Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102001) BiP válasza KROK640 (#101999) üzenetére


BiP
nagyúr

Dettó. Első blikkre románra gondoltam, de ahogy olvastam, leesett, hogy ez inkább cigány.

(#102002) koko52 válasza BiP (#102001) üzenetére


koko52
veterán

Nekem egy és ugyan az a kettő. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#102003) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Villanyszerelésből maradt batár nagy dobozny kábelt feltettem ingyen vihetőre. Bele volt írva, hogy sok alu+némi réz.

Jön az erőforrás, nézi hogy ez alu.
Hámondom. Ottvót. Ja, nem olvasta.

Nem volt boldog. :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#102004) koby11h válasza hcl (#102003) üzenetére


koby11h
aktív tag

Utána kell dobni a lépcsőházban és bezárni az ajtót... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#102005) hcl válasza koby11h (#102004) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vagy 5kg. alumíniumkábel, egy marha nagy dobozban :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#102006) Top cat válasza hcl (#102003) üzenetére


Top cat
őstag

Álumínium már nem is jó? :D

(#102007) koby11h válasza hcl (#102005) üzenetére


koby11h
aktív tag

5 kg? Nálam itthon kb. a duplája van egy zsákban... sajnos többe kerülne szétválogatni és elvinni, mint amit ér. Meg néha jól is jön, ha van.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#102008) hcl válasza koby11h (#102007) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erre gondoltam, hogy ha valaki ebben érdekelt elviszi, akkor mindenki jól jár, de mondja, hogy nem veszik át az alut :D A fene gondolta.

@Top Cat : Látod :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#102009) Top cat válasza hcl (#102008) üzenetére


Top cat
őstag

(#102010) hcl válasza Top cat (#102009) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pffff :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#102011) Trailblazer válasza Top cat (#102009) üzenetére


Trailblazer
addikt

Erről leginkább ez az esemény ugrik be.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#102012) hcl válasza Trailblazer (#102011) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezért sem szeretek eladni speciális bánásmódot igénylő dolgokat pl. olyannak, aki csak azért jön, mert olcsó a cucc. Fogalma se szokott lenni, mi az.
Szerencsére ezt lehet szűrni azzal, hogy pl. megkérdezem, mit akar vele csinálni... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#102013) Trailblazer válasza hcl (#102012) üzenetére


Trailblazer
addikt

Csak a harmadik világbéliek és a "kék" (ami itt a csábító, de halálos fény volt) triggerelt. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#102014) BiP válasza hcl (#102003) üzenetére


BiP
nagyúr

Jaj, vasat és egyéb ház körül tengődő, rozsdásodó fémcuccokat kéne elvinnem a telepre. Előre félek tőle.
Odáig jutottam, hogy kinéztem, hol van a vastelep, meg elmentem körülnézni.
Szinte csak tesó, szakadt verdákkal, utánfutóval.
Másik típus a szakadt 70+os gyűjtögetős, barkácsolós tata.
Illusztris társaság.

(#102015) hcl válasza BiP (#102014) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D
Én vittem többször alaplapot, akkut régebben, jó dolog. Csak már se nincs annyi, hogy megérje, se nem olyasmi, amit megéri.

Mutogatni való hater díszpinty

(#102016) cidalain válasza BiP (#102014) üzenetére


cidalain
veterán

Gyorsan vigyed, mert június július 1-től már nem lehet csak úgy háztáji hulladékvasat magánszemélynek leadni. Csak aki ezzel foglalkozik.
Ebből következik, hogy most a brazil ingyen elviszi, tán még némi pénzt is ad neked, ha sok van, de 1 hónap múlva már akkor sem viszi el, ha fizetsz érte...

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#102017) KROK640 válasza Top cat (#102009) üzenetére


KROK640
veterán

Az a szomorú, hogy Afrikában ekkora hajókat bontanak el. (mellesleg filllérekért).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#102018) KROK640 válasza Trailblazer (#102011) üzenetére


KROK640
veterán

Oh, ezt én is ismerem, öcsém gyakran példálózott vele.
Van ennek Szibériai párja is, mikor favágók találtak a hideg éjszakában valami meleget, és ahhoz dőltek. Most nem ugrik be az esemény.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#102019) KROK640 válasza BiP (#102014) üzenetére


KROK640
veterán

Anno romániában találkoztam egy öreggel. Kárpótlási jegyekből és színesfémeésől gazdagodott meg. (kimondom, egy román c-type)
Beszarás milyen háza volt a Máramarosban egy magaslaton, ameddig elláttál az ő földje volt.
Az öregnek két Maseratija volt, egy beszarsz állapotú OT-s, meg egy vadi új, de mindkettő tip-top, lehidalsz.

