Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) koko52


koko52
veterán

Troll gyanús.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#62002) Silent77 válasza koko52 (#62001) üzenetére


Silent77
veterán

hmm, de miért kell neki kutya g@ci? :F

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#62003) davenport válasza koko52 (#62001) üzenetére


davenport
aktív tag

Panamera
a lényeg kimásolva

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#62004) KROK640 válasza BiP (#61981) üzenetére


KROK640
veterán

Az öregezés alatt azt értem (és értik mások tudtommal) amikor eltartási szerződést iratnak az öregekkel, akik már várhatóan hamarosan meghalnak.

Ez a család konkrétan úgy csinálta (ember kőműves, asszony szakképzett ápolónő), hogy ahogy jártak házaknál, munkájukból adódóan, kiszagolják a gyengéket, család nélkülieket, vagy megromlott családi kapcsolattal rendelkezőket, és lecsaptak rájuk. Előbb jött, hogy csak segítünk bevásárolni, ez-az, aztán egyszercsak jött az eltartási szerződés. És jól válogattak / szerencséjük volt, de egyiket sem kellett 1-1,5 évnél tovább ápolgatni.

Sajnos én is károsult lettem miattuk jó 10 éve :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#62005) pengwin válasza Cs1csó (#62000) üzenetére


pengwin
addikt

Ennyiért én árulhatnám a sajátomat, mert az kicsit extrább kivitelű modell és van még rá 7,5 év garancia... :D

Egyre inkább úgy érzem, hogy az évszázad PC-s "fejlesztése" volt részemről az RX 480 Nitro+ 8GB-ról GTX 970-re váltani.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#62006) arelim válasza davenport (#62003) üzenetére


arelim
tag

minden mondat végén ott a felkiálójel; látszik, hogy komolyan gondolja.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#62007) Cs1csó válasza pengwin (#62005) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az áramszámlán is lehet egy kicsit spórolni.

(#62008) davenport válasza arelim (#62006) üzenetére


davenport
aktív tag

Pedig azon a rétegen túl, akiket nem akar beengedni, nem igazán értem, hogy kit érdekelhet.

No money, no honey.

(#62009) kenwood válasza davenport (#62008) üzenetére


kenwood
veterán

Aki 29 evig a piacon marad ilyen mentalitassal, az nagy valoszinuseggel ugyanaz a piti,proli bunozo,mint akiknek a hivasat nem kepes lekezelni.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#62010) davenport válasza kenwood (#62009) üzenetére


davenport
aktív tag

Jaja, ott van még a kitakart rendszámú 65 milliós Bentley, aminek tavaly szeptemberben lejárt a forgalmija. a cégjegyzék alapján pedig 21 éve működnek, szóval az sincsen hogy az évek alatt 100 cégnév alatt csinálta volna. Úgy tűnik, hogy erre van igény.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#62011) Migráns


Migráns
csendes tag

(#62012) envagyok válasza Migráns (#62011) üzenetére


envagyok
veterán

Befogadnám a panamera-t, és ezt a maseratit is, komoly gépek.
Még a vételáruk is meglenne.
De pont azért nem veszem meg, és nem is gondolkodom ilyeneken, mert az éves szervizük+bürokrata költségük is többmillió forint évente ezeknek. (számolj ki egy kötelezőt, és éves adót ilyen 400 pacis gépekre :) Kb félmilla felett van)
Erre ennyit nem költök.
Ha meg annyit keresnék, amiből kényelmesen fenn lehet tartani ilyen gk.-t, akkor már nem más tizenéves kocsijába ülnék, hanem megvenném újan.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62013) kenwood válasza envagyok (#62012) üzenetére


kenwood
veterán

"Ha meg annyit keresnék, amiből kényelmesen fenn lehet tartani ilyen gk.-t, akkor már nem más tizenéves kocsijába ülnék, hanem megvenném újan."
A 4-500 lovas kocsiknal ok,de a legkisebb dizel,vagy benzines motorral megvasarolt 5-10 eves premium kocsikban en latok fantaziat.
Megveszed par millio forintert,evente rakoltesz mondjuk egy milliot a szervizre.
5 ev alatt legyen osszesen 10-12 millio a vetelarral egyutt.
Ugyanez szalonbol 30-40, es azt vagy kirakod egyben, vagy meg kamatot is fizetsz, mig a szervizre kulonbozo idopontokban kell csengetni.
A ketto kozott azert oriasi a szakadek.

