Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72301) Cs1csó válasza mpo (#72300) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R persze ehhez az kellene, hogy még egy 4-6 órában takarító nő is hazavihessen TISZTÁN legalább 150k-t és ha teljes munkaidőben dolgozik akkor (adókedvezmény nélkül is) legalább 200-250k.
Ameddig az emberek:
- családi pótlékbó
- osztogatott krumpliból
- közmunkából
- valami trükkös jogi himi-humi után még a minimálbért sem kapja meg pl. munkaerő kölcsönzés alapján foglalkoztatják stb.

Jelenleg egy EGYEDÜLÁLLÓ (pucér seggel) legalább 300-400k-t kellene, hogy keressen amiből tudna egy kis lyukat bérelni, rezsi, evés, egy kis pénzt félretenni, és mivel mondjuk fiatal havi 2-3 alkalommal egy kis szórakozás (egy kis mozi, pár ital a barátokkal stb.)

(#72302) kenwood


kenwood
veterán

""Helló, ez még megvan?"
Válaszolsz hogy: "Igen, megvan."
Éééééés soha a büdös kurvaéletbesesoha többet nem ír egy betűt se...
Úgy elképzeltem már ez a szituációt egy üzletben, személyesen: bemegy a faszkalapja egy boltba/üzletbe, megkérdezi az eladót hogy valamilyen áru van e? Az eladó válaszol hogy, igen van, erre emberünk sarkon fordul és köszönés nélkül elmegy. Az eladó meg vakarja a fejét, hogy ez most mi a faszt akart...?"

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#72303) Cs1csó válasza kenwood (#72302) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez így durva persze ha megkérdezi:
- mennyibe kerül
- akár meg is nézi stb.
és utána megy el akkor érhtető : máshol van olcsóbban de esetleg még személyesen nem látta úgyhogy megnézni utána átmegy a mási helyre ahol 10-20%-al olcsóbb és megveszi.

(#72304) mpo válasza Cs1csó (#72301) üzenetére


mpo
veterán

A tömör véleményemben minden benne van:
Nem szeretnék most fiatal lenni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#72305) hcl válasza mpo (#72300) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az egészségügy kb. olyan volt, mint most, hálapénz ugyanúgy, hiány mindenből.
Közbiztonság ja, azon az áron, hogy bizonyos dolgokról csak suttogva beszéltek a szüleim... És a 80-as évekre már nem volt olyan kemény a rendőrség, mint korábban.

"A KMK bűncselekmény volt. " - jaja, csak nem volt annyi munka, amennyi melós... Még sok évig fizettük vissza ennek az árát. Azt kellene látni, hogy a miatt a viszonylagos jólét miatt lett később rossz. És az akkor is beütött volna, ha nincs (látszólagos) rendszerváltás.

Fiatalnak lenni : Én simán. Rakás lehetőség van, lehet tanulni, világot látni, szénné csajozni magát az embernek. Nekünk is volt, de azóta csak még több van.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#72306) norbert1998 válasza kenwood (#72302) üzenetére


norbert1998
veterán

Ehhez szólj hozzá.

(#72307) kenwood válasza hcl (#72305) üzenetére


kenwood
veterán

Nem a kommunizmus miatt lett rossz.
Tobb,mint 30 ev eltelt.
A 2000-es evek elejen meg a szlovakok jartak at hozznak melozni,most meg mi hozzajuk.
Eu tagok vagyunk,par ev alatt meg lehetett volna a szloven szinvolat kozeliteni, de a magyar nep nem olyan. Nekunk Orbanok es Gyurcsanyok kellenek, csak ezekre tudunk szavazni.
Meg van 2 orszag mogottunk az eu tagok kozul, 2025-re szerintem mi leszunk az utolsok.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#72308) BiP válasza hcl (#72305) üzenetére


BiP
nagyúr

Én se lennék most fiatal. Persze siratom a fiatalságom, de úgy értve, hogy a mostani fiataloknak szerintem nehezebb.
De persze lehet, hogy ezt csak felnőtt fejjel látom.
Hiába van több lehetőség, a gyerekeknek millió játékuk van, mégsem tudják értékelni.
Ez már a bőség zavara.
A mi korunkban kevesebb dolog volt, annak örültünk,de tudtuk értékelni is. Egyszerűbb volt az élet.
Ma meg "semmi sem elég jó".

