Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104001) szebe válasza homerhamm (#104000) üzenetére


szebe
őstag

Ezeknek amúgy van még "létjogosultsága"?
Lassan bármelyik telefon 4k 60fps-t rögzít, amit azonnal lőhetsz fel a felhőbe, és nézed pc-n/okostv-n

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#104002) Pikari válasza szebe (#104001) üzenetére


Pikari
őstag

Pont a zoom miatt van bizonyos szakmák gyakorlása esetén (pl ha könnyen nem megközelíthető objektumokról kell képet készíteni). Ezért is van az ráírva, meg azzal reklámozva, mint feature, mivel másra nincs értelme.

Ha csak általános céllal készítesz felvételeket (kutyáról, macskáról, esküvőről, gyerekről, hardveraprón eladnivaló cuccokról), akkor nincs semmi haszna.

Szóval az emberek 99,99%-a esetén nincs semmi értelme.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#104003) Alusky válasza szebe (#104001) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

A zoom miatt igen, mert a telefonok ennek a felét is csak festményként tudják visszaadni, esetleg retro miatt vagy csak szórakozni vele, de amúgy már nincs.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#104004) Akula válasza homerhamm (#104000) üzenetére


Akula
őstag

ezt kéne odatenni chatGPT-nek, hogy mit tudna kihozni belőle :D :D

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#104005) oriic válasza homerhamm (#104000) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Wow, simán laknék benne. ;]

Live-Die-Respawn

(#104006) Pikari válasza oriic (#104005) üzenetére


Pikari
őstag

Teszkó gazdaságos Sony kamera dzsinnje, tárd fel a bölcsességed! *dörzsöl*

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#104007) Alusky válasza oriic (#104005) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Az itteni hirdetős csoportok is tele vannak minden hülyeséggel, a jajj láttam egy kutyát az úton sétálni-tól a hol lehet egy jót enni-ig minden. Aztán ha valaki szól érte megsértődés van.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#104008) Trailblazer válasza Alusky (#103997) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, ez a 'csak fekete vagy fehér lehet' országa.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#104009) envagyok


envagyok
veterán

Nem tudom mi van a hardveraprós eladókkal is mostanában, talán a meleg miatt mindenki meghüjült?
Ez a három eset csak a napokban:
1. Hirdetés régebbi hibátlan videókártyák:
Írom szeretném megvenni, mpl csomagautomatába küldve, meg szeretnék kérni próbagarit azért.
Válasz: 2500ft az automata, és ő nem bolt, hogy garanciát vállaljon.
Írom: Én 1300ft-ért küldök csomagautomatába mindenkinek, mert mindenki annyit ír, és nem garanciát kérek, viszont ha gond van a kártyával, szeretném ha vita nélkül visszavenné, ez a próbagari.
Válasz: Hülye sóher vagyok, nem ad el semmit, és tilt.
Oké :)
2. Hirdetés félkonfig egyben vagy külön.
Írom: kellene az alaplap..
Megegyezünk árban postázásban, kapok számlaszámot, utalom a kért összeget.
Rá 2 napra ír, hogy izé bocsi,,de valaki másnak nagyon kell az alaplap, visszaküldené az árát.
Visszaírok, hogy bocs, de a lap már az enyém, hisz kifizettem, adja csak szépen postára, vagy megteszem a lépéseket. Erre valamit visszaírt, de még nem olvastam el.
Kíváncsi vagyok feladja-e.
3. Hirdetés:
Régi, és igazából nem keresett cucc.
Eladó hirdeti már egy éve először aranyáron, drágábban mint újan, aztán egyre olcsóbb lett.
Ráírtam, hogy figyu itt van 2 eladott képmentés hirdetés ebayről, hogy amit árulsz x €-ért azaz y ft-ért ment el.
Ennyit adnék érte.
Válasz: Nem kenyérre kell.
Írom: Ez nem ér többet, ha kenyérre kell, ha nem.
Válasz: inkább nem írom le, mert átment agyhalott bunkóba, hogy énis tudom m, hogy jóval többet ér, át akarom őt ba...ni, és így tovább.

