Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106001) opr válasza Alg (#105999) üzenetére


opr
veterán

Ha kint dolgozik, de otthon él, és már van ott saját háza, akkor simán.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#106002) BiP válasza Alg (#105999) üzenetére


BiP
nagyúr

Gondolom ez úgy értendő, hogy a magyar helyi viszonyokhoz képest él jól. Kint keresi a határ túloldalán az eurót, aztán hazajön, itthon él, itthon költi el.
És hazai viszonylatban a 2000-2500EUR nettó az minden, csak nem szar.

[ Szerkesztve ]

(#106003) Alg válasza BiP (#106002) üzenetére


Alg
veterán

Ez talán akkor állna meg, ha nem Burgenland vs. Mosonmagyaróvár lenne (pl.) az összehasonlítás hanem München vs. Miskolc...

Egymástól 20-40 km-re kb. azonosak lesznek az árak, főleg most a világbajnok ÁFA, infláció és (gazdaság)politikai kockázat országában... élelmiszer lassan drágább Magyarországon mint Ausztriában. Idén mikor otthon voltam a hajam égnek állt néha olyan árakat láttam.

Azonos munkakörben többet fogsz keresni igen, de a k**** jó az pár szinttel feljebb kezdődik... (olyan 10kEUR összesen a 2 keresőre meglévő kertes házzal, na az talán már valahol ott van)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#106004) Alusky válasza Pikari (#105983) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Azért az elég túlzás, hogy a gettóban nevelkedettek jobban jártak végül, mint az értelmiségiek.
Tudnék véleményt mondani, de tényleg ki leszek tiltva ha most nekiállok kristályos rovarölőkről beszélni, márpedig az ilyen embereknek akik masszívan félholtra verik a másikat ok nélkül (nem önvédelemből), gyakorlatilag pszichopaták, azok tényleg nem érdemelnének mást. Ezt is csak az képes felfogni aki megéli, utána már hasonló lesz a véleménye, csak azok pátyolgatják akiknek még nem volt szerencséje megélni. Nyírkáta, Olaszliszka, Badacsony, aki átélné nem pátyolgatna többet ilyen embereket megynyugatok ebben mindenkit... :U

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#106005) cidalain válasza Alg (#105999) üzenetére


cidalain
veterán

Igen-igen. Itthon élnek, osztrák munkásfizetésből. Azért ők a nettó 2k eurót simán hazahozzák, ha mindkét azülő odakint melózik, az elég jó pénz itthoni elköltéssel. A K jót úgy értem, hogy itthoni szemmel K jó, azért ők sem nyaralnak 3 hónapot Balin, és nem Rolls-szal járnak.
Hogy miért nem keresnek a diplomának megfelelő állást? Mert vagy értéktelen a diplomájuk odakint és nem fogadják el, vagy nem is akar a szakmájában melózni, mert neki így is jó.
Egyébként van olyan ismerősöm is, aki Bécsben a szakmájában dolgozik, kint lakik és mellette bécsi egyetemre jár, neki megvan a melós bér 3-4x-ese is nettóban.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106006) Pikari válasza Alusky (#106004) üzenetére


Pikari
őstag

Nekem az a tapasztalatom, hogy a drogot inkább az "értelmiségiek" használják. Tudom, hogy sok helyen ez a leépült népek problémája inkább, a drog legettósítja az amúgyis lecsúszott rétegeket. Viszont személyesen drogosból csak olyat ismerek, aki nem tudta, hogy jó dolgában mi tévő legyen, aztán nekiállt drogozni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#106007) hcl válasza Alg (#105999) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"(egy felsőközépkat. új autó több évi megtakarítás lenne pl.)."
Itthon is :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#106008) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Mai termés.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#106009) homerhamm válasza Trailblazer (#106008) üzenetére


homerhamm
addikt

"Lákátos"

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#106010) Astroboy válasza Trailblazer (#106008) üzenetére


Astroboy
őstag

Rafkós a kis dakota, alig egy ezressel többért újat vehetsz: [link]
Mondjuk az nem haval, csak egy mezei hangszóró, de na...

