Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73801) Ciccuka válasza koby11h (#73800) üzenetére


Ciccuka
veterán

Régen az volt a rend. Nagyon zavaró tud lenni ez sokaknak.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73802) BiP válasza koby11h (#73797) üzenetére


BiP
nagyúr

Gondolt a londoni magyarokra is. A glettelés, festés a fedőmunka (pun intended), és visz ki nekik túró rudit, téliszalámit, pirospaprikát :)

(#73803) kenwood válasza koby11h (#73800) üzenetére


kenwood
veterán

Az a viccces az ilyen egyforintos hirdetesekben, hogy er mondjuk 20kt a termek,rairsz 18-at,es elhajt a francba, mert 20-ert is kizart.
Pontosan tudja,mennyit er, csak nincs pofaja kiirni az arat,mert tobbet akar erte.

Ezt olyan szepen megfogalmaztam,hogy el kene kuldeni az osszes ilyen hirdetonek privatban :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73804) hcl válasza Ciccuka (#73798) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Paff. Nem volt jó, de ótvar sem.

@berek21 : Szólj neki, hogy az illegális :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#73805) Cs1csó válasza koby11h (#73800) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt én is büntetném de nyugi ezt is kijátsza: van egy kép egy tök jó bicikliról oda van írva hogy 15k rámegyek és a bicikli 60k ellenben a többi lom ami már csak a leírásban szerepel kapható 15k-ért.
Az a baj, hogy még azzal sincsenek tisztában, hogy mi az "irányár" vs. "fix ár" közötti különbség.
De ebben az a jó, hogy ha ezt az eladó és a vevő is tudja, akkor pl. meghirdet valamit 28-29k-ért és irányárként adja meg akkor az mondjuk 25k-ban elvihető, ha érte jön, stb.

(#73806) szebe válasza Ciccuka (#73795) üzenetére


szebe
őstag

Meg amikor a kategóriájában elég kedvező áron ott legy lapos, a mágikus hívószavakkal (SSD, sok ram, stb)
Rákattintasz, a legalapabb fapad hw-re vonatkozik az ár, +ram x ezer, ssd y ezer, mire használhatóvá (vagy a hirdetés szövegét takaró konfiggá) válik, addigra drágább, mint amit alapból ezekkel hirdetnek.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#73807) hcl válasza Cs1csó (#73805) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt még ebay-en is csinálják :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#73808) koby11h válasza kenwood (#73803) üzenetére


koby11h
aktív tag

Igen, én is elkezdtem leírni, de nem tudtam jól megfogalmazni.

Sokan vannak úgy, hogy nem merik felrakni 10000-ért mert "mindennek megy fel az ára", a sz@rnak is, akkor Ő nehogy már felrakja 10000-ért közben meg megvenné valaki 12000-ért is, az nem jó úgy!

De ez van mindenhol... vga, ingatlan, minőségibb szerszám.
A szomszéd azt a szart 15 misiért árulja?, akkor az enyém 19! De így az utca végére a 3 szobás szigeteletlen, csak belülről felújított, alap nélküli putri (mert az volt, csak belülről felújították, de attól pl. a tetőgerenda ugyan az a 100 éves szar és az alap is hiányzik...) 41,5 millió egy 400m2-es telken. Ennyiért meg van az a ház újban is 290m2-es telken. Haverék most vették, és ég és föld a kettő közötti különbség. És az eladó sosem értené meg...
Magunknak csináljuk aztán csodálkozunk hogy lyukas zoknira sem telik lassan...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73809) hcl válasza koby11h (#73808) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hehe. Van, aki hirdetni szereti, és van, aki eladja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73810) kenwood válasza szebe (#73806) üzenetére


kenwood
veterán

Szerintem ezzel nincsen semmi gond.
Minek fizessem ki a 256-os ssdt,ha 512est,vagy 1terast akarok bele?
Minek fizessem ki a 2x4 gb ramot,ha 2x8-at akarok ?
Sokan arra szurnek a vevok kozul,igy senki nem lesz olyan hulye,hogy magasabb arat irjon be,mint amennyiert a legrosszabb kiepitesben elviheto a gep.
Ebben nincsen semmi csalas,atveres,meg csak nem is felrevezeto.
A megoldas az lenne, ha lehetne arnal intervallumot is jelolni,de a hardverapron ilyen opcio nincs.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73811) Cs1csó válasza hcl (#73807) üzenetére


Cs1csó
félisten

Butaság, szerintem hosszú távon - hangsúlyozom, hosszú távon - kifizetődőbb a korrektség, a trükközés hiánya.

