Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) hcl válasza Gyuri27 (#57996) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gyárban, ahol dolgoztam, leverték a fejmagassűgú polcról a gagyi Codegen házas asztalit.
Akkor kapcsolt ki, amikor tettem vissza, mert rányúltam a táp kapcsolójára...
És ment tovább boot után... :D

A ház olyan volt, hogy amikor egyre ráállt egy nagyobb méretű kollega (de hogy mit gondolt...?) akkor kilapult. Kicsit még lapítgatta, és lett egy 2D házunk.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#58002) shteer válasza KROK640 (#57994) üzenetére


shteer
titán

LCT baszki.. milyen rohadt lassú volt a kortársai között :) de van még egy nekem is az egyik fiókban

..szerintem jónak tűnik

(#58003) Cs1csó válasza KROK640 (#57998) üzenetére


Cs1csó
félisten

Meg is értem őket, hatalmas a katyvasz ott és felhasználó pedig kevés, sok bolt kevés lakás kevés lakó, sokan idősek stb. Nem éri meg, nem is lesznek ott addig ameddig nem történik valami nagy fejlesztés és azzal együtt beviszik.

(#58004) Dr.NX válasza koby11h (#57991) üzenetére


Dr.NX
addikt

"Cégnél CGA-k voltak"

Naná, innen a vicc, hogy
"- Cégéa monitor? - Nem, saját."

Elfogadom a sütiket.

(#58005) koby11h válasza Dr.NX (#58004) üzenetére


koby11h
aktív tag

:)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#58006) hcl válasza shteer (#58002) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem már ninc meg, max. ha az első 40-esem. Mármint MB-os :D
A falról már eladtam a 20MB-os ST225-öt, de olyat sosem használtam, csak dísz volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#58007) , válasza hcl (#58006) üzenetére


,
addikt

Abból a 20MB-os MFM vezérlős Seagate HDD-ből még nekem is van elvileg valahol, hacsak ki nem dobta már valaki a tudtom nélkül. Amikor ilyent használhattam, az már maga volt a Kánaán, mert előtte jó darabig 360KB-os floppy lemezekkel kellett beérnem. Volt külön egy rendszerlemez, arról indult a gép, aztán külön lemezeken meg voltak a játékok. Érdekes módon mégis azokra a játékokra életem végéig emlékezni fogok, amiket meg mostanában adnak ki, azokra már pár év múlva sem, mert nem érnek egy fillért sem a szememben.

(#58008) koko52 válasza , (#58007) üzenetére


koko52
veterán

Mert akkor egyedi és csoda volt minden játék. Volt hová fejlődni. Elfogytak mára a jó ötletek. No meg mint a filmeknél az első rész a legjobb a többi résztől nem kapod meg újra a csodát.

12 flopy volt az mk2 :)

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#58009) opr válasza , (#58007) üzenetére


opr
veterán

Azert ez se feltetlenul igaz. Detroit: Become Human meg Astro Bot Rescue Mission nekem pl ket olyan jatek, ami az elmult evekben jelent meg, de 20 ev mulva is emlekezni fogok rajuk, hogy mennyire jo jatekok voltak. :K
Sot, ha igy belegondolok, a Rocket League se lesz egyhamar elfelejtve.

Mondjuk meg jobban megnezve, ebben mindben kozos, hogy nem a szokasos "ott van a sok Jozsi, kezedben a megahenter bloodbath 2000, menjetek olni Belaim!" tucatkacat jatek, hanem mind hoz valami ujat, valami eredeti otletet.

Mondom ezt ugy, hogy sose fogom elfelejteni a transport tycoon, tyrian, bomberman, golden axe, one must fall 2097, carmageddon 2, gta2, meg a masik ezer jatekot, ami nem jut hirtelen eszembe.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#58010) , válasza opr (#58009) üzenetére


,
addikt

Számomra nem érnek egy fillért sem, ezért írtam úgy, hogy a szememben. Másoknak attól még tetszhetnek a mai játékok is.

(#58011) opr válasza , (#58010) üzenetére


opr
veterán

Probaltad barmelyiket is?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#58012) , válasza opr (#58011) üzenetére


,
addikt

Bármelyik mai játékot? Persze, hogy próbáltam. Folyamatosan nézegetem őket, de valahogy nem tudnak igazán lenyűgözni. Lehet nem is a játékokkal van a gond, hanem csak én öregedtem meg közben.

