Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) krechl válasza llacee (#30239) üzenetére


krechl
csendes tag

Gondolom, a megvásárolt filmek nem a PI-n vannak. Ha a PLEX-szerver fut, míg mondjuk a NAS frissül, újraindul, és nem tudja felcsatolni a megadott mappákat, előfordulhat, hogy nullázza az adatbázist, és a sikeres újracsatoláskor minden filmet újnak lát. Olyannal nem találkoztam, hogy véletlenszerű dámokat adna.

(#30252) fpeter84 válasza doberman (#30250) üzenetére


fpeter84
senior tag

Úgy 7-8 éve az első 10.1" single touch 1024x600 HDMI bemenetes monitoromat ennél jóval többért vettem - ilyen árak voltak, ez volt az "olcsó", és még valamennyi vám+áfa is rájött némi karcsúsítással...

Azért ez FullHD, a másik párja az eladótól meg 2K panel, van benne HDMI vezérlő, mindez egy pár mm vastag szálhúzott házba építve - ha népszerű tucatáru lenne nyilván olcsóbb lenne sokkal, de én így sem érzem annyira extrém elrugaszkodottnak. Csak tudhatna kapacitív taccsot is...

(#30253) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Van egy Raspberry Pi2-m OSMC-vel, ami WIFI-n keresztül kapcsolódik az itthoni hálozathoz. A kérdésem az lenne, hogy adott egy HP CM2320 MFP készülék, amin van USB és Ethernet csatlakozó is. Megoldható OSMC alatt (ssh-n keresztül konfigurálnám) a nyomtató megosztása a helyi hálozaton? Igazából mindegy, hogy a RPi Ethernet vagy USB csatlakozóját használja a nyomtató, a lényeg, hogy tudjak általa nyomtatni (Win7 és OS X alól).
A routerre azért nem tudom kötni közvetlenül a nyomtatót, mert sajnos nem egy helységben található vele és nem szeretném az egész lakáson átvinni az UTP kábelt.

(#30254) DiVaD válasza DiVaD (#30253) üzenetére


DiVaD
senior tag

Az önfejlődés csodákra képes... :B Felraktam a CUPS-ot, holnap le is tesztelem, hogy felismeri-e a nyomtatót és tudok-e vele nyomtatni. ;)

(#30255) [KgP].Robot


[KgP].Robot
aktív tag

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok Raspberryben. Sőt egyelőre még nincs is, de egy projekthez szükségem lesz felprogolni egy ilyet.
Egy fénysorompótól kapott jelet kell majd továbbítanom egy webszerver felé. Egy 0-t vagy 1-t kell majd elküldeni. Ahogy láttam több nyelven is írható rá program. Java-val foglalkozom de C#-ban is van némi tapasztalatom. A fent említett problémát melyik nyelven és kb mi módon lenne a legkönnyebb implementálni?
Kérdezem ezt úgy, hogy azt sem tudom hogyan kell detektálni egy bemeneti jelet pl. :F

Köszönöm szépen.

(#30256) Aryes válasza [KgP].Robot (#30255) üzenetére


Aryes
nagyúr

Már adott a Raspberry/kötelező azt használni? Mert egy esp8266-tal fillérekből megoldható és arduino környezetben C++-ban tudnád programozni. Persze, ha elég a wifi kapcsolat, mert az esp azt tudja alapból.

[ Szerkesztve ]

(#30257) HXY


HXY
addikt

Ha Pi Zero-t USB-vel közvetlenül rákötöm egy Windows-os PC-re, akkor a grafikus programok futtatására milyen lehetőségeim vannak?
Rakjam a Pi-re xrdp-t, majd a Windows-ból a gyári Távoli asztal klienst használjam?
Vagy van ennél jobb is?

(#30258) Aryes válasza HXY (#30257) üzenetére


Aryes
nagyúr

VNC

(#30259) sonar


sonar
addikt

inkább xrdp ha megy.
vnc elég fájdalmas szokott lenni. Nem igazodik a monitorodhoz stb... én nagyon nem szeretem.
Illetve xdmcp lehet még egy jó alternatíva ha támogatott. (nem mindegyik új támogatja)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#30260) [KgP].Robot válasza Aryes (#30256) üzenetére


[KgP].Robot
aktív tag

Nem kötelező csak ezt ajánlották.
Mondjuk az nem lenne hátrány ha minél olcsóbb lenne.

