Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114001) homerhamm válasza Grg (#113998) üzenetére


homerhamm
addikt

Kitudja,lehet a forgalmiba is Rönó Talia van írva. :)

(Ami nincs. ;])

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#114002) TESCO-Zsömle válasza BiP (#113999) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem az MTA még mindig nem jegyez be külföldi nevet magyarosítás nélkül. Hivatalos ügyintézésnél úgy is kell írni. Civilben meg azt írsz és úgy, amit és ahogy nem szégyellsz, hogy mások látják. Kolompár Szemirámisz Rámszesz így szerepel az anyakönyvben, nem angolosan.

Mikor 30+ évesen volt koléga megkapta végre az állampolgárságot (30+ évesen úgy, hogy anyu magyar, ő meg 6 éves kora óta itthon él) akkor neki gondot jelentett, hogy addig minden okiratán Boykovac Sergei* szerepelt, az állampolgársággal kapott új személyijén meg Bojkovács Szergej*. Mehetett vissza nevet változtatni, mert az úgy olcsóbb és egyszerűbb volt, mint minden mással lekövetni az akadémiát.

* - A nevet nyilván megváltoztattam, az adott jellegzetességek megtartásával persze.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#114003) cidalain válasza BiP (#113999) üzenetére


cidalain
veterán

Csak akkor lehet külföldiesen bejegyezni, ha az egyik szülő legalább külföldi, úgy tudom.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#114004) morcosharcos válasza davenport (#113996) üzenetére


morcosharcos
tag

Nnaaa, le is kérdezték :D Végrehajtás alatti "kiccccccsalád" akar megválni a hivatalosan már lefoglalt vagyonától.

Good catch, good catch!

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#114005) morcosharcos válasza TESCO-Zsömle (#114002) üzenetére


morcosharcos
tag

A magyar közigazgatás jelenleg teljesen alkalmatlan a feladata (állammal kapcsolatos, valamint egyes magánjogi ügyek lebonyolítása egyszerűen, ésszerű időkereteken belül) ellátására, több okból is, de ezekből is kiemelném, hogy totálisan kontraszelektált (kb. 2x-3x annyian dolgoznak benne itthon, mint más fejlettebb, hasonló lélekszámú kis európai országok közigjében), nagyon sokan mivel csókosok, nem is járnak be dolgozni, helyette kamu tanulmányi szerződéssel/ kamu fizetés nélküli szabadsággal (valójában a teljesközeli fizujukat felvéve) BE SEM JÁRNAK a munkahelyükre, nemhogy még dolgoznának is, valamint a világon semmi pénz nem marad egy-egy költségvetési éven az államkasszában érdemi (főleg IT-jellegű) fejlesztésekre. Van egy-egy Magyary- meg KÖFOP-program elvétve, de ezek ritkán gyümölcsözőek, hogy finoman fogalmazzak, jobbára ellopkodják a nyertes vállalkozások a pénzt. Mindez első kézbőli tapasztalat, 2015 végén jöttem el a közigből, dolgoztam pár évet kúrmányhivatalban, pár évet minisztériumnál is.

[ Szerkesztve ]

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#114006) homerhamm


homerhamm
addikt

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#114007) cidalain válasza homerhamm (#114006) üzenetére


cidalain
veterán

az én porszívómat használhatom perzsákkal is, meg nélkülük is.

az utsó az valami Koellyó idézet lehet talán? vagy Galambosudvardy Myrtill ezoterikus tanácsadót tudom még elképzelni

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#114008) homerhamm válasza cidalain (#114007) üzenetére


homerhamm
addikt

Egy jó érzésnél nincs jobb? ;]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#114009) Alusky válasza homerhamm (#114006) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

A jó érzésesnél azért kicsit kifolyt a taknyom. :DD

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#114010) morcosharcos válasza Alusky (#114009) üzenetére


morcosharcos
tag

hádenem sukaréééécsavo?

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#114011) gyulaszu válasza homerhamm (#114008) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Szerintem a két jó érzés az jobb... :R

gyulaszu

(#114012) Trailblazer válasza homerhamm (#114006) üzenetére


Trailblazer
addikt

A "nincsjob" érzést átélem...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#114013) hcl válasza Trailblazer (#114012) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a munkanélküli

Mutogatni való hater díszpinty

(#114014) Alusky válasza hcl (#114013) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

#tudjukmiregondolt

Keselyűnek is két szárnya van.

Bocs. Kesejü.