(#73812) hcl válasza Cs1csó (#73811) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Persze. Ezért érdemesebb kiírni egy árat, ami nem túl magas. Ha tutira akarsz menni, akkor alacsonyabbat, mint a többi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73813) Migráns válasza ontheground (#73791) üzenetére


Migráns
csendes tag

Dehogy vannak vakáción!
Gőzerővel dolgoznak jelenleg is, de a te törölt hirdetésed óta sokat változott a világ. Most ott tartunk, hogy hirdetésben immár mindent lehet - és mindennek az ellenkezőjét is.
De csak hirdetésben!
Viszont, ha véletlenül hozzászólnál valamihez - ne adj' Isten valamiféle kritikára vetemednél, vagy (urambocsá) poénkodnál - akkor megnézheted magad! Akkor kapsz a pofádra rendesen, ugyanis a hozzászólás gyakorlatilag tilos.
Múltkoriban hirdetésében azt írta az egyik atomfizikus: "Posta előre utálás után! "
Hozzászólásban elsütöttem a poént, hogy így 50+ koromra már régen előre utálok mindenkit, tehát nyugodtan küldheti a cuccot........ Öt nap fék! :Y

Egy rossz - persze szerintem jó - poénért öt nap tiltás. Erre még az áldott emlékű Aczél Gyuri bácsi is elégedetten, elismerően csettintett volna!

De legszebb az, hogy a szóban forgó hirdetés alatt volt az árat vitató hozzászólás is, ami itt újabban a bűnök bűne. Viszont az a hsz. - ebben az esetben - nem szúrta a szemét senkinek sem.
Felmerül a kérdés: lehet, hogy pofára megy a dolog? :F

Szóval robog a meló ezerrel, csak nem könnyű azt a rengeteg mércét egyszerre alkalmazni......

[ Szerkesztve ]

(#73814) szebe válasza kenwood (#73810) üzenetére


szebe
őstag

Akkor csak engem zavar. Ez van.

Az intervallumos keresés tényleg hiányzik.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#73815) nullpoint válasza Migráns (#73813) üzenetére


nullpoint
senior tag

Sose keresd itt a korrektséget a moderálásnál. Amilyen lábbal kelt fel az adott admin, olyan lesz a moderáció. Ez már többször bizonyítást nyert, szóval ne foglalkozz vele. ;)

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#73816) TeeBee73 válasza koby11h (#73800) üzenetére


TeeBee73
addikt

Hülye egy IP cím.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#73817) nullpoint válasza TeeBee73 (#73816) üzenetére


nullpoint
senior tag

:C :DD Ez jó volt.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#73818) ontheground válasza Migráns (#73813) üzenetére


ontheground
tag

Jól be lehetett savanyodva az a moderátor, mert még én is elmosolyodtam. :DD
Azt a poént muszáj volt lelőni, magam is így tettem volna.
Lehet csak mellé nyomott az "üzletrontást" akarta moderálni. Vagy valakinek a valakije volt.
A csalós topik is hogy eltűnt, de kár volt felhoznom, mert azt már kiveséztétek itt, anno el is olvastam a reakciókat. Szőnyeg felhajt, kosz bedob, szőnyeg lehajt :)

(#73819) Migráns válasza nullpoint (#73815) üzenetére


Migráns
csendes tag

Szó sincs róla!

