Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) snecy20 válasza SUPREME7 (#9999) üzenetére


snecy20
veterán

Persze, nincs a RAM-oknak semmi bajuk, egyértelmű hogy nálam a Gigabyte lap egy kalap szar, igazából az első levelemben vele pont erről diskuráltam, hogy ezek az aggályaim, hogy valószínűleg problémás lesz 3000Mhz-en járatni őket mert az UD4 abszolút nem egy OC lap... Viszont most az van, hogy se ram, se pénz, azzal kéne kezdeni valamit. Ha más nem akkor postázza vissza aztán eladom bukóval... Az is egy érthető szempont amit írsz, bár nyilván ha nem lett volna szó arról hogy visszautalja az árát, akkor én sem lennék itt. Elfogadtam volna hogy nincs visszavétel, aztán feldobtam volna itt az apróra oszt kész. Bár így, hogy gyerekes módon egy sort sem képes visszaírni..

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10002) SUPREME7 válasza snecy20 (#10001) üzenetére


SUPREME7
őstag

Hát igen, ha le lett beszélve, hogy kompatibilitási gond esetén is visszaveszi, akkor tartsa magát hozzá.

(#10003) snecy20 válasza SUPREME7 (#10002) üzenetére


snecy20
veterán

Jelentve lett, úgyhogy a fejleményekig jegeljük a témát. :)

Hogy ON is legyen,

Gamer PC - 300k

Jó kis ár, negyedét ha éri jóindulattal. :))

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10004) gban válasza snecy20 (#10003) üzenetére


gban
Közösségépítő

Viccelsz? Ezzel az auchanos Lazer ventivel simán megéri.
Oda is tette mindjárt 3. képnek, elvégre a lényegnek látszani kell...

Postázást nem vállalok.

(#10005) Trailblazer válasza snecy20 (#10003) üzenetére


Trailblazer
addikt

Asus/Msi quad 2-nvidia gamer

Én már ezen leakadtam. Most akkor mivan, ha amúgy AMD-s a gép? Vagy a GTX750 volna az "nvidia gamer"?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10006) zoltanz válasza snecy20 (#10003) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Tied a pont. :D
A kék ventilátor sztem a Quad 2.
.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10007) snecy20 válasza gban (#10004) üzenetére


snecy20
veterán

Még egy külön képet is szentelt a ventinek... mostmár értem mire van a több mint 200k-s felár. :K

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10008) lezso6 válasza Cucuska2 (#10000) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mióta vártál erre, hogy elkaphasd ezt a sorszámot? ;] :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10009) Cucuska2 válasza lezso6 (#10008) üzenetére


Cucuska2
őstag

Pont telefonáltam, láttam, hogy 9998, nyomtam egy F5-öt, láttam, hogy a kolléga írt, erre megírtam az hsz-t, de a PH hibát dobott, újra megírva már nem volt baj. :DDD

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#10010) kenwood válasza SUPREME7 (#9999) üzenetére


kenwood
veterán

Abban,amirol beszelsz total igazad van.
Dolgoztam olyan helyen,ahol 0 bevetel mellett mindenki elvarta,hogy :
a, megnezhesse,nyomkodhassa az arut
b, kizarolag bontatlan termeket kapjon
Az fel sem merult bennuk, hogy 1-1 modelbol eladtunk mondjuk harmat 10% haszonnal,igy bemutatodarabok leirasa nem volt opcio.
Mondjuk ceg meg is szuntette az uzletagat.
Uj mobilt, kizarolag tiszta forrasbol magyarorszagon nem lehet forgalmazni,mert a szurke,fekete import kokemenyen a nagyker ar ala viszi a kiskert.

