Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73601) aprokaroka87 válasza berek21 (#73600) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tehát ha jól de kódolom, akkor a hang most lett benne felújítva? :)

(#73602) TeeBee73 válasza aprokaroka87 (#73601) üzenetére


TeeBee73
addikt

MOSFET lett cserélve. Vagymi'.
De legalább lejácca' az AGFA együttes zenéjit'? :))

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#73603) Top cat válasza hcl (#73596) üzenetére


Top cat
őstag

ElektroBOOM tudja hogyan ráz az áram. :D

Mit össze kínlódnak Linus-al, hogy kinyírják a RAM-ot.

(#73604) Ciccuka válasza hcl (#73596) üzenetére


Ciccuka
veterán

Én most két gépet néztem meg és a bekapcsológombjával való kikapcsolást követően is marad feszültség a rendszerben. Tehát ha kikapcsolom a bekapcsológombjával és a hosszabbítóját is kinyomom, majd utána ismét a bekapcsológombbal próbálom bekapcsolni, akkor egy kis időre felvillan a visszajelző lámpája (1 másodpercre) és az optikai meghajtó is hangot ad. Egyik egy brand HP gép a másik egy VX450W tápegységgel szerelt régebbi gép.

Az az érdekes, hogy ez a kb. kb. 13 éves gép (Phenom II) még mindig használható kategória. Megbontva se volt nagyon, csak évente egyszer tisztításra (2 éve az is elmaradt már, azóta ritkán azért, de pár anomáliát ad), SSD és GTX1060 került bele csökkentve a lemaradását. Ami azt illeti az elmúlt másfél évtizedben lassult a fejlődés. Netezni bőven lehet egy Core2Quad gépen is még mindig (4GB memória és egy mai SSD kell bele pusztán).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73605) sh4d0w válasza Cs1csó (#73587) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A gumikesztyű pont nem. Végighúzod a gumikesztyűs kezed pl. egy pvc borítású asztalon, több, mint 300V-os feszültség keletkezhet, amivel agyon is vágod az áramköröket.

https://www.coreinfinity.tech

(#73606) hcl válasza Ciccuka (#73599) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az még a 80-as évek FET-jeinek és IC-inek volt szokása, hogy kézzel megtapizva átütöttek (kibír mondjuk 250V, 4A-t, de a statikust azt nem, LOL). Manapság már csak azért is minden védett ilyesmi ellen (az alkatrészek is), mert nagyon nem érné meg az a selejtarány, amit produkálnának.
Még gyárban is, ahol ugye minden ilyesmi előírás volt, frankón fogdoztuk a termékeket kézzel (hát még a PC alkatrészeket, amikkel a termelés ment, mivel arra nem volt előírás), ha nem volt a közelben quality-s; gyak olyan nem volt, hogy ESD probléma lett volna (mármint amit nem a mérnökök fogtak rá, hogy ESD, mert már nem tudtak mit mondani).

Ha meg számítógépalkatrészeket pakolgatsz össze otthon, akkor bőven elég, ha nem vagy feltöltődve, de abból sem szokott gond lenni, ha fel vagy. Ugyan nem szerelek nagyüzemben, de itthon még sosem volt rajtam ESD kesztyű gépszereléshez. A radiátor, vagy más földelt cucc megfogása persze nem tesz rosszat.

"A gép se legyen csatlakoztatva áramforráshoz. "
Ha földelt konnektoron van, akkor bedugva is lehet (csak ne nyúlkálj a tápba).
Úgyis a föld felé fogsz kisülni.
Rosszabb napokon a cégnél állandóan feltöltődök (ez nem elektronikai gyár, laminált padló van), és állandóan a gépeket csapkodom szikrákkal. Semmi nem történt, mivel a földelésre sülsz ki.

"Tehát ha kikapcsolom a bekapcsológombjával és a hosszabbítóját is kinyomom, majd utána ismét a bekapcsológombbal próbálom bekapcsolni, akkor egy kis időre felvillan a visszajelző lámpája (1 másodpercre)"
Jaja, az a maradék fesz a kimeneti pufferekben. De az nagyjából 0 ám, veszélye nincs. (Meg ugye a tápot sem szeded szét gyakran - azért nem is írtam még tápjavításról, mert hiába írod oda, hogy mire figyeljen, nem fog.)

@berek21 : Kívülről lehet szabályozni, azt még értem.

