Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73451) KROK640 válasza envagyok (#73425) üzenetére


KROK640
veterán

Bár én is erlmondhatnám ezt a GTX950-ről vagy a HD6870-ről.
Mondjuk én csak 1680-ban játszok, és alapvetően nem rossz :)
Mafia-t nem rég vittem végig high graphics mod-al (community mod), majdnem oylan szép mint az új fdefinitive, de sokak szerint ezzel jobban is jártam mintha a definitivel játszottam volna, ahol a story azért meg lett változattva sok helyen a játékmenettel együtt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73452) KROK640 válasza cof (#73449) üzenetére


KROK640
veterán

Pont ezért nincs már eszemben se beszállni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73453) envagyok válasza , (#73448) üzenetére


envagyok
veterán

Ez nem igaz.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73454) koko52 válasza envagyok (#73453) üzenetére


koko52
veterán

Pedig de. Eltűnni nem fog. Hullámzó képe van. Venni kell a völgyben, eladni emelkedőn. Bányászni folyamatosan. És a legjobb akkor bányászni mikor völgyben van, mert nagy a kripto bevétel (kicsi a diff) ami sokszorosát éri beváltáskor. Ezért aki bányászott 2019-2020 között egy 1060-580 szintű rig-el az most milliókat kaszál :K .

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#73455) envagyok válasza koko52 (#73454) üzenetére


envagyok
veterán

Aha..
És te mindig tudod melyik a völgy és melyik az emelkedő:Y
Akkor neked se kell már dolgoznod soha, megvan a tuti.

Ez az egész kriptovalutás marhaság spekuláció, ráadásul a nagy büdös semmire, mert kézzelfogható eredménye nincs.
Aki jókor csinálta és jókor pénzesítette, az keresett rajta, persze. De ez lutri, és nem mindenkire jellemző.
Minden üzlet lényege, hogy ahol te nyersz, azt valaki elveszti, mert a pénz nem az égből hullik.
Egyébként sem értem, hogy miért kell grafikus kártyák millióinak számolni egy szaros felhővaluta nyilvántartását.
Sokkal kevesebb erőforrásból meg lehetne oldani.
Azt csodálom, hogy még nem csaptak oda neki országos vagy világszinten, hiszen ez az egész sztori az országok valutáinak ellenére megy. Úgy tudom pár helyen tiltott, illegális, nem tudom itthon mi a helyzet vele.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73456) hcl válasza envagyok (#73455) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért, a sima tőzsdén tudod, mikor kell venni vagy eladni?

"Azt csodálom, hogy még nem csaptak oda neki országos vagy világszinten, "
Pénz van benne, tehát már nem is fog senki. Itthon amúgy legális.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73457) kenwood válasza , (#73448) üzenetére


kenwood
veterán

"de aztán majd újra emelkedni fog, mivel már a kezdetek óta folyamatosan emelkedik, ha hosszab időtartamokat veszünk figyelembe. "

Azert ilyen nyilvanvaloan teves dolgokat ne allitsunk mar :D
Lehet,hogy lesz meg 4-5-10 hullamhegye is a BTC-nek, az is lehet,hogy eleri a 300 ezer dollart is.
Viszont az is lehet,hogy holnap bejelentik, hogy a jovoben torveny fogja tiltani a bankoknak a BTC iranybol erkezo kifizetesek jovairasat a folyoszamlakon. Egy ilyen jellegu dontes utan valszeg soha tobbet nem jonne ki az 1-2 dollaros zonabol. Annak, hogy 10 ev mulva semmit nem fog erni a BTC, sokkal nagyobb az eselye, mint annak, hogy tobb ezer dollar lesz ,de egyaltalan nem biztos az sem.

