Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) horush válasza djculture (#2000) üzenetére


horush
addikt

De hogy lehet kiirni, hogy par napos 140 nap uzemidovel?

[ Szerkesztve ]

(#2002) djculture válasza horush (#2001) üzenetére


djculture
félisten

Hát azt nem is néztem, mondjuk 80gigás ide vinyó eleve lehet jó pár éves:)

(#2003) #21346560 válasza horush (#2001) üzenetére


#21346560
törölt tag

pár napja vette? :DDD

(#2004) gban válasza #21346560 (#2003) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem.
Találtam egy múlt évi hirdetését, amiben szerepel, 80 gigás, 140 napos hdd - vagyis tudja is hogy mit kell nézni, mégis próbál ferdíteni, finoman fogalmazva.

Postázást nem vállalok.

(#2005) csibe1 válasza gban (#2004) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor ez még a tavalyi Sentinel kép lehet? :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2006) gban válasza csibe1 (#2005) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hát, lehet hogy azóta bekapcsolta még vagy 2000-szer... ;)

Matekozzunk.
Vagy 140 nap folyamatos használat, de akkor a 3000 bekapcsot hova tesszük?
Legyen napi 5 ki-bekapcs, az 600 nap, 140 nap működés lebontva az napi 5,6 óra működés.
Reális lehet, vagyis 2 éves lehet minimum, figyelembe véve a korábbi aprót.
Viszont 2 éve nem nagyon árultak már ilyet, és minek a napi 5 ki-bekapcs?
Nem újraindítás, áramtalanítás!

Közben a lelkem átírta néhány hónaposra...

Postázást nem vállalok.

(#2007) föccer válasza gban (#2006) üzenetére


föccer
nagyúr

Sok volt a telepítés rajta és sokszor kellett újraindítani :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2008) gban válasza föccer (#2007) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem úgy van az :DDD
Az indítás az power off lefordítva, nem restart lefordítva :))
Mármint értelmileg ;]

Postázást nem vállalok.

(#2009) csibe1 válasza gban (#2008) üzenetére


csibe1
addikt

2005 áprilisi a 80-as Samsung, rákérdeztem. :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2010) gban válasza csibe1 (#2009) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, néztem én is.
A házhoz megy a lóf@szért tipikus esete... ;]

Postázást nem vállalok.

(#2011) föccer


föccer
nagyúr

Sapphire Vapor-X OC 7770 1GB

Gari nélkül 27k. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2012) djculture válasza föccer (#2011) üzenetére


djculture
félisten

Ha jól működik fene tudja ha meglehet nézni meg tesztelni, haver is vett garinélkül 3éve 5750-et boltba 38 ezer volt 30-ért vette azóta is működik neki...Aranyáron mennek a boltokba ezek a hd7xxx kártyák, ez is 34-35 ezer pénz. Annyit az életben nemér...

[ Szerkesztve ]

(#2013) horush válasza djculture (#2012) üzenetére


horush
addikt

34-35? :U 26-ért már meg lehet venni árgép szerint. Garival.

(#2014) föccer válasza horush (#2013) üzenetére


föccer
nagyúr

Az nem a vapor hűtéssel szerelt verzió lesz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2015) horush válasza föccer (#2014) üzenetére


horush
addikt

Valóban nem. De szvsz tökmindegy, hogy milyen a hűtés egy max. 80w körül fogyasztó vga-nál..

[ Szerkesztve ]

(#2016) föccer válasza horush (#2015) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem nem mindegy, de + 8k-t nem ér. Főleg, ha gari nélkül venném a vapor verziót. Inkább rádobok egy S1 rev2-t 3k-ért. Egy 14-es ventivel hangtalan és hűvös, bármekkora terhelésnél.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2017) cskamacska


cskamacska
addikt

Szerintem külön hülyétkapok topikot érdemelnének a 1-5 dolláros Humble Bundle kulcsokat 2000 forinttól 30000 forintig(!!) áruló faszagyerekek.
Az PH! apró szoftver része így is szemétdomb, az érvénytelen licenszű 20000 forintos Windowsoktól kezdve, a játék rovat használt lemez cserebere piacról Steam kulcs seftelő zugbolti átalakulásáig, de ezen belül a Bundle kulcsok sokszoros áron való elpasszolása, pláne amikor az egész bundli ára kizárólag jótékonykodásra megy, már tényleg a legalja. :(((

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#2018) djculture válasza cskamacska (#2017) üzenetére


djculture
félisten

Van aki meg is veszi amúgy később. Vaterán is adtak el metro 2033-at 3000ft-ért mikor ingyen osztogatták mindenkinek aki likeolta a thq oldalát.

