Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99001) Pikari válasza fatpingvin (#98996) üzenetére


Pikari
őstag

Én is bios problémának gondolom, bár ez sajnos a végeredmény szempontjából mindegy: nem működik megfelelően. Intelen eddig sosem volt ilyen gondom,

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#99002) homerhamm válasza fatpingvin (#99000) üzenetére


homerhamm
addikt

Szerintem ez valami fiatalos szleng, amit nem ismerünk. :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#99003) hcl válasza homerhamm (#98999) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Bosszú? ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#99004) fatpingvin válasza homerhamm (#99002) üzenetére


fatpingvin
őstag

szerintem nem az. ez szerintem pontosan annyi amennyinek látszik, és az elág szomorú :(

a fórumlakó vén kecskék között én vagyok a beépített újgeneráció, emlékezz ;]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#99005) 5teve


5teve
senior tag

hardverapróra is betört a face színvonal.
van ötletetek mi az a "porejkt gép"?

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#99006) hcl válasza 5teve (#99005) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amit alapnak veszel, hogy felújítsd, befejezt az összerakást, stb.
Ez nem Face specifikus, csak autókra szokták mondani inkább.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#99007) fatpingvin válasza 5teve (#99005) üzenetére


fatpingvin
őstag

akkor te is ugyanazt a jómadarat találtad mint én...

eufemizmus arra hogy totálkáros ésvagy már teljesen használhatatlan cucc.

elég bosszantó mert ennek mentén én már nem tudom projektként meghirdetni azt a gépemet ami tényleg egy elég konkrét csak befejezetlen projektem tárgya...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#99008) koby11h válasza 5teve (#99005) üzenetére


koby11h
aktív tag

"foglalkozós" :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#99009) Iramirez válasza Trailblazer (#98986) üzenetére


Iramirez
aktív tag

Az egyik legrosszabb meló.Sokhoz van szerencsém,munkából kifolyólag,mindenki kiég ott pár hónapon belül.Leköpnek,verbálisan aláznak,betámadnak, állandó a fizikai atrocitás....

(#99010) Chaser válasza tope (#98995) üzenetére


Chaser
titán

mit nem lehet kapni mennyiért? : )
sztem ezt kitárgyaltuk, te továbbra is a használtak árához árazol, amivel csak egy gond van, azokat nem új gép árához lőtték hanem kitalálták kb
kívánom vigyék el :R

berek21
furulyás jó reggelt ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99011) 5teve válasza fatpingvin (#99007) üzenetére


5teve
senior tag

dehogynem, ő porejkt gépet keres (helyesbítek, "keses") nem projekt gépet.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#99012) aprokaroka87 válasza 5teve (#99011) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet valamit szeretne vele felvenni....

(#99013) Chaser válasza aprokaroka87 (#99012) üzenetére


Chaser
titán

elnézve a hirdetéseit...jah felvehetné a 8 általánostól megkövetelt helyesłrási szintet :U ;]

szerk:
lehet túl sok sokszor látta a porject x-et : )

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99014) cof válasza tope (#98995) üzenetére


cof
veterán

sok mindenre mondom én is hogy nem ér annyit, de nem kapsz olyan áron amire azt mondod hogy annyit érne

Pontosan így vagyok én is a GT1030-al, vadászom-vadászom de 20k-t nem vagyok hajlandó adni egy majd 6 éves technikáért.

Viszont nekem ezért nincs kártyám, neked meg vevőd. :D

Ha hetek óta még érdeklődő sincs, ott már el kell gondolkodni, hogy valami nem stimmel. Amúgy is itt a tavasz lassan, mindenki megy ki a levegőre, nem kockul.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#99015) envagyok válasza cof (#99014) üzenetére


envagyok
veterán

Várj azért...
Van amikor azért nincs érdeklődő mert épp akkor nincs rá kereslet.
Van amikor azért, mert kevesebb a vásárló mint az eladó termék, és a vevőknek van jó alkupozíciója.
Amiből csak elvétve van, ott viszont nehéz a korrekt beárazás, mert a kínálat hiámyában az eladók is szeretik srófolni az árakat.
De ott lép közbe a az újak elérhetősége.
Ha van bőven elérhető készlet újból, akkor attól azért mindenki elvár minimum 20-30% kedvezményt, jogosan.