Az mar csak egy mellekes szal, hogy BTC-t nem gpuval banyasznak,mert egyelore elegge egyutt mozog a btc es az eth.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73458) koko52 válasza kenwood (#73457) üzenetére


koko52
veterán

A BTC tőzsdén van, bárhol válthatod euróra, akármire, de millió egy helyen fizethetsz is vele. Utána oda küldöd fizetsz ahol akarsz.
Ha bedől az se érdekel senkit mert a hardver árát most 3 hónap alatt megtermeli. Ha nem akkor is el tudod adni a hardvert mert globális hiány van.

envagyok: én most adtam el a 180 dolláros ETH-t 1100-ért. Hogy ez a csúcs-e? Nem tudom, de sírni akkor sem fogok ha 2000 lesz, mert így is bőven jól jártam.
De mond el mi a biztos? A bank? Beviszek 1 millát, két év múlva kapok 1 005 000 Ft-ot. :))

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#73459) envagyok válasza koko52 (#73458) üzenetére


envagyok
veterán

Én ingatlanba, és régi ritka cuccokba fektetek be.
Házak, telkek, autók, motorok, hardver.
Ezek fogható dolgok.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73460) koko52 válasza envagyok (#73459) üzenetére


koko52
veterán

Ingatlanba én is. Egész jó buli volt, 2013-ban vettem 4 milláért lakást amit felújítottam 0.8 millából. Tavaly felette eladtak egyet 16-ért ami nincs felújítva :U
Csak most nem nagy buli, drágák nem lehet keresni rajta. Ilyenkor kiadom albiba.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#73461) , válasza envagyok (#73453) üzenetére


,
addikt

Miért nem igaz? Vagy melyik része nem igaz szerinted?
Bármikor is jutottál bitcoinhoz, akár vetted, akár bányásztad, ha mostanában adtad el, csakis nyerhettél rajta. Hogy miért? Mert soha nem volt ilyen magas az árfolyama, mint most. Mi ebben a nem igaz akkor?

(#73462) , válasza kenwood (#73457) üzenetére


,
addikt

Mi a téves abban, amit írtam? Vehettél bitcoint akármikor, most óriásit nyertél rajta, ha eladtad.
A 2017/18-as csúcsot ha megnézed, utána visszaesett ugyan, de a csúcs előtti szintre azóta se ment már le, tehát akár a legalacsonyabb pontokat nézegetjük évről-évre, akár a legmagasabbakat, folyamatos emelkedésről beszélhetünk. Ha tegyük fel pont a legrosszabb pillanatban, a 2017/18-as csúcson vettél BTC-t, ahhoz képest is megdupláztad a pénzed. Ha korábban, akkor akár 10-20-40-szeresét is érheti a pénzed, de akár jóval többet is. Nem mindegy mikor veszel, és nem mindegy mikor adsz el. Ha valaki ésszel csinálja, akkor eddig bármikor is vett/bányászott BTC-t, csak nyerhetett rajta. Ha sok-sok éven át ez volt a tendencia, miért lenne ezután máshogy? Persze az esély meg van rá, hogy ami 12 évig működött, ezután már nem fog, de ennyiből arra is meg van az esély, hogy bármelyikünket elüti az autó, vagy elviszi a koronavírus. Tehát ha arra gondoltál, hogy téves dolog fixen kijelenteni, hogy biztosan emelkedni fog, ebben igazat adok, sohasem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő, a bukás elvi lehetősége valóban adott annak ellenére is, hogy eddig csak nyert vele, aki türelmes volt.

Azt senki nem mondta, hogy a BTC-t GPU-val bányásszák, de fogod az ETH-t és átváltod BTC-re (de van, ahol egyből BTC-ben is fizetnek ki).

(#73463) hcl válasza envagyok (#73459) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fogható dolgok, de ha bazuhan az ingatlanpiac, akkor ugyanúgy buksz :D
Autó, motor - nemár :D Most éppen divat a veterán, de előbb-utóbb kipukkan.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73464) Synthwave válasza hcl (#73463) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Annak is meglesz mindig a kereslete.