(#58013) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Nekem nincs bajom a mai játékokkal (se), ám tény, hogy a dömping közepette, ami régen nem volt (Steam, akármi), sokkal nehezebb az igazi gyöngyszemeket felkutatni. Mert a túlhype-olt, milliók által játszott, fórumokban töviről-hegyire kibeszélt AAA+++ -os címek sem kielégítőek játékélményileg sokszor.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#58014) KROK640 válasza shteer (#58002) üzenetére


KROK640
veterán

A kortársait pont nem annyira ismertem mivel akkor Quantum LCT20 20-aim voltak, de abból több is. Mind zsír újonnan került hozzám.
De amikor eladtam az egyiket egy havernak akkor kérdezte h miért ilyen lassú? hogy még lassabbnak érzi mint a 3GB-ás winyóját? Mondom neki ez mindig is ilyen sebességű volt (én azt hittem h az UDMA hiánya miatt volt nekem pokoli lassú).
Egy másik LCT20-asom 2015 elején jött velem szembe, amikor gépet csináltam a faluban. Én eladtam valakinek, az meg annak akinek aztán 2015ben csináltam a gépét. De megismertem a saját írásomat a winyó cimkéjén, és mint kiderült még működött is a HDD.

Előbb gondolkodtam, hogy 1-2ezer ftért megveszem, de épp akkoriban szórtam ki olcsón, az összes 160-250GB-os HDDmet, meg mindent ami IDE, és arra gondoltam, hogy most az IDÉtlen alaplapomba úgysem tudom berakni, amúgy se raknám már a gépbe, a polcra porosodni lomnak meg minek?
így végül mosolyogva megsimogattam és búcsút intettem neki, de örültem, hogy találkoztunk.
Azóta költözés miatt Ausztriában van valahol, és talán még működik is :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#58015) Cs1csó válasza Trailblazer (#58013) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. idősebbek vagyunk
2. magasabb ingerküszöb
3. túl sok játék

És ez csak 3 ok.

(#58016) hcl válasza , (#58007) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vagy talán azért, mert akkor különlegesség volt, hogy számítógép, most meg általános. Az autó is újdonság volt valamikor, a vonat is.

@KROK640 : Nagyon szép IDE-SATA , SATA-IDE átalakítók vannak, bármikor használatba lehet venni IDE winyót :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#58017) shteer válasza KROK640 (#58014) üzenetére


shteer
titán

Ami még emlékezetes az a melegedős vékony maxtorok :)

..szerintem jónak tűnik

(#58018) koby11h válasza shteer (#58017) üzenetére


koby11h
aktív tag

Vékony, 40 GB-os nagyon melegedő IDE Maxtor volt egyik korábbi melóhelyemen is ha arra gondolsz. 7-8 év után sorban szinte heti rendszerességgel haltak ki.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#58019) hcl válasza shteer (#58017) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az de tré volt... Volt melóhelyen volt pár száz-kevés ezer gép, IDE, SATA, Samsung, Toshiba, WD, IBM, Maxtor... winyókkal
Maxtor hullott. Samu, WD kevésbé, a többi csak mutatóban volt. Mindenesetre nagyon tanulságos volt egy nagyobb mintán vizsgálni a hardvereket. Monitort, tápot is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#58020) KROK640 válasza shteer (#58017) üzenetére


KROK640
veterán

A Maxtor Athena-k?
Jujj mennyi döglött ki belőlük, nekem nem volt sosem, de nem egyhez volt (bal)szerencsém ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#58021) KROK640 válasza hcl (#58016) üzenetére


KROK640
veterán

És vajon tényleg kellett volna nekem egy SSD-s meg 7200RPM-es winyós rendszerbe egy 20GB-os 4500RPM-es winyó?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#58022) hcl válasza KROK640 (#58021) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem erről volt szó, hanem hogy tudod-e használni :D
Én nemrég még használtam egy IDE-s winyót géptesztelésre, kétirányú átalakítóval. Sebesség nem volt lényeg, csak hogy volt egy winyóm, amit be lehetett kötni, és megnézni, működik-e a SATA, IDE, stb. csatoló.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#58023) cbmfan


cbmfan
senior tag

szidjátok a slim Maxtorokat... két 30 Gigásat használok teszt winyónak, telefonközpontokból szedtem ki őket. van bennük vagy 15 év folytonos üzemidő, de még reallocated sector sincs nemhogy bad. bár igaz, hogy mindkettőn volt egy 2 Gigás partíció, semmi több :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#58024) envagyok válasza opr (#58009) üzenetére


envagyok
veterán

"sose fogom elfelejteni a ... , meg a masik ezer jatekot, ami nem jut hirtelen eszembe."