De sok piactorzító is van, főleg kis hazánkban:
A hó végi pénztelenség elég durva.
Mikor régen diszkóm volt ég és föld volt a hó elejei és hó végi létszám, és költés.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#99016) BiP válasza fatpingvin (#99000) üzenetére


BiP
nagyúr

Gyerek mellett nincs idő játszani. Ez az élet rendje. Játékos szemmel szomorú.
Ha meg azért kell eladni, mert nincs pénz, és így kell gyereket felnevelni, az meg mérhetetlenül szomorú.

(#99017) opr válasza envagyok (#99015) üzenetére


opr
veterán

Régen diszkód volt?!
Uuuuhhhh, biztos vagyok benne, hogy iszonyatosan jó sztorijaid vannak! Párat megosztasz? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#99018) hcl válasza Iramirez (#99009) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gondolom több IQ fighter megy be, mint egy számtechboltba :D

@envagyok : Mostanában nem, de az aprós érdeklődésekből is látszott régen, hogy amikor fizetés van, meg amikor 3 napos ünnep, illetve páran hó végén, akkor pörög jobban :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#99019) Gyuri27 válasza cof (#99014) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én is vadászok ryzen 1700-at. De annyit nem adok érte. Nem ingyen kell. De lássuk már meg mi van nem sokkal többért.
Lapokat meg nem is érdemes nézni. :(
Ramokat se.

Amd - Radeon - Ryzen

(#99020) fatpingvin válasza BiP (#99016) üzenetére


fatpingvin
őstag

én az utóbbira asszociáltam.

az első eset nem szomorú, azt mint írtad a normál működés, ha kölyköt vállalsz nem lesz időd magadra és a saját passzióidra

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#99021) envagyok válasza opr (#99017) üzenetére


envagyok
veterán

Volt jó pár sztori, én voltam a DJ, de nem alkalmazottként, hanem komplett felszereléssel vállalkozóként helyeket bérelve, vagy megállapodva vendéglátóhelyekkel.
Elég sok mindent láttam, kb 92-98 között csináltam.

Volt egy szabadtéri diszkó, ahol az egyik vendég részegen, csak úgy, tesztelte, hogy mennyire éghető a nádtető.
Hát nagyon.. 15 perc alatt porig égett. Próbáltam menteni cuccokat, a fényeimet, hangfalakat, felugrálva lógtam rajtuk, sok mindent letéptem,de nem mindent sikerült. A hely tulaja meg hát elég kemény ember volt, hajtóvadászatot rendezett a tettes ellen.
Mikor elkapta, úgy megijedt a gyerek, hogy behu, besza.
Szó szerint.

Meg a csajok... Ott jöttem rá, hogy nőnek hinni csak ha a sírján ló legel. Szerencsére nem én voltam az áldozat.
Szinte minden hétvégére volt jelentkező mindenfélére, miközben soknak férje, "komoly" barátja, kapcsolata volt, a legdurvább egy pult alatti cumi volt, miközben a barátja 20 méterre iszogatott a haverokkal.
Voltak ott mindenféle emberek, a kidobóim is érdekes figurák voltak. Egyik komoly dzsúdós volt, japánba járt nagymesterekhez, ő zárórakor annyira menni akart haza, hogy aki nem ballagott el buli végén rögtön, annak olyat szorított a piát tartó kezén, hogy összetört a pohár.
Nem csoda, hogy pár év után lelőtték, mikor egy nightclubba ment pénzt behajtani.
A végén már nagyon beleuntam, hogy minden hétvégén péntek-szombat hajnalig buli, a szabadtéri diszkónál már sütött a nap, meg vitték biciklivel a szerszámokat a földekre a lokál emberkék. Aztán mikor a helyek tulajai úgy gondolták, hogy ők csinálják inkább a bulit, és 10-20k-t fizetnek esténként cuccostul, akkor el is lett engedve ez a szál az életemből.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#99022) fatpingvin válasza envagyok (#99021) üzenetére


fatpingvin
őstag

fú baszki... ezek elég jól egybecsengnek a szintén zenész cimborák anekdotáival.

oka van annak hogy én az egyetemi gólyatábort leszámítva távolt tartom magam az ipartól.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#99023) opr válasza envagyok (#99021) üzenetére


opr
veterán

Huh, ezzel tényleg elég kemény sztorik. :DDD :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#99024) hcl válasza envagyok (#99021) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A hűség az emberiség egyik gyenge pontja, amit már jó ideje tudunk :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#99025) Chaser válasza envagyok (#99021) üzenetére


Chaser
titán

keményebb sztorikat vártam : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99026) envagyok válasza Chaser (#99025) üzenetére


envagyok
veterán

Azokat nem írnám ide le :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#99027) envagyok


envagyok
veterán

Felforralták megint az agyam a facebookos okoskodóktól, meg a portékájukat megegyezésünk után másnak adóktól.
:W
Most komolyan ez az új divat?

