Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73951) flintnovik válasza KROK640 (#73938) üzenetére


flintnovik
csendes tag

Számoljunk csak kattintásonként 2 másodperc plusz várakozással, és percenként 5 kattintással. 80 percet vesz el a hősünk munkaidejéből... ráadásul kicsit olyan, mint egy régi windowson a sz.rrá töredezett hdd, nehezebb elérni és haszontalanabb a percenként 5x2 másodperc szünet, mint mondjuk óránként 10 perc.

@DJGABI #73947:
Nagy vonalakban csak a Windows Updatet, Microsoft Storet és ezek komponenseit irtja ki ez a script gyűjtemény, de már ezek is olyan szövevényesek, hogy felét linux live cdről kell csinálni...
Igen, Office 2007nél újabb és dx12 exkluzív dolgok (szinte semmi) nem megy rajta...ez a kompromisszum, másról nem tudok.

(#73952) flintnovik válasza , (#73946) üzenetére


flintnovik
csendes tag

Számomra két márka van, amire az egész családom életét feltenném, az egyik a Codegen/Display, a másik a Vargáné & tsa Bt.

(#73953) KROK640 válasza , (#73946) üzenetére


KROK640
veterán

Valahogy így vagyok ezzel én is.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73954) hcl válasza koby11h (#73948) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

BQ is eléggé hajazott egy időben az FSP-re... legalábbis a hibái :D Elég sokat megoldottam :)

@flintnovik : Nekem van egy pár száz gépes mintám Codegány üzemeltetésből (2006-2011, főleg P4-ek, gyárban, és nem hajtva) , és igazából a portól megálló ventik és az emiatt kidurranó kondikon kívül nem volt bajuk. Ezek javítása után mentek tovább. A gond azokkal volt, amiket otthonra megvettek a szénné húzott P3/P4 mellé, mellé valami durva VGA... Na azok hullottak, nyilván, a túlterhelést nem bírták.

A windóz frissítések kiirtása meg a másik, ami előre viszi a világot... a botnetekét :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73955) KROK640 válasza flintnovik (#73951) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, ez még ígyis szok, de gyakorlatilag naponta nagyjából 3 óra plusz meló időt jelentett nekem, miközben a mikro várakozások inkább fárasztottak, minthogy pihentettek volna.
nem volt ez jó senkinek, neki sem, mert kb kétszer kifizette az új(abb) gép árát túlórának, és aztán még új(abb) gépe sem volt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73956) BiP válasza flintnovik (#73952) üzenetére


BiP
nagyúr

Ennyire utálod őket? :)

Amúgy volt nekem is codegen házam 2003-ból (ott van a polcon azóta is) 10+évet lehúzott a benne lévő táppal együtt.

(#73957) balinlin válasza flintnovik (#73952) üzenetére


balinlin
senior tag

Én a deer tápegységekre esküszöm.

(#73958) koby11h válasza hcl (#73954) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem is kb. 150 Codegen-ből 10 év alatt vagy 5 halt meg. Egy mechanikai sérülés miatt (egy Seasonic is ugyan úgy összetört volna :) ) 3 venti megállás miatt elpukkant, egy pedig beázás.

Otthon a két FSP előtt még 2005 körül saját gépemben is az volt. Utána egy használt FSP 4 évig, semmi gondja nem volt. Utána egy új FSP és annak sem 7 év alatt. Remélem a BQ is bírni fogja addig.

Amúgy tényleg a terheléshez választva nem szokott ezekkel gond lenni. A ventit kell cserélni ha zúg és kifújni évente 1-2-szer, ennyi.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73959) koby11h válasza balinlin (#73957) üzenetére


koby11h
aktív tag

Igen a Deer-t sok öngyilkos merénylő használja, esküsznek rá :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73960) DJGABI válasza flintnovik (#73951) üzenetére


DJGABI
addikt

"a Windows Updatet, Microsoft Storet és ezek komponenseit irtja ki ez a script gyűjtemény"
kb pont ugyanezt tudja az LTSB is, csak közvetlen picipuháéktól

azért Linusék belefutottak pár hibába [link], nekem inkább elvette a kedvem ettől a gányolós OS-től

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#73961) koby11h válasza DJGABI (#73960) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én sem szeretem ezeket az előre elkészítetteket. Majd én buherálom a saját Windows-omat, kiszedem ami nem kell, letiltom amit nem akarok...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73962) Cs1csó válasza flintnovik (#73952) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K az övékét én is nyugodtan! Teljes hájszélességgel kiállok a döntésed mellett!

