Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) namilegyen válasza cigam (#30599) üzenetére


namilegyen
tag

pi@raspberrypi:~ $ sudo chown -R pi:users "/media/pi/My Passport"
pi@raspberrypi:~ $ mv "/media/pi/My Passport" /media/pi/mypassport
mv: '/media/pi/My Passport'-t nem lehet ide áthelyezni: '/media/pi/mypassport': Engedély megtagadva

Ezt a hibaüzenetet kaptam.

(#30602) cigam válasza namilegyen (#30601) üzenetére


cigam
félisten

Tedd elé hogy sudo:
sudo mv "/media/pi/My Passport" /media/pi/mypassport

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30603) namilegyen válasza cigam (#30602) üzenetére


namilegyen
tag

pi@raspberrypi:~ $ sudo mv "/media/pi/My Passport" /media/pi/mypassport
mv: '/media/pi/My Passport'-t nem lehet ide áthelyezni: '/media/pi/mypassport': Az eszköz vagy erőforrás foglalt
pi@raspberrypi:~ $

Így ezt írja... :W

(#30604) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

mától megvan a PI 3+ , a Libreelec telepítésével nagyot szo*tam, de végül csak sikerült.

A kérdés most az lenne, Libreelec-hez melyik a legproblémamentesebb torrent kliens?

Az elvárásom annyi lenne, hogy az asztali gépemről a *.torrent fájlt SSH-n vagy fájlmegosztáson keresztül át tudjam küldeni a PI-nek és magától letöltse, majd letöltés után lehetőleg állítsa le a torrent klienst, vagy legalábbis ne kezdjen el visszaosztani. (nem a PI-ről akarok seedeleni).

előre is köszi!

(#30605) cigam válasza namilegyen (#30603) üzenetére


cigam
félisten

hm. Az ls -al /media/pi parancsnak mi a kimenete? Már felcsatoltad rá a külső merevelemez fájlrendszerét? (lsblk parancs megmutatja, hogy mi hova van felcsatolva)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30606) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

SD-Probléma?

Egy elfekvőben lévő, kb két éves (nem az új széria) Samsung 32GB EVO "ultra fast performance" UHS-I (up to 48MB/s) kártyát használok libreelec-cel.

A kártyát microSD-SD adapteren keresztül beletettem a régebbi laptopomba (2010-es gyártmány) ahol hiba nélkül használható volt.

A problémám az, hogy kétféle telepítési módot is kipróbálva a libreelec indulásakor a 32GB-os kártya kérdés nélkül átméreteződött egyszer 0,5GB másszor 1.6GB méretűvé majd a rendszer adattár hibára panaszkodva leállt. Ügyeltem a FAT32 formázásra.

A csökkent kapacitású kártyát a laptop SD meghajtójában semmilyen trükkel nem tudtam visszaformázni 32GB méretűre pedig három szoftverrel is próbáltam (Win7 disk manager, SD Formatter, és valami harmadik). A kapacitást végül a mobilommal sikerült visszanyerni, ami visszaformázta 32GB-re.

A rendszert végül úgy sikerült működésre bírni, hogy Android telefonnal leformáztam az SD kártyát, a Windows laptopban töröltem az előre definiált üres Androidos könyvtárakat majd copy-paste-vel rámásoltam a noobs bootkönyvtárakat.

Na most a kérdés az, hogy hol a hiba??
A PI nem szereti annyira Samsung SD kártyát vagy esetleg a laptopom SD meghajtója csinál valamit formázáskor rosszul?

üdv
J.

(#30607) Savageboy válasza joysefke (#30606) üzenetére


Savageboy
aktív tag

A LibreELEC-nek van egy faék egyszerűségű telepítője, miért nem azzal telepíted?

A kártyát egyébként Windows alatt is vissza tudtad volna formázni 32 GB-ra diskpart-tal, bár ha még nem használtad, akkor valószínűleg egyszerűbb volt ez így telefonnal.

