Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29201) MaCS_70 válasza doberman (#29200) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valami ilyesmi, de nem LaCrosse WS3600, hanem Conrad WS3600 néven.
Anno, úgy 15 éve ez volt a csúcs otthoni eszköz, egészen horror áron. Cserébe azt állították róla, hogy nincs a saját perifériáihoz kötve vele az ember, hanem valami szabvány szerint lehet hozzá csatlakozni.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29202) jogaman válasza doberman (#29198) üzenetére


jogaman
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget, kicsit utánaolvasok a dolognak és ha van valami akkor majd írok és jövök :) :C :C :C :C :C :C :C :C :C

Akár azt mondod sikerülni fog, akár azt, hogy nem, mindenképpen igazad van! /Henry Ford/

(#29203) doberman válasza MaCS_70 (#29201) üzenetére


doberman
senior tag

hmmm soros port... mondjuk egy soros-usb átalakítóval talán.. egy próbát kellene tenni. vagy van egy elég nagy kupac tudás összehordva weewx fejlesztői fórumán is. de szerintem megérné áttérni pi-re. ja nálam most már 2 éve egy pi zeroval megy wifin,(adatgyüjtés meg persze a webszerver is azon fut...)

8lnu

(#29204) MaCS_70 válasza doberman (#29203) üzenetére


MaCS_70
félisten

Feltett szándékom, hogy PI-t használjak. Az asztali modul teljesen másodlagos számomra -- csak éppen van egy, de nem ragaszkodom hozzá.
De ugye vannak szenzoraim a csomagban (külső hőmérő, páratartalom, légnyomás, csapadék, szél), amikkel ráadásul dróton beszélget a központ, amit meg a soros ponton nyom ki magából. Valahogy reálisnak tűnik a felhasználása, különösen, hogy anno ez tényleg nagyon elterjedt volt -- miért tűnt volna el?

Működő soros-USB-átalakítót tudsz ajánlani? Nem működőből van egy pár.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29205) doberman válasza MaCS_70 (#29204) üzenetére


doberman
senior tag

nem rádión jönnek a jelek a kültéri egységtől? ez új.. a leírásban 433 mHz -et említenek... csak azért tünt fel mert a kültéri egység jeleit egy dvb-t stick-el sdr üzemmódban el lehetne kapni majd a weewx dekódolná és feldolgozná.. erre egyébként van sw modul hozzá.
átalakító: én egy aten-t használok már több éve, semmi gond vele. ilyen

8lnu

(#29206) r0by válasza kovbandi82 (#29182) üzenetére


r0by
addikt

Feltelepítettam próbára én is Stretchre a Pi Hole-t. Bejön eddig minden oldal, amit néztem, a totalcar is.
Igaz én a szolgáltatóm dns-t adtam meg telepítéskor és nem a google-ét.

(#29207) kzs


kzs
tag

Talan tudtok segiteni: kb fél éve hibatlanul müködö ssh-s kapcsolatom tegnap ota nem müködik
Egy digi-s (F668) router mögött van a raspberry pi-m, amin az ssh fut. A router kivülröl pingelhetö most is, de az ssh kapcsolat meghal (no route to host üzenettel, illetve üzenet nélkül).

Mi történhetett? Sajnos pillanatnyilag (és még par honapig) nem férek hozza a belsö halohoz.
A router és az spi is ujra lett inditva közben.

Ill. még annyi, hogy ma is volt olyan, hogy az rpi ujrainditasa utan még gyorsan be tudtam lépni, de bejelentkezés utan kb fél perccel meghalt a kapcsolat.

Van remény, vagy igy jartam?

[ Szerkesztve ]

(#29208) zoli121 válasza vadkörte (#29181) üzenetére


zoli121
aktív tag

Raspbian op. rendszerre gondoltam. Azért böngészőből szeretném megnézni a sorozatot mert nem feltétlen tölteném le vagy várnék rá míg letölti :) Böngésző Firefox vagy Chromium

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#29209) kovbandi82 válasza r0by (#29206) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Akkor passz mi lehet a gond :( Nem baj , feldúrom megint a netet ezügyben.