@Top Cat : Amikor először láttuk a videóit kollegákkal, vinnyogva röhögtünk napokig :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73607) TeeBee73 válasza sh4d0w (#73605) üzenetére


TeeBee73
addikt

A cérnakesztyű is szépen gyűjti a statikus feszkót.
A macska és a kutya is tud rázni. Nem a Rock&Roll-ra gondolok.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#73608) norbert1998 válasza Ciccuka (#73599) üzenetére


norbert1998
veterán

Linusék csináltak pár hete erről videót ElectroBOOM-mal. Ha nem közvetlen a az ESD töltőről, hanem magukon keresztül sötügették a gépeket, nem mentek tönkre, pedig próbálták bőszen. Ettől függetlenül mindkettő tett már tönkre ténylegesen magukról átpattanó ESD-vel eszközt.

Én semmi ilyet nem használok, sőt, ha nincs hiba, csak hardvercsere, az áramot se nyomom le, csak kikapcsolom a gépet.

Daamn, megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

(#73609) Cs1csó válasza sh4d0w (#73605) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

Akkor valahogy úgy mint azokban a rabszolgaüzemekben ahol "ki vannak kötve" "földelve" az emberek valami fém karikával.

Azért - is - kérdeztem, mert a tápegységem ventilátora hideg indítás után kerreg egy ideig után nincs gond de kicserélném. Ahogy néztem annyi a trükk, hogy itt egy 3 PIN-es venti kell de csak 2 vezetéket köt be az ember és néztem erről videót nem bonyolult kell esetleg forrasztani vagy vezetéket sodorni zsugorcsövezni stb. megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#73610) opr válasza TeeBee73 (#73598) üzenetére


opr
veterán

Lem meg Asimov azert eleg alapveto olvasmanyok, szerintem aki a sci-fit szereti, az mindkettotol olvasott kb mindent, amit be tudott szerezni (ha meg nem, akkor hajra-hajra, zsenialis mind). Asimov es Lem eseten raadasul volt az a gyujtemenyes kiadas, szep nagy kemenykotesu konyvek, amikben szinte minden sci-fi temaju, valamirevalo konyv/novella benne volt a ket nagytol. :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#73611) Synthwave válasza berek21 (#73600) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hogy ezek hogy a bánatba járták ki az általános iskolát, azt egyszerűen felfogni nem tudom...

Vagy 16 évesen búcsú a 3. osztálynak (nem, már egy 8 évest sem engednék fel harmadikba ilyen helyesírással), és hajrá nagyvilág?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73612) Csupingo válasza berek21 (#73600) üzenetére


Csupingo
veterán

Valaki le tudná fordítani, hogy milyen baja maradt felújítás után?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#73613) solena válasza Cs1csó (#73609) üzenetére


solena
tag

Csak olajozd meg, nem bonyolult. Egy csepp műszerolaj az egész:)

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#73614) aprokaroka87 válasza Synthwave (#73611) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Katonásan.. :)

(#73615) TeeBee73 válasza Synthwave (#73611) üzenetére


TeeBee73
addikt

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#73616) koby11h válasza opr (#73610) üzenetére


koby11h
aktív tag

Arthur C. Clarke-et is hozzátenném mint alapot, meg még vagy 100 írót pl. Zsoldos, Mónus, Bogáti, Szélesi, Fonyódi, Nemes, Herbert, Harrison, Card, Moorcock...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73617) opr válasza koby11h (#73616) üzenetére


opr
veterán

:K :K :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#73618) norbert1998 válasza Synthwave (#73611) üzenetére


norbert1998
veterán

Megverték a tanárt :F

(#73619) opr válasza Synthwave (#73611) üzenetére


opr
veterán

Ugy, hogy tanarkent az az egyenlet, hogy ha megbuktatod, nyersz vele meg egy evet.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#73620) TeeBee73 válasza koby11h (#73616) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ha már Moorcock, akkor Cadwell is legyen említve. :)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#73621) Cs1csó válasza solena (#73613) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt még kipróbálom

(#73622) TaaT válasza TeeBee73 (#73615) üzenetére


TaaT
veterán

Hmm, ismerősek ezek a bútorok. :D

Give them hell Ukraine!

