Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Van lehetőség Spotify-t telepíteni az OSMC-re? Már kipróbáltam 3 fajta repót és egyikben sincs... :(

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#30302) szpeti40 válasza Aryes (#30300) üzenetére


szpeti40
addikt

Kicsit precizebbre gondoltam :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#30303) Yoshida válasza szpeti40 (#30302) üzenetére


Yoshida
aktív tag

PWM?

"There are two PWM channels on the PI 3B. Typically the user only has real access to channel 0, so that leaves really only one (1) PWM pin (by default) which you have access to: pin12 GPIO18."

(#30304) petya220 válasza Aryes (#30300) üzenetére


petya220
senior tag

ha a raspberry-re köti rá, akkor instant overclock 3ghz-ig, és plusz 2 mag ;]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#30305) szpeti40 válasza Yoshida (#30303) üzenetére


szpeti40
addikt

Az én ventillátorom 2 pines, a pwm-hez 3 pin kell nem?

(Aliról rendelt házhoz volt)

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#30306) mamusz11 válasza szpeti40 (#30299) üzenetére


mamusz11
tag

:R

Learning never exhausts the mind!

(#30307) cigam válasza szpeti40 (#30305) üzenetére


cigam
félisten

Nem, a 3. vezeték a ventilátor fordulatszámáról ad visszajelzést a vezérlőnek. Viszont egy tranzisztort vagy FET-et közbeiktatnék. Ezeket a kimeneteket nem arra tervezték, hogy ilyen nagy terhelést elviseljenek.
Ez a videó szépen elmeséli, és egy kis python programot is mutat hozzá.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30308) nessh


nessh
tag

Sziasztok,

Feltettem a retropie-t, snes-ezni szeretnék rajta. A gamepad már működik, de a játék nem igazán "smooth" és a kép is elég gáz :) (Super Mario All Stars :) ) ... külhoni fórumokat néztem már hogy elvileg lehet normális képet beállítani, de nem igazán tiszta nekem.... Tud vki segíteni ebben?

Van emulátor közvetlenül OSMC-re vagy mindenképpen retropie-t kell hozzá feétenni az osmc mellé/alá?

Előre is kösz!

(#30309) szpeti40 válasza nessh (#30308) üzenetére


szpeti40
addikt

Én RecalBox-ot használok, azzal nem volt nálam még akadás semmivel

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#30310) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

A helyzet a következő:
Van egy routerem ami lan kábellel össze van kötve egy RPI -vel, amire pedig rávan kötve egy HDD, amin windowsos megosztás is van. (Erről szoktam filmezni laptopon vagy telón keresztül is.)
Megoldható vmilyen módon az, hogy egy LG 42LF652V típusú TV elérje ezt a bizonyos HDD -t wifi-n keresztül?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30311) vadkörte válasza pvt.peter (#30310) üzenetére


vadkörte
addikt

Ha jól látom ez egy SMART TV és van rajt LAN...
A többit a fantáziádra bízom. (de ha nem menne a fantáziálás, akkor LAN kábellel kösd össze a TV-t a router-rel és a TV-n tallózd ki a RPi-s a megosztást, ami gondolom SMB (=samba))
A Wi-Fi ha a TV alapból nem tudja - értsd nincs benne Wi-Fi adapter - szerintem nem játszós.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#30312) Savageboy válasza pvt.peter (#30310) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Esetleg DLNA-val is lehet próbálkozni, gondolom támogatja a TV.

(#30313) nessh válasza szpeti40 (#30309) üzenetére


nessh
tag

Köszi!
Jól látom hogy ez is egy teljesen különálló rendszer? Olyan jól belőttem már az OSMC-t :DD ....

(#30314) szpeti40 válasza nessh (#30313) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen ez is egy önálló rendszer! :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#30315) Noxy válasza vadkörte (#30311) üzenetére


Noxy
veterán

Repeater client módban, oszt már megy wi-fi-ről is. (Samsung pár ève horror áron adta a wi-fi stick-t a tv-hez, amit negyed áron meg lehetett oldani egy repeáterral.)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#30316) Zsötie


Zsötie
tag

Sziasztok!

Hol érdemes most vásárolni B plus-t?
Néztem az Amazon-t és az Alza-t? Ott tudok Áfa nélkül vásárolni.
De nem kapott valami jó értékelést, páran említik, hogy hibásat kaptak.
Köszi!

(#30317) pvt.peter válasza vadkörte (#30311) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia,
Köszi szépen a választ, kifogom próbálni, ha a TV közelében leszek.
Még egy kérdés: mi a helyzet a jelszavasan védett SMB megosztással?