(#73963) Cs1csó válasza DJGABI (#73960) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az LTSB, vagy LTSC nem arra van, hogy te otthon gépészkedj vele hanem pl. állami intézmények: kórház, önkormányzat, rendőrség, minisztérium, stb. legyen egy letisztult, lecsupaszított rendszere amihez akár 5-10 évig sem kötelező hozzányúlni (minimális biztonsági frissítések azért jönnek de azok is központi menedzseléssel ráeresztve a kliens gépekre) amin elfut az az 1-2-3 program amit azoknál az intézményeknél használnak.

Otthonra, HA nem gond, hogy nincs meghajtótitkosítás, és HA a frissítésektől sem ódzkodik az ember akkor a HOME verzió a legjobb, akinek kell az előbbi pár dolog és még egy-két extra annak pedig a PRO
Nagyon sokan - ahogy olvasom - szinte csak a frissítések elodázásának a hosszabb távú lehetősége miatt választja a PRO-t.

(#73964) hcl válasza Cs1csó (#73963) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És pont ilyen kéne egy csomó embernek. A gondot a feature update-k okozzák Microsoftéknál, de csak a biztonsági frissítésekkel együtt lehet kinyírni. Utóbbival meg létrehozol egy lyukas rendszert.
Tök jó lenne, ha lehetne olyat mondani, hogy csak az adott verzió supportja végén szóljon, hogy kéne updatelni, és ne erőltesse az új buildet, de mindvégig jöjjenek a bugfixek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73965) Cs1csó válasza hcl (#73964) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt is értem, de erre "félig-meddig" ott a PRO, ahol 2-3 build-del is le tudsz maradni tehát amikor én most a 20H2-ön vagyok ők még maradhatnak a 19H1-en ha jól tudom, de ha tavasszal kijön a 21H1 akkor nekik is kell majd ugraniuk a 19H2-re.
Ez a lemaradás = feature update mentesség

(#73966) mpo


mpo
veterán

Az itt megjelenő hirdetések ork feladói lettek oltásügyi tanácsadók közmunkában
vagy
felelős beosztásban lévők nagy fizetéssel sem okosabbak, élükön a vezírrel?

Ha érted, akkor már elavult.

(#73967) balinlin válasza mpo (#73966) üzenetére


balinlin
senior tag

?

(#73968) hcl válasza Cs1csó (#73965) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De milyen félig-meddig, komolyan mondom, még ha nem a legnagyobb arcú szoftvercégről lenne szó... Szándék kérdése lenne odarakni egy választómenüt, a userek nagy része úgysem kapcsolná ki, de legalább a többinek nyugta lenne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73969) mpo válasza balinlin (#73967) üzenetére


mpo
veterán

Kínai vakcina, hatékonysága 50%.
Vagy esni fog a hó vagy nem, de ez biztos.

Ha érted, akkor már elavult.

(#73970) Cs1csó válasza mpo (#73969) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor kettőt kell magadba nyomni.

(#73971) mpo válasza Cs1csó (#73970) üzenetére


mpo
veterán

0+0=0.
-50+50=0.
:D
Nem vagyok Rambo.

Ha érted, akkor már elavult.

(#73972) hcl válasza mpo (#73969) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az egyiké, és ezt az 50% Brazíliában mérték. Elvileg mi a jobbféléből vettünk, bár az is elmarad a Pfizertől, de nem olyan rossz, mint az 50%-os.

@cicso82 : A Pfizer is úgy akarja növelni a hatékonyságot, hogy egy 3. adagot is bead...

Mutogatni való hater díszpinty

(#73973) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Amúgy akármelyiket beadatnám, a lényeg, hogy azoknak a követelményeknek amit az EU felállít megfeleljen (dokumentáció stb .) úgy tudom a Pfizer-Biontech és a Moderna vakcinái ennek megfelelnek. A kínai vagy az orosz nem.
Ezért nem szívesen adatnám azokat be magamnak, DE ha azokat a dokumentumokat prezentálják amiket a másik két cég is megtett és ennek áttanulmányozása után az EU is rábólint akkor már igen.

(#73974) envagyok


envagyok
veterán

"Gigabyte GTX 1070 G1" 125k helyben.
Siessetek amíg megvan :C
Hasonló árban (330usd) jön februárban a ti nélküli rtx3060 újan 12gb rammal kb gtx1080ti teljesítménnyel (állítólag erősebb lesz az rtx2060-nál)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73975) moon73 válasza koby11h (#73850) üzenetére


moon73
csendes tag

"A Haswell i3 mostanra kb. nagyigép. Ott még elmegy, mert Ők 1 oldallal elvannak - link, vissza, link, vissza, link...."

