Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) chris-v válasza gothic20 (#30099) üzenetére


chris-v
senior tag

Miért akarod a képet vezeték nélkül továbbítani?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#30102) Tressy válasza gothic20 (#30099) üzenetére


Tressy
senior tag

Vezeték nélküli kontroller olcsóbb lenne mint vezeték nélküli hdmi

(#30103) gothic20


gothic20
aktív tag

Azért szeretem volna vezeték nélküli továbbítást mert a tv egy fali konzolon van alatta meg egy hifi állvány van.
Nem akartam még+ kábelt oda.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#30104) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Kernel logban találtam ilyen bejegyzéseket:
Apr 25 15:33:19 BaNDiii_RaspberryPI_Raspbian kernel: [300786.596186] Under-voltage detected! (0x00050005)
Apr 25 15:33:23 BaNDiii_RaspberryPI_Raspbian kernel: [300790.756188] Voltage normalised (0x00000000)

Egy 2A-es Samsung töltő a táp. Érdemes lenne tápot cserélni? Lehet így baja a PI-nek?

[ Szerkesztve ]

(#30105) sztanozs válasza kovbandi82 (#30104) üzenetére


sztanozs
veterán

Baja nem lesz, legfeljebb fagy, zörgős lesz a hang vagy elcseszi a memóriakártyán a fájlrendszert.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#30106) kovbandi82 válasza sztanozs (#30105) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Ok, rendelek egy tápot hozzá.

(#30107) Aryes válasza gothic20 (#30103) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem kell még egy kábel, a lapot egy rövid hdmi kábellel el tudod rejteni a tv mögött (ráakasztod a tartó konzolra), tápot akár a tv usb-jéről is tudsz neki adni (ha van dedikált, hdd-nek szánt usb, az min.1A-t tud adni a lapnak, elvileg ha nincs más rádugva, akkor elégnek is kell lennie), egy vezeték nélküli gamepad vevő részét beledugod és aztán akár sose lásd többet. :)

(#30108) chris-v válasza Aryes (#30107) üzenetére


chris-v
senior tag

És a 8bitdo kontrollerek kiválóak erre a célra. :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#30109) Aryes válasza chris-v (#30108) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem drágák azok?

(#30110) chris-v válasza Aryes (#30109) üzenetére


chris-v
senior tag

Nem a legolcsóbb, az igaz. Az N30 PRO (nekem ilyen van) olyan 7-8 ezer Ft aliról. Ha van akció, akkor 6-7 ezer közötti áron már meg lehet venni. Cserébe tényleg nagyon jó, és akár telefonnal is lehet használni.
De ha most vennék, akkor SF30 Pro-t vennék. Abban már van vibra motor is :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#30111) Leho_89


Leho_89
csendes tag

Sziasztok, kellene egy kis segítség.

Transmissiont próbálnám beállítani, hogy külső HDD-re töltsön, de valam nem megy.

Amit csináltam:
-MyOSMC-ben transmission telepítése

SSH:
-HDD megkeresése: fdisk -l (sda a HDD)
-Formázás ext4-re: sudo mkfs.ext4 dev/sda
-HDD mountolása: sudo mount dev/sda media/wdred (előtte sudo mkdir /media/wdred)
- utána a transmission configjában a download útvonalat beállítottam /media/wdred/Downloads -ra

A fentieknél semmilyen hibaüzenet nem jött.

Webes felületen elérem a transmissiont de ha elkezdek egy letöltést alapértelmezetten a /home/osmc/downloads-t hozza, és ha átírom a fent említett útvonalra, akkor is olyan mintha SD kártyára töltene, mert 16GB filenál kiírja, hogy nincs elég hely.

Tudnátok segíteni, hogy mit rontottam el? Ez még új nekem.

(#30112) gothic20 válasza Aryes (#30107) üzenetére


gothic20
aktív tag

Ez is egy jó opció lehet. De vettem direkt hozzá egy ilyen dobozt, így ez feleslegessé válna. Pedig nagyon tetszik :)

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#30113) Egy-két válasza Leho_89 (#30111) üzenetére


Egy-két
tag

A kézi mountolás újraindulás során elvész helyette szerkeszd bele ugyanezt az /etc/fstab-ba :)
Szerintem csak ennyi gond lehet. Vagy esetleg majd a jogosultságokkal alakulhat komplikáció, de az is lehet hogy azt megúsztad :)