Addig biztos, amíg vagyok. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73465) envagyok válasza , (#73461) üzenetére


envagyok
veterán

Ha mostanában adtad el....
Itt a lényeg.
Ezelőtt is lehetett bukni rajta, és ezután is lehet.
A tőzsde szeszélyes.
Volt hogy napok alatt vagyonok párologtak el.
Ld 1929, 2008
Persze utólag könnyű mondani, hogy ne add el.
De azért az 1929 utáni időszakban lassú évtizedekig tartó volt a visszatérés.
Ezzel a tudással amim ma van csak 2008-ig kellene visszamennem, hogy szó szerint tízmilliárdjaim legyenek mára, mindezt karosszékben üldögélve.
De mivel sem én, sem más nem jövőbelátó, ezért sose tudni mit hoz a holnap.
Mikor Győrben 8-9M-ra emelkedtek az addigi 6-7 millás panelek, abbahagytam a vásárlást, mert az épületek kora állaga miatt túlárazottnak találtam, de nem voltam jós, így nem láttam előre a nagy bevándorlás és a csok miatti 20-25 millára ugrást.
Ha ezt tudom, hitelre 15-öt vettem volna.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73466) envagyok válasza hcl (#73463) üzenetére


envagyok
veterán

A veteránozás csak Mo.-on jött most divatba.
Ny. Európában már 60-70 éve megy.
Nem véletlenül rabolták le az országot osztrák német angol gyűjtök rendszerváltáskor.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73467) hcl válasza envagyok (#73466) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyugat-Európában is csak 3-5 éve szálltak el a veteránárak. Addig nem volt ennyire durva, még ha nem is voltak olcsók.

70 éve azért nehezen menne, mert az 50-es években Németországban sem volt akkora jólét, hogy veteránokkal szórakozzanak :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73468) sh4d0w válasza envagyok (#73465) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A 2008-as válságnak voltak előjelei, nem egyik pillanatról a másikra alakult ki, 1929 után szintén nem kellettek évtizedek, mert egy után kitört a háború.

https://www.coreinfinity.tech

(#73469) , válasza envagyok (#73465) üzenetére


,
addikt

Ez így van. Azt szokták mondani, csak olyan pénzzel "játsszon" mindenki, amit ha elbukik, az nem fogja romba dönteni az életét, nem fogja veszélyeztetni a megélhetését. Nagyot lehet akasztani, de nagyot lehet esetleg bukni is, bár mondom, ha az eddigieket vesszük figyelembe a BTC árfolyamgrafikonját nézve, akkor ez hosszú távon folyamatosan emelkedő tendenciát mutat. Most ha veszek x Ft-ért BTC-t, lehet, hogy fél év múlva már csak a tizedét éri, de ha minden az eddigiek szerint alakul, akkor x év múlva már többet fog érni, mint amennyiért most vettem. Garancia erre nincs, a bukás lehetősége adott, de az elmúlt 12 évben ez mégis így működött mindvégig, bármikor is vettél bármilyen árfolyamon, x idő elteltével (ami lehetett akár több év is) már pluszban voltál. Eladni pedig csak pluszban szabad, mínuszban semmi értelme, ha valaki mínuszos állás mellett száll ki belőle, akkor felesleges volt beszállnia.

(#73470) norbert1998


norbert1998
veterán

Emberünk egy Creality Ender 3-at keres, azt hiszem :D

(#73471) envagyok válasza hcl (#73467) üzenetére


envagyok
veterán

Van egy 1939-es Puch 350GS-em.
Már 15 éve is 16k€-os ajánlatom volt rá.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#73472) hcl válasza envagyok (#73471) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Zsííír, de azért ebből trendet nem mondanék.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73473) KROK640 válasza envagyok (#73455) üzenetére


KROK640
veterán

Teljesen egyetértek veled. Óriási erőforrásokat (a sok sok VGA által elfogyasztott energia, meg maga a sok-sok VGA is) áldozunk egy kézzelfoghatatlan semmire, amit akár egy adatbázisban is be lehetne írni, hogy van belőle 1 millió és kész ...
Mindig is baromságnak tartottam, de amióta VGA hiányt és komoly áremelkedést okoz, pláne gyűlölöm! Azért fizessek sokkal többet egy VGA-ért, hogy másnak több pénze lehessen? (és igazából mint mondtam csak egy virtuális semmi). Mindeközben óriási lábnyomot is hagy az egész a természeteben.