Süllyed itt nagyon a színvonal.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#104010) 3shae válasza envagyok (#104009) üzenetére


3shae
aktív tag

Mesélj még! :D

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#104011) Akula válasza 3shae (#104010) üzenetére


Akula
őstag

te a videokártyás, vagy a félkonfigos üzlettárs vagy? :DDD

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#104012) 3shae válasza Akula (#104011) üzenetére


3shae
aktív tag

Mikor mi van :D

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#104013) envagyok válasza Akula (#104011) üzenetére


envagyok
veterán

Ő korrekt üzletfél, vele nincs gond :DD

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#104014) Akula válasza envagyok (#104013) üzenetére


Akula
őstag

Pedig már majdnem hoztam chipset, meg sört. :D Még a TV-t is lehalkítottam, ne zavarjon :DDD

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#104015) envagyok válasza Akula (#104014) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem azért ilyen idegbeteg sok ember, mert az élet most ×2-×3 költséggel jár az 1-2 évvel ezelőtti állapothoz, de közben a pc hardver árak meg mélyrepülésben.
Pl. 1GB ram ára egy jobb fajta zsemle árával, egy i5 2-3. gen proci meg egy kiló jobb fajta kenyér áráért van.
És folytathatnám...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#104016) Akula válasza envagyok (#104015) üzenetére


Akula
őstag

Hardvertől függetlenül, mindenhol ilyenek lettek az emberek.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#104017) 3shae válasza envagyok (#104013) üzenetére


3shae
aktív tag

Köszi :)

Elolvastad már a levelet?

#104016Akula
Pénteken bringáztam egyet, erre tök egyértelműen intettem a kezemmel egy merdzsós f@sznak hogy köszi az elsőbbséget, erre azt hallottam a hátam mögött hogy ez meg mi a kurv@@nnyát integet nekem.. Szóval igen.. ilyenek lettek az emberek.

[ Szerkesztve ]

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#104018) envagyok válasza Akula (#104016) üzenetére


envagyok
veterán

Azért az élet sok teeületén jól jártak a drágulással:
Autöszerelő, maszek orvos, ügyvéd, kereskedők, villany- és egyéb ház építéssel foglalkozók, gázszerelők..
Annyit kérnek, amennyit akarnak, muszáj fizetned.
Szomszéddal telekalakítást végeztünk, nem volt jó helyen a kerítés, de pénz nem cserélt gazdát, kb 300000Ft ment a levesbe a kötelező földmérő és ügyvéd 1-1 órás munkájáért.
2 éve a másik szomszéd erre pont a felét fizette.

Közben akinek eladó hardvere van, az most a felér-harmadát éri, mint egy éve, Közben az élet meg kétszer háromszor annyi, mint volt.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#104019) Alusky válasza envagyok (#104015) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Már hogy kerülne 2-3x költségbe az élet, jó lesz az 50%-nak is. Attól, hogy egy-két termék, szolgáltatás duplájába kerül, még nem annyi a teljes havi kiadás.
Az emberek meg 10 éve is ilyenek voltak, csak most kezdünk igazán belefáradni.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#104020) Akula válasza Alusky (#104019) üzenetére


Akula
őstag

én már 10 éve bele vagyok fáradva :U

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#104021) KROK640 válasza cidalain (#103856) üzenetére


KROK640
veterán

Anno amit leírsz nekünk 1999-2003 között volt így, három gépterem a suliba, 386-osoktól, a P1 133/166*-ason át, 566 Celeronokig minden volt, de utolsó évben modern P4 1600-asok (és nagy P4, nem Celeron!) 256 mega rammal XP-vel érkeztek, meg GeForce 2-vel. Csak lestem, akkoriban otthon egy 1700-as Celeronom volt, 256MB RAMmal, és GeForce 2-vel és nekem volt az osztályban az egyik legjobb gépem.

* Nekem mondjuk ebben a teremben jobb gépem volt mint az átlag, ugyanis az enyém 166-ról fel lett húzva 233-ra általam, és 48MB RAM volt benne, nem 32 mint a többiben. Illetve volt egy nem túl távoli gép, amiben csak 16MB ;] de amellett úgyis egy olyan ült, akinek nem tűnt fel a különbség 16 és 32MB között :D

Az meg kész csoda, hogy a 233-as fleismerte a 10GB-os HDD-t, nekem anno a 366-osom nem volt hajlandó 8GBnál nagyobb HDDket felismerni, ezért is kellett a 466-osra váltsak, ami már vitte a 2db 20GB-os HDDmet. Na az is szép volt, hazavittem a 2db 20GB-os HDD-t betettem egyesével a gépbe és mindkettővel megfagyott a HDD detectnél a lap. Ott álltam több mint 70 ezer ft ára HDD-vel (2001 tavaszán!) úgy hogy gyakorlatilag winyóm sem volt (mert ugye a 3GB-st addigra eladtam), és végül lapot kellett cseréljek, amivel egy CPU upgrade (366 --> 466) és egy VGA downgrade (ASUS V3400TNT 16MB --> Manli TNT2 M64 32GB) is járt, noha először azt hittem VGA is upgarde lesz, mindezt 192MB RAM társaságában. A két HDD árán felül, úgy további 40 ezer ft-al (és két nappal) később volt egy kb ugyanolyan sebességű gépem (játékok alatt) mint korábban, csak legalább már vitte a 2db 20GB-os HDD-t. Még 3 hónapos se volt a a gép, már kimondtam, hogy le kell cserélni. Végül 1 évet (kb 11 hónapot) se volt nálam, és cserélve lett.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104022) KROK640 válasza hcl (#103859) üzenetére