(#30608) Noxy válasza joysefke (#30606) üzenetére


Noxy
veterán

SD kártya formázás PC-n:
http://hu.softoware.net/apps/download-sd-formatter-for-windows.html

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#30609) joysefke válasza Savageboy (#30607) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Azzal próbáltam először, nem ment. ugyanez az alattad levő hozzászólásra a válasz...

szerk: diskpart sem tudta visszaformázni 32GB-re

[ Szerkesztve ]

(#30610) csubyy válasza joysefke (#30609) üzenetére


csubyy
tag

Például:

AOMEI Partition Assistant

(#30611) Savageboy válasza joysefke (#30609) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Akkor szerintem nem jól használtad...

(#30612) vasjanos


vasjanos
újonc

Sziasztok! Most kezdek ismerkedni a Raspberry-vel (illetve, magával a debiannal is). A következőben szeretném a segítségeteket kérni, mert elakadtam. Adott egy Linksys AC1200-as router, amire rákötöttem egy 1TB-os külső HDD-t USB porton keresztül (fut rajta egy miniDLNA, így TV-ről, bármiről elérem a filmjeimet hálózaton keresztül). Hálózaton van még egy Raspberry Pi 2 (model B + Raspbian 9) amit kizárólag arra szeretnék használni, hogy egy torrent kliens fusson rajta és a hálózatra kötött HDD-re mentse a letöltendő filmeket. Odáig eljutottam, hogy megtalálom IP alapján az FTP szervert, fel is tudom mountolni minden működik rendesen, viszont újraindítás után ezt újra el kell végezni, mivel magától nem csinálja meg. Ez az egyik problémám, hogy hogyan lehetne azt megoldani, hogy automatikusan felcsatolja. Jelenleg ezt a következő paranccsal oldottam meg:

curlftpfs myuser:mypassword@myftpip/ /mnt/HDD

Ezután az etc/init.d mappában létrehoztam egy saját kis scriptet, ami automatikusan futtatja a fenti parancsot és mountolja a HDD-t (vagy unmountolja, ha a stop parancsot adom ki neki) Több helyen is próbálkoztam és a logokból azt látom, hogy próbálja felcsatolni rendszerinduláskor a HDD-t, viszont hamarabb, mint ahogy maga a hálózati szolgáltatás elindul, így hibára fut.Van ötletetek, hogy hogyan lehetne ezt megoldani? Továbbá ami még probléma, hogy hiába van felcsatolva, a torrent kliensek nem tudnak a hálózatra kötött HDD-re menteni. Hiába adom meg az elérési utat (/mnt/HDD) hibára fut. Fájlkezelőből, Terminálból simán tudom szerkeszteni a vinyó tartalmát. Ez jogosultság probléma?

Van esetleg valakinek ötlete, hogy hogyan tudnám ezt megoldani? Elég kezdő vagyok ezen a területen szóval nem baj, ha szájbarágósan írjátok le az ötleteiteket. Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#30613) joysefke válasza Savageboy (#30611) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A faék egyszerűségű telepítőt nem lehet rosszul használni. A diskpart-ot pedig leírás alapján (mit csináljunk, ha raspberryzés közben összemegy a flash) használtam.

A kérdés inkább arra irányult, hogy a laptopom SD-flash drive-jával történő formázás lehet-e inkompatibilis a Pi-vel...

[ Szerkesztve ]

(#30614) Patice válasza vasjanos (#30612) üzenetére


Patice
nagyúr

Az állandó mount-ot az /etc/fstab szerkesztésével tudod megoldani. De vigyázz a meglévő tartalomra, abba ne akarj beleszerkeszteni semmit.
Új sorokba tudod hozzáadni a csatolást helyét, módját.

A másik problémádra nem tudom létezik-e megoldás. Max. az, hogy nem a routerre kötöd a HDD-t, hanem a Pi-re és a Pi legyen inkább a DLNA-s médiaszerver.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30615) Aryes válasza joysefke (#30613) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem valószínű, inkább olyan, mintha hamisított kártya lenne, ami 32G-nak mutatja magát, de csak 2G valódi flash van rajta. De ahogy írtad, régebbi a kártya, ezért gondolom korábban már meggyőződtél róla, hogy a teljes 32G-t tele lehet írni és vissza is lehet róla olvasni az adatokat. (?)

Különben többször le lett már írva, hogy a Samsung kártyák valamiért nem nagyon bírják a Raspberry-t, valamiféle inkompatibilitás miatt hajlamosak idő előtt elhalálozni benne, az is lehet, hogy így jártál, ahogy beletetted a kártyát, megsérült.