(#30114) danielberndt


danielberndt
újonc

Valaki próbálkozott már azzal, hogy raspberry segítségével csinál captive portalt? Rengeteg olyan megoldást találtam, ahol a pi access pointként szerepel, mint pl itt: https://pimylifeup.com/raspberry-pi-captive-portal/
Nekem olyan módszerre lenne szükségem, ahol a routerre csatlakoztatott pi bedobja a captive portalt anélkül, hogy ő lenne az AP. Igazából nem feltétlen kell captive portal, mert annyi lenne a lényeg, hogy ha valaki csatlakozik a wifimhez, ami a kávézómban van, akkor feldobja neki a weblapomat, tehát lehet akár egy splash page megoldás is. Azért lenne fontos, hogy a raspberrym ne legyen wifi access point, mert ha sokan vannak rajta, akkor nagyon belassul ugye... Tudtok ebben segíteni vagy egyáltalán működőképes a dolog szerintetek :R ?

(#30115) sztanozs válasza danielberndt (#30114) üzenetére


sztanozs
veterán

A routered nem tud ilyet alapból? Ha custom firmware van rajta (WRT például, abban biztos van). Szerintem nem fogod tudni úgy beállítani a pi-t, hogy a routeren ne kelljen semmit konfigurálni.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#30116) weiss válasza danielberndt (#30114) üzenetére


weiss
addikt

Sosem csináltam ilyet, de én a RADIUS + RPI kombóra keresnék rá gugliban.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#30117) longhair válasza Leho_89 (#30111) üzenetére


longhair
csendes tag

Mi az elérési útja a config fájlodnak? Lehet hogy nem azt használja. Szerkesztés előtt leállítottad a transmission-daemon-t
És szerintem ne a webes felületet használd, henem a https://github.com/transmission-remote-gui/transgui/releases
ezzel olyan lesz, mintha a gépeden futna

[ Szerkesztve ]

(#30118) szpeti40 válasza weiss (#30116) üzenetére


szpeti40
addikt

A radius szerver nem csak hitelesítésre való?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#30119) weiss válasza szpeti40 (#30118) üzenetére


weiss
addikt

Igazából csak annyi az elképzelésem, hogy össze lehetne hozni vele valami kamu hitelesítést, és ezt használni captive portalnak.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#30120) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

A napokban kezdődött egy elég masszív belassulás a Raspberrymen (RPI3 Model B).
Gyakorlatilag csak Transmission megy alatta, illetve TeamViewer és VNC.
Kb. 40-50 torrent fut rajta, ezek közül csak néhány aktív.
Mellesleg volt már ennél több torrent is rajta, egyszerre 10-15 -nél is ment egyidőben a fel-letöltés.

Nos, a konkrét probléma az, hogy hálózaton keresztül folyamatosan megszakad az átvitel, pl. Total Commanderrel, VLC -vel.
Illetve Tranmission Remote GUI elég sűrűn dob "Connection timed out" üzenet.

Találkozott már vki hasonló problémával, hogy egyik napról a másikra behülyüljön a kütyü?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30121) Fecogame válasza pvt.peter (#30120) üzenetére


Fecogame
veterán

Kábeleket/routert is ellenőrizted? Nincs túlmelegedve a Pi?

Ezzel tudsz hőmérsékletet ellenőrizni:

/opt/vc/bin/vcgencmd measure_temp

Nálam 60 fok fölé nem szokott menni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#30122) pvt.peter válasza Fecogame (#30121) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a választ.
55,3 C°

Viszont nyomtam egy "service transmission-daemon stop" parancsot, azóta pöpec a fájl elérés Total Commanderen keresztül: 16MB/s.

Úgy tűnik a Transmission lesz a ludas, csak azt nem értem, hogy mitől hülyült meg :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30123) pvt.peter válasza Fecogame (#30121) üzenetére


pvt.peter
őstag

Több mint biztos, hogy megvan a ludas... :D
Egy 23,95GB -os torrent, amely 98081 db -ból áll, darabonként 256KB -os mérettel.
(24 -én adtam a listához.)

Ha folytatom a letöltését akkor berottyan a teljes Pi :S

Látott már vki ilyet?

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30124) Leho_89 válasza longhair (#30117) üzenetére


Leho_89
csendes tag

Fstab-ba beírtam, az érdekes az, hogy amikor betöltöm a webes felületen a torrentet, akkor már a jó letöltési útvonalat hozza és jelzi is, hogy 2tb szabad hely van. Ezek szerint a config filet látja nem? Ettől függetlenül kidobja ismét, hogy nincs elég hely, illetve utána megszakad a kapcsolat és csak akkor tudok ismét pelébni, ha nyomok egy rebootot a Pi-n. Az SD kártya memóriáját meg telenyomta, azon semmi szabad hely nem maradt (ez lehet az okozója, amit korábban rosszul töltöttem az ide ragadt?). Config fileban az incomplete-dir-enable truera van állítva és az elérése is a HDD-re mutat.

