Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) cigam válasza janesz64 (#29798) üzenetére


cigam
félisten

credentials=/home/innenhiányzikafelhasználónév/.smbadatok

Vagy /home mappában van az a fájl?
---
A kodi indításakor nem kapsz hibaüzentet? A sudo systemctl status kodi.service kimenete hogy néz ki?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29802) janesz64 válasza cigam (#29801) üzenetére


janesz64
csendes tag

Szia,

A home mappában van, semmi hibaüzenet

Most próbálom egy másik sd kártyával... egyenlőre fstab rendben, kodi fent, frissítés folyik, 1 reboot után megvolt a mappa :)
de ettől még valami magyarázatnak illene lennie.
a hálózatra várás be van jelölve

(#29803) janesz64 válasza cigam (#29801) üzenetére


janesz64
csendes tag

Attól tartok független a hiba forrása.
Tehát, adott egy szűz telepítés, kizárólag csak felcsatolva egy hálózati meghajtó fstabbal.
mount -a lefut, ok, első reboot után ok.
A configban a legszükségesebbek beállítva.
Telepítve egy Kodi, de még nem volt indítva.
Rendszerfrissítés - restart és hoppá, az a nyomorult hálózati meghajtó csatolás nem működik.

Raspberry 3 B+ és a legfrissebb elérhető telepítővel.

Most tényleg, akkor mi legyen? ajtóéknek drága :) és kicsi is

Hibát sehol nem jelez, látszólag minden rendben van...

(#29804) cigam válasza janesz64 (#29803) üzenetére


cigam
félisten

n+1 dolgot csinálsz miután "ok". Ne csak egyszer indítsd újra. (10-ből 10x kell jónak lenni).
Először frissíts, aztán próbáld beállítani.

Ez is okozhat gondolt, jelentsen bármit:A configban a legszükségesebbek beállítva.

Ne egy fél óra alatt akard megoldani. Kis lépésekben haladj. Minden lépés után teszteld le mi működik mi nem. Így kiszúrható, melyik lépés rontja el.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29805) janesz64 válasza cigam (#29804) üzenetére


janesz64
csendes tag

Config beállítás
nyelv
billentyűzet
ország
wifi csatlakozás
SSH
VNC
Várjon a hálózatra
memória 256

A .smbadatok fájlt létrehoztam a /home/pi útvonalon... hátha
fstabban is módosítva, jogosultságok megadva :)

mount hiba továbbra is marad

Pi felületén az ablakkezelőben csatlakoztatható az ftp kapcsolat (bár az SSH valóban nem sikerül)
de ez elég macerás lenne így

[ Szerkesztve ]

(#29806) cigam válasza janesz64 (#29805) üzenetére


cigam
félisten

Tehát vezetékes kapcsolattal állítod be, majd áttérsz rádiós kapcsolatra? Nem lehet hogy a routeren úgy van beállítva a wifi, hogy ne érje el a helyi hálózatot, csak az internetet?
Próbáld meg úgy, hogy első körben "felkonfigolod", és utána próbálod beállítani a samba-t, és a csatolásokat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29807) janesz64 válasza cigam (#29806) üzenetére


janesz64
csendes tag

Nem vezetékessel. Ezért kell elsőnek konfigurálni, hogy legyen WIFI.
Sajnos minden beállítás rendben van a Routeren is. Kodi-n belül simán csatolja (SMB és FTP protokollal is) de az fstab az makacs :)
Pillanatnyilag mintha a Raspbian csomagjaival is lenne némi elérhetőségi probléma. A módszered szerint telepítettem, konfiguráltam a raspi-configot és azonnal frissítettem. Ezután a kodi-ra egyből jelezte, hogy nem érhető el minden csomag és nem is lehetett telepíteni... kicsit elbizonytalanodtam :F

(#29808) dew28 válasza janesz64 (#29807) üzenetére


dew28
aktív tag

ha van lehetoseged, en kiprobalnam hogy kabelen is csinalja-e ezt az anomaliat

[ Szerkesztve ]

(#29809) fpeter84 válasza Fecogame (#29773) üzenetére


fpeter84
senior tag

Köszi, meg is oldotta... Az más kérdés, hogy egy agyvérzéses lajhár is leelőzné a kanyarban, még 1GHz-en is irtó döcögős a felület... :))

(#29810) azbest válasza janesz64 (#29807) üzenetére


azbest
félisten

nem árt néha apt-get update parancsot is futtatni, mielőtt apt-get install segítségével telepíteni akarnál valamit.