Amúgy WiFi -képes a TV.
Elméletileg akkor így is látnia kellene az RPi -s megosztást, ugye?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30318) nessh válasza pvt.peter (#30317) üzenetére


nessh
tag

Szia,

Bocs hogy beleszólok, de megosztást a TV-vel nem fogsz látni . Kell DLNA, azt látja a smart TV.

(#30319) PunkZoli válasza Zsötie (#30316) üzenetére


PunkZoli
aktív tag

sehol, full bugos a lan drivere. Még nincs javítva.

(#30320) pvt.peter válasza nessh (#30318) üzenetére


pvt.peter
őstag

köszi a hozzászólást, ha odajutok megfogom nézni, egyelőre csak a lehetőségeket gyűjtöm össze

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30321) Zsötie válasza PunkZoli (#30319) üzenetére


Zsötie
tag

Akkor nincs más mint várni.
Köszi!

(#30322) golya87 válasza Zsötie (#30321) üzenetére


golya87
őstag

Azért ennyire nem fekete-fehér a dolog. Nekem pl a 720p-s sorozatok hibátlanul mennek, az 1080p-s videók akadnak. Wifin valszeg menne minden, de ahhoz kettővel kevésbé kellene lustának lennem. :DDD

(#30323) Titmouse09 válasza golya87 (#30322) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Nincs ilyen eszközöm, csak egy régi zéró, de nem próbáltátok 100-as kábellel (4 ér van csak benne) vagy az interfész sebességet 100-ra állítva? Ha jól gondolom stabil 100 megán nem akadna a FHD.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#30324) nessh válasza Titmouse09 (#30323) üzenetére


nessh
tag

Nekem usb-s vinyóról akadt a HD film, de csak ha közben torrenteztem. Ezt nem tartom akkora gáznak. Most wifivel torrentezek, így semmi akadás.

(#30325) golya87 válasza nessh (#30324) üzenetére


golya87
őstag

Most frissítettem az OSMC stretch-devel ágról, így nem mindig van akadás. Crash/újraindítás után megy a film hibátlanul, az egyik mag 100%-on pörög, többi malmozik. A második film indítása már szaggatásba fullad. Szóval haladnak a srácok, de azért van még mire nézni.

(#30326) Patice válasza pvt.peter (#30310) üzenetére


Patice
nagyúr

Open Media Vault jó lehet MiniDLNA-val.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30327) pvt.peter válasza Patice (#30326) üzenetére


pvt.peter
őstag

köszi a tippet

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30328) ice9


ice9
tag

Tud valaki ftp klienst osmc-re? Xboxra szeretnek masolni. Az osmc gyari file managerrel nem ajanlotta fel a masolast valamiert ha hozzaadatam media sourcenak az ftp szervert. A boxon meg nincs kliens :/

(#30329) toth_janika


toth_janika
őstag

Hölgyeim és uraim!
Köszönöm az eddig nyújtott segítségeteket, de én a mai nappal kiválok az RPi klubból. Eddig is problémák voltak vele (tönkrement a rá kötött vinyó fájlszerzkezete, megölte az SD kártyát), és a tegnapi napon végképp beadta a derekát. Csak a piros led világít se a lan se semmi más. Úgyhogy úgy döntöttem, hogy nem kísérletezgetek, hanem célhardvereket használok. A NAS már megvan, jövő héten jön egy MiBox lejátszó, az RPi meg megy a szemétre! :(

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#30330) wassermann válasza toth_janika (#30329) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Sajnálom, érthető... de nem szabad ebből semmit leszűrni, mert nálam pl. hosszú évek óta megy, a rákötött 2TB-s USB-s vinyónak sincs baja és mióta Sandisk kártya van benne (több éve) az sem vacakol!

(#30331) toth_janika válasza wassermann (#30330) üzenetére


toth_janika
őstag

Nem mondom, hogy rossz a lap... Most már van összehasonlítási alapom :) Nagyon sok mókás dolgot lehet vele csinálni, de az az igazság, hogy rá kellett jönnöm, hogy a mókolás nem nekem való :(

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#30332) MaCS_70 válasza wassermann (#30330) üzenetére


MaCS_70
félisten

Dettó...

Nálam éppen 5 RPI megy 0-24-ban, meg kettővel kísérletezem Platinet, Samsung, Kingston, Sandisk és kiváló NoName kártyákkal. Egy éve egy HDD is megy az egyikre dugva.