Hát persze. Nekem i3 4330, z87k, 8gb ram, gtx 660, és a sokszor nyitva levő 15-20 böngészőlapot azért kell becsukni, mert a fejlécek túl kicsik és nem látszik mi van rajta. Most veszek bele i5 4690k-t, használtan 15-ért, mert anyi upgradet még megér, újrapasztázott lap, és még akár 2-3 évet elmegy. Általános office dolgora semmi gond nincs vele. Az upgradet is csak néhány witcher 2-nél újabb játék miatt végzem, mert az is gond nélkül ment rajta.

(#73976) virkir válasza envagyok (#73974) üzenetére


virkir
veterán

Hasonló árban vagy jóval drágábban (330usd) jön vagy nem jön februárban vagy márciusban, vagy áprilisban a ti nélküli rtx3060-ból mind az öt darab kishazánkba.
Azért a ROG-Strix-Rtx2070S 290-ért is odabaszós amikor a nepperektől 300 környékén van 3070 is.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#73977) mpo válasza hcl (#73972) üzenetére


mpo
veterán

Képben vagyok, azért írtam.
Vezírnek sürgős, az itteni hatóság véleménye.
Dokumentáció, klinikai vizsgálat meg nincs.
Kínában 60 éves korig, itt meg afölött akarják.
Erre nincs smiley.

Ha érted, akkor már elavult.

(#73978) balinlin válasza Cs1csó (#73973) üzenetére


balinlin
senior tag

Pontosan ugyanígy vagyok vele.

(#73979) Cs1csó válasza mpo (#73977) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez több mint undorító... a TEK sem tudja majd megvédeni, ha itt az idősek elkezdenek hullani.
Amúgy a "klasszikus" elhalt vírusos megoldások is lehetnek kockázatosak. Magam részéről kíváncsi vagyok erre az új fajta mRNS megoldásra, nagyon ígéretes.

(#73980) balinlin válasza Cs1csó (#73979) üzenetére


balinlin
senior tag

Túl van ez már ragozva.
Be akarják most adni? Nem.
Akkor meg mi ez a hiszti?
Ugyanez az orosz esetén. Szép lassan mások is tárgyalnak velük az már nem baj, csak ha mi.

(#73981) koby11h válasza moon73 (#73975) üzenetére


koby11h
aktív tag

Részletesebben is írtam: HD4xxx grafika, 4GB, 500GB HDD (5400rpm, 8MB cache).

Tudom, mivel nekem i3-4330-am volt, kivettem 4GB-ot, lecseréltem a 860 EVO-t HDD-re és halott a gép. Szóval az alap i3 4gen magában lassan kevés netezésre.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73982) envagyok válasza virkir (#73976) üzenetére


envagyok
veterán

1. Már eleve drágább árat írtam, mert 330usd az 98000ft, a hirdetett vga pedig 125k.
2. Azért az durva húzás lenne az nvidia részéről, ha a Decemberi ígérgetős fiaskó után itt se tudná tartani az ígéretét.
Nvidia és az AMD se hülye, hogy itt a hatalmas kereslet, mindkettő azon van, hogy felfusson a gyártás rendesen, mert aki többet gyárt, azét fogják venni.
Február végére, de legkésőbb Március végére ez rendeződni fog.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73983) TaaT válasza koby11h (#73981) üzenetére


TaaT
veterán

"...és halott a gép."

Na jó de ez bármelyik újabb gépre igaz, ha 4GB rammal meg egy HDD-vel megtámogatnám a konfigomat lehet muterék haswell i3-asa fürgébbnek érződne az SSD-vel meg 8GB rammal.

Give them hell Ukraine!

(#73984) hcl válasza Cs1csó (#73979) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A francot. Az eü. állapotáért is az orvosokat szidják a rajongóik.

@koby11h : Fenét kevés, a HDD kevés, amit amúgy én sem értek, hogy kb. egy fapad Debian-on (mármint olyan szintű fapadosságon) kívül miért végez minden OS ennyi háttértár-műveletet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73985) koby11h válasza TaaT (#73983) üzenetére


koby11h
aktív tag

Részben igen, de pl. egy UHD630 azért több mint kétszer gyorsabb mint a HD 4600-asom volt , dupla a magszám is. Ha eltekintünk a HDD okozta boot időtől, ha elindul akkor használhatóbb érzésre mint az i3-4330-am.
Kipróbáltam egy 4GB-os DDR4-2400-al.
Eredeti volt: i3-4330/HD4600/8GB/860 EVO, eladás előtti próba: 4GB, és Seagate 500GB HDD.
Utána beüzemelés közben próba: B460M-A, i3-10100, UHD 630, 4GB DDR4-2400 és ugyan az a Seagate 500 GB ugyan azzal a telepített Windows-al.
Picit gyorsabb volt az indulás és közepesen jobb a használat is.

