Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) wassermann válasza fpeter84 (#29950) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A DVB-s topikban írt valaki hasonlót: [link]

(#29952) azbest válasza fpeter84 (#29950) üzenetére


azbest
félisten

más is kérdezett hasonlót régebben, úgy emlékszem, hogy lehet telepíteni két tvheadend kliens, úgy, hogy a másodiknak kézzel átnevezed a csomagjában a nevét, hogy ne egyezzenek meg. Merthogy a kodi képes több klienst is használni. Valahol egy itteni topicban írtam linkeket is hozzá, hogyan kell, de nem találom most.

Azt, hogy ilyenkor milyen összefésülési vagy külön listázási lehetőség van, azt nem tudom.

Egyébként a legegyszerűbb, legfapadosabb megoldás még az lehet, hogyha második kliens az nem tvheadend, hanem a simple iptv client. Annak egy m3u playlistes url-t is meg lehet adni. A tvheadend szerver pedig ilyen módon is elérhető: http://cím:9981/playlist
Hátránya, hogy azokhoz a csatornákhoz nincs epg adat ilyen módon.
Viszont ne fejeldd el lejelszavazni a netre kietett megoldásod, mert ha véletlen rátalál valaki, akkor pillanatok alatt mindenki azt kezdi el használni az internetről és adott esetben meg is büntethetnek érte, hogy ilyen szolgáltatást nyújtasz (akaratlanul). Amíg csak saját magadnak csinálod, addig nem kéne, hogy bármi probléma legyen.

Ez a satip megoldás az újabb verziókban is érdekesen hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#29953) Aryes válasza azbest (#29952) üzenetére


Aryes
nagyúr

"Viszont ne fejeldd el lejelszavazni a netre kietett megoldásod"
És a jelszót ne felejtsd el megosztani itt a topikban. :DDD

(#29954) fpeter84


fpeter84
senior tag

Köszi az eddigi tippeket! Ezt azt hasonlót közben én is találtam este, de megoldanom még mindig nem sikerült...

jelszó: pont ez a gond! Ha jelszavazom, akkor nem megy át strm/playlist fájlból/közvetlen http stream linkként: VLC megnyitja a http://user:pass@domain:port/stream/channelid/nr formátumot, airplay-el droidról TVHClient-ből BubbleUPnP-vel átsugározva is megy az adás, de a közvetlenül kodi-ból megnyitás sehogy sem akar működni. Ha nem lenne EPG nem vágnám fel az ereimet - persze az se lenne baj ha menne...

SAT>IP-re nagyon nem találok értelmes leírást, a működésére pedig nem tudok rájönni magamtól... Itt pl látszik 0:57-nél hogy ott van 2 SAT>IP forrás is, de hogy a fenében lehet ezt hozzáadni? Nincsen sehol semmi add source lehetőség... Itt csak ennyit ír a kérdésről: "device was already found. This is since the AVM DVB-C supports SSDP (Simple Service Discovery Protocol based on UPNP)". Ha jól értem, akkor ráadásul ez a SAT>IP elsősorban helyi hálózatra való, nem is lehet neki jelszavas védelmet adni - de egyelőre még helyi hálón se sikerült összehoznom... Gondolom védett VPN hálózattal meg lehetne oldani valahogyan a távoli elérését, de az végképp magas téma még számomra...

Egyelőre ami működik, hogy kodi-n belül létrehoztam a MindigTV meg Digi usereket egyedi profil beállításokkal, és köztük váltogatva lehet jönni menni a 2 féle TV mód között. Indulásnak elmegy, de jobb lenne valahogyan összefésülve... Az átnevezett második tvheadend plugin dolognak próbálok most utánajárni, az tűnik a leginkább járhatónak...

@aryes: nyilván pont ez a tervem, hogy az egész világot ellássam ingyen tv adással :DD

Esetleg "b" verzió: win klienst kap a nyarló, amin a helyi DVB-T adás MediaPortal TV szerveren fut, és így elvileg simán be lehet lapozni egymás mellé a 2 kodi TV frontend plugint...

