Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) #89309696 válasza Vangelis (#50999) üzenetére


#89309696
törölt tag

Megoldani meg lehet. Csak az emag szarásig van pénzzel, elég nagy az anyagi hátterük ilyen biztosításhoz és együttműködéshez, a Hardverapró pedig nem rendelkezik ekkora háttérrel.
Persze indíthatnának HardverPostát összeállva valamelyik futárcéggel és vállalhatnák az anyagi költségeit az esetleges komplikációknak, kifizethetik a pórul járt embereket és majd a rendőrség az ügy végén rendezi a Hardverapróval... De ez nem az a kaliberű móka.

[ Szerkesztve ]

(#51002) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Na szóval.
Futár: fizetek, aláírok (jatt). 2 perc vár, bontok, nézünk.
Posta: postánmaradó: Fizet, átvesz, bont.

Ennyi.
Tényleg ingyé tanitccsssak meg itt mindenkit üzletelni?

Amd - Radeon - Ryzen

(#51003) Papooo válasza Gyuri27 (#51002) üzenetére


Papooo
senior tag

Az MPL postán maradónál a nem utánvétes csomagot is csak akkor lehet bontani, ha már aláírta a címzett az átadási elismervényt.

A DPD ilyen szempontból még gázabb, mert ha véletlenül nem talál otthon a futár (aki csak akkor méltóztat felhívni, ha utánvétes a csomag), akkor az első arra járó szomszédra rásózza a csomagot, amennyiben nem utánvétes.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#51004) opr válasza Papooo (#51003) üzenetére


opr
veterán

En ezek miatt szoktam ra arra, hogy
a) soha nem bontok csomagot egyedul
b) mindig videozva van, ahogy kibontom a csomagot, ha ertekes/serulekeny/stb dologrol van szo

Igaz, eddig meg mindig az lett a vege, hogy minden fasza volt, ugyhogy toroltem is a videot, de sose lehet tudni alapon meg mindig csinalom, akkor is, ha jo hiru cegtol jon a csomag. Ars poeticam ilyen teren az, hogy attol meg, hogy valaki paranoias, meg nem biztos, hogy nem uldozik! :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#51005) #89309696 válasza Papooo (#51003) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ez mindenhol így van, átvételi elismervényt alá kell írni. Bár a futároknál elterjedt az is, hogy ha sokszor megy ugyanoda akkor már felismer és nem íratja veled alá 126ezredik alkalommal, hanem befirkál ő az ujjával valamit és megy is tovább. Gyakorlatilag az aláírás hamisítást kimeríti, de nagyon nem foglalkozik vele senki.

(#51006) seniman válasza Papooo (#51003) üzenetére


seniman
addikt

Ez így van,velem még flegmáskodott is a diszpécser ribanc.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#51007) Chaser válasza Speed® (#50997) üzenetére


Chaser
titán

sztem leírtam elég egyértelműen amit leírtam, most persze h töröltétek, azt magyarázol bele amit akarsz...:)

___
nemrég vettem át tv-t, kértem h bontsák ki, látom a doboz sértetlen, de azt sajnos nem ami belül van, szó nélkül ki is bontották, mondjuk a frászt rám hozták bontás után, akkorát hőköltek, valami nem volt benne ami segíti a kiemelést..azt hittem törött ( : lerakták a panelt, megnéztem, utána kifizettem
ez mm rendelés volt, nem tudom kivel szállíttatnak, de elég rutinosan húzták elő a szikéket, és nem a nyakamat akarták átvágni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51008) cbmfan


cbmfan
senior tag


inkább nem is kommentálom.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#51009) Gyuri27 válasza Papooo (#51003) üzenetére


Gyuri27
félisten

Irtam hogy nem. De bontok az ablaknál, az ablaktól 1 méterre az asztalnál. Meg a posta be van kamerázva.
Lehet látni farmert vagy müszaki cikket veszel ki a csomagból.