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#114015) Trailblazer válasza hcl (#114013) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, pont erről van szó.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#114016) cidalain válasza homerhamm (#114008) üzenetére


cidalain
veterán

Hú most olyan jó érzésem van, hogy jó!
Szerdán beszart a gépem, de úgy néz ki menthető.
Néha felvillant a Bios kezdőképernyő logó 2 másodpercre, aztán restart. Táphibára gyanakodtam, leszedtem minden fogyasztót, nem ment. Kivettem a memóriákat, csipogott. Akkor Bios oké, csak táp lehet. Szereztem mára cseretápot, azzal sem ment. Fejvakarás. Mondom jó, cseréljünk procit. Úgy se jó. Már a bekapcsgomb kontaktját is megvizsgáltam, az is jó, nem ragad be. Csak a lap maradt, mint esetleges hibás elem. Mégis Bios hiba lenne? Oké rosszabb nem lehet, 2 chipes UEFI, bootoljunk a backup Bios-ról. De semmi gombnyomásos varázslat nem sikerült, szóval Bios lábak rövidrezárása jött. És siker, a backupról felülírva a Main Bios-t elindult a cucc! Már csak vissza kell cserélni a procit, visszalegózni mindent.
Mondjuk kérdés mitől halt meg. Az utsó hw változtatás egy videokártya install volt 2-3 hete, de ha az nem oké, miért nem jött elő előbb? Mindenesetre egyenlőre VGA nélkül rakom össze holnap. Még a pasztát is meg kell néznem van-e. A csereprocira nem is kentem, annyi van rajta ami a hűtőn maradt...

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#114017) hcl válasza cidalain (#114016) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pf, imádjuk az ilyesmit. A flash chipben az adatok nem szoktak változni.
OK, nyilván van, hogy valamelyik cella töltése leesik, ott átbillen a bit, de mennyire ritka már? És a hiba így utólag fedi, elindul a BIOS a flashből, de miután hibára fut, ott ugye nincs hibakezelés, meghal az egész program. A watchdog újraindítja.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#114018) cidalain válasza hcl (#114017) üzenetére


cidalain
veterán

Ja, ez hardcore szintű javítás volt... :))
Annyi jel volt hogy a speaker cöcörgött. De nem short beep, hanem csak épphogy megrebegett. De erre semmi találat google-ön. Ráadásul az alaplap típuskönyvében már a kimondott beep kódok sincsenek benne, azt is úgy kell összevadászni. A backup Bios boot-ot is persze, még véletlenül sem a Gigabyte oldalán. Aztán a fórumos infóra még ráerősítettem 2 pakisztáni/indiai videóval.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#114019) hcl válasza cidalain (#114018) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem is nagyon lesz ilyen. Ha a BIOS összeborul, akkor általában se kép se hang.

"A backup Bios boot-ot is persze, még véletlenül sem a Gigabyte oldalán."
Na ez gáz.
Gondolom automatikus, ha az első nem indul, de ugye az indult, csak meghalt... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#114020) cidalain válasza hcl (#114019) üzenetére


cidalain
veterán

Már a hardveraprón találtam ugyanolyan alaplapot, hogy ha az jön ki hibásra, akkor legalább plugandplay legyen, ne kelljen rendszertelepítéssel szórakozni :DDD
De talán így nem fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#114021) homerhamm válasza virkir (#113968) üzenetére


homerhamm
addikt

Nekem ezek az új Peugeotok se tetszenek.

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#114022) szebe válasza homerhamm (#114021) üzenetére


szebe
őstag

Szerintem jó a forma, az más kérdés, hogy műszakilag inkább hagyjuk.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#114023) morcosharcos válasza hcl (#114017) üzenetére


morcosharcos
tag

Nekem most volt több ThinkCentre M82 is, amit alaplapi hibával vettünk, és úgy hozogattam vissza az életbe, hogy flasheltem az UEFI-jét BIOS-flasher clip-pel a legújabbra. Aztán rájöttem, hogy nem alaplapi hibás volt ám egyik sem :) BitRot in da flash............ :))

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#114024) hcl válasza morcosharcos (#114023) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:R

Kijött egy jóféle felejtős típussal a Winbond, vagy jó kis kínai w25q64 került rá? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#114025) morcosharcos válasza hcl (#114024) üzenetére


morcosharcos
tag

Jaja, ilyenem van, meg ilyenem :)

