Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110001) Papooo válasza KROK640 (#109987) üzenetére


Papooo
senior tag

Kell a 2 gigás R7 M370 mellé, mert ezzel gémörkedek fullhd ban. :DDD
Ráadásul rettentően occón vettem.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#110002) KROK640 válasza hcl (#109998) üzenetére


KROK640
veterán

4GB RAM azért már kevés, meg jövőállónak semmiképp sem nevezném (a munkahelyigépemben 2013 körül volt ennyi, otthon meg sose 2GB-ról 16-ra váltottam, akkor mikor még 4-8GBval épültek a gépek). Márpedig amikor be van kapcsolva a szoftveres update, akkor nem árt ha a hardverben is van tartalék.

prociban szerencsére az utóbbi 10 évben jól öregedtek, különösen az Intelek, hiszen már 10 éve is 4C8T volt a felsőbb szegmensben, de a belépő 2C4T-je is mégiscsak 4 szál, még ha az ma már nem is olyan sok.

A laptopoknak egyik nagy baja, hogy a CPU órajele mindig kevesebb mint az asztali változatban (sőt egy idő után a magok és szálak száma is)

RAM : na végre, tisztes mennyiség :DDD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#110003) hcl válasza salaud (#110000) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Persze, hiszen az ablakkezelő jó esetben használ 3D effekteket. :K

@KROK640 : Senki nem mondta jövőállónak, ilyen minimál gépeknek viszont még elmegy.

"A laptopoknak egyik nagy baja, hogy a CPU órajele mindig kevesebb"
Nyilván, ahova komolyan teljesítmény kell, oda vegyen asztalit a pógár. Ha meg minden kell, akkor nyúljon zsebbe.

RAM meg... SAP HANA alá szokás pakolni TB RAM mennyiségeket, de van még sok más szoftver is, ami megköszöni :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#110004) KROK640 válasza Papooo (#110001) üzenetére


KROK640
veterán

Érdemes lenne beledobni egy RX570/580-at, azok mostanság teljesen vállalható áron mennek, és ahhoz a géphez kb illene is. Meg a FullHDhoz is.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#110005) Papooo válasza KROK640 (#110004) üzenetére


Papooo
senior tag

Ez egy monitor hátuljába beépített laptop alaplap.
Mindenféle videokártya bővítési lehetőség kilőve.
A céljaimra tökéletes.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#110006) KROK640 válasza Papooo (#110005) üzenetére


KROK640
veterán

Jha, akkor persze, csak az AIO miatt asztali gépre tippeltem

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#110007) homerhamm


homerhamm
addikt

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#110008) Alusky válasza homerhamm (#110007) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Folyóírás jellegzetes vonalai alapján általános iskolás alsó tagozat. Ott még nem gond. Csak ugye nincs kizárva, hogy felnőtt, az meg eléggé gond.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#110009) cidalain válasza Alusky (#110008) üzenetére


cidalain
veterán

Általános iskolások között ritkán van férjezett (Németh Istvánné).
A bélyegző szerint ez 2005-ös történet, akkoriban egy idős nő lehet hogy nem tudta mi az az email. Egy akkor 80 éves ember 1925-ben született, lehet hogy nem volt túledukált, és csak 8 osztályt végzett, soha nem írt sokat életében, a nyelvtan sem az erőssége. Teljesen oké.
Az a gáz, hogy ezt így egy mai 30 éves is le tudná írni. Nyilván az emailcím borítékra már nem valószínű, de az úgy írjuk ahogy ejtjük rész elképzelhető egy random alacsony végzettségű embertől.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#110010) homerhamm válasza cidalain (#110009) üzenetére


homerhamm
addikt

De az RTL Klub-ot miért nem tudná leírni? Bekapcsolja a tévét, és le van írva. A kúkac meg rövid u.

kicsia@om.com

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#110011) szebe válasza homerhamm (#110010) üzenetére


szebe
őstag

Bekapcsolja a tévét, és le van írva

Ezt kérdezd meg a marketplace-huszároktól is, akik a terméken olvasható márkanevet képtelenek rendesen leírni.

A kúkac meg rövid u.