(#30125) Leho_89


Leho_89
csendes tag

Na töröltem a filet, mert egy régebbi torrent beragadt az SD kártyára és most permission denied a hibaüzenet a torrent betöltésekor zárójelben a mount elérése és a torrent neve. Ötlet?

(#30126) Leho_89


Leho_89
csendes tag

Létrehoztam egy txt-t a mounton

drwxr-xr-x 2 root root 4096 Apr 26 21:11 downloads
drwxr-xr-x 2 root root 4096 Apr 26 21:11 downloadstemp
-rw-r--r-- 1 osmc osmc 6 Apr 26 23:50 hello.txt
drwx------ 2 root root 16384 Apr 25 22:02 lost+found

az lehet a probléma, hogy root root van a letöltés mappájához? Ezért írja a transmission hogy Permission denied?

(#30127) weiss válasza Leho_89 (#30126) üzenetére


weiss
addikt

Nem lehet, hanem biztos.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#30128) Leho_89 válasza weiss (#30127) üzenetére


Leho_89
csendes tag

És ezt hogyan lehet orvosolni? Valami részletes leírás kéne, mert még csak most kezdtem ismerkedni a linux alapú dolgokkal :).

(#30129) weiss válasza Leho_89 (#30128) üzenetére


weiss
addikt

Ezt tanulmányozhatod

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#30130) Leho_89 válasza weiss (#30129) üzenetére


Leho_89
csendes tag

Valahol olvastam, hogy megoldja az is ha NTFS-re formázom a vinyót, jelenleg ex ext4, illetve letöltöm a csomagot, hogy tudja kezelni az NTFS filerendszert.
Viszont amikor akaro futtatni a "mkfs.ntfs /dev/sda" parancsot, akkor hibát ír ki. Hogy lehet NTFS-re formázni ext4 HDD-t? Semmi nincs rajta jelelneg.

(#30131) Savageboy válasza Leho_89 (#30130) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Akkor már inkább próbáld meg ezt szvsz:
sudo chmod -R 777 /mnt/wdred/

(#30132) DopeBob válasza rii (#30086) üzenetére


DopeBob
addikt

Milyen erősítőd van? Nem feltétlen kell a DAC, HDMI-n is ki tudja küldeni a PI hangot, majd az erősítő csinál belőle analóg jelet.

Nekem sajnos egy régebbi, úton is van már kínából egy "jófata2 i2c buszos dac, kíváncsi vagyok már nagyon :-)

MZ/X

(#30133) MaCS_70 válasza DopeBob (#30132) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen DAC-ot rendeltél?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30134) Leho_89 válasza Savageboy (#30131) üzenetére


Leho_89
csendes tag

Köszi, az irány jó volt, végül ez oldotta meg a problémám:

sudo chown -R $USER:$USER /media/wdred

(#30135) Leho_89


Leho_89
csendes tag

Az normális, hogy ha töltök külső Hddre tortentet (6-7 egyszerre), akkor közben az 1080-as, ugyan arról a Hdd-rőlnlejatszott videon beszaggat a hang? TV-vel HDMI-vel van összekötve, a net kábelről megy. Az USB lesz a szűk keresztmetszet? Ja egyébként PI 3 b+ a kérdés tárgya.

[ Szerkesztve ]

(#30136) DopeBob válasza MaCS_70 (#30133) üzenetére


DopeBob
addikt

[link] Ezt rendeltem. Egyelőre nem akartam túl sokat költeni, csak kipróbálom mit tud. PCM5122 chipest kerestem elsősorban.

De szerintem rendelek még egy ES9023-t is, kíváncsi vagyok mit tudnak ezek a cuccok.

MZ/X

(#30137) fpeter84 válasza DopeBob (#30136) üzenetére


fpeter84
senior tag

Nekem az autóban egy openwrt alapú mpd szerver van egy ilyen ES9023-as DAC-al és nagyon elégedett vagyok a hangjával (az I2S szálakra kapott egy digit izolátort + leválasztott tápja van, hogy nehogy bekapjon valamit a vinyó és egyéb zavarokból)

(#30138) válasza DopeBob (#30136) üzenetére



senior tag

Azon múlik leginkább, hogy az audio rendszered többi része (erősítő, hangfal) milyen. Ha ezek nem "jófajta" hifi cuccok, akkor nem lesz különbség.

