Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72951) norbert1998 válasza Ciccuka (#72948) üzenetére


norbert1998
veterán

Biztos nem a gyerek eladó? :D

(#72952) KROK640 válasza mpo (#72896) üzenetére


KROK640
veterán

Annyi, hogy ugyanabban a csoportban voltunk (sokáig nem is tudtuk). Aztán a való életben, a csoport közreműködése nélkül találkoztunk, összejöttünk. Mindketten elfelejtettünk kilépni a csoportból. Aztán néha benézünk nevetni. Ennyi.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#72953) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ez nem tudom 2018-ban volt -e itt téma:
Jófogás háztól-házig kaland

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#72954) Ciccuka válasza norbert1998 (#72951) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ben10
Ben-Hur

:)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#72955) Chaser válasza hcl (#72950) üzenetére


Chaser
titán

nem jöttem rá mi a jó ebben a boltnak, de igazából ha nekik jó nekünk is jó volt ( : ez a kb egyszeri és megismételhetetlen mese
az egyik 5 eur-os 128-as sandisk extremem még bontatlan, másikat 10k-ért "rátukmáltam" a vevőre aki elvitte a sonyt :d
bökhetett volna bármit, én már böktem, az csak akkor változik ha én átírom
"kemény" szabályaim vannak, de a megbeszélteket tartom, akkor is ha - akár jóval - piaci ár alatt tolok fel valamit, nem sűrűn van, de volt rá már példa

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72956) koby11h válasza Ciccuka (#72953) üzenetére


koby11h
aktív tag

Hasonló volt nekem is, azóta nincs utánvét. Senkinek.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#72957) Ciccuka válasza koby11h (#72956) üzenetére


Ciccuka
veterán

"Legszebb az" amikor visszahozzák, amit elküldtél és még azért is külön fizess pluszban. :(((

2-3x így jársz, ami azt jelenti valójában, hogy amit elküldtél, azt egyszerűen kidobtad a kukába (10k alatt). Ez az érzés természetesen leírhatatlan.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#72958) hcl válasza Ciccuka (#72953) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én ezért akadtam ki azon, hogy nem lehet üzenni a vevőnek. Ki tudja, nem-e fogja lemondani, stb.
Mondjuk nekem helyből gyanús, hogy nem akart előtte kapcsolatfelvenni, mert vagy csak lusta, vagy fullhülye...

Mutogatni való hater díszpinty

(#72959) Ciccuka válasza hcl (#72958) üzenetére


Ciccuka
veterán

Azt se tudod ki akarja elvinni (kiféle, miféle), ha nem ír előtte. Lutri az egész. Jelenteni se lehet a felületen, nem valami kidolgozott valami ez ott, ami azt illeti.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#72960) KROK640 válasza koby11h (#72911) üzenetére


KROK640
veterán

:D
Nem az egyetlen, külföldi hirdetésben, pár napja, de valaki négy darabot keresett...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#72961) KROK640 válasza , (#72916) üzenetére


KROK640
veterán

Eleve mi az, hogy egy éves hardverek (Ryzen 2060X) ára is felfelé megy???
Komolyan nem értem mi folyik itt. Pont, hogy lefelé kéne menjen.
Most vásárolnék gépet, de olyasn lekeserítő a kép, hogy hihetetlen. a VGA-t fel is adtam, csak fél gépe (MOBO+CPU+RAM), de ez sem egyszerű.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#72962) hcl válasza Ciccuka (#72959) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezen puffogtam pár napja :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#72963) Cs1csó válasza KROK640 (#72961) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha nincs kínálat az új kártyákból akkor ez van, és persze még kismillió dolog bejátszik.

(#72964) Chaser válasza KROK640 (#72961) üzenetére


Chaser
titán

csak ma is kitárgyaltuk párszor
helyzet van
de így jó sok vga-t ki tudok próbálni legalább, a fene a scalper pofámat azt ( :
mai gyöngyszerm
ekkora dög vga még nem járt nálam
de legalább fekete-piros design, az innonál értik a hw gyártás alapjait :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72965) KROK640 válasza envagyok (#72936) üzenetére


KROK640
veterán

Az elsőhöz : van ilyen szomszédom. A ház előtt Dodge Challanger, meg új bálna merci, ha a wellness hétvége 5-6 kiló az sem baj, saját kertész ... ugyanakkor 30+ Misi hitel van csak a házon.