Viszont az adott ugyhoz semmi koze,mivel itt valaki ul a masik penzen,es nem reagal.
Meg csak vita sincs koztuk.
Ez sima lopas/csalas.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#10011) proci985 válasza SUPREME7 (#9929) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

erre olyan evi 25ezerert lehet venni biztositast, ami kb arra is jo, ha az ember atmegy a telefonon az autoval (konkret pelda eladosractol, hogy mit gariztattak le). van atfutasi ido de elvileg cserekeszulek addig van (bar kerdes, hogy mennyivel gyengebb).

egy Nexus4 front assembly olyan 20ezer amazonrol (utangyartott de stimmelnek a szinei), back assembly ilyen 10k, szoval nem fetletlenul minden telefonra eri meg. nexus4en en hazilag ki tudtam cserelni a frontot.

viszont a galaxy edge front assemblyje 200 euro(!!!!), ha meg ossze van ragasztva az uveg az erintopanellel (mint jellemzoen az utobbi evekben megszokott), akkor egy torott uvegrol a digitizer lemutese elegge szivas.

javitassal majdnem uj arban van, szoval ez max ugyeskezu szervizesnek jo vetel.

de ilyen aru telefonnal tenyleg biztositast kell kotni kb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10012) snecy20 válasza kenwood (#10010) üzenetére


snecy20
veterán

Reméljük lesz némi előrelépés a következő egy héten belül. Az, hogy a termék is nála, és a pénz is, miközben hárít mindenfajta kommunikációt, az egyszerűen elfogadhatatlan és döbbenetes.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10013) snecy20


snecy20
veterán

Megoldódott a sztori. Köszönöm Speed(r) kollégának a közbenjárást.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10014) MK VII válasza snecy20 (#10013) üzenetére


MK VII
veterán

Remek!
Privátban esetleg megírod, hogy mi történt?

(#10015) snecy20 válasza MK VII (#10014) üzenetére


snecy20
veterán

Végülis a lényeg olvasható itt is apránként visszamenőleg, de ment privát!

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10016) Trailblazer válasza snecy20 (#10015) üzenetére


Trailblazer
addikt

Látom a megfelelő topicban a megoldást. Hátha így már belefér neki reagálni. :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10017) snecy20 válasza Trailblazer (#10016) üzenetére


snecy20
veterán

Úgy néz ki kellett a hirdetési jog megvonása, hogy történjen bármi is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10018) ViZion válasza snecy20 (#10017) üzenetére


ViZion
félisten

OK, grat! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10019) snecy20


snecy20
veterán

Ez annyira jó, és főleg romantikus, hogy be kellett hogy tegyem. Dunai kilátással rabszolgát keres a Meki. :DDD Érted, ez a lényeg, a dunai kilátás. :) :) :)

[link]

ViZion

Majd egyszer ha szóba áll velem, kiderítem hogy mi volt a szándéka ezzel az egésszel. Mert azt még nem tudtuk meg. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10020) Trailblazer válasza snecy20 (#10019) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nyilván a Meki hirdet pont a jófogáson, főleg ilyen néven. Meglehet, hogy szokásos módon valami átejtésről van szó...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10021) snecy20 válasza Trailblazer (#10020) üzenetére


snecy20
veterán

Valós lehet az, csak így diákmunka-közvetítő által. Mostmár mindenhol ez megy, hogy nem a konkrét cég hirdet, hanem ilyen munkaközvetítők, munkaerő-kölcsönzők. Részvét is azoknak akik ilyenek által tudnak csak elhelyezkedni - sajnos elég sokakat érint ez.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10022) kenwood válasza snecy20 (#10021) üzenetére


kenwood
veterán

Nincs nagy kulonbseg a sajat alkalmazott fizuja,es a kozvetitos kozott.
A megeri picit tobbet fizetni egy kozvetitocegnek, hogy rugalmasan kezelheto legyen a munkaero ellatas.
Emelett ezek a cegek eleg jok az "adooptimalizalasban " is, igy a megelhetesuk nagy resze nem abbol jon,hogy leveszik a dolgozo valos fizetesenek a felet.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#10023) snecy20 válasza kenwood (#10022) üzenetére


snecy20
veterán

Nincs nagy különbség, mert mindenki egyformán keveset keres. :(

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10024) Trailblazer válasza snecy20 (#10021) üzenetére


Trailblazer
addikt

És a diákmunka-közvetítő miért gondolja azt, hogy a jófogáson akad majd munkaerőre? Szerintem baromira nyakatekert módszer ez.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10025) MK VII válasza Trailblazer (#10024) üzenetére


MK VII
veterán

Működik az emberkereskedelem szépen.. Látod! :DDD

(#10026) jerry311 válasza Trailblazer (#10024) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tökmindegy hol látja meg, csak menjen. Ha fent van jófogáson is az csak eggyel több hely ahol megláthatja valaki, akit érdekel.

