Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30801) cigam válasza Patice (#30800) üzenetére


cigam
félisten

Nem mindegy mert a Raspbian-ra fel lehet-e rakni az OMV-t, kérdésre a válasz az hogy nem. Hacsak valaki nem veszi a fáradtságot, és az armbian-ból ki nem műti. De miért tenné, ha letöltheti a készítőjétől a bekonfigolt (garantáltan mást nem tartalmazó ;] ) működő rendszer?
Aki pedig n+1 féle dolgot csinálna vele, miért tamagocsizna egy célrendszer foltozgatásával, hogy még ezt is tudja meg azt is, és a végén (jó esetben) ott van ahova a rasbiannal jutott volna, kicsit gördülékenyebb módon.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30802) SwissAirplan válasza cigam (#30796) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Mondjuk igen... a Transmissiont elérem a webes vezérlőjével, amit meg kell állitani a raspberryn az meg Putty rol mehet!
A mentett fájlokat hogy fogom tudni elérni? Simán halózatban látni fogom??

OpenVPN el nekem sincsen tapasztalatom! De sajnos valami kell amivel tudok kapcsolódni a VPN kiszolgálóhoz!

De az még egy kemény menet lesz nekem mert OpenMediaVault alatt se sikerült beállítanom!

(#30803) cigam válasza SwissAirplan (#30802) üzenetére


cigam
félisten

Az attól függ hogyan állítod be. Ha már van ssh hozzáférésed, akkor akár azon keresztül is hozzáférsz a fájlokhoz, de telepíthetsz ftp, vagy samba kiszolgálót is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30804) SwissAirplan válasza cigam (#30803) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Ha a sebesség nem kritikus akkor akár egy sima Pi3 is elég nekem erre ugye?
Csak mert sehol nem találok b+.... és ide nagyon nem szeretnek postázni!

Azthiszem nézegetek közbe egy kis videot hogy is kell telepíteni.. állítani.. használni!

(#30805) gonorrea


gonorrea
senior tag

Üdv, mai viharban barátomék közelébe csapott be egy villám, semmi másnak nem lett baja (internet elment de az központi hiba a Telekom szerint), csak a Pi 3 B+, világít a a piros lámpa, de 2-3 perc alatt nagyon meleg lesz, képet nem ad! Átraktam az sd-t az én pi2-be, ott simán elindul a rendszer!
Akkor ez a lap kuka, vagy ki lehet deríteni róla még valamit?

szerk: kivettem a pidobozból, kaptt áramot, megfogtam a procit leégette az ujjam :(

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#30806) cigam válasza SwissAirplan (#30804) üzenetére


cigam
félisten

Elméletileg igen. Egy homályos része van a dolognak: VPN. Tuti kell az neked?
+Egy kis olvasni való.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30807) SwissAirplan válasza cigam (#30806) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Hát jó lenne ha lenne!

Előfizettem egy streem-re (NFL) de európai IP vel nem enged fel.. onnan szedném le a meccseket stb stb.
Azért kellene csatlakoznia egy VPN-szerverhez. a melóhelyes videóleszedés az nem gond az tudna menni sima IP vel...

NA az nekem is homály.. !!! :F

an 2 szolgáltatónál most egy hónapos próbaregem.. mind a kettőnek van kliensprogija, azzal tudok a streemhez csatlakozni szépen meg a tárhelyükhöz.. és az egyiken elég jó video van hogy linuxal (OpenVPN-el) hogy kell kapcsolódni, na attól se lettem okosabb mert nekem kínai de majd csak belejövök... :O

(#30808) wassermann válasza gonorrea (#30805) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Valószínűleg kuka, (nem tudod) és nem éri meg megjavítani...

(#30809) g0dl


g0dl
addikt

Az mpeg2 licenszköteles határideje lejárt, eredményezte ez azt, hogy már ingyenesen beszerezhetők raspihoz?

[ Szerkesztve ]

(#30810) cigam válasza g0dl (#30809) üzenetére


cigam
félisten

Mi járt le?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30811) Kisrozi


Kisrozi
csendes tag

Sziasztok, nem tudjátok az RPI 3B+ alatti LAN problémát kezelték már ?