Ezen se lepődöm meg, móstanában is sókan kűzdenek hogy eljússanak a póstára. Nállam, tőllem úgyanez ;]

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#110012) cidalain válasza homerhamm (#110010) üzenetére


cidalain
veterán

Mert egy 30-as években iskolázott öregasszony nem fogja tudni leírni. Ugyanúgy ahogy a maiak egy része sem.
De ez inkább csak a maiakra nézve gáz, ismervén azt, hogy milyen volt az oktatás mondjuk 60-80 évvel ezelőtt. A II. VH előtt arra mentek rá, hogy az emberek nagy része tudjon valamennyire írni-olvasni, aztán gó melózni tizenpár évesen. Nyelvtan, hogy írjuk, nem volt lényeg.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#110013) hotkar válasza cidalain (#110009) üzenetére


hotkar
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#110014) oriic válasza szebe (#110011) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Ezt kérdezd meg a marketplace-huszároktól is, akik a terméken olvasható márkanevet képtelenek rendesen leírni."

Vagy amikor a hirdetés címében leírják a saját címüket :DDD

Live-Die-Respawn

(#110015) BiP válasza Alusky (#110008) üzenetére


BiP
nagyúr

Simán idős ember írása ez. Az általános iskolás gyerek nem remegő kézzel ír.
(bár annyi hiba van benne, ráadásul tipikusak, hogy akár troll is lehet)

#110014 oriic Vagy amikor a hirdetés címében leírják a saját címüket :DDD
Ezzel az eggyel megengedő vagyok. Fszér' nem lehet egyértelműsíteni, hogy Hirdető címe meg hirdetés neve/címe.
Mert ha csak annyi a mező neve, hogy Cím, akkor miért ne értené félre az emberek fele, hogy mit kell odaírni?

[ Szerkesztve ]

(#110016) oriic válasza BiP (#110015) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem a nagy többségnek van annyi esze, hogy tudja miről van szó.

Live-Die-Respawn

(#110017) Alusky


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Meghirdettem 8 Dunaferr radiátort, sosem használtak, mert nem lett a tetőtér fűtés megcsinálva végül központira, koszosak voltak nyilván elmostam mind, nyomáspróbáztam, megkerestem a pontos típust, gyártási évet, még a PDF adatlapból is a lényeget kimásoltam, hogy melyik vízhőnél mekkora teljesítmény adnak le... 30 rugó az átlagos áruk újonnan, én meghirdettem 100-ért a 8-at, ez 12500 darabonként, ez eléggé eladás jellegű, nem hirdetni akarom én...

Erre jelentkezik egy pali 10-ért vinné. Jó oké megadom a számomat, mert reálisnak tűnik folytatom vele telefonon, ja hogy neki az összes kell 10-ért. Te mondom nem darabra? Én 80-ra gondoltam úgy. Ó hát az rengeteg neki. Te mondom tudod mi ezeknek az ára? Amíg eltakarítottam őket és feladtam a hirdetést több órabérem ráment, mint tízezer. Hát ő messziről jönne, rengeteg az üzemanyagköltség. Bazdmeg akkor keress közelebb, nekem mi közöm az utazási költségedhez, jóhogy nem nekem kell fizetnem még, mert elviszed. Pár másodperc csend aztán kinyomta rám. Rohadjál meg akkor.
Már ment is a szerkesztés a hirdetés legelejére, MÉH telepesek ne keressenek.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#110018) koko52 válasza Alusky (#110017) üzenetére


koko52
veterán

Csónak eladás. 300k.
Ok viszi, pici alku telefonon. 280k, ok.
Nem tudja szállítani, tudok segíteni? Mondom hova? Kb 300km.
Persze, 80K.
Á, az férjen már bele.
:DDD
Hát nem fért.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#110019) hcl válasza homerhamm (#110010) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amiért az autók nevét se tudják :D

@Alusky : " Te mondom tudod mi ezeknek az ára?"
Szerintem tudta, azért akart több darabot 10-ért :D
Vas konvektort pillanatok alatt elvitték, amikor cseréltük. Lemezből 1 év alatt a kettőt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#110020) BiP válasza oriic (#110016) üzenetére


BiP
nagyúr

Aztán valahogy a kisebbség is túl nagy számosságú. (és talán már az a szint, ahol érdemes lenne finomítani a kiírásokon).