(#10027) Trailblazer válasza jerry311 (#10026) üzenetére


Trailblazer
addikt

Bennem visszatetszést kelt, ennyi. Még szerencse, hogy már nem vagyok célcsoport...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10028) ViZion válasza kenwood (#10022) üzenetére


ViZion
félisten

Voltam hasonló interjún, menekültem is. Mert az a trükk, h 4 órára bejelentenek, dolgozni meg 8-12 órát kell, szabi nincs, extrák nincsenek. Végülis a napszámos rendszert visszahozták, csak van TB, meg valamennyit ketyeg a nyugdíjba... muhahahhaa.

Anyám pont ezzel szív, h "nincsenek meg az évei"... Jah, ha 4 és 6 órában dolgoztatták 15 évet, akkor nincs. És itt vidéken, egyszerű szakmákkal, főleg nőknek nincs is más. Jó házasság-bugyibolt és hasonlók-elköltözés. Nincs több opció. :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10029) kenwood válasza ViZion (#10028) üzenetére


kenwood
veterán

Vannak normalisabbak is,bar nem jellemzo.
Peldaul Addeco-rol ugy tudom,hogy komoly/korrekt ceg.
Egyik melohelyemre eleg sok embert ok kuldtek,es semmi rosszat nem hallottam roluk.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#10030) snecy20 válasza kenwood (#10029) üzenetére


snecy20
veterán

Nagy átlagban sajnos gyengébb pénzt kap aki munkaerő-kölcsönzőn keresztül szerződik, mint akit eleve maga az adott cég vett fel anno...kicsivel gyengébb órabérek, első 3-6-12 hónapban semmi, vagy megvágott cafeteria, juttatás... saját tapasztalat is, meg ismerősi körből is így mesélték vissza. És igen, a bejelentés sem mindig pont olyan, mint kellene, egyéb apró hátrányokkal karöltve. Mondjuk a komolyabb, nívósabb vállalatoknál el tudom képzelni hogy nincs difi, vagy nagyon minimális.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10031) djculture válasza snecy20 (#10030) üzenetére


djculture
félisten

Samsungban pont fordítva van, a cég dolgozói minimálbér felett kicsivel rabszolgáskodnak miközben nem egy bérbeadó emberke akiket visz oda normális fizetést ad. Annyi hogy egyik korlátlan időtartamú a vállakozói móka meg meghatározott időtartamos szerződést ad csak. De mindegy mert a korlátlan is olyan hogy gondolnak egyet és minden év végén szevas,z majd visszavesznek pár hónap múlva.

[ Szerkesztve ]

(#10032) snecy20 válasza djculture (#10031) üzenetére


snecy20
veterán

Akkor ott megborulni látszik a világ rendje. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10033) djculture válasza snecy20 (#10032) üzenetére


djculture
félisten

Ahogy hallom nem csak ott megy ez, merci kecskeméten ugyanez. Ott konrétan nem is érdemes direkt a cégnél dolgozni mert a környékre települt beszállitók, aládolgozó cégeknél jobb a fizetés. Eleinte odacsábitottak minden szakit adtak még pár százezeret is ha odaköltözött albérletbe /házat vett valaki. Most már ahogy hallom a kocsi kisorsolásán és használatán pár napra mókán kívül semmi normális nincs ott se direkt céges melósnak.