Egy másik szomszéd (ott is 3 autó, de házon semmi hitel) 2006ban mentem hozzá gépet javítani. Újratelepítés, meg új RAM, meg CPU pasztázás stb, két délutánt ott töltöttem, mondtam a végén h 40 ezer (Ebből csak a RAM volt majdnem 30 ezres tétel, számlával bizonyítva.). nyelt egy nagyot majd zsebből előhúzta és odaadta. Többet nem hívott (pedig 30 méterre se lakunk egymástól) de legalább rendesen kifizette.
AZ előbbi tuti telesírt volna nekem egy folyómedret, hogy hogy kérhetek ennyit?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#72966) , válasza KROK640 (#72961) üzenetére


,
addikt

Ha az új alkatrészek árai felfele mennek, természetes, hogy a használtak árai is emelkednek.
Emlékszel, amikor nem is olyan rég a RAM-ok ára megduplázódott?
Amit megvettél 20ezerért, az utána már 40ezerbe került a boltokban. Te ha meghirdetted volna a 20ezerért vásárolt RAM-odat, akkor mennyiért hirdetted volna meg? A régi, 20ezres árat vetted volna alapul, vagy az akkori aktuális, 40ezer Ft-os árat?

(#72967) KROK640 válasza , (#72966) üzenetére


KROK640
veterán

Ne is mondd...
Akkor adtam el a 16GB DDR3-ból 8-at, mikor a lehető legalacsonyabb volt az ára, majd kb 1 hét múlva elkezdett emelkedni, és vagy 10 hónap múlva már a dupláját érte ... (aztán januárban szerencsére jó áron vettem vissza a gépbe még 16GB RAMot)

Szóval, persze igen, de valahol szerintem érzi mindenki, hogy ABNORMÁLIS, hogy egy 1 éves hardver drágább most mint megjelenésekor (mikor 2/3-ába vagy felébe kéne kerüljön)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#72968) envagyok válasza , (#72966) üzenetére


envagyok
veterán

Azért aki kicsit benne van a számtech dolgokban, akkor is érzi zsigereiben, hogy valami nincs rendben.
Régen a legnagyobb bukták a hardverek voltak, semminek se esett úgy az ára, pl a másik "pénztemetőnek" az autónak se. Megvettél megjelenéskor egy hardvert, kb fél év múlva már fele volt az új ára, örültél ha harmadáért el tudtad adni.
Most meg?? Nepperek veszik meg a felhasználók elől befektetésnek! Feje tetejére állt a világ.
Az elmúlt 10 évből beollózok pár középkategóriás ph vga tesztből az árakkal kapcsolatban:
Gtx 460 2010:
"a GTX 460 már valóban középkategóriás kártya, de a megjelenést követő árakat (60-65 000 forint) látva még odébb van a középkategória határától, azaz 40-50 000 forintos ártól."

Gtx 660 2012:
"az NVIDIA 65 000 forintos hivatalos kezdőárat szabott meg a most megjelent GeForce GTX 660-nak, ami így elsőre szerintünk kissé magas."

Gtx960 2015
"A GeForce GTX 760-asokat leváltó új GeForce GTX 960-asok hivatalos ára 200 dollár, azaz idehaza (szintén hivatalosan) 70 000 forint, de ettől az egyes gyártók saját kiadásai, jellemzően a tuningos verziók, eltérhetnek – a tesztalany ára például 74 990 forint. Ez egy kicsit sok érte,"

Gtx1060 2016
"A GTX 1060-at árát tekintve jelenleg nem tartjuk a legjobb vételnek, ha pusztán az ár/érték arány lebeg a szemünk előtt. Nagyjából 94 000 forintért vásárolhatjuk meg a boltokba kerülő egyedi változatokat, ha csak az NVIDIA ajánlott fogyasztói árát tekintjük."