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#114026) Alusky


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Volt nálam 7700 Ft 200/100/50 apróban, ez konkrétan a két markom összetéve. Gondolkoztam rajta melyik üzletet tiszteljem meg ennek elköltésével, de végül a kisboltnál maradtam. Hiába kerül 2x annyiba minden, de ott legalább ráérnek megszámolni, mert nincs senki és onnan negyed óra alatt megfordulok. Valahogy nem volt kedvem ezzel a szombat délelőtti csúcsban szórakozni egy Lidlben.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#114027) qnadam válasza Alusky (#114026) üzenetére


qnadam
veterán

volt egy befőttesüvegnyi apróm, amit szépen beleöntöttem a lidlben az önkiszolgáló kasszába. meglepően keveset ért :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114028) cidalain válasza Alusky (#114026) üzenetére


cidalain
veterán

Amikor a lányom pici volt dobálgatott egy befőttesbe, amit adtunk neki aprót. Amikor megtelt, akkor beváltottam papírra, és kezdődött a beváltási tortúra. Postán csak pénzért váltják be. De csekket mondjuk lehet gond nélkül. A benzinkutast kérdeztem, hogy fizethetem a 10k tankolást 200-asokban, azt mondta ne szórakozz, felejtsd el (pedig az csak 50db 200-as - akkor még ennyiből megvolt a telitank). A helyi gyógyszertáros és a zöldséges örült neki oda vittük végül több részletben. Aztán módosítottunk a szokáson, hogy max 100 és 200 ft-osat dobál, mert az ilyen marék 5 ft-ossal tényleg nem lehet mit kezdeni, csak kínlódás beváltani.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#114029) morcosharcos válasza cidalain (#114028) üzenetére


morcosharcos
tag

Lehet volt közte egy ilyen is.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#114030) Alusky válasza cidalain (#114028) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Nálam jön az apró OLX dögivel, mert nem szoktam a kasszánál aprókat adogatni, nincs is nálam mert utálom ha csörög meg nehéz, SSD Erzsike 3ms alatt visszaad és már ott se vagyok. Csak pár hét után tele a kocsi apróval.

5/10/20 az egyik tárolóban azokat a parkolóautomatába dobálom, 50/100/200 másik tárolóban ezekből sütit, fagyit, csokit vagy üdítőt veszek, másra úgyse jó. Egy ideje már nem jártam sehol azért gyűlt össze ilyen sok.
Nem ez a legtakarékosabb pénzkezelési mód nyilván.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#114031) hcl válasza morcosharcos (#114025) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:K

@apró, nekem elfogy pékségben, automatákba. Általában annyi keletkezik, amennyi el is fogy.

@szebe : Általában én sem, de a valóság az, hogy azért van az embernél, néha fizet vele, tehát apró az úgy "lesz".

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#114032) szebe válasza hcl (#114031) üzenetére


szebe
őstag

Nem keletkezik apró, mert nem használok kp-t. ;] [link]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#114033) cidalain válasza szebe (#114032) üzenetére


cidalain
veterán

Pedig néha megkerülhetetlen. Mondjuk 15 vásárlásból 14-et én is kártyázok, így alig keletkezik apró. Fagyizóban, pékségben, akár 1000 ft alatti összeget is kártyázom. (Kivéve ahol màr másfél éve "rossz" sajnos a terminál. Mondjuk oda ritkán jàrok eleve.)
Kp mindig van nálam 5-10k hogy ha valamiért úgy adódna hogy nem lehet kártyázni, akkor se maradjak mondjuk kaja nélkül (pl futottam már bele áramszünetbe, hálózati hibás terminálba, saját szolgáltatóm mobilnet problémájába, wallet app nem indulok el frissítsél előbb gondba - ez utóbbiaknál mondjuk elő tudom kotorni a kártyám mondjuk)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#114034) qnadam válasza cidalain (#114033) üzenetére


qnadam
veterán

ahol màr másfél éve "rossz" sajnos a terminál

az ilyen helyeken szokott varázslatosan megjavulni a terminál, ha kiderül, hogy nem tudsz készpénzzel fizetni

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114035) szebe válasza qnadam (#114034) üzenetére


szebe
őstag

Vagy előkerülni egy számlaszám, ahova lehet utalni az összeget.
Mert ugye nem a terminál a kötelező (ha van navos pénztárgép), hanem az elektronikus fizetési mód.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#114036) Pikari válasza cidalain (#114028) üzenetére


Pikari
őstag

Most mondta a pénzügyminiszter, hogy nem vonják ki az 5 forintosokat, mert a pénz nagyon erős. És emiatt nem lesz 50ezres sem. Az emberek úgyis csak 3000 forintot költenek egy vásárlás alkalmával.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#114037) hcl válasza qnadam (#114034) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vagy ha NAV-os vagy :D

@Pikari : Ja, alátétnek tök jó
390Ft egy EUR :D Erős :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#114038) BiP válasza Pikari (#114036) üzenetére


BiP
nagyúr

3000ft egy vásárlás? Hol él ez?
Kb.a napi reggeli péksüti + párizsi is megvan ennyi.
Egy átlag bevásárlás (nem heti vagy havi nagy) is alig áll már meg 10e alatt.