(#106011) aprokaroka87 válasza Trailblazer (#106008) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez tud valamit 😁

(#106012) Alusky válasza aprokaroka87 (#106011) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

DeepL-t használjatok, az AI fordító. Nem olyan spórolós a technológiával, mint a Google. :DDD

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#106013) Trailblazer válasza Alusky (#106012) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én azt szoktam.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#106014) cidalain válasza Pikari (#106006) üzenetére


cidalain
veterán

Persze, a drogot azok tudják megfizetni (mármint a klasszikus értelemben vett drogot).
A leépült emberek a maradék mindenszart szívják, és lövik az ilyen kristály, herbál és társait. Ezek sokkal olcsóbbak, cserébe tényleg minden retek benne van, felütve vegyszerekkel.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106015) Alusky válasza cidalain (#106014) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Értelmiségi drogos ismerősöm még sose akart megverni vagy megölni, maximum én őt, mert már untam a baromságait. Ezzel szemben a gettósodott drogos sokkal nagyobb eséllyel megforgatja a vesédben a kést, mert épp olyanja van vagy mert kell neki a következő adag. Lehett pattogtatni közhelyeket, de igazából a végeredmény akkor sem lesz más, azt a 2-3 gyökér diákot ki kell likvidálni az osztályból, hogy a másik 27 normális életet élhessen. Ahol ez nem történik meg ott a 27 diák nagy része vagy akár mind valamilyen szinten sérülni fog ami az egész életükre kihatással lesz. Ezt a jobbak megoldják valahogy a rosszabbak megszenvedik.

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#106016) Trailblazer válasza cidalain (#106014) üzenetére


Trailblazer
addikt

A kínai vegyipar nagyszerű termékei szorgos kis sárga kezek által megalkotva, ahogy szoktam mondani.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#106017) hcl válasza Pikari (#105983) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

BTW mi a "sikeres" definíciója? Gazdag? Ismert? Boldog? :)
Mert lehet, hogy valaki nem gazdag, de nyugodtan alszik :)

@cidalain : Azért az nem mindegy, hogy a szakmádban dolgozol-e itthon sem. Meg hogy mi az a szakma. A szaktudást azért a legtöbb helyen megfizetik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#106018) fatpingvin válasza hcl (#106017) üzenetére


fatpingvin
őstag

jogos kérdés.

énm magamat kifejezetten sikeresnek tartom, azzal együtt hogy hó végén a fizetésemből a lakbér mellett azért matekoznom kell.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#106019) cidalain válasza hcl (#106017) üzenetére


cidalain
veterán

Nem mindegy persze, függ a szakmád minőségétől is.
Mondjuk Magyarországon lehet akármilyen jó papírod napi 8 óra melóval alkalmazottként elég kevesen keresnek jó pénzt. Ahhoz már túlórázni kell, hétvégézni kell néha, fel kell venni a telefont munkaidőn kívül is, stbstb.
Azt mondják a programozók marhajól keresnek. Itt a hirdetés hogy fullstack fejlesztő nettó 530-800k. Ez jónak számít? Persze az átlagnál jobb, de ezzel még nem váltasz világot... Ez csak durván nettó 1,5-2k euro havonta...

Nálam a sikeresség nem pénzben mérhető.
Van két szép gyerekem, meg tudok adni nekik mindent amire szerintem szükségük van: nemcsak a pénzzel megvehető dolgokat. El tudom vinni őket kirándulni a környéken bármikor, délután ha kell el tudok menni érte én a suliba, délután tudunk együtt biciklizni, otthon vagyok hétvégén... ilyesmi. Igen, asszem ez a sikeresség nálam.
Tudnék több pénzt keresni? Jó eséllyel igen, lehetnék gazdagabb, de akkor többet kéne munkával foglalkoznom, értelemszerűen a fentiek kárára. Amit meg nem szeretnék.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106020) opr válasza cidalain (#106019) üzenetére


opr
veterán

Én azt mondanám, hogy pénz IS.
Nálam a sikeres ember az, aki úgy tud eleget keresni, hogy mellette van ideje meg lehetősége élni is. Tehát család, hobbi, szórakozás, stb megvan, és nem kell hó végén aggódni, hogy miből lesz kenyér. Emellett ha még olyan is a munka, amit élvez, szeret csinálni, és halad előre karrierben is, akkor nincs kérdés, az egy fasza élet, egy sikeres ember.