KROK640
veterán

A sima alap Win XP 192MB RAMmal teljesen használható volt, a 2000 128MBval is remekül elvolt, de 256-al már játszani is alkalmas volt.
A Win98 (sima, nem a SE), pedig 128MB mellett olyan rettenetesen gyors és pattogós volt, hogy azt ma nem tudom előállítani Win10-el, 1TB-os M2-es SSD + 64GB RAM társaságában, 6 mag 12 szálas CPU mellett*.
De a Win ME is rendben volt 192MB RAMmal.
A Win XPnél viszont az SP-k növelték az igényt, az SP1nél már nem emlékszem, de ott is már legalább 256MB kellett, az SP2 és SP3hoz meg egyenesen erősen ajánlott volt az 512MB RAM de akár az 1GB vagy 2GB is.
Az Athlon XP-m sima Win XP-vel kezdett és 256MB RAMmmal, a végén már SP3 volt rajta és 2GB RAM.
A Win7 meg 512vel épp h használható volt, egyszer Tigris haveromnak varázsoltam fel a gépére 512MB RAM mellé a Win7-et, hát türelem kellett hozzá, amikor használta az ember, pár nap múlva hívott is, hogy tegyem vissza az XP-t.

* BTW pont ma volt nálam Tivadar, és rácsodálkozott, hogy milyen pokoli gyors gépem van! (10400F, 32GB RAM, RTX3060 12GB VRam, 1.5TB SSD, 6TB HDD) Hát igen, aki 2nd gen I5-ösön, 4GB RAMon (legalább olcsó SATA3-as SSDvel) és GeForce GT605-ön szocializálódik, annak elhiszem, hogy az enyém rakéta.
(Pedig ez se nagyon durva, 2022 márciusában építettem ilyet is, hogy : MSI MPG Z590, INTEL Core i7-11700K 3.60 @ 5 GHz (8C16T), 128GB DDR4 RAM, GeForce RTX 3090 24GB, 1TB M2 SSD, 8TB SATA3 SSD, 2×18TB HDD -- na ez akkor azért piszkosul ment. Mondta is a gazdája, hogy nem szereti a limitációkat, nincs kedve gépigényeket nézegetni, és van olyan szerencsés helyzetben, hogy nem kell kompromisszumot kössön a pénz miatt. De ezzel a géppel szerintem jó ideig nem kell aggódva lesni a játékok gépigényét)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104023) KROK640 válasza Trailblazer (#103868) üzenetére


KROK640
veterán

Ha olyan egyszerű lenne a demo mód kitörlése, akkor kitörölné, és úgy hirdetné, mint teljes értékű készülék.
Ez pont olyan mint a klíma jó, csak tölteni kell. ha így lenne, akkor töltené, és jéghideg klímával árulná, X ezer ft-al többért.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104024) KROK640 válasza Trailblazer (#103875) üzenetére


KROK640
veterán

Azért az a durva, hogy mennyire hihetetlen ez. Persze azt a magyarázat még hihető, a késedelmes fiztetésről (nem nagyon, de legyen). Na de hogy 749ft??? 74900ft sokkal hihetőbb lenne, és az is hatalmas kedvezmény lenne. Sőt, nekem sokkal kevésbé keltene gyanút mint az 1000ft alatti ár. Mit kapsz ma 749ft-ért??? Aki gondolkodik, hamar árjön h gyanúsan olcsó ár, és adathalászat az egész.
Aztán erre rátesznek a zombi, lopott accountok félmagyar postjai.

#103874 BiP : photoshop level 1,5. Talán paintben már nem tudnám megcsinálni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104025) KROK640 válasza Trailblazer (#103881) üzenetére


KROK640
veterán

Remélem a hölgyet is adják a hangszóró mellé a 741ft-os áron ;]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104026) KROK640 válasza biker (#103891) üzenetére


