Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73851) dynamic_is válasza djculture (#410) üzenetére


dynamic_is
friss újonc

Off

Félre ment :DDD

[ Szerkesztve ]

(#73852) Syl válasza kenwood (#73849) üzenetére


Syl
nagyúr

Hm. Nekem van itthon egy (kb 8 éves) 3rd gen i5 gépem (16 gb ram, ssd, win10) és használat közben semmi problémát, megakadást nem tapasztalok. Csak igp van benne, full hd-ban YT videók is akadásmentesen mennek. Igaz game meg fosbúk nincs rajta :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73853) kenwood válasza Syl (#73852) üzenetére


kenwood
veterán

Akkor nem figyelsz elegge,alacsonyan van a lec.
Erezhetoen gyorsabb a desktop/browser egy skylaken, mint az ivy bridgen.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73854) envagyok válasza kenwood (#73849) üzenetére


envagyok
veterán

A 4. Generáció után az 5. 6. 7. csak toporgás volt, semmi 10%/ generáció. Erről van is egy komoly teszt prohardveren. A 8-9 is inkább a magok számának növelésével operál ipc minimálisat fejlődött.
A 10. Gen kezd valamit felmutatni.
A 11. Pedig ígéretesnek tűnik, de hiszem ha látom.
Én próbáltam i5-6600k-t, vicc kategória volt multis játékok alatt, egy 1. Genes x58 6 magos 12 szálas w3680-al jobban ment a battlefield 1, mint a szintén húzott 6600k-val. Persze ipc gyengébb volt. Aztán tettem egy újabb próbát, és lett egy i7-6700k, az nem volt rossz, de nem fogott meg, most ivy bridge-e 6/12c lockmentes xeon procival használok egy x79 s2011 rendszert 16GB DDR3-2400 rammal ASUS Rampage IV Gene lappal (proci+ram+lap volt 2019-ben 50k)
És persze itt nincs igp, de nincs gond se a netezéssel, se a játékkal. Csak azért gondolkodok váltáson, mert a lapot szépen eltenném a dobozába a gyűjteményembe, hogy fiatalabbra cseréljek. I7-8086k az egyik befutó szintén a ritkasága, különlegessége miatt, vagy 10. Gen i5 is elég lenne.
Rakok össze sok 1-2-3-4. Genes gépet ismerősöknek kérésre, de ssd-vel még egy 1. Genes i3-al is tökéletesen el lehet netezni. Ram kell még 8gb mert a 4 néha már kevés.
Youtube is megy.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73855) balinlin válasza kenwood (#73849) üzenetére


balinlin
senior tag

Azért ez elég erős megfogalmazás. Nekem van haswell i3, 8.gen i3 és 10.gen i5.
Böngészés esetén pont nem veszek észre semmi jelentős különbséget. Persze mindegyikben bőven van ram és ssd a háttértár.
Na a statistica futtatása vagy komolyabb excel az már látszik kicsit. Használhatatlannak akkor sem nevezném a haswellt.
Öregemék C2D gépe na az már tényleg kezd elmúlni, de az már tisztességgel megöregedett.

(#73856) BiP válasza balinlin (#73855) üzenetére


BiP
nagyúr

Egyetértek. Ha van alatta ram meg ssd, akkor bőven használhatók.
Persze, aki az instant reakcióhoz szokott, annak már lassú lesz.
Anyóséknak pár éve összeraktam egy haswell 4.gen i5-tel 8GB ram, SSD. (Win8.1, direkt nem 10, gyorsabb). Meg anyámnak is vettem egy kb.ugyanolyat. El voltak ámulva a sebességtől, főleg persze core2 után.
Szeretik, használják.
Én azért érzem, hogy tompábban reagál mindkét gép, mint az itthoni, de nincs velük baj, elnetezgetnek vele.
(anyóséknál az 5MBites net a szűk keresztmetszet)
Nekik azért más az igényszintjük, a reakcióidejük, türelmesebbek is, és tapasztalatuk sincs gyorsabb géppel, szóval észre sem veszik.
De bőven használható kategória. (sokkal gyorsabb, mint a céges T470 7300u-val, ami persze elvárható is)
Komolyabb számolásra azért nem fognám be ezeket a gépeket :)

[ Szerkesztve ]

(#73857) Cs1csó válasza berek21 (#73835) üzenetére


Cs1csó
félisten

A postát ezzel a tudják az őrültebe kergetni, nálunk ki is szokták írni a posta bejáratára:

CSALÁDI PÓTLÉKOT A POSTÁS VISZI KI NEM LEHET ÁTVENNI A POSTÁN ÉS NEM FOGJA A KÉZBESÍTŐ A POSTA ELŐTT ODAADNI CSAK A LAKCÍMEN!