(#30812) namilegyen válasza Kisrozi (#30811) üzenetére


namilegyen
tag

Milyen lan problémája van?

(#30814) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy cgi fájlokba hogyan lehet életet lehelni Raspbianon? Apache2 a webszerver. Lenne pár Openwrt/Lede alatt futtatott fájlom, amit szeretnék áthelyezni a Raspbianra.

(#30815) cigam válasza g0dl (#30813) üzenetére


cigam
félisten

Mint az közismert, pár szabadalom még nem járt le:
PH 1-1993-47458 GE Technology Development, Inc. 7/17/2019
MY 118172-A GE Technology Development, Inc. 9/30/2019
MY 118444 Sony Corporation 11/30/2019
MY 118734-A Thomson Licensing 1/31/2020
PH 1-1995-50216 Thomson Licensing 2/13/2020
MY 128994 GE Technology Development, Inc. 3/30/2022
MY 141626-A GE Technology Development, Inc. 5/31/2025

Szóval térjünk erre vissza 2025-ben...

Itt mazsolázhatsz az MPEG-hez kapcsolódó szabadalmak lejárati dátumáról. Pl. Mindjárt az MP3-al kezdi, és az uccsó szabadalom 2017 áprilisában járt le. Nem véletlen, hogy csak ez után került bele (alapból, és nem külső fejlesztőtől) legtöbb linux disztribúcióba a támogatása.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30816) azbest válasza g0dl (#30813) üzenetére


azbest
félisten

A szoftverszabadalmak sosem voltak érvényesek az eu területén. Megakadályozott -e ez valaha amerikai céget, hogy mégis kifizettesse? Csak annyi választásunk van, hogy megvesszük-e vagy sem a terméket. Ha nem fizetjük ki azt is, akkor nem adják el a terméket.

Hiába jártak már le egy éve a releváns patentek, vagy hiába járt idén le bármi, akkor is kifizettetik az európai vásárlókkal is. De igazából 2025 után is megpróbálhatják kifizettetni, legfeljebb már nem veszi meg senki. A pi esetén a megvalósítást végző library szerzői joga még külön is védett a copyright által.

Tehát, mégha már jogilag egyáltalán nem is lehetne támadható, hogy készíts egy megvalósítást a pi-re, ami hardveres dekódolást végez, a zárt firmware miatt és a copyright miatt elég kevés esélyed van, hogy sikerüljön egy vele kompatibilis alternatívát létrehoznod. Akiknek hozzáférése van a megfelelő információkhoz, azoknak pedig köti a kezét az NDA, mert anélkül nem kapnak hozzáférést.

Szóval, mégha ma lenne 2025, akkor sem lenne igazából lehetőséged, hogy a mostani implementációt felold, vagy helyette implementálj egy másik, de vele kompatibilis megoldást. A pi esetén egy nagyon zárt és jól titokban tartott megoldásra épít egy nyilt forrású réteget. De ami a pi-t hajtja az zárt.

Amúgy az se tévesszen meg, hogy a pi cége egy alapítvány, mert ott nem csak olyan alapítványi formák vannak, mint itthon. A pi egy kőkemény, hidegvérű vállalkozás, maximálisan a profitot szem előtt tartva, kihasználva a piaci rést, amelyet a korábbi cégek nem mertek kihasználni. Minden közösségi tevékenység csupán a profit maximalizálását szolgálja.