(#30261) doberman


doberman
senior tag

szervusztok.
pi zero tv out kimenetét próbálkozom rávarázsolni egy projektor rca videobemenetére - egyenlőre nem sok sikerrel...
a zero tv out kimenetére forrasztottam 2 tüskét az alábbiak szerint.
szerkesztettem a config.txt-t:
# Make display smaller to stop text spilling off the screen
#
# Note that the overscan settings only affect the splash screen and not Kodi.
#
# If you experience overscan/underscan issues the best solution is to adjust
# your TV settings ("full pixel", "1-1 pixel" etc.). Alternatively, there is a
# calibration menu in the Kodi GUI.
# disable_overscan=1

# Force HDMI even if unplugged or powered off
# hdmi_force_hotplug=1

# Doesn't sent initial active source message.
# Avoids bringing CEC (enabled TV) out of standby and channel switch when
# rebooting.
# hdmi_ignore_cec_init=1
sdtv_mode=2

a projektor várja az rca bemeneten a jelet de semmi...
a szoftver az libreelec 8.2.5
még a boot előtti színes négyzet sem jelenik meg... de ugyan akkor az LE biztos, hogy elindul mert a (letiltott) CEC kapcsolat hangüzenete a hangszóróban hallatszik, persze ha csatlakoztatom a hdmi-n a monitort már ott fogad a hadrakész Libreelec.. - kiérti ezt?

lehet, hogy a libreelec-et nem is lehet tv-out-ra küldeni?

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#30262) Aryes válasza [KgP].Robot (#30260) üzenetére


Aryes
nagyúr

Látogass el az arduino topikba. Jó dolog a Raspberry, de egyrészt csak unatkozna szegény egy ilyen munkakörben. :DDD
Másrészt mondjuk egy wemos d1 mini kb. 15x olcsóbb, nem igényel sem 2,5A-es tápot, sem kiépített lan hálózatot (jó, tudom, a pi3/zero w sem). Egy li-ion akksiról elmegy hetekig, vagy akár a fénysorompóról vett tápról, és még wifi szervert is tudsz rá telepíteni.

(#30263) Mana86 válasza krechl (#30251) üzenetére


Mana86
tag

Nem véletlenszerűen adja a dátumokat, hanem szerintem ABC sorrendbe teszi a filmeket. NAS-on vannak a filmek, ami 07:00-23:59-ig megy. Éjfél és reggel 7 óra között a NAS automatikusan leáll, a Pi azonban 7/24 üzemel. Volt már rá példa, hogy nem érte el a NAS és újracsatlakoztatásnál még sem vágta felül a dátumokat. Nincs valami arra vonatkozó beállítás, hogy a film állományának a dátumát veszi figyelembe?

(#30264) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Freeradiust használ valaki Pi+Raspbian combon? Nem tudtok valahol egy rendes step by step leírást?

(#30265) bacsomarton válasza kovbandi82 (#30264) üzenetére


bacsomarton
tag

Step-by-step leírás, de ugyan itt találsz egy nem túl régi bekonfigurált ISO-t is.

FreeRadius & DaloRadius

(#30266) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

RPi3 már képes 4K lejátszásra OpenELEC/KODI-val?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30267) Patice válasza sad_Vamp (#30266) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30268) sad_Vamp válasza Patice (#30267) üzenetére


sad_Vamp
őstag

akkor jól gondoltam, köszi!

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30269) krechl válasza Mana86 (#30263) üzenetére


krechl
csendes tag

Akkor lehet, hogy csak visszaáll alaphelyzetbe, de bármelyik plex kliensben be tudod állítani, hogy mi szerint rendezze sorba a filmeket. Vagy elvész a hozzáadás dátuma? Ez esetben fenntartom, hogy frissítéskor nem találja a mappát, és lenullázza az adatbázist, majd mikor sikerül újra felcsatolnia a filmeket tartalmazó mappát, minden filmet újonnan hozzáadottként lát.

(#30270) kovbandi82 válasza bacsomarton (#30265) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

A leírás szerint nem sikerült telepíteni sajna, lehet megpróbálom az ISO-t kiírni, egy PIHOLE és egy gdrive ami igazán fontosabb dolog a jelenlegi rendszeren, max azokat újratelepítem.