És akkor jöjjön az RTX3060Ti:

Aki ezután azt mondja, hogy ez normáis, minden rendben van, az meg is érdemli a 230k-s középkategóriás videókártyát.
Itt nem az a kérdés pl. nálam, hogy meg tudom-e venni, hanem hogy meg akarom-e venni ennyiért...

Idézet 2017-ből a csúcskategóriás gtx1080ti tesztből:
"A ROG Strix OC egyébként a webshopok árlistája szerint pár ezer forinttal olcsóbb (~272 000 forint) az MSI kártyájánál (279 990 forint)"
Gondolom a nem oc-sok kb 30k-val olcsóbbak voltak.
Szóval 3 éve a legerősebb top kártyát megjelenéskor vadiújan vetted annyiért, mint most egy középkategóriást :F

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#72969) Trailblazer válasza envagyok (#72968) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nagyon egyetértek... :K

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#72970) envagyok


envagyok
veterán

Helyben:
"RTX 2060 Super 8GB hibás, garanciával"
100k :Y

Tavaly nyáron új 2060 strixet vettem papírok nélkül 85-ért :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#72971) TeeBee73 válasza envagyok (#72968) üzenetére


TeeBee73
addikt

Vegyük azt is hozzá, a felhasználói igények is nőttek. Ha megnézed, egy 3060Ti előzi az 1080Ti-t, hiába van +3GB az utóbbin. Én inkább úgy mondanám, egy 3060 a felső kat. alja. Középre még egyik oldalról sem érkeztek VGA-k.

MOD: Tavasszal upgradeltem az asztali vasat, de azt is csak azért, mert mindenről lejárt a gari. (Táp, ház, monitor maradt).
(Z97, 4790K+Pure Rock, 2*8GB 1600MHz, R9 390OC, 120GB m.2 helyett B450, 2700X, 2*8GB 3466MHz, ROG Arez Vega56OC, 256GB nvme, Freezer 34 e-Sport, és még egy 512GB-os SATA SSD is belefért a rászánt 120k-s keretbe. Rá egy hónapra kb. 30%-ot drágult minden, ha lehetett kapni.)

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#72972) hcl válasza KROK640 (#72965) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy nincs is gond azzal, ha marha nagy hitele van, ha zsebből kifizetné amúgy. (Ilyenkor már az van, hogy nem a saját pénzedet használod :D ) Na a nagy része nem ilyen :D

@envagyok : 100k egy hibás kártyáért, az tényleg beteg.
Mondjuk ilyen áraknál már tényleg megéri javítani dolgokat, de 100... ha a NYÁK rétegei nem bírták a meleget, az egyből bukó...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#72973) envagyok válasza TeeBee73 (#72971) üzenetére


envagyok
veterán

A GTX 660 is előzi teljesítményben a GTX480-at, sőt még a GTX580-at is, és mégse volt horror áron, pedig a GTX660 2GB volt, a GTX480 1.5GB.
És a GTX660 kb ugyanannyiért ment, mint 2 évvel előtte a GTX460.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#72974) Chaser válasza envagyok (#72968) üzenetére


Chaser
titán

3060 ti egyébként egy új genes 2080s
ha jól rémlik, előző genből 2080ti volt a csúcs, és 2080s a csúcs alatti ( :
efölé jöttek most új kategóriák
2080s-ek legalja is 250e környékén indult, tehát így nézve nem rossz vétel
úgy nézve hogy konkrétan ez a kártya 16x ezer ft volt első körökben már nem annyira jó, de legutóbb már ez is drágább volt
de csak annak annyi aki levadássza
ha a tisztelt nv és amd gyártana eleget akkor nem lenne ilyen probléma, de nem gyártanak
és persze ha a tisztelt bányászok nem a gyárból vásárolnák fel a nagy részét amit nv tud gyártani, az is jó hatással lenne a kínálatra, ami most konvergál a zerohoz
kínálat nincs, kereslet van, árak emelkednek, csak ennyi történik
ha senki nem látna benne businesst akkor annyi történne, hogy 10 emberből kettőnek is jutna talán ufós áron kártya, a maradék 8 meg nem a neppereket qrvaanyázná, hanem a "szerencsés" kettőt ( :