(#110021) BiP válasza koko52 (#110018) üzenetére


BiP
nagyúr

Mekkora fillérhuszár vagy! 300-as árból nem vagy hajlandó 100-at (20+80) engedni?

#110019 hcl : Vas konvektort pillanatok alatt elvitték, amikor cseréltük. Lemezből 1 év alatt a kettőt :D
Nem csoda. Há' me' ragaszkodnak a régi, megszokott dolgokhoz. Amikor még volt benn anyag, az fűtött igazán :)
Jobb melege van, mint a lemeznek. Hogy többet adnak érte a telepen, az tök véletlen.

[ Szerkesztve ]

(#110022) hcl válasza BiP (#110021) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

...többet ér leadva... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#110023) opr válasza koko52 (#110018) üzenetére


opr
veterán

Azzal a 80k-s szállítási ajánlattal még baromi jófej is voltál pedig szvsz. 300km-en át elvontatni a cuccot, az benzinben se kevés, de ami fontosabb, hogy oda-vissza simán elmegy rá egy nap az életedből.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#110024) quailstorm válasza cidalain (#110009) üzenetére


quailstorm
nagyúr

1925-ben született ember nem valószínű, hogy elvégezte a 8 elemit. 4 vagy 6 elemi inkább. Sokan felnőttként fejezték be a 8 elemit.

(#110025) koko52 válasza opr (#110023) üzenetére


koko52
veterán

Ja, jó fej lettem volna. Kirándulás is benne volt. (Tisza tó)
Végül elvitette mással, nem tudom mennyiért.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#110026) koko52 válasza quailstorm (#110024) üzenetére


koko52
veterán

Tudtommal 6 elemi volt. A mamám is annyit végzett. Felette már továbbtanulás volt, mint most a gimi, szakközép, szakmunkás. Gondolom én.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#110027) TeeBee73 válasza koko52 (#110026) üzenetére


TeeBee73
addikt

:K
Nagyim is 6 elemit végzett, 28-as születésű volt.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#110028) Astroboy válasza cidalain (#110009) üzenetére


Astroboy
őstag

Az íráskép is gáz, a helyesírás is, de ezek még mind érthetőek, ha -ahogy a többiek is írták -egy idős, tollat ritkán ragadó embertől származnak.
De, hogy valaki a saját címét se tudja leírni rendesen...na arra szerintem nincs mentség. :N

(#110029) KROK640 válasza homerhamm (#110007) üzenetére


KROK640
veterán

Mindennap eljár az emléktábla mellett és úgy sem tudja leírni a saját címét

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#110030) Pikari válasza koko52 (#110018) üzenetére


Pikari
őstag

Nem értek a csónakokhoz, de aki ilyet vesz, annak gondolom nem arra kell, hogy munkába járjon vele. Ilyen cuccoknál csak felfelé szabad alkudni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#110031) homerhamm válasza KROK640 (#110029) üzenetére


homerhamm
addikt

De 2005-ben még nem volt kint az emléktábla.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#110032) Alusky válasza Pikari (#110030) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Így működik a műszaki vizsga is, ezért rántanak meg azonnal patika állapotú autót, ha ki van nyalva sportosabbra, mert az úgyse munkába járós, hanem hobbi aztán kapja be. A szakadék melósautót meg továbbengedik szó nélkül.
Normális világban nem szabadna léteznie az alku fogalmának, nekem az undorító piacozás jut eszembe csak róla amúgy is. Kiírt ár, ha nem megfelelő akkor nem veszi meg, viszlát.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#110033) KROK640 válasza homerhamm (#110031) üzenetére


KROK640
veterán

jah, az lehet, én 2004-ben jártam arra legutóbb, de eskü nem emlékszem

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#110034) KROK640 válasza Alusky (#110032) üzenetére


KROK640
veterán

Egyes kultúrákban kifejezetten hatalmas hagyománya van az alkudozásnak.
A probléma az, amikor azt gondolja valaki, hogy itt is.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#110035) Golden9 válasza KROK640 (#110034) üzenetére


Golden9
addikt

:Y

Magyarországon mikor nem volt hagyománya az alkudozásnak? :F

[ Szeretkezve ]