Nemrég nagy csoportosulást látta a Posta "oldalsó" "szolgálati" kapujánál. Mint kiderült a postást várják, hogy már ott helyben perkálja családit. :DDD

(#73858) envagyok válasza balinlin (#73855) üzenetére


envagyok
veterán

Van 2006, 2007, 2008 elejei retró gépem.
Core2Quad QX9650 procival 4GHz-re húzva 8GB DDR2-1150
Múltkor egy korabeli játék végigjátszását olvasgattam rajta, amivel épp játszottam, mert lusta voltam bekapcsolni a rendes gépet. Youtube-ot is néztem a játékról.
Ledöbbentem hogy milyen folyamatos volt minden.
Egy gyenge conroe 2-2.5GHz core2duo kevés rammal tényleg problémás.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73859) kenwood válasza envagyok (#73858) üzenetére


kenwood
veterán

Jo,persze,en meg 8k 120 hertzet nezek egy 286-oson

Core 2 sorozatban nem is volt igp, azt pedig erosen ketlem, hogy barmelyik 775 alaplapra integralt csoda kepes lenne megfelelni a mai kovetelmenyeknek.
Ha meg volt a gepben discrete gpu, akkor eleve ket kulon torteentrol beszelunk.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73860) envagyok válasza kenwood (#73859) üzenetére


envagyok
veterán

Kb tucat retró csúcs gépem van 1994-2010 között.
Kb 2002-konfigoktól (pentium III 1.4S dual, Pentium 4 3.06GHz) de 2005-ös Athlon 64 X2 4800+-tól már megy egész jól a netezés kisebb akadások lehetnek.
A legrégebbi Windows gépem 1996-1997 p233mmx, azon megy ugyan de utasításkészletek miatt speckó változatok kellenek, és az már tényleg lassú.
Persze ezek és a core2 gépek mind korukban csúcsnak számítottak, de a nagy átlag amit használt akkor az nem nyújt ennyit. 2003-ban én örültem, hogy 2.4-es P4-esem volt, más 2ghz celeronnal nyomta. Vagy 2005-ben ki vett otthonra 1000usd-s x2 4800+-t?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73861) hcl válasza kenwood (#73859) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, nyilván egy C2D prociból oldja meg a videolejátszást. Nekem van Core2-m, meg régi i-m is, némelyik szörnyű 4GB RAM-mal. Bőven megfelelnek netezésre. Ha neked nem, akkor neked vannak túl jó cuccaid :D

Core2-ben nem volt IGP : nem, mert az integrált videovezérlő (ha volt), akkor a chipsetben volt (ahogyan a Mangement Engine is). (8xx 9xx Gxx chipsetekben.) Ezek nem fognak neked h265-öt dekódolni, csak arra valók, hogy képet adjanak.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73862) Top cat válasza kenwood (#73849) üzenetére


Top cat
őstag

Ha neked a haswell kevés, akkor mit szolnál a wolfdale-hez? :DDD

Most a rókában 85 oldal van megnyitva, ráadásul 2GB RAM-al. :D Mondjuk SSD nélkül használhatatlan lenne. A 8800 GT is elboldogul még sok tecső videóval is. Bár a 60fps kicsinálja.

(#73863) ham_


ham_
tag

a többi képen már tényleg a vinyó van, hasonlóan jó minőségben :)

(#73864) koby11h válasza ham_ (#73863) üzenetére


koby11h
aktív tag

Gondolom az eszköz új, bontatlan és garanciás.
Mert én darabja 900 Ft-ért adtam el a saját használt, tesztelt és tényleg szeretett 160 GB-os példányaimat...

Szerk: ja a nő, hát kinek a pap, kinek a papné...