Ha legalább orvosi, meterológiai stb. kutatásokban használnák ezt az egészet akkor azt mondanám, hogy right, mert az emberiség előrehaladását szolgálja. De az, hogy kapzsi majmok terhelik vele a környezetet és a gazdaságot, csakhogy csakis elméletben nagyobb vagyonuk legyen, annak semmi értelme.
Arra már ki sem térek, hogy gyakorlatilag el nem végzett munka, és meg nem teremtett értékekből jön létre kvázi a "semmiből" a pénz, így ennek fedezete is érdekes kérdés.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73474) KROK640 válasza hcl (#73467) üzenetére


KROK640
veterán

Hullámzik ez is : 2008 előtt a felkapottabbak (pl 1949-es Cadillac) simán 8-9Milla volt OT állapotban, a válság után jelentősen lejjebb zuihant az áruk, sőt 2009-ben eléggé jó áron lehetett venni veterán amerikait, de az utóbbi 3-4 évben megint felszaladtak az árak :(
Az 1963-as Buick Riverának pl 3 év alatt kb duplája lett az ára :( (mot lehet, hogy a vírus miatt majd megint elindul lfelé nem tudom)

envagyok : milyen veterán autóid vannak? (akár PMben is jöhet)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73475) KROK640 válasza norbert1998 (#73470) üzenetére


KROK640
veterán

Vajon mit takar a "tutira alakítva" rész? :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73476) , válasza KROK640 (#73473) üzenetére


,
addikt

Ebből a virtuális semmiből azért vannak, akik autókat vagy házakat vesznek. Nem elméletben, hanem a gyakorlatban. Nem csak bányászni lehet, venni is. Gondolj csak bele, ha mondjuk 6 évvel ezelőtt csak 200ezer Ft-ért vettél volna bitcoint, akkor most közel 30 millió Ft-ért válthatnád vissza. Olyan videokártyát vehetnél belőle, amilyent csak akarsz, nem érdekelne a drágulás, millióból nem kérnél visszajárót, amikor a 3090-at fizeted az Iponban. De jutna mellette még lakásra, vagy autóra is. Pia, nő, amit csak akarsz. :)

(#73477) kenwood


kenwood
veterán

Van egy 1155-os hp gepem. tamogatja a 3. gent is.
Minden fasza,mar csak 1 kabel hianyzik,hogy lehessen ra windowst rakni,es eladni egy tizesert.
Sata eszkozok nem a taptol kapjak azu aramot,hanem van 2 db. 4 pin csati a lapon,azokra lehet 1-1 sata power cablet dugni.
Szerintetek megrendeljem a kabelt ?
[link]

:DDD

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73478) Synthwave válasza KROK640 (#73473) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"De az, hogy kapzsi majmok terhelik vele a környezetet és a gazdaságot,"

Gondolom te nem veszed ki a magad derekas részét a fogyasztói társadalom nyújtotta előnyökből. Ha már biológiai lábnyomokról van szó. :U

"csakhogy csakis elméletben nagyobb vagyonuk legyen, annak semmi értelme."

Amit árucikkekre, szolgáltatásokra be tudsz váltani, abban semmi elméleti nincs. Gyakorlatban vásárolsz, fizetsz vele. Vagy a bankszámládon található összeg is elméleti, mert nincs előtted kápéban?

"Arra már ki sem térek, hogy gyakorlatilag el nem végzett munka, és meg nem teremtett értékekből jön létre kvázi a "semmiből" a pénz, így ennek fedezete is érdekes kérdés."