A munkás autó meg egy olyan VW transporter T3 1984, aminek láttán az állam leesett. Konkrétan a fél autó hiányzott, a maradékja pedig porrá rohadt, horpadt, rozsdás, törött, de kb mindene. Az volt a munkás autó, hangosan csámcsogott rajta a rozsda, és autót ilyen állapotban csak a roncstelepen láttam. Tényleg ez a Józsefvárosin 50 ezer (mókolt) forgalmival csak vedd meg ... Látszott az autón, hogy az 1980-as évek óta NULLA megbecsülést és vigyázást kap. Romániában még ennek is volt forgalmija a 2000-es évek közepén.
És ez volt a munkás autó. Csodálkozom, hogy véletlenül nem adódott le a MÉHbe.
(2019-ben még létezett)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#102020) Trailblazer válasza KROK640 (#102018) üzenetére


Trailblazer
addikt

Arról is láttam videot nemrég, az afféle távoli vidékek áramellátását biztosítani hivatott "generátor" volt. De az azt hiszem, a Kaukázusban történt.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#102021) BiP válasza cidalain (#102016) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt mástól is hallottam, de én ezt (higy magánszemély nem adhat le) nem olvastam ki a szabályból. Mondjuk nem olvastam el alaposan, meg a jogi nyelvezet olyan khm, csak a lényeg nem jön át.
(Én úgy értelmeztem, hogy csak az átvevőhelyeket szervezik át a MOLnak.
Magyar gyakorlat: átlag szemmel marad minden a régiben, csak a mostani helyeket felbérli a mol alvállalkozóként, akik meg perkálnak felfelé)

Na, akkor gyorsan összegyűjtöm, és leadom hamar.

[ Szerkesztve ]

(#102022) koby11h válasza BiP (#102021) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem is ez a program hétvégén, apósom kért meg rá, hogy lomtalanítsunk már nála, mert ő is ezt hallotta... :U

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#102023) blp85 válasza KROK640 (#102018) üzenetére


blp85
aktív tag

Nem az RTG-s világítótoronyra gondolsz?

[link]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#102024) cidalain válasza BiP (#102021) üzenetére


cidalain
veterán

Valami olyasmi van, hogy kis mennyiségben piaci áron átvesznek pl bontott csöveket, kábeleket ilyesmi, de csak ilyen lakossági cuccot. De pl ha ott a kertben a fél Wartburg, régi kerítés, vasajtó meg ilyesmi, akkor azt nagyon nyomott áron fogják csak átvenni, jó ha az odaszállítás benzinköltsége kijön majd belőle.

De hogy pontosan mi lesz, azt senki sem tudja. A lényeg, hogy nem lesz olyan egyszerű, és nem is kapsz érte annyi pénzt.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#102025) BiP válasza cidalain (#102024) üzenetére


BiP
nagyúr

Köszi az infót.
Most sem akarok sok pénzt kiszedni belőle, ha fedezi a benzint, már nyugodt vagyok.
De akkor még elviszem az új szabály előtt, mert ahogy látom, ez is olyan változtatás, hogy mindenki jól jár, csak az átlagember nem.

(#102026) koby11h válasza cidalain (#102024) üzenetére


koby11h
aktív tag

Erre mondják, hogy akkor a népek ott fogják hagyni a szemét ezen részét is az erdőszélén és majd meglátjuk ez mennyire lesz jó...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#102027) hcl válasza KROK640 (#102019) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Romániában még ennek is volt forgalmija a 2000-es évek közepén."
Okosba' :)

@koby11h : "Erre mondják, hogy akkor a népek ott fogják hagyni a szemét ezen részét is az erdőszélén és majd meglátjuk ez mennyire lesz jó..."
És most is hagynak már ott eleget.
Fejérben akárhol meg kell állnom az út mellett, mindenhol van ledobálva valami.
Út melett... erdőbe km-re bemenve is találsz kiöntött szemetet :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#102028) BiP válasza hcl (#102027) üzenetére