Mindössze ontheground kollégával beszélgettem erről-arról.
Kihallatszott????
:Y

(#73820) Migráns válasza ontheground (#73818) üzenetére


Migráns
csendes tag

:R

(#73821) nullpoint válasza ontheground (#73818) üzenetére


nullpoint
senior tag

Az azé' van mee' gdpr. Bár már szinte mindenre rámondják amivel nincs kedvük foglalkozni hogy gdpr. :D

Ügyfélnek is el kellene lőni egyszer hogy most nincs kedvem teljesíteni a szerződésben foglaltakat mert: GDPR. :D :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#73822) nullpoint válasza Migráns (#73819) üzenetére


nullpoint
senior tag

Hogy milyen szobabicikli? :Y

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#73823) envagyok válasza Migráns (#73813) üzenetére


envagyok
veterán

Már én se merek hirdetés alá írni.
Nem éri meg a kockázatot :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73824) Migráns válasza envagyok (#73823) üzenetére


Migráns
csendes tag

Mi van? Már nem szeretsz veszélyesen élni??
Megöregedtél???

Persze, lassan én is így vagyok a dologgal: a késleltetett kézi nyitású ejtőernyőzés még belefér, és a szerb-horvát határ menti aknakeresés sem okoz egyelőre különösebb szívdobogást. Szabadidőmben szívesen kubikolok Csernobilban, a Fővárosi Állat- és Növénykertben pedig én vagyok a farkasokkal táncoló. ( Tehát nem a táncosokkal farkaló! )
De egy igazi, csili-vili RGB-s, korrekt módon túlárazott, 6.genes gamer PC hirdetés alá bármit is firtató hozzászólást írni?
Na, azt már nem és nem!

Attól már én is összefosom a bokám!

(#73825) envagyok válasza Migráns (#73824) üzenetére


envagyok
veterán

Pedig lenne mit.
Már nem az a ritka, amikor valami őrültmód túlárazott, a boltinál drágábban árult cucc kerül fel apróra, hanem amikor korrekten az új ár alatt hirdet az eladó.
120as ssd-k 5-8000ft-ért 6000 körül van új
240es dettó új ár felett
Gtx1050ti videókártyák 50 körül, amiket 4 éve 45 körül vettek
6.-7. Genes i7 procik a jelenlegi hasonló teljesítményű i3-10100 új árának 2-3×-osáért
300000-es videókártyák a bolti ár felett.
Ramokról ne is beszéljünk. Használva tesztelve szeretve bolti új áron van 99%-ban itt a használt
Komolyan már csak azért pörgetem végig néha a hardveraprót, hogy könnyesre röhögjem magamat.
És viszket a kezem hogy beírjam kommentbe, hogy bocs tesó, de mivel tud többet ez mint a boltban újan 10000ft-al olcsóbban kapható motyó? :F
Hétvégén összefutottam egy környékbeli hardveres csókával, őt konkrétan letiltottàk hosszabb időre, mert egy "gamer" gépes hirdetés alá belinkelte tételenként, hogy az Alzából olcsóbb az új, mint a szívvel lélekkel összerakott használt.
Én eddig úgy tudtam, hogy a hardver értékét nézve az egyik legjobban avuló termék a világon.
De most megvilágosodtam: befektetés

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73826) Gyuri27 válasza envagyok (#73823) üzenetére


Gyuri27
félisten

"De hát minek ment oda?" Pont ezért van ez a topik, hogy ne az apróban partizánkodjunk és bannoltassuk magunkat. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#73827) hcl válasza ontheground (#73818) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A csalós azért tűnt el, mert gondolom nem akartak a hatóságokkal szórakozni, meg pár csaló tuti perelt. Ezek tippek, de gondolj bele, mennyi hülyével kellhet küzdeni ilyen esetekben.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73828) koby11h


