Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72501) Chaser válasza Airedhyal (#72500) üzenetére


Chaser
titán

pfffffff
én vagyok a manager
ment a számla neked is ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72502) mpo válasza Chaser (#72499) üzenetére


mpo
veterán

Ez így kidobott 2500 volt. :(((
A sex . com -on jobbak és szebbek vannak ingyen. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#72503) Chaser válasza mpo (#72502) üzenetére


Chaser
titán

de ez kézműves termék hejjjj, és magyar, garantáltan bio is - bizonyos mértékig ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72504) Trailblazer válasza TaaT (#72495) üzenetére


Trailblazer
addikt

Aztaqrva! :U

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#72505) BiP válasza Trailblazer (#72504) üzenetére


BiP
nagyúr

már az elején büdös volt a sztori, mindenre volt valami kitérő válasza az eladónak, és az ár is túl kecsegtetően gyanús volt.

(#72506) mpo válasza TaaT (#72495) üzenetére


mpo
veterán

Vannak még bátor emberek, akik ennyi pénzért onnan rendelnek.
Sajnos már az eddig jónak hitt webshopok (üzletláncok) sem makulátlanok.

Ha érted, akkor már elavult.

(#72507) SunyaMacs válasza koko52 (#72496) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Az OnlyFans a magyar facebookozókhoz is elérkezett...

(#72508) berek21 válasza koko52 (#72496) üzenetére


berek21
senior tag

Itt egy a témához szorosan kapcsolódó hirdetés. :)

LG Velvet eladó!

(#72509) Csupingo válasza berek21 (#72508) üzenetére


Csupingo
veterán

A kép alapján szinte bármi is lehetne, de ilyen jó állapotban semmilyen esetben nem kéne.
Nem sikerült túl jól ez a vevőcsalogató fotó.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72510) hcl válasza TaaT (#72493) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekik mindegy, valószínűleg nem olvasta el :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#72511) TeeBee73 válasza Chaser (#72501) üzenetére


TeeBee73
addikt

Strici lettél? :DDD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#72512) bohoc71 válasza TeeBee73 (#72511) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Csődbe megy az üzlet, d ughatja a gyártósort.. :)

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#72513) Chaser válasza TeeBee73 (#72511) üzenetére


Chaser
titán

termék manager
nem értesz hozzá ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72514) Astroboy válasza Chaser (#72513) üzenetére


Astroboy
őstag

Gondolom kapugarancia van a termékre ;]

(#72515) Gyuri27


Gyuri27
félisten

ssd mutyi [link] oszt minden drága ugye meg bajok vannak, ezekre nem ugrik semmilyen hivatal sehol?

Amd - Radeon - Ryzen

(#72516) norbert1998 válasza Csupingo (#72509) üzenetére


norbert1998
veterán

Félreérted. 180 kilós 200 magas francia csávó agy eladó. Csak az ágyból ki kell kanalazni...

(#72517) BiP válasza Gyuri27 (#72515) üzenetére


BiP
nagyúr

Aztadurva. Már a múltkori WD Red-es trükközés sem volt semmi. Bár arra azért rábukott a sajtó, mert nem csak teljesítménygondok voltak, hanem kompatibilitásbeli (pl. raid tömbökkel), de azért ez sem semmi.
Legyen hivatalosan v2 kiadás, és akkor mindenki tudja, hogy az valamivel bénább, mindenki el tudja dönteni.
De ez így simán megtévesztés. Bosszantó. Főleg, hogy pl. ez az Adata 8200Pro pont egy ajánlott SSD (volt), mert jó ár-érték aránya volt az nvme ssd-k között.
De így, hogy butítva van, már nem annyira biztos.

(#72518) Trailblazer válasza BiP (#72517) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én erről a Red-es történetről is lemaradtam, viszont nemrég majdnem vettem egy olyat. (Aztán végül más lett belőle.) Lehet, hogy jobban tettem? Mi ez a sztori?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#72519) Csupingo válasza norbert1998 (#72516) üzenetére


Csupingo
veterán

Ahha! Import csempészárú, jól elrejtve. Mondtam én hogy bármi lehet, mert a kép nem túl egyértelmű. Annyira arra koncentráltam, hogy a szokásos minőségi feliratot most nem is próbáltam lefordítani.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#72520) hcl válasza Gyuri27 (#72515) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Egyes cégek azonos néven, de kevésbé hatékony alkatrészekkel forgalmazták termékeiket"
Sajnos ez teljesen bevett gyakorlat, jobb esetben verziószámozzák, meg "Pro" ugye, de a Tp-Link is csinálja, meg rakás gyártó csinálta évtizedek óta. Nem szép, de alapvetően nem szoktak érte büntetni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#72521) Aljasvip válasza hcl (#72520) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Az autóiparban is van rációzás (most nem az autógyártókról beszélek, hanem az elektromos vezérlőkről), ahol a nem kellő funkciókat és a hozzájuk kellő PCB komponenseket leveszik, de ott a vevőnek alapos teszteléssel kell bizonyítani, hogy az újabb nem rosszabb mint a régi.
Még szerencse, hogy ezek csak szórakoztató elektronikai termékek, és itt nyugodtan át lehet b*szni a vásárlót. :(((

(#72522) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#72523) koby11h válasza berek21 (#72522) üzenetére


koby11h
aktív tag

Haláli :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#72524) hcl válasza berek21 (#72522) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Halloween nem most volt...

