Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73901) balinlin válasza hcl (#73900) üzenetére


balinlin
senior tag

Igen, ram és ssd nagyon sokat jelent.
Munkahelyen (vidéki nagy egyetem) vettek laptopokat. 9. gen. i3+4gbram+hdd. Hát apámék c2d konfigja gyorsabban megy.
8gb rammal már használhatóbb lett, azaz kevesebb mint egy nap alatt bebootol már. :D Igazából kéne az az ssd nagyon

(#73902) hcl válasza balinlin (#73901) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja. Ami a RAM-ban van, az gyorsan lezajlik, de amint a háttértárhoz kell nyúlni, megérzed, még NVMe-n is. (Ezért is fontosch az OS RAM fogyasztása...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73903) Piloss válasza hcl (#73900) üzenetére


Piloss
senior tag

Iskolába kaptunk másfél éve 75db valami 7. gen-es fujitsu csodákat 500 gigás vinyóval és 4gb rammal :C
240-es ssd bőven elég lenne arra a feladatra amire használják őket

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#73904) Ciccuka válasza ontheground (#73883) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nekem ez ugrott be erről: Rolling a Reliant Robin vagy ez: The Smallest Car

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73905) flintnovik válasza kenwood (#73849) üzenetére


flintnovik
csendes tag

Ivy Bridge thinkpaden (x230) sokszor 1x4, most 2x4 giga ramról netezek (asszem 1066 :DDD), mindig instant vált (debian 10 xfce FF 78.6.1esr 25 tabbal, de fedora 33 kde és gnome alatt is ugyanez, 500 gb samsung 850 proval), igaz, kevésszer használok olyan JS-heavy weboldalt, mint a Fb, esetleg yt (bár azt inkább zenére mobilon newpipe-pal, ami közvetlen az audio streamet parsolja az oldaból és tölti le, szóval 1000x efficientebb, mint a 32edik réteg reactes / bármilyen scriptnyelves gurányolás.
YT fullscreenbe megy olyan 1s alatt.
Biztos, hogy nem a win10edben futó sok telemetria, vagy más felesleges háttérszolgáltatás esz meg sok erőforrást feleslegesen? Próbáld ki az ameliorated-et egy jó host fájllal (mi több, külső eszköz, pl turris mox szűrje ezeket), adguard dns-sel + ublock origin a böngészőben. Csodákra képes.

Mindazonáltal nem vitatom, hogy TALÁÁN az új generáció azonos procijának ára fölé nem kéne hirdetni a 4 évest :D, csak egyfajta buyers remorse és kognitív disszonancia keveréke lehet az, ami miatt képtelenek sokan a reális árukon hirdetni amit pár éve még milyensoké' megvettek.

[ Szerkesztve ]

(#73906) koby11h válasza hcl (#73900) üzenetére


koby11h
aktív tag

Leszállítottuk az első ötöt i5, 8GB, 240SSD. Tök jók, DE a többit HDD-vel kérik, i3 és 4GB, mert ez drága. Erre nem tudtunk sokat mondani, vagy viszünk olyat vagy vesznek mástól.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73907) koby11h válasza koby11h (#73906) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ja és azóta többször ajánlottuk a +4GB, migrálás SSD-re... de nem.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73908) F.E.K.. válasza koko52 (#73889) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Valaki mindenképpen rosszul jár.

Nálunk dupla családi pótlék jár a gyermekünk után, ugye milyen jó nekünk? Ja, hogy miért? Hát tartósan beteg/sérült, a haaataaalmas dupla összeg se elég egyhavi fejlesztésére sem, nem hogy másra. Mivel az édesanyját még mindig leköti nagyrészt, így egy fizetés ki is esett azonnal.

(jó, nem panaszkodom persze, szerencsére nem gond eltartani így sem a családot, de ahol az átlag fizetések vannak ott ez nagyon komoly kihívás, másod- és harmadállások kellenek hogy megéljen valahogyan a család. Ha meg lustasággal és/vagy "pénz benem osztással" találkozik a dolog akkor jaj szegény gyereknek).