Amd - Radeon - Ryzen

(#51010) #89309696 válasza Chaser (#51007) üzenetére


#89309696
törölt tag

Fentebb írva. Továbbra is egy valag pénzzel működő üzletlánc csomagszállítása van összehasonlítva a Hardverapró ingyenes működésű és független szállítású rendszerével.
Hardveraprós csomag, sima csomag. Nem fogják engedni kibontani.
Boltos csomag, biztosított/szerződéses csomag, kibontják neked. Továbbá a 14 napos elállás is ott van még nekik, ami a használt piacra tudtommal nem érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#51011) envagyok válasza opr (#51004) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem elég ha a futárt megkérve 1 perc várakozásra párszáz forinttal kinyitod gyorsan.
Hibás hardvertől nem véd meg, de a postás mint 3. fél tanuként teljesen elegendő ilyen esetben.

Sajnos nem csak vevőként, de eladóként is érheti az embert probléma.
Sokan próbálkoznak hibás hardvereik jóra cserélésével itt.
Beszarik az alaplap, vagy videókártya? Semmi gond.
Rendelnek egy ugyanolyat itt, majd megy a reklamáció (próbagari, 1 hét gari stb esetén), hogy öreg, szart küldtél, azonnal vissza a pénz, vagy megy a jelentés, negatív értékelés.
Én próbálom kivédeni ezt gyári számok fotózásával, illetve alaplapoknál nagyrészt aida mutatja a sorozatszámot is, azzal a működés is bizonyítva. Sajnos videókártyák gyári számát még nem sikerült szoftverrel előhalásznom.

Új cuccoknál is azért drágul/fog megdrágulni minden, mert a 14 napos elállást már sportszerűen űzi mindenki.
Kipróbálnád? Semmi gond. Rendel meg online, és elállhatsz. Egyik üzlet se ingyen postáz, bele van már kalkulálva az árba ez.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#51012) , válasza opr (#51004) üzenetére


,
addikt

Engem még az Aqua szoktatott rá a tanú jelenlétében történő csomagbontás videózására, miután megpróbáltak meglopni. Rajtuk kívül még soha egyetlen cég nem próbálkozott így be, hanem automatikusan elismerték a hibájukat, és pótolták a hiányos csomagot.
Egyébként sérült terméket sértetlen csomagban már kaptam több alkalommal több helyről, illetve hiányos csomagot is nagyon sokszor, szóval nem árt, ha az ember bebiztosítja magát.

(#51013) cbmfan válasza envagyok (#51011) üzenetére


cbmfan
senior tag

egyedi azonosító jel valahova? szívtam már meg ilyennel, azóta citromsárga makettfestékkel teszek random helyekre pöttyöket, plusz párat hűtők aljára. nincs pötty - nem az amit eladtam neki.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#51014) opr válasza envagyok (#51011) üzenetére


opr
veterán

Igen, eladas eseten en is mindent dokumentalok nagyon reszletesen. Bar be kell vallanom, az utobbi kb ket evben autonal kisebb dolgot nem adtam el, annyi ork van, hogy nem szivatom magam, inkabb lepasszolom vagy ismerosnek, vagy ha nem kell senkinek, akkor meg valami jotekonykodos boltba, ha atveszik.
Ha meg nem veszik at ott sem, akkor meghirdetem, de nagyon ar alatt, es akkor egy nap alatt valaki elviszi.
Ugy is ramir 20 ork, mire van egy ertelmes ember, de legalabb egy nap alatt elmegy.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#51015) #89309696 válasza opr (#51014) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nálam ugyanez, csak én nem szarakodok ezzel se, ha ismerősi körben nem megy el akkor kuka. Amióta van kocsi azóta meg még rendelgetni se szoktam, megveszem személyesen. Józan eszű ember nem keresi a bajt, ha túl nagy a rizikó aprózni akkor nem aprózik. Aki igen az meg bevállalja a rizikót is. Aki extrém sportolni akar az bevállalja, hogy összetörheti magát. Az aprózás is egy extrém sport lett.
Persze egy normális, felvilágosult társadalomban nem így kellene működnie, de nem vagyunk normális felvilágosult társadalom, úgyhogy marad a B terv.