Hirdetek gépet, megint jönnek az okoskodók:
-"Öreg már" /bakker ennyi pénzért mit vársz?/
-"Ez procilimites lesz a gtx960-nal" /nem, nem lesz, mert tudom, ez a szakmám (i7-esről van szó)
-"40k-val drágábban 10x jobb gépet rakok össze" ne kb 2x annyiért mutass jobbat, hanem ennyiért, ráadásul 10x jobb gépet kizárt hogy összerakj :)

AM3+ lapot hirdetek 8 magos fx támogatással
-"Áá, ez nem támogat 8 magost" /Ember, nagy betűkkel rá van írva, hogy '8 core cpu support'/
-"De a neten is le van írva" /Lehet de én előben láttam, tudom hogy megy, nem a netről olvastam. De rákeresve a neten, az is ott van, hogy chemtraillel permeteznek minket, meg chip van az oltásokban, és a Balaton se létezik (Balaton tagadó fb csoport)
-"De akkor is, hülye vagyok, meg szemét nepper, mert a szar nem is erre való lapot merem hirdetni" /Értem tesó, te zseni vagy, a Gigabyte mérnökei, a fogyasztóvédelem emberei mind hülyék, nem is tudom miért ment 10 évet, és megy még mindig ez a lap, hisz te kinyilatkoztál./

Vevőként:
Eladó hirdet pc hangfalat
Írok, hogy megvenném, nem is alkuszok.
Mondta hogy oké, dolgozik, addig utánanéz a postaköltségnek. Írom, hogy akkor deal, várom az árat.
Erre ír, hogy bocsi, de odaadtam egy barátomnak.

Kezd elegem lenni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#99028) hcl válasza envagyok (#99027) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Erre ír, hogy bocsi, de odaadtam egy barátomnak."
De ír!!! Nem pedig ghostol... :D

A többi meg BaU mostanában :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#99029) Chaser válasza envagyok (#99026) üzenetére


Chaser
titán

ne fogd vissza magad...ennél durvábbakat megéltem "vendégként" :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99030) babcehh

Mostanában megszaparodtak volna a trollok hardveraprón? Elmúlt 1 hétben kaptam fenyegető üzenetet (alias az én szüleimet khmkhmkhm mint valami cigány átok, ha nem csinálok meg akármit, inkább nem részletezném tovább :D), "Feljelentettelek a NAV-nál, üdv" üzenetet, illetve 70%-ot alkudni akaró trollokat. Akik később elküldtek melegebb éghajlatra. Ti tapasztaltatok hasonlót? Legutóbb kb. 2-3 éve volt ilyen troll roham, legalábbis amit tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#99031) Pikari válasza babcehh (#99030) üzenetére


Pikari
őstag

Egyrészt: évi 800 ezer forint forgalomig adómentesen aprózhatsz. Arról nem kell sem adózni, sem a navnál bejelenteni, vagy bármilyen módon leadminisztrálni.

Másrészt: a 70%-ot alkudni akaró trollok, az más dolog, velem régebben olyan szokott lenni, hogy kint volt valami mondjuk 60-70 ezerért, és néha írt akár napi 2-3 ember, hogy ő majd megveszi 3000, 4000, 5000 forintért, és én vagyok az ő egyetlen esélye, úgyse tudom eladni, meg hasonlók :D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#99032) dugo_


dugo_
veterán

Gondoltam hirtelen felindulásból, hogy veszek 32GB RAM-ot... Apró felcsapva, az összes jó áras hirdetés legvégén ott van, hogy a KIT-ként hirdetett szett darabja kerül annyiba :W , de ha megszorzod kettővel, akkor meg rögtön drágább lesz 24 óra próbagarival, mint a vacsi új bolti 3 évvel...

(#99033) babcehh válasza Pikari (#99031) üzenetére

Igen, ugyanez pepitában, de képesek átmenni ordibálós trollba akár telefonhívás közben, hogy én még is mit képzelek magamról, hogy nem adom oda ingyen kb.

A másik, hogy feljelent a navnál :DD :DD . Szerintem az időjárás nem tesz jót az embereknek. Annyit beszéltem az illetővel, hogy számla van, személyesen, ha kpban fizet elengedek belőle annyit, amennyit az atm is levonna. Aztán már fenyeget, hogy feljelent :C . Az a baj, hogy ilyenkor elképzelem, ahogy megteszi ezt :C

(#99034) DBob válasza babcehh (#99033) üzenetére


DBob
őstag

"de képesek átmenni ordibálós trollba akár telefonhívás közben, hogy én még is mit képzelek magamról"

És még kérdezik, miért nem adom meg az esetek jelentős többségében előre a telefonszámom...