De nem csak gyereknek, fiatalnak sem jó. Az albértlet annyi, mint egy egész fizetés, normális lakás 30milla, beláthatatlan távolságnak tűnik, esélytelen összeszedni pályakezdőként.

[ Szerkesztve ]

(#72309) mpo válasza hcl (#72305) üzenetére


mpo
veterán

Hány éves vagy, mert 31 éve volt rendszerváltás?
Az a gyanúm, te csak hallomásból ismered a régi rendszert, én 33 évet éltem benne.
23 évesen beköltöztem a lakásba, 52e Ft kellett hozzá, meg 30 év hitel, a felét a szülők adták, a többit mi spóroltuk össze albérletben. Ketten kerestünk 5000 Ft-ot.
Ma két ember 10 havi fizetése nem elég a beköltözéshez önrésznek, de lehet, hogy tévedek.
A munkahely és a fizetés bizonytalan, most még annak is, aki nem számított rá.
Munkáért nem kellett Pestre költözni albérletbe, ami most sem főnyeremény.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#72310) norbert1998 válasza kenwood (#72307) üzenetére


norbert1998
veterán

Azért azt hozzá kell tenni, hogy a nem hatalmon lévő párt jelöltjei sem könnyítik meg a választás dolgát.
Az egész egy csapat bohóc, és szerintem nem véletlenül.

(#72311) hcl válasza kenwood (#72307) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem most, a 90-es években volt azért rossz... De nagyon sokáig tartottak a hatásai, kezdve ott, hogy a lezüllött ipart könnyen széthordta, aki érte. Most már a saját balf*ságunk miatt :D Nem mondom, hogy nem volt lehetőség, de mindet sikerült elkefélni :D

@mpo : Már nem kisgyerek voltam akkor :) Szóval tudom, milyen volt előtte.

@BiP : "A mi korunkban kevesebb dolog volt, annak örültünk,de tudtuk értékelni is."
Nem az volt a bajom, hogy kevés volt, hanem hogy tök bezártságérzet volt. Ami most marha nagy dolog, hogy ha valamit tudni akarok, utána tudok nézni, tudok fórumokon kérdezni, lehet dolgokat beszerezni, tudok haladni azzal, amit elképzeltem. Akkor meg alapvető dolgok is úgy voltak, hogy ha éppen lehetett szerezni. És akkor mi még egész jó színvonalon éltünk (nem gazdagon, de kulturáltan).

@Norbert1998 : Jó, hát ez érdekelte :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#72312) balinlin válasza norbert1998 (#72310) üzenetére


balinlin
senior tag

:K

(#72313) mpo válasza hcl (#72311) üzenetére


mpo
veterán

Az átlagemberre gondoltam végig.
Ha az átlagosnál jobb körülményekbe születtél, az a te szerencséd, de ezt nem szabad általánosítani.

Ha érted, akkor már elavult.

(#72314) hcl válasza mpo (#72313) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A lehető legátlagosabb körülményekbe, kérlek.

De ha nincs a rendszerváltás, magától is bedőlt volna az egész. Lehet, hogy felvettek volna még 1-2 hitelt, elvegetál még 10 évet az ország, és aztán jön a csőd.