Egyébként a 9023 nagyon ütős :R

[ Szerkesztve ]

(#30139) DopeBob válasza (#30138) üzenetére


DopeBob
addikt

Hát, az nálam viszonylag egyszerű :D Család miatt a hangfalat ki is lőttem, nem tudok zenét hallgatni otthon, csak fülessel. A kocsiban van most a legjobb hifi cucc, otthon csak füles, abból is csak zárt (ATH-MSR7). Az mondjuk még majd kiderül, hogy ez ahhoz elég e, vagy kell még hozzá fejhallgatóerősítő pluszban.

MZ/X

(#30140) dzz


dzz
aktív tag

Sziasztok! Rögtön első kérdésnek: Autóba melyik kijelzőt érdemes megvennem? 7-es a legnagyobb ami elférne, de ami van nekem egy Banana Pi-hez (LeMaker gyártmány), hát nem remekel fényerőben.

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#30141) golya87


golya87
őstag

Hello

Új RPi3B+ OSMC kábelen, szerverről, NFS share-ről a filmet csak akadozva játssza le. Sorozatokkal semmi gond, igaz azok csak 720p-sek, míg a filmek 1080p-s mkv-k. RPI3B-vel semmi gond nem volt.

Hol/hogy keressem a hibát?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#30142) PunkZoli válasza golya87 (#30141) üzenetére


PunkZoli
aktív tag

hi

nekem konkrétan szétesik a samba share-em. Ismert bug az új pínél, hogy a lanja szar sajnos.
Sokat teszteltem mindenféle disztrót és mindegyikkel rossz.

https://forum.libreelec.tv/thread/12056-rpi3-b-usb-lan-adapter-issue-to-win10-samba/

Nem tudok rá egyelőre javítást, de ha valaki olvas lát, legyen kedves megírni!

(#30143) golya87 válasza PunkZoli (#30142) üzenetére


golya87
őstag

Teszek egy próbát a wifivel majd, hátha.

(#30144) fpeter84 válasza dzz (#30140) üzenetére


fpeter84
senior tag

Mi lenne a pontos elképzelésed? RPi-vel biztos érdemes küzdeni? Nem tudok semmi használható navigációról pl... Droiddal sokkal jobb környezetet lehet összerakni ilyen célra: sokféle navi, obd szoftverek, multimédia, dvr, stb stb...

(#30145) PunkZoli válasza golya87 (#30143) üzenetére


PunkZoli
aktív tag

wifivel tuti ok lesz :)

(#30146) dzz válasza fpeter84 (#30144) üzenetére


dzz
aktív tag

Igazán egy általános fedélzeti mindenest szeretnék a lányom slk-jába a pohártartó helyére (kodi autós skinnel és obd, hogy az én életem is egyszerűbb legyen :) ). Wifi/BT-n lehessen rá csatlakozni, egy SSD a zenéknek, ilyesmi. Android is jó lenne, ha eléggé bele tudok mászni, de inkább linux mert azt ismerem 2x éve (Gentoo/Sabayon vonal). Neki a legfontosabb a zene, a navigáció másodlagos, megteszi a google is.a Banana pi sajnos elég gyenge és öreg is már meg amúgy is printer-servert csináltam belőle gentoo-val (a 4-es kernel óta semmi bűvészkedés nem kell az A20-as procihoz, előtte szívás volt az Allwinner). Annak idején vettem a bananahoz kijelzőt is, de a fényereje csapnivaló még szobában is ha besüt a nap.

Keresgéltem a kijelzők között, és fogalmam sincs, hogy melyik az amelyik megfelelhetne. A legjobb egy amoled lenne, ha lenne. Illetve telefon kijelzők is jók lehetnének akár, de komolyabb felbontású telefonkijelző projektet sem találtam, pedig van itthon pár LG G3 és G4 meg valami Epiphone is. Ezeket lenne jó valahogy hasznosítani illetve vennék én készen is, ha tudnám, hogy nem fogok mellé.

[ Szerkesztve ]

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#30147) fpeter84 válasza dzz (#30146) üzenetére


fpeter84
senior tag

Tényleg jó monitort csak drágán kapsz - carpc témakörben érdemes keresgélni, ott akár 2din beépítő kerettel együtt is akad ilyesmi, és ha van HDMI bemenete akkor zajos sem lesz és meg tudja hajtani bármi

Viszont droidra sokkal több autós frontend van, illetve nem is feltétlenül szükséges bármiféle ilyen frontend, mert a legtöbb droidos app is úgy van belővel hogy pár elnagyolt gombbal lehessen vezérelni, méretes listákból lehet választani. Max a home felületnek kell olyat telepíteni ami jobban testreszabható (ikonok mérete, elhelyezkedése stb) pl apex launch. Találsz ingyenes és fizetős DVR app-okat is - lehet akár menetrögzítést is csinálni, és ha Te hekkeled össze a hátterét akkor droidról is meg lehet azt csinálni - én ezt tervezem, csak a megvalósításig még nem jutottam el - hogy az otthoni wifire csatlakozva ftp-vel automatikusan áttölti nas-ra a mentett videókat, a nas meg majd idő alapon selejtez, addig meg van ideje az embernek kivenni közüle azt amit valamiért megőrzésre méltónak tart...