E szerint a definíció szerint magamat is sikeresnek gondolom, pedig nincs (egyelőre) saját házunk, szalonból kocsi meg ilyesmi.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#106021) cidalain válasza opr (#106020) üzenetére


cidalain
veterán

Jaja, így pontos.
Mondjuk a hobbi az kisgyerek mellett erősen opcionális a tapasztalatom szerint, és nem te döntesz hogy most ráérsz-e hobbizni vagy sem :DDD

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106022) opr válasza cidalain (#106021) üzenetére


opr
veterán

Persze, de az megint más. A nap a sikeres embernek is 24 óra. Csak többet tud abból arra szánni, amire akar. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#106023) fatpingvin válasza opr (#106020) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem feltétlenül értek egyet. a pénz csak egy eszköze annak hogy biztosítsd a materiális feltételeit az elfogadható színvonalú életnek, ha ezt ki tudod váltani egyébbel akkor a pénz másodlagossá válik.

pl ha gazdálkodsz és meg tudod termelni az ételed nagyrészét, onnantól nem a pénz kérdése lesz hogy mit eszel.

múltkor néztem hogy elmehetnék valami multicéghez alkalmazottnak a mostani fizetésem kb 5-6-szorosáért (nem túlzok, tényleg ennyi, forintosítva bőven hétszámjegyű összeg lenne) meg azért hogy kutatás helyett részvényesek zsebét tömhessem és valami középvezető nézegethesse hogy hogyan töltöm ki a munkaidőmet és mikor csippantom a belépőkártyámat.

egyszerűen nem tudnak annyit fizetni hogy ez nekem megérje a jelenlegi élethelyzetemben. esélyesen ez később se fog drasztikusan változni: gyerek nem lesz, drága hobbikba nem tervezek belekezdeni, a lakásom hosszú távra szól... semmi nem szól amellett hogy ezt feladjam. tudom fizetni a megélhetésemet, a lakhatást és valamennyit eltenni megtakarításba, tudom fizetni az edzéseket és marad annyi amiről tudok dönteni hogy hozzácsapom a következő havi utazáshoz az edzőtársakkal, eltapsolom aa cimborákkal valami mulatásra vagy veszek belőle valamit otthonra ami praktikumban vagy fun faktorban hozzájárul az életemhez.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#106024) BiP válasza cidalain (#106019) üzenetére


BiP
nagyúr

Tökéletesen egyetértek, én is így vagyok vele.
Bár biztos el tudnék menni máshova többet keresni, de az több munkával is járna, most pedig elég szabad az időbeosztásom, így tudok családozni.

Mondjuk a hobbi az kisgyerek mellett erősen opcionális a tapasztalatom szerint, és nem te döntesz hogy most ráérsz-e hobbizni vagy sem :DDD
Pontosan.

#106022 opr A nap a sikeres embernek is 24 óra. Csak többet tud abból arra szánni, amire akar. :D
Akkor én mégse vagyok sikeres. Mert nem sok (értsd: semmi) énidő van így 2 nagy + kisbaba mellett.
(munkaidőben fórumozás annak számít? :) )

(#106025) Pikari válasza hcl (#106017) üzenetére


Pikari
őstag

Akármelyik ezek közül, vagy ezek bármilyen kombinációja.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#106026) opr válasza fatpingvin (#106023) üzenetére


opr
veterán

"nem feltétlenül értek egyet. a pénz csak egy eszköze annak hogy biztosítsd a materiális feltételeit az elfogadható színvonalú életnek, ha ezt ki tudod váltani egyébbel akkor a pénz másodlagossá válik."