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73865) Top cat válasza koby11h (#73864) üzenetére


Top cat
őstag

Ha adtak volna érte 5000-et, akkor csak elfogadtad volna. :D

(#73866) kenwood válasza Top cat (#73862) üzenetére


kenwood
veterán

Igazabol a C2D is tokeletes lehet a legtobb embernek.
A Plehcsarda a Google ertekelesek alapjan 4.3, ami egeszen kiemelkedo.
Csak, hogy tudjuk,mirol is beszelunk : [link]
A legkisebb rantotthus korettel olyan 2-2500 forint itt :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73867) koby11h válasza Top cat (#73865) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem én, elkísértem volna az ügyeletre... beteg embert átverni nem szép dolog! :)

Szerk: ja hogy az 5 darabért 5000? Hirdetve annyiért volt, de 4500-ért vitték el ha összeadom.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73868) Cs1csó válasza ham_ (#73863) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C

(#73869) Top cat válasza kenwood (#73866) üzenetére


Top cat
őstag

Tökéletesnek nagyon nem mondanám, de el lehet ezekkel még netezni.

Ha vennék most újonnan olyant ami tetszene, alaplap, proci, RAM, lenne bő 250k. Eszement árak vannak. Nekem ennyit nem ér meg csak, hogy legyen egy jobb gépem. :N

Neked milyen csúcs géped van?
"Cuccok Soroljam ? :)" Soroljad! :D

(#73870) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Phenom II X4 8GB GTX1060 SSD Firefox
Bőven elég még ma is egy ilyen és gyors is (32-bit-en is)

SSE4+ támogatásával adódik csak gond (pl. Cyberpunk 2077, Assassin’s Creed Odyssey).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73871) VIPowER válasza Ciccuka (#73870) üzenetére


VIPowER
senior tag

Core 2 Duo E8500, 4GB ram ,8400GS, 64bites WIN 10 , SSD, villámgyors. (persze nem játékban)

[ Szerkesztve ]

(#73872) Migráns


Migráns
csendes tag

Tud valaki egy játszós gépet 250 alatt? Ráckevei kolléga megvenné!
Mindent meghallgat, ezért is nem ereszti bő lére a hirdetést! ;)

(#73873) KROK640


KROK640
veterán

0 pontos biztonsági öv, negyvenes matrica és gyümölcsös üléshuzat túlárazva :

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73874) Cs1csó válasza Migráns (#73872) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezeket nézted már, GTX 1070-es és 1070Ti-s gépek is vannak[link]

(#73875) hcl válasza KROK640 (#73873) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A veteránok árai nagyon elszálltak ám mostanában.
Mondjuk ez a mopedautó kategória itthon még mindig szürke zóna.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73876) Migráns válasza Cs1csó (#73874) üzenetére


Migráns
csendes tag

A gépeket még nem néztem, de kösz!
Én a kollégát néztem... :U

(#73877) 5teve válasza KROK640 (#73873) üzenetére


5teve
senior tag

ha valóban működik, egyáltalán nincs túlárazva. (lásd mobile.de)

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#73878) qnadam válasza KROK640 (#73873) üzenetére


qnadam
veterán

cuki!
mondjuk azon kívül hogy olasz, a piaggiohoz semmi köze, és legfeljebb 1974-es, de ilyen apróságokra nem adunk :) meg valószínűleg kívül-belül tele van gányolva idegen alkatrészekkel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73879) KROK640 válasza koby11h (#73850) üzenetére


KROK640
veterán

Azért finoman szólva is erős túlzásnak tartom, hoghy a haswell alkalamatlan netezésre. Egy I3 4330-at hajtok 16GB DDR3-al, és nemhogy netezni, de még játszani is vígan lehet vele (ok, lehet h a GTX9950 miatt).
Viszont amit mondtál full screen - nem full screen között, váltásnál tényleg van kb 1-1,5mp. Erre nem mondanám, hogy használhatatlan., bár épp a minap állapítottam meg, hogy bosszantó, meg lassú gép érzését kelti. Most fogok 4th genről 10-re váltani, majd kiderül mit gondolok.

Persze én 2015-ben egy 1700MHZ-es egy magos Dothan Celeronon neteztem 768MB RAM és HDD és Windows XP társaságában... NA, az volt igazán használhatatlan netre. Amikor két ablaknál többet a saját érdekedben nem nyit, a két ablak között szó szerint 45-60mp volt a váltás , gyakran "program nem válaszol" üzenet kíséretében, mikor pedig scrolloztál akkor vagy elhalványodott az abalak 10-15mpre "program nem válaszol" helyzettel, vagy egyszerűen csak lehetett látni szószerint ahogy rajzolja ki az új tartalmat.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73880) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73881) KROK640 válasza Cs1csó (#73857) üzenetére


KROK640
veterán

De mi szánalmas ez azért... hogy nem bírja ki azt a 2-3 órát még házhoz viszik, hanem rohangál a postára a segélyért...

