Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Tim82 válasza Trailblazer (#48000) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az elszállításról a vevőnek kell gondoskodnia. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48002) Astroboy válasza Trailblazer (#48000) üzenetére


Astroboy
őstag

Az csak a háza. :DDD

(#48003) Trailblazer válasza Astroboy (#48002) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem, én úgy gondoltam, hogy a dimenziók végett... Mindegy, érti, aki érti. :B

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#48005) Speed® válasza koko52 (#48004) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A kiemelt érték kevésbé zavaró, mint a 12TB írás <3 hónap alatt.
Egyébként maga a típus jó, ennyiért még így is, csak formalitás..

(#48007) Cs1csó válasza koko52 (#48004) üzenetére


Cs1csó
félisten

A 12TB ilyen rövid idő alatt nekem nem tetszik, a leírás is erőltetett, és az ára is érdekes miért nem 14386Ft?

(#48008) kenwood válasza Speed® (#48005) üzenetére


kenwood
veterán

Ez a vilag talan leglassabb nvme ssdje.
530/190.
Meg a sata 3 savjat sem hasznalja ki teljesen.
Nvme-ben vannak,amiket 10x ilyen gyorsan lehet irni.
Na nem mintha barmi ertelme lenne hetkoznapi hasznalatra az nvme ssdnek.
Jatekek betoltesi idejeben a kulonbseg a meresi hibahataron belul van egy normal sata es egy nvme kozott.

Az biztos,hogy en inkabb ezt vennem :
[link]

Ramnal is vicces,hogy nem brand gepbol bontott 8 gigas modulokat gari nelkul is alig talasz 15 alatt,mikozben 31k a 2x8 g.skill 3000 mhz, 5 ev , bontatlan l :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#48009) Speed® válasza kenwood (#48008) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Valamit benéztél, mert 1900/800as :U
Amit te ajánlasz, az pedig egy sima SATA tucatdarab, ami nem igazán segít akkor, amikor nem akarsz +1 kanócokon lógó eszközt a rendszeredbe..nálam ez is szempont pl., a tempó másodlagos (amúgy érezhető a difi, nem csak nagy fileoknál jön jól).

[ Szerkesztve ]

(#48010) kenwood válasza Speed® (#48009) üzenetére


kenwood
veterán

Szerintem ez lesz az. [link]
Neztem sok videot,sehol nem volt elonye a top nvme ssdnek sem,nemhogy egy ilyen also,kozepnek.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#48011) Gyuri27 válasza kenwood (#48008) üzenetére


Gyuri27
félisten

A hdd árak jobbak? Nézz szét mennyibe mennek mondjuk az egy terrások.
7+K
De 7k-ért sok napos gar nélküli. 8-9k kevesebb napos gar nélküli.
Boltban meg 11k az új 3 év garos. Oszt nem egy 10 napos nimand árulja akinek előre kell utalni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#48012) kenwood válasza Gyuri27 (#48011) üzenetére


kenwood
veterán

Az oke,de ott meg mindig van 20-30% arelonyod,mig a ram konkretan dragabb,mint boltban,mert atlag 15k egy 2400 mhzes 8 gigas modul,mig 15.5 a 3000-es boltban :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#48013) Speed® válasza kenwood (#48010) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem, nem az, össze van keverve rendesen. Amit ott látsz, az az SC300, ami M.2/SATA, és valójában 512GB méretben 530/470 a specifikált értéke. A PC300, amit a srác is árul, ill. ami nálam is üzemel, NVMEs és 2000/800 a speckója, amit hoz is.

(#48014) kenwood válasza Speed® (#48013) üzenetére


kenwood
veterán

Valszeg igazad van,mert tenyleg ertelmetlen lenne olyan lassu cuccot nvmere rakni.
Mindenesetre telepites,jatek betoltes eseten 0 az elonye.
Ket Nvme kozott masolgatni, szintetikus teszteket tolni pedig max hobbinak jo.

Most,hogy csokken az ar,mar nem buksz akkorat,de akik ilyen 100k korul megvettek a Sasmsung pro top cuccokat,azok rengeteg penzt dobtak ki az ablakon.
Az 5-10 ev garit is a hajukra kenhetik,mert egy 512-1tb ssd 5 ev mulva par ezer forintot fog erni.