TeeBee73
persze, mert befutott a covid tavasszal ( :
épp előtte vettem a motyókat én is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72975) envagyok válasza Chaser (#72974) üzenetére


envagyok
veterán

Egy jónak mondható kategóriaváltáskor az új középkategória kb olyan erős, mint az első csúcs, persze már középkategóriás áron.
Nem tudom, én több országban nézem a netet, 5 percenként, napi több tucat 3060-70-80 kerül fel, szóval főleg 3080-ból az ára miatt bőven lenne elegendő, ha nem vásárolnák fel.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#72976) Chaser válasza envagyok (#72975) üzenetére


Chaser
titán

3080-ból az ára miatt bőven lenne elegendő, ha nem vásárolnák fel
itt egy paradoxont látok ( :
ha lenne elegendő, nem lenne indok felvásárolni - > nincs elegendő
az nem készlet, hogy a valós igények max 10%-át fedi le
én csak itthon nézem alzát, napi néhányszor, 3080-akat egyáltalán nem nézem, kipróbálásra sem vonz
3060 beugró árai már emelkedtek, 3070-nél is egy-két modell
pl phoenix gs legutóbb 242e volt, gaming x 274e, suprim épp 300e alatt
és utóbbi kettőből több órán keresztül volt, mégis lecsapolták
gb kártyák is voltak 260e fölött, egész nap, kártyából gb-t nem vennék, de lecsapolták azt is, nem aorusok voltak
3090-ekért annyira nem kapkod senki, most is több modell elérhető, már annak aki nem sajnál rájuk 600k+ árat ( :
radeonokból a tragédia is enyhe kifejezés, ahhoz képest az nv "készlet" bődületesen sok volt
kimondva 1-2-3-400 kártya soknak tűnik, több ezer is
de mikor ezekre az igény 1-2-3-4000 embernél van, vagy több tízezernél, akkor már nem sok
és ugye már régi kártyák sincsenek alternatívának
de legalább megoldotta nv és amd is, hogy ne rohaggyon' rájuk az előző gen
ma ufóéknál az egyik legótvarabb gb 1650-et - nem a supert -, 84e-ért ért láttam
és tudod mi a vicc?
egy még van belőle ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72977) envagyok válasza Chaser (#72976) üzenetére


envagyok
veterán

Itt inkább az a paradoxon, és az önbeteljesítő jóslat, hogy hiába van/lesz nagyobb mennyiség, azt megveszik azonnal haszonnal továbbadásra, és ezért nem lesz soha rendes áron.
Össze kellene fogni, és már csak azért se megvenni a neppertől, hogy ne ez legyen a tanulság ebből, hogy mindent meg kell venni továbbadásra, mert akkor mindig ez lesz.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#72978) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Az a hosszabbító ott :Y [link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#72979) koko52 válasza Chaser (#72974) üzenetére


koko52
veterán

Na ne már, még jó hogy a fejlődik valami. Ilyen alapon az első elektoncsöves számítógépek amik mondjuk dollár milliókba kerültek most mennyibe kerülne teljesítmény arányosan?
Eddig is megvoltak a generációk közt a lépcsők, a színt csúszott kb 1-et, de az árak nem 3* lettek drágábbak.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#72980) Gyuri27 válasza envagyok (#72977) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem a nepperrel van a baj. A gyártókkal.
Ha akarnák jutna az usernek. Pl evga tesz ezért. Próbálkozik. Rajtuk kivül senki más. Nekik jobb ha a gyárkapuból raklapról elviszik. Ami kevés meg kijut a többi hiéna (kisker, nagyker, haverok) osztják le. És ha még mindig marad na az a neppereké.
A gyártókat tudnád (és nyilván a láncolatot, disztributor stb, kisker, nagyker) leszopatni. Egy hónapig nem venni semmit. De tényleg semmit. Azt hiszen a fenti láncolatban letérdelnének páran. De a gyártók is megéreznék.
Csak hát ez nem fog menni. Mert emberek hajlandóak dupla, trippla áron megvenni bármit. Mert neki az nagyon kel! És nem érdemli meg?
Nekem meg többünknek ez nem okozna gondod.
Szóval a kedves user ne csodálkozzon ha letérdel, sliccet kigombolja, kinyitja a száját és nyalóka kerül bele. De sajnos a kedves user csodálkozik, hogy a folyamat végén szopik. Nem érti. Csodálkozik. Hiszen ő nem tehet róla. Há nem kapta be. :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#72981) hcl válasza envagyok (#72977) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"már csak azért se megvenni a neppertől"
Ha nem lenne nepper, a bolt is drágán adná. Amennyiért megveszik, közgáz alapismeretek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#72982) koko52 válasza Ciccuka (#72978) üzenetére