[ Szerkesztve ]

(#10034) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Itteni: Gigabyte GV-N65TOC-1GI DirectX 12 -es kártya eladó

Szerintem minimum véleményes egy GTX650 Ti-t DX12-esként hirdetni...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10035) fateless válasza snecy20 (#10023) üzenetére


fateless
veterán

A durva az, hogy vidéki kisvárosban annyi a fizuja egy három műszakban dolgozó embernek pótlékokkal és két nap extra túlórával, mintha valaki ott Bp-en minden pótlék nélkül dolgozna a dönciben alapbéren.
Amelyik anyuka azt kéri, hogy egy műszakban dolgozhason délelőtt, mert gyereke(i) van(nak), ő kb 80k-t visz haza. Erre rájön a családi pótlék, mondjuk 25k. Bérelnek egy kicsi lakást, kifizetik az albérletet, és ha nagyon ügyesen spórolnak a villannyal, télen 17 fokban vannak, akkor minden rezsivel együtt megússzák a város szélén "megfagyva" 60k-ból, tehát marad 65000, ebben nincs benne net, telefon, tv, ruha, suli, tisztálkodás, bérlet, egyebek, de ez épp kijönne a maradék pénzből. Most már csak nem evett a család.
Ha ilyen mekis állás lenne itt, ezrével jelentkeznének rá.
Őszintén mondom, egy-egy ilyen családra csodálattal tekintek, hogy képesek még élni és reménykedni.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#10036) kenwood válasza fateless (#10035) üzenetére


kenwood
veterán

Csereben pesten lassan 25 negyzetmeteres garzonot sem kapsz 60-70k /ho alatt.
rezsi,kaja es mar 1 zoknira sem marad.
Ha elromlik a mosogep,akkor 36 honapos hitel.
Persze van megoldas : tanuljon mindenki,legyen mindenki diplomas fonok.
A kulimelo meg majd elvegzi magat valahogy.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#10037) fateless válasza kenwood (#10036) üzenetére


fateless
veterán

Messzire mehetünk ezzel... 4 évig éltem Pesten, és megdöbbenve vettem észre, hogy a szolgáltatásokon kívül a termékek olcsóbban a fővárosban. Pl a Tesco is két árat használ, de a zöldség-gyümölcstől kezdve a péksüteményekig olcsóbb volt minden. Amikor másoddiploma miatt hétvégente suliba jártam Pestre, mindig ott vásároltam be, mert még a zsemle és a mosószer is olcsóbb volt a boltokban.

A fizetések között viszont drasztikus különbségek vannak. Egy ugyanolyan lakás megvásárlásához átlagosan 8 évnyi fizetés szükséges Budapesten, míg 11 évnyi Veszprémben. Barátomék leköltöztek Pécsre a férj munkája miatt. A feleség vegyészmérnök. Beadta sok helyre Pécsett és környékén az önéletrajzát fizetésmegjelöléssel (korábbi fizetése -10% összeggel). Sehonnan nem hívták vissza hónapokig, míg végül egy cégtől keresték. Elbeszélgettek vele, minden megfelelt, már csak a fizetés következett. Megkérdezték, mennyire gondolta komolyan a megjelölt összeget. Elmondta, hogy a korábbi alá lőtte be az összeget, de már attól is hajlandó lenne kicsit eltérni. Erre elmondta a HR-es, hogy a cégvezető keresete nincs annyi, mint amit megjelölt, így drasztikusan lejjebb kellene adnia.
Másik barátom úgyszintén Bp-ről költözött le a Balaton mellé. Gondolta, itt is talál jó állást. Most újra Pesten keres munkát és inkább ingázáson gondolkodik, mert az eddigi millió feletti fizetés helyett 400.000-es ajánlatokat kapott.
Rengeteg ilyen példát tudnék hozni, de felesleges, mert nem gondolom azt, hogy a fővárosban kolbászból van a kerítés, de éltem Győrben is, Pesten is több évet, és ha nem tudnám, hogy most Pápán van a helyem, akkor anyagi megfontolásból biztosan nem laknék ilyen vagy hasonló kisvárosban, hanem a fent említett - vagy néhány más - városba költöznék, mert jelentős különbségek vannak a megélhetési lehetőségek között az ingatlanárak különbsége mellett is.