:DD :DD :DD

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#58025) Astroboy válasza envagyok (#58024) üzenetére


Astroboy
őstag

Állítólag figyelmetlen vagyok...de azt, hogy ki mondta már nem tudom, mert nem figyeltem. :DDD

(#58026) Gyuri27 válasza Astroboy (#58025) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jaja. A tartozásod se adtad meg eme kórós elmeállapot miatt.
Hivj fel és navigállak hogy mit hogy. Csak hogy biztosra menjünk. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#58027) Astroboy válasza Gyuri27 (#58026) üzenetére


Astroboy
őstag

Röstellem koma, pedig biztos felírtam valahova de nem találom.
Á megvan!
A szerénységi bizonyítványod hátoldalára írtam láthatatlan tintával. ;]

(#58028) Gyuri27 válasza Astroboy (#58027) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hazudol mert nekem olyan nincs. A lekjopp, legfanfasztikusabb meg ilyenek vannak. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#58029) hcl válasza cbmfan (#58023) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindig vannak kivételek, ezért mondtam, hogy nekem volt szerencsém nagy mintán vizsgálni, mi mennyire bírja a gyilkolást :) Ugyanakkor pl. az IBM, Hitachi winyók nálunk főleg forrasztókemencék vezérlőgépeiben voltak, ami a kemence oldalában volt található, nem kicsit meleg helyen. 486, Pentium1-ek voltak ezek (2006-2011 közöttről beszélünk :D ) , amik a 90-es évek óta mentek szinte folyamatosan (használaton kívül meg lefóliázva álltak a szabadban), szóval lehet, hogy 2010 körül megdöglött ott jópár IBM winyó, de azok kaptak is az élettől, míg a Maxtorok inkább a klimatizált gyártócsarnokban voltak... Sokkal több is volt, és alig maradt valami belőlük, mire én odakerültem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#58030) koko52


koko52
veterán

Alza:
A kis zöld kretén jobb oldalon figyelmeztet, hogy a Win7 lejár és oldjam meg a problémát egy gombnyomással. Kíváncsiságból rányomtam, mire kiírta, hogy remek win 10-em van, de váltsak jobb gépre. Na mondom, hamar feltérképezte a ~420 000 ft-os gépemet lássuk mit ajánl e helyett a fos helyett.
Az ajánlat egy lapos: Intel Pentium Quad Core N5000 Gemini Lake, 15,6", 1366 × 768, matt, IPS, 4 GB RAM, DDR4 Intel UHD Graphics 605 , 1000 GB HDD, webkamera, USB 3.2 Gen 1, WiFi 802.11n, 3-cellás, 33 Wh akkumulátor, Windows 10 Home 95 000 ft

:K :K :K :K :K :K :K már cserélem is

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#58031) koby11h válasza koko52 (#58030) üzenetére


koby11h
aktív tag

A régi átveszem szívesen. Esetleg a postát állom :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#58032) MasterMark válasza koko52 (#58030) üzenetére


MasterMark
titán

Annyira nem nagy cucc a geped, az enyem jobb. ;]

Switch Tax

(#58033) #89309696 válasza koko52 (#58030) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ha már itt tartunk, amiket hirdetnek Win10 home verziók 4-5 ezerért, azok mi miatt kerülnek ennyibe? A pc boltból +30ezret elkérnek a szintén Win10 home előretelepített gépekért.
Vagy az azért annyi, mert bekapcsolom és megy? Nyilván a másik verziónál nekem kell letölteni a Microsoft oldaláról a lemezképet, kivarázsolni pendrive-ra, feltelepítenem és utána kéne beírnom a 4-5ezer Ft-ért vásárolt kódot?

(#58034) Cs1csó válasza #89309696 (#58033) üzenetére


Cs1csó
félisten

? Van Windows 10 licenc 1500Ft-rét is, bár most a 2-3k-ás gyakoribb.

(#58035) koby11h válasza #89309696 (#58033) üzenetére


koby11h
aktív tag

Amennyire értem:
ezek az 1500-2000-3000-5000 Ft-os Windows licencek fel nem telepített, fel nem használt vagy újrahasznosított licencek adathordozó nélkül - valahol vettek de nem kellett és eladták, csődbe mentek és felszámolták a céget... bármi
aki ilyet vett ismerős, kapott egy linket és egy kódot
a linkről lejött az iso, vagy kiírta, vagy rufus, utána telepítés, kapott kód beír és működik azóta is

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#58036) #89309696 válasza koby11h (#58035) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szóval akkor legális és valódi, csak mivel nekem kell kínlódnom vele azért ilyen olcsó.
Nem gondoltam, hogy egy Windowst ilyen olcsón megkapni.
Amiket néztem összerakott gépeket a boltokban, ha kérek rá W10-et 30 ezerrel többet kérnek érte. Nekem meg ez a szám maradt meg.