[ Szerkesztve ]

(#29955) sztanozs válasza fpeter84 (#29954) üzenetére


sztanozs
veterán

@aryes: nyilván pont ez a tervem, hogy az egész világot ellássam ingyen tv adással :DD

Nem az a kérdés, hogy el akarod-e látni, hanem hogy egy robot megtalálja-e.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#29956) fpeter84 válasza sztanozs (#29955) üzenetére


fpeter84
senior tag

Meg gondolom az is kérdés hogy van e a legújabb stable tvheadend-ben olyan védelmi bug, amivel a user/jelsz párost megkerülve be tudnak jutni... Mindenesetre át fogom tenni valami n+1 portra hosszútávon...

(#29957) HXY


HXY
addikt

Valakinek sikerült a DSI videokimenetre valamilyen nagyon olcsó kínai Aliexpress/eBay-es 5-10 dolláros LCD kijelzőt kötni?

Eddig még sehol nem láttam mást azon, csak a gyári 7" Raspberry Pi touchscreen-t, ami pedig nagyon drága.

(#29958) PunkZoli


PunkZoli
aktív tag

sziasztok!

tud valaki segíteni? Libreelec-et használok az új pível, b+ -al.
Sajnos a vezetékes háló folyamatosan megszakad, samba megosztás totál szétfagy néha.
Nem találtam rá megoldást, de ti hátha tudtok.

Kösz!

(#29959) fpeter84


fpeter84
senior tag

Elméletben sikerült a plugin másolása! Már csak az a kérdés hogy a gyakorlatban is működik e... :) Ugyanis otthon elég macerás a MindigTV vétele - a padláson nagy irányantennát kellett annó belőni hozzá, az már nincs is meg. Tehát egyelőre csak elméletben látom hogy az egyik plugin becsatlakozik az üres local tvheadend szerverre és betölti a semmit, a másik pedig becsatlakozik a külső digi-s szerverre és betölti a remote csatornalistát ahogy kell...

Esetleg valaki akinek van hasonló tvheadend szervere, nem tudna privátban megosztani ideiglenesen egy hozzáférést tesztelésre? :)) Legrosszabb esetben holnap estefelé kiderül hogy megy e együtt a kettő tényleg, de ha valaki nagyon unatkozik éppen akkor megköszönnék egy próbát!

/ természetesen ha működik a gyakorlatban is akkor publikálni fogom - addig inkább nem írom le, mert ha rossz akkor ne keltsen másokban gugli találatokkal hiú reményeket :) /

[ Szerkesztve ]

(#29960) azbest válasza HXY (#29957) üzenetére


azbest
félisten

Azok inkább spi-re kötős kijelzők lehetnek, nem dsi-re.

(#29961) djcsabii válasza sonar (#29889) üzenetére


djcsabii
csendes újonc

Szia!

át tanulmányoztam amit cigam írt, úgy is csináltam ahogy leírta.
A problémát is megtaláltam ami annyi, hogy nem tudom megváltoztatni a mappa jogosultságait mert "írásvédett" (csatolt képek).
Próbáltam terminálon keresztül is parancssorral, de akkor sem hajlandó megváltoztatni.
Lenne esetleg valami ötleted, hogy hogyan lehetne megmódosítani?


[ Szerkesztve ]

(#29962) apezka válasza djcsabii (#29961) üzenetére


apezka
tag

Próbáltad root-ként is vagy csak a pi user-rel?

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#29963) sonar válasza djcsabii (#29961) üzenetére


sonar
addikt

Hogyan van felcsatolva? A mount parancs vonatkozó kimenetét megnézném.
Illetve mire van formázva a hdd mert ha ntfs akkor az lesz a gond

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#29964) djcsabii válasza sonar (#29963) üzenetére


djcsabii
csendes újonc

NTFS-re van formázva a nagy fájlok tárolása miatt.
Hogy lehetne megoldani?