[ Szerkesztve ]

(#30616) vasjanos válasza Patice (#30614) üzenetére


vasjanos
újonc

Köszönöm a válaszodat! Sajnos az /etc/fstab szerkesztését már próbáltam:

curlftpfs#user:password@myftpip /mnt/HDD fuse rw,uid=500,user,noauto 0 0

Új sorba tettem be, de akkor sem csatolta fel. :(

(#30617) Csicsóka válasza vasjanos (#30616) üzenetére


Csicsóka
őstag

Hogy elinduljon a hálózat, kell kicsit várakoztatni mielőtt a mount lefut.
/etc/rc.local-ba beírod ezt:

(sleep 20;
curlftpfs myuser:mypassword@myftpip/ /mnt/HDD;
)&

Itt lesz 20 sec várakozás, az alatt bőven elindul a hálózat.

Elegánsabb megoldás, csinálni egy systemd service-t, és abban a Service szekcióban várakoztatni, pld:

[Service]
Type=forking
ExecStartPre=/bin/sleep 20
ExecStart=curlftpfs myuser:mypassword@myftpip/ /mnt/HDD
....

(#30618) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

van valakinek eladó erős töltője (RPi gyári 2.5A? )?

(#30619) namilegyen válasza cigam (#30605) üzenetére


namilegyen
tag

pi@raspberrypi:~ $ ls -al /media/pi
összesen 19
drwxr-x---+ 6 root root 4096 júl 1 10:44 .
drwxr-xr-x 3 root root 4096 jún 27 03:23 ..
drwxr-xr-x 3 root root 4096 júl 1 10:05 f0754568-ecb6-4c58-bdc0-c323e7f85e8 3
drwxrwxr-x 1 pi users 4096 jún 27 03:22 My Passport
drwxr-xr-x 5 root root 1024 júl 1 10:40 SETTINGS
drwxr-xr-x 5 pi pi 408 okt 14 2009 WD SmartWare
pi@raspberrypi:~ $ lsblk
NAME MAJ:MIN RM SIZE RO TYPE MOUNTPOINT
sda 8:0 0 297,4G 0 disk
├─sda1 8:1 0 9,3G 0 part /media/pi/My Passport
└─sda2 8:2 0 288,1G 0 part /media/pi/f0754568-ecb6-4c58-bdc0-c323e7f85e83
sr0 11:0 1 668M 0 rom /media/pi/WD SmartWare
mmcblk0 179:0 0 14,7G 0 disk
├─mmcblk0p1 179:1 0 1,8G 0 part
├─mmcblk0p2 179:2 0 1K 0 part
├─mmcblk0p5 179:5 0 32M 0 part /media/pi/SETTINGS
├─mmcblk0p6 179:6 0 69M 0 part /boot
└─mmcblk0p7 179:7 0 12,8G 0 part /

(#30620) cigam válasza namilegyen (#30619) üzenetére


cigam
félisten

Azért nem engedi átnevezni, mert fel van csatolva alá az sda1.
├─sda1 8:1 0 9,3G 0 part /media/pi/My Passport

Vagy lecsatolod, vagy hagyod így, hisz a neheznén túl vagy. Felcsatolta, és beállítottad a jogosultságokat:
drwxrwxr-x 1 pi users 4096 jún 27 03:22 My Passport

Még mindég nem megy az írás/olvasás?

Az ls -la /media/pi/My Passport parancs is azt mutatja, hogy a benne található fájloknak, mappáknak pi:users a tulajdonosa?

vasjanos
A raspi-config-ban a "Boot options" alatt van egy olyan menüpont, hogy "Wait for Network at Boot" A hasonló esetekre találták ki.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30621) namilegyen válasza cigam (#30620) üzenetére


namilegyen
tag

A Media mappában sem tudok se mappát, se fájlt létrehozni. Lefelé az almappákban ugyanez a helyzet. (media/pi vagy a media/pi/My Passport)
Most ha jól értem a 320 Gb winchestert 2 partícióra osztotta és mindkettő felvan csatolva?
/media/pi/f0754568-ecb6-4c58-bdc0-c323e7f85e83 ebbe a mappába se tudok semmit se létrehozni.