(#2019) mickemoto válasza cskamacska (#2017) üzenetére


mickemoto
őstag

Ki vesz ilyen "alig használt" windows-t egyáltalán? :W

[ Szerkesztve ]

(#2020) cskamacska válasza mickemoto (#2019) üzenetére


cskamacska
addikt

Windows másodkézbeli vásárlása egyébként is mindig macerás volt, mert a MS soha nem mondta meg nyíltan, hogy milyen módokon lehet legálisan továbbadni a példányodat. Hülye is lett volna tisztázni, mikor neki az az érdeke, hogy mindenki minden új gépre vadonatúj példányt is vásároljon. ;]

Például az OEM XP-k idejében a legtöbben elégnek tartották a gépházon a matricát az eredeti lemezzel(vagy akár nélkül), és a házban úgy fejlesztettek, ahogy akartak, de épp akkor úgy értesültem, hogy csak rendes adásvételivel megtámogatva érvényes, és akkor is csak ha a gép csavarra pontosan ugyanaz marad, ahogy megvetted. :(

Éppen ezért, szvsz, egy BSA-rendőrség rambó-ninnyás géplefoglalásnál, ha nincs direkt a géphez vett számlás-mindenes Windowsod(vagy dobozos-mindenes az előző géphez), akkor a felkért szagértő úgy ítél, ahogy neki jólesik. :(((

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#2021) gban válasza cskamacska (#2020) üzenetére


gban
Közösségépítő

MS: pontosan.
Valahol már leírtam, hogy mielőtt több XP-t vettem, kifaggattam az ügyfészolgálatot, a lényeg, hogy háromszor kellett megkérni őket, hogy válaszoljanak egy igennel vagy egy nemmel, miszerint jogtiszta-e az adásvételivel vett, bontatlan, teljes, gyári állapotú OEM Winfos. Azért csak kinyögték, hogy igen. De szerintem a kiscsaj 3 havi bónuszát elvették mert nem tudta kikerülni a beismerést... ;]

Postázást nem vállalok.

(#2022) bullseye válasza gban (#2021) üzenetére


bullseye
addikt

Ha jól sejtem ő az OEM:

A MICROSOFT SZOFTVERLICENC-SZERZŐDÉSE SZÁMÍTÓGÉPGYÁRTÓKKAL, ILLETVE SZOFTVERTELEPÍTŐKKEL

"Átruházhatom a szoftvert egy másik felhasználóra?
Ön a szoftvert kizárólag a licencelt számítógéppel együtt ruházhatja át közvetlenül egy másik felhasználóra. Az átruházáshoz át kell adnia a szoftvert, a beszerzés igazolását (ha kapott ilyent a számítógéphez, az eredetiséget igazoló Windows-címkét, például a termékkulcsot is tartalmazó eredetiséget igazoló tanúsítvány („Certificate of Authenticity” vagy „COA”) címkéjét. Ön nem őrizheti meg a szoftver vagy bármely korábbi verzió példányait. Bármely engedélyezett átruházás előtt a másik félnek el kell fogadnia, hogy ez a szerződés vonatkozik az átruházásra és a szoftver használatára."

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#2023) gban válasza bullseye (#2022) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem annyira teljes ez így.
1. te is vehetsz ugye OEM verziót
2. az általad leírtak arra az állapotra vonatkoznak, amikor már telepítve, aktiválva, stb. lett a win, vagyis géphez lett kötve.
Amit én írtam, az pedig egy bárki által megvásárolt, még fel nem használt példányra vonatkozik.

Postázást nem vállalok.