BiP
nagyúr

Meg úg, bárhol főúton/autópályán haladva látható, hogy mennyi elszórt szemét van.
(Menet közben kidobálják vagy wtf? )

[ Szerkesztve ]

(#102029) hcl válasza BiP (#102028) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kb... :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#102030) koby11h válasza hcl (#102027) üzenetére


koby11h
aktív tag

Igen, de eddig legalább a fém/elektronika alapú részét szelektíven kigyűjtötték és elvitték, most már az is ott fog maradni...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#102031) hcl válasza koby11h (#102030) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom, de én itt miket látok a szelektívben... TV, kávéfőző, stb. Amiket az ezeket áruló boltokban lehetne leadni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#102032) koby11h válasza hcl (#102031) üzenetére


koby11h
aktív tag

Simán, ha veszel újat.
Itt rosszabb: törött wc ülőke, törött virágcserép, betondarabok, autógumi, törött gyermekkád, törött futóbicikli...

Nekem eddig a legfurább kupac egy "elektronikai csomag" volt a kerékpár út mellett 1 méterre. 3 laptop és 2 komplett gép. Éppen helyben bontása történt a dolognak így nem is mentem a közelébe, de ezt valaki így hdd-vel együtt kidobta...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#102033) hcl válasza koby11h (#102032) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Simán, ha veszel újat."
Nem, akkor is, ha nem (szoktam leadni ilyesmiket a helyi hülyeboltban).

A gyerekkád végülis műanyag, az szerintem nem para (válogatják általában a szelektívet, mégsem a kommunálisba kerül). Az elektronikai hulladék viszont nem oda való.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#102034) BiP válasza koby11h (#102032) üzenetére


BiP
nagyúr

Ilyenkor az a durva, hogy ezeket (nálunk legalábbis) tök ingyen leadhatod a hulladéktelepen. Csak hát el kéne oda vinni.
(Ami kb.ugyanannyi energia, mint elvinni az erdőszélre, cserébe nem ciki, nem kéne bújkálni, hajnalban kelni, és nem büntetendő).
Szóval simán csak tuskó parasztok.

[ Szerkesztve ]

(#102035) koby11h válasza hcl (#102033) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ez szerintem egyik sem az erdő szélére való! Vagy félreértjük egymást... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#102036) koby11h válasza BiP (#102034) üzenetére


koby11h
aktív tag

Rosszabb! Nálunk lehet házhoz menő hulladékszállítást kérni, ezek egy részét az önkormányzat simán elviszi ingyen!!!
Persze beton törmelék, autógumi, elektronikai hulladék oda sem rakható ki, de bútor, ruha, műanyag tárgyak 2 m3-ig simán. De nem, elviszi a szomszéd utca végébe és ott kidobja.

Utolsó utca utolsó házában lakunk, nincs év, hogy ne itt, az én tulajdonomban lévő földre raknának le valamit, olyankor persze megy a fotó beküldés, bejelentés, többszöri kérés, hogy a hulladékkezelő vigye el... szóval az én időmet rabolja az a tuskó, aki ide hordja a szemetét.
Egyet tudtam elkapni, még neki állt feljebb. Közöltem vele, hogy magánterületen van, mielőtt kijöttem lefotóztam őt, autót, szemetet. Szóval kedves vagyok, összeszedheti és elviheti a hulladékudvarba vagy hívom a rendőrt! Összeszedte... én meg felügyeltem a munkát, jó alaposan. Lehet többet vitt el, mint amit hozott... :D

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#102037) hcl válasza koby11h (#102035) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, én még a szelektív kukánál tartottam :D Sry

Itt is rendszeres a lomtalanítás, de egyre kevesebb dolgot lehet leadni. Csodálkozunk az erdei szeméten.

Mutogatni való hater díszpinty

(#102038) Astroboy válasza koby11h (#102036) üzenetére


Astroboy
őstag

"Összeszedte... én meg felügyeltem a munkát, jó alaposan"
...
Csak üldögéltél a labdádon jámboran mi? ;]

(#102039) opr


opr
veterán

Atveros topikban olvasom a cirkuszt eppen, mekkora gaz a figura, az hihetetlen...
Pattog, merthogy a facebookon jelentette este10-kor (jelentsen ez barmit is), es nem kapott ra valaszt, csak ma reggel, amikor mar a forumon is jelentette (amire amugy 33 perc alatt kapott is valaszt).
Bonusz, hogy leirja, hogy:
"FELNŐTT EMBEREK VAGYUNK és nem gyerekek csak ,mert egy fórumon vásárolunk nicknevekkel! köszönöm!"
Es hisztizik, hogy nem kapta meg a jatekat, meg hogy a hivatalos valaszt csak akkor kapta meg, amikor megtette a hivatalos bejelentest. Jezus.