pi@raspberrypi:~ $ ls -la "/media/pi/My Passport"
összesen 8
drwxrwxr-x 1 pi users 4096 jún 27 03:22 .
drwxr-x---+ 6 root root 4096 júl 1 10:44 ..
drwxrwxr-x 1 pi users 0 júl 1 09:42 System Volume Information

[ Szerkesztve ]

(#30622) namilegyen válasza namilegyen (#30621) üzenetére


namilegyen
tag

Újra indítottam, de nem indul. Root is locked. Kezdem előről egy clean installal. :Y :DD

(#30623) cigam válasza namilegyen (#30621) üzenetére


cigam
félisten

Az nem lehet hogy kézzel szerkesztve az fstab-t is felcsatoltatod oda, ahova automatikusan is felcsatolná? Hisz látszólag 2. partíciót is felcsatolta... Nem szerencsés keverni a kettőt.

Hol/mikor írja ki, hogy Root locked (Tuti nagy R-el írta?)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30624) namilegyen válasza cigam (#30623) üzenetére


namilegyen
tag

Az nem lehet hogy a média mappa ahova fel van csatolva a külső winchester az csak root jogosultsággal bír? Valahogy nem lehet a pi felhasználót hozzá adni? Vagy átjelentkezni root felhasználóba? (Bocs ha hülyeségeket kérdezek)

[ Szerkesztve ]

(#30625) cigam válasza namilegyen (#30624) üzenetére


cigam
félisten

Nincs azzal semmi gond.

drwxr-xr-x 4 root root 4096 máj 26 13:19 media

Az első 3 jelzés a tulajdonosról szól (aki esetünkben a root). A tulajdonos olvashatja(read), írhatja (write) és futtathatja (execute). Ez utóbbi kicsit becsapós, hiszen egy könyvtáron nehezne értelmezhető "futtatható" tulajdonság. Viszont itt a "beléphet ebbe a könyvtárba" jelzésnek felel meg.

drwxr-xr-x 4 root root 4096 máj 26 13:19 media

A második hármas csoport jelentése ugyanaz, csak ez a csoportra vonatkozik. Esetünkben ez is a root. Vagyis aki tagja a root csoportnak, az ilyen jogokkal rendelkezik felette.

drwxr-xr-x 4 root root 4096 máj 26 13:19 media

Legvégül a "mindenki más" lehetőségeit mutatja.

Vagyis a /media mappába mindenki képes belépni, és mindenki olvashatja annak tartalmát.

Olvass utánna a jogosultságoknak.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30626) vargalex válasza Csicsóka (#30617) üzenetére


vargalex
félisten

Esetleg még elegánsabb, ha a sleep helyett megvárja a network up-ot.

Alex

(#30627) Csicsóka válasza vargalex (#30626) üzenetére


Csicsóka
őstag

Egyet értek. Jó dolog a systemd-ben hogy kezeli a függőségeket, és hogy mikor mi induljon.
Az LE transmissoin daemon egy példa arra hogy néha ez is kevés. Itt is benne van az Unit szekcióban, hogy a hálózat felépülése után induljon csak el, de mégsem elég ez neki, mert az automount lassú, így nem talál seedelni valót és hibára fut.

[Unit]
Description=transmission
After=multi-user.target network-online.target
Requires=multi-user.target network-online.target

[Service]
Type=forking
ExecStartPre=/bin/sleep 20
ExecStart=/bin/sh /storage/.kodi/addons/service.transmission/bin/transmission.start
Restart=on-failure

[Install]
WantedBy=kodi.target

Ezért módosítottam anno a TR addon-t Kapott 20 sec gondolkodási időt. :)

(#30628) cigam válasza Csicsóka (#30627) üzenetére


cigam
félisten

És ha hozzáteszi, hogy
RequiresMountsFor=/media/adatok

Ha jól értem ez megvárja míg a /media/adatok alá fel nem csatolódik valami.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30629) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Felraktam egy raspbian light-ot, majd megpróbáltam az
sudo apt install kodi
paranccsal felrakni a Kodit, de az install elszállt