Fstab kapcsán nem csoda, ha nem úgy csatolta, ahogy kellett volna, ha rossz helyről hivatkoztad korábban a jelszó adatokat. Ha jól emlékszem a fáj tartalma egyik sorban felhasználónév a samba megosztáson, a másik sor pedig a jelszó.

(#29809) fpeter84
a régi pi-ken lehet most is aktív az, hogy csak 10 fps-sel frissítse a menüket, hogy ne terhelje nagyon a procit. A videolejátszást nem befolyásolja. Egérrel feltűnő, mert annál folyamatosabb mozgásra számítassz. Távirányítóval és billentyűzettel lépkedve nem annyira feltűnő.

[ Szerkesztve ]

(#29811) janesz64 válasza dew28 (#29808) üzenetére


janesz64
csendes tag

van, idevonszoltam a kábelhez... lehetséges, hogy valami probléma volt, mert az Eset visított egyből, bár eddig nem tette...

(#29812) janesz64 válasza azbest (#29810) üzenetére


janesz64
csendes tag

igen, ebben igazad van
csak amikor az update hibás csomagokat jelez, az kicsit meglepő
az fstab jó helyre volt pozícionálva és jó helyről szedte a jelszó/név/domain adatokat, egyébként egyszer sem képes csatolni...
lehetséges, hogy a wifi okozhat problémát? esetleg késik, letilt ideiglenesen? Ezt hogy lehetne kideríteni?

(#29813) janesz64


janesz64
csendes tag

Lehetséges, hogy az új verzió nem támogatja a Win lemezeket?
ezt kaptam
pi@homepi:~ $ sudo mount -a
mount error: cifs filesystem not supported by the system
mount error(19): No such device
Refer to the mount.cifs(8) manual page (e.g. man mount.cifs)
pi@homepi:~ $ sudo apt install ntfs-3g
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
ntfs-3g csomag nem elérhető, de egy másik hivatkozik rá.
A kért csomag hiányzik, elavult vagy csak más forrásból érhető el

nekem ez azt jelenti, hogy a cifs mód nem támogatott...
közvetlen a teljes frissítés után készítettem az fstab csatolást

[ Szerkesztve ]

(#29814) fpeter84 válasza azbest (#29810) üzenetére


fpeter84
senior tag

Itt valószínűleg a nyers prociteljesítményen múlhat, mert alapból indulás után még elmegy - néha egy egy váltás animáció megakad de általában okés, de ahogy elindítom a TV adást akkor átmegy rettentő akadozósba - az adás folyamatos, de minden körülötte szörnyű... Igazából ez majd csak egy próbára kell, aztán kerítek egy Pi 3 B+-t a célra, attól azért többet várok...

[ Szerkesztve ]

(#29815) vargalex válasza janesz64 (#29813) üzenetére


vargalex
félisten

Azbest már kérdezte, de nem válaszoltál: apt-get update volt? Mert ha nem és a repo-ban frissültek a csomagok, akkor a nalad cache-elt verzió már valóban nem lesz elérhető.

Alex

(#29816) nessh


nessh
tag

Kellemes ünnepeket!

Mitől lehet hogy ha transmission-daemon configjába beteszem az alábbi 2 sort, akkor a daemon már nem indul el...
"watch-dir": "/media/SAMSUNG/TorrentDownload/WatchFolder",
"watch-dir-enabled": true
}

(#29817) pepe977


pepe977
csendes újonc

Sziasztok mindenki!!!!
Hatalmas kéréssel fordulnék hozzátok!!
Van egy Raspberry Pi3 B+ szeretnék egy Windows-os programot futtatni. Kis program "ZELLO" aki ismeri.
Azt szeretném hogy fusson rajta felügyelet nélkül, de mivel nem vagyok egy pc guru igy kicsit nehéz. Nem tudom hogyan kezdjek bele, illetve amikor olvastam mit kellene tennem nem igazán értettem.
Abban szeretnék segitséget kérni hogy valaki lépésről lépésre mondaná mit csináljak én meg csinálom.
Vagy egy olyan megoldás kellene hogy fusson a ZELLO!!