@Aljasvip : Ja, de ott is csak azt, ami közlekedéssel kapcsolatos (pl. a rádiót talán nem?)
Mondjuk az egész ott bűzlik az autóiparban, hogy nem kötelező az alkatrészek élettartamát megadni. Repülésben mindenre, de mindenre megvan, hogy hány repült óra után mit kell azzal a részegységgel csinálni (csere, ellenőrzés...) Autóknál pár dologra van futott km., és csókolom... De azt nem tudhatod, hogy a kéttömegű MTBF-e mennyi (úgysem km. függő...)

Amúgy a másik része ennek, amikor van egy termék, adott alkatrészekből, és az egyik kulcsalkatrész gyártása megszűnik.Ilyenkor mit csináljon a gyártó, tesz rá, amit tud.
Jelölni végülis illendő, de úgysem fogják kiírni, hogy ja bocs, a XX32DFH24 helyett más chip-pel adjuk, mert vásárlók 99%-ának lövése nincs arról, mi az, s ráadásul a terméke sem változik tőle. Mondjuk ha kap egy Vx.2 jelölést a termék, abból sem tudod meg, mi változott, de a fentiek miatt mindegy is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#72525) szebe válasza hcl (#72524) üzenetére


szebe
őstag

Van autóknál is 100-200k km-s (és fölötte) checklist, csak ugye legtöbbször addigra már a szomszéd józsi szereli, és nem a gyári ajánlás szerint cseréli a dolgokat, hanem amikor megadja magát.
Persze, a márkaszerviz is tud kókler lenni, ezért kell megtalálni a kettő közötti egyensúlyt.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#72526) hcl válasza szebe (#72525) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az közel sincs ahhoz, amilyennek lennie kéne. Az alkatrészek nagy részéról fogalmad sincs, mennyire van tesztelve.

Mutogatni való hater díszpinty

(#72527) Aljasvip válasza hcl (#72524) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Na várj, itt átmegyünk a mechanikai alkatrészekre, az más tészta.
Az elektromos vezélrőknél tervezhető az igénybevétel, és a vevő is úgy kéri, hogy 10 év élettartam, ennyi-annyi üzemóra a különböző működési állapotokban (parkolás, üresjárat, elektromos autónál a töltés, vagy hybridnél a visszatöltés + használat, stb). És ez így az elmúlt 40 év tapasztalatai alapján a jól bevált tesztekkel szimulálható is.

A mechanikus részen sokkal több tapasztalat van már, így én sem értem, hogy miért nincsenek ilyen konkrét számok.
De azt is kell látni, hogy hiába ugyanannyi kilométert megy két autó, az állapotukban 3-5 éven belül radikális különbségek lesznek egy jó vezető és egy magát go-kart pilótának képzelő sofőr között.

(#72528) hcl válasza Aljasvip (#72527) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindegyiknél tervezhető, és előrejelezhető.

Mutogatni való hater díszpinty

(#72529) virkir válasza hcl (#72528) üzenetére


virkir
veterán

Azt csak hiszed.
Amekkora kókányolás megy a nem biztonságtechnikai alkatrészfronton az autóiparban az sem biztos, hogy nem hibásan veszed át a szalonban.
Csak van ami bírja és betölti a funkcióját még sok évig, meg van ami nem, aztán jönnek a visszahívások.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#72531) hcl válasza virkir (#72529) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na várjál, feltételes módot használtam. Elég meredek dolgok történnek új autókkal is, tudom.

Mutogatni való hater díszpinty

(#72532) Trailblazer válasza BiP (#72530) üzenetére


Trailblazer
addikt

Köszi. :R

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#72533) berek21 válasza hcl (#72531) üzenetére