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#73909) kenwood válasza flintnovik (#73905) üzenetére


kenwood
veterán

En egyszeru ember vagyok.
Megnyomom a power gombot,legyen reszponziv a rendszer max 20 masodpercen belul.
Ha nyitva van 10-15 chrome ablak,akkor a valtas mindig instant legyen,a youtube videoknal a meretvaltas is azonnali, tehat 0 kompromisszum a napi hasznaltban.
Ezt a 6. gen i5 tudja igpvel is, win 10 alatt, a regebbiek nem.
Az utobbi fel evben 5-6 kulonbozo rendszert (sandy,ivy,haswell, foleg)hasznaltam egy hetnel hosszabb ideig,ezert biztosan tudom,hogy aki az ellenkezojet allitja,az hazudik.
Az elvarasaim 80-90 szazalekat lehet teljesiteni regebbi rendszereken is, a 100 viszont teljesen kizart.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73910) BiP válasza koby11h (#73906) üzenetére


BiP
nagyúr

Sajnos az a baj, hogy az ilyen cég azt nem érti, hogy az, hogy a lassú gép és felesleges várakozások miatt a dolgozó mondjuk csak 2/3 munkát tud végezni, az sokkal nagyobb kiesés, tehát összességében drágább.
Pedig az i5, +4GB ram, SSD árát egyszer kell kifizetni pl. 3 évre, addig a dolgozónak minden egyes nap felesleges időtöltés a várakozás, és az emiatti sokkal lassabb munkavégzés. Ablakon kidobott idő, ablakon kidobott pénz.

[ Szerkesztve ]

(#73911) kenwood válasza BiP (#73910) üzenetére


kenwood
veterán

Ezt egyszeruen meg lehet oldani.
Olyan targeteket kell adni a dolgozonak, ami garantaltan kitolti a munkaidejet. Nem szamit ha lassu a gep,majd bepotolja ebedszunetben,vagy rahuz egy kicsit a nap vegen.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73912) BiP válasza kenwood (#73911) üzenetére


BiP
nagyúr

Lemaradt a smiley.
Mert ugye ha a lassú gép miatt (amit a munkáltatónak kell biztosítania) nem tudom elvégezni időben, igencsak morcos lennék, ha emiatt kellene a saját időmből áldozni.

[ Szerkesztve ]

(#73913) hcl válasza Piloss (#73903) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Cégeknél is, hiszen mindent hálón tartanak (nem minden esetben elég, de kevés usernek kell nagyobb).

@koby11h : Joguk van hülyének lenni :D

@kenwood : "Az elvarasaim 80-90 szazalekat lehet teljesiteni regebbi rendszereken is, a 100 viszont teljesen kizart."
Egészségedre... igazából vlószínűleg az elvárásaid túlzóak, a többségnek nem kell ennyire durva vas, hogy létezni tudjon.

Mondjuk a céges T480-am nem éppen i3, de amikor egyik monitorról áthúzok egy ablakot a másikra, akkor teljesen megakad a mozgás, elveszik az ablakfejléc szinkronja az egérrel, stb. (Win10.
...a Core2-es T400-on itthon teljesen simán átmegy, igaz, azon nem Windows van. :D

"Nem szamit ha lassu a gep,majd bepotolja ebedszunetben,vagy rahuz egy kicsit a nap vegen."
Már ha elég hülye.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73914) kenwood válasza hcl (#73913) üzenetére


kenwood
veterán

30k volt a b150 lap es az i5 6500,
16k a 2x8 gb 2666 mhz.
haz,tap, ssd 10-15 bol megvan.
Messze van ez a durva geptol,ez ala en mar nem adom tobbet.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73915) hcl válasza kenwood (#73914) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Paff. Egyéni preferencia kérdése :)
Nem mellesleg még egy i3/8GB rendszeren is illene egy normális szoftvernek röcc nélkül futnia. Ezek erőművek még a 15-20 évvel ezelőtti cuccokhoz képest is, hát még azokhoz képest, amikre már rá mertek bízni bankot, űrhajót, repülőgépet.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73916) Cs1csó válasza kenwood (#73897) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezen biza össz fogunk verekedni! :O