KROK640
veterán

Amit leírsz hetente tapasztalom. Én úgy vásárlok, hogy kb nagyságrendileg tudom, hogy mennyi az értéke annak ami a kosaramban van (számolok), és nem lepődök meg azon sem, hogy a pénztárnál kifelé fizetni kell. Ellenben amit leírsz rengeteg embernél látom, talán kiegészítve azzal, hogy amikor teljesen meglepődnek azon, hogy ki is kell fizetni amit megvettek, akkor hosszas pénztárca keresés után, megy a variálás, hogy ez miért ilyen sok, meg miért ennyi, majd akkor itt a 20 ezres, áh nem inkább két 10-est adok, jajj az nem jó, mert kell a 10-es, mégis inkább a 20-ast adom... még 650ft? várjá' meglesz! és nekiáll 5-10ft-osokból ki staférungozni... Majd büszkén körbe néz, hogy megtöltött egy bevásárló kocsit, és ő ezt megengedheti magának, szinte várja a gratulációt, hogy micsoda remek anyagi helyzetben van, ami persze csakis kizárólag az ő érdeme ... miközben pont ez a réteg az, akinek folyamatosan fogalma sincs, hogy mennyi pénze is van (na nem azért mert olyan sok) és 25-én már a helyi kisboltban vásárol dupla áron, mert ott lehet "majd behozom"ot játszani, vagy kölcsönkér... Ismerek sajnos ilyeneket.

#103890 koby11h : egy Tivadar félének az ilyenből, csak a részlet fizetés maradna meg!

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104027) KROK640 válasza szebe (#103897) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem a Tescoban pl ezzel nincs gondom, mert ugyan gyorsak a pénztárosok, de én kb ugyanolyan gyorsan pakolok, így mire az utolsó tétel után mondja h fizessek, már a táskában minden, kezemben a pénz, amiről tudom h kb mekkora összeg lesz.
De nagyon sokaknál látom, hogy a felét se pakolják el, és vagy elpakol és akkor fizet, vagy fizet a felénél, utána meg nagy műgonddal pakolászik, miközben az én cuccaim "mennek rá" az ő cuccaira, és sajnos volt már olyan, hogy valaki nagyvonalúan elpakolt 1-2 termékemet, mert azt hitte, hogy az is az övé. És nem tudom mi ilyenkor az elképzelés, mikor pl elpakolja úgy a kg paradicsomot, hogy nem is vett paradicsomot, de azért berakná a szatyorba... Hátha nem veszem észre és nyert 1kg paradicsomot? (megtörtént eset) Vagy mi a matek ilyenkor?

#103896 biker : Van olyan ismerősöm, aki azt hitte a covid alatti hitel moratóriumról, hogy az azt jelenti, hogy 2 évig az állam fizeti a hitelét, majd ami megmaradt ő azt onnan folytatja. Persze, hogy nagy "okosan" a legnagyobb hitel moratóriumot kérte. Azt hitte milyen okos. Aztán rendesen felháborodott, mikor kiderült, hogy nagyon nem erről van szó, hogyhát mégis miért nem vette át az állam a hitelét addig (és fizette az adófizetők pénzéből), persze a minden szarra hitelt felkapkodós tipusról van szó.
Ezek tipikusan halmozzák is a hiteleket, ott van Béka ex cimborám, mikor megjött a fizuja minden hónapban kb a 2/3-a ugrott különféle (áru)hitelekre, és a rezsi kifizetése után, fizetés után két nappal 5 ezer ft-ja nem volt, de volt vízhűtéses gép, bőr fotel, nagy TV, autó és mindez persze (áru)hitelre. Az autó is, 30 napból 28-at nem ment mert nincs pénz benzinre, de jó, hogy van ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104028) KROK640 válasza BiP (#103902) üzenetére


KROK640
veterán

Debrecen kistesco : Egy pénztáros, egy önkiszolgáló kassza. Frissen él bennem, amikor a csöves alkesz bácsit átterelték az önkiszolgáló kasszához, hogy a kis 2 literes borát meg kiflijét ott húzza le, persze nem értett hozzá, végül az automata mellett még két alkalmazottat is lefoglalt, mert segítség kellett neki, de a statba belekerült, hogy még a csöves is automata kasszával fizet, szóval nem kell annyi kasszás.

A nagy Tescoban meg durva, a 26 pénztárból egy, maximum kettő megy. Sajnos mivel sokszor fizetek utalvánnyal (amihez automatánál úgyis kell a kezelő, ráadásul hosszasabb procedúra) kénytelen vagyok a hagyományos kasszánál sorba állni, kicsit sem kellemes, amikor 10 perc alatt bevásárolok és 30-40 percet állok sorba a hagyományos kasszánál mert 27db egy bites user van előttem. 90%-ának megfelelne az önkiszolgáló is, de ő ugyan nem. Aztán meg megesik előttem tizenkétszer a már részletezett teljes meglepi h ki kell fizetni, és várjál nem a 20-ast a két tizest, de mégis a 20-ast adom... műsor.

