Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) iwu válasza Ishan (#2296) üzenetére


iwu
addikt

[link]

egész konkrétan ez kell a p2p hálóhoz.
üdw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2302) iwu válasza mario28 (#2284) üzenetére


iwu
addikt

a VPN hez kell a vpn passtrought opció vagy a 1723 port forwardja a gépedre
a vnc hez szintén kell portfw, asszem alapból az 5900, de ez állitható.

Üdw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2303) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Hali!

Miért van az, hgoy a win újrarkása után, a start->beállítások->hálózati kapcsolatok tök üres?HElyi kapcsolatokra lenne szükségem, de semmit se látok.(routerem van)

(#2304) rdi válasza mézespálinka (#2303) üzenetére


rdi
veterán

hálókari driver ?

Fej! Tor! Potroh!

(#2305) kardon


kardon
csendes tag

Sziasztok tudna valaki segíteni, az lenne a kérdésem, hogy ha 4 számítógép van a router mögött (eböl egy az enyém) és valaki mindig torrentezik akkor eszméletlenül belassul a netelérés. A kérdés az lenne, hogy be lehet állítani úgy a routert hogy a torrent programokat, tiltsa le. A router típusa: LINKSYS BEFSR41-EU. Ha van erre megoldás valaki, leírhatná, hogy hogyan kell bealítani.

(#2306) shev7 válasza kardon (#2305) üzenetére


shev7
veterán

olyat biztos nem lehet beallitani, hogy a router tiltsa le a torrent programot... inkabb huzzatok ki a kabelt :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2307) Noxy válasza kardon (#2305) üzenetére


Noxy
veterán

Routerban az UPNP-kikapcsolod, keresel olyan menüt hogy Block Service (nem ismerem a LINKSYS menüjét) megkeresed a torrentező gép IP-t, oszt blokkolod neki 111-65534-ig a portokat. A böngészés, E-mail, Ftp, viszont menni fog az MSN viszont, nem. Ha Gmailt POP3 eléréssel használ, az sem fog menni mert a 995-s portot használja. Durva, de hatásos megoldás.

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#2308) bega1986


bega1986
csendes