500/500 feletti sata 3 kell,a legolcsobb tlc,vagy qlc,aztan hello.
Ha van ra 2-3 ev gari ,ennyi penzert mar nem jarhatsz rosszul.
Melegedes nem para,sata kabel meg az itx konfigban sem problema.

Persze a a sata elobb-utobb kikopik, a 10 gbps nethez mar karcsu, de az meg par ev.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#48015) Speed® válasza kenwood (#48014) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Biztosan igazam vagyon, miután használom és adtam is el pár darabot :)
Van, ahol számít a betöltésben a sokszoros szekvenciális tempó, mérhető.
Nyilván HDDhez képest a sima is hűha, de kell még a fejlődés (IOPS, 4k),
egyszerűen sok-sok éve lemaradt a háttértár a többi részegységtől sajna.
Ellenben nyilván nem játék az elsődleges célja, videós melóknál imádom.
Pár SATA kábel..amikor 4 portod van 5 eszközre pl., akkor igenis zavaró.
Nem csak SATA kanóc, betáp is kell, kis rendszerben horror a kanócolás.

(#48016) cbmfan válasza Speed® (#48015) üzenetére


cbmfan
senior tag

saját példa: ETS2 közel száz moddal. SATÁ-s Kingston HyperX SSD-ről ~5 perc a betöltés míg NVMe ADATA SX8200 Pro-ról nincs egy perc. ennyit arról, hogy nincs különbség :)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#48017) Gyuri27 válasza kenwood (#48012) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egy hdd esetében 20% x ezer nap no gari vs vatta új nem a legjobb.

Ramokat múltkor hoztam fel. Használt 2400-as drágább mint az új 3000-es boltban.

Amd - Radeon - Ryzen

(#48018) kenwood válasza cbmfan (#48016) üzenetére


kenwood
veterán

Speedr peldai nem relevansak. 4-5 meghajto, videozas ugy 100 bol kb. 1 embert erint. A tied az lenne, csak biztosan meresi hibarol van szo. A 20-30 % is ritka masnal, te pedig tobb szaz %-rol beszelsz.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#48019) Chaser válasza Gyuri27 (#48017) üzenetére


Chaser
titán

nem, tudják a bácsik mikor kell eladni, én tudtam ( :
ha már ram, 3000-esből mit érdemes venni? talán gskilleket néztem, az h amd v intel mellé lesz még nem tudom :d

tegnap este felraktam barkács gépeket a jófogásra, 7:20-kor csöngött a telefonom - legjobbat aludtam volna ( : -, elvileg egy csiszolót visznek is, na kíváncsi vagyok

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48020) koko52 válasza Chaser (#48019) üzenetére


koko52
veterán

Aegis 2*8 3000. Semmi ficsőr 30e-ért. Mindkettőhöz jó.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48021) Astroboy


Astroboy
őstag

Ilyen egy igazi Hiró!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#48022) Chaser válasza koko52 (#48020) üzenetére


Chaser
titán

:R azokat neztem, lehet veszek belole amig nem jon valami cunami ( : ettol sokkal olcsobb ugy sem lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48023) shteer válasza Astroboy (#48021) üzenetére


shteer
titán

30-ért átmegy sok helyen

..szerintem jónak tűnik

(#48024) Alg válasza Astroboy (#48021) üzenetére


Alg
veterán

Azért a '94-es, 1,3-as motor ami 5 literes fogyasztással is bivaj erős se semmi ;]

Bár ha lebontod róla a többi burkolati elemet is biztos jobban fog menni a súlycsökkentés miatt :P

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#48025) Astroboy válasza Alg (#48024) üzenetére


Astroboy
őstag

Ha a bivajerős(sicc! :D ) jelző nem is állja meg a helyét, még új korában sem, attól még annyiban védeném ezeket a szívó motorokat, hogy ha kapnak rendesen olajat/hűtést, és nem egy 8 bites tulajdonos hajtja őket, akkor majd' a világból kimennek.
Ugyanakkor ez a kijelentés semmiképpen nem állja meg a helyét a mai sörös-dobozhoz közelítő hengerűrtartalmú jócskán túlfújt pici motoroknál. :(

(#48026) Astroboy


Astroboy
őstag

Hogy oda ne kullantsak...