Egyszeri felhasználóként persze nagyon jó nekünk, hogy van egy relatíve olcsó és relatíve sokmindenre használható ilyen termék, de ma már olyan erős az alapítvány, hogy kicsinálhatja a feltörekvő konkurenciát:
- odroid-w kinyírása azzal, hogy a broadcom nem volt hajlandó nekik eladni soc-ot.
- A c.h.i.p. pár dolláros megoldását is kicsinálták azzal, hogy kijöttek a pi zeroval, amit lényegében ingyen adtak, csak hogy megöljék a konkurenciát. Hisz ki venne mást, ha 5 dolcsiért ott van ez, ja hogy nem is lehetett sokszor kapni és akkor is csak fejenként 1et... de az ember inkább kivárta, hogy jusson. Nagyobb darabszámban drágábban lehetne venni közvetlenül az alapítványtól.
- a termékek fejlesztésével kapcsolatos számtalan hazugság, az új modelek eltitkolásáról a bejelentés napjáig, a visszafelé kompatibilitásra fogva a régi megoldások megtartását... most már nem is évfordulóra időzítik az újdonságokat, nehogy kivárhassák az új modelleket a vásárlók.

Na, szóval semmi jót ne várj ezzel kapcsolatban. A sokféle magyarázkodás ellenére lehet, hogy eredetileg is a díjként szedett összeg 90%-a az alapítvényé volt [link]. Az egész pi ökoszisztéma arra épít, hogy olcsón megkapod a csupasz alapot, majd horror áron kínálnak hozzá mindenféle kiegészítőt, ami a profitot hozza. Csoda, hogy nem törölték ki a kommenteket, csak zárták a topicot. Általában törlik és bannolják a kritikusokat, bár a lezáró hozzászólás magáért beszél. Érvek helyett, nincs neki ideje vitatkozni, kinyilatkoztatja, hogy neki van igaza, deal with it.

[ Szerkesztve ]

(#30817) Kisrozi válasza namilegyen (#30812) üzenetére


Kisrozi
csendes tag

Azt olvastam itt a fórumon, aztán máshol is nyomait találtam, hogy a kábeles net valahogy nem igazán működik, csak a wifi.
itt egy fórum róla : RPi 3B+ gigabit ethernet bad download speeds.
https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=63&t=208512&start=50#p1293625

(#30818) Archttila válasza azbest (#29937) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Pedig pont most gondolkoztam el rajta, hogy lecserélem a kis RPI3 házi szerveremet egy B+ modellre, de akkor hagyom a fenébe.
Az új lakásba már lesz 100 helyett 1000 mbit/s DIGI de így akkor kiesik a pi, mármint megtartom de lehet retropie lesz belőle és építek inkább egy normális szervert.
Mondjuk az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nekem eddig a 30-40GB REMUX anyagokhoz bőven elég volt a 100mbit/s sebesség pláne, hogy ezt állandóan hozta, akár másolásnál is. 10-11 MB/s

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#30819) jerry311


jerry311
nagyúr

Nem hagyott nyugodni a Pi-Hole miatti böngészés lassulás.
Az ok: a Pi-Hole saját IP címét válaszolja a blokkolt kérésekre. Amíg HTTP addig nincs nagy gond, mert a Pi-Hole saját 404 oldalát adja vissza. Más protokollok esetén viszont meg kell várni míg a kliens feladja a betöltést, mert minden TCP SYN-re RST lesz a válasz. Ez nem ideális, egyes oldalaknál akár 20 másodpercig is tartott a teljes betöltés a sok próbálkozás miatt.

Ha tiltott FQDN esetén a válasz 'nem létezik' (=NXDOMAIN), akkor viszont nem próbálja meg betölteni a böngésző, hanem azonnal kihagyja. 1-1.5 évnyi fejlesztés után, 2018 májusától már elérhető ez a funkció is.

Angol leírás itt: https://pi-hole.net/2018/05/18/nxdomain-and-null-blocking-with-ftldns/)

Megszűnt az oldalak lassúsága.
Csökkent a Pi-Hole-ra érkező HTTP (ezeket ugye kiszolgálja a tiltást jelző oldallal) és minden más (=TCP RST-ben végződő) forgalom.

(#30820) Egy-két


Egy-két
tag

Tudom elcsépelt kérdés, de újra előjött nekem, és még nem tudtam megoldani.
Nos Pi Zero a delikvens, legújabb libre eleccel a fedélzeten, plusz pimp egy aliexpresses phat dac ~ ugyanaz mint a hifi berry, plusz alis 100 Mbites hálózati adapter.
Minden komponense jól működik, külön külön mindent ellenőriztem, mert van egy másik Pi Zerom is, de valamiért ezen a pimpelt, újabbon folyton csak tölt a full HD film, 720p meg épphogy elmegy rajta.
Mi lehet a probléma okozója?