Nyilvan aki ugy vesz 4 millioert premiumot, hogy 5 ev alatt akar 1 milliot rakolteni, vagy meg z is sok neki, az egy barom.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#62014) Gyuri27 válasza envagyok (#62012) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez a három szigony hulladék.
Borzasztó szervizigényes és drága is hozzá minden.
Aki 400-500-600 lovat akar az keressen jóval megbizhatóbb (nem nehéz találni) verdát ha már van rá zsír.

Amd - Radeon - Ryzen

(#62015) envagyok válasza kenwood (#62013) üzenetére


envagyok
veterán

Én 2012-ben vettem egy 5 éves 3-as BMW-t 4M körül.
Most már 8-ban van kb, és ér 1.5M-t
Akkor újan vehettem volna 10-12-ért, eleve garis pár évig, de lehet hosszabbítást is venni, és az újabb típus, most is érne kb 5-öt.
Szóval a bukás kb ugyanannyi, és mégse más használt szarjával kell kísérletezni.
Meg is fogadtam, ezentúl csak újat. Ha nem telik 5-ös BMW-re, akkor veszek 3-ast, vagy nem prémiumot, mert újabban a prémiumokra nem jellemző az a tartósság, ami régen, csak rendelhető extrák tekintetében prémium.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62016) Cs1csó válasza kenwood (#61988) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyenbe más is beleesik:
Apai nagyapám lakását az élettársának a fia kapta végül nem a 3 gyereke - köztük az édesapám - nem tudom a részleteket de ez van.

Az anyai nagyapám pedig nagyon hangulatos kis víkend telkét adta el potom pénzért azért mert már annyira rossz volt a lába, hogy nem tudott kijárni és gondozni, az idősebb lánya és családja akkor egy emeletes házban laktak és szívesen kijártak volna hétvégenként oda, mi családi házban laktunk de mi is szerettük azt a telket, rengeteg fa volt rajta, egy szép ház amiben akár lakni is lehet stb.

[ Szerkesztve ]

(#62017) szebe válasza Cs1csó (#62016) üzenetére


szebe
őstag

A víkendházban az tud még fájni, ha olyan helyen van, amit belátható időn belül zártkertből belterületté nyilvánítanak. Ott kap egy kellemes szorzót a telek ára.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#62018) Cs1csó válasza szebe (#62017) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez nem fenyegette, de akkor még a másik dűlőben nem volt áram, de a nagyapámnak igen. (korlátos volt a trafó kapacitás de bővítés akkor még nem volt)

Egy család élt ott korábban, tehát voltak melléképületek, egy kis borospince, szőlő, stb. aztán már a nagyapám is csinált hidrorofort iható víz volt, ami a legjobb volt, hogy a nagy fák nyáron tökéletes árnyékot adtak. Kint a dűlővel szemben egy nagy pusztaság volt és a rekkenő hőségben remegett a táj de a kapun belül kellemes hűvös volt rengeteg virág volt kertben és az említett fák. Kár érte. Ha lottót nyernék az első lenne visszavásárolni akármennyibe is kerülne.

(#62019) dugo_ válasza kenwood (#62013) üzenetére


dugo_
veterán

Pont passzol az aktuális műhelyp0rnó:
MűhelyPRN 54.: Audi A8 3 millióért, hibák 4 millióért ;]

(#62020) kenwood válasza envagyok (#62015) üzenetére


kenwood
veterán

Tehat az 5 eves 4-ert vetted,de a 8 eves megerne 5-ot ? :D
Foleg, ami 10-12 volt ujonan ?
67-bol 6 darab van 5m felett, de azok vagy 20-25be kerultek,vagy szimplan hulye az elado.