koby11h
aktív tag

"Használt, működő LGA1155 mATX alaplapot vennék." Ár 15000 Ft
Ilyet adtam el pár hónapja 8000-ért, GB, 2 DIMM, hátlappal, sata kábellel szép állapotban... most komolyan NE MÁR.
Legközelebb felrakom 1 Ft-ért és lehet licitálni!!! :O
Egy Asus Prime H310M-R R2.0 12000 Ft!!! És mekkora különbség... és ez csak az első 15000 alatti hirdetés volt. És nem mondja már hogy nem érné meg a ram-ot és procit is cserélni.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73829) hcl válasza koby11h (#73828) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vaterán lehet 1Ft-ról... Amikor egyszer kipróbáltam, 1Ft-ért le is ütötték a cuccot -> azóta fix árazok :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#73830) balinlin válasza hcl (#73829) üzenetére


balinlin
senior tag

azzal is ment a trükközés:ha nem ment fel az ár, akkor törölte a hirdetést, vagy egy haver licitált rá.
Újabban el is kerülöm a vaterát, pedig régebben első sorban ott hirdettem.

(#73831) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#73832) DJGABI válasza berek21 (#73831) üzenetére


DJGABI
addikt

"kinek mire kell" akart az lenni, csak egyszerűbb volt a hirdetés feladása gombra nyomni :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#73833) koby11h válasza hcl (#73829) üzenetére


koby11h
aktív tag

10-11 éve nem vaterázom, volt egy kis összezördülés. Azóta is kapom az ajánlatokat, hogy régen hirdettem... de nem hatnak meg.
Egyébként is minden hirdetésemet árral rakom fel. Sokáig is tart mire kitalálom mit mennyiért :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73834) hcl válasza balinlin (#73830) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én csak azt hirdetem ott, ami abszolút eladhatatlan, és bagóért megy; nem kell vele foglalkozni, magától megújul, paff.:D

@koby11h : Az tuti hogy van bajuk rendesen.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73835) berek21 válasza DJGABI (#73832) üzenetére


berek21
senior tag

Azért vannak olyanok is, akik előbb-utóbb kiizzadják magukból a majdnem helyes kérdést. :D

LG Velvet eladó!

(#73836) Trailblazer válasza hcl (#73827) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem tűnt el a csalós, ideiglenesen szünetel. A hivatalos duma az volt, hogy átvariálják a rendszert. Kérdés, hogy ehhez miért kell ennyi idő, és hogy miért nem lehet tudni az átlag fórumozónak a progressről...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#73837) Trailblazer válasza berek21 (#73835) üzenetére


Trailblazer
addikt

Egyértelműen az autocorrect erőlködését követhetjük figyelemmel. AKA az "AI" küzdelme a magyar nyelvvel. ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#73838) mpo válasza berek21 (#73835) üzenetére


mpo
veterán

A Google elnézést kér és a magyar GDP háromszorosát fizeti ki, amiért az autocorrect elrontja a helyesen írók mondatait.

Ha érted, akkor már elavult.

(#73839) hcl válasza Trailblazer (#73836) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fasza... :S

@mpo : Akkor neki nem kell fizetnük, hiszem amúgy is érthetetlenül írt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#73840) balinlin válasza mpo (#73838) üzenetére


balinlin
senior tag

Én inkább minden eszközömön kikapcsolom eme csodás funkciót. Lehet más nyelven korrektebb, de a magyar nem a barátja.
Persze van aki azt se tudja, hogy ki lehet kapcsolni és hogy hol.

(#73841) envagyok válasza koby11h (#73828) üzenetére


envagyok
veterán

Hardverapro orákuluma küldött is egy hirdetést, rögtön kiderült miért 15k-ért akar az ember venni:
"MSI H97 PC Mate LGA1150 alaplap (Hibátlan állapotban) Dobozos ..." 17K Fix ár!!!
Ma reggel hirdetve...
Lehet el is viszik ma. ;]
Nem értem, még ha vmi Z-s csúcs lap lenne.
Ennyire nehéz áttérni egy új rendszerre??
Jó, mondjuk a 4. Generációs i5 kb ryzen 3 3200 teljesítmény, 15000es lappal is kijön 10000es i5-el 25k-ból, ezt ryzenből használtan nem oldod meg.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73842) kenwood válasza balinlin (#73840) üzenetére


kenwood
veterán

Mivel a rag a szo vegen van, a magyar nyelvre teljesen hasznalhatatlan a T9.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73843) Trailblazer válasza balinlin (#73840) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én is kikapcsolom. Rendszerint az az első, amikor mélyreható változás történik mobilfronton. :K