(#29965) djcsabii válasza apezka (#29962) üzenetére


djcsabii
csendes újonc

root-ként még nem próbáltam, de jó ötlet :)

(#29966) sonar válasza djcsabii (#29964) üzenetére


sonar
addikt

Akkor meg is van a gond.
NTFS-re ne akarjál POSIX (UNIX) jogosultságokat állitani ;)
viszont ilyenkor én root-ra állitanám a force user-t az smb.conf-ban illetve
directory mask = 0777
create mask = 0777
(garancia nincs rá.hogy jó lesz)

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#29967) djcsabii válasza sonar (#29966) üzenetére


djcsabii
csendes újonc

megpróbáltam, de most azt mondja a pi felhasználó névre és jelszóra, hogy helytelen.

(#29968) apezka válasza djcsabii (#29967) üzenetére


apezka
tag

A samba-hoz felvetted a pi usert és beállítottad neki a jelszót? (sudo smbpasswd -a username)
Vagy tedd publikussá a megosztást és akkor nem kell felhasználónév jelszó. Persze ebben az esetben is figyelj a megosztás jogosultságaira, hogy olvasható és/vagy írható is.

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#29969) djcsabii válasza apezka (#29968) üzenetére


djcsabii
csendes újonc

így most be engedett, hogy publikus lett, látom a meghajtót is (hdd) de megnyitni nem engedi :(


(#29970) apezka válasza djcsabii (#29969) üzenetére


apezka
tag

Próbáld így:
[PI_HDD]
comment = PI_HDD
path = /media/pi
browseable = yes
writeable = yes
create mask = 0777
directory mask = 0777
guest ok = yes

Mondjuk én sosem adtam még meg a create/directory mask-okat így.

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#29971) djcsabii válasza apezka (#29970) üzenetére


djcsabii
csendes újonc

sajnos ugyan az mint az előbb :(

(#29972) cigam válasza djcsabii (#29971) üzenetére


cigam
félisten

Elöb tisztázzuk hogyan csatolod fel? Gondolom fstab-ba írtad bele. Pontosan hogyan néz ki ez a sor?
Ha SSH-n bejelentkezel(azzal a felhasználóval, amivel használnád), akkor tudod írni olvasni rendesen?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29973) djcsabii válasza cigam (#29972) üzenetére


djcsabii
csendes újonc

igen fstab-ba írtam, viszont ssh-n nem tudom megnyitni a mappát pedig ott van.

(#29974) GZB01


GZB01
tag

Sziasztok !
Az lenne a kérdésem, hogy van egy PI 3 B-m, és hogy lehet-e csinálni vele egy olyan fájlszerver, amit el lehet érni valahogy hálózaton kívülről is?
Üdv : Zoli

(#29975) Gdi válasza djcsabii (#29973) üzenetére


Gdi
senior tag

cd /hdd-vel nem is tudsz belelépni, mert az a gyökérből fogja keresni, nem az aktuális mappából.
"ls -la"-val listázd, illetve egy "df -h"-nak is mutasd az eredményét.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#29976) vargalex válasza djcsabii (#29973) üzenetére


vargalex
félisten

cd /media/pi/hdd

Alex

(#29977) djcsabii válasza Gdi (#29975) üzenetére


djcsabii
csendes újonc

így néz ki a lista:

(#29978) Teagol


Teagol
aktív tag

Használ valaki közületek rpi-n openmediavault-ot?

Külső hdd usb-n rákötve, külön kapja a tápot, ext4-re formázva.
Mitől csatolhatja le időnként?

(#29979) Gdi válasza djcsabii (#29977) üzenetére


Gdi
senior tag

a csatolás jó, és bele is tudtál lépni, valószínűleg jogosultságprobléma lesz.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#29980) Teagol válasza Gdi (#29979) üzenetére


Teagol
aktív tag

Ha megint ledobja, megnézem. Köszönöm!!!