(#110036) opr válasza Golden9 (#110035) üzenetére


opr
veterán

Én is ezt akartam kérdezni. Pláne régebben, piacozásnak pl olyan szinten szerves része volt az alkudozás, hogy sokszor küldték külön a gyereket egy - egy standhoz alkudozni az árussal, hogy tanulja meg idejekorán ezt is. :K

Az egy másik kérdés, hogy mint minden mást, ezt is lehet úgy is csinálni, hogy jó legyen, meg úgy is, hogy idegesítő / bunkó legyen.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#110037) hcl válasza opr (#110036) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És kicsit rutinból felülárazni a cuccokat, hogy ne bukj az ilyeneken. ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#110038) opr válasza hcl (#110037) üzenetére


opr
veterán

Nyilván. :D :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#110039) KROK640 válasza Golden9 (#110035) üzenetére


KROK640
veterán

Hááá :D Aki így kezdi, az ne sírjon ha azzal indítanak a hirdetésére, hogy mennyit enged a feléből? :D

Én azt kérdezem :
Inkább mikor volt? Meg hol? Az a nem mindegy.

Valahányszor bemenetem a boltba, levettem valamit a kiírt áron, eszembe nem jutott a pénztárosnál nekiállni alkudozni, hogy mennyit enged belőle? Ha kellett azon az áron vittem, ha nem akkor nem. (ma is jártam így, hogy valamit inkább visszatettem, mert nem tetszett az ára)
De tovább megyek, ha itt az oldalon (vagy akár marketplace, jófogás <-- bár ezeket nem nagyon használom) meglátok egy terméket X áron, akkor nem alkudozok, hanem eldöntöm, hogyha tetszenek a kondiciói, akkor ennyiért megéri-e? Ha igen, akkor meg üzlet. nem rabolom egymás idejét azzal, hogy 1-2-3 ezer ft-okon alkudozok meg rugózok akár napokig. Az egyetlen ok, amiért ilyenkor aludnék, ha ezen a ponton a vevő bedob valami értékcsökkentő dolgot, amit eddig bölcsen elhallgatott... (pl : jó a VGA, csak az egyik port nem megy rajta ; vagy hibátlan az alaplap csak a backplate meg a kézikönyv nincs meg, miközben teljesnek hirdette stb.)

És nem vagyok totál alkudozás ellenes, Lefkosaban, Ortaköyben, Izmirben, Isztambulban természetesen ugyanúgy alkudoztam mint bárki más, mert ez ott természetes, sőt, az elvárt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#110040) opr válasza KROK640 (#110039) üzenetére


opr
veterán

Jo, de a tesco helyi megfelelojeben ott se allsz neki alkudni, mert hulyenek fognak nezni, nem?
Ott is a piac soron megy az alkudozas.

...Vagy rosszul tudom? :F

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#110041) Golden9 válasza opr (#110036) üzenetére


Golden9
addikt

" lehet úgy is csinálni, hogy jó legyen, meg úgy is, hogy idegesítő / bunkó legyen."

Még a legnemesebb lelkek is szoktak trükközni. :)

[ Szeretkezve ]

(#110042) hcl válasza opr (#110040) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A hülyeboltban pl. sokan mondták, hogy lehet alkudni. Mondjuk nem próbáltam még.

Mutogatni való hater díszpinty

(#110043) opr válasza hcl (#110042) üzenetére


opr
veterán

Hat, en is max kiallitott darabra, de ott se toltam tul, megkerdeztem, hogy ha mar (vitrinben ugyan, tehat nem osszetaperolt) kiallitott/felbontott darab, engednek-e az arbol. Kb az AFA pikkpakk leugrott rola, ugy meg mar oszintebb volt a mosolyom, azt a cuccot vittem is. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#110044) koby11h válasza hcl (#110042) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én már alkudtam műszaki boltban (több dolgot vettem), gyerekruha boltban (sok dolgot vettem) cipőboltban (mert olyan kedvem volt) - ezek amik sikerültek pl.
Az a gáz, hogy kisboltban a kisboltost általában nem akarja az ember lehúzni - persze találtam már olyat és meg is tettem.
Nagyoknál meg személyesen lehet csak és kell valami alap, amivel nekifogsz:
- máshol olcsóbb (akkor megyek oda, de legközelebb is)
- több dolgot veszek (ok, akkor egyet sem)
- bemutató darab (nehogy már annyi legyen, mint egy bontatlan)
- nem kell, csak megláttam és elgondolkoztam rajta (itt ő engedett, hogy vegyem már meg)
Úgy nem lehet alkudni, hogy "Add olcsóbban!!!" :)