(#73917) kenwood válasza hcl (#73915) üzenetére


kenwood
veterán

mas preferenciajarol nehezen tudnek nyilatkozni

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73918) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#73919) mpo válasza berek21 (#73918) üzenetére


mpo
veterán

Az ilyenek járnak béjemvével?

Ha érted, akkor már elavult.

(#73920) Syl válasza kenwood (#73917) üzenetére


Syl
nagyúr

Pedig nyilatkoztál: "aki az ellenkezojet allitja,az hazudik."

:U

"Nem szamit ha lassu a gep,majd bepotolja ebedszunetben,vagy rahuz egy kicsit a nap vegen."

Ha pedig kellően sz*rrágó a cég(tulaj), akkor a dolgozó hozzon otthonról munkaeszközt. Sőt, váltson bérletet, hogy beléphessen a munkahelyére :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73921) koby11h válasza Syl (#73920) üzenetére


koby11h
aktív tag

Fizetős parkolás a cég telephelyén, ruhatári díj, wc papír otthonról, rezsi szétosztva és bérből levonva :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73922) hcl válasza koby11h (#73921) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Belépődíj? :DDD

@berek21 : Megvan a töltője? Tuti valami baj van... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73923) Cs1csó válasza mpo (#73919) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K de legalább 30 évessel aminek az éves fenntartási költsége többe kerül mint amennyiért megvette.

(#73924) kenwood


kenwood
veterán

Lehet viccelodni ezzel,de minimum tizezrek,inkabb szazezrek dolgoznak igy magyarorszagon.
Elozo helyen 150-160 volt a netto, itt megvan jutalekokkal a 200 is, barmit benyelnek.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73925) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#73926) koby11h válasza berek21 (#73925) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ez nem rossz! 1800 00 ezer frit-et szerintem megér. Mennyi az most átszámítva, három frutti és 2 gomb?

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73927) Intelligencs válasza koby11h (#73926) üzenetére

Az egy dolog, hogy írni nem tud. De hogy képtelen a három láncfűrészt elkülöníteni a többi szemetétől, és úgy lefényképezni? Gondolom ezek az emberek ülnek a székükben, eszükbe jut, hogy van valamijük, amit el akarnak adni, gyorsan behányják a gépbe a hirdetést, majd kattintanak a termék irányába a székből, és becsatolják a képet.

The Amiga, Born a Champion

(#73928) envagyok válasza Cs1csó (#73916) üzenetére


envagyok
veterán

Hagyjad már.
Ő lassú gépelés helyett gondolatátvitellel irányítja a pc-jét, azért fontos neki a sebesség. ;]
@kenwood:
Minden láncban a leggyengébb láncszem határozza meg egy komplett rendszer sebességét.
Ideje a kezedet és ujjaidat lecserélni és az őskövület billentyűzet helyett se ártana valami gyorsabb neked.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73929) koby11h válasza Intelligencs (#73927) üzenetére


koby11h
aktív tag

A körülötte lévő szemét nem része az ajánlatnak, az külön feláras :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73930) flintnovik válasza kenwood (#73909) üzenetére


flintnovik
csendes tag

Én is szeretnék egyszerű ember lenni: a munkahelyi gép i7-9850H, 32 GB DDR4-2666, 512 NVME (nem én vettem, még a 20 ezres thinkpad x230-amhoz képest is horribilis a billentyűje, 15 colra sikerült a numpadot ráerőltetni.. nem hogy a gép árához képest). Jira a böngészőben laggol, 100 megás neten fél percig tölti be, természetesen a hasznos, lényeges részt hagyva legutoljára. Salesforce: laggol, szaggat, szétesik, belezoomolni a szövegbe 3-5 másodperces töltést eredményez Firefox és Chrome alatt is. Semmi nincs nyitva a Windowson, 8 GB ramot eszik. Gmail határeset, Google Docs nagyobb dokumentumoknál használhatatlan lassú.

