Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73551) , válasza Cs1csó (#73550) üzenetére


,
addikt

Plusz az értékvesztés. Mondjuk az bizonyos kor fölött már nincs, vagy épp nagyon minimális, de egy új autónál csak úgy röpködnek a milliós bukták viszonylag rövid idő alatt.

(#73552) Cs1csó válasza , (#73551) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na igen aki teheti vagy új autót vesz és 3-5 éves korában eladja, vagy 3-5 éves korában veszi és még mondjuk 10 éves kora előtt eladja.
Szerintem ez a két legideálisabb opció.

(#73553) Gyuri27 válasza envagyok (#73545) üzenetére


Gyuri27
félisten

Konzolt kell venni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#73554) qnadam válasza Cs1csó (#73550) üzenetére


qnadam
veterán

hidropneumatikus citroenekben járatos ismerős mondta pár éve, hogy egy ilyen autó jó állapotban akkor is bő másfél millióba kerül, ha ezt vásárláskor fizeted ki érte egyben, meg akkor is, ha olcsón veszed, és később költöd rá :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73555) opr válasza sh4d0w (#73541) üzenetére


opr
veterán

Ha jót akarsz magadnak, ott abba is hagyod, és akkor az marad meg, hogy olvastál egy zseniális írótól egy zseniális könyvet.
A második rész... Olvasható végülis. A harmadik rész borzalmas, konkrétan idegesítő az egész. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#73556) hcl válasza Cs1csó (#73550) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van egy F Astrám. Vettem 5 éve kb. 350+átírás+minden=450e körül.
Azóta belement még pár százezer, de frankó állapot, kb. hibamentes. Amíg fenntartható, addig rendben is tudom tartani. Egyszerűen addig kell nyújtózkodni, amíg a takaró ér. Vettem volna egy 1M körüli bármit, amiben csak idő kérdése egy kéttömegű -> az az Astra ára kb :D

Havernak van egy Pug 308-a, 10 év alatti. Generátor pár százezer után fixen cserés, gyári bele 700k. Valahogy megoldotta feléből, de nem volt boldog.

Ha van pénz majomra, legyen banánra is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73557) envagyok válasza Cs1csó (#73550) üzenetére


envagyok
veterán

2 éve vettem egy Renault megane 2005-öst 300-ért.
Koszítós 3. Járgánynak.
Egyszer költöttem rá 50-et, egyszer 60-at olaj szíj vezérlés cserére. Most úgy adtam el 400-ért, hogy az alufelni szinte új nyári gumikkal itt maradt.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73558) , válasza Cs1csó (#73552) üzenetére


,
addikt

Új autó mindenképp óriási bukta szerintem. Veszel egy közepesen felszerelt középkategóriás autót, kb 14 millió Ft. Azt ha pár év múlva eladod, pár millióval biztosan szegényebb leszel. (Bár a jelenlegi helyzetben bármi megeshet, több helyről hallottam már, hogy akik 1-2 éve vettek autót, ők vagy ugyanannyiért, vagy akár drágábban is el tudják adni, mert időközben az új autók árai is fölmentek.)

(#73559) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#73560) Synthwave válasza qnadam (#73546) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73561) ham_ válasza berek21 (#73559) üzenetére


ham_
tag

Egyszerre akarta leírni a Ducati és a dugattyú szót :)

(#73562) qnadam válasza Chaser (#72942) üzenetére


qnadam
veterán

néha vannak egész sikeres dolgok ebayen is, itthon is. kb két éve vettem 800 ojróért egy canon 5d3-at németországból (egészen meg voltam lepve, hogy a nyertes licit az enyém volt), de december vége felé itthon meg egy pana gh2-t sikerült zsákmányolnom 15e pénzért három gyári akksival meg egy ajándék canon kitobival :)
most egy jobb s-vhs videót próbálok vadászni max 30 forintért. egyelőre egy bukkant fel, de azt el is adták hamar
eladási oldalon volt már néha media marktban leértékelt gép, asszem egy 1300d volt kitobival + 50 stm-mel, az pár nap alatt elment a vételárért az ötvenes nélkül, de pár évvel korábban valami hasonló végigment egy 700d-vel is. néha megesik az ilyesmi.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73563) sh4d0w válasza opr (#73555) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Már elolvastam mindet egy éve. Szvsz a második rész jobb, mint az első. A harmadik vmiért össze van csapva, de az író által teremtett univerzumba belefér.

https://www.coreinfinity.tech

(#73564) Astroboy válasza sh4d0w (#73563) üzenetére


Astroboy
őstag

Peter F. Hamilton : Pandora Csillaga nálam a Nr.1. a műfajban, a második része a Júdás Elszabadul, zseniális és letehetetlen. :K

[ Szerkesztve ]

(#73565) Trailblazer válasza balinlin (#73538) üzenetére


Trailblazer
addikt

Kemény, de nem is azért említettem, mert elvárásaim lettek volna a "gépi tanulással" szemben. ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#73566) Ciccuka válasza DJGABI (#73529) üzenetére


Ciccuka
veterán

Forrasztani? :Y
[link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73567) hcl válasza Ciccuka (#73566) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez még ennyiért is drága :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#73568) Ciccuka válasza hcl (#73567) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az ón is drága :D

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73569) hcl válasza Ciccuka (#73568) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van itthon elég... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#73570) sh4d0w válasza Astroboy (#73564) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszi, meglesem.