Memória leosztás a gyári, vagy 176 MB jut a GPUnak, ethernet adapter tudja a 11-12 MB/s-t, és másik ethernet adapterrel is csinálja.
Ha lekapcsolom a dac-et és szimplán hdmi-n küldöm ki a hangot akkor is akad a film.
Advanced settings nincs szét mókolva, mert a másik pi 0-ÁN is jól megy az összes full HD film az alap beállításokkal.

Bármi tippet, tanácsot megköszönök :) !

(#30821) azbest válasza Egy-két (#30820) üzenetére


azbest
félisten

Mi lenne, ha az sd kártyával a rendszert kipróbálnád a másik pi zeroban? :)
Vagy erre gondoltál, hogy kipróbálta a másikban is?

A dac-hoz gondolom a config.txt-ben be kellett kapcsolni a támogatást. Szóval ott kéne szétnézni, hogy az a modul okozza-e az akadást. Esetleg rosszul van felparaméterezve.

A hd audio, ha a zero próbálja lejátszani proci erőből, az megakasztja az biztos. Esetleg a dac-odhoz a pi konvertálná több csatornás pcm-re a hangot? Mert gondolom a dac-odnak kéne ezt megoldania.

(#30822) Egy-két válasza azbest (#30821) üzenetére


Egy-két
tag

Az a fontos info kimaradt hogy hálózaton keresztül nas-ról játszom le a filmeket.

Azóta este sebtiben kipróbáltam hátha az sd kártya volt lassú/régi/gyenge esetleg, de gyors SD-re pakolva a rendszert továbbra is megakadt a lejátszás. Holnap próbát teszek a két Pi közötti sd kártya csereberével :D meglátjuk mi sül majd ki belőle :)
Amúgy köszi az ötleteket, valahol ezek között lesz az ok elásva

(#30823) jerry311 válasza Egy-két (#30820) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jól értem, hogy két egyforma Pi Zeroból az egyiken működik, a másikon nem?

(#30824) Egy-két válasza jerry311 (#30823) üzenetére


Egy-két
tag

Egyforma Pi zero, csak máskor lett telepitve az egyik és másik, bár verzió számra stimmel a libre elec.
Valami szoftveres dolog lesz a háttérben, már az sd kártya sebessége is tuti megfelelő, azt tegnap este csekkoltam. :)

(#30825) sutszi válasza jerry311 (#30819) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi, hogy megosztottad. Délután kipróbálom. Néhány oldalán nálam is tapasztalható a default beállítások mellett a lassú oldabetöltés.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#30826) Fortitude444


Fortitude444
csendes újonc

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Raspberry pi-t, jelenlegi célom vele az, hogy torrentezni tudjak vele kb. 0-24..

Annyi lenne a kérdésem, hogy érdemes-e VPN-t használni, (külföldi tutorialok mindig ajánlják, hogy érdemes, de nemtudom megéri-e, hogyha csak ncore-t használnék.)

illetve van-e valami jó tutorialotok, ami alapján könnyen,egyszerűen összelehetne ezt hozni?
(Még kezdő vagyok linuxal, eddig csak windows-t használtam, viszont nagyon tetszik a linux)

Külföldi oldalak Deluge-t, ill. Transmission-t ajánlanak, jelenleg a Deluge-t akarom kipróbálni.

Inkább SSD-t vegyek a fájlok tárolásához, vagy HDD-t?

Raspberry pi model B+ van itthon, Raspbian OS van telepítve.