(#29210) Aryes válasza zoli121 (#29208) üzenetére


Aryes
nagyúr

A böngészős videónézést nyugodtan felejtsd el, viszont libreelec alá van kiegészítő majdnem minden magyar sorozatnézős oldalhoz.

[ Szerkesztve ]

(#29211) zoli121 válasza Aryes (#29210) üzenetére


zoli121
aktív tag

Ez se rossz ötlet. De még egy kérdés. Ha Raspbian alá raknám fel a KODI-t és hozzá az addont azt úgy már nem bírná?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#29212) Egy-két válasza zoli121 (#29211) üzenetére


Egy-két
tag

Ugyanúgy bírná mint a libreelec alatti kodi. Annyi a különbség hogy a libreelec az egy csak önmagában kodi , míg a raspbian egy Linux ami alatt futtathatsz kodit és egyéb programokat is.

(#29213) zoli121 válasza Egy-két (#29212) üzenetére


zoli121
aktív tag

Persze tudom. Csak lehet azért lenne jobb a Raspbian mert ki tudja hogy esetleg mire használnám még később a Pi-t. Bár láttam hogy kodi-ra is felrakható transmission kliens amit tuti használnék még rajta

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#29214) Aryes válasza zoli121 (#29213) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha van két microSD-d, máris bármikor cserélhető rajta a rendszer, illetve van dual boot lehetőség is. A libreelec akár egy 2G microSD-ről is elfut.

(#29215) Egy-két válasza zoli121 (#29213) üzenetére


Egy-két
tag

Én egy évig használtam megelégedéssel Dietpi (debian/raspbian) és transmission, samba, kodi meg miegymást együtt.
Szóval szerintem nyugodtan telepítsd raspbian alá, nem kell emiatt több kis sd kártyát tartani, csak melós cserélgetni. Így meg sokkal multifunkcionálisabb :)

(#29216) zoli121 válasza Egy-két (#29215) üzenetére


zoli121
aktív tag

Akkor ez lesz a megoldás :) Mindenkinek köszönöm a segítséget :)

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#29217) Aryes válasza zoli121 (#29216) üzenetére


Aryes
nagyúr

Vagy OSMC, az is standalone kodi, mint a libreelec, csak teljesértékű raspbian van alatta.

(#29218) petya220


petya220
senior tag

Nézzétek, hogy mit találtaaaaam

Twitter ;]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#29219) consono válasza petya220 (#29218) üzenetére


consono
nagyúr

Menő :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#29220) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Triviális téma: nem tudok ssh-n törölni egy könyvtárat az RPi-ről. Root-ként próbálkozok az rm az rmdir és az rm -r valamint rm -rf, és a mappa neve természetesen, parancsokkal, de mindig azt kapom, hoy a könyvtár nem üres. Ami így is van, de nem akarok 100-200 képet egyesével törölgetni... Mit rontok el?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#29221) azbest válasza petya220 (#29218) üzenetére


azbest
félisten

új dobogós a lassúsági versenyben ;]
Néha jó móka, de azért felnő az ember :)

(#29222) petya220 válasza toth_janika (#29220) üzenetére


petya220
senior tag

Nem kell egyesével,
rm *.jpg

azbest
MIÊRT???? :O

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#29223) Egy-két


Egy-két
tag

Végülis van még lejjebb, zeron ugyanez :D

[ Szerkesztve ]

(#29224) Fecogame válasza toth_janika (#29220) üzenetére


Fecogame
veterán

Root-ként:

rm -rf /teljes/path/

VAGY

rm -rf /teljes/path/*

Mennie kellene :) Óvatosan vele, az rm -rf elég veszélyes parancs!