Ezen a ponton csak arra a következtetésre vagyok kénytelen jutni, hogy ha felelőtlen használattal egy ilyen gépet is meg lehet akasztani, akkor a magánéletben meg sem próbálom utolérni a bloatot hardverrel. Inkább használok olyan alternatívákat, ami nem pazarol, pl. a Win10 AME, boot után ~0,9 GB rammal elél, vagy valami lightos linux distro (AntiX linux = 256 mega ram alatt játssza grafikus felületen a youtuberól 480p-ben letöltött videót Ivy Bridgen, de firefoxból sem megy 1 giga fölé).

Ez életmentő volt ismerős gépénél, ahol 4GB ram + a Dell hányásai + kend ikrás szaga + xbox live + telemetria + mindenség teljes lepucolása majd reinstall után internet bekapcsolása (windows update self healing kiütése) előtti újbóli kipucolása után az ismerős meglepődött, hogy az alt tabnak nem feltétlen kell fél percig tartania -- persze hogy swapből dolgozott szinte minden, amit csinált.
Gondolj bele, hányan élnek ilyen digitális nyomorban pusztán felelőtlenségből, úgy, hogy közben egy közepesen jól használható gépet vettek újonnan egy havi fizuért (mondjuk ez az új gép mánia is hülyeség, ha nincs 4-6-8-10 lepedőd egy rendes business kategóriásra).

(#73931) kenwood válasza Syl (#73920) üzenetére


kenwood
veterán

Pedig nem olyan bonyolult a #73909.
Ha ujra elolvasod,talan rajossz,miert irtal most hulyeseget.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73932) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#73933) BiP válasza flintnovik (#73930) üzenetére


BiP
nagyúr

hányan élnek ilyen digitális nyomorban pusztán felelőtlenségből,
Nagyon találó kifejezés, digitális nyomor.

#73926 koby11h : Annyit simán. Most jó a frit - HUF árfolyama.

[ Szerkesztve ]

(#73934) BiP válasza berek21 (#73932) üzenetére


BiP
nagyúr

Engem az érdekelne, mennyibe kerül? :)

mpo: kötözködős kedvemben vagyok: háromszor.
De az az ára. Engem az érdekelne, mennyibe kerül? ;]

[ Szerkesztve ]

(#73935) mpo válasza BiP (#73934) üzenetére


mpo
veterán

Ne kötözködj, kétszer is leírta, de csak hétvégén annyi.
Ár takarja az árát!

Ha érted, akkor már elavult.

(#73936) sh4d0w válasza berek21 (#73932) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nagy biznic, nem feláras az ára, mert azt takarja az ár.

https://www.coreinfinity.tech

(#73937) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jön az értesítő. Bemegyek a postára. Értesítőn : Azonostó RC3278314324 Levél
Ja, az csomag, menjek át a csomagos ügyféltérbe.
WTF mondom akkor miért levél van rajta? Ja, mert valamiért azt nyomtat a szoftver.

Most megy a levél a Posta panaszkezelőnek, hogy ez wtf.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73938) KROK640 válasza BiP (#73910) üzenetére