[ Szerkesztve ]

(#51016) Killer01 válasza , (#51012) üzenetére


Killer01
őstag

A második eseteddel már én is szembesültem sajnos, a nagy nevű Ipon-t azóta hanyagolom....

(#51017) opr válasza #89309696 (#51015) üzenetére


opr
veterán

En kidobni nem szeretem az elektronikai hulladekot, akkor mar inkabb leadnam valami elektronikai boltban, azok legalabb megfeleloen kezelik.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#51018) pomorski válasza envagyok (#51011) üzenetére


pomorski
őstag

Így már én is jártam egyszer. Valaki vett tőlem régen egy Blu-ray írót. A személyes találkozó után pár perccel már írt is nekem a vevő, hogy nem jó az író. Aznap este a gyerek visszahozta, hogy tényleg nem jó, adjam vissza a pénzét, mert szart adtam el neki. Oké. Megnéztem, és döbbenten láttam, hogy a gyári számban egyik-másik karakter, amit korábban bepöttyöztem filccel, az nem volt bepöttyözve. Mondom a gyereknek, hogy "Nem az én írómat hoztad vissza a k**va a***d!" Erre simán elfutott. Leírtam az esetet itt is valamelyik topikban, de törölték. De gondolom, ha a gyerek engem jelentett volna, akkor simán kizártak volna, mert átbasztam. Pedig én igyekszem nem átbaszni senkit sem...

[ Szerkesztve ]

(#51019) #89309696 válasza opr (#51017) üzenetére


#89309696
törölt tag

Van E kuka, oda szoktam én is.

(#51020) opr válasza #89309696 (#51019) üzenetére


opr
veterán

Az ugy eleg kiraly, akkor en is kidobnam, sajnos ahol en lakok, meg nem lattam ilyet. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#51021) nullpoint válasza koko52 (#50971) üzenetére


nullpoint
senior tag

Lehet félrecímezte, egy másik vevő meg 2060-at kapott nadrág és venti helyett.
Most meg kénytelen videókártyában rohangálni és még izzad is, a másik meg nacit tesz a pci-e portba.

Az eladó meg nem tud már korrigálni mert kitiltották szegényt.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#51022) Migráns


Migráns
csendes tag

E kuka nálunk is van! Múltkor kérdeztem a házmestert,hogy hová dobhatnék egy nadrágba csomagolt 2060-at proci hűtővel,van-e ennek valami gyűjtőhelye?

Azt válaszolta : imhol van,e!

Na az volt az e kuka!

(#51023) Speed® válasza Chaser (#51007) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Igen, leírtad, amit leírtál. Nyilván nem ok nélkül lett törölve (ott nincs helye, egyszerű okokból, ott virítanak időtlen idők óta az összefoglalóban ugye), a tartalomra pedig ugye itt állításod szerint mindenkinek szüksége lenne, miközben ez nyilván nem igaz, hisz alapvető tévedésen alapul.

(#51024) envagyok válasza Migráns (#51022) üzenetére


envagyok
veterán

Ha régi erős videókártyát (az adott korszak csúcsát, lehet agp is) és processzort, alaplapot (hasonló adottságút, mint a vga-knál) akar valaki kidobni, az nálam kidobhatja a gyűjteményembe, még postát is álom, és egy sört is fizetek :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#51025) Migráns válasza envagyok (#51024) üzenetére


Migráns
csendes tag

:R

(#51026) seniman válasza envagyok (#51024) üzenetére


seniman
addikt

Erős videokártyável tele az apró.egyik combosabb a másiknál,legalábbis a gazdáik szerint. :D

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#51027) #89309696 válasza opr (#51020) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nálunk a Sparnál volt régen egy nagy kuka abba minden belefért, most a Tesconál van de ez már csak kis szájas, ebbe telefonok, hardverek stb. mennek csak bele. Elvileg az Euronics, Media Markt stb. helyeken biztosítaniuk kellene ilyenek átvételét. A mosógép, TV, hűtő, bojler az elektromos hulladék, a számítógép, telefon az meg elektronikai hulladék, a kettőt külön gyűjtik.