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#29225) azbest válasza Egy-két (#29223) üzenetére


azbest
félisten

valószínűleg már 2-esen sem futna, ha armv8-as utasításkészletű a rendes win.

(#29226) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Szeretnénk feltaposni egy raspberry stretch lite 4.9 -et egy Pi3-ra.
SD kártyára lett másolva tartalom, a frissítési parancsok el is indulnak. Több FTP szerverről akar a cucc ilyen-olyan csomagokat letölteni.
Van, amiről sikerül is neki, de az ftp.tugraz.at-hoz nem tud csatlakozni, és a download listája kb. 90%-a innen szedegetne ezt-azt.

Kérdésem:
Hogyan lehet a raspberry stretch lite 4.9 -et egy Pi3-ra feltenni, tudtok segíteni? :F
Egy valóban step-by-step leírást szeretnék kérni, mert tőlem ez a hardver elég távol áll. :R

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#29227) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Raspberry pi3 - Volumio2. Korábban már volt problémám a Volumio2 Spotify kombóval, ezért tegnap újrahúztam az SD-re a Volumiot, hátha. Viszont most is ezt írja ki, mikor telepíteni szeretném a Spotifyt. :(
Tudom, hogy ez nem Volumio topic, de talán itt van olyan, aki tud nekem segíteni. :R
Mi lehet a probléma?

(#29228) z123456789 válasza z123456789 (#29227) üzenetére


z123456789
addikt

OK, látom amit ír. Telepítve van már. Beállításokban nem volt aktívra kapcsolva. Átkapcsoltam, újra indítottam, de semmi...
Ja...beállításoknál be kell írni a felhasználót és jelszót. Mmmmmm. :((

Elnézést, eddig még csak egyszer kellett telepítenem és konfigurálnom, nem emlékeztem rá. :R

(#29229) jubilleum


jubilleum
senior tag

raspberry pi zero dvi kérdésre megoldás az lett végül hogy vettem egy dvi-mini hdmi kábelt.
Ugynéz ki hogy az átalakítókat nem szereti a zero.

(#29230) Egy-két válasza jubilleum (#29229) üzenetére


Egy-két
tag

Semelyik nem szereti a sok átalakítót :D

(#29231) toth_janika válasza Fecogame (#29224) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm, ezekkel próbálkoztam és kiírta, hogy nem üres, és nem törölhető...

@petya220: Van ebben minden, nem csak jpeg (jpg, jpeg, raw, mov, stb.)

Közben megoldottam úgy, hogy nem terminálból törlök, hanem TC-ből :DDD Abból engedte...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#29232) Fecogame válasza toth_janika (#29231) üzenetére


Fecogame
veterán

Furcsa. A lényeg, hogy sikerült :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#29233) Teagol


Teagol
aktív tag

Egy ilyen USB töltő elég delejt ad egy RPI3 és 2 usb HDD meghajtásához?
[link]

(#29234) MaCS_70 válasza Teagol (#29233) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 2400 mA elég, hacsak nem akar okosan szabályozni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29235) petya220 válasza toth_janika (#29231) üzenetére


petya220
senior tag

Akkor

rm *.* ;]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#29236) Fecogame válasza petya220 (#29235) üzenetére


Fecogame
veterán

Ez nem lesz jó, mert csak az aktuális könyvtárból törli a "."-ot tartalmazó fájlokat. Így lesz a jó ;]

sudo rm -rf / --no-preserve-root

Ez mindent letöröl kérdés nélkül :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#29237) petir


petir
senior tag

Sziasztok ,

Telepitett mar valaki xpenologyt Raspberryre esetleg Bananara?

Ilyen rendszert szeretnek de mindenkepp kartyapcre!

Valaki esetleg ?

(#29238) Egy-két válasza petir (#29237) üzenetére


Egy-két
tag

30 másodperc Google után azt kell hogy mondjam nem megy jelenleg az architektúra miatt, és valószínűleg a jövőben se fog menni.