Pontosan erről szólt az egész hozzászólásom. :DDD
Hogy a pénz is kell, de csak addig, amíg eléred azt a szintet, hogy ne a pénzen kelljen görcsölni. Annyi viszont kell.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#106027) opr válasza BiP (#106024) üzenetére


opr
veterán

Hát, kinek mi. Nekem az énidőnek számított, amit a gyerekkel töltöttem. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#106028) fatpingvin válasza opr (#106026) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt felfogtam és ezt igyekeztem árnyalni.

mire kell a pénz? hogy tudjál venni belőle ténylegesen számodra használható dolgokat. önmagában a pénz nem használható, csak amit veszel rajta.

ha viszont amit pénzen vennél meg tudod szerezni vásárlás nélkül is (például azért mert megtermeled vagy csereberélsz valakivel, pl felkészítem a gyerekedet érettségire, te meg adsz nekem cserébe lekvárt) akkor máris ki lehet hagyni a pénzt a sztoriból és ennyivel is kevesebb az a kereset amit meg kell termelned. az ideális végállapota ennek számomra az amikor a szökséges kereset összege nullára csökken.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#106029) hcl válasza cidalain (#106019) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért kell világot megváltani? Nekem pl. nem nagyon kell számolgatni, pefig az IT hierarchia alján vagyok, és nem fejlesztő. Mondjuk nekem olyan is van, hogy megtehetném, hogy veszek egy frankó autót, csak minek? Nem lenne jobb semmi tőle.

Amúgy a meglátások jók.

@opr : "Emellett ha még olyan is a munka, amit élvez, szeret csinálni, és halad előre karrierben is, akkor nincs kérdés, az egy fasza élet, egy sikeres ember."
Done :D, de mondjuk nem érzem úgy :D

@Pikari : :DDD

@fatpingvin : Erre mondtam a múltkor, hogy nem látsz a jövőbe. (Pláne azok körül, amik a kutatói hálózatokkal történtek mostanában.)
BTW egy ilyen szintű melónál már nem szokták nézegetni a munkaidőt+ilyesmit (már én is úgy mászkálok, ahogyan akarok). És olyat kutatni, amit szeretsz is csinálni, még egy cégnél is lehet.

"ha viszont amit pénzen vennél meg tudod szerezni vásárlás nélkül is"
Engem meg hülyének néznek, hogy azt mondom, csomó mindnen javítható, és nem kell helyből másikat venni :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#106030) opr válasza fatpingvin (#106028) üzenetére


opr
veterán

Létezik ilyen egyáltalán? A nélkül, hogy elmész remetének valami harmadik világbeli shitholeba és levéllel törlöd a segged?
Valamennyi pénz kelleni fog, mindegy mi van, ha része akarsz lenni a civilizációnak.
Amúgy persze, de kinek mi. Nekem az, hogy csereberélni kelljen meg minden hülyegyereket tanítgatni meg mittudomén, az olyan szinten hangzik pokolnak, hogy inkább visszamennék az első melóhelyemre, cdak azt ne kelljen, pedig ha létezik undorító, lélekgyilkos multis robotolás, akkor az az volt. :D
De ha neked az jön be, akkor az jön be.

Nekem meg az, hogy olyat dolgozok, amit szeretek, olyan emberekkel, akikkel baromi jó együtt dolgozni, olyan beosztásban, amit szeretek (pl most H-CS 10 óra, péntek szabad a munkarendem), olyan témában, amit szeretek, úgy, hogy bőven elég pénzt keresek ahhoz, hogy baromi kényelmes legyen az élet, spórolni, számolgatni, barterkedni, ilyesmin görcsölni egy pillanatig ne kelljen.

Neked meg az az élmény. Kinek mi.
De a lényeg maradt ugyan az: annyi pénzed és/vagy vagyonod legyen, hogy a többit már úgy tudd intézni, ahogy neked személy szerint megfelelő, élvezed, szereted. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#106031) hcl válasza opr (#106030) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy még cégek is csinálnak ilyesmit - azaz kivállalkozások. 2010 környékétől lett divatos a clustersedés itthon, de máshol már korábban is volt, pedig tényleg csak annyi, hogy kis cégek laza hálózata segíti egymást. Ebben ha nem is ingyen, de olcsón adnak egymásnak pl. szolgáltatásokat, úgy, hogy mindenki nyerjen rajta.