Ilyenkor mindig rajovok, milyen szerencses vagyok, hogy nem kell emberekkel foglalkoznom. :W

Errol a keson valaszoltok hisztirol (33p reggel 9-kor) amugy ez a jelenet jut eszembe (kb 5mp az egesz, annyi a lenyeg, hogy "you're late"). :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#102040) koby11h válasza opr (#102039) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ja, nézem én is, kicsit túlreagálja. Lehet először "verték át", majd belejön...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#102041) koby11h válasza Astroboy (#102038) üzenetére


koby11h
aktív tag

:O

Nem, csak körbejártam az autót és felszedettem vele mindent, amit találtam... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#102042) hcl válasza opr (#102039) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D
Nem akarom tudni :D

BTW ez a em válaszolás tényleg gáz, csak nem úgy, ahogy ő rinyálja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#102043) BiP válasza koby11h (#102036) üzenetére


BiP
nagyúr

Ilyen van nálunk is, évi 1x lehet ingyenesen kérni, 2m3-t.

(#102044) BiP válasza opr (#102039) üzenetére


BiP
nagyúr

Csöppet türelmetlen :)
Este 10kor is biztos azért dolgoznak a PH-sok, hátha valaki bejelentést tesz a FB oldalon az erre dedikált jelentés gomb helyett :)
Majd amikor a ph közbenjárására előkerül az eladó, akkor is megy tovább a rinya. Semmi se jó.
Tippre valami tini kiscsávó (fejben mindenképp), aki nem tudott a hétvégen diablózni, így kicsit frusztrált lett :)

(#102045) opr válasza BiP (#102044) üzenetére


opr
veterán

A hiszti meg a stilus alapjan en is erre tippelek. Ha nincs igazunk, es nem a zsebpenz ment el, hanem felnottkent ez a szint, az erosen szomoru lenne.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#102046) szebe válasza hcl (#102037) üzenetére


szebe
őstag

Itt is rendszeres a lomtalanítás, de egyre kevesebb dolgot lehet leadni. Csodálkozunk az erdei szeméten.

Szerintem eddig se lehetett (volna) bármit kirakni. De ha már ottvolt, akkor vagy recycling managerek még az éj leple alatt, vagy a kukások másnap reggel elvitték a konténerrel.

Az új rendszerben annyi változott, hogy kijön a "klasszik" kukásautó személyzettel, aztán csak azt engedik/segítik beledobni, amit tényleg lehet.
Így lesz egy plusz köröm egy állólámpával a hulladékudvarba, aminek az alján a "tőkesúly" elporladt, így gyakorlatilag használhatatlan, mert nem áll meg.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#102047) cidalain válasza szebe (#102046) üzenetére


cidalain
veterán

Szétcsavaroz/ fűrészel, és beküldeni a rendes kukába
Amit bele lehet tenni fizikailag, azt én bele is szoktam. Építési törmeléket is, oké nem fullra pakolva, hanem módjával kis adagokban adagolva. És a hibás pendiveot, kávéfőzőt is kidobom a kukába mint a sicc.
Persze mindezek előtt helyi FB csoport ingyen elvihetőként meghirdetem. A lomjaim 90%-a elmegy, így alig kell valamit kidobni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#102048) hcl válasza szebe (#102046) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ettől függetlenül... ez egy közszolgáltatás, helyi adókból, hát inkább vegyenek át mindent, és szelektáljon a Depónia.

@cidalain : " És a hibás pendiveot, kávéfőzőt is kidobom a kukába mint a sicc."
Azoknál még értem is, hogy nem kéne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#102049) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#102050) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ingyen elvihető kábelhulladék.
Rám ír, hogy hol van?
Mondom ...utca, Székesfehérvár.
Ja, az messze van.
Bzmeg a Marketplace-n ott van a hely a hirdetés mellett :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.