Arab árussal pl. 40 percet alkudoztunk amíg vártunk a buszra és egy 150 fontos réz lámpát 40 fontra sikerült lealkudni. Végül nem vettük meg, mert nem tudtuk volna hazahozni. Ott élő ismerős szerint 20-25 font körül lehetett az ára... és az árus nagyon elégedett volt, mondta, hogy jó alkudozás volt, élvezte! :)
Ott taxira is alkudni kell, első utazásunk 30 font volt, hazafelé két hét múlva ugyan az a táv a reptérig már csak 7 font volt. Ott lakó ismerős szerint 3-5 font létszámtól függően, de nem vagyunk arabok, annyiért sosem vinnének el...

Szóval az alkudozás egy életforma, van akinél és ahol lehet, van ahol nem és van ahol egyenesen kötelező... lásd pl. Brian élete :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#110045) Alusky válasza koby11h (#110044) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Én agyrákot kapok a felesleges szófosástól élőben, de szerencsémre nem kell járnom ilyen helyeken, önszántamból meg eszembe nem jutna. :DDD

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#110046) KROK640 válasza opr (#110040) üzenetére


KROK640
veterán

A Tesco helyi megfelelője ha jól emlékszem Kipa néven fut de értem a célzást, nyilván egyik Migro/Hakmar/Kipa/Gimo boltban nem jut eszembe alkudozni.
A dolog pedig egyszerű : Azért mert ott sincs ennek helyen. A bazar ahol ennek helye van.

Tehát végülis (szerintem) ugyanoda jutottunk, vagyis, hogy a helyén kell alkudozni. Sajnos sokan nem tudják, hogy hol van ennek a helye.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#110047) KROK640 válasza koby11h (#110044) üzenetére


KROK640
veterán

Rendes, magyar boltban egyszer próbáltam meg alkudni, akkor nem volt túl sikeres. Még 2006-ban elmentem cipőt venni.
Végül három különböző cipőt választottam ki, és mindegyik annyira tetszett, hogy nem tudtam eldönteni melyik legyen, ezért elhatároztam, hogy mind hármat megveszem. Igen ám, csakhogy a három cipő össz árától 3000ft-al kevesebb volt nálam. Megkérdeztem a pénztárost (egy kis bolt volt) aki hívta a főnöknőt akinek elmondtam, hogy elvinném mindhármat, de ez a helyzet. Mindegyik cipő tizen ezres tétel volt, tehát nem egy pofátlan kedvezményt akartam. Erre hosszas alkudozás után, végül 2000ft-ig belement volna, csakhogy nálam annyi volt amennyi. így végül mikor láttam, hogy fölösleges időtöltés már ez, akkor kivettem a legdrágábbat (csak azért is) a kosárból és visszatettem a helyére, hogy akkor csak azt a kettőt kérem. Ezzel távoztam, és többet nem is mentem vissza. 3-4 évvel később bezárt a bolt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#110048) koby11h válasza KROK640 (#110047) üzenetére


koby11h
aktív tag

Régen rá lehetett menni a számla nélkül olcsóbb-e? dologra is, de most már mindenkit próbavásárlónak néznek, így ez is kiesett, mint alku alap. Ez pedig pl. babaholminál, ruhánál, műanyag edényeknél általában bejött.
Használt holmisnál a több darabot veszek... pl. antikváriumban mindig simán engedtek.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#110049) KROK640 válasza koby11h (#110048) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, a számla nélkül dolog egy időben működött, valamennyi árengedményt lehetett kapni, bár én nem használtam. (leginkább hardvereket vettem akkoriban, azt meg nagyker áron tudtam)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#110050) koby11h válasza KROK640 (#110049) üzenetére


koby11h
aktív tag

15-20 éve az olyat, ami nem megy tönkre (gyerekkád, wc ülőke, etetőszék, babaruhák, gyerekcipő...) simán vettem számla nélkül 10-12% kedvezménnyel. "Mindenki" jól járt alapon. Könyvet is, kisebb bútort pl. szék, asztal is, polc, ruhaszárító is simán.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.