(#29981) Patice válasza GZB01 (#29974) üzenetére


Patice
nagyúr

Persze.
De nem is igazán a Pi-n múlik a távoli elérés, hanem azon, hogy csinálsz-e hozzá DDNS-t.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29982) sonar válasza Teagol (#29978) üzenetére


sonar
addikt

Én a /var/log mappában néznék szét, hogy milyen log bejegyzések jöttek létre.
(syslog, messages, dmesg...) Hátha azon el lehet indulni.
Havernak táp csere lett a megoldás. Mivel semmi értelmeset nem találtunk a logban. És 1-2 naponta eldobta a hdd-t.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#29983) Gdi válasza Teagol (#29980) üzenetére


Gdi
senior tag

Az nem neked volt válasz :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#29984) vadkörte válasza Teagol (#29978) üzenetére


vadkörte
addikt

3,5", vagy 2,5"?
2,5"-hoz megfelelő táp esetén nem kell külső tápegység (tisztán 5V-ról üzemel, nem 5+12V-ról, mint a 3,5")
Sonar-hoz csatlakozva még annyival kiegészíteném, hogy nézd meg az energiagazdálkodási beállításokat is. Hátha...

Üdv. V. Körte

(#29985) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Sok helyen nézelődtem már, de még mindig nem egyértelmű, hogy a lentiekre tudom-e használni az eszközt, vagy jobban járnék egy androidos box-al.
Torrent streamelés (netflix módra, tehát ahogy nézem úgy töltse)
Netflix
Youtube
Asztali gépre mentett filmek, képek nézése

Mindezt 1080p-ben.

Akár angol nyelvű összefoglalót is szívesen veszek.

Köszi

(#29986) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!
Egy Zero ereje elég lehet LibreELEC-el HD tartalmak lejátszására? (HD TV-hez kéne "HTPC"-nek)

[ Szerkesztve ]

(#29987) Egy-két válasza MineFox54 (#29986) üzenetére


Egy-két
tag

Tökéletesen elég fullHD-ig, egy dolog tudja megfektetni, ha vc-1 kódolású a file. Persze a youtube meg egyéb kiegészítők lassabban futnak rajta, de én pl egy Zero-t használok szintúgy ,,médiacenternek" a konyhánkban.
Ráadásul még a tv hátlapján is kényelmesen elfér :)
Viszont 720p még épp elmegy G-s wifi antennával, jobb minőségű hálózati streamhez viszont N/AC vagy kábeles net ajánlott! :D

[ Szerkesztve ]

(#29988) vadkörte válasza MineFox54 (#29986) üzenetére


vadkörte
addikt

RPi2-m van. Nemrég érkezett meg a DAC-om. Telepítettem a Volumio alá a Kodi add-on-t. A DAC-ról szólt a zene, a HDMI-ről ment egy fHD film - a Volumio játszotta le őket ||-n - a SoC ~600-900 MHz-en ment ~25%-os terheléssel.
Szóval, elég lehet a Zero kérdéses feladatra, ha nincsenek túlzott elvárásaid. A Wi-Fi viszont nem tetszős. Stream-re is jobban szeretem a LAN-t

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#29989) Teagol


Teagol
aktív tag

Köszönöm mindenkinek (még ha nem is nekem szólt a válasz :D ) !
Hulla fáradt vagyok már a gyerektől, alig látok ki a fejemből.

Szóval, a hdd 2,5"-os és sajnos igényli a külső tápot, ami rendben eteti is.
Sajnos a log-ban most nem lesz időm turkálni. :(
Megnéztem az energiagazdálkodást és ha jól látom a "Letiltva" van beállítva.
Fogalmam sincsen, miért csatolgatja le. :W

Az én energiagazdálkodásom azt súgja, hogy tegyem vissza a másik kártyát a raspbiannal, azzal megy a torrent, samba, ftp :DDD

Azért köszönöm még egyszer!