Persze én is 2x8GB és 860EVO fogom használni, de volt különbség!

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73986) koby11h válasza hcl (#73984) üzenetére


koby11h
aktív tag

A HDD mindenképpen kevés, ezen kár lenne vitatkozni. Sokkal többet dob egy gépen mint egy proci upgrade. De néha kevés az SSDre váltás magában. Nekem az volt.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73987) szebe válasza envagyok (#73982) üzenetére


szebe
őstag

A 330usd a kinti nettó, vagy a hazai msrp?

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#73988) BiP válasza szebe (#73987) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez az nv által ajánlott kinti nettó usa msrp.
Láttuk, hogy a többi kártyánál ez mennyire teljesült.
Ezért volt az, hogy mindenki 500dolcsis, 150ezres 3070-ekről álmodozott, aztán szembejött a valóság.
Ezt a 330dolláros 3060at sem fogja senki ennyiért odaadni.

(#73989) envagyok válasza BiP (#73988) üzenetére


envagyok
veterán

Teljesült az, csak a gyártók/nagykerek/kiskerek a hiány miatt elpofátlankodták.
A 3070 is 500usd, unióban meg 500 euró, ami 180k
Arra még rájöhet itthon 10% az állam és a kereskedők éhsége miatt.
460€+áfa most is, ahogy nem lesz hiány, rögtön ennyi lesz az ára

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73990) BiP válasza envagyok (#73989) üzenetére


BiP
nagyúr

lesz. majd. De most ugye nem ennyi.
És ezt a leszt várja mindenki, csak még senki nem tudja, mikor jön el. NV szerint április végéig nem fog, AMD szerint max. 2. félévre.
NVIDIA and AMD Graphics card shortages to last thoughout H1 2021

(#73991) , válasza envagyok (#73974) üzenetére


,
addikt

A világ legnagyobb csodája lenne, ha a jelenlegi helyzetben kapható lenne itt Magyarországon hasonló áron RTX 3060. Ha jönne is ilyen áron 10 darab az országba, vagy 1000 db-ot azonnal vinnének szerintem pár óra alatt a bányászok.
Ha tippelnem kellene, akkor nem is jön egyetlen darab sem, de ha mégis nagy ritkán föl-föl bukkan 1-1 darab, akkor minimum dupla ennyiért lesznek kaphatók.

(#73992) envagyok válasza , (#73991) üzenetére


envagyok
veterán

Ez az evga hivatalos EU-s oldala.
Feliratkozol, ha lesz belőle, értesítenek, megveszed, és a magyar áfával postázzák gyári evga garival.

@bip
Ha igazad lenne, az nvidia nem jelentette volna be a ti nélküli 3060-at február végére.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73993) , válasza envagyok (#73992) üzenetére


,
addikt

De én nem arra a hsz-edre reagáltam, hanem amelyikben a 3060-as áráról írtál.

(#73994) virkir válasza envagyok (#73992) üzenetére


virkir
veterán

Ja. Én még decemberben feliratkoztam vagy két kártyára EVGA-nál, na azóta annyi emailt küldtek mint neked.
Egy nagy büdös semmi van az összes boltjukban EU/DE de az legalább folyamatosan.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#73995) BiP válasza envagyok (#73992) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha nem lenne igazam, akkor meg tömegével kaphatóak lennének MSRP áron a szeptemberben bejelentett 3060Ti-3070-3080 kártyák. Oh, wait...

(#73996) , válasza virkir (#73994) üzenetére


,
addikt

Még novemberben említette valaki a 3080-as topikban ezt az evga-s rendelés dolgot, én már akkor feliratkoztam. Azóta se kaptam semmit. :)

(#73997) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73998) DJGABI válasza qnadam (#73997) üzenetére


DJGABI
addikt

nem is tudtam hogy a TDK együttes zene mellett oprendszer fejlesztéssel is foglalkozott :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#73999) envagyok válasza , (#73996) üzenetére


envagyok
veterán

Egy mindig jó tanácsokat adó barátom mondta:
Ami késik, az később LESZ

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#74000) koko52 válasza , (#73996) üzenetére


koko52
veterán

Európába nem érvényes :K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.