Köszönöm szépen előre is

Maradok tisztelettel: Pepe

(#29818) janesz64 válasza vargalex (#29815) üzenetére


janesz64
csendes tag

igen volt

(#29819) Yoshida válasza pepe977 (#29817) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Szerintem a Zellot nem fogod tudni futtatni pi-n. Alapból kérdés, hogy milyen oprendszeren vagy, ha raspbian, akkor kapásból bukó, mert úgy tudom nincs Zello linuxra. Aki linuxon futtatja, az x86 alapú pc-n wine emulátorral futtatja a pc verziót. Ez pi-n nem fog menni.

ARM-ra amúgy létezik, de csak ezekre:

Operációs rendszer Windows 10 Mobile, Windows Phone 8.1, Windows Phone 8
Architektúra ARM

Pi meg windowsbol ezt az IOT verziót tudja futttani, de ott se fogod tudni letölteni szerintem a zellot, mert nincs rá megírva.

Egy mini pc-n win-t, vagy linux+emulátort futtatva tudsz zellot futtatni. De minek ehhez ilyen gép? Fogsz egy 15k mobilt, és futtasd azon, rádugod töltőre, bekapcsolod, hogy sose menjen sleep-be a telefon, tuti nem lövi ki az alkalmazást.

szerk: egy ilyet találtam, de ez azt gondoltam hogy x86 pc-re vonatkozik, alul egy komment viszont magyaráz valamiről, hogy pi-re rakott valami gateway-t :)

[link]
de ez tuti nem a gyári zello app.

[ Szerkesztve ]

(#29820) Yoshida válasza nessh (#29816) üzenetére


Yoshida
aktív tag

csak egy béna kérdés: jogosultsága van a transmissionnek a könyvtárhoz? Alapból install után valami group-ot hoz létre a transmission, abba kell a pi usert belerakni vagy ilyesmi rémlik, majd ezt a groupot megadni a könyvtárnak mindenféle jogokkal.

(#29821) nessh válasza Yoshida (#29820) üzenetére


nessh
tag

Hogy őszinte legyek, gőzöm sincs... És még csak nem is értek a linuxhoz.... Elvileg csináltam olyat hogy a transmission az osmc userrel fut. Akkor jó kéne legyen, nem?
Viszont ezt ki tudtam még nyerni mint infót:
JSON parse failed in /var/lib/transmission-daemon/.config/transmission-daemon/settings.json at pos 2387: STRAY_TOKEN -- remaining text ""watch-dir": "/m"

(#29822) weiss válasza nessh (#29821) üzenetére


weiss
addikt

Nincs lezárva valamelyik tag.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#29823) nessh válasza weiss (#29822) üzenetére


nessh
tag

A 29816-ban látszik hogy írtam be. Elvileg nem hiányzik idézőjel... :F

Ja és a config aljára tettem.

[ Szerkesztve ]

(#29824) pepe977 válasza Yoshida (#29819) üzenetére


pepe977
csendes újonc


Szia, Köszönöm a segitséget! ugyan ezt találtam meg én is. Gondoltam van ilyen!
Egy rádiót kötnék rá, (ECHOlink-et csinálnék)!
Képet csatoltam ahol, látszik a Zello.

[ Szerkesztve ]

(#29825) weiss válasza nessh (#29823) üzenetére


weiss
addikt

Nem hiányzik a vessző a watch-dir előtti sor végéről?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#29826) nessh válasza weiss (#29825) üzenetére


nessh
tag

Jelentem, Te vagy a király!!!!
Hiányzott, elfelejtettem hogy kéne oda ha újabb sorokat írok.

Köszi szépen!

Lássuk tölti-e 😀

[ Szerkesztve ]

(#29827) nessh


nessh
tag

Működik!
De fura hogy:
-ingadozik a letöltés sebessége
-csak 11 peer a max (ez vmi rejtett limit? A configban 50 van asszem)

Ja és a seed sebessége 0 😀

[ Szerkesztve ]

(#29828) sonar válasza cigam (#29769) üzenetére


sonar
addikt

Próbáltad, hogy kézzel létrehozod a RecycleBin -t a megosztásban? (Régebbi verzió megcsinálta automatán, de most feldobtam egy virtual gépet és nekem is csak akkor működött ha kézzel létrehoztam a RecycleBin-t)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#29829) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Sziasztok!

Szeretnék építeni saját, egyszerű felhasználásra, RPi 3 B+-ból egy NAS-t. Az elképzelés az, hogy egy saját készítésű fa dobozba építem bele úgy, hogy az RPi-n kívül még 2db 3,5" HDD is beleférjen és mindössze egy darab 220V tápkábel "lógjon" ki a dobozból (néhány csatlakozó kivezetésen kívül).