[link]

Ujabb kocsikhoz dragabb a gyari alkatresz,kevesebb a bontott.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#62021) pengwin válasza Cs1csó (#62007) üzenetére


pengwin
addikt

Min? :D
187W az én 970-em legmagasabb power limitje, igazából ez eleve lekorlátozza az órajelét (terhelés komolyságától függően így 1550MHz-ig boostol) és ezáltal a tényleges fogyasztást is.

Üdv, pengwin

(#62022) envagyok válasza kenwood (#62020) üzenetére


envagyok
veterán

Ezek a régi kasztnisok. Akkoriban jött ki az új, csak 2012-ben még sok raktárról maradt régit is adtak.
Keress 2013-tól, az már mind új.
Meg add hozzá, hogy én évi 15k-t megyek.
Azért egy első tulajos magyarországi 100000 alatti kocsi kicsit más kategória, mint az olaszból hozott 300000km-es szanaszét tört.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62023) kenwood válasza envagyok (#62022) üzenetére


kenwood
veterán

Te mondtal 2012-ot. Ebben amugy vegyesen van E9X es F3X

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#62024) hcl válasza davenport (#61998) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem rendszeresen vannak ilyen esetek. Előkerül néha 1-1 régi eszköz, amihez kell. Ezért ezekből 1-1 darab van elrakva, meg IDE kábel, IDE illesztők is, de úgy különben tényleg olyasmi van itthon, amit használok is (alkatrészek pl.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#62025) davenport válasza arelim (#61999) üzenetére


davenport
aktív tag

Köszi, hogy mik vannak :-) Tavalyig egy régi Tv-re volt kötve, akkor majd beruházok egyre.

@#62024
20 gigás ide notebook vinyó, külső házzal. Jó ideje pakolgatom, de hogy minek azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#62026) opr válasza Migráns (#62011) üzenetére


opr
veterán

Az is érdekes, hogy mindkét autóban pont a lélektani határ körüli a km... Szerintem az óráját többet tekergették, mint a kormányát. A leírás stílusa alapján innen egy rozsdás vaskockát se mernék venni, teljesen mindegy, hogy igazuk van-e, vagy nincs.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#62027) nullpoint


nullpoint
senior tag

Most akkor 29 vagy 30 éve vannak a piacon? :D

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#62028) KROK640 válasza davenport (#62010) üzenetére


KROK640
veterán

Akkor most 21 éves a vége vagy 29?
Egyébként meg volt főnököm is totál ezzel a mentalitással nyomta, és bár én 2007ben elváltunk, de mai napig megvan a cége ...
Szóval asszem erre van igény :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#62029) hcl válasza KROK640 (#62028) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az emberek szeretik átveretni magukat.
Meg olyasmikért adni sok pénzt amihez nem értenek. Segítséget vinni meg sok esetben minek. Mert még hogy 10 ezerért vesz valami gagyi laptopot, amiről azt sem tudja, mi az, de amikor 1M-ért olyan autót, amiről ordít, hogy rom, de ő majd egyedül kifogja a tutit :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#62030) arelim válasza davenport (#62025) üzenetére


arelim
tag

próbáltam hdmi konvertert is, de silány. hagyni kell, hogy a tévéd - már ha nem valami silány darab - skálázza fel a képet a jó minőségű forrásból. ég és föld a kompozit és a komponens közötti különbség. mintha wii u-n keresztül emulálnál wii-s játékot.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#62031) davenport válasza arelim (#62030) üzenetére


davenport
aktív tag

Megnézem majd, elvileg a tv normális darab. Igazából ott hevert a wii a sarokban, most hogy a gyerekek nincsenek oviban került elő, hogy mozgassuk őket a balance boardon .
@(#62028) Ez a cég, aki árul a cégjegyzék szerint 1999-ben alakult.

No money, no honey.

(#62032) BiP válasza davenport (#62031) üzenetére


BiP
nagyúr

Lehet, hogy előtte más cégnévvel nyomták, vagy csak simán feketén :)
Így konkrétan ez a cég 21, a mérges tulajok meg 29 éve vannak a piacon.