(#48027) Gyuri27 válasza Chaser (#48019) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kabáthoz a gomb komám.
Mondj egy lapot és ahhoz keresünk ramot. Biztos ami biztos alapon.

Amd - Radeon - Ryzen

(#48028) Vakegérke válasza Astroboy (#48026) üzenetére


Vakegérke
veterán

A száraz por rajta bizonyítja, hogy nem lukas, nem folyik. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#48032) cbmfan válasza kenwood (#48018) üzenetére


cbmfan
senior tag

már hogy lenne, ha itt ülök előtte miközben betölt?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#48033) #49155328


#49155328
törölt tag

Hová tűnt a hozzászólásom :F

(#48034) Muerte


Muerte
addikt

Fűtött garázsban tartott!

(#48036) cbmfan válasza #45553408 (#48035) üzenetére


cbmfan
senior tag

- ne merj hangosan fingani

:DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#48038) Astroboy válasza #45553408 (#48037) üzenetére


Astroboy
őstag

Vagy ha sógorral jön, utána törölhető. :DD

(#48039) koko52 válasza #45553408 (#48035) üzenetére


koko52
veterán

Na ezt most nem értem. Múltkor töröltétek a hsz-eket a csalósból,és tereltetek ide mindenkit, hogy itt kell fikázni. Akkor most itt sem lehet HA-sat. Akkor hol lehet?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48041) koko52 válasza #45553408 (#48040) üzenetére


koko52
veterán

Ezt sem értem. Privátban is jó ha hülye vagyok :B

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48042) Intruder2k5 válasza koko52 (#48041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor egyszerűbben...

Saját fészkünkbe ne piszkítsunk már, van annyi szemét a különféle hirdetési oldalakon, szerintem elégséges a mazsolázásra az is. Ráadásul ha itt állsz neki kibeszélni egy HA-s elírást, tévedést, vagy akár oltári nagy blődséget is, jóval nagyobb az esélye, hogy a hirdető is olvassa, és esetleg felesleges vita származhat belőle. Ha egy hirdetésben valótlan információk vannak megadva a HA-n, akkor jelentheted a hirdetést, ha meg simán csak butaságot írt valaki, akkor jelezd neki privátban, vagy lépj túl rajta.

[ Szerkesztve ]

(#48043) Gyuri27 válasza Intruder2k5 (#48042) üzenetére


Gyuri27
félisten

Bárcsak olvasnák. Akkor nem lenne veréb vadászat.
Minap újonc lidérc oltott másik topikban, hogy milyen fasza 1070ti-t árul 118k-ért valahova garival.
A baj csak az, hogy a gyorsabb, kevesebbet fogyasztó 2060 a boltban 120 pénz.
Ti szeretitek ha fáj? Nektek jó az, hogy tele a csalós és egyéb helyeken is úgy van emlegetve a ha, hogy lehúznak, átvernek, drága stb-stb?
Vazz sok (túl sok) esetben drágább a ha mint a bolt. Vagy 5-10% van épp alatta a lom gari nélkül, újonctól.
A ha mára eljutott, hogy a valamikori vakera-lófogás mételyt túlszárnyalta.
Aztán nem elégedett senki. A vevő később rájön, hogy átverték. Mert rájön.
Venni nem lehet semmi. A régiekkel szemben is csak a gyanakvás van etc-etc.
Egy szó mint száz ezzel a veréb vadászattal a ha rossz irányba megy. És nem történik semmi az ég világon.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#48044) Cs1csó válasza Gyuri27 (#48043) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ott vótam, már küldtem is a napba, az ilyen oda való.

(#48045) Gyuri27 válasza Cs1csó (#48044) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amúgy az valakinek a másod, harmad sokad regje volt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#48046) Cs1csó válasza Gyuri27 (#48045) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legjobb, hogy jött is egy értelmes aki még meg is erősítette, hogy ő bizony utánanézett és annyiért jó, ?????