KROK640
veterán

Ebben nekem közvetlen tapasztalatom is van. Volt jó pár éve egy munkahelyem, ahol olykor eléggé nagy adatbázisokkal dolgoztunk. Volt egy akkoriban egész tűrhető asztali gép, amin kollégám dolgozott aki régebb óta ott volt, meg én egy ócska Celeronos laptopon ha jól emlékszem valami 1700-as Celeron volt 128MB RAMmal, az asztali gép meg rendes 3GHZ körüli prescott P4, 1GB RAMmal talán - mindehhez 2007et írtunk) és hét bizony nekem a munkaidőm tetemes részét a várakozás töltötte ki. Persze a legrosszabb, nem értelmes egybefüggő szünet, hanem mikro várakozások, amik az azonnal elvégezndő feladat helyett várni kell 5-10mp-t. Ekkor értettem meg életemben másodjára is, mennyire fontos a reszponzív rendszer. Persze emiatt sokkal lasabban haladtam mint a kolléga, állandóan segítséget kértem tőle, miközben kaptam felülről a letolésokat és haza is kellett hozzam a munka egy részét.
Egyszer elment a kolléga szabadságra, addig odaültem a gépéhez és láss csodát, amíg a kolléga odavolt, mindig mindennel időben kész volt. Mikor a kolléga visszatért, persze visszakövetelte a gépét. Ekkor elmentem a főnökhöz és megmondtam neki, hogy vagy sokkal kevesebb feladatot ad vagy vesz egy gyorsabb gépet. Egyikről sem igazán akart hallani, végül abba maradtunk, hogy ha lassabb a gép akkor maradjak tovább, majd túlórába el lesz számolva.
Mondanom sem kell, 1 hónap múlvára tetemes mennyiségű túlóra gyűlt fel (naponta kb +3 óra, a napi 8 órás munkaidőn felül) akkor meg azon örjöngött, hogy miért nem szóltam neki egy hét után, hogy milyen sok órám van pluszban, meg hogy ő ezt nem akarja kifizetni meg nem akar ennyi fizetést adni stb. Hát igen ... akkor látta, hogy a túlórapénzből vehetett volna egy jobb gépet. Végül csak részben lettem kifizetve, és jött a "majd lecsúsztatod" amire kb sosem került sor, a túlórák meg csak gyűltek, az új gép sem lett, szóval dobbantottam. Annyiból korrekt volt, hogy a végén kifizetett még pár napot pluszban, és bár nem jártam utána de szerintem jó ha így lettem kifizetve normálisan.

Igazából mindenkinek rossz volt, neki azért mert túlórára elment ugyanaz a pénz amiből meglett volna a jobb gép, lassabban és drágábban dolgoztam mint a kollégám; nekem rossz volt, mert munkaidő vége után még napi 2-3 órákat bent kellett ülnöm.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73939) koby11h


koby11h
aktív tag

Ajánlott levél feladása magánszemélyként elektronikus feladójegyzékkel - avagy ha nincs ki megszívasson szívasd meg magad!