(#73623) koby11h válasza TeeBee73 (#73620) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nemes = Nemes István / John Caldwell! Sosem hagynám ki!
Vagy Clyde? Tőle mondjuk nem olvastam emlékeim szerint semmit. Jah, Ő illusztrátor, bocs.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73624) solena válasza Cs1csó (#73621) üzenetére


solena
tag

Nem bonyolult, és hatásos, csak arra kell figyelni, hogy kizárólag a csapágyházba jusson olaj, és visszazárás előtt azért pörgesd át párszor a ventit, hogy az olaj bemozogja magát:)

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#73625) hcl válasza TeeBee73 (#73607) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"A cérnakesztyű is szépen gyűjti a statikus feszkót."
Emez tuti nem, ESD-s :)

@csicso82 : "Akkor valahogy úgy mint azokban a rabszolgaüzemekben ahol "ki vannak kötve" "földelve" az emberek valami fém karikával."
ESD csuklópánt, és az asztalokon elhelyezett földelőpontokra vannak bekötve. Nem azért mert rabszolgák, hanem mert ESD előírás. Gyak. minden elektronikai gyárban kötelező.

Ventilátort olajozni is tudod
BTW miért kéne 3 vezetékes venti? 2 vezetékes is megteszi, csak a + - -t használja.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73626) Aljasvip válasza Ciccuka (#73604) üzenetére


Aljasvip
senior tag

És erre mondok egy csavart: a divatos LED/RGB-s hardvereket az áramról való lecsatlakoztatás után a LED-ek még egy ideig világítanak, amíg az utolsó elektron is el nem hagyja a hardvert.
Hasznos hát az RGB? Na ugye! ;]

Én kb 15 éve szerelek gépeket saját vagy rokon részre, de még sosem volt ESD problémám. Amiket írtál, azok jó tippek, én is tartottam magam ezekhez. Nehezítő körülmény lehet a padlószőnyeg (instant porallergia és ESD kockázat), ha még használ olyat valaki.

Extra: ha tápkábel bedugva marad, csak áramtalanítod a gépet, akkor ott a védett föld a gépházon, nem?

(#73627) Astroboy válasza Aljasvip (#73626) üzenetére


Astroboy
őstag

Földed nonstop van onnantól, hogy összekötöd. ;)

(#73628) hcl válasza Aljasvip (#73626) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pufferkondenzátor, gondolta Stirlitz. :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#73629) Synthwave válasza opr (#73619) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szomorú az a tanár, aki eszerint osztályoz. Pályát tévesztett.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73630) qnadam válasza hcl (#73625) üzenetére


qnadam
veterán

ESD előírás. Gyak. minden elektronikai gyárban kötelező.

forgattam az egyik nagy elektronikai gyártónak safety videót, amit a vendégeknek kell végignézniük belépés előtt, abban még esd mérés is van külön.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73631) hcl válasza qnadam (#73630) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja. Mondjuk olyat még nem láttam, hogy amikor megtapizod a tesztert, ne lett volna jó :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#73632) opr válasza Synthwave (#73629) üzenetére


opr
veterán

Hát, most mi mást csináljon? A másik opció, hogy talán nem késelik meg. Lehet, ha nagy mázlija van, hogy még csak félholtra se verik, simán csak a kezét törik el.
Plusz ugye az is van, hogy alsóban nem buktathat, felsőben meg már minek, addigra mindegy.
Sajnos nem olyan egyszerű kérdés ez, hogy jajj hát az egy szar tanár. Tegyük hozzá az is igaz, hogy általában nem a szakma csúcsa az a tanár, aki ezeken a helyeken találja magát.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#73633) qnadam válasza hcl (#73631) üzenetére


qnadam
veterán

én igen, benne is van a filmben, hogy olyankor mit kell tenni. még komolyan küzdeni se kellett érte :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73634) Aljasvip válasza hcl (#73631) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Lehet te olyan huncut helyen jártál csak eddig, ahol csak dísznek van bekötve, de egy optikai vagy műszeres laborban komolyan szokták venni.
A gyár az más. Volt szerencsém hallani pár sztorit, hogy a szemfüles gyári dolgozó hogyan cselezi ki a rendszert. Ha valami hasznos fejlesztésre fordítaná azt a kreativitást... :DDD

Nálunk a laborba menet is kell mérni, sok ott a drága és érzékeny gép. Volt egyszer, hogy nem dugtam be eléggé cipőre ragasztós csíkot a zokni alá és kifütyült a kis pult, szóval nálunk be van kötve.