(#30271) sutszi válasza kovbandi82 (#30270) üzenetére


sutszi
veterán

A pi-hole tárgyalása nagyon OFF lenne itt vagy belefér a topikba?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#30272) denko


denko
senior tag

sziasztok,

Olyan problémával találkoztam hogy a raspberry stretch telepitése után (friss) látom az eth0 hálózatot és megy is a LAN viszont Wifi kapcsolatokat nem látok egyáltalán. wiconfig kiadja hogy powersaving be van kapcsolva, azt kinyomom, de a helyet nem javult. Van nektek ezzel tapasztatok?

Üdv

(#30273) cigam válasza sutszi (#30271) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem simán belefér.

denko
Melyik pi? Volt, hogy már működött? sudo iwlist wlan0 scan parancsnak mi a kimenete?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30274) kovbandi82 válasza sutszi (#30271) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Szerintem belefér. Használom egy ideje, voltak gondjaim, egyszer újra kellett rakni az egész rendszert, azóta semmi bajom vele. Sajna a YT reklámokkal nem boldogul :( De a weboldalakról, alkalmazásokról szépen kigyomlál mindent.

[ Szerkesztve ]

(#30275) sutszi válasza kovbandi82 (#30274) üzenetére


sutszi
veterán

Nem régóta használom. Alapvetően jól működik a szűrés, viszont észrevettem, hogy van néhány JS fájl amit olyan címekről akar behúzni néhány weboldal amit blokkol a pi-hole. Ilyenkor megvárja a timeoutot a chrome és így olyan mintha lassan töltődne le az oldal, közbe meg console-ba látom mi történik...

Nálatok nincs ilyen?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#30276) kovbandi82 válasza sutszi (#30275) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Ritkán előfordulnak lassabb oldalbetöltések álam is, de valamit valamiért :D

(#30277) Aryes válasza sutszi (#30275) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem lehet úgy beállítani, hogy amit blokkol, ne timeout-tal tegye, hanem üres oldalt adjon vissza helyette?

(#30278) sutszi


sutszi
veterán

(#30276) kovbandi82: Ha ritkán fordulna elő akkor annyira nem lenne gond. De ahhoz relatíve gyakori a probléma. Persze még azért vizsgálódom kicsit mert szerintem van itt még valami.
Egyelőre marad az ublock és ghostery kiegészítő de így is dolgozik a pi-hole elég sokat.

(#30277) aryes : Egyelőre a felületen keresgéltem erre beállítási lehetőséget de ott nem találtam. Majd keresgélek még mert pl egyedi DNS bejegyzéseket is csak fájl szerkesztéssel lehet hozzáadni, a felületre nincs kivezetve. Szóval akár még lehet is erre megoldás.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#30279) denko válasza cigam (#30273) üzenetére


denko
senior tag

most nem tudom megnézni, már csak jövőhetén, de már lefuttattam a parancsot tegnap egyébként és emlékeim szerint ott kilát, több csatornát felsorolt.
Rp3B+, igen működött más image-el, de most ezzel kell dolgoznom.

[ Szerkesztve ]

(#30280) lacko6 válasza denko (#30279) üzenetére


lacko6
senior tag

Hi.

Ha valaki tervez venni pi3 b+ t 2db nal 11700fr rs nel postaval ,magyar bolt.Nekem csak 1 kellene es pesti vagyok.

(#30281) Aryes válasza sutszi (#30278) üzenetére


Aryes
nagyúr

Most kipróbáltam, libreelec+docker kombinációban, de nem akar elindulni. Nem igazán találok hozzá érthető leírást.

(#30282) denko válasza lacko6 (#30280) üzenetére


denko
senior tag

köszi van már tucat ;]

(#30283) lacko6 válasza denko (#30282) üzenetére


lacko6
senior tag

:((( alin hol érdemes venni olcsobban,regen volt linkelve az elado

[ Szerkesztve ]

(#30284) sutszi válasza Aryes (#30281) üzenetére


sutszi
veterán

Én centos-re tettem fel, ott az selinux nem szerette. Így azt ki kellett kapcsolni. Azután ment szépen. Log vagy hibaüzenet?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#30285) erer1000


erer1000
őstag

raktam bordát, és egy alacsony fordulatszámú ventit a Pi 3-ra. gyári órajelen, 2 magra terhelve 60-62 fokon stabilizálódik

egy olyan kérdésem lenne, hogy folyamatosan 2 magra terhelve rendesen megrövidül a pi élettartama, vagy ha mondjuk 50fok közeléig le lenne hűtve, akkor még terhelve is pár évet kihúzhat? kevesebb mint 1 éves

próbáltam keresni a meghalt, és tönkrement, + pár hasonló kifejezést a topicba, de nem találtam konkrét írást, ahol valaki PI-je megadta volna magát.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#30286) zsopu válasza erer1000 (#30285) üzenetére


zsopu
tag

Ha 80 fokon menne évekig,akkor se menne tönkre! felesleges 50 fokra lehűteni. Nem tud túlmelegedni, van benne védelem.