(#2024) Traxx válasza gban (#2021) üzenetére


Traxx
őstag

Nekem ehhez elég volt 1 levél is :P

Ezt írtam:
"Lenne lehetőségem egy Windows 7 professional rendszer vásárlására, és ezzel kapcsolatban szeretnék Önöktől állásfoglalást kérni. Az említett rendszert magánszemélytől vásárolnám (én is az vagyok, tehát nem céges keretek között szeretném használni), viszont az illető nem tudja mellékelni az eredeti számlát, mivel az elkallódott, és az üzlet is megszűnt utód nélkül. Maga a rendszer bontatlan, a termékkulcs állítása szerint nem volt aktiválva vagy regisztrálva. Ennek ellenőrzését pedig szeretném a vásárlás előtt ellenőrizni az Önök telefonos ügyfélszolgálata segítségével.

Több helyen olvastam azt, hogy fontos, hogy rendelkezésre álljon az eredeti számla, viszont a fentebb felvázolt okok miatt ez nincs. Megvásárolhatom-e így a rendszert? Illetve ez kiváltható-e pl. adásvételi szerződéssel, más megoldás híján?

Ez a kérdés nekem azért okoz fejtörést, mivel (a bontatlanság miatt) ha feltelepítem, akkor az eredetiség vizsgálaton nem bukna el, valamint ugye rendelkezem a gépházra felragasztandó matricával is. Magyarán az értelmezésem szerint jogtiszta rendszerem lenne ebben az esetben. Jól értelmezem? Vagy így nem vásárolhatom meg a rendszert?"

És a válasz:
"Köszönjük, hogy kapcsolatba lépett a Microsoft Ügyfélszolgálatával.

Tárgy: Windows 7 vásárlás

Ahhoz, hogy egy termék jogtiszta legyen, szükség van a számlára, vagy egy adásvételi szerződésre. Tehát ebben az esetben, ha írnak egy adásvételi szerződést, akkor az adásvételi szerződés megfelelően biztosítja a termék jogtisztaságát."

Bár végül úgy alakult, hogy mégsem vettem meg, de van a kezemben egy hivatalos állásfoglalás :K

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#2025) bullseye válasza gban (#2023) üzenetére


bullseye
addikt

Ha még bontatlan, akkor szerintem ez az egész nem is kell, hiszen az kb. olyan, mintha elmenne a boltba valaki a barátjának venni egyet... Akkor elég a számla, meg a DVD+matrica. Max az a kérdés, éppen lehet-e OEM-et venni magában (mert már voltak idők, hogy nem)

Szerk: Ill, ahogy Traxx írta, ezek szerint egy adásvételi is elég számla helyett.

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#2026) gban


gban
Közösségépítő

Black Barry Q10

Fekete bárány (bari...)? :DDD

Postázást nem vállalok.

(#2027) cskamacska válasza gban (#2026) üzenetére


cskamacska
addikt

Barry ;]

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#2028) föccer


föccer
nagyúr

Számítógépház Eladó!+dvd író kártyaolvasó-csere laptom ramra

eladó 1 fujitsu siemens gépház táppal +dvd íróval.előlapon van kártyaolvasó is.laptop ddr2 -es ramra is cserélhető

======
Fuck jeah, kell vagy nem? :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2029) Cucuska2 válasza föccer (#2028) üzenetére


Cucuska2
őstag

Bakker, hogy én mióta keresek ilyen hirdetést. :Y Pont van egy DDR2-es noti ramom, és pont egy FuSi házra vágytam beépített táppal, DVD-íróval, és SD kártya olvasóval.

Elég valószínűtlennek tartom, hogy lenne ilyen ember. ;]

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2030) föccer


föccer
nagyúr

Na jó, ez mindent visz!

=======
Eladó i5-3450 , vagy: Lesarkazott processzort valaki garanciáztatni?