(#58037) Erdei88 válasza #89309696 (#58036) üzenetére


Erdei88
veterán

Én vettem 7-8 euroert, tudod aktiválni probléma nélkül. Semmi trükközés nem szükséges, nekem kb fél éve van meg, azóta nem tiltották le :D

(#58038) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Srác felrak egy 2.1-s logi cuccost. Jelzem nem drága. Nem új srác.
A dobozról láthatunk néhány kéepet. Meg a cuccról is becsomagolva.
Ráirok érdekelne a cucc.
Ok legyen vakera futár, csinál hirdetés a vakerán.
A hirdetés egy pár szát forintos ház (lom).
Mondom nem neki szól de elég gyanakvó vagyok.
Ráadásul igy ha gond lesz nem tudok a vakeránál reklamálni hiszen a hirdetésben nem pár k-s 2.1 szerepel.
Jelzem itt se nagyon tudnék reagálni, hiszen privátot nem olvashatja senki.

Erre megsértődik az arc, hogy nem látom mennyi értékelése van.
Szóval hülye vagyok?

Ha valaki csepelen lakik nézze meg, vegye meg, küldje el. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#58039) TaaT válasza Gyuri27 (#58038) üzenetére


TaaT
veterán

"Ok legyen vakera futár, csinál hirdetés a vakerán."

A vaterafutárhoz nem kell hirdetést csinálni a vaterán :N

Give them hell Ukraine!

(#58040) Gyuri27 válasza TaaT (#58039) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem tudom. Mert nem vakeràzok. De ö csinàlt egy lom pc hàzról.

Amd - Radeon - Ryzen

(#58041) cof válasza TaaT (#58039) üzenetére


cof
veterán

Már ezer éve én sem, de azt hiszem, hogy már kell mert úgy olcsóbb. Be kell írni a termékkódot a futár rendelésnél.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#58042) Pferi


Pferi
senior tag

A kérdező én vagyok, kíváncsi leszek a válaszra. Kb. az lesz hogy "Teszeteltem, és simán tudtam rá írni 500 gigát..."

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#58043) TaaT válasza cof (#58041) üzenetére


TaaT
veterán

"már kell mert úgy olcsóbb"

Olcsóbb, de én sosem vettem a fáradságot hogy csináljak kamu vatera hirdetést. :)
Valamennyivel így is olcsóbb pl az MPL akkor is a ha nem vaterás termékhez veszed igénybe.

Mondjuk én most olyan bajban vagyok hogy egy 800ft-os cuccot akarnék venni, de 1300ft lenne rá a posta, még gondolkozok rajta... :U

(#58040) Gyuri27: Pár száz forintot foghat az ember, de gondolom nem 1000ft-os cuccról van szó. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#58044) cof válasza TaaT (#58043) üzenetére


cof
veterán

Igen-igen, lehet nélküle is, de én abból indultam ki, hogy pár 100 Ft-os a hirdetés, a jutalékon is akart volna spórolni, és a futáron is a koma.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#58045) konikan


konikan
aktív tag

Szokásos hülyét kapok aprós szösszenetek.

A szokásos posta belefér-e az árba dolgon már meg sem lepődök, ami most új volt számomra, hogy írnak, hogy tegyem félre, mert kell neki, holnap ír, ő is helyi, érdekli. Azóta is ír :U

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#58046) Erdei88 válasza Gyuri27 (#58038) üzenetére


Erdei88
veterán

Ha rugalmas az eladó, elintézem Neked.
Mert potyára nem mennék Csepelre, mert csúcsidőben 1 óra autóval csak oda.
De ha jár Pesten, akkor akár holnap is, ha nem akkor vasárnap elszaladok érte.
A többit pü-ben :R

(#58047) Gyuri27 válasza TaaT (#58043) üzenetére


Gyuri27
félisten

5k logi 2.1
Jó lett volna, csak nem tiszta. Se rendes fotó. Meg mièrt nem lehetett arról aprót csinàlni ès 1-2k-s àrat beirni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#58048) Gyuri27 válasza Erdei88 (#58046) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezt valaki törölje pls.

Thx

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#58049) nullpoint válasza Pferi (#58042) üzenetére


nullpoint
senior tag

Még mindig teszteli, szóval biztos 512 a mérete. :D :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#58050) hcl válasza konikan (#58045) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ilyeneket már én sem veszem komolyan. Azért elég jó arányban jönnek érte, de már közlöm, hogy ha elviszik, akkor elviszik, mert túl sok nem jön. Másik kedvenc a "hozd ki a xyt buszhoz" . Aha... Munkaidőben... Van, aki már többször akart venni tőlem dolgokat, de még mindig ugyanott tart, hogy ő nem tud bejönni a városba a cuccért, vigyem ki neki a melóhelyére a halál f*****

Ja! Volt ilyen eset is, hogy valaki a 2010-es évek elején vett tőlem egy Gef2 MX440. Volt vagy 600Ft, de talán 800 is. Jön érte, és :
- Doboza, CD-je hol van?
- E, egy 10 éves, 1000Ft alatti VGA-nak? :D
Végül megvette, de azóta sem értem, mi volt az elképzelés, pláne, hogy a hirdetésben sem volt szó dobozról...

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.