Válaszotokat előre is köszi! :)

(#30827) Egy-két válasza Fortitude444 (#30826) üzenetére


Egy-két
tag

Üdv a klubban! Én is így indultam a Pi életben :D
Nos ha atom kezdő vagy ahogy én is hozzákezdtem, akkor ajánlom a DietPi nevű debian tuning cuccot. Az a tuning benne hogy mindent kipakoltak belőle, így gyorsabb, kevesebb helyet foglal, emellett pedig rendelkezik egy csuda menüvel ahonnan lista szerűen kiválasztod milyen alkalmazásokra van szükséged, és ő feltelepíti, és alapszinten be is konfigurálja.
Neked annyi dolgod lesz, hogy a jelszavakat, letöltési mappákat a saját igenyedre alakítod.

Persze ezt nem úgy kell felfogni mint egy gumiszoba, teljes értékű debian, csupán lustáknak lett kitalálva :D
A készítőknek a weboldalán kész leírások vannak hogyan kell bekonfigurálni az egyes programokat, meg hogy mi mire jó. Ha jól emlékszem van egy kész leírás Raspberry + torrent + hálózati adattároló készítés témában, szóval menni fog :) ;)
DietPi - ennyit mondok csak :D

Szerkesztés:
Nope, Ncore mellé nem kell VPN főleg nem kishazánkban. Itt a torrent nem annyira fekete dolog mint mondjuk német országban, de ott is a publikus (thepiratebay) meg ilyesmi oldalakon szemezgetnek a jog védő csoportok IP után.
Szóval VPNt inkább csak olyan célból ajánlom, hogy távolról csatlakozhass az otthoni hálózatodhoz = biztonságosan elérhesd a pi-re kötött HDD-n tárolt adataidat. Opsz még egy info, fölös az SSD ide, a pi lassú proc meg ilyesmi miatt, elég lesz a HDD is, de abból ha teheted külső tápos tokban levőt válassz :)

[ Szerkesztve ]

(#30828) Egy-két válasza azbest (#30821) üzenetére


Egy-két
tag

Jelentkeznék a hónap bugja címre! :D
Anno a chip magazinban voltak ilyen esetek, de most velem is megtörtént.

Az volt a gondom hogy a kb ugyanúgy beállított, belakott 2. Pi 0-ám szaggatott a full HD filmek alatt. Az elsőn ugyanez jól működött.
Ma kiderült hogy a net kábelére volt hisztis, pedig azon a vonalon laptoppal 55 MB/s sebességgel stabilan tudtam másolni a NAS-ra, szóval elvileg nagy baja nem lehetett.
Megoldás: kapott egy másik net kábelt, ugyanabba a router portba, és most már megy minden mint a karikacsapás : Pi 0 és Aliexpresses Phat Dac klón karöltve egy infra szenzorral, hogy random távirányítóval is tudjam vezérelni :)

(#30829) cigam válasza Fortitude444 (#30826) üzenetére


cigam
félisten

Kis olvasnivaló.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30830) azbest válasza Egy-két (#30828) üzenetére


azbest
félisten

erős proci jobban tudja erővel bírni a hibás csomogok újra kérését. :)
Egyszer, még kollégiumban volt hasonló esetem, ahol az én gépemen használhatatlanul szakadozott a net, míg másik gépen meg ment. Valójában csak azért, mert a kollégának erősebb procija volt... de mindketten a koax hálózat azon a részén voltunk, amit a szomszédban egy rosszul beállított eszköz már lezárt előttünk :)

[ Szerkesztve ]

(#30831) cinemazealot válasza azbest (#30830) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...koax hálózat..."

Gondolom, az se tegnap volt... :D

(#30832) sutszi válasza jerry311 (#30819) üzenetére


sutszi
veterán

Megcsináltam a linkelt leírás alapján. Maga a folyamat azért nem ment simán mert a sudo service pihole-FTL restart parancsra azt dobta, hogy nem a fájlt... Mondom oké... akkor nézzünk egy állapotfelmérést és javítást... Az lefutott, szerinte minden rendben... Az egész rendszert újraindítottam. A dashboard szerint működik minden. Volt pár tipikusan lassan pörgő weboldal, azokkal tesztelve jó az eredmény. Eddig tényleg hosszú másodpercekig pörgött, most viszont egyből betölt... Szóval összességében minden oké, minden jó. De tutorial szerinti process kicsit sántít.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#30833) jerry311 válasza sutszi (#30832) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nálam egy Debian virtuális gépen fut a Pi-Hole, mert a Pi most másra kell éppen, na meg az ESXi amúgy is 0-24-ben megy.
Debianon lefutott hiba nélkül minden, tényleg csak annyit csináltam, ami a guide-ban le van írva. (többre nem is nagyon vagyok képes, szegényes linux tudásom miatt)