Ha ilyen nincs akkor az évenkénti lomtalanításnál biztosítania kell az önkormányzatnak ehhez területet ahova be tudod vinni őket. És az egész ingyenes lakossági szinten.

(#51028) Chaser válasza Speed® (#51023) üzenetére


Chaser
titán

tanácsot adtam a tagnak, mit tud csinálni, másrészt leírtam egy működő gyakorlatot, ami lehet nem jogszabály szerinti, de nem egy példát tudok rá, arra is h postás bácsi fizetés előtt engedi bontani a csomagot

ez a hsz is teljesen témába vág, és véletlen sem személyeskedés egy moderátortól

szóval kedves uram, hadjuk'
:R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51029) #89309696 válasza Chaser (#51028) üzenetére


#89309696
törölt tag

Azt az utolsó sorai miatt írta neki gondolom, az nálam is ingerküszöb. Az eleje korrekt, a végére az a fenyegetőző hangnem az felesleges volt.

(#51030) Chaser válasza #89309696 (#51029) üzenetére


Chaser
titán

semmivel nem kapcsolódik jobban a topik témájához, mint az én hsz-em, de legalább személyeskedik, náluk ez nem baj
minkmegqsoljunk' :d
______
fasza a tv, most már biztos nem ülök vissza 24" monitor elé pc-vel ( : kis kijelzőnek pont elég is a notebook

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51031) Speed® válasza Chaser (#51028) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem jogszabály szerinti, akkor nem lehet általános gyakorlat, nem segítség.
Én is örülnék, ha nem lennének ebből gondok, de ez a tényeken nem változtat.

Igazából ameddig ezt le nem írtad, még szórakoztató volt picit az eszmecsere,
de már megint ott tartunk, hogy szaramoderációmindenmodpötch, unalmas :S

(#51032) #89309696 válasza Speed® (#51031) üzenetére


#89309696
törölt tag

Moderátornak lenni is egy extrém sport.

(#51033) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Úgy látom SENKI sem eladni akar az aprón hanem meggazdagodni:

Notebook egy éve vásárolta 280k-ért (ez amúgy kit érdekel?? most 250k)

- az 1x8GB RAM-ot bővítette 2x8GB RAM-ra ( újonnan most 1x8GB noti RAM DDR4 12k)

- tett bele egy 240-es SSD-t (na ennek durván lement az ára újonnan 9k)

225k-ért árulja.

Szerintem mivel most 250k alapban ezért -30-40% tehát kb. 150-175k + a bővített cuccok értéke: 12+9=22k ebből - 30-40% 14-16k

Tehát a valós értéke: 164-191k közé tehető tehát jól láthatóan 34-61k-val túllőtte az árat gondolom már holnap megveszik. 34-61k közepét nézem akkor kb. 47k-val drágább.

:C

Majd elfelejtettem van rajta Windows 10 Pro de hogy ez egy 3k-s ebay-es licenc vagy egy 40k-s COA matricás Retail számlás verzió?? 45k-val akkor is több, hogy esélye legyen eladni, legalább 200k alá bel kellene folynia.