És igen, azt mondom, hogy megérdemelne az ember legalább 5% kedvezményt, ha már kiveszi a kasszás munkáját a folyamatból. Vagy az én esetemben : OK, nem használok fel utalványt, hanem helyette az univerzális pénzemet, akkor az a minimum, (a kasszás melója mellett) hogy ezért kedvezményt kapjak. A MÁVnál megtudták oldani, jegyautomatából olcsóbb a jegy, mint a pénztárosnál, sőt a virtuális jegy még kedvezőbb áru... Pedig a MÁVot se arról ismerjük, hogy milyen rugalmas és nagyszerű szervezet. (Dolgoztam a MÁVnál tudom :D )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104029) KROK640 válasza Astroboy (#103908) üzenetére


KROK640
veterán

Na igen, az alkohol vásárlás meg konkrétan fentakasztja az egész rendszert.

Ami a szőrös plömplömöt illeti, és a lányok villantsák a csupaszt? Honnan tudja az automata, hogy csak egy igényes felnőtt csaj vagy egy tini, netán kislány? XD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104030) KROK640 válasza fatpingvin (#103922) üzenetére


KROK640
veterán

Ezzel sokáig én is így voltam, plusz öcsém mai napig így van. Manapság már simán fizetek kártyával, főleg úgy h revora kirakom a "játszós" pénzemet, aztán hajrá. De sok helyen mai napig a KP a nyerő. Nemrég a kedvenc hangulatkarbantartómba is bevezették h 1500ft felett van kártyás fizetés, csakhát a szokásos köröm 650-be kerül, és ott az a szokás, hogy egyből fizetni kell, így kártyát nem is viszek.

#103923 MasterDeeJay : van itt helyebn egy kisbolt. Rendszeresen átb*sszuk egymást. Ők engem, ahogy nem szégyelnek, mérlegre csapkodott cuccokkal, véletlen hozzáadott tételekkel... de pl múltkor is 20dkg párizsit 1200ft-ért vettem. Az kemény szerintem, "örültem is" mikor utólag észrevettem. Semmi gond, mert ingyenes akciókkal kedveskednek cserébe a tudtukon kívül, régen jobbak voltak, ma már sok a kamera, de ahogy azon gépészkednek, hogyan dobjanak extrát a tételeimre, néha úgy nem vesznek észre ezt-azt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104031) KROK640 válasza Akula (#103963) üzenetére


KROK640
veterán

Aztali Pc

Eladó kis gépem. Az indok amiert eladnam hogy szeretnem lecserelni egy macbookra.
Igény esetén a képen láthato monitorral az +35 000ft

Konfig:

Processzor: AMD A8-6500 4mag
Ram: 2x4gb ddr3 1600MHz (azthiszem kingston)
Videokártya: NVIDIA GeForce GTX 750ti
Táp: Nemrég vásárolt 500W táp
SSD: 500GB
HDD: 500GB

Egy kis hibája van az az hogy hiányzik néhány csavar a házbol es egy kicsit mozog nehany dolog a hazon viszont a mukodesben nem befojásolja!

XD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104032) KROK640 válasza Alusky (#103983) üzenetére


KROK640
veterán

Jah, ez erősen ismerős, hogy számlára kapja a fizut, és az az első lépés, hogy leveszi az egészet KPban.
Ez az, amikor az egész a banklobbi miatt van. Aztán kifizeti a sok számlafentartási díjat. A bank örül, mert veheti a sápot, kb a semmiért.
Nekem is mindenféle egzotikus szabályt talált ki a bankom az ingyenes számláért, majd kitalálta 2 hónap után, hogy a "költési szokásaimnak megfelelő csomagba rak át" ami havi 2500ft-os számladíjat jelent. Évente ez 30 ezer ft. Ezért is kezdtem el inkább használni, mert semmi kedvem sincs évente 30Kt kiadni olyasmire amit nem használok, max arra h a bankautomatáig elbarangoljak.
Ráadásul vidéken, főleg falun, mai napig sokkal jobb vagy KPvel, mint kártyával.

De sokan amúgy sem optimalizálnak, rengeteg embert látok, hogy olyan szokásaik vannak, ami nagyon sokba kerül havi szinten, de mégsem váltanak / változtatnak. Nem csak a bankszámla, hanem előfizetések és társai. Pl korlátlan mobilnet, aztán havi 2GB-ot használ. Nekem Marathon van 5GB elég 3-4-5 hónapra is ha itthon vagyok, kint mondjuk 2 hónap se, de na ...