A Hyperion duó is jó.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#73571) Astroboy válasza sh4d0w (#73570) üzenetére


Astroboy
őstag

Van valami linked erre a Hyperion duó-ra?
Guglin csak zenét találok, biztos jól emlékszel a címére? :F

(#73572) sh4d0w válasza Astroboy (#73571) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Dan Simmons: Hyperion
Dan Simmons: Hyperion bukása

https://www.coreinfinity.tech

(#73573) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Másik topikból:

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73574) hcl válasza Ciccuka (#73573) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Velem is akartak ilyet csináltatni. Nem vállaltam :D

Más kérdés, hogy saját házam volt még jobban is szétvagdosva :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#73575) sh4d0w válasza Ciccuka (#73573) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Gondolom még van rá garancia...

https://www.coreinfinity.tech

(#73576) Csupingo válasza Ciccuka (#73573) üzenetére


Csupingo
veterán

Extraként mehet a hirdetésbe, hogy nem csak LP kártyákkal használható. Ez még pár ezrest dob az árán.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#73577) Ciccuka válasza sh4d0w (#73575) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem hinném :)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73578) Chaser válasza qnadam (#73562) üzenetére


Chaser
titán

vannak-vannak
de speciel az alpha 6100 objektívvel 40e-be került 128gb sd-vel és táskával, boltból újan - br bolti ára akkor sallangok nélkül volt 270e körül volt objektívvel legolcsóbb helyen -
na ilyennel azért még nem találkoztam ( :
ehhez képest az mk vi-os drága volt, mert "csak" a bolti ár feléért lett meg 128gb sd-vel
de volt ott 200e ft-os objektív is 20e-ért
tegnap hoztam el az egyik megmaradt sennheiser csodát, már nem is tudom mennyiért raktam fel, korábban talán 15 vagy 17e-ért, de nem vitték, így megvettem én a barátomtól, 10 v 15 eur volt ez
saturnos pántoló szalag rajta van még :d

szerk:
hogy ezekben mi volt a deal a saturnnak azt ők tudják

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73579) Cs1csó válasza Ciccuka (#73573) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y

Erre nehéz szavakat találni, király lehet amikor elkezd porosodni. Már pár ezer forintért lehet venni rendes ATX házat, konkrétan újat boltból 4-5k, de gondolom lehet venni használtan akár olcsóbban is.

(#73580) Synthwave válasza Cs1csó (#73579) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Volt már olyanra is példa, hogy ingyen hoztam el egy patika Chieftec DG-01 házat, benne egy szintén patika FSP 400PNF táppal. Boltból.

Jó, ismernek már vagy 20 éve (szoktam alkudni, meg ilyenek), volt benne valami halott s478 konfig, de akkor is.

Viszont nagyon Mad Max a kis Dell. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73581) hcl válasza Cs1csó (#73579) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csak ott nem a rendes ház volt a kérdés. Az egy brand SFF gép 8Dell Opti 9xxx vagy 10xx lesz), amit nem tudsz áttenni más házba. Gondolom nem volt lóvé gépet cserélni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#73582) norbert1998 válasza Trailblazer (#73507) üzenetére


norbert1998
veterán

Másik topikban számítgattuk, hogy a megtérülés az bő 1,5-2 év a magyar villanyárak mellett. Konkrétan ha egy légtérben akarja használni, mint ahogy a képen látszik, kell mellé egy több 10 kW-os klímát is nonstopba üzelemtetni, 3 fázison fázisonként is kéne hozzá 65A-os biztosíték, csak a gépnek. És akkor a híresen megbízható kártyákból semmi nem ment tönkre, ami szintén brutális pénzkiesést jelenthet már egy hibás darab esetében is. A lényeg, hogy biztos nem vállalnám, ha lenne fölösleges 30 millám, akkor sem.

(#73583) tope válasza Ciccuka (#73573) üzenetére


tope
addikt

Én csak olyat láttam saját szemmel ahol a hátlap volt szét vágva, a tetejét nem rakták rá, így nem is vágták ki.
De olyan VGA volt benne, amihez 8+6 tápcsati kellett (volna, szóval táp az kívül volt pluszban), szóval csak fogtam a fejem hogy ezt úgy miért...

(#73584) hcl válasza tope (#73583) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A dupla táp még nem is akkora gáz, ugyan nem gyakori (az még ritkább, hogy kulturáltan csinálják), de az még rendben is van.

Ja, meg. Jófogásról jött egy levél, hogy valaki phishing-el a nevükben.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73585) Cs1csó válasza hcl (#73581) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem lehet megoldani? Viccesen néz ki tény.