(#114039) BiP válasza Alusky (#114026) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem kell egyben valakinek a nyakába dobni.
De fagyi, parkolóautomata, kispékség, kocsimosó, stb. pár alkalom és elfogy hamar. Nem olyan sok pénz, csak darabra tűnik annak.

(#114040) qnadam válasza BiP (#114039) üzenetére


qnadam
veterán

ebből a négyből pont négy az, amit kártyával szoktam intézni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114041) qnadam válasza szebe (#114035) üzenetére


qnadam
veterán

tudom, van is véleményem az ilyen helyekről.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114042) BiP válasza qnadam (#114040) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is kb.mindent, csak ezek tipikusan olyan (kis költésű) helyek, ahol apránként el tudja költeni az aprót.
Ha neked is lenne 7700Ft apród, gondolom neked is ki kéne váltani valami kártyás fizetést, és nem a havi Auchanos bevásárlásra vinnéd magaddal a 2 kiló aprót.

[ Szerkesztve ]

(#114043) Alusky válasza Pikari (#114036) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Ezt már tavaly is mondták, hogy nem lesz 50k-s és nem is tervezik a közeljövőben, úgyhogy újdonságként senkit nem ért. Közben meg simán kéne, Euróból is 200 a legnagyobb és Dollárból is 100. Azért ennyire csórók nem vagyunk, hogy ne kéne. Az 5 Ft-os simán mehetne a kukába. A 3600 meg gondolom valami megmachinált módon kihozott adat, mint a 30 mitudoménhány ezerből meg lehet élni meg a 300 hány ezres átlagbér meg a 250 ezres átlagnyugdíj. :W
De nem jöttem még rá mi alapján számolt, mert ha egy átlagos bevásárlást 4 részre bontasz, mert elmentél az Aldiba, Lidlbe, Tescoba, Pennybe, ahogy a legtöbb ember teszi akkor az a bevásárlás már 4 tranzakció, de sehogy nem jön ki, hogy egy kasszánál 3000-rel jöjjek el, max ha csak kóla kell.

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#114044) BiP válasza qnadam (#114041) üzenetére


BiP
nagyúr

Én egyszer egy gazdaboltban kérdeztem rá, ott mondták, hogy ha lehet, inkább KP-vel fizessek, mert a kártyás fizetés elviszi a profitjukat, meg neki ráfizetéses, stb.
Én meg mondom, értem, hogy van jutalék, meg szar, hogy kötelező is, csak mondjuk nem az első ügynöknél kellett volna terminált venni, a legszarabb konstrukcióban, (csak mert utolsó pillanatra hagyva sürgősen kellett teljesíteni a törvényi feltételeket) hanem körül kellett volna nézni a piacon.

(#114045) qnadam válasza Alusky (#114043) üzenetére


qnadam
veterán

500€ a legnagyobb, de azt sokan érezték túlzásnak, egy ideje már nem is adnak ki olyat, és sok helyen nem szerették elfogadni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114046) qnadam válasza BiP (#114044) üzenetére


qnadam
veterán

egyrészt igen, másrészt az is jobb, ha megkér, hogy légyszi ne, mintha csak sunnyogna, hogy jaj hát az a fránya terminál már megint.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114047) BiP válasza Alusky (#114043) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha ők megoldják, hogy 1 helyett 2 bőröndben viszik a 20ezrest a pályázati tenderhez, addig a kisember ne aggódjon emiatt.
5ftos szerintem is hülyeség már.

A 3600os átlag gondolom minden vásárlasra vetített darab átlag. Amiben benne van az 1 doboz cigit vesz csak, meg a reggel 1 energiaital + 1 kakaóscsiga a diákoknál.

[ Szerkesztve ]

(#114048) Alusky válasza qnadam (#114045) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

500-as már csak az van ami forgalomban maradt, új nincs. idővel ki fognak fogyni vagy kivezetik majd. Dollárból is van nagyobb, de csak bank közötti szállításra.
Mindenesetre simán kellene az 50k-s nekünk.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#114049) qnadam válasza Alusky (#114048) üzenetére


qnadam
veterán

500-as már csak az van ami forgalomban maradt, új nincs.

pont ezt írtam én is

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114050) morcosharcos válasza BiP (#114047) üzenetére


morcosharcos
tag

Van még olyan termék aminek nem nullára vagy kilencre, hanem ötre végződik az ára egyáltalán? :F

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.