Ami a fesztivált illeti, meg divat lett a karszalagra feltölteni X lóvét és abból vásárolni. mostanság Németországba jártam fesztiválokra, büszkék a "cashless" megoldásaikra, de amikor a 2-3 feltöltő automata előtt 70-70-70 ember áll, akkor az ember elgondolkodik. Többet tesz rá, hogy megint ne kelljen sorba állni. Aztán elköltesz 100 eurot a 200-ból, a maradék 100 euro meg a fesztivál lejártával ott marad a "kártyán", és többet nem tudod felhasználni... nem zavarja az átlagot.
Az mondjuk más dolog, hogy a sziget árait figyelembevéve jobban megéri kimenni németbe fesztiválozni (sokszor színvonalasabb is) és olcsóbban megússza az ember még az oda-vissza úttal együtt is. (tavaly három német fesztiválon voltam, és volt akitől megkaptam, hogy persze akinek telik ... közben szvsz pont annak van sok aki itthon tud).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104033) hcl válasza Alusky (#103997) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Pl. nemrég építettem teraszt, a fél világ fórumát fellapoztam, hogy mi mekkora legyen, mekkora távot lehet áthidalni milyen terhelhetőséggel, mekkora csavarokkal, "
De ezt miért fórum? Vannak erre szakmai anyagok, meg fizika.

"Már hogy kerülne 2-3x költségbe az élet, jó lesz az 50%-nak is."
Jó lesz az 5x is, úgy érted? :D Egy-két termék, pl. a boltokban minden :D

@szebe :
"Még annyira nem voltak sokan, hogy a tömeg miatt túlterheltté vált volna a cella."
Nagyobb helyeken szinte minden szilveszterkor :D Bár 2000 körül olyankor a vezetékes se működött.

"Ezeknek amúgy van még "létjogosultsága"?"
DV-nek nincs, de komolyabb videós cuccokkal nem mérhető össze egy teló. Cinematic, anamorfikus lencsék, stb., ezek nincsenek telefonokban.

@homerhamm : Az autocorrect hányta :D

@envagyok : "szeretném ha vita nélkül visszavenné, ez a próbagari."
- az eladók nagy része nem akkor szocializálódott, amikor ez még értelmezhető volt
- a vevők nagy része ezt arra használhatja ki, hogy kell valami tesztelni, elkéri, és visszaadja, esetleg egy másikat ad vissza, ami hibás... és mostanra akkora a bizalmi válság, hogy sehova semmit sokaknak

A félkonfigossal meg mit tudnál kezdeni... Visszautalja, akár anélkül, hogy szóltál, és ennyi.

@KROK640 : "Az meg kész csoda, hogy a 233-as fleismerte a 10GB-os HDD-t, "
Kevésbé, 40GB fölött voltak ilyen műsorok inkább, de ilyet is csak valami ótvar VIA proci+lap+80GB winyóval szívtam, hogy cap limit jumper + disk manager kellett, de az is működött normálisan. De 10-20GB-okat minden P2 vitt normálisan.

"A sima alap Win XP 192MB RAMmal teljesen használható volt, a 2000 128MBval is remekül elvolt, de 256-al már játszani is alkalmas volt."
A remekül és a használható szavakat inkább másra tartogatnám :D Az első Service Pack előtti XP még talán, de az azért nem sokáig volt használatban.

"Ha olyan egyszerű lenne a demo mód kitörlése, akkor kitörölné, "
Még akár egyszerű is lehet, csak emberünk tökhülye :D

"Mit kapsz ma 749ft-ért???"
Pl. LED izzót, vagy csokit :D

"Van olyan ismerősöm, aki azt hitte a covid alatti hitel moratóriumról, hogy az azt jelenti, hogy 2 évig az állam fizeti a hitelét"
:D :D :D :D :D :D

"Nemrég a kedvenc hangulatkarbantartómba is bevezették h 1500ft felett van kártyás fizetés, csakhát" ilyenkor szólni kell a megfelelő hatóságnak, mert ilyet nem korlátozhat :D

"Aztán kifizeti a sok számlafentartási díjat. A bank örül, mert veheti a sápot, kb a semmiért."
Meg mert kedves államunk hagyja neki. (Nem véletlenül.) Ugyanez a KP felvét díja a bank saját automatáiból. Egy normális piacon nem tudnák ezt megcsinálni.

" büszkék a "cashless" megoldásaikra, de amikor a 2-3 feltöltő automata előtt 70-70-70 ember áll,"
Amikor a jegypénztárnál állnak sorba ennyien kápéval, az meg milyen felemelő :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#104034) sh4d0w válasza hcl (#104033) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A bizalmi válság akkora - legalábbis errefelé -, hogy szóba sem kerül a használtpiac. Annyira nem, hogy ha kell valami, akkor csak a hivatalos, garanciás van porondon, ha meg vmit levetünk, akkor vagy elajándékozzuk, vagy elfér a polcon/sarokban/sufniban.

https://www.coreinfinity.tech

(#104035) hcl válasza sh4d0w (#104034) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem ez a ló túloldala, azért eladni bőven el lehet bármit, ha szűröd a vevőket. Venni is, ha nincsenek nagy elvárások.