Mutogatni való hater díszpinty

(#106032) fatpingvin válasza opr (#106030) üzenetére


fatpingvin
őstag

rátapintottál a lényegre, kinek mi :)

nekem sokkal szimpatikusabb ha nem kell pénzezni, akkor is ha ez plusz effort.

létezni meg létezik, ha nem is 100%-ban. mint mondtam, a zéró pénz az ideális állapot, nem a realitás talaján maradva optimális.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#106033) opr válasza fatpingvin (#106032) üzenetére


opr
veterán

Amugy anno egyetemistakent kiprobaltam ezt az erettsegire felkeszites mokat.
Arra jottem ra, hogy az a gyerek, amelyik eleg intelligens ahhoz, hogy el birjam viselni par oranal tovabb, azt onnan ismered meg, hogy nem igenyel erettsegire felkeszitest. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#106034) cidalain válasza hcl (#106029) üzenetére


cidalain
veterán

Nem kell világot megváltani de, kb eljutottam oda hogy van lakásunk, kocsink, nincs tartozásom. De persze jó lenne egy családi ház kis udvarral (persze itt a környékemen, Mucsaröcsöge felső nem érdekel életvitelszerűen).

(nemhogy jobb, de számításaim szerint rosszabb lenne az új autó, mert a kötelező szervizek az első években sokkal-sokkal többe kerülnek, mint egy jó állapotú használt kocsi karbantartása - persze a presztízs, a megjelenés, a komfort jobb, de azt pont leszarom - induljon ha fordítom a kulcsot, és vigyen A-ból B-be. ehhez pont elegendő egy használt kocsi is)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106035) hcl válasza cidalain (#106034) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Esetleg hiteltörlesztő... Ha meg tudod venni kápéra, akkor egyszerűbb, de akkor már valószínű csőgazdag vagy.

Mutogatni való hater díszpinty

(#106036) opr válasza cidalain (#106034) üzenetére


opr
veterán

Nem tudom, otthon mi a helyzet, itt angliaban a titkos tipp annak aki megteheti az a 3-5 eves Toyota/Lexus. Azert, mert:
- 10 ev a garancia rajuk, ha hybrid, akkor hajtaslancra meg akkura kilometerkorlatozas nelkul 15 ev
- Nem csak hogy tervezheto, hanem konkretan fix osszegbe kerul a karbantartas szalonban, es abszolut nem veszes az ara. Legutobb mikor neztem, hybrid lexusnak az eves szervize valami £100 volt, az 5 evente nagyszerviz meg valami £400.

Igy lehet olyan kocsit venni, ami a szalonfelarat mar bukta, de meg 5-7 evig garancias, es jo esellyel kb meg se mondod, hogy nem most gurult ki a szalonbol.

Mondjuk en teljesen jol elvagyok a 18 eves kis lexusom is-emmel is, semmi baja nincs neki kis rozsdat kiveve, remelem meg bo 5 evet kibir, aztan akkor lesz cserelve valami ~3-5 eves modellre valszeg. :D

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#106037) fatpingvin válasza opr (#106033) üzenetére


fatpingvin
őstag

az én tapasztalataim mást mondanak. gyakran a legértelmesebb kölykök azok akik "rossz tanulók" pont egy olyan követelményrendszer okán ami csak a memoriter visszaböfögését várná el.

náluk igazából a felkészítés annyit igényel hogy lebontsuk együtt ezeket a gátakat meg hülye berögződéseket és csak simán merjenek gondolkodni és megérteni.

ja, meg a szülőket lenevelni az olyan baromságokról mint pl hogy foglalkoznak az osztályzatokkal vagy hogy a gyereket b*szogatják olyan dolgokkal amik teljességgel irrelevánsak így kontraproduktívak (évközbeni számonkérés, tanulmányi "átlag", satöbbi)

ez mind a középiskolai mind az egyetemi felvételinél így megy. tudnék mesélni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#106038) szebe válasza opr (#106036) üzenetére


szebe
őstag

Itthon irreális felára van a Toyota hibrideknek.

2,5 körül néztünk nyár elején autót a 21 éves G Astra helyére. Természetesen felmerült a hibrid is a sok városi használat miatt, de ennyiért 15+ éves P2 meg Föld-Hold távolságban mérhető futással rendelkező P3 van.