koko52
veterán

Ez egy nagy semmi. Én tudok olyat aki 120-al nyomja. El sem jut a kártya a nagykerig. Kínában 1000m2 csarnokokban plafon magasságig vannak az új kártyák AMD és NV vonalon is több tízezer. A gyártók nem is akarnak nagykerekkel meg kisemberekkel foglalkozni mert csak nyűg. Bemegy a kínai vállalkozó, leteszi X millió dollárt és a gyár mellé telepített csarnokba csak át kell hordani. Még csomagolni, tesztelni sem kell. Visszaviszik amelyik szar, viszik helyette a másikat.
Az hogy néha pár darab beesik pár országba azért van, hogy befogják a pofánkat.
Ha ismét lecseng a bányászat ilyen kis embereknél akik 1-100 kártyákkal nyomják, Kínában akkor is tolják tovább mert olcsó az áram. Ha 1000 dollár a BTC akkor is megéri nekik. Csak épp most 28 000! Ezért minden kártya ami 4GB nál nagyobb vétek ha nem dolgozik.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#72983) envagyok válasza koko52 (#72979) üzenetére


envagyok
veterán

Most néztem meg, kb 11 hónappal a bevezetés után vettem gtx960 4gb videókártyát 50k körül 2015. Decemberben.
És nem is a legolcsóbb boltban, helyi kisker.
Akkor volt már nagyon csereérett a HD6850 [link]
Azért 5 év alatt a középkategória ha duplázódik az infláció stb miatt, még az is sok, de itt 5x árakról beszélünk :Y
Én max 120-140 körül vagyok hajlandó adni új 3060ti-ért.
Még ha piros hóemberek potyognak az égből, akkor se.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#72984) koko52 válasza envagyok (#72983) üzenetére


koko52
veterán

Na annyi akkor lesz, ha az ETH nem lesz bányász ható. Ugyanis jelenleg a legjobb MHs/s / kw értékkel rendelkezik, kb mint az 5700xt csak azt már nem gyártják. Úgyhogy 4 évet kell várnod erre az árra.

Ha a világ minden játékosa bojkottálja akkor sem változna az ára, mert minden mennyiségben elviszik a nagyban bányászók.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#72985) mpo válasza koko52 (#72982) üzenetére


mpo
veterán

Ők a bányászok.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#72986) Chaser válasza envagyok (#72977) üzenetére


Chaser
titán

rosszul látod
ok - > okozat
amíg az ok nem szűnik meg, nem változik az okozat sem
az ok akkor fog megszűnni, amikor 168 órából nem 1-2 órát elérhető egy termék, hanem legalább 100-at
neked pedig soha nem lesz újan 3060 ti-d, mert nem lesz annyiért:) max valami mega akciban pár év múlva... ( :
majd a sima 3060, az lesz annyiért
ha beállnak az árak, akkor lesz a legalja 3060ti 160 körül, ahogy volt is már, kivéve ha amd nem hoz mellé egy olyan riválist ami áresést generál, és/vagy ki nem vezeti szépen az nv és kidobja 16gb verzióban
összefogás szép dolog, ott a probléma, hogy nagyságrendekkel nagyobb dolgokban nincs összefogás, majd pont it terméknél lesz, de azért aranyos gondolat

koko52
annyi történt, hogy a túlárazott 2060s fölötti kártyák lekerültek a helyükre, papíron
attól egy 3060 ti az nem alsó kategória, hanem közép teteje kb, vagy felső legalja most nv vonalon