(#62033) kenwood


kenwood
veterán

Mostantol minden hirdetes ugy kezdodik, hogy "ket het mulva elado" ? :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#62034) davenport válasza kenwood (#62033) üzenetére


davenport
aktív tag

Ahogy kommunikálták - mert a Magyar Közlöny oldala ahonnan le lehetne tölteni összeomlott - ez is valami szokásos lesz, azaz betarthatatlan, ellenőrizhetetlen.
Update: lejött, az alapos indok, amire hivatkoznak kb. minden.
A 9-12 az időseknek ok, ennek betartásáért természetesen az adott bolt felel.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#62035) BiP válasza davenport (#62034) üzenetére


BiP
nagyúr

Fizikailag betarthatatlan, de ha a sok észlény közül, (aki magától eddig nem tette, nem foglalkozott vele) a fele betartja, már jobb, mint a semmi.

(#62036) snecy20 válasza kenwood (#62033) üzenetére


snecy20
veterán

Nem is az, de megmondom őszintén hogy a hardveraprós árakon én nagyon nem látom most visszatükröződve azt, hogy gazdasági krízishelyzet előtt állnánk... mindenki jó drágán ad most mindent.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#62037) KROK640 válasza hcl (#62029) üzenetére


KROK640
veterán

Igen.
Meg sok embernek pl a számítógép az rossz helyen van fejben. "áh csak játékra kell, nem szánok rá sokat". Mikor ugye annak van a legnagyobb igénye.
Ugyanakkor inkább megveszi a rom BMW-t 2 misiért mint egy jó Opelt mondjuk 1,5M-ért, mert hát csak nem mindegy mivel jár az ember...

Egyik ismerős is (nem most vagy 3 éve) nagy örömmel újságolta h vett egy új gépet, de nem valami gyors régihez képest, nézzem már meg... Elmentem és elmondtam neki, hogy ez a tanács most ingyen lesz : keressen meg ha van 200 ezre, és mielőtt bármit is venne engem keressen meg. AZóta is keres.

Ja a gép, egy Athlon X2 volt, 2GB(!) memóriával meg valami belépőszintű VGA-val meg 250GB HDD-vel. De kétségtelen h új volt, és azt hitte hogy kifogta a tutit. Mikor mondtam neki h azért alig gyorsabb a régi gépénél mert alig jobb, akkor nem akarta elhinni. Én meg azon törtem a fejem, hol tudott ilyen elavult gépet még újonnan venni?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#62038) KROK640 válasza hcl (#62029) üzenetére


KROK640
veterán

Igen.
Meg sok embernek pl a számítógép az rossz helyen van fejben. "áh csak játékra kell, nem szánok rá sokat". Mikor ugye annak van a legnagyobb igénye.
Ugyanakkor inkább megveszi a rom BMW-t 2 misiért mint egy jó Opelt mondjuk 1,5M-ért, mert hát csak nem mindegy mivel jár az ember...

Egyik ismerős is (nem most, vagy 3 éve) nagy örömmel újságolta h vett egy új gépet, de nem valami gyors régihez képest, nézzem már meg... Elmentem és elmondtam neki, hogy ez a tanács most ingyen lesz : keressen meg ha van 200 ezre, és mielőtt bármit is venne engem keressen meg. AZóta is keres.

Ja a gép, ez volt konkrétan :
DualCore AMD A4-7300, 4000 MHz
ASRock FM2A68M-HD+
2GB DDR3 RAM
AMD Radeon HD 8470D (512 MB)
500GB HDD
HL-DT-ST DVDRAM GH24NSD1 DVD író

Kétségtelen h új volt, és azt hitte hogy kifogta a tutit. Mikor mondtam neki h azért alig gyorsabb a régi gépénél mert alig jobb, akkor nem akarta elhinni. Én meg azon törtem a fejem, hol tudott ilyen elavult gépet még újonnan venni?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#62039) envagyok válasza snecy20 (#62036) üzenetére


envagyok
veterán

Pont azért.
Ha csökken a termelés, drágul a szállítás, netalántán bezárnak a boltok, gyártó üzemek, esik a forint= drágulás várható.
Akinek nem sürgős az eladás, beárazza már most.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62040) Trailblazer