@Scorp2011 : Szerintem azt hiszik, hogy chat :D A legtöbbje valószínűleg még sosem látott fórumot.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#72315) , válasza kenwood (#72302) üzenetére


,
addikt

Belépett egyáltalán utána? Mert én azt is meg szoktam nézni, és 100-ból 99-en soha többet be sem lépnek, miután felteszik életük első és egyben utolsó nagy kérdését itt a hardveraprón. Természetesen a kérdés feltevése előtt regisztráltak közvetlenül, és hiába kapták meg tőlem a választ 1 percen belül, azt már nem láthatták, mert az oldalra soha többet nem léptek már be.
Hogy kik ők, honnan jöttek, s mit akartak, talán soha nem tudjuk már meg, de emlékük szívemben (és sajnos tudatomban is) örökké él... :W

(#72316) kenwood válasza , (#72315) üzenetére


kenwood
veterán

Ez egy idezett volt. Valaki irt egy cikket a facebookon hirdetett kocsikrol (se evjarat,se pontos,se kmora allas),es az ala kommentelte ezt valaki :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#72317) norbert1998 válasza hcl (#72311) üzenetére


norbert1998
veterán

Kaptam én már erotikus tartalmat is volt vevőtől a facebookon :DDD
Volt már minden. Barátság körlevél, meghalazanyukád10percmúlva meg ilyenek is

(#72318) BiP válasza hcl (#72311) üzenetére


BiP
nagyúr

Én -amikor ezek még valós korlátok voltak- még kicsi voltam. Átlagos körülmények (inkább az átlag alján, az osztálytársaimhoz képest csórók voltunk.)
80-ban születtem, elég szoftos volt már a rendszer gyerekkoromban (meg nem értettem ebből sokat), rendszerváltáskor sem igazán értettem még, hogy most kéne úttörőnek lennem, és senki nem mondta, hogy miért nem lettünk. Vagy hogy miért kell 2hónap után orosz helyett hirtelen németet tanulni. Vagy hogy miért volt olyan fontos, amikor Szűrös Mátyás kiállt az erkélyre.
De ahogy nőttem, úgy nyílt a világ is, úgy lett egyre szabadabb minden. Hogy csak vízummal lehetett külföldre menni, csak 50dollárnak megfelelő pénzt lehetett vinni, hogy Jugóból hoztuk a hűtőládát, ebből gyerekként csak annyit láttam, hogy ez a helyzet, ez a lehetőség.
Az, hogy az információért újságot kellett olvasni, el kellett menni a könyvtárba, ahol kézzel kellett kikeresni a könyveket, stb. ez akkoriban teljesen normális volt.
Csak mai szemmel érezzük korlátnak.
Ma ha eszünkbe jut valami az esti vacsoránál, abban a pillanatban utána tudunk nézni. 2 perc múlva jön csak a villamos, és halálra akarjuk unni magunkat, telefon elő, máris árad az információ. Ma már bármit lehet.
De akkoriban ez nem éreztük korlátnak.

Nyilván, aki mondjuk >10 évvel idősebb, az többet látott az átkosból, vagy ha vállalkozni akart, vagy már komolyabb tervei voltak, az biztos falakba ütközött, de én ezekből gyerekként nem láttam semmit.
De én örülök, hogy akkor voltam gyerek, és akkor nőttem fel, láttam megszületni az internetet, a mobiltelefóniát, hogy nem volt tévénk, aztán lett, később színes, aztán meg LCD, ma meg megint nincs :)
Megtapasztaltam az előtte lévő offline világot (ami nyugisabb volt), és még nem voltam elég öreg ahhoz, hogy megtanuljak élni az új eszközökkel.

[ Szerkesztve ]

(#72319) , válasza kenwood (#72316) üzenetére


,
addikt

Tényleg, most hogy mondod, ott volt az idézőjel az írásodban, észre sem vettem.
(Facebook-ot én messziről kerülöm, volt már hozzá "szerencsém", de az ottani közösséghez nekem nincs idegzetem, kegyetlen ami ott megy.)

(#72320) Chaser válasza kenwood (#72302) üzenetére


Chaser
titán

lásd egyik eladónk kiírását hirdetésbe:
"igen megvan, ha elkelt törlöm"
nem mintha elolvasnák, de utána lehet idézni az ártatlanjának ( :

kiírtam hirdetésbe beszámítás _csak_ 1660s strix, gaming x, 2,5+ év alza garrl
1. 5700 xt nitro, 2 év német gar
2. valami gb 2080, gart se mond
már fel se húz :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72321) hcl válasza norbert1998 (#72317) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szeretnek, na!!! :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#72322) Gyuri27 válasza Chaser (#72320) üzenetére


Gyuri27
félisten

Volt neked jó vga-d. Minek adtad el? Meg is érdemled a lidércekkel a társalgást. :K :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#72323) Cs1csó válasza Gyuri27 (#72322) üzenetére


Cs1csó
félisten

Chaser is mehet a napba, szerintem...