[ Szerkesztve ]

(#30287) Aryes válasza zsopu (#30286) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem ha a cpu nem is megy tönkre, a körülötte lévő anyagoknak biztosan nem tesz jót az állandó hőterhelés. Másrészről viszont a hőingadozás még jobban árt minden anyagnak, szóval ha sikerül állandó hőmérsékleten tartani a lapot, az rosszat biztosan nem tesz neki.

(#30288) Aryes válasza sutszi (#30284) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azóta sikerült, az volt a gond, hogy nem ARM csomagot telepítettem.
Mégis, ki a fene gondolta, hogy egy PI-hole nevű program alapvetően nem Pi-re íródik? :F
Vagy 4 helyről sikerült összeszedni a telepítés módját, ha érdekel valakit, szívesen megosztom, hogyan kell libreelec alá telepíteni. Szerintem elég sok rpi van éjjel-nappal bekapcsolva libreelec-el, az idő nagy részében semmit sem csinál, ez pl egy hasznos funkció lehet.

(#30289) golya87 válasza Aryes (#30288) üzenetére


golya87
őstag

Szvsz simán jöhet ide!

(#30290) azbest


azbest
félisten

dyj mini dlp projektor pi zeroval [link]

Azért csodára nem kell számítani, a 100 dolcsis TI Display 2000 Evaluation Module csak 640 × 360 felbontást tud.

(#30291) MaCS_70 válasza Aryes (#30287) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csakhogy hiába hűtöd, az magát a leadott hőt nem befolyásolja, csak többet vezet el belőle. A környezetében működő alkatrészeknek tehát nem teszel jót.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30292) Aryes válasza golya87 (#30289) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát jó, hátha kedvet kap valaki. :)
Akinek nincs ssh engedélyezve a Pi-n, az kapcsolja be, mert szükség lesz rá!

A docker kiegészítőt először is a gyári libreelec repóból telepíteni kell.
Utána ssh-n kell telepíteni a pi-hole image-et:

docker pull diginc/pi-hole-multiarch:debian_armhf

Ezután container-t kell létrehozni, ez egy fajta példányosítás, egy image-et több példányban is lehet futtatni. Egy csomó paramétert kell ilyenkor megadni, a nagy részét nem is értem, úgyhogy ne kérdezzetek :) Hosszas keresés után sikerült vadászni egy példát, amivel (kis módosítás után) el tudtam indítani a gépezet:

docker run -d \
--name pihole \
-p 53:53/tcp \
-p 53:53/udp \
-p 80:80 \
-v /storage/pihole/:/etc/pihole \
-v /storage/pihole/dnsmasq.d/:/etc/dnsmasq.d \
-v /storage/html/:/var/www/html/html/ \
-h $(cat /etc/hostname) \
-e ServerIP=$(ip route get 8.8.8.8 | awk '{ print $NF; exit }') \
-e WEBPASSWORD=123456 \
--restart=always \
diginc/pi-hole-multiarch:debian_armhf

A WEBPASSWORD az admin felületre való belépéshez kell majd, bármit meg lehet adni (amire később emlékezni fogsz ;]).

Ezután a container automatikusan indulni fog, pl. a pi újraindítása után is, elvileg tehát többet nem kell vele foglalkozni.
Ha mégis indítani/megállítani kell, azt hiszem
docker stop pihole
docker start pihole

parancsokkal lehet megtenni, de eddig nem volt rá szükség.