Unpacking libllvm3.9:armhf (1:3.9.1-9+rpi1) ...
dpkg: error processing archive /tmp/apt-dpkg-install-JEz3NN/100-libllvm3.9_1%3a3.9.1-9+rpi1_armhf.deb (--unpack):
unable to sync file '/usr/lib/arm-linux-gnueabihf/libLLVM-3.9.so.1.dpkg-new': Kimeneti/bemeneti hiba
dpkg: error while cleaning up:
nem tudom eltávolítani `/usr/lib/arm-linux-gnueabihf/libLLVM-3.9.so' újonnan-kicsomagolt verzióját: Kimeneti/bemeneti hiba
dpkg: error while cleaning up:
nem tudom eltávolítani `/usr/share/lintian/overrides/libllvm3.9' újonnan-kicsomagolt verzióját: Írásvédett fájlrendszer
dpkg: error while cleaning up:
nem tudom eltávolítani `/usr/share/doc/libllvm3.9/copyright' újonnan-kicsomagolt verzióját: Írásvédett fájlrendszer
dpkg: error while cleaning up:
nem tudom eltávolítani `/usr/share/doc/libllvm3.9/changelog.Debian.gz' újonnan-kicsomagolt verzióját: Írásvédett fájlrendszer
dpkg: error while cleaning up:
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (2)
W: Hiba a(z) /var/cache/apt/pkgcache.bin fájl törlésekor - pkgDPkgPM::Go (30: Írásvédett fájlrendszer)

hibával. Ezután a konzolon
EXT4-fs error (device mmcblk0p7): ext4_find_entry:1436: inode #655361: comm cron: reading directory lblock 0
hibák jönnek számolatlanul.

Na most mi van? :F

[ Szerkesztve ]

(#30630) Kicsirics77 válasza joysefke (#30629) üzenetére


Kicsirics77
veterán

sudo apt install kodi

helyette talán a : sudo apt-get install kodi

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#30631) Savageboy válasza Kicsirics77 (#30630) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Már rég nem kell az apt-get, simán mehet apt-vel. Inkább a fájlrendszerrel / adathordozóval lehet valami szerintem.

Szerk.: neten azt írják, hogy tápellátási gond is lehet, a villám jel nem világít?

[ Szerkesztve ]

(#30632) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A LibreELEC most azzal szórakoztat, hogy az IR távirányító minden nyomását duplán hajtja végre, tehát kettesével tudok ugrálni a menüen, és ami rosszabb, a visszalépés is két szintenként megy. Erre esetleg tudtok megoldást?

Ezen felül egy másik RPI-re is szeretnék (ennek ellenére :) ) távirányítót akasztani (női igények...). Tudnátok ajánlani bevált infravevőt? (Távirányító van.)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30634) joysefke válasza Savageboy (#30631) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Egy 5V 2.0A Xiaomi mobiltöltőt használok vastag kábellel. Így nem világít a sárga villám sem. Korábban vékony kábellel világított.

A memóriakártya egy keveset használt, eredeti, hologrammos pár éves Samsung 32GB EVO UHS-1 (up to 48MB/s)

[ Szerkesztve ]

(#30635) Kicsirics77 válasza joysefke (#30634) üzenetére


Kicsirics77
veterán

akkor lehet ez a gond a pi nem nagyon szereti valami miatt a samu kártyákat

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#30636) Savageboy válasza joysefke (#30634) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Hmm, akkor vagy tényleg az lesz, amit korábban írtak Neked (az RPi-k valamiért nincsenek oda a Samsung memóriakártyákért), vagy pedig hibás a kártya. Windows alatt tesztelted H2testw-vel?

(#30637) Csicsóka válasza cigam (#30628) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez a megoldás is jó lehet fix, nem hurcolós HDD esetén.
Az LE automount disk label, vagy ha az nincs, akkor UUID alapján csatoja fel az HDD-t a /media alá.
Sokan, mivel ez egy media player elsősorban, több mobil HDD-t is használnak, így nem biztos hogy jól fog működi, a változó /media alatti könyvtárnév miatt.