De ja, az ajándékozás, adományozás is jó dolog, meg bármi, ami nem azzal jár, hogy e-hulladék lesz a cucc.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#104036) BiP válasza envagyok (#104009) üzenetére


BiP
nagyúr

Gondolom soktényezős. Alapból hülyék is az emberek, meg a politika baromi sok feszkót belerakott mindenkibe: kommunikációs szinten is, ők is így kommunikálnak, a kihaénnem a sztenderd, meg hát egyre szarabbul élünk, meg egyre több mindenbe beleugatnak, persze, hogy mindenki feszkósabb.

De azért valljuk be, eladóként pont az ilyen vevőket nem szoktuk szeretni. (jó, a bunkó stílusra nincs mentség).
1. jön itt a vevő, hogy fele a posta, meg próbagarit kér, hogy vegyem vissza. Aztán elcseszi itt nekem a kártyát. Hát persze.
2. Oké, itt ennél nincs mentség, valaki ráígért neki, ő meg félúton elhagyta a gerincét. Párezer forint most jobban jött, a gerinc meg ma már nem lételem.
3. jön itt, hogy itt meg ott mennyi. Hát vegye meg ott. Nekem nem sürgős, majd elviszi más.

(#104037) BiP válasza KROK640 (#104023) üzenetére


BiP
nagyúr

Fú, mennyi ilyen hirdetés van, hogy kicsit nem jó a kártya, de garis, azért ilyen olcsó. Elviszed gariba, lesz egy jó kártyád olcsóért.
Aha, ha egyszerű lenne gariztatni (értsd: lehetne gariztatni), elvinné ő maga, és árulhatna fullos áron jó kártyát.
Az ilyen mindig gyanús.

(#104038) BiP válasza KROK640 (#104028) üzenetére


BiP
nagyúr

hogy ezért kedvezményt kapjak. A MÁVnál megtudták oldani, jegyautomatából olcsóbb a jegy, mint a pénztárosnál, sőt a virtuális jegy még kedvezőbb áru... Pedig a MÁVot se arról ismerjük, hogy milyen rugalmas és nagyszerű szervezet. (Dolgoztam a MÁVnál tudom :D )

Utolérte őket is az infláció. (vagy csak vége a beetetési időszaknak). Korábban online 10%, automatánál 5% kedvezmény volt.
Most drágultak a jegyek, és a kedvezmény is csökkent. Online 5% van már csak, és tippre (mert ezt azóta még nem próbáltam) automata már csak 0%.

(#104039) sh4d0w válasza hcl (#104035) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Itt fölötted írja BiP - ennél sokkal értékesebb az időm, minthogy idiótákkal kelljen foglalkoznom.

https://www.coreinfinity.tech

(#104040) hcl válasza sh4d0w (#104039) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A titok nyitja, hogy nem kell velük foglalkozni :) Elég messzire látszik, ha valamelyik hülye.

Mutogatni való hater díszpinty

(#104041) szebe válasza KROK640 (#104030) üzenetére


szebe
őstag

Nemrég a kedvenc hangulatkarbantartómba is bevezették h 1500ft felett van kártyás fizetés, csakhát a szokásos köröm 650-be kerül, és ott az a szokás, hogy egyből fizetni kell, így kártyát nem is viszek.

De azt ugye tudod, hogy ilyen feltételt nem szabhat? Tehát max jófejségből vagy köteles betartani.
Egy kocsmánál még csak-csak, oda nem véletlenül téved be az ember (jobb esetben), de egy kisboltnál sokkal zavaróbb a dolog.

2 dolgot tehet:
-köt egy olyan szerződést a terminálra, hogy kisebb összegnél se bukjon
-az előző pontig pedig benyeli a költséget.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#104042) nullpoint válasza cidalain (#103984) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ergonoangolszász az biztos nem lenne kompatibilis az euban. :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#104043) Alusky válasza hcl (#104033) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Fórum, mert többre tartom a gyakorlati tapasztalatot, mint a PDF fájlokat meg a centiméterrel kezükben rohangáló csaladihazepites1 szerű embereket, aki csak azt ismételgeti hogy mi nem jó mert eltér 2 centivel az előírttól, aztán lehet az anyag valójában 10 centi eltérést is elvisel.