Amit én láttam az kb. 100k körüli pénz volt ahhoz kicsit sok a 118k, de erre ha jól tudom már nem reflektáltam, ez már trolletetés, lidérc kergetés lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#48047) Chaser válasza Gyuri27 (#48043) üzenetére


Chaser
titán

En ma kellemesen csalodtam a jofogasban, este felraktam, reggel hivott az emberke, de. elvitte - alkudni megprobalt, de mikor rajott h csak pozitiv iranyba lehet akkor gyorsan letett rola ( : -
Itt is volt ilyen, de az aranyok nalam itt mar rosszabbak
Az pl hatalmas volt, ramir a gyerek h vinne a ranot, valaszoltam neki hetvegeig jeg, mert odaigeetem nar vkinek, ha nem vinne keresem
A biztis vevo tali elotti este lenondta - legalabb szolt -, masnap de. hivom az utana jelentkezot, szepen elmondom ki vagyok meg honnan, de o azt se tudha mi a ha ( : jo, akkor elnezest, ez a szan van megadva egy adatlapon
Utana irtam itt neki, h hivtam, de nem tudnak rola h a megadott szan az ove lenne, valasz azota se jott, folyamatisan be volt jelentkezve...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48048) Gyuri27 válasza Cs1csó (#48046) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ember miért jó 100 pénzért egy egy év garis 1070ti (gyártói) egy 2060 (vatta új boltból) ellenében?
Akinek van még 20k-ja az vegye utóbbit ne kockáztasson egy soha nem látott embernél.
Persze van aki szeret veszélyesen élni és bizsereg a zacsi ha 100k-t kockára lehet tenni.
Akinek meg nincs +20k-ja az meg vegyen nyugodtan boltból 1660ti-t.
Sokan elfelejtik amit régen tudtunk. A használt harverben mindig van kockázat.
Nyilván az újnál is de ott 1 évig véd a törvény.
Azt gondolom nem olyan vicces egy 100k-s vga-t könyvtámasznak használni ha beszarik és nincs már rá gari.
Vagy dzsibuti utolsó putrinál balra helyre szól. Vagy szürke garis. Vagy mókolt stb-stb.
Még mielött jönnek itt az okosok nem nem akarok 1070ti-t venni.
Megy úgy általában véve nv-t se.

Minap üzleteltem itt egy régi arccal. 60 gigás ssd. Azt mondja 4. Mondom nem jó nézd meg az árakat hogy mennek 60-120 gigásak (5,5-7,5k). Azt mondja tényleg. Megalkudtunk.
Most konkrétan nem kellett az ssd. Persze megvettem mert normális arc, meg annyiért nem kér enni.
De 4 pénzért nem vettem volna meg. Mikor 6,5k-ért boltból garis új van.
Vele sokat beszéltünk a régi ha-ról. Ahonnan anno az ilyen veréb vadászok, kakamatyik, lidércek el voltak üldözve. Nem is volt ennyi gond, baj mint manapság.
Aztán megszületett az üzletrontás. :U

Chaser: iszok egy kávét és elolvasom megint mert csak fele jött át.

Jaaa. Majd el feledem. Mivel itt ilyen jól lehet verébre vadászni. Mostanában lehet ha acc-t vásárolni.
Szóval tessék vigyázni a régebbi regekkel is akik sokáig semmit nem csináltak. Aztán lett 1-2 újonctól pozitiv.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#48049) Chaser válasza Gyuri27 (#48048) üzenetére


Chaser
titán

Nem kell 20k, 115-eet ott a manli, mindegy h "noname", uj es 3 ev garos, de volt nar 110-ert is
Nyilvan nem er egy 1070ti 100k-t sem, akkor esetleg ha bontatlan uj, szamlas es 3 ev garos...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48050) koko52 válasza Intruder2k5 (#48042) üzenetére


koko52
veterán

Értem, csak így a HA elmegy pont a jófosás meg a fészbúk adok-veszek szintjére. Régebben egész jó dolgokat ki lehetett fogni, most meg hónapokig nincs egy értelmes cucc sem. Ha véletlen van azt viszik kb 1mp alatt vagy átverős vagy troll. A másik a bolti áras, vagy jó esetben -5% de sokszor + 5-10%. Kedvencem amikor kiírja, hogy megrendelés esetén várni kell mert ő is rendeli :W
Na mindegy, vegyünk újat és lesz számlánk meg tuti a garancia is.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.