Trailblazer
addikt

"Gamer pc-t fertőtlenítő kézmosóra cserélek" ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#62041) snecy20 válasza envagyok (#62039) üzenetére


snecy20
veterán

Csak furcsa valahol, hogy mindenki dédelgeti a cuccát ahelyett, hogy el is adná.
Elvileg most nem az IT termékek jelentik az embereknél a fő prioritást...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#62042) envagyok válasza snecy20 (#62041) üzenetére


envagyok
veterán

Pont hogy de.
Karanténban otthon mit tud csinálni az ember?
Laptopot se újat, se használtat alig találsz.
Haver a videókártyáját úgy adta el, hogy még licitáltak is rá neki (50 felett gari nélküli 1060)
Tőlem elkönyörögték a saját használatú i3-as laptopom is a fiam osztálytársáék.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62043) Cs1csó válasza snecy20 (#62036) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kérlek bocsáss, de meg kihagytál egy szót:

" mindenki jó drágán ad most is mindent. "

Ez így helyes. :DDD

Amúgy én ezt látom:
- ha valami nagyon olcsó és jó azt felvásárolja egy nepper és azonnal teszi is vissza a jófogásra stb. drágán és majd a különbségen akar nyerészkedni
- igazán nem is akarja eladni azt az eszközt de ha annyiért (bolti új ár +20% miközben már fél éve éve nála van :DDD ) akkor megválik tőle, ha talál ilyen balekot
- egyszerűen el akarja adni de BUKNI SEMMIT SEM AKAR, ezért adja drágán
- megnézi mennyiért árulják és rá tesz még 20-30%-ot

(#62044) hcl válasza KROK640 (#62037) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Persze, hiszen nincsenek meg a fogalmak, az értékek kb., amik autónál már rögzültek. Csak az autókkal kapcsolatban ezek nem változnak évente :D
"keressen meg ha van 200 ezre, és mielőtt bármit is venne engem keressen meg. AZóta is keres."
Legalább nincs vele macera.

@BiP : Áh, errefelé úgysem tart be senki semmit, kíváncsi leszek a hőbörgésre, amikor elkezdenek büntetni notórius kimászkálókat :)
Nekem be kell járni melóba, és útbaesik pota, Foxpost is.

@snecy20 : Éppen ráérnek az emberek vásárolni. Nekem csomó olyasmit vettek most, amit 5-6 éve hirdetek, apróságokat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#62045) guftabi96


guftabi96
addikt

bitang jó vétel :))

#KeepFightingMichael

(#62046) kenwood válasza guftabi96 (#62045) üzenetére


kenwood
veterán

majdnem felaron adja
https://www.arukereso.hu/processzor-c3139/intel/xeon-quad-core-e5504-2ghz-lga1366-p36115359/
:DDD

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#62047) arelim


arelim
tag

az igazán szörnyű az egyébként, hogy gyereket egyet sem látsz az utcákon. mint az ember gyermekében.
persze ez jó dolog, a vesztegzár miatt. de egyben borzasztó is.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#62048) gban


gban
Közösségépítő

Csalós legfrissebbjét bizonyos szempontból nem értem.
Teljesen hibátlan helyesírás, mégis mintha fordítóval írták volna:
központi egységet - vagyis processzort
ki- és bemeneti pajzs - hátlapi takarólemez
Felhívtam távbeszélőn, nem veszi fel a távbeszélőt, Azóta beszereztem új pajzsot.

Postázást nem vállalok.

(#62049) kenwood válasza gban (#62048) üzenetére


kenwood
veterán

Reszben igaza van,elvegre lehetett volna valami normalis magyar forditast csinalni a CPU-ra.
Ehelyett csinaltunk beleole gy hunglish torz hibrid formedvenyt.

Mondjuk az operating system meg durvabb.
Mit jelent az, hogy operációs rendszer ?
Valami korhazi cucc , vagy mi a 'szom ? :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#62050) gban válasza kenwood (#62049) üzenetére


gban
Közösségépítő

Persze, ebben igazad van, de nem gondolnám hogy ilyen megfontolásból használta az említett szavakat, kifejezéseket, mint pl. pajzs, távbeszélő. :N

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.