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72987) koko52 válasza mpo (#72985) üzenetére


koko52
veterán

Munkából nem lehet meggzdagodni. (100/1)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#72988) mpo válasza koko52 (#72987) üzenetére


mpo
veterán

Ezt 1975-ben is mondhattad volna, amikor elkezdtem dolgozni. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#72989) koko52 válasza mpo (#72988) üzenetére


koko52
veterán

Még gondolatban sem voltam :DDD
2004 óta dolgozom, de rájöttem, hogy ez a mondás igaz.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#72990) envagyok válasza koko52 (#72984) üzenetére


envagyok
veterán

A bányászat tőzsde, szerencsejáték.
Egyszer volt már csúcson, aztán volt hatalmas bukás is, kb 1, 1.5 éve mindenki szabadult belőle.
Ugyanígy simán lehet hullámvölgy még.
Ráadásul minél többen csinálják, annál kevesebb pénz jut.
Tiszta piramis játék.
És ha az a hatalmas vga mennyiség a piacra kerül, letöri az árakat.
18-ban tudtad, hogy 19-re bedől? Nem.
19-ben tudtad, hogy 20-ra beindul újra? Nem.
Akkor tudod mi lesz 21-ben? Nem :)
De az biztos, hogy minden hirtelen szárnyalást esés követ.
Ethereum:

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#72991) hcl válasza koko52 (#72982) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Így így. Ezeken a farmokon is durván alulfizetett emberek dolgoznak amúgy.

Mutogatni való hater díszpinty

(#72992) mpo válasza koko52 (#72989) üzenetére


mpo
veterán

Akkor 2051-ben mehetsz nyugdíjba, ha így marad?

Ha érted, akkor már elavult.

(#72993) mpo válasza hcl (#72991) üzenetére


mpo
veterán

Az átnevelő táborok mellett gyárak épültek Kínában.
A rabszolga a legolcsóbb munkaerő, erre sokan rájöttek régen.
Érdekes, hogy Kim Jong-un ellen vannak szankciók, Kína ellen meg nem.
Kell a sok occó kínai termék.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#72994) balinlin válasza mpo (#72993) üzenetére


balinlin
senior tag

Elfelejtett a nyugat termelni, lehet ennek még nagy böjtje.

(#72995) , válasza koko52 (#72982) üzenetére


,
addikt

29ezer USD már a bitcoin. Szerintem legkésőbb 1-2 napon belül 30ezer fölött lesz.

(#72996) envagyok válasza koko52 (#72984) üzenetére


envagyok
veterán

Alapigazság, hogy anikor egy jó üzleti lehetőségről már köztudott, hogy mennyire jó üzlet, akkor már késő beszállni, bukni fogsz.
Ez mindig így van.
Holland tulipán párszáz éve, biogiliszta, stb.
Eleve ez a bányászat virtuális hülyeség, semmit nem termel a videókártyád, csak ellenőrző kódokat számol.
Értelmesen gondolkodva egy fillért sem ér az egész, és ha valóban hosszú távú, jó biznisz lenne, itt Mo.-on csak MészárosMészaros csinálhatná, nem az utca embere.
Csodák márpedig nincsenek.
Tudom nehéz ezt elfogadni, elhinni , de ez a szomorú igazság. :D

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#72997) mpo válasza , (#72995) üzenetére


mpo
veterán

Itt az árfolyam egy évre:
[link]

A bitcoinról jut eszembe:
Kéne már egy barátnő, akinek nem jpg a neve.

Ha érted, akkor már elavult.

(#72998) mpo válasza envagyok (#72996) üzenetére


mpo
veterán

Azt sose tudjuk meg, hogy az MVM főnökei mit csinálnak.

Ha érted, akkor már elavult.

(#72999) , válasza envagyok (#72996) üzenetére


,
addikt

Azért ha a BTC grafikonján a kezdőpontot a végponttal összekötjük, legyen szó bármilyen időtartamról is, elég szép emelkedést láthatunk: Link
Nézhetünk akár több éves időtartamot, akár csak 1 évet, fél évet, vagy kevesebbet is. Melyik bank tud ennyi kamatot fizetni a pénzünkért?

(#73000) envagyok válasza , (#72999) üzenetére


envagyok
veterán

2018 csúcstól pl.?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.