Nem tudom honnan számoljátok, meg hogyan, de biztosan nem kerül átlagosan az élet 5x annyiba, de még csak 2-3x-ba sem. Legfeljebb néhány termék meg szolgáltatás, aztán arról sklálázza fel az emberek agya. Vagy jóval korábbról van számolva, mint a korona kezdete ami a fő drágulást elkezdte. Az éves inflációt minek számoljam rá, az amúgy is van. Jó lesz az 30-50%-nak is, nem mintha ez kevés lenne mert brutálisan sok, de ez a reális, simán csak divat lett mindent szarozni főleg ha az országról van szó.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#104044) envagyok válasza BiP (#104036) üzenetére


envagyok
veterán

"1. jön itt a vevő, hogy fele a posta, meg próbagarit kér, hogy vegyem vissza. Aztán elcseszi itt nekem a kártyát. Hát persze."
Azért 700+ pozitívval, 0 negatívval, ami nekem van, szerintem ez nem veszélyforrás (a 30 éves számtech szakirányú végzettségről, ami nincs odaírva a nevemhez, meg főleg). A posta meg tényleg annyi, amennyit írtam.
Egyébként így írta: "A postára utalj 2500ft-ot, ha kevesebb lesz, iszok belőle egy kávét" Azért na... Abból már fél kiló kávét lehet venni :C

"3. jön itt, hogy itt meg ott mennyi. Hát vegye meg ott. Nekem nem sürgős, majd elviszi más."
Épp azt írtam, hogy kb 1 éve hirdeti folyamatosan.
Szóval nem viszi el más.
Mellesleg az eladó egy kapzsi lomis, vastelepeken kurkászik, kb gombokba van neki. Tényleg reális árat írtsm neki.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#104045) TESCO-Zsömle válasza envagyok (#104044) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Öregemet egy 100-150k pozitív értékelésű arc rántotta le 300k-ra ~20 éve Vaterán... :(((

Fél kilót, de nem a Starbucks-ban. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#104046) hcl válasza Alusky (#104043) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Fórum, mert többre tartom a gyakorlati tapasztalatot, mint a PDF fájlokat"
Akkor könyvtár, és épületszerkezettan tankönyv. Azok elég egyértelműek :) Bár attól egy ilyen tankönyv nem lesz rosszabb, hogy PDF-ben van... Merthogy erre gondoltam "szakmai anyagok" alatt.

BTW itt ugyanazon ló másik oldalára esel, mint amit kifogásolsz; lehet kaptál több, teljesen jó megoldást is, csak nem felelt meg, mert beriasztott a szűrőd :)

"Nem tudom honnan számoljátok, meg hogyan, de biztosan nem kerül átlagosan az élet 5x annyiba, de még csak 2-3x-ba sem."
Mondjuk abból, amit a boltban látok az árakon. Az a kenyér, amit 2021-ben 150Ft-ért lehetett venni, az 349 most.
Meg a 3M FT-os villanyszerelés, ami kollegának ugyanattól a szakermbertől 1M felett volt kicsivel pár évvel korábban :D

@envagyok : "Épp azt írtam, hogy kb 1 éve hirdeti folyamatosan.
Szóval nem viszi el más."
Én csomó mindent hirdetek 3-5 évig, mire elviszik :)
A sok pozitív meg látod, nem jelent semmit, meg szerintem nem sokan nézik, és sokan nem tudják, mit jelent.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#104047) Pikari válasza envagyok (#104044) üzenetére


Pikari
őstag

én már évek óta mindig adok garanciát. előfordul, hogy probléma van, kb 30-ból 1x. az esetek kb felében a felhasználó a hülye, de akkor is visszaveszem. másik felében részben valami apró probléma van, de végül mégse kérnek garanciát. politikával adás/vétel során még nem találkoztam politikával, nem kért senki alaplap mellé ajándék orbán viktoros terítőt.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#104048) Gyuri27 válasza TESCO-Zsömle (#104045) üzenetére


Gyuri27
félisten

Felénk ennél kevesebbért is elásnak. Majd kiásnak és megint elásnak.

A rang sajna nem minden. Persze támpont, de ahogy az 1000+ se garancia ez se.
Szar ember mindenhol van minden ranggal és vallással bőrszinnel nemzetiséggel.

Nem tudom mit vett, de 300k-t egy holmira nem költenék el aprón (semelyiken).

Amd - Radeon - Ryzen

(#104049) TaaT


TaaT
veterán

"And Athlon processzor"

Valszeg elírás, mert a leírásban már jól szerepelt.

Give them hell Ukraine!

(#104050) BiP válasza Alusky (#104043) üzenetére


BiP
nagyúr

simán csak divat lett mindent szarozni főleg ha az országról van szó.
Nem divat, tényleg szar a helyzet.

30-50%-nál érezhetően több. A havi bankszámlakivonatokat érdemes átfutni, és nem csak érzésre gondolja soknak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.