Egyszer egy havertól kaptam kölcsön a monitort. Kis pici régi 14-es volt. Vagy 2 hét múlva rohant hozzám, hogy eladja a monitort nekem most azonnal, mert kell neki a pénz. Mondtam neki h ok, (ez péntek volt) hétfőn megkapja a pénzt, bár nem örülök mert nem tudom mit kezdjek vele majd ... Erre "jó, de 3 ezret adjál már most, mert már a kocsmában Zoli (a pultos) nem ad több hitelt, de ha ezt beviszem akkor megint kapok majd inni". 2003 márciusát írtunk.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73882) KROK640 válasza hcl (#73875) üzenetére


KROK640
veterán

Szerintem elütött egy nullát. Na 99-ért azt mondom benne van bőven a veterán felár is...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73883) ontheground válasza KROK640 (#73873) üzenetére


ontheground
tag

És sportkormánnyal. [link] :D

Nekem meg ez tetszett a volt cég udvarán egy másik cégnél, jó kis riksázós cucc lett volna kicsit átépítve, de sosem mertme megkérdezni az árát:

[ Szerkesztve ]

(#73884) Cs1csó válasza KROK640 (#73881) üzenetére


Cs1csó
félisten

Abból élnek, és ugye kb. semmi és senki nem érdekli őket. Az nekik jár és azonnal. Az más kérdés, hogy 13 éve nem emelték.

(#73885) balinlin válasza Cs1csó (#73884) üzenetére


balinlin
senior tag

Én ezt is soknak tartom.
Ahol dolgoznak is, ott kapnak máshogy támogatást.

(#73886) kenwood válasza Migráns (#73872) üzenetére


kenwood
veterán

Ha mindent meghallgat, akkor kuldj neki valamit Szintiboytol.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73887) koby11h


koby11h
aktív tag

Ne felejtsük el, hogy ezt valójában a gyermekekre kapják - az hogy mire költik az más probléma. Tisztelet a kivételnek.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73888) Syl válasza KROK640 (#73881) üzenetére


Syl
nagyúr

> De mi szánalmas ez azért... hogy nem bírja ki azt a 2-3 órát még házhoz viszik, hanem rohangál a postára a segélyért...

Lehet azért, mert rögtön vinné a kocsmába. Ha meg a postás viszi ki, akkor az asszony veszi át, és akkor nuku pia...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73889) koko52 válasza Cs1csó (#73884) üzenetére


koko52
veterán

Én meg is szüntetném és adókedvezmény formájában adnám, tehát munkahelyhez kötném! Mondom ezt 2 gyerek mellett.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#73890) kenwood válasza koby11h (#73887) üzenetére


kenwood
veterán

Ha a teljes osszeget elkoltik a gyerekre, akkor is szakadt ruhakban,ehesen fog ovodaba,iskolaba jarni.
Annyira piti osszegrol van szo, hogy tul sokat nem tudnak magukra forditani belole, kulonben meztelenul ehen hal a gyerek.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73891) BiP válasza Cs1csó (#73884) üzenetére


BiP
nagyúr

Most az az irány, hogy okkal nem emelik a családi pótlékot (mondjuk ennek fura üzenete van), helyette adókedvezmények vannak, hogy az kapjon támogatást, aki dolgozik is. Az elmélet jó, viszont a gyakorlatot megszívják azok is, akik nem élősködők, hanem önhibájukon kívül nem tudnak dolgozni/nem keresnek annyit, hogy igénybe tudják venni.

#73889 koko52 : megszüntetni nem lehet. 1. politikai öngyilkosság, inkább csak simán nem emelik 2. van, ahol tényleg ez az egyetlen fix jövedelem.
(megint más kérdés, hogy ilyen helyre balgaság gyereket vállalni, nem jó az sem a szülőnek, sem a gyereknek)

#73890 kenwood : Sajnos. lásd 2-es pont.