Ez lenne a sérülés
Kupakja nem volt leszedve, de sajnos doboza nincsen, nem tudom tud-e valaki segíteni így, de hátha:)
A processzor egyébként működik, van hogy nem elsőre indul (5-6), de stabilan működik. KÉP jelenleg is erről irok
Vagy el is adom 25.000FT-ért vihető! Csere esetleg. (Windows Phone, Android, IOS, Nikon objektiv, VGA, CPU)

======
25k egy törött CPU-ért. :C

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2031) lezso6 válasza föccer (#2030) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez nem lesarkazás... :U

Ha baja van, az valami más miatt van, ettől még simán mennie kéne.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2032) horush


horush
addikt

Srác beáraztatja a konfigját, beárazom neki, majd meghirdeti és minden mellé ~2k-val többet ír. :DDD Ráadásul úgy írta az árakat a konfig mellé, ahogy én szoktam, hátha el is hiszi valaki, hogy így lett beárazva..

[ Szerkesztve ]

(#2033) djculture válasza horush (#2032) üzenetére


djculture
félisten

Rászámolta az alkut is.. ;]

(#2034) föccer válasza lezso6 (#2031) üzenetére


föccer
nagyúr

Tudom, azért is írtam a post végére törött cpu-t lesarkazott helyett. A leírás szerint néha nem kapcsol be, de néhány próba után összejön neki. ez nálam nagyon messze van a "simán megy"-től...

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2035) gban


gban
Közösségépítő

Most lett elegem a pár napos újoncokból.
Feladva egy tablet (ha valakit érdekel, megtalálja, de csak óvatosan), 8 gigás kártyával.
Írok neki, próbálható? mi van hozzá? stb.
Próbálható.
Töltés is?
Arra nincs mód, de lakótelep és lehozza a padhoz.
Akkor kösz nem kell.
Félreértés, próbálható.
Mi van hozzá?
Kábel, töltő, otg.
8 gb kártya? azzal együtt lett meghirdetve, fix árért....
Az +2000 és mégsem adja a kábelt.

Na itt megköszöntem a lehetőséget... :(((

Postázást nem vállalok.

(#2036) gban


gban
Közösségépítő

Eladó gép, sok részlettel, a lényeg:

-Amd Athlon XP 2000+ processzor
-Asus P4S800 alaplap

Postázást nem vállalok.

(#2037) zolee5016


zolee5016
őstag

Üdvözlet!
Eladó egy HIBÁS Toshiba satellite C650D-11H típusú notebook.
A problémák a következők: Bekapcsol,ventik pörögnek,sajnos a kép nem jön be,átkötve egy másik monitorra se működik. Nincs benne winchester,és az egérpad sem működik.
Ezektől eltekintve minden más működik rendesen!
kb 3 éves,a garancia lejárt!

Tehát.....nem ad képet....oké
nincs vinyó és halott a pad..de minden más működik rendesen...haha :DDD :DDD például??
Max a zsanérok nyílnak -e ...azon kívül semmi mást nem lehet megtudni....37k-ért.........

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#2038) gban válasza zolee5016 (#2037) üzenetére


gban
Közösségépítő

Három évvel ezelőtt volt az új ára 80, ha hibátlan lenne, akkor még csak-csak, de hibásan, hdd nélkül, pár napos reggel...
Folyamatosan jönnek amúgy akik azt hiszik, hogy csak rájuk várt az oldal közönsége, és húdejóhogyjössz és mindegymitadszmennyiért és mindentmegveszünk csak hogy te meggazdagodj lehetőleg a reg után 2 héten belül :U

más: ő mit mond a telefonban hogy ha azt akarja hogy az itteni neve alapján beazonosítsam hogy róla van szó?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#2039) föccer


föccer
nagyúr

2 gb ddr 400 mhz
1db 1 gb os ár 3000
2db 512mb os ár 1500/db
mindegyik tesztelt hibátlanul működik . akár házhozmegyek. az egész egyben 5 000 ft . Bp en személyes átvételt preferálom. posta van vevő terhére felelösségére előreutalás után.

======
Sírjak vagy nevessek?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2040) djculture válasza föccer (#2039) üzenetére


djculture
félisten

ddr1 az betyár drága a boltba is mondjuk.. Nemrég kellett vennem egy ismerősnek 512megás legolcsóbb 3400ft 1gigás meg 4500 a legolcsóbb noname samsung chippes.