(#72324) BiP válasza Gyuri27 (#72322) üzenetére


BiP
nagyúr

inkább adta volna nekem :)

(#72325) Cs1csó válasza BiP (#72324) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vagy nekem pusztán emberi jóérzés által itt a Karácsony felőlem arra is hivatkozhat, a régi kártyámat meg eladnám és abból lehetne inni pár napig.

(#72326) BiP válasza Cs1csó (#72325) üzenetére


BiP
nagyúr

én még meg is hívnám belőle.

(#72327) Cs1csó válasza BiP (#72326) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valami olcsó sörre én is... talán .... :DDD

(#72328) Gyuri27 válasza Cs1csó (#72323) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azt is elcserélte volna valami szarra. Aztán irogatna amiatt is. :DD

BiP: neked? Mi van veled bástya? Az agyadra ment a karantén? :P

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#72329) koko52 válasza kenwood (#72307) üzenetére


koko52
veterán

Románokra és Bulgárokra gondolsz? Á, azok annyira rossz gazdasági helyzetben vannak, hogy 2023-ban bevezethetik az eurót. Nálunk ez most 10 év alsó hangon. Ez a tíz év megy lassan 20 éve.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#72330) Trailblazer válasza koko52 (#72329) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hogymicsoda? Az alaptörvényükbe beleírták, hogy a fizetőeszközünk a forint. Nem tervezik leváltani, mert akkor nem lehetne nyerészkedni tovább...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#72331) hcl válasza Trailblazer (#72330) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja. A Ft árfolyammal játszani nagy lóvé.

Mutogatni való hater díszpinty

(#72332) TeeBee73 válasza BiP (#72318) üzenetére


TeeBee73
addikt

Mi még eljártunk haverokkal tavasztól-őszig focizni, ha télen volt hó, akkor szánkózni, annak ellenére, hogy majdnem mindenkinek volt ZX81-től C64-ig bezárólag valamilyen masinája otthon, de legalább egy Atari 2600-as, mégis kievett minket a fene.

Ma meg:...

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#72333) koko52 válasza hcl (#72331) üzenetére


koko52
veterán

És egyben a lakosság kizsákmányolása, vagyonának értéktelenítése. Persze infláció 3% alatt. Közben évi 10-15%.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#72334) BiP válasza TeeBee73 (#72332) üzenetére


BiP
nagyúr

ha télen volt hó,
Kezdjük ott, hogy télen volt hó :)
Az elmúlt 3 évben nem nagyon volt. A gyerekkel nem tudunk egy normális hóembert építeni, vagy nem tudom elvinni őket szánkózni, mert nincs min.
4éve volt (felénk) utoljára rendes hó.

#72330 Trailblazer : Á, nem lesz itt euró.
Igaz, hogy rajtuk kívül mindenkinek jobb lenne (átlagember, vállalkozások, stb.). Egyedül ők járnak jól vele, meg a nagyvállalatok a gyenge forinttal, úgyhogy ne számítsunk rá, hogy egyhamar le lesz váltva.

#72333 koko52 : Na igen. Az egy dolog, hogy mit kérnek a KSH-tól, mit jelentsen, és egy másik, hogy mit tapasztalsz a boltban, a bőrödön, a tárcádon.

[ Szerkesztve ]

(#72335) hcl válasza BiP (#72334) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A klímaváltozás-tagadóknak azért el szoktam mesélni, hogy gerekkoromban nem évi 2x2 napig volt 2cm hó, hanem néha nem látszottam ki belőle... és hetekig megmaradt. És simán megvan, ahogyan megszoktuk, hogy Karácsonykor nincs hó, csak latyak.
Ekkora változáshoz 100 éves nagyságrend kéne normál esetben.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#72336) BiP válasza hcl (#72335) üzenetére


BiP
nagyúr

Na igen. Az tök átlagos volt, hogy szánkóval vittek oviba.
Most meg sajnos elő se vesszük már, mert minek?!