Esetleg Honda Insight, de abból meg 14 darab a választék, mondjuk a keretbe bele tudtuk volna szorítani. De akkor is 13-14 éves autóról beszélünk.

Magasabb árkategóriában is ez a helyzet.

Lett végül egy 10 éves Megane3 az ősöreg 1.6 szívóval, és befértünk az eredeti keretbe.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#106039) hcl válasza fatpingvin (#106037) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A szülőkkel ha csak ennyi gond lenne :D

"az én tapasztalataim mást mondanak. gyakran a legértelmesebb kölykök azok akik "rossz tanulók" pont egy olyan követelményrendszer okán"
Viszont a legtöbb rossz tanuló sajnos nem ilyen :S

Eddig legjobb az volt, amikor egy trainingen azt nyomták pár munkahellyel ezelőtt, hogy think outside the box.
Aztán mondtam a manusnak, hogy ez nem megy egy olyan helyen, ahol egy updatet se tehetsz fel egy hét adminisztráció nélkül :D Vagy amikor majd auditon vizsgálják az outside the box megoldásaidat :D

@cidalain : :K
Hitel akkor jó, ha amúgy simán ki tudod fizetni a cuccot, vagy ha annyi pénzt termel, hogy kijön a törlesztő is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#106040) cidalain válasza hcl (#106035) üzenetére


cidalain
veterán

ebbe a "kiszámítható" gazdasági helyzetben most nem vágnék bele egy hitelbe. gyűjtögetek, aztán 2-3 évente újratervezem a lehetőségeket.

@opr:
Itthon egy mondjuk egy értelmes használt autó 5-6 milla amit vennék, és ez is inkább 6-10 év között van. a mostaniakkal úgy voltam, hogy majd ha kirohadnak alólam, cserélem (de egyik sem rozsdásodik).

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106041) opr válasza fatpingvin (#106037) üzenetére


opr
veterán

Siman lehet, hogy egyszeruen annyi a valasz a kulonbozo tapasztalatra, hogy en utoljara 2007-ben csinaltam ilyet, es bar mar akkor is hatalmas problemak voltak, a mostani allapotokhoz kepest akkor azert meg joval ertelmesebb, magasabb minosegu volt az oktatas. Az alapjan, amit tanar ismerosoktol hallok... Nem lep meg, amit mondasz. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#106042) opr válasza cidalain (#106040) üzenetére


opr
veterán

Igen, havernak segitettem nemreg autot nezni, brutalis arak vannak otthon. Teljesen el van szallva az egesz, meg az EU maradekahoz kepest is, nem is ertem.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#106043) kenwood válasza hcl (#106029) üzenetére


kenwood
veterán

Azert a "nem kell szamolgatni" eleg relativ dolog.
Nehany koltoi kerdes, ne valaszolj, csak gondold at :
- hany honapra eleg a tartalekod, ha hosszabb idore keresokeptelenne valsz ?
- hany orszagban jartal mar turistakent,nem csak atutazoban?
- nyaralod van ?
- Milyen megtakaritasaid vannak, lesznek a nyugdijas korra ?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#106044) fatpingvin válasza opr (#106041) üzenetére


fatpingvin
őstag

igen, ezt nem akartam feszegetni mielőtt átmeegy poltopikba az egész. az az idő bőven elég volt ahhoz hogy az oktatásban nagyságrendbeli változások történjenek a lehető legrosszabb irányba. szóval ja. sajnos nem a véletlen szülte ezeket az eltérő tapasztalatokat.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#106045) fatpingvin válasza kenwood (#106043) üzenetére


fatpingvin
őstag

csak válaszolni fogok mert a kérdésfeltevéseid egy nagyon erősen egyoldalú megközelítést sejtetnek:

- lényegében akármennyire, megvan a szociális védőhálóm (amelynek többi tagja irányában természetesen én is része vagyok) hogy ne kelljen nekem magánban pénzt pakolgatni erre a célra. kb öt darab telefonhívás.

- miért akarnám gyűjtögetni ezt a listát? ha van valahol valami ami miatt oda akarok utazni akkor odautazom, tökmindegy hogy ez most ötödjére is ugyanaz az ország vagy minden alkalommal másik.