Ha módosítani kell valamit, ezzel:

docker rm -f pihole

lehet törölni a container-t, majd újra létre lehet hozni más paraméterekkel.
A container törlése után lehet törölni az image-et is, ha már nincs szükség rá (sd kártyán ugye mindig kevés a hely),

docker rmi -f diginc/pi-hole-multiarch:debian_armhf

Telepítés után, ha minden működik (erről a
docker info
parancs adhat tájékoztatást), és be van állítva a RPi ip címe a routeren, asztali gépen, vagy ahol használni akarod DNS szervernek,
be lehet lépni az admin felületre böngészőből a

http://pi.hole/admin

címen, azért, hogy a Prohardver! domain neveit whitelist-re tegyük. ;)

A routeren DNS2-nek én megadtam a Google szerverét (8.8.8.8), így ha bármi van a Raspberry-vel (lefagy, elromlik, éppen újraindul), akkor nem maradok internet nélkül.

Hát kb. ennyit tudok a témáról, ne nagyon kérdezzetek, mert zavarba hoztok. :DDD

(#30293) Titmouse09 válasza Aryes (#30292) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

A routeren DNS2-nek én megadtam a Google szerverét (8.8.8.8), így ha bármi van a Raspberry-vel (lefagy, elromlik, éppen újraindul), akkor nem maradok internet nélkül.

Ezzel nem rúgod tökön az egész történetet? :D
Én nem használom ezt a Hole-t (hanem a router az AdGuard DNS szervert hirdeti), de azt írjátok, hogy amit blokkol az timeout hibára fut. De pont ezért volna 2 dns szerver, hogy ha az egyik nem tudja a választ/túlterhelt akkor ott a másik.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#30294) Aryes válasza Titmouse09 (#30293) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jó neked, hogy van ilyeneked. :)
Én úgy gondolom, hogy a DNS2-t fallback szervernek használja a router, ha a DNS1 nem elérhető, teszteltem is már, tegnap csak akkor jött be reklám, ha a pi-t kikapcsoltam, mára így tűnik igazad lehet.
A reklám szervereket nem úgy blokkolja, hogy nem ad rá választ, hanem localhost-ot ad vissza helyette, tehát ezért nem fordulhat a böngésző a DNS2 felé.

[ Szerkesztve ]

(#30295) doberman válasza azbest (#30290) üzenetére


doberman
senior tag

hmmm azért 100 dodóért már lehetne egy kicsit "több"...
ez így kicsit sok.. ha az ember kerít egy izzó hibás projektort, kici kínai 20-30 $-ért küld utángyártott égőt, azért abban nem 30 lumen leledzik.

8lnu

(#30296) kovbandi82 válasza Aryes (#30292) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Nem jó ötlet másodlagos DNS szervert beállítani. Ezzel így egy csomó reklám visszajön.
Nekem pár hónap alatt egyszer nem okozottt galibát, max ha a Rpin mást próbálgatok, akkor gyorsan átállítom a DNS szervert a routeren.

(#30297) Titmouse09 válasza Aryes (#30294) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Jaa, akkor nem is timeout hibát kap. Így nem is kell a második szerverhez nyúlni. Vagy a te routered úgy kezeli ahogy neked pont jó, de másnak okozhat fejtörést :D

Egyébként ez az AdGuard dolog is teljesen ingyenes, keress rá ha érdekel. Van fizetős szolgáltatásuk is, de a szerver szabadon használható.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#30298) mamusz11


mamusz11
tag

Üdv!

Kodi miatt rendszerezni szeretném a fájlokat Filemk/Sorozatok stb...Eddig egy mappába ment minden letöltött adat.Hogy tudnám ezeket rendszerezni anélkül hogy újra lekeljen tölteni vagy fel le másolgatnom.Egyszerű áthelyezést szeretnék. Cigam fórumtárs alapján készült tehát torrent/downloads/*itt szeretném a filmeket és a sorozatokat külön szedni*.
Windows alól nem tudom kivágás beillesztéssel megoldani mert azt írja hogy más programban megvan nyitva stb..Transmissiont stopoltam és a dlna-t is de így se jó..
Magábol a rasbianból is próbáltam de acces denied

Learning never exhausts the mind!

(#30299) szpeti40 válasza mamusz11 (#30298) üzenetére


szpeti40
addikt

Transmission-ben jobb klikk a torrenten és set location.

Más: a pi-hez csatlakoztatott kis 5V-os ventillátor sebességét lehet valahogy vezérelni?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#30300) Aryes válasza szpeti40 (#30299) üzenetére


Aryes
nagyúr

Igen, 12V-tal gyorsabban forog. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.