[ Szerkesztve ]

(#51034) envagyok válasza Cs1csó (#51033) üzenetére


envagyok
veterán

Lehet úgy árulja, hogy neki nem létszükséglet az eladás.
Nekem is volt 1 laptopom, amit terveztem újracserélni, de nem elkótyavetyélni. Horror áron vitték el, igaz 2 hónap kellett hozzá, de ráérek.
Most jön sulivégeballagásévzáró és jóbizonyítványértkapszfiamlányomlaptopotgamerpct csak a gtavfussonrajta :))

Karácsonykor is még a kutyaszart is elviszik, csak olcsóbb legyen mint a boltban.
Tavaly haver adta el laptopját, egy ezer éves HP-t, 1 magos centrinó, 1GB ram, valami ide hdd, a képernyő felbontás mondjuk szép volt 1400*1050 20000-ért :Y
Én a fent említett laptopot Sony Vájóó core2duo nvidia 7300gs vga 2gb ram 40-ért.

Tudom, ti ezekért együttvéve se adtatok volna 15-nél többet, de ez van.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#51035) seniman válasza envagyok (#51034) üzenetére


seniman
addikt

Egy magos centrino a pénzt nem adnék érte kategória, mert gyakorlatilag semmire se való.Eleve a HP meg a korai Vaio sűrűn látott vendég a bga forrasztóknál.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#51036) Chaser válasza Speed® (#51031) üzenetére


Chaser
titán

sz@r is...zárható ( :

csicso82
az én gépem listaára 1700 euro volt, mingyá' bele is írom a legutolsó ismert árat (((( :
az ssd-vel jó tippet adtál, múltkor azért még ennyire nem voltak lenn, crucial bx500 és wd green azok már elég értelmesek, 9k-ért jó deal 240-es :)

szerk:
monnyuk' inkább 9,5-10e, de az még belefér

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51037) Smiley


Smiley
őstag

@Gyuri27 kedvéért... a tökéletes biznisz.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#51038) envagyok válasza Chaser (#51036) üzenetére


envagyok
veterán

Most kell ddr4et is venni.
8gb 10k újan.
Használtat 1000ft/GB alatt kell zsákolni, de csak ddr4-3000 felettit .
Lesz az még drágább is.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#51039) #89309696 válasza seniman (#51035) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ezzel nem tudsz mit kezdeni. A magyar ember szeret mindenhez is érteni, múltbéli okok miatt is rákényszerült erre meg egoizmus is, én mindent jobban tudok, én okosabb vagyok, én megbizniszelem a tutit. Persze minimális a valós tudásuk az is tele egyéni elképzelésekkel. A műszaki ismeretek pláne hiányosak, mert ez viszonylag új keletű, a média meg tolja ezerrel és nem érik utol magukat.
Ebből meg az árérzékenységből születnek meg a bolti ár alatt megvásárolt -5% termékek, a lekotlott 10 éves fosok reális áruk 200-300%-án, a nem létező elavulás, a nem létező fejlődés stb. És hiába mondod nekik akkor is te leszel a hülye, meg át akarod baszni őket, ő úgy is jobb bizniszt csinál, akár saját rokonod is. Aztán megszületnek az 1 Giga ramos tabletek, megszületnek a 2 Giga ramos butított kétmagos laptopok leglassabb notivinyóval szigorúan ledöglött akkuval, utána csodálkozás van miért nem tud Facebookozni és időjárást nézni egyszerre és miért tetű lassú minden majd pedig az anyját mindenki másnak akinek ennél jobb gépe van. Persze aki ezeket el tudja adni az örül a fejének mi mást csinálna, mi meg elborzadunk az idiotizmuson miközben a piacunkat is szétkúrták vele mivel ha a fost drágán adják, akkor a jót bolti ár felett.