Azért ahhoz, hogy úgy bányássz kriptovalutát, hogy abból normálisan meg is élj, nem kis összeget kell letenni az asztalra (magyar viszonylatban pláne), mert ugye a farmot nem a Jézuska hozza. És nem is ő fogja felügyelni, karbantartani, az esetlegesen meghibásodott elemeket cserélni, amit megintcsak nem két szép szemért és egy baráti kézfogásért szoktak megtenni az emberek. Plusz ott van a rizikó is, csakúgy, mint a kereskedelem bármely formájánál.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#73479) hcl válasza KROK640 (#73474) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mik vannak, mint a tőzsde :D
Gyak. mindennek mozog az ára, még a PC cuccoknak is.

Kenwood : Nem egy nagy kaland az a kábel, simán legyártható.
Nem tudom amúgy, mire számítanak az ilyenek. Van olyan Canon kábelem is, ami ebayen 15 ezer volt anno, valójában meg egy sima analóg kimenet :D

KROK640 : Semmiből teremtett pénz : bankok is ezt csinálják sok esetben, kriptó nélkül... Vagy csak állami jóváhagyással szabad, vagy mi? :D

"Azért fizessek sokkal többet egy VGA-ért, hogy másnak több pénze lehessen? "
Alapvetően azért fizetsz egy VGA-ért, akármennyit is :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73480) kenwood válasza hcl (#73479) üzenetére


kenwood
veterán

Ez hogy mukodik ?
Levagom az egyik kuka taprol a sata kabelt,veszek 20 foritert valahol olyan 4 pin-es csatit ,ami siman ramegy a vegere?
Vagy ennel azert bonyolultabb a story ?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73481) hcl válasza kenwood (#73480) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ennyi.
Megnézed, mit ad ki a gép az egyes lábakon, a SATA csatlakozó bekötése ismert, összeforrasztod. Nyilván a megfelelő helyre kerüljön az 5V, 12V.
Meg nézd meg Kínából mennyi, mert onnan valószínűleg van gyári is értelmes áron (ha már eladásra megy).

Mutogatni való hater díszpinty

(#73482) gban válasza kenwood (#73480) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha gondolod megnézem neked a kábelt meg az alaplapot hogy olyan-e a 4 csatlakozó mint valamelyik másik ismert csatlakozó, mint pl. a P4 csati, stb.
Ekkor csak le kell vágni egy olyat is, és összekötni a sata csatival amit szintén levágsz.
Van lapom is meg kábelem is ilyen. (kábel táphoz van így külön nem adnám :B )

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#73483) gban


gban
Közösségépítő

Helyi:

Eladó hűtő
Feldoboxba is tudom küldeni.

Ha valaki nem ismerné, Feldobox :DDD

Postázást nem vállalok.

(#73484) norbert1998 válasza KROK640 (#73475) üzenetére


norbert1998
veterán

Használt alapár alatt, extrákkal, anyaggal, házhoz, összerakva, és a visszajárót is pontosan :D

(#73485) koby11h válasza gban (#73483) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az egy életre szóló élmény lenne :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#73486) kenwood válasza gban (#73482) üzenetére


kenwood
veterán

Koszi.
A 4 pines cpu csati pont ugyanilyen kivulrol,csak belulrol nem. Gondolom az votl a cel,hogy ne dugja ra a jobbagy a tapot a sata power kimenetre :D
A ket barna a ramok alatt a kerdeses csati. Az nyilvan nem latszik egy ilyen kis kepen,hogy a milyen iranyba van forgatva, a 4x1 csatlakozo. Nem szimetrikusak,alul egyenes,felul felkorives.
[link]

#73481
Soha eletemben nem forrasztottam :D
Mondjuk annyira nem lehet nagy tudomany.