Gyereknek meséltem, hogy amikor annyi idős voltam, mint most ő (6), akkor nem hóembert építettünk, hanem embermagas várat tornyokkal.

Kedvencem az volt, amikor pár éve 15fok volt december 24-én. Fehér Karácsony, ja.
Az utolsó emlékezetes hóesés az a márciusi üljünk át másik kocsiba eset volt, de
1. március közepén, wtf? 2. az is csak lokális cucc volt.

[ Szerkesztve ]

(#72337) hcl válasza BiP (#72336) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

15 fok az volt még a 2000-es évek közepén is 23-án.

Megvan fészen az a pár manus, aki Windows telepítő pendriveot árul? :D Bolti ár 2x-éért?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#72338) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Törölhető.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#72339) Chaser válasza hcl (#72335) üzenetére


Chaser
titán

ekkora változáshoz több százezer év kellene ( : ha nem millió év
babérsom 30-40 éve még belehalt volna az itteni télbe, ma meg élik világukat itthon is, akár a leanderek, 1-2 éves már megmarad kiültetve is
az erkélyen a jázminok hozzák a bimbókat, most is - igaz már nem nyílnak ki -
ettől független mindig voltak időnként lokális átmeneti változások, csak mondjuk mellé nem olvadtak le a gleccserek és nem voltak ilyen szintű globális viharok
ez kb olyan mintha közeledne egy új jégkorszak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72340) Chaser válasza Gyuri27 (#72328) üzenetére


Chaser
titán

te meg visszamennyé' ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72341) berek21


berek21
senior tag

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#72342) hcl válasza Chaser (#72339) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem pár száz elég. Nem pár tíz...

@Berek21 : Ezt a bejglit meggondolta? :D Sütök én olyat, hogy inkább fizet, hogy ne kelljen megenni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#72343) Chaser válasza hcl (#72342) üzenetére


Chaser
titán

ha 100 év alatt 5-10 fokokat ugrana a klíma, az csúnya lenne már 1000 év alatt is ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72344) Gyuri27 válasza Chaser (#72340) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hova? Fáj az igazság mi? Ültél volna a picsádon. Te sajtkukac. :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#72345) Chaser válasza Gyuri27 (#72344) üzenetére


Chaser
titán

hova-hova? a napba ;]
ezért kár volt iskolába járnod ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72346) hcl válasza Chaser (#72343) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem ugrott 5-10-et. Átlagosan 1-2 a bőven sok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#72347) Gyuri27 válasza Chaser (#72345) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nézd szofisztikáltan is megfogalmazhattam volna a dolgot. De a lényegen ugye nem változtat.
Egy darabig bejött a dolog. Aztán meg nem. Ennyi.
Ráadásul ha jól emlékszem speckó 5600 volt 5700 hűtéssel. De hát nem érdemelted meg te azt a vga-t. :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#72348) Chaser válasza hcl (#72346) üzenetére


Chaser
titán

1-2 fok is csúnya 100 év alatt
lehet ezen matekozni, ingadozások mindig voltak, média az nem, de elég egyértelmű mi zajlik
és majd persze a tudósok megoldják ( :...vagy nem

Gyuri27
nem lenne jó az 5600xt továbbra sem ahhoz, amihez most kell nekem vga
legrosszabb esetben marad egy 3060/3070, inkább ezen bukok pénzt ha lemegy az áruk, mint berizikózzak egy gar nélküli 1070-et ami már elég jó lenne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72349) hcl válasza Chaser (#72348) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ingadozások ja, de ember nem...

Mutogatni való hater díszpinty

(#72350) Chaser válasza hcl (#72349) üzenetére


Chaser
titán

ha így haladunk nem is lesz ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.