Eddig egyetlen életképsenek tűnő ötletem akadt a megoldásra. Abban kérném a segítségeteket, hogy véleményezzétek, esetleg, ha tudok jobbat akkor osszátok meg velem :)

Egy ehhez hasonló usb power hub-ot tennék dobozón belülre, amiből kapná a tápot az RPi és ilyesmi kábeleken keresztül pedig megosztva a terhelést a HHD-k. (Plusz még egy extrahalk venti is kerül bele, azt is a hub-ba dugnám).

A kérdés, hogy szerintetek mennyire életképes az ötlet. Kételyeim vannak, hogy elég e önmagában 2,4 amper a 3 B plusz-nak, és elég e úgy neki, hogy még két HDD is terheli valamennyire (?). Továbbá azt sem tudom, hogy mekkora "terhet" tudok levenni az RPi-ról, ha a HDD-k egyik csatiját a HUB-ba dugom.

(#29830) mr.perfect válasza pepe977 (#29824) üzenetére


mr.perfect
tag

szvsz itt Exagear allatt fut a Zello.. ott az ikon a desktopon.. ez egy win emulator ARM platformra.. viszont fizetős :(
https://eltechs.com/product/exagear-desktop/

[ Szerkesztve ]

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#29831) vadkörte válasza DIEGO15 (#29829) üzenetére


vadkörte
addikt

Az megvan, hogy a RPi(x)-n az USB és az Ethernet közös belső buszt használ?
Nem elsősorban a tápellátással lennének problémáid, sokkal inkább az adatátviteli sebességgel.

Üdv. V. Körte

(#29832) DIEGO15 válasza vadkörte (#29831) üzenetére


DIEGO15
őstag

Eddig nem volt meg. Még csak tervezgetem a dolgot, ezért nem jártam teljesen körül. A 2db HHD-t tartod soknak, vagy szerinted hallott ötlet az egész?

[ Szerkesztve ]

(#29833) cigam válasza sonar (#29828) üzenetére


cigam
félisten

Igen. Próbáltam úgy is hogy a default .recycle-t hoztam létre 777-el, de mégsem oké. Az a baj, hogy ha megemelem a naplózás szintjét, tele lövi (számomra) érthetetlen adathalmazzal ami között elveszik az esetleges ráutaló hibaüzenet.

DIEGO15
Nincs azzal semmi baj. Ha elég türelmes vagy, és tisztában vagy azzal hogy hálózaton keresztül 100Mbit (10MByte/s körül) lesz a sebessége. És minden hálózati tevékenység ezen osztozik. Tehát ha pl. futtatsz egy torrent klienst, és nem limitálod a sávszélességét, könnyen megeheti az egészet, így nem marad kapacitás kiszolgálni a te fájlműveleteidet, a médialejátszódat,...
Persze kordában tartható, a dolog, nekem nagyon sok mindent csinál, és nem okoz gondot a 100Mbit, vagy hogy közös USB buszon van a HDD és a LAN. Egyéni preferencia (türelem), kérdése.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29834) DIEGO15 válasza cigam (#29833) üzenetére


DIEGO15
őstag

Köszönöm a választ. 30Mb-s netem van, tehát azt nem kell visszafognom :D Jelenleg egy régi laptopot használok média szervernek és filmnézés közben nem okoz problémát, ha megy a letöltés is. Ezért gondoltam, hogy nekem tökéletes lesz az Rpi NAS is. A tápellátással és/vagy a 2db HDD-vel kapcsolatban van tanácsod? :)

(#29835) fpeter84 válasza DIEGO15 (#29832) üzenetére


fpeter84
senior tag

Ha csak NAS a cél, nem kell grafikus média felület akkor lehet érdemes lenne körbenézned a konkurencia háza táján - pl Banana Pi-ból van natív SATA-s gigabites LAN-nal (azért meg kell nézni, mert az ilyenek között is van ami valójában nem natív SATA, hanem alaplapra integrált USB>SATA illesztős)

(#29836) DIEGO15 válasza fpeter84 (#29835) üzenetére


DIEGO15
őstag

Jó ötlet. OpenMediaVault-ot szeretnék (OwnCloud, Deluge, Plex stb.)