Pendriverol linuxra biztosan lehet bootolni. Az is egy opcio.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73487) gban válasza kenwood (#73486) üzenetére


gban
Közösségépítő

Megnéztem, nem ilyen egyik másik csatlakozó sem, nem meglepő módon.
Ami járható út lehet: ha van hibás tápod, amin van 8 pines CPU power csatlakozó, annak a 2 széle egymás mellé téve ilyen mintázatú.
Le kell vágni a 2 szálát, vagy összeragasztani vagy simán így bedugni a foglalatba egymás mellé, bekötni az ugyanerről levágott sata kábelt, és már meg is van oldva.
SATA bekötés fotóról megnézhető hogy melyiket hova kell kötni.
Kérdés kinek ér meg ennyit, én szívesen elbohóckodnék vele ha ezen múlna hogy megy-e egy gépem, másnak nem biztos hogy megéri.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#73488) kenwood válasza gban (#73487) üzenetére


kenwood
veterán

en nem igazan vagyok otthon az elektornikai barkacsolasban, a szereles nalam a csavarhuzoig tart.

Azt viszont tudom,hogy elkepeszto mennyisegu brand hp gepet adtak el,es rengeteg olyan van,amiben mar kipusztult az alaplap, igy ez a kabel csak a helyet foglalja a tulajnal.

Feladok egy "keresek" hirdetest 500 forintos iranyarral. ha nem jelentkezik senki, akkor eladom igy.

Mondjuk a nyito commentem nem is a segitseg keresere vonatkozott, hanem arra,hogy mennyire undorito mar a 200 forint anyagkoltsegu kabelt 18k-ert hirdetni ....

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73489) gban


gban
Közösségépítő

helyben:

PROCESSZOR: Intel Core 2 Duo E7300 2,66 Ghz
Gépház: Cooler Master
ALAPLAP: Asus P5Q LGA775
VIDEOKÁRTYA: ATI RADEON HD4830 512 MB
RAM: 4GB DDR2 800 Mhz
Samsung 500GB HDD
Maxtor 200GB HDD
Samsung DVD olvasó
LG DVD író
SD kártya olvasó beépített
Tápkábel jár hozzá.

47k :Y :Y

Több mint egy hete elmúlt szilveszter, ki kellene már józanodni... :U

Postázást nem vállalok.

(#73490) hcl válasza kenwood (#73486) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pontosan, azért különböznek a csatik, hogy ne is tudd rossz helyre benyomni.

Ahogy gban mondja, általában ezekre lehet találni meglevő csati elforgatásával valamit. Amúgy én is inkább legyártanám, kulturáltan megoldható, és máris könnyebb egy gépet eladni működőn.

"undorito mar a 200 forint anyagkoltsegu kabelt 18k-ert hirdetni ...."
Az már igaz... Meg marhaság is, hacsak egy cégnek nem kell brutálisan nagyon, hogy menjen az a gép, nem is fogják megvenni soha.

@gban : Mondjuk 10k-ért esetleg. 47-ért, bazz.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73491) KROK640 válasza , (#73476) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, ezért mondtam, hogy a fedezet kérdése bonyolult. Egyébként nem bírok szabadulni a gondolattól, hogy egy kellemetlen scam az egész.
Ha lett volna 200 ezrem mondjuk 6 éve (íjjj éppen volt...) akkor sem egy erősen kétes kimenetelű dologba fektettem volna bele. A szegénység átka ez, de ahogy valaki itt írta, mindenki csak annyi pénzzel játszon aminek az elvesztésébe nm rokkan bele. Ez nekem esetenként 5-10 ezer ft mindössze. Mondjuk az általad felvázolt scenarioval azzal is meggazdagszom.
Tudod mit? Elgondolkodok, hogy lehet 10-20 ezret rá kéne szánnom (mondjuk fogalmam sincs hogy kell venni meg ilyenek, de akkor majd írok PMben) ha csakugyan megéri.
Neked mi a közvetlen személyes tapasztalatod ezzel kapcsolatban?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73492) KROK640 válasza kenwood (#73477) üzenetére


KROK640
veterán

szerintem kettőt vegyél rögtön! :D
Ha már lúd legyen kövér ( Ha fájni kell fájjon ) és ezután 10 helyett 15-ért is felteheted a gépet nyugodtan :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73493) hcl válasza KROK640 (#73491) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Igen, ezért mondtam, hogy a fedezet kérdése bonyolult."
Bármi egyéb pénzé is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73494) cof válasza KROK640 (#73491) üzenetére


cof
veterán

Hát ha 10-20 ezret teszel bele, abból bizony nem lesz évek múlva se ház se csajok. Kis pénzből már kicsit elkéstél ezzel.