BPi-m nekem is van, és én is tapasztaltam hogy akármilyen gyors SD kártyával, sőt akár SATA-s SSD-vel is elég lassúcska rajta a droid, nem érdemes küzdeni vele. Az Odroid C2 a youtube tanúsága szerint elég fürge, de akkor a kijelző még nincsen megoldva.

Bónusz probléma az FM rádió vétel: autóban a vétel elég problémás saját kütyükkel, ezt már megtapasztaltam a carpc-s korszakomban... Akár USB-s FM stick, akár mikrokontrollerrel vezérelt mindenféle FM vevők...

Leginkább járható útnak vagy egy tablet beépítése (vagy teljesen fixre, vagy stabil de könnyen oldható dokkoló készítésével) vagy egy 2DIN droidos fejegység tűnik. Utóbbiakból egész jó választék van az angol ebay-en eu-s raktárból is. Egy 2GB-os, 4 magos procis, legalább 6 de inkább 7-es droidot futtató platform szerintem autóba már teljesen jó lehet, és akkor készen adott a GPS, FM rádió, esetleg DVR funkció is... Ha viszont amoled-et szeretnél akkor valamilyen samsung tablet beépítésén/dokkolásán lehet érdemes elgondolkodni...

Az OBD vonalat szerintem felesleges túlgondolni - hacsak nem vagy akkora guruja hogy magad programozd, akkor egy ELM327 vagy klónja csak játékra elég, valós diagnosztikára nem. Utóbbihoz céleszköz kell, mint a VAG családnál a VCDS/VAGCOM, de ez meg csak windowsra támogatott. Apropó, még lehet kapni win+droid kínai tableteket is :))

(#30148) dzz válasza fpeter84 (#30147) üzenetére


dzz
aktív tag

Nem vágyom androidra :) Gondolok a jövőre is, nem szeretnék olyasmibe belefogni, amihez lövésem sincs és az android ilyen. Az OBD jól meg linux alatt, minden kódot ki tudok olvasni és a Delphim csak annyit írt, hogy ABS szenzorhiba, linux alatt megtudtam, hogy jobb első :) Amúgy ez egy 97-es modell, multiplexer kell hozzá és ezt egyszerűbb linux alatt megvalósítanom, mint droidon (eddig kézzel dugdostam át a portokat, de könnyen automatizálható és akár wifin át a szobából meg tudnám nézni ha panasz van). Az autóban nincs 2DIN magas helyem, gyári eszközök ezért nem jöhetnek szóba. Talán egy androidos X kliens, mint egy kijelző megfelelhetne, de az megint bonyolítja a dolgot. Reméltem, hogy valaki tud ajánlani egy bevált típust.

A rádióról jó, hogy szólsz, nem gondoltam, hogy problémás lehet :( az RTL chipes DVB-T jól megy a laptopon, megpróbálom majd azzal, de a rádió eredeti helyén megmarad a gyári kazettás is, szóval vész esetén azt is lehet hallgatni. Mi a gond a rádiókkal amúgy RPi-n?

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#30149) vadkörte válasza dzz (#30148) üzenetére


vadkörte
addikt

Dupla DIN méretben komplett Androidos rendszerek vannak, ahogy a kolléga is ajánlotta.
Megoldott benne a navigálás, zene és médialjeátszás, rádió, tolatókamerát integrálhatsz bele (a legtöbbhöz van is)
Pl1
Pl2
Ha mindenáron szívni akarsz egy olyan rendszer összelegózásával, aminek a kezelése sem biztos, hogy - nem lebecsülve a lányod - az egységsugarú user-nek - fekszik, hát hajrá. Én nem erőlködnék vele, ha már kész rendszerek vannak.

Üdv. V. Körte

(#30150) dzz válasza vadkörte (#30149) üzenetére


dzz
aktív tag

:D

Linuxon nevelkedett :) A kezelése pedig számára a Kodi-n kívül nem jelent sok tanulnivalót.

A dupladineshez nincs helyem. Egy 7es kijelző szépen belecsúszik a soha nem használt pohártartó helyére.

[ Szerkesztve ]

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.