[ Szerkesztve ]

(#29837) Egy-két válasza fpeter84 (#29835) üzenetére


Egy-két
tag

Azt hiszem pár hete volt egy videója az ExplainingComputers-nek YouTubeon, ahol 3 db lapka számítógép teljesítményét hasonlította össze hálózati fájlmásolás alatt.
Volt Rpi, Orange/BananaPi, és Rock64.
Egy pillantást szerintem ez a videó is megérhet vásárlás előtt :)

[ Szerkesztve ]

(#29838) vadkörte válasza DIEGO15 (#29832) üzenetére


vadkörte
addikt

Én inkább a 2db USB-s HDD-t találom soknak. pláne, hogy nem 2,5"-ban gondolkodsz hanem 3,5-ben.
Túl sok minden mocoroghat || a rendszerben, ahhoz, hogy kevésbé kötél idegekkel megáldott felhasználónak őszülni kezdjenek a hajtincsei.

Persze, ha mondjuk 17:00-23:59 között nem tölt, csak "készenlétben" (vigyázz, NEM készenléti módban, itt kiegészítő nélkül nincs WOL) vár és stream-eli a letöltött tartalmat, akár még működhet is a dolog.
Amúgy mi indokolja a 2 HDD-t? Egyikre tölt, a másikon tárolsz? Vagy nem csak média tartalmakat tárolna?
A tápellátást én mindenképp külső forrásból oldanám meg, pl. valami olcsó(bb) USB-s HDD házzal. Ezekhez alapból van dugasztáp, így csak a Pi táplálásával kellene foglalkoznia a saját tápjának. Viszont a melegedés problémát okozhat, max nem teszed be a lemezeket a házba, csak az adapter részét használod.
Az, hogy az egész pakk, milyen dobozba kerül, a tervezés ezen szakaszában szerintem még huszadrangú.

(#29836) DIEGO15:
Az OMV teleptítése pofonegyszerű, a belakása kicsit gondolkozót tud lenni, javaslom a VM-os tesztelését. OwnCLOUD v3 OMV-től már nem támogatott, a v2 kifutott, (már a v4 is stable lett) Deluge-gal én csak szívtam a Transmission-t nem tudtam még nem bereszelni. Nagyon el kell cseszni valamint, hogy ne működjön. A Plex működik, de ha nem vagy plex-es lehet elég lesz a miniDLNA is.

OMV-vel itt is tudunk segíteni, szerintem van itt is pár OMV user, de a saját fóruma is eléggé pörgős és informatív.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#29839) DIEGO15 válasza vadkörte (#29838) üzenetére


DIEGO15
őstag

Van egy 3,5" 500GB WD HDD-m elfekvőben, amit másra nem használok, erre a célra viszont tökéletes lenne. 500GB ma már viszonylag kevés, ezért ha később bővíteni szeretném, akkor jó lenne, ha lenne még egy üres "slot". Persze ha később bővítem, akkor 2,5" HDD-vel is tudom bővíteni, így a 2db 3,5" HDD nem teljesen fedi a valóságot.

Ez az egyetlen indok, mert egyébként szinte kizárólag média tartalom kerülne rá.

Nem a legfontosabb a kinézet, és nyilván az csak az utolsó lépés lehet, de a cél, hogy csak egy tápkábelt kelljen bedugnom (meg persze az ethernet kábel) és menjen a dolog :)

OMV-vel kapcsolatban természetesen majd a saját topikjában fogok érdeklődni, ha elakadok. Ide a hardveres kérdéseim miatt írtam, de köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#29840) vadkörte válasza DIEGO15 (#29839) üzenetére


vadkörte
addikt

Félre ne értsd, nem lecseszés akart lenni egyik rész sem a hsz-omnak. Csupán szeretnék tisztán látni.

Az az 500GB sok mindenre elég lehet, de kétségkívül nem váltod meg vele a világot.
2,5"-ban elég jó áron lehet venni HDD-ket, csak sajnos általában 1TB a méret. Felette nem túl költséghatékony, viszont jóval kevesebbet fogyaszt és strapabíróbb.
Nálam egy 1TB-os 2,5-os dolgozik médiatárnak, kb 40%-a üres, de így is van egy rahedli fil... izé.. linux ISO :DDD rajt.
Az OMV-ben azt szeretem, hogy nem rondítja rá magát minden behelyezett lemezre és elég tág határok között személyre szabható. RPi-re meg kész ISO van belőle.
A tápkábel és az RJ45 mellett azért 2db USB-t meg a HDMI-t megtartanám. :) USB-t szükség esetére pendrive-nak, a HDMI-n meg könnyebb konfigurálni, mint SSH-n.