Még ha valami csoda folytán lesz valaha 1 millió $, az is csak 25x szorzó a jelenlegi ártól.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#73495) kenwood válasza hcl (#73490) üzenetére


kenwood
veterán

Holnap dobok fel ra egy windowst proba gyanant.
Aramot majd kap az ssd a mellett levo gepbol.
Remelem, konstans aramot ad le a sata csati,nem orulnek neki,ha az alaplap vezerelne,es gond lenne abbol, hogy mas alaplapra van kotve az a tap,ami az ssdnek adja az aramot.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#73496) KROK640 válasza Synthwave (#73478) üzenetére


KROK640
veterán

Ami azt illeti természetesen igen, de mindezt azért igyekszem tudatosan és figyelmesen tenni. Nem, nem vagyok sötétzöld, de azért lekapcsolom a villanyt ha nem kell, led világítást használok, ahová csak tudok biciklivel megyek vagy tömeg közlekedéssel. stb. Persze ha majd megint egy 50 éves Cadillacből látnál integeteni, nos megesik ez is. De nem járok napira autóval mint sokan, vagy pörgetem komoly RIGeket a pincémben. Sőt, még légkondit sem használok nyáron.

Gondoltam, hogy a bankszámlával lesz kiforgatva a mondanivalóm, Konkrétan számítottam rá. Azért viszont valahol megjelent egy elvégzett munka, vagy megteremtett termék. Ezen van a hangsúly. Azt hittem érthetően írtam le.
Egyébként a bankok is csinálják ezt a semmiből pénz dolgot, résztartalék képzés stb. Hagy ne menjek bele.

Nos, és itt a lényeg : ez a gazdagok játszmája. Hogy a gazdagok még gazdagabbak legyenek, akiket amúgy pont nem érdekel, hogy kétszer annyiba lesz ettől a VGA, csak a lényeg, hogy még gazdagabb lehet, a környezetet terhelve a világhoz valós értéket nem adva. A dologban az abszolút értékelvevő mivolta zavar.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73497) KROK640 válasza hcl (#73493) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, erről is tudok :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73498) KROK640 válasza cof (#73494) üzenetére


KROK640
veterán

Ha évek múlva a 10 ezerből lesz mondjuk egy 3-400 ezer ft nekem az is megfelel. Márpedig ilyen kamat rátával ami itt fel lett vázolva, ez a minimum elvárható (ha persze nem pukkan ki --- persze akkor fog kipukanni ha belefektetek, mert ilyen a szerencsém).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73499) koko52 válasza KROK640 (#73473) üzenetére


koko52
veterán

A bankkártyád nem ugyan az? Virtuális valami. Bármit beírhat bárki. A bankoknál mi a fedezet? Semmi! A 250-es Forint hogy lett 370? Mi változott? Semmi! Játék a számokkal. És ez nagyobb kárt okoz neked és a Földnek mint a kripto!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#73500) hcl válasza kenwood (#73495) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elvileg nem lesz baja, össze van földelve a SATA-n kresztül.

@KROK640 : De akkor min csodálkozol :D Illetve, gazdagok játszmája - lépten-nyomon arról olvasni, hogy nyílik az olló a társadalmi rétegek között - ez sem meglepő, persze, hogy az :( De attól még igaz az is, hogy lehet a változás ellen morogni, meg meg lehet a hullámát lovagolni. Utóbbival jársz jobban...

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.