Eladva, olcsón, posta kellene de nem csomag. Sőt, annyira olcsó, hogy az ajánlott levél költsége is kiteszi az ár harmadát. Sima levélként meg nem adunk fel mert annyi erővel ki is dobhatjuk a kukába.
Tehát a cél: olcsó posta. Ajánlott levél. 50 grammig. Nimán, papírral feladva drágább, ezzel az elektronikus feladójegyzék izével meg olcsóbb 40 Ft-al. Az kell nekem, majd hülye leszek többet perkálni! 40 Forint!!!
Na hogy van ez? Én postám, regisztráljak, aktiváljak, váljak türelmessé mert ez nem egy gyors "program". Ok, be tudok lépni. Nem azért a LiveJasmin-ba 15 éve könnyebb volt lopott jelszót szerezni és belépni mint ide. 40 Forint!!! Na lépjünk tovább. Új elektronikus feladójegyzék. Kinek, hová. De hogy lesz ez ajánlott? Ja így, sima levél, 0-50 gramm, Kiegészítő: Ajánlott! Ok!!! Elektronikus feladójegyzék nyomtatása - erre kinyom egy A4-es oldalt. Ok, de ezen se vonalkód, se semmi azonosító. Na mindegy. Címzés nyomtatása. Egy címke. Pont olyan mint amit én csináltam Etikett címkére. Na mindegy, majd ha megint vesz valamit a srác akkor már lesz. 40 Forint!!! Feladójegyzék véglegesítése. Ok. Biztos? Naná!!!
Na erre kaptam egy emailt, hogy feladtam és ehun egy IKR_3329xxx szám. Na ez a feladójegyzéken nem szerepel. Komolyan nem. Nem is értem miért írja a levélben: "A küldemények feladásakor a felvételi folyamatot gyorsítja, ha kezelőink számára a jegyzékazonosító is ismert."
A t@k@mért nem nyomtatja akkor rá??? Mindegy. Biztosan viccel!
Boríték lezár, lemér 12 gramm, =HA(%súly >=50;"B@sszus";"Boldog") -> Boldog. Irány a posta! 40 Forint!!!
Sor kivár!
Kezitcsókolomeztazajánlottleveletszeretnémfeladnielektronikusfeladójegyzékkel!
Marika nézd már meg, szerinted ez mi?
Nemtom, még nem láttam ilyet.
Na itt némi magyarázkodás, hogy ez ilyen én postám, regisztráltam meg minden... ja és 40 Forint!!!
Ők ilyet még nem láttak. Nincs rajta vonalkód sem, RAG szám sem...
Becsületükre legyen mondva próbálkoztak 4-5 percig, de semmi. Ekkor felhívták a másik Marikát (A Jóisten kísérje áldásával minden lépését kedves Marika!!!) aki már látott ilyet és elmondta röpke 2 perc alatt mit hogyan. Lett rá vonalkód is és RAG szám is!!!
Közben persze előkerült az 1.000.000 Ft-os kérdés? Mi az IKR száma a feladójegyzéknek?
He? Ja! Telefon elő, mobilnet, levelezés, megnyit, nagyít, mutat. Ok. Közben, csak hogy ne lankadjon a társalgás megkérdezem: És ezt miért nem nyomtatja rá a feladójegyzékre?
Tudja a fene, pedig tényleg jó lenne!
Ja, szerintem is. De 40 Forint!!!
Végül némi homloktörölgetéssel, telefonálással és 10 perc "Haladjon már jóember!!!"-rel odébb kijött a nyomtatóból 2 A4-es oldal és egy egyszerűsített számla. Ebből megkaptam 1 db A4--es oldalt és 1 db számlát.
Nagyon boldog voltam, a postás hölgyek is csak menjek már a pics@'ba mert feltartom a sort! Mikor is eszembe jutott a kezemben lóbált bankkártyáról: És ki nem kellene fizetnem?
Meghökkent arcok. Ja, de!!! Kártyával? Na azt már nem tudják megcsinálni, mert valahol 5 képernyővel és 2 perccel ezelőtt kellett volna kiválasztani. Kifizettem készpénzzel.
A beszélgetés közben kiderült, hogy én vagyok a környéken a harmadik magánszemély aki ezt kipróbálta. Szóval bronzérem Tesókáim!!!
Tehát a végkövetkeztetés: kitölthettem volna azt a kis Könyvelt küldemény feladóvevénye című nyomtatványt fél perc alatt (Azoknak akik tudják miről beszélek: 2021. január 1-ével MEGVÁLTOZOTT! A régit nem fogadják el!), fizethettem volna kártyával és megúszta volna a környezet egy kicsike blokkal. De nem, én 40 JMF-ért (Jó Magyar Forint) tököltem 20 percet az egész folyamattal, aminek az eredménye +2.5 nyomtatott oldal, 1 kétszer akkora egyszerűsített számla és 1 fiatalon megőszült postáskisasszony lett.
Könyörgöm, ez miért éri meg a Postának, vagy nekem vagy az ott dolgozóknak és jókora pofon a környezetvédelemnek!!!
Szóval most alszom rá párat és kitalálom mi legyen legközelebb. Annyit azért elárulok: hoztam el azért az új fajta Könyvelt küldemény feladóvevénye nyomtatványból!!!