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#73844) aprokaroka87 válasza Trailblazer (#73837) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tehát ez tulajdonképpen az auto incorrect funkció? :)

(#73845) DJGABI válasza envagyok (#73841) üzenetére


DJGABI
addikt

Hát nem tom, jó lesz az r3 1200-nak is [link] ez a Pentium Gold kb hozza a teljesítményét. De ja, 25k vs ~40k, csak épp utóbbi 0 km-es, meg lehet azért fejleszteni, nem egy 7 éves platform :DDD De ezeket nem éri meg külön összevadászni, 30-ért komplett brand gépet kapsz [link]

Érdekes ez az alaplap téma, amikor én kerestem volna, bármilyen socket is volt, sose került 10k-nál kevesebbe... Ami igen: az hálókártya, dimm slot, ilyen-olyan hibás....

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#73846) envagyok válasza DJGABI (#73845) üzenetére


envagyok
veterán

Az a brand gép az S-es procival elég gáz sztori, hiába i5, gyenge lassú.
Az i5-4590 pedig hidd el felér egy ryzen 3 3200-al:
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73847) koby11h válasza envagyok (#73841) üzenetére


koby11h
aktív tag

Van még egy itthon egy Gigabyte GA-H81M-S1 + i3-4150 + 4GB. Amolyan családi/ismerősi vésztartalék - volt már jó párszor kölcsönadva.
Ha ilyen árak vannak lehet felrakom akkor én is 20-ért, vagy inkább 25-ért... eh legyen 30k! mert alaposan le van tesztelve :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73848) tope válasza envagyok (#73825) üzenetére


tope
addikt

AZ SSD-ket már én is nézem egy ideje (nem normális egyik-másik úgy finoman), de most hirdetek 1 gépet 10.000-ért, és ok, igaz Marketplacen, de kisebb teljesítményű gép felrakva 20-ért, hát jó van, gondolkodom lassan én is, hogy túl occón adom.

(#73849) kenwood


kenwood
veterán

Egyebkent sokan nincsenek tisztaban ezeknek a regi gepeknek az erejevel.
Abbol indulnak ki,hogy generacionkent max 10% volt az ipc novekedes.
Ez valahol igaz is,csak ugye a masodik-negyedik generacio ota volt mar 6-8 masik.
A fo gond azonban nem ez, hanem a regebbi igpk gyalazatos teljesitmenye, kulonbozo video codecekek hianya a regi procikbol.

Ki kell jelenteni,hogy a haswell 2021-ben mar KEVES A NETEZESRE.
Jo,nyilvan ez igy eros, hiszen barmit betoltesz rajta,de ha kompromisszumok nelkul szeretnel bongeszni, akkor bizony minden ddr3 platform halott.
Most valtottam haswell+ 8 gb ddr3rol egy i5-6500 es 16 gb ddr4 kombora.
Amikor a chromeban 8-10 ablak nyitva van, akkor a haswell a valtasok kozott gondolkodik egy picit.
Egy youtube videot full screenbol kicsibe,vagy vissza neha 1.5-2 masodperc alatt tud csak "atrajzolni", mig a skylakenel ez instant megtortenik.
A tobbseg szamara ezek a kis lagok,delayek belefernek, nekik eleg leheteljesen elfogadhatatlanok, igy en alkalmatlannak tartom a netezesre.
A fo gond szerintem nem is a proci,hanem az igp. Ha van melle GTX-7XX vagy fiatalabb vga, akkor egy fokkal azert jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73850) koby11h válasza kenwood (#73849) üzenetére


koby11h
aktív tag

A Haswell i3 mostanra kb. nagyigép. Ott még elmegy, mert Ők 1 oldallal elvannak - link, vissza, link, vissza, link....

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.