(#30834) sutszi válasza jerry311 (#30833) üzenetére


sutszi
veterán

Nálam ugyanez a helyzet csak Centos. Szerencsére a működéssel nincs baj. Azóta is megy.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#30835) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Leginkább UPC -s RPI userekre lenne szükségem akik Transmission -t (is) használnak.
Új helyre költöztem és ebből kifolyólag más lett az internetszolgáltató is (Telekom -> UPC).
A probléma adott: nem megy a feltöltés, illetve azt írja ki, hogy zárva vannak a portok.
A kérdésem az lenne, hogy hol tudnám ezen a hiper-szuper UPC -s admin felületen beállítani a szükséges átirányításokat?
Az alábbi verzióval rendelkezem:
Általános kompatibilitási leírás: DOCSIS 3.0
Hardver verzió: 5.01
Szoftver verzió: CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-NOSH

Olyan mintha kizárólag csak IPv6 -tal tudnék csak machinálni.
"IP és portszűrés" -nél csak az "IPv6 port szűrés" van megjelenítve.
Jól sejtem, hogy kérnem kell, hogy átrakjanak IPv4 -re?
Jár ez vmilyen hátránnyal a hálózat szempontjából?

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30836) Patice válasza pvt.peter (#30835) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem NAT-olva is vagy.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30837) pvt.peter válasza Patice (#30836) üzenetére


pvt.peter
őstag

De erre megoldás, ha visszakérem az IPv4 -es címemet, ugye?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30838) Patice válasza pvt.peter (#30837) üzenetére


Patice
nagyúr

Erre már nem tudok válaszolni, nem tudom, hogy IPv6-nál van-e publikus IP cím.
Amúgy valószínűleg igen, IPv4 címet kell kérned.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30839) workin válasza cigam (#30829) üzenetére


workin
senior tag

Zsniális, ez még nekem is hasznos volt :)

Viszont kérdésem lenne hozzátok, illetve a véleményeteket várom a témában.
Adott egy Rpi 3 model B+ (most állok át sima 3 -ról), alapvetően NAS + Torrent + Media szerverként szeretném használni, DE voltak vele problémák, ha ment a torrent, vagy bármi, a média lejátszás meg - megakadt. Ez lehet attól, hogy alapból a GPU -nak nem adtam több memóriát ? LibreElec -et használtam, ott is belefutottam a bufferelésbe, megakadt videóba, mindenbe amibe lehetett. Ezért arra gondoltam, nem lenne e egyszerűbb még egy Rpi -3at csatarendbe állítani, az egyik csak NAS + Torrent , a másik pedig Kodi.. a tartalmat pedig hálózaton keresztül játszaná le. Mi a véleményetek?

(#30840) cigam válasza pvt.peter (#30835) üzenetére


cigam
félisten

Router módban működik az eszköz(Nincs + egy router a gép és közte)?
IPV4 vagy 6 címet kaptál?
Ha IPV6, kérd vissza az IPV4-et, semmibe nem kerül, semmi hátrányt nem jelent. Vagy! Kiderítjük, hogyan lehet beüzemelni IPV6-al. Ebben nincs tapasztalatom, de érdekel milyen buktatói vannak.

workin
A Kodi-hoz van transmission plugin, ami megállítja arra az időre, amíg a Kodi éppen lejátszik valamit.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30841) Degeczi válasza workin (#30839) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Inkább vegyél egy használt NAS-t tizenpárezerért, sokkal jobb megoldás mint mégegy Pi, ami pont ilyen célra (net+HDD egyszerre) nem ideális.