berek21
senior tag

Meredek?
Ausztriában dolgozom, és partnerei vagyunk az egyik OEM gyártónak, ahol differenciálművek, osztóművek, váltók készülnek.
A legutóbbi "probléma" például abból fakadt, hogy rossz jelölésű olajat töltöttek ezekbe. Úgy bukott ki, hogy besültek az új autókban a szerkezetek kb 500 km alatt. A visszahívási akció több mint 12000 darabot érint. Külön gyártócsarnokot rendeztek be arra, hogy a visszaérkező darabokat szétszedjék,és ha lehet javítsák. kb 60 ember dolgozik ezen, 2 műszakban. Miközben a már beépített darabokat cserélni kell ingyen. Ügyvédek hada áll egymással szemben hogy eldöntsék ki a hibás, a gyártó, vagy az olaj beszállítója. Van tét, ugyanis 1.5-2 milliárd euró lesz a számla.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#72534) hcl válasza berek21 (#72533) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, de ez hiba (de annak nagyon kemény :DDD) , nem tervezési hiányosság. Hogy miért került bele a rossz olaj, azt majd lefocizzák, ehhez kéne tudni, hogy pl. jó címke volt-e az olajon, rossz olaj került a jó címkés dobozokba, vagy csak simán nem azt töltötte bele a vevő, amit kellett volna.
Hasonlót akkor láttam, amikor egy gyártósoron (egész véetlenül TV elektronikák készültek) egy madár elfűzött egy 1kohm ellenállást (azaz más érték került a SMD robotra oda, ahol 1k-nak kellett volna lennie). Az meg 100 közeli számban épült minden termékre.
Hetekig azt javította mindenki, aki tudott forrasztani, hegyekben álltak a ládák a hibásan gyártott cuccal :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#72535) Astroboy válasza berek21 (#72533) üzenetére


Astroboy
őstag

Ez így van, ha ők valamit benéznek az sok-sok milliárdos kár általában.
De a lónak két oldala van ugye...a kis fiszfasz dolgokon való spórolás (géptető-szigetelés elhagyása, alvázvédelem teljes hiánya stb) viszont milliárdos bevételnövekedést jelent nekik, míg vásárlói oldalon ugyanezek natúr szopást. :K

hcl: "vagy csak simán nem azt töltötte bele a vevő, amit kellett volna."
...
A GYÁRI olajról beszélt a kolléga.

[ Szerkesztve ]

(#72536) hcl válasza Astroboy (#72535) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A gyári olaj is valamilyen olaj. A vevő jelen esetben az az autógyár, aki megvette a váltót, hogy beépítse az autóiba. A gyárban is valahonnan hozott olajat töltenek bele, aminek meg kell felelnie bizonyos specifikációnak, és ha nem az kerül bele... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#72537) TaaT válasza berek21 (#72533) üzenetére


TaaT
veterán

Hmm, 4x4-es Merci sprinterek érkeztek a céghez, az egyik hátsó difije kb 400km után beállt. Lehet ez is ilyen volt? :D

Give them hell Ukraine!

(#72538) berek21 válasza TaaT (#72537) üzenetére


berek21
senior tag

Nem. Mercédesnek csak a G-Class osztóművei készülnek itt, de az teljesen más kategória,minőségben is. Pl, az x-es bmw-k osztójából hármat emelek meg egy kézzel, addig a merciéhez stabil terpesz, meg kettő kéz kell. 1 darabhoz. :)

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#72539) tserrof77


tserrof77
senior tag

Ez, így, ebben a formában :C :C

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#72540) Astroboy válasza tserrof77 (#72539) üzenetére


Astroboy
őstag

Lyézus :Y

Gaszra amúgy sem megyünk 1800 éves bezines autóval mert tuti felgyullad.

(#72541) mpo válasza Astroboy (#72540) üzenetére


mpo
veterán

Nem csak analfabéta van, létezik az analfaalfa is.

Ha érted, akkor már elavult.

(#72542) Top cat válasza tserrof77 (#72539) üzenetére


Top cat
őstag

Nem találok szavakat. :(

És az ilyennek még szavazati joga is van.

#72543 tserrof77
csere is érdekli.

[ Szerkesztve ]

(#72543) tserrof77 válasza mpo (#72541) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ja, és mijaza "csáre", ami a T. eladót isérdkelné? Arra nem sikerűt rágyünnöm, naaa...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#72544) mpo válasza Top cat (#72542) üzenetére


mpo
veterán

Sőt még jogsija is lett, miután sikeresen elmagyarázta a körforgalomban való közlekedést.

Ha érted, akkor már elavult.

(#72545) tserrof77 válasza mpo (#72544) üzenetére


tserrof77
senior tag

Azért Ő adta a két zsák krumplit... :((( :((( De nem tudom, mire menne egy körgeometriás csomóponttal.. Itt, Győrben, rendszeresen okoz problémát még a gyakorlott(nak tűnő) sofőröknek is... de engedjük el... elborzadni bőőőven jó volt... :R :R

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#72546) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Hirdetésem vége:
"Személyes átvétel Dunaújvárosban vagy Sárbogárdon, csomagküldés Foxposttal."
Érdeklődő kérdése: "Es Budapesten hol lenne helyileg?"
Max valamelyik Foxpost automatában. Hihetetlen... :W

(#72547) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#72548) Top cat válasza berek21 (#72547) üzenetére


Top cat
őstag

Képet is rakhatott volna fel róla. ;]

(#72549) aprokaroka87 válasza berek21 (#72547) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szövejavitó funkció nyert :)

(#72550) hcl válasza pn4hvq (#72546) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerinted elolvasta? :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.