[ Szerkesztve ]

(#73892) koby11h válasza kenwood (#73890) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem a két gyereknek kifutja az egész havi napi háromszori étkezést (ált. iskola) minden egyéb kedvezmény nélkül! És havi 2000 Ft marad pluszban gyermekenként, tehát évi 24000 Ft ruházatra. A reggelit és a vacsorát a gyermekeknek teremtse elő egyedül, mert azt inflációkövetés hiányában ma már nem futja.
Szóval mindet a gyermekre költve azért az alap dolgokra elég. De ne költse semmi másra ahogy én sem! Tehát a cigi, a kaparós, a kannás bor nem fér bele!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73893) balinlin válasza koby11h (#73892) üzenetére


balinlin
senior tag

Kannás bor nélkül gyereket nevelni? Hogy alakul ki a kifinomult ízérzék akkor?

(#73894) BiP válasza koby11h (#73892) üzenetére


BiP
nagyúr

évi 24e ruhára nem hogy nem sok, szinte semmi, annyira kevés. Én megvagyok ennyiből, azért egy gyereken gyorsabban kopnak a ruhák, és 1 év alatt az egész ruhatárat kinövi.
És mellé nem vettél a gyereknek semmi tanszert. Szóval annyira azért nem sok.

Cserében, ahol 3 gyerek is van, (vagy 1 szülő 2 gyerekkel), ott ingyenes az étkezés (vagy lehet kérni, nem tudom, mi a process), és a pótlék is párezerrel magasabb.

"De ne költse semmi másra ahogy én sem! Tehát a cigi, a kaparós, a kannás bor nem fér bele!"
Mélységesen egyetértek.

(#73895) hcl válasza KROK640 (#73881) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, amikor ott áll az uzsorás, hogy akkor fizetni kéne... :D

@KROK640 : Egyáltalán nem biztos :) De ha nem 990, akkor 600...

Mutogatni való hater díszpinty

(#73896) koby11h válasza BiP (#73894) üzenetére


koby11h
aktív tag

Azért írtam, hogy nekünk pl. nincs támogatás, de mi rájuk is költjük az utolsó fillérig. Egyébként pedig sok ruhát, tanszert is ingyen kapnak, mi is rendszeresen adunk pl. helyi családsegítőnek, védőnőnek. De ismerős rászorulóknak direktben is. Tornaruhát, iskolatáskát, megmaradt alsós üres füzetet, temperát, vízfestéket...
Illetve turi/Pepco/Kik pedig fel lehet öltöztetni egy gyermeket, legalább 10 éves koráig. Nem a Nike, Levi"s, Tom Taylor a cél!

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73897) kenwood


kenwood
veterán

1155 alaplap (nem maximus), i5 3470, 14gb ram
75k :Y

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73898) koby11h válasza KROK640 (#73879) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ühüm, ja, úgy elmegy :)
De nézd meg az ügyfélnél lévő brand gépet amit 5 éve megvettek i3-4130, HD4400, 4GB 500GB HDD (5400rpm, 8GB cache).
A gép is lassú, a 22" monitoron akad a youtube 1080p, néha a 720p is megrándul.
Ha fut egy Outlook, Teams, ERP, Antivirus akkor az ablakváltás 5-20 mp...
Ha teszel bele +4GB akkor jobb, vagy ha SSD akkor is jobb, de ott van vagy 100 ilyen és változatlanul így vannak mióta megvették.
Erre gondoltam, nagyigép.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73899) tope válasza kenwood (#73897) üzenetére


tope
addikt

Nice!
Kb. 25-30-at ér max., bár tény, nagyon elborult árak lettek...

(#73900) hcl válasza koby11h (#73898) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

HDD-vel már minden az.
De már 5 éve sem lett volna szabad HDD-vel nagyobb céghez gépet venni, mert az AD + a vírusirtók megölik, csak a 4GB RAM-ot felzabálja magában az OS.
Ahol én voltam 5 éve, ott is vettek ilyet (csak i5 vagy i7 + 4GB RAM-mal), sokat, és komoly korlátozó tényező volt a dolgozók munkavégzésében.
Otthonra, ha nincs komolyabban használva, még szódával elmegy, de winyóval már akkor sem. Brutálisan épít minden OS arra, hogy úgyis gyors a háttértár. 4GB RAM még Linux alá éppen elég netezéshez, de az se bőséges.
Itt van 12GB a gépben, de egy Chrome bezárással 7GB-ról 2-re esik a foglaltság :D
Az is durva, hogy egy szimpla Facebook mind a 2 (4) i5 procimagot szó nélkül kifekteti, ha valamit csinálnia kell, míg ha valami egyszerűbb oldalra váltok, akkor pár % a terheltség (egyszámjegyű).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.