy vga-t akarnak venni 5-10-en, nem pedig jut mindenkire legalább két-három vga
kb lehülyézed azt aki most vga-t vett drágán, de te nagyon okosan kivársz 120e ft-os új 3060ti-re, miközben gyakorlatilag gt 1030 fölött nagyítóval kell keresni bármit is
bámulatos
mire te 3060ti-t majd 100-ért kapsz pár hónaposan, addigra nem 2080ti hirdetést látunk tőled ahol 100e-ért akarsz venni, hanem majd 3080-at, vagy 4080-at
félelmetes vagy egyébként :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73440) hcl válasza Cs1csó (#73435) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Biztos Twitch streamer :D

@envagyok : Pedig kriptóból sokan meggazdagodtak már. Meg jó sokan nem, de ez tőzsdével sincs másképp.
Elég sok bank foglalkozik kriptovalutával, csak nem piszkolják be a kezüket bányászattal :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73441) Chaser válasza hcl (#73440) üzenetére


Chaser
titán

csak nem abban kell gondolkozni hogy van az embernek pár száz ezer, ne adj isten pár millió ft-ja ilyenre játszópénznek
már nem
rendes bányász "farmok" vannak óriási tőkével
és ahogy mondod a bankok se foglalkoznának ilyen "valutával"
egyre több üzletnél elfogadott fizetőeszköz, alzánál is
ami nekem személy szerint nem tetszik, eléggé szét van cseszve ez a sárgolyó, még ilyen baromsággal ráfejelni az energiafogyasztásra nagyon kár
de ez a tényen sajnos nem változtat, a jelenség létezik
és bizony a vga piacra is nagy kihatása van jelenleg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73442) berek21


berek21
senior tag

FAszappant tessék! :)

LG Velvet eladó!

(#73443) Chaser válasza berek21 (#73442) üzenetére


Chaser
titán

( :
görögöknél legtöbb bazárban volt ilyenhez hasonló remekmű
valahol hátul
általában nem rakták ki ezeket, de ha valahol egy percnél többet benn voltam kacsintottak a nénik, hogy menjek hátra
és szedték elő az ilyen csodákat :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73444) hcl válasza Chaser (#73441) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Áh, ez csak csepp a tengerben. A katonásdi pl. sokkal többet szennyez, meg egy rakás egyéb tevékenység is. (Pl. a szórakoztatóelektronika életciklusa.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#73445) Ciccuka válasza Zolás (#73433) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez is csak kis hibás.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73446) koko52 válasza Chaser (#73441) üzenetére


koko52
veterán

Na mert a bankok fenntartása, pénz nyomtatás, verés az olcsó, nem szennyező?
Jóval kevesebb energia is elég lenne, csak optimalizálni kell.
A bankoknak, roccsildéknak az nem tetszik hogy kicsúszik a kezükből ez a szektor.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#73447) , válasza envagyok (#73436) üzenetére


,
addikt

Óriási tévedés, hogy csak a Karácsony miatt van mindez.
Az viszont tökéletesen igaz, hogy túlkereslet addig lesz, amíg a kínálat nem áll helyre. Arra viszont hogy mostanában, mondjuk pár hónapon belül helyreálljon, én semmi esélyt sem látok (de még maguk a gyártók sem).

(#73448) , válasza envagyok (#73436) üzenetére


,
addikt

Bitcoin téma. Nézd meg ezt a grafikont (All / 1 év / 6 hó / 3 hó / 1 hó), bármikor is jutottál bitcoinhoz (akár vetted, akár bányásztad), csak nyerhettél rajta. Ez az emelkedés később majd alábbhagy, vagy épp bezuhan, de aztán majd újra emelkedni fog, mivel már a kezdetek óta folyamatosan emelkedik, ha hosszab időtartamokat veszünk figyelembe. Ha valaki nem ész nélkül csinálja, akkor sokat nyerhet vele. Ha meg ész nélkül, akkor sokat is bukhat, ez is benne van a pakliban, igen.

(#73449) cof válasza , (#73448) üzenetére


cof
veterán

Hamarosan már a nagyok játéka, vagy már az is. Mert minél később szállsz be annál kisebbet szakíthatsz vele.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#73450) , válasza cof (#73449) üzenetére


,
addikt

Így van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.