(#30842) g0dl


g0dl
addikt

Tudtok arra valami jó megoldást, hogy windows 10 gépről legyen egy kiterjesztett asztalom, ami a pi-re kötött tv-n jelenik meg? Még jobb lenne, ha ez Kodi-ból bekapcsolható lenne.

Jó lenne , ha nem ragaszkodna a wifi-hez, hanem kábellel egy lanra kötve a windows és a pi is menne.

(#30843) workin válasza cigam (#30840) üzenetére


workin
senior tag

Igen, használtam, beállítottam OSMC alatt most megy szépen, de valahogy mégsem vagyok teljesen elégedett..illetve OSMC alatt nekem nem sikerült a samba konfigot megtalálnom, de túl sok időm nem volt vele tegnap foglalkozni. Viszont OSMC alatt is érdemes lenne a GPU memóriát megnövelni ? (nem emléxem, hogy ott alapból mennyire volt állítva).

(#30844) workin válasza Degeczi (#30841) üzenetére


workin
senior tag

Igen, csak a 2 Pi alapvetően rendelkezésemre áll jelenleg , ezért gondoltam, hogy abből főzök amiből tudok :)

(#30845) pvt.peter válasza cigam (#30840) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ha minden igaz, akkor router módban van. Tehát a Connect Box -hoz kábelen/wifin keresztül csatlakozok.
Illetve IPv6 címet kaptam. Majd felhívom az ügyfélszolgálatot, hogy állítsák vissza az IPv4 -et.

A másik megoldás még érdekelhetne is akár, de már korábban nagyon sokat szívtam az IPv6 + torrentezés kombó miatt, lsd.: #27811, de persze ha kísérletezgetős kedvedben vagy, akkor hajrá :C

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#30846) Csicsóka válasza workin (#30843) üzenetére


Csicsóka
őstag

"OSMC alatt nekem nem sikerült a samba konfigot megtalálnom"

Nem is kell nagyon hegeszteni kézzel, egyszerűen telepíthető a My OSMC alól, az App Store-ból.
Egyéb hasznos dolgok is itt vannak, TVHeadend, FTP servet, Transmission, stb.

(#30847) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Darkice-szal szeretnék 3,5 mm jack-en érkező sztereó jelet feltolni Icecast szerverre.
Egy Pi Zero jó lehet a célra, és ha igen, milyen kiegészítőre lesz szükségem, hogy sztereó 3,5 mm-es bemenete lehessen?
Erre is teljesértékű Raspbian megy, igaz?
Köszi!

üdv, adika4444

(#30848) workin válasza Csicsóka (#30846) üzenetére


workin
senior tag

Igen, köszi. közben azt megleltem. Annyi csak, hogy kissé zavar a default password, ezt majd szerintem megheggesztem a későbbiek folyamán..

(#30849) SpdY24


SpdY24
csendes tag

Sziasztok. Régebben vettem még egy PI3 B modelt működött itt. Most egy ideig nem használtam próbáltam elindítani de nem történik semmi. Már a micro sd kártyára is újra raktam a Noobsot de nem kap jelet se HDMI-n se az Ethernet nem linkel. Első indításnál még 3X villant a zöld led aztán sokszori próbálkozásra már csak 1X aztán utána már egyszer sem hiába adtam rá újra tápot. A GPO pinjeit lemérve ahol 5V-nak kellene lenni csak 3,9-4V van. Okozhatja ez a problémát? Az eredeti tápjával működtetve csinált olyat is hogy 0 és 12V volt között ugrált annak a feszültsége aminek 5V-nak kellene lenni. 2 micro SD-vel is próbáltam mind2vel ezzel a módszerrel próbáltam telepíteni : [link]
Egyébként amikor nem villog semmi rajta és áram alatt van akkor is melegszik. Kérlek segítsetek mi baj lehet. Köszönöm.

(#30850) pvt.peter válasza cigam (#30840) üzenetére


pvt.peter
őstag

na közben sikerült elintéznem az IPv4-es konfiguráció visszaállítását, megy minden mostmár

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.