A főbb mondanivaló pedig remélem, hogy számodra sem az, hogy legyen mindenki diplomás főnök, hiszen erről szó sem volt. Sokkal inkább arról van szó, hogy akiknek segíteni próbálunk, azok közül sokan elmennek dolgozni reggel 5-kor (vagy délután egykor, este kilenckor), hazaérnek délután háromkor (értelemszerűen műszak szerint este 11-kor, reggel hétkor), elvégzik a házimunkát, foglalkoznak a gyerekkel/gyerekekkel, valamennyit pihennek is, de az életben semmi előrelépési lehetőségük nincsen. Ha valami bekrepál - pl csőtörés, tönkrement kazán - az évekre szóló problémát vetít előre. A gyerekek ha tizenegypár évesen kapnak egy 2000Ft-os feltöltőkártyás telefont a nagyáruház polcáról, már úgy érzik, bekapcsolódtak a digitális korszakba, de nagy nélkülözésben nőnek fel. Ők a kínai boltok fő vásárlói, akikre gyakran mondják a tehetősebbek itt is, hogy miért vesznek ilyen bóvlit, hiszen úgyis tönkremegy fél év alatt (bár a gyerek fél év alatt ki is növi, meg aztán nincs is pénze arra, hogy 3000-nél többet költsön cipőre).
Mindegy, hosszan írhatnám, nem célom mindent leírni, hiszen nem is lehet.
Ami számomra a megdöbbentő és roppant pozitív, hogy ezen emberek tömegei (legyen az budapesti vagy kisvárosi) még talál erőt ahhoz, hogy másnap felkeljen és elmenjen dolgozni. Sőt, még adni is tud szeretetet mások felé. Valóban csak csodálni tudom az ilyen embereket és ahogy tudom, segíteni, mert nem semmi, amit letesznek az asztalra.

Csak egy dolog a záró gondolatodra: olyan főnök vagyok, aki előbb megfogja a munkaeszközt és dolgozik, lesz mocskos, mint sok dolgozónk (amikor ott vagyok, mindig megmutatom, mit kell csinálni, nem pedig elmondom), viszont megtanultam, hogy ez olyan példát ad nekik is, hogy ők is tudnak másokat motiválni. Ezt viszont sajnos nem tanítják a főiskolákon, egyetemeken, ezt leginkább a családban lehet megtanulni - gyakran pont olyan családban, ahol a fent említett módon is készek tovább küzdeni. Ezért is vagyok büszke a "földet túró paraszt" nagyszüleimre, mert a nyaraimat gyerekként náluk töltöttem, és tőlük tanultam el a küzdeni akarást - de még mindig úgy érzem, távol vagyok tőlük és sokat kell fejlődnöm ahhoz, hogy méltó lehessek hozzájuk.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#10038) MK VII válasza fateless (#10037) üzenetére


MK VII
veterán

Totálisan egyet értek veled.. :)
Én alapvetően veszprémi vagyok. Én is éltem több évet Győrben még 10-11 évvel ezelőtt. És éltem Budapesten is 3 évet ahonnan 1 éve költöztem haza. Mindkét városban sokkal jobban éltem mint itthon Veszprémben. Győrben meg tudtam tenni azt, hogy félretettem a fizetésemből. mondjuk ott sokat dolgoztam munka után otthon akár éjjelekig is, de megérte, mert jól élhettem. 11 éve havi 160-180 ezret tudtam zsebre vágni Győrben úgy, hogy még sokkal olcsóbbak voltak akkor ott a közüzemi díjak mint Veszprémben.

Budapesten már nem kellett pluszban dolgozzak ahhoz, hogy jól ellegyek. Hétfőtől péntekig napi fix 8 órában. ( Ahogy letelt a 8 óra a főnök jött és csak annyit mondott, hogy azonnal dobjátok el a csipeszeket és menjetek haza. Nem engedte a túlórát. A legkorrektebb embert ismertem meg benne. )
Egyedül béreltem egy 34nm-es designer lakást havi 95 ezerért és még úgy is tökéletesen jól kijöttem a fizetésemből.
Most, hogy hazaköltöztem Veszprémbe családi okokból ( családom mellett nagyobb szükség volt rám ), itthon a családi vállalkozásból havi 50-60 ezer forintot tudok kivenni és annyiból élek. Mondjuk alapvetően nem vagyok pénzközpontú ember. Előrébb van nálam a családom egészsége és boldogsága minthogy jól keressek valahol távol tőlük.