(#73635) hcl válasza qnadam (#73633) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja :D

@opr : Itt már minden előfordul. Ismerősök (a tanári asztal mind a két oldaláról) olyanokat mesélnek, hogy a szőr feláll a hátamon, de pl. amikor én tanultam pedagógiát (2000-es évek eleje), akkor még fel sem merült az oktatásban az az amúgy életszerű helyzet, hogy pl. az egész osztály b*ott tanulni, és senki nem tud semmit a dolgozatra, stb.

@Aljasvip : Jó volt az, csak szinte soha nem volt hibás védőfelszerelés.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73636) TeeBee73 válasza hcl (#73628) üzenetére


TeeBee73
addikt

"Ehh, Stirlitz!", gondolta a pufferkondenzátor. ;]

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#73637) Synthwave válasza opr (#73632) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mi az, hogy alsóban nem buktathat?

Funkcionális analfabétákat akarnak kinevelni? Jegyzem, elég jól halad a terv.

Felsőben minek? Hogy ha más nem, legalább a gyerek pofája égjen egy kicsit, hogy 4 évvel idősebb az összes osztálytársánál, mert egy egyszerű összetett mondatot nem tud megfogalmazni, majd leírni hibátlanul az anyanyelvén...

------------------------------------------------------------------------------------------

#73635 hcl:
Lehet, hogy vissza kéne hozni azokat az időket, mikor a tanár jól tarkónb@szhatta a kölyköt, ha az nyegle volt. Na nem baj, nem lesznek olyan kemények, mikor a gyárba se kellenek vagy a hűvösön ülnek...

Mondjuk szülői szinten is komoly, generációs problémák lehetnek (vannak), hogy hagyják így elkanászodni az ivadékaikat. Meg az, hogy nem érzik brutál égőnek, hogy írni-olvasni nem tudnak.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73638) hcl válasza Synthwave (#73637) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem jó módszer. A buktatásnak nem büntetésnek kellene lennie, hanem annyinak, hogy megfelelő tudással menjen tovább az a gyerek. Az sem megoldás, hogy büntetésre használják, meg az sem, hogy nem buktatunk.

Ráadásul az már régen nem égő, hogy nem tudsz valamit. Csak azt lehet elérni az ilyesmivel, hogy a gyerek még elutasítóbb legyen.
Hihetetlenül gáz, hogy errefelé megy a világ.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73639) Synthwave válasza hcl (#73638) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem az a fura, hogy ezek a kölkök javarészt az én generációm DNS lenyomatai, és minket még nagyon nem így neveltek... Mondjuk a szellemi elkényelmesedésben szerintem masszívan benne van a social media meg a folyton online okosszarok miriádjai. Pl. amikor egy óvodás/alsó tagozatos kisgyerek kezében meglátok egy ilyet, legszívesebben felrúgnám a szüleit... Na jó, ez már átnyúlik egy másik témába, és megeshet, hogy a nézőpontom nem lenne túl népszerű, szóval rant off.

Lehet az kéne, hogy jól felpumpálják a bukottság/minimális vagy nem létező lexikális tudás szociális stigmáját. Más az, ha valaki azért bukik, mert tényleg vannak mentális bajok vagy súlyosan diszlexiás/diszgráfiás (bár a reál tantárgyakra ennek nem kéne akkora hatással lennie tudtommal), meg megint más az, ha egy nyegle sz*r a drága, és szerinte rohadtul menő, hogy sötét, mint az éjszaka. Az utóbbira ha még a közértben is ujjal mutogatnának, talán venné a fáradságot, hogy legalább az ábécét megtanulja...

Esetleg komoly pénzbírság (minimum öt nullával, és ne egyessel kezdődjön a szám, a második alkalomnál már kétszeres szorzó stb.) a szülőnek, ha hagyja, hogy ez történjen. ;]

Bázz, tejjesen idegállapautba gyüttem, Máúniká kédvés. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73640) Aljasvip válasza Synthwave (#73639) üzenetére


Aljasvip
senior tag

A vidéki valóság gyakran nem egyezik az ideális világképpel. Téged ezek szerint nem vártak az iskola előtt a tesók, mert beszóttá.
Én azt sem értettem gyerekként, hogy Laci miért 10 éves elsőben, és Karcsi (13-14 lehetett) miért bukott hozzánk harmadikban.
Csupa jó szívű tanáraink voltak, segíteni is akartak, de van akin nem lehet, csak meg kell szabadulni tőle minél hamarabb.