Üdv. V. Körte

(#29841) azbest válasza Egy-két (#29837) üzenetére


azbest
félisten

elég impresszív a különbség a rock64 javára :)

(#29842) DIEGO15 válasza vadkörte (#29840) üzenetére


DIEGO15
őstag

Nem vettem lecseszésnek, azért írtam, hogy ti tapasztaltabbak megmondjátok, hogy mennyire hülyeség, amit szeretnék. :)

"A tápkábel és az RJ45 mellett azért 2db USB-t meg a HDMI-t megtartanám. :) USB-t szükség esetére pendrive-nak, a HDMI-n meg könnyebb konfigurálni, mint SSH-n."
Egészen pontosan így gondoltam(om) én is :)

(#29843) vadkörte válasza azbest (#29841) üzenetére


vadkörte
addikt

Elég csúnya eredményt produkált a Rock. Meglepett, hogy milyen jól futott, egész jó NAS alap lehetne, csak kár, hogy nincs rajt SATA port. :S
Az Udoo nagyon szimpatikus, pláne, hogy az x86 4 féle verzióban kapható. Csak ne lenne olyan csúnya az ára.

ui.:
A pali beszédstílusától a falra tudok mászni, viszont a videói nagyon informatívak és szakszerűek. Csak ne lenne ennyire angol... :Y

Üdv. V. Körte

(#29844) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Most erős gondolkozásba estem, hogy jobban járnék egy BPi M2 Berry-vel. Gigabit Lan és Sata csatlakozó nagy pozitívum. Szerintetek RPi 3 B (esetleg B+), vagy BPi M2 Berry?
Ha jól látom az M2-re is van kész OMV iso.

(#29845) azbest válasza vadkörte (#29843) üzenetére


azbest
félisten

usb3 mellett már nem akkora probléma a sata hiánya. Főleg, ha usb-n át scsi protokolt (uasp) is támogat a rajta futó kernel és az usb3 hdd fiók :)

németül jobb lenne? ;]

[ Szerkesztve ]

(#29846) Csicsóka válasza DIEGO15 (#29844) üzenetére


Csicsóka
őstag

Itt láthatsz pár mérési eredményemet a BPI M2U lapról. De akár egy gigabit LAN-al szerelt Amlogic S905 TV box is lehet alternatíva, ha már a kiindulás RPI volt. Ott a 2-4 USB nem közösködik a LAN-al, és külön hub-on van.
LibreELEC-et futtatva is használja a nép mint egyszerű NAS, + torrent. OMV is fut rajta. De elkészítettem már az OSMC-t is ezekre dobozokra, és mivel az alatt egy teljes Debian disztró fut, telepíthető rá az OMV, igy média player + NAS lehet egyben.

[ Szerkesztve ]

(#29847) DIEGO15 válasza Csicsóka (#29846) üzenetére


DIEGO15
őstag

Köszönöm, átnézem majd ezt a lehetőséget is :)

(#29848) vadkörte válasza azbest (#29845) üzenetére


vadkörte
addikt

Igazad van. Süsd rám a maradi bélyeget, az USB-t én akkor is perifériacsatolásra - nem háttértár - használnám. :)

Üdv. V. Körte

(#29849) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Plex;torrent szervert szeretnék csinálni a pi-ből, a hardveres infrastruktúra meg is van külső winyóstul, viszont valamiért nem érem el SSH-n a pi-t. Bootolni bootol, mert kap IP-t mind etherneten, mind wifin (SD-re helyezett wpa_supplican.conf miatt), de a putty mindig visszadobja "Software caused connection abort" miatt. Az ssh-t bekapcsoltam már üres "ssh" file-lal is az SD kártyán, illetve konzolos GUI-ból is. Jessien működött így, Stretch-en miért nem?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#29850) sonar válasza CHIPman (#29849) üzenetére


sonar
addikt

Én ezeket nézném meg
#0 - pingelhető-e a PI?
#1 - service fut-e? service sshd status
#2 - tűzfal fut-e? és engedélyezve van-e rajta az ssh service iptables status
#3 - konfig file-t megnézni, hogy nincs-e vmi furcsaság, másik port beállitva (default 22), vmi user limitáció.. /etc/ssh/ssh_config

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.