De megyek picit messzebbre.. Egyik barátom aki szintén órás, 4 éve él kint Manchesterben és a TagHeuer cégnél dolgozik. Mikor még Pesten a TagHeuernél dolgoztam akkor szól, hogy lenne lehetőségem a manchesteri céghez kimenni "felvételizni".. Kint is töltöttem 4 szép napot amit a kinti cég fizetett teljes egészében. Úgy voltam vele, ha fel sem vesznek már megérte, mert ingyen világot láthattam.
Hazajöttem és vártam.. Eltelt 1 hónap mire válaszoltak, mert arra a helyre amire mentem volna még 6 másik ember is jelentkezett, de a végén engem választottak, mert nagyobb tapasztalattal rendelkeztem mint ők.
Írtak, hogy netto 2000 font kezdő fizetést tudnak felajánlani meg természetesen lakhatási támogatást meg miegymást.
Akkoriban az Édesanyám egészsége nem volt valami fényes és Édesapámon is láttam, hogy hónapról hónapra egyre jobban besavanyodott és letörtebb volt az itthoni sok munka és más terhek miatt így úgy döntöttem, hogy itthon maradok a családom mellett.
A barátom aki azóta is kint dolgozik évi 15 millió forintnak megfelelő fontot keres ugyan azzal a munkával amivel én itthon netto 250 ezret havonta kerestem

Szóval nemhogy külföld, de itthon is őrült nagy különbségek vannak város és város közt..
Amúgy a Mekis hírdetésben az a 650ft-os órabér finoman szólva is szerintem nagyon kevés.
Na off vége.. :)

(#10039) #90933760 válasza MK VII (#10038) üzenetére


#90933760
törölt tag

Egy E8500, 4GB 800 ram, GTS450, normálisabb P35 alaplapos gépet mennyiért adnátok?

Sorry, új akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#10040) kenwood válasza #90933760 (#10039) üzenetére


kenwood
veterán

Ez igy 30-35k.
ha van tap.haz stb ..az meg rajon.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#10041) #90933760 válasza kenwood (#10040) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor ok, nincs elszállva, én is erre tippeltem.

[ Szerkesztve ]

(#10042) snecy20 válasza fateless (#10037) üzenetére


snecy20
veterán

Úgy néz ki vannak még rendes emberek/főnökök. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10043) norbert1998 válasza fateless (#10037) üzenetére


norbert1998
veterán

A vicc az, hogy jelenleg papírom csak nyolc általánosról van, mivel középiskolát még nagyban járom, de diákmunkásként több volt ugyanott a fizetésem, mint az ott dolgozóknak, eddig az összes munkahelyemen. Nyilván nettóról beszélünk, de ha jól emlékszem, az utolsó helyen a bruttóm pont ugyanannyi volt, mint az ott dolgozónak. Csak én 17%-ot adózok, nem 40 körül. Szombathelyen.

(#10044) Simi37 válasza norbert1998 (#10043) üzenetére


Simi37
őstag

Én is diákmunkáztam (tavaly). De ott levontak 40%ot :O Bp

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#10045) norbert1998 válasza Simi37 (#10044) üzenetére


norbert1998
veterán

hogyhogy? :Y

(#10046) Simi37 válasza norbert1998 (#10045) üzenetére


Simi37
őstag

Nem tudom de mivel az önkormányzat által fizetett munka volt szerintem valahogy kilogikázták...volt minden szja, tb meg nyugdíj (...)

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#10047) norbert1998 válasza Simi37 (#10046) üzenetére


norbert1998
veterán

az kemény. elvileg pedig a diák csak 17%-ot fizet.

(#10048) djculture válasza norbert1998 (#10047) üzenetére


djculture
félisten

Csak a diákot nem lehet esti műszakban netán túlórában foglalkoztatni így gondolom ha bármi ilyesmi volt máshogy nem is tudnák elszámolni.

(#10049) norbert1998 válasza djculture (#10048) üzenetére


norbert1998
veterán

délután 17 felett, este meg 18 felett lehet, ha jól tudom. mindenesetre, én 17-ként estére nem, de délutánra mehettem volna.

(#10050) horush válasza djculture (#10048) üzenetére


horush
addikt

18 év felett lehet diákmunkát végezni éjszaka.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.