(#73586) hcl válasza Cs1csó (#73585) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Brand, Small Form Factor méretű gép, nem ATX szabvány méretű alaplappal. A cuccok fele nem szabvány benne. Ilyen (vagy nagyon hasonló, mert pont 990 utánit nem találtam most)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73587) Cs1csó válasza hcl (#73586) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem vagyok nagy hardver bütykölő de pl. tápegység szerelés stb. esetén a gumikesztyű segít hogy ne legyen gond a kondikban maradt maradék feszkótól? Akár az alaplap piszkálása stb.?

(#73588) Chaser válasza Cs1csó (#73579) üzenetére


Chaser
titán

hajszárító csak akad a legtöbb háztartásban
pont ilyenen gondolkoztam, csak elől nyitva és szándékosan ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73589) TaaT


TaaT
veterán

"Eladó 2 db karóra egy wostoc...
A másik egy Miss Armani eredeti Svájci óra."

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#73590) koby11h válasza TaaT (#73589) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem azzal van a gond ami oda van írva, hanem hogy nem bírja elolvasni!!!
Plusz nem tud helyesen írni. De szavazati joga az van, meg elmondhatja a véleményét...
Erre nincs smiley.
Bocs kimaradt: NINCS HUMORÉRZÉKE!!!

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73591) Top cat válasza Cs1csó (#73587) üzenetére


Top cat
őstag

Szerintem az inkább azért van mert nem akarja, hogy felismerjék.

(#73592) mpo válasza TaaT (#73589) üzenetére


mpo
veterán

Miss Armani :DD :DD :DD

Ha érted, akkor már elavult.

(#73593) Cs1csó válasza Top cat (#73591) üzenetére


Cs1csó
félisten

:D

(#73594) Top cat válasza Cs1csó (#73593) üzenetére


Top cat
őstag

Akkus fúró bemutatásánál mi indokolná a gumikesztyűt?

Azt sem hiszem, hogy a statikus töltés miatt volna. Nem olyan könnyű kinyírni a számítógép azzal sem. :DDD

(#73595) Ciccuka válasza Top cat (#73594) üzenetére


Ciccuka
veterán

Trendibb, látvány elem :U
[link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73596) hcl válasza Cs1csó (#73587) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Előírás Dell-éknél, gondolom (meg a legtöbb komolyabb, elektronikával foglalkozó helyen). Nem sima gumi, hanem ESD kesztyű, ami a statikus feltöltődést gátolja. Hivatalosan muszáj, de már jó régóta nem sok baja lesz semminek attól, ha kisülsz rajta. (Úgy 30 éve tuti.) Viszont a beszállító nem fogad el hibát, ha nem ESD előírásoknak megfelelően kezelik az alkatrészeket :D

A tápban ha feltöltve maradnak a 220 pufferek, akkor abból úgy lehet bajod, ha a tápot szétszeded, és hibás a táp. Alapból nem marad feltöltve, mert amint elmegy a 220 betáp, a működni igyekvő kisfesz rész lemeríti (akkor marad feltöltve, ha a kimeneti oldal nem működik, nincs, ami leszívja :D ) .

@Top Cat : "Azt sem hiszem, hogy a statikus töltés miatt volna."
Azért kéne, hogy rajta legyen. A fúrósnál tényleg WTF, de gondolom nem akarja összeujjlenyomatozni.
Én borospoharas fotókhoz használok cérnakesztyűt, mert rosszul néz ki az összefogdosott pohár.

Neee, és a Bad Electrician-os faszi mutatja be a kisülést? :D Ő igazán tudja., milyen :D :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73597) Cs1csó válasza hcl (#73596) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R :R értem!

(#73598) TeeBee73 válasza sh4d0w (#73541) üzenetére


TeeBee73
addikt

Stanislaw Lem: Kiberiáda.
Antikváriumban fellelhető.
(Néhány MetaGalaktikát is onnan szereztem be.)
Mondjuk, Clive Barker: Korbács c. remekművét 3 példányban vásároltam meg eddig, de az utolsót már nem fogom kölcsön adni.)

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#73599) Ciccuka válasza hcl (#73596) üzenetére


Ciccuka
veterán

Némelyik mai alaplap dobozán van marketing ESD védelem reklám. Mindentől az se véd biztosan, az se mindegy hol éri a feltöltődésből eredő kisülés.



Ha közvetlen a chip lába kapja a magasfeszültséget ott szerintem nem védi meg semmilyen védelem.


Egyébként én az hallottam, hogy körültekintően lehet szerelni ESD védelmi kesztyű nélkül is: az a lényeg kb., hogy ne legyünk statikusan feltöltődve, ezt el lehet kerülni, ha a földelt radiátort gyakran megérintjük (hajunkat pedig egyáltalán ne) és nem használunk olyan ruhát, ami nem pamutból van (kerüljön a műanyagból készült ruhákat, pl. poliészter, stb.). A gép se legyen csatlakoztatva áramforráshoz. Ha ki van húzva a gép kábele, akkor is a bekapcsoló gomb megnyomásával ki kell sütni a maradék feszültséget a kondikból (laptopoknál még az akkut is ki kell szedni előtte).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73600) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.