(#51040) koko52 válasza #89309696 (#51039) üzenetére


koko52
veterán

Ez szép volt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51041) Chaser válasza envagyok (#51038) üzenetére


Chaser
titán

majd az "új" gépbe lehet veszek, 8 van benne, 12gb is elég lenne oda, asztaliból meg pár hónapja itt van a 2x8 gskill aegis 3000-es, 26e pár száz ft-ért, nemrég néztem, mindenhol 3 év gart láttam, ott is ahol vettem, nekem még 5 év garos van...elfér:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51042) koko52 válasza Chaser (#51041) üzenetére


koko52
veterán

A 12 nem túl szerencsés. 2 modulra törekedj!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51043) #89309696 válasza koko52 (#51040) üzenetére


#89309696
törölt tag

Már évekkel ezelőtt is írtam, mai napig ugyanúgy érvényes. Nem csak apróra, az élet bármelyik területén. Nálunk ez azért ennyire erős, mert a lakosság több, mint fele él mindenféle elnyomásokkal, stresszel, komplexusokkal, pszichológiai problémákkal, nem kiegyensúlyozott az élete, ezeket örökölte az ősöktől is, ezzel nevelték fel, ez nekik a normális és fel sem mérik a környezetüket mi lenne objektíven a normális. Mit is várok el, ez már bonyolult... Persze a pszichológus ördögtől való, az anyját mindenkinek is, meg amúgy is neki nincs semmi baja. Az átlag ismereteket, tudást, de még csak a normális emberi viselkedést is elsajátítani az luxus, undorító, büdös. Segítséget kérni mástól az ciki, gáz, nem égeti magát vele. Az itthoni átlagember helyzetéről rengetegszer írtam már itt a lapcsaládon és máshol is, de már meguntam. Évek teltek el (évtizedek ha a múltba nézünk vissza) és ez a nép ilyen ez a jellegzetessége, semmi nem változott, nem is fog. Eljön egy határ ami után ki kell ezt zárni és nem foglalkozni vele.

(#51044) koko52 válasza Smiley (#51037) üzenetére


koko52
veterán

Nincs rá gari, de nem számít mert alaposan le van tesztelve. Sokkal jobb vétel mint a ~40 körüli garisak. :C

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51045) koko52 válasza #89309696 (#51043) üzenetére


koko52
veterán

Kb így van de tisztelet a sok kivételnek. Egyébként minden népnek megvan a maga hibája, vannak súlyosabbak nálunk és nem csak keletre.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51046) Chaser válasza koko52 (#51042) üzenetére


Chaser
titán

uram, igen, uram!
( :
pár raklap gépet összeraktam már, esetek többségében pl 2+1 is megy dualban, v 4+2, olyan is volt h az egyik egyoldalas, a másik kettő:) sőt, mondok jobbat, gyári konfigban is van ilyen, lapra forrasztott 4gb, mellé még tudsz tenni 8-at, vagy eleve tesznek bele

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51047) envagyok válasza Chaser (#51046) üzenetére


envagyok
veterán

Ez így nem teljesen igaz sztem.
Pl 3db 4gb esetén az első 8gb dualba megy, a hátsó 4gb nem.
Dualnak jelzi, de nem teljesen az

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#51048) koko52 válasza Chaser (#51046) üzenetére


koko52
veterán

Mint előttem írták, az a dual fals is meg nem is. Irodai gépemben is 2+4 van, de a sebességet mérve hol annyi hol nem. Sőt mértem a 2+4-el lassabb értéket mind csak a 2-vel. Jó pár képet kiposztoltam ezekről ramos topikban.

Ellen példa is van, pl két totál egyforma ram sem ment dualban. Ne kérdezd miért. Konkrétan Corsair-ek voltak.

Szerk: a felkiáltó jel csak a helyesírási szabályok betartása miatt van ott. Nem parancs :)

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#51049) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Helyi 'Gamer' notebook, első gen.-es i5-tel és a hozzá tartozó szuper Intel HD-val... :C (Lapos TV-re is kötheted, ami Játéknál nagy előny szerinte! :W )

Kezdődik...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#51050) shteer válasza Lord Myn (#51049) üzenetére


shteer
titán

GTA V van a hirdetésben? :))

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.