- ???????????????? kell a f*sznak, csak a meló van vele, gazdálkodni olyan területen meg ahol nem vagy folyamatosan ott nem igazán lehet, szoval ez egy nettó resource drain. ez az én meglátásomban nem a siker hanem a zsákutca, kudarc.

- jelenleg semmilyen, elvégre azért bedarálni az aktív éveimet hogy majd öregként amikor már sokkal limitáltabbak a lehetőségeim legyen anyagi keretem arra amire nem leszek már képes, ugyancsak f*szságnak tartom. amúgy meg jelenleg két dolgot is pörgetek amit lehet folytatni a sírig megbecsülésben, szóval nekem ez a befektetésem arra a korra amikor már csak teher lennék a társadalom számára ha nem csinálnék folytatólagosan valami építőt :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#106046) koko52 válasza opr (#106042) üzenetére


koko52
veterán

Ha angliai árakat nézel az elég torz, mert belső piac van (jobb kormány). Itthon beragadtak a HAHU árak, mert egész EU-ban volt egy új autó ár robbanás. Nem jött be, millió autó áll raktárban. Elkezdtek árat vágni, jönnek a kínai e-autók olcsón. Tesla olcsóbban adja az új autókat mint HAHU-n a 3 éves Tesla. A nepper nem akar bukni a 45 misiért vett autón ami most újonnan 35, Robi néni a HAHU árakból indul ki... Szóval jelenleg ez van. Tippre jövő év első harmadában lesz nagy áresés, mert onnan még nagyobb már a bukó.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#106047) szebe válasza koko52 (#106046) üzenetére


szebe
őstag

Nepper is "panaszkodott", hogy nem kap a német kontakttól autót, mert nincs. Nem veszik az új autót- > nincs használt se.

Közben meg vicces, hogy nem egy gyártó nem egy modelljére 1 év (ha nem több) a várakozási idő.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#106048) koby11h válasza szebe (#106047) üzenetére


koby11h
aktív tag

Viccelsz, még csak most esett be náluk az infláció 5% alá, szegény németek... :O

Az egy év nem is rossz, nemrég láttam egy ajánlatot itt Egeben, ahol 16 hónap volt a várható várakozási idő, és a kocsi 15 misi volt csak, tehát nem egy Ferrari vagy Lamborghini...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#106049) qqcqqc válasza kenwood (#106043) üzenetére


qqcqqc
őstag

Csatlakozom fatpingvinhez, a listád egy érdekes invidualista lista, a fogyasztói társadalom értékei alapján.
Tartalék megélhetéshez, van saját és persze ott a család és a barátok, véd és dacc szövetség.
Miért számít, hogy hol jártam? Persze egy berlini fogalt ház és egy amszerdami lakókocsi parkos szállás is hozzá tesz az emberhez, de nem kérkedünk vele, sem a párizsi punk barátok által biztosított szállással sem.
A családi nyaralókat (igen, több volt) felszámoltuk, közös lónak túrós a háta.
A nyudíjpénztári megtakatás meg természetes, de ott a család lakása is,ami, ah kirepülnek a kölkök, akkor fölöslegesen nagy lesz.

(#106050) BiP válasza kenwood (#106043) üzenetére


BiP
nagyúr

- hany honapra eleg a tartalekod, ha hosszabb idore keresokeptelenne valsz ?
Jelenlegi életvitel mellett pár rövid év, de olyankor úgyis meghúzza az ember a nadrágszíjat, úgyhogy akár több is. A havi 50ezres babavárón kívül nincs semmi olyan hitelem, ami keresőképtelenség esetén csődbe vinne.
- hany orszagban jartal mar turistakent,nem csak atutazoban?
Nem vagyok egy utazómágus. Fiatalabb koromban pénzem nem volt rá, most meg utazzon messzire kisgyerekekkel az, akinek 2 anyja van :)
- nyaralod van ?
Felesleges pénznyelőnek és időrablónak tartom.
- Milyen megtakaritasaid vannak, lesznek a nyugdijas korra ?
Úgy készülök, hogy nem lesz állami nyugdíjunk, így teszek félre. De amilyen szerencsés vagyok, pont 2 héttel nyugdíj után feldobom a talpam :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.