[ Szerkesztve ]

(#2041) cskamacska válasza djculture (#2040) üzenetére


cskamacska
addikt

Szerintem már lassan ott tartunk hogy a céges selejtezések is nagyjából lezajlottak, és már csak a kukázott-seftelt, és méregdrága utángyártott példányok maradnak. :O
Ha az ember most 64-512 megás EDO/FPM ramot keres régi gépbe az nem kap, mert nincs, ha mégis, akkor vehet egy modern gépet az árából. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#2042) gban


gban
Közösségépítő

Néhány milligramm videokártya valakinek?
Ha már mást nem tudni róluk:

Eladó egy komplett Asus pc+alkatrészek+egy régebbi tipusú monitor jár vele!

Ez található benne:
- Nvida 128-as videókártya
- Intel 2.8-as Processzor
- 2 db 1 giga memória DDR 1
- Asus-os alaplap
-80 giga HDD
+ Tartozékok
-160 giga HDD
-256-os videókártya
-64 mg-os videókártya
-128-mg-os Memória
-256 mg-os videokártya
- Labtech webkamera
- 2.4-es Processzor
- DvD olvasó
- Monitor

Postázást nem vállalok.

(#2043) proci985 válasza föccer (#2039) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ddr1 - 1gb sose volt olcsó.

abban az időben elég sok 2slotos lap volt, tehát ha kell 2gb ram (kell) az egyébként jól működő gépbe, akkor más választása nagyon nincs.

--

mondjuk szvsz core2 alatti rendszert már csak leselejtezni érdemes, kb 10 éves cuccokról beszélünk.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2044) djculture válasza proci985 (#2043) üzenetére


djculture
félisten

Hát én nekem legutóbb egy plc-t szabályzó gépbe kellett vennem sd ramot, ott nem fogja szerintem senki se leselejtezni mikor a rajta lévő szoftver alsó hangon 50 millió és egy nyavaja p3 833-as pc-n található. Egy egész kórházat lát el a plc, a műtők kezelők klimáit ... Ez meg jellemző renegeteg ilyen van még működésben, nem kell nagy számitási teljesítmény ezekhez csak a szabályzó szoftver letudja kérdezni az érzékelőket rs232-n és lehessen állitani ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#2045) proci985 válasza djculture (#2044) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ok, persze, de az a géphez jellemzően nem tétel. ugyanez a helyzet az EGAs monitorokkal, amik meg CNC gépekhez kellenek néha.

otthoni felhasználásra viszont szerintem már nagyon nincs értelme ilyen gépeket tákolni, hacsak nem hobbiról (retro benchelés) van szó.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2046) djculture válasza proci985 (#2045) üzenetére


djculture
félisten

Mondjuk internetre letöltőgépnek jól jönnek ezek. Egyet én is szerezni akarok majd ha lesz rá felesleges kessem, régen volt egy csak kölcsön adtam le is kukázták. p3 1000mhz integrált vga-val bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#2047) Traxx válasza djculture (#2044) üzenetére


Traxx
őstag

Van hegesztő robotunk a cégnél, talán 32 Mb-os, vagy 64-es a legnagyobb memóriakártya (CF), amit kezelni tud. Szerinted ilyet mekkora eséllyel kapnánk, ha elszállna? :U

Egyébként dolgozik kórházban ismerős, és tudom, hogy ott pont ugyanez a helyzet, amit felvázoltál. Spéci programok a gépen, néha célhardveren, és csak az újratelepítés milliókba kerülne...

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#2048) djculture válasza Traxx (#2047) üzenetére


djculture
félisten

Vettem már olyat is egyszer szintén valami matuzsálembe ebay szerencsére még újak is vannak :
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2049) gban válasza djculture (#2048) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem is van egy 8 megásom, apám fényképezőjéhez adták anno, de vetünk hozzá egy 128-ast jópár ezresért.
A 8 megás itt figyel a gépem kártyaolvasójában, kihúzva, rajta gyorsindításhoz egy dos, meg egy dosos hdsentinel, ha sok vinyót kell hirtelen megnézni, sok újraindítással, jól jön az, meg erre simán elég is.

Postázást nem vállalok.

(#2050) csibe1 válasza Traxx (#2047) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor gondolom le lett ghostolva a rendszer, ha már ilyen occsóért telepítenék újra.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.