(#29990) kalifa777


kalifa777
tag

Sziasztok!
Ha csak egyszerűen a jack dugón akarom a RPi 2 hangját kivezetni, akkor kell valamit külön beállítani?
Interneten keresztül szeretnék rádiót hallgatni, és csak akkor akarok komolyabb dologra beruházni, ha nagyon nagyon rossz a hangja.

OSMC Kodi 17.xx

Előre is köszi

(#29991) Patice válasza kalifa777 (#29990) üzenetére


Patice
nagyúr

PWM mode 2-t érdemes lehet beállítani a jobb analóg hangminőség érdekében.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29992) azbest válasza kalifa777 (#29990) üzenetére


azbest
félisten

alapból szól, hangszórótól függ, hogy észreveszel -e problémát. Viszont jóideje van lehetőség egy alternatív hang generálásra váltani a audio_pwm_mode opcióval, ami cd minöség körülit hoz az alap rádió minőség körüli helyett. Azt hiszem még mindig nem ez az alapértelmezett.

(#29993) kalifa777


kalifa777
tag

Sajnos nem vagyok otthon. Így csak holnap tudom megnézi, de tegnap próbáltam több fülessel és
hangfallal is (a hdmi kábelen keresztül a tv-ből szólt a zene) de nem sikerült hangot kinyernem.
De akkor holnap megint megpróbálom.
Köszi fiúk a gyors választ.

(#29994) azbest válasza kalifa777 (#29993) üzenetére


azbest
félisten

kodi alatt lehet váltani kell hang kimenetet. Nem emlékszem hogy alapból hdmi-re és analogra is kiadja-e egyszerre vagy csak az egyikre.

(#29995) kalifa777 válasza azbest (#29994) üzenetére


kalifa777
tag

Akkor először ezt próbálom meg kideríteni.

(#29996) vadkörte válasza azbest (#29994) üzenetére


vadkörte
addikt

Is-is.
HDMI->analog->HDMI+analog

Üdv. V. Körte

(#29997) zsopu


zsopu
tag

A pi memóriakezelése hasonló elven működik mint az androidos telefonoknál?
(addig használja, amíg el nem fogy, ha elfogyott akkor a legrégebbit törli? )
Mert ha jól nézem eléggé tele van! :D

__________total used free shared buffers cached
Mem: ______998 935 63 54 11 135
-/+ buffers/cache: 788 209
Swap: _______99 99 0

[ Szerkesztve ]

(#29998) BB9360


BB9360
aktív tag

Sziasztok!

Remélem, nem rossz helyre írok, de itt eddig mindig kaptam segítséget. Rendeltem egy bluetooth-os fejhallgatót, hogy a Pi3-hoz csatlakoztatott hdd-n lévő zenét vagy filmet úgy hallgathassam, hogy másokat ne zavarjak. Na most, sajnos a zene is akadozik, de filmet egyáltalán nem tudok nézni, azaz természetesen hallgatni! Azt nem tudtam kipróbálni, hog ya tv-vel (az is bluetooth-os) milyen, mert azzal nem tudtam kivárni, mire párosít (pl. bluetooth billentyűzetet sikerült csatlakoztassak).

Ugyanakkor telefonnal szuperül működik, nincs akadás és lakáson belül, helyiségek között is megy, szóval emiatt gyanakszom a Pi-re. Van esetleg valahol vmi beállítás, amit még meg kellene csinálnom? Egy nem top of the line fejhallgatóról van szó (MPOW 059)...
El kellene döntsem, hogy visszaküldjem vagy megtartsam...
Köszönöm!

(#29999) Teagol válasza BB9360 (#29998) üzenetére


Teagol
aktív tag

Közben úgy tűnik rendeződött a hdd eldobálása.
Egyszer csak magától megszűnt és teszi a dolgát.

(#30000) nessh


nessh
tag

Sziasztok,

Az normális hogy egy model 3b plus miközben letölt kb 4MB/s sebességgel (a transmission ennyit mutat), kb fél percenként megakad egy 720p film lejátszása közben?
OSMC van rajta.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.