[ Szerkesztve ]

(#73641) Synthwave válasza Aljasvip (#73640) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A városi sem egyezik vele, ideális dolgok leginkább csak elméletben vannak.

A kedves szülejeiktől kéne minél hamarabb megszabadulni inkább, onnantól már tiszta sor... Gazdaságilag, társadalmilag teljesen ellehetetleníteni az ilyet, aztán némi börtönreformmal leönteni a fagyit, ha ez odavezet, hogy megszaporodik a benti népesség. Egy-két generáció alatt megszűnne ez a probléma és nem sokan hullajtanának könnyeket.

Szép álom.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73642) tope válasza Synthwave (#73641) üzenetére


tope
addikt

Hát sajnos egyre többen vannak, szóval valamit lépni kellene, de szavazó bázis!

Inkább rém álom!

(#73643) hcl válasza Synthwave (#73639) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem frankón nem csak a közösségi média van benne. Inkább a nevelés hiányát látom, mert amúgy ugyanúgy nem sokat konyítanak az eszközeikhez, mint a szüleik.
Mondjuk középiskola alatt nem kéne semmilyen okoseszköz semmilyen gyereknek. De ennyi erővel én pl. végigolvastam + PC-n végigjátszottam a gyerekkorom.

" Az utóbbira ha még a közértben is ujjal mutogatnának, talán venné a fáradságot, "
Na, itt a lényeg. A társadalomban nem menő az, ha értelmes vagy. Innentől kezdve próbálhatsz akármit tanítani.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73644) Aljasvip válasza Synthwave (#73641) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Valóban szép álom.
Nekem voltak olyanok is, hogy a városkám bizonyos utcáin egy tankkal kellene átmenni. Fiatalság, bolondság.
Borsod megtanított értékelni dolgokat, amit mások alapnak vesznek. :(

(#73645) envagyok


envagyok
veterán

Nagy a baj a fejekben:)
Helyben:
"i7 - 6700K + MSI z170 gaming m3"
Potom 150000ft
Nem jön ki ennyi dellából egy ryzen 5 5x00x egy normális lappal? De egy i7-10700k is belefér.
Ezek 2x erősebb cuccok, ráadásul újak.
Kezd vicc kategória lenni a hardverapró.
Akinek túl olcsó és modern a bolti új cucc, az itt drágábban megveheti a fele erőset használtan garancia nélkül.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73646) BiP válasza envagyok (#73645) üzenetére


BiP
nagyúr

Azt nem írta oda, hogy ezért az árért hány darab van neki?

Synthwave:
Pl. amikor egy óvodás/alsó tagozatos kisgyerek kezében meglátok egy ilyet, legszívesebben felrúgnám a szüleit... Na jó, ez már átnyúlik egy másik témába, és megeshet, hogy a nézőpontom nem lenne túl népszerű, szóval rant off.
Pedig de egyetértek.
Itthon a 6éves gyerek mesél időnként, hogy miket néznek az ovis csoporttársai. Szerencsére értelmes, és el tudom magyarázni neki, hogy majd x év múlva, mert ez nem neki való.
De pl. rokonságban is 8és6éves gyerekek egy közös tabletet kaptak karácsonyra, mert állandóan a bátyjukat nyaggatták miatta, és a szülők engedtek a nyomásnak. Szerencsére időkorláttal használhatják, szóval ha már így csinálták, legalább ésszel próbálják.
Úgyhogy az én 6évesem is mondta ma, hogy majd ha akkora lesz mint xy (~11éves), majd ő is tabletet kap. Mondtuk neki, hogy nem, nem kapsz. Nekünk sincs, neked sem kell.

(#73647) norbert1998


norbert1998
veterán

(#73648) opr válasza Synthwave (#73637) üzenetére


opr
veterán

Az a baj, hogy ezeknél ez nem úgy jönne le, hogy ég a pofája, hogy négy évvel idősebb, hanem úgy, hogy négy évvel idősebb, tehát ő a legerősebb. Ebből lenne csak az igazán nagy baj. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#73649) koko52 válasza norbert1998 (#73647) üzenetére


koko52
veterán

:C
Most nem találom, egy Mofém csaptelep: -senki ne vegyen ilyet! Rossz méretet rendeltem, használhatatlan!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#73650) KROK640 válasza Ciccuka (#73573) üzenetére


KROK640
veterán

Nos, Zoltánnál sem lepődnék meg ezen. :C

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.