(#29239) doberman válasza petir (#29237) üzenetére


doberman
senior tag

egyenlőre x86 alapokon kell gondolkodnod. ebből keress minél kisebbet - ilyenek pl az intel NUC board-ok.

8lnu

(#29240) Patice válasza z123456789 (#29227) üzenetére


Patice
nagyúr

A Volumio alatt lévő gyári Spotify kliens a librespot-ot használja. Ettől van jobb: raspotify. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29241) petir válasza doberman (#29239) üzenetére


petir
senior tag

Utánaolvastam , köszönöm szépen !
Elég szép az áruk. Ezt azt hiszem más platformra kell tennem...
Van egy ITX-em csak a hangja miatt cserélni akartam...

(#29242) doberman válasza petir (#29241) üzenetére


doberman
senior tag

hát igen, még mindig a minél kisebb annál drágább elv. de ha van egy itx-ed inkább azt használd fel, olvass utána, hogy hogyan tudod kiváltani a ventilátorokat - hang megszűnik... máris van egy csöndes nas-od, x86 alapon.

8lnu

(#29243) Teagol válasza MaCS_70 (#29234) üzenetére


Teagol
aktív tag

Na, majd kiderül. :)
Köszönom!

(#29244) toth_janika válasza Fecogame (#29236) üzenetére


toth_janika
őstag

Tényleg?! a ezt jó lesz megtanulnom :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#29245) z123456789 válasza Patice (#29240) üzenetére


z123456789
addikt

Már sikerült életet lehelni belé, én voltam a béna. :B
Amúgy sem mond nagyon semmit nekem amiket írtál. A Volumio belső felületét tudom csak használni, nem tudom, hogyan lehet telepíteni más csomagból. :R

(#29246) petya220 válasza Fecogame (#29236) üzenetére


petya220
senior tag

Nem akartunk kukát készíteni az egész rendszerből :DD

Na majd valamelyik prog elmélet órán megszívatom egyik oszim ezzel aki linuxtudástalan ;]

Ha akarsz játszani --> [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf --no-preserve-root / || echo *Click*

[ Szerkesztve ]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#29247) zichie


zichie
senior tag

Nyár óta a Samu smart tévémen már nem érhető el a youtube, azóta RPi3-on Openelec Youtube addon segítségével nézek youtube-ot. Eddig nem is volt gond, de pár napja azt tapasztaltam, hogy bizonyos magyar youtube csatornák videóit nem játssza le. Erre példa Pamkutya youtube csatornája, ahonnan eddig gond nélkül lejátszott mindent, de most semmit, még azokat sem, amiket korábban igen. Hibát dob. Külföldi youtube videókkal nincs gond, csak a magyarok egy részével. Tapasztalt valaki ilyet?
Szolgáltatóm a digi, magyar ipv4 és ipv6 címem van így a geo korlátozást kizárnám. A youtube lejátszás ipv6-on megy. Más eszközön lejátszhatók az érintett videók ugyanazzal a net kapcsolattal, csak RPi3 openelec youtube addon segítségével nem.

[ Szerkesztve ]

(#29248) azbest válasza zichie (#29247) üzenetére


azbest
félisten

Máskor is volt már hasonló. Valószínűleg változott a yputube api és ezek pont beleesnek a szórásba. (Pl mobil only vagy gyerekeknek nem nézhető)
Mivel a kodi addon nem hivatalos google, ezért csak utólag tudhatják követni a változásokat.

(#29249) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Teljesen kezdőként (Raspberry témában) mennyire bonyolult egy olyan riasztó készítése, amely mozgásérzékelő jelét érzékeli, x másodperc múlva megcsörget telefonon x másodpercig, majd pl. egy gomb megnyomásával tudom újra aktiválni?

(#29250) sonar válasza RAiN91 (#29249) üzenetére


sonar
addikt

Mint minden ez is relativ... :U
Tervezd meg, kutakodj a témában, állj neki és kiderül.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.