(#99035) fatpingvin válasza DBob (#99034) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez nekem is kedvenc.

add meg a telefonszámod mert beszélni egyszerűbb... nem baz+ nem adom meg, ha nem tudsz két üzenetváltás erejéig normálisan írásban kommunikálni akkor amúgy se engem keresel, telefonálni majd akkor telefonálunk ha minden lényegeset leegyeztettünk és már az átvételnél tartunk. olyan nem nagyon szokott lenni hogy írásban ne lehetne az információcserét megoldani.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#99036) Trailblazer válasza fatpingvin (#99035) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én is így intézem, nincs kivétel. Telefonálás csak akkor, ha már átadás vagy átvétel konkretizálva van és a helyszín felé tartunk.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#99037) Syl válasza babcehh (#99033) üzenetére


Syl
nagyúr

> Szerintem az időjárás nem tesz jót az embereknek

Az idén nem volt igazi tél, nem fagytak el a férgek...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#99038) Gyuri27 válasza dugo_ (#99032) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezt már irtuk páran párszor.
Lap ugyanez.
Cpu szintén.
Ez már nem apró. Mém gyár. És most tőlem szokatlan módon finoman és nőiesen fogalmaztam. Mert nem húztam párhuzamot a ló kimeneti oldalán kieső végtermék és a fent emlitett közösségi tér között. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#99039) hcl válasza fatpingvin (#99035) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Így így.

Mutogatni való hater díszpinty

(#99040) nullpoint válasza envagyok (#99027) üzenetére


nullpoint
senior tag

"Ez procilimites lesz a gtx960-nal" /nem, nem lesz, mert tudom, ez a szakmám
(DJ vagyok)

Bocs, magas labda volt. ;]

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#99041) opr válasza nullpoint (#99040) üzenetére


opr
veterán

Uhhhhhh, te is degecrol szarmazol! ;]
Ez hatalmas volt, jar a keksz, veregesd meg a vallad helyettem is. :DDD :DDD :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#99042) palfitom válasza dugo_ (#99032) üzenetére


palfitom
félisten

Az apró csak lassan követi az árváltozásokat, és mostanában a vga-k mellett, a ramok árai és szépet estek.
Egyébként rengetegen nem is nézik meg az új árakat, csak felütik az aprót, és vásárolnak, mert meg vannak győződve, hogy a használt csak olcsóbb lehet...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#99043) Chaser válasza fatpingvin (#99035) üzenetére


Chaser
titán

erre elég sok ellenkező példát tudnék mondani
leírok én mindent, de teló sokkal célravezetőbb legtöbb esetben, mondom ezt "néhány" business után
mondjuk elég sok plusz dolgot adtam el így hogy elkezdtünk pofázni a vevővel telón :d

palfitom
aki nem nézi meg az új árat és úgy vásárol használtat hadd ne mondjak jelzőt rá ;] de lehet a tajgetosz pozitív fogalmát rájuk - is - találták ki :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99044) palfitom válasza Chaser (#99043) üzenetére


palfitom
félisten

Pedig tényleg sokan vannak. :K Nem kell messzire menni, 1-2 nappal ezelőtt is belefutottam ilyen kérdezőbe, simán megvett volna az apróról valamit, mert nem is nézte meg, hogy mennyibe kerül az új.
Nyilván és is tudnám "minősíteni" ezt...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#99045) Chaser válasza palfitom (#99044) üzenetére


Chaser
titán

minősíti az ilyen magát sztem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99046) Chaser válasza dugo_ (#99032) üzenetére


Chaser
titán

vagy 5-10 évvel :d
amúgy nemrég olvastam valami ph szabályzatot, de rnézek majd, ez elvileg tilos is
de ha nem is egyértelmű félrevezetés

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99047) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#99048) Tikakukac válasza palfitom (#99044) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezen üzleti modellt követve keresi magát szét az aprón fél tucat ember lassan mondhatjuk, hogy évtizedek óta.

Szóval ez nem új dolog, max csatlakoztak a civilek is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99049) hcl válasza berek21 (#99047) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk nem csodálom, hogy az órát nem tudta használni, ha nem tud írni sem :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#99050) Chaser válasza berek21 (#99047) üzenetére


Chaser
titán

erzsébet igazi szagértő, g-vel ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.