(#30638) MaCS_70 válasza Savageboy (#30633) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm, bevált, már tudok egyesével lépni!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30639) chris-v válasza chris-v (#30575) üzenetére


chris-v
senior tag

Nos, megoldódott a Pi Zero-m wifi gondja. Írtam a Pimoroni-nak, hogy mi a helyzet, hogy nem működik, és eddig működött. Váltottunk néhány levelet, és a vége az lett, hogy küldenek egy új Zero-t :))
Teljesen korrekt intézés! :K

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#30640) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

USB hot plug és USB automount NTFS-sel (readonly)

A legújabb Raspbian van fent és szeretném megoldani elsősporban az USB hot plugot másodsorban az automountot.

Felraktam az ntfs-3g csomagot, ezzel szépen ment is a manuális mountolás. Ezután feltettem az usbmount -ot,
hozzáadtam a fájlrendszer listához az ntfs és fuseblk opciókat: FILESYSTEMS="vfat ntfs fuseblk ext2 ext3 ext4 hfsplus" (valahogy így nézett ki)

Na és ez után sem működik. Mi a standard megoldás a hot plugra és az automountra na és a gyors eltávolításra?

Előre is köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#30641) cigam válasza joysefke (#30640) üzenetére


cigam
félisten

[link] az oldal közepe táján írok le egy megoldást.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30642) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Az Arduino és a PI között mennyire kompatibilisek a szenzorok? Konkrét projektem még nincs talán egy kis öntöző rendszer de szeretnék venni egy szenzor csomagot tanulgatni. Most egy PI zero-m van, de később kipróbálnám a Arduino-t is. Jó lenne ha nem kellene kétszer megvennem a szenzorokat. Pl, mozgás, hő, páratartalom, talajnedvesség érzékelő, 1-2 relé vagy motorvezérlőt gondoltam.
[link]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#30643) golya87 válasza Szakbarbár (#30642) üzenetére


golya87
őstag

Tudtommal ugyanúgy egyenáramot kérnek max az 5V, 3.3V különbség lehet gond, de azt megoldható. Szóval kérdésedre a válasz mindkét eszközzel fog menni bármilyen szenzor, ha van hozzá lib.

(#30644) Patice válasza chris-v (#30639) üzenetére


Patice
nagyúr

Zero-t, vagy Zero W-t? ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30645) namilegyen válasza cigam (#30625) üzenetére


namilegyen
tag

Fut a transmission.
Hozzáadom a torrentet éselindul majd hibaüzenet.
Error:: unable to save resume file: Permission denied.
A letöltési mappához minden jogot megadtam.
A log fájlból ez a hibát látom.

Process '/usr/sbin/th-cmd --socket /var/run/thd.socket --passfd --udev' failed with exit code 1.

Erre van ötleted mi lehet?

(#30646) chris-v válasza Patice (#30644) üzenetére


chris-v
senior tag

Remélem W-t :U :DDD

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#30647) cigam válasza namilegyen (#30645) üzenetére


cigam
félisten

Valamit mégsem ;)
A letöltés mappa hova mutat, milyen jogok vannak kiosztva rá?
Az incomplete be van állítva, milyen jogok vannak kiosztva rá?
A fájl létrejön? Milyen jogokkal?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30648) joysefke válasza cigam (#30641) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm, nagyon hasznos írás! :R

Végül maradtam az fstab -nál, a scriptes megoldás nekem túl advanced (nem tudnék hozzányúlni).

A /etc/fstab -ban csak olvashatóként csatoltam az NTFS-es pendrive-ot, és le is ellenőriztem, tényleg read only-ként csatolja. Ez azt is jelenti, hogy működés közben bármikor kihúzhatom a Pi-ből?

[ Szerkesztve ]

(#30649) Aryes válasza Szakbarbár (#30642) üzenetére


Aryes
nagyúr

A legtöbb kapható szenzor eleve 3.3V táplálást igényel, arduinohoz többnyire szintillesztéssel kapcsolják őket (breakout board-okon). Az újabb, modernebb arduino kompatibilis uC-k pedig eleve 3.3V-osak (pl. esp32, NodeMcu).

(#30650) borsodika válasza cigam (#30641) üzenetére


borsodika
őstag

Nagyon jó kis írás, köszi! VNC server telepítésre nincs hasonló irományod? :) (Nem Raspbian rendszerre)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.