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73940) KROK640 válasza kenwood (#73914) üzenetére


KROK640
veterán

Már nem azért, de az a ház-táp-SSD kombó ami kijön 10-15 ezerből (3333-5000ft/komponens) arra én nem nagyon merném rábízni a gépet. 5000ftból még csak csak van ház (nem szép, nem modern, valszeg szerleni se élvezet) na de az 5000ft-os (ne adj isten 3333ft-os) tápot be se merném rakni a gépbe. És hát a hasonló árkategóriás SSD is gondolom valami kínai vagy használt csoda 120GB-os SSD lehet...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73941) koby11h válasza KROK640 (#73940) üzenetére


koby11h
aktív tag

Pedig de: Kolink használt, de tényleg jó állapotú ház 4000 Ft, új Akyga Basic 400W táp 5000 Ft, 128 GB használt Transcend SSD 100/100 4000 Ft. Én raktam össze egy srácnak tavasszal. Ez 13000 Ft volt, kb. most is ennyi. Normálisan néz ki, több mint 1 éve tökéletesen működik.
Tudom az én tápom is kb. több mint az Ő gépe, de nem mindenkinek az az igény és a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73942) hcl válasza KROK640 (#73938) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amikor szembejön a valóság a főninek, az mindig szép :D
Ház-táp - azért nem kell mindenbe 10 ezer Ft-os táp, meg ugyanannyiért ház. A legtöbb nem gamer gép elvan egy Codegen szintű izében is, tápból meg egy korrekt simán beszerezhető 5000 körül.
FSP bizonyos szériáiban imádtam, hogy elhalt a két hűtőborda közötti 1000uf...2200uF kondenzátor, csere után kiment a világból is, fillérekért megkapható volt :D

@koby11h : Én a legtöbb dolgot, amit eladok, pont úgy, hogy az ajánlott levél költsége kb. pariban van :D Mintha a fogukat húznák!
Most egy kérte sima levélként a CD meghajtót. Közöltem, hogy semmilyen felelősséget nem vállalok... Feladtam simában :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73943) Ciccuka válasza koby11h (#73939) üzenetére


Ciccuka
veterán

Bestpostát nem ismeritek (talán a legolcsóbb 1kg felett)?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73944) koby11h válasza Ciccuka (#73943) üzenetére


koby11h
aktív tag

Kaptam már így csomagot, de ezt házhoz kérte a vevő nem pikk-pakk pontra, ráadásul kb. a feléért. Amúgy nem rossz az ára, de akkor még 3 napba tellett. Most tudják tartani a 2 napot? Nekem az csak az MPL csomaggal jön össze.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73945) Ciccuka válasza koby11h (#73944) üzenetére


Ciccuka
veterán

Most is lassúak.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73946) , válasza koby11h (#73941) üzenetére


,
addikt

Akyga/HKC/NJOY/Kolink/Nbase tápot még az ellenségeimnek se!

[ Szerkesztve ]

(#73947) DJGABI válasza flintnovik (#73930) üzenetére


DJGABI
addikt

aztán azzal az AME csindózzal vagy működnek a progik vagy nem... akkor már inkább egy LTSB/C...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#73948) koby11h válasza , (#73946) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ha erre van pénz akkor ez van. Én tudok 5 éve működő Akyga tápot. Zúg, de a feszek stabilak, sosem volt vele gond. De lehet ez az egyetlen :)
Ezeket Ő vásárolta össze helyben, én csak szereltem.
Nekem eddig 2 FSP-m volt, most pedig Be Quiet!, de nekem munkaeszköz.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73949) Syl válasza kenwood (#73931) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor összegezzük.
Először kijelented, hogy egy haswell-es gép használhatatlan. (Ezt később 'netezésre kevés"-re módosítottad) Amikor ezen többen is megakadtunk, akkor meg azt jelentetted ki, hogy aki mást állít, az hazudik. És most meg azt vágod a képembe, hogy hülyeséget írok...
Oké, nincs több kérdésem :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73950) envagyok válasza , (#73946) üzenetére


envagyok
veterán

+1

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.