Sem a HDD-vel, sem bármelyik kártyával a legkisebb zavar sem támadt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30333) Aryes válasza toth_janika (#30329) üzenetére


Aryes
nagyúr

Lehet, hogy épp kifogtál egy hibás/gyengébb minőségű (péntek délutáni ;] ) darabot. Vagy egy hibás tápot. Nekem két rpi2 és egy zero teljesít szolgálatot már több mint 2 éve. Az egyik pi2 gyengébb minőség, nem bírja az overclock-ot, már 1GHz-en is hibázik, fagy, egy noname sd kártyát ki is csinált. A tiéd húzva volt? A zero és a másik pi2 rendesen húzható, és stabilabban is működnek. Szóval a gyártási minőség nem teljesen egyenletes. Azt is el lehet mondani a sokéves tapasztalat alapján, hogy ha valaki hosszútávra tervez, érdemes sandisk kártyát beletenni, mert valahogy az bírja a pi-ket a legjobban. Ha eddig más gyártóval kísérleteztél, esetleg próbáld meg egy sandisk sd kártyával. :)

(#30334) toth_janika válasza Aryes (#30333) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm az ötletet és a tanácsokat. Az az igazság, hogy el sem indul a lap... Most azt csinálja, hogy világít a piros led, utána elkezd a két LAN led, majd a zöld led, de kép nincs. Kábel, TV csere megvolt...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#30335) lord.lakli válasza toth_janika (#30334) üzenetére


lord.lakli
őstag

Akkor is így működik, ha nincs benne SD, vagy hibás az SD, vagy a rajta lévő rendszer hibás.

(#30336) Titmouse09 válasza toth_janika (#30329) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Azért nehogy szó szerint kidobd! Ha így tennél inkább küldd el nekem, állom a postát :P

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#30337) szpeti40 válasza toth_janika (#30329) üzenetére


szpeti40
addikt

Engem is érdekelne ha kidobnád. :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#30338) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

szerintem mindenkit érdekelne :D

(#30339) doberman válasza kovbandi82 (#30338) üzenetére


doberman
senior tag

mindenkit IS... :DD

8lnu

(#30340) petya220 válasza doberman (#30339) üzenetére


petya220
senior tag

Én fizetek is érte! :D

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#30341) Aryes


Aryes
nagyúr

Hiénák. :DDD

(#30342) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond akkor ha az USB wifi stick-et közvetlenül a PI Zero-ra kötöm OTG kábellel akkor nem működik, de USB HUB-on keresztül működik.
A táp egy 2A-s Samsung töltő, más eszköz nincs a PI-re kötve.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#30343) sztanozs válasza Szakbarbár (#30342) üzenetére


sztanozs
veterán

Vsz nem tetszik a sticknek az OTG kábel késleltetése, de ezt a HUB már le tudja kezelni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#30344) cinemazealot válasza Szakbarbár (#30342) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én a terhelésre gyanakszom. A HUB passzív vagy aktív?

(#30345) kovbandi82 válasza Aryes (#30341) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Azok. Mondjuk éppen tervezek venni még egy Pi3 (vagy Pi2) masinát, a Radius csak Jesse-vel megy, a Pihole viszont Stretch-el, legalábbis egyiket se sikerült életre kelteni a másik rendszeren. :D Néztem is HA-n 10-ben van új Pi3, annyiért nem rossz.
Sajna az új PI még mindig csak névleg gigabites, a Sata is elmaradt, nem beszélve hogy az usb portok és a lan osztozik az elérésen, így "NAS" gyanánt marad a Bpi M1, pedig jó lett volna ha minden eszköz egy alapra épülne :D

[ Szerkesztve ]

(#30346) Noxy


Noxy
veterán

Sziasztok.

Valaki le tudná írni hogy kell a Kodiban (Libreelec) felmountolni a NAS-n lévő NFS hálózati megoszást?
Itt nincs már meg. https://m.itcafe.hu/tema/raspberry_pi/hsz_26785-26785.html

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#30347) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Nemrég jött meg a Pi-m, openHabian-t telepítettem rá és etherneten volt is netem rendesen. Tegnap mókoltam össze vissza, hogy a wifi-t életre tudjam kelteni cli-ből, de csak azt értem el, hogy már etherneten sincs net. Ez volt az utsó link ami alapján próbálkoztam: [link]

Van valakinek valami hülyebiztos leírása wifi beállításról? :D

(#30348) cigam válasza Noxy (#30346) üzenetére


cigam
félisten

Egyszerűen betallózod, vagy hozzáadod az fstab fájlhou valahogy így:
192.168.1.2:/mnt/HDD1 /media/nas/ nfs defaults 0 0

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30349) Szakbarbár válasza cinemazealot (#30344) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Aktív a hub, de próbáltam passzív módban is, úgy is működik. Viszont 2,5-es HDD-t sem aktív sem passzív módban nem tudok rákötni, mert iszonyatosan elkezd kattogni a fej benne. Mintha nem kapna elég áramot pedig 2A-t tud a tápegysége.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#30350) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Pi alá elég egy sandisk a1 micro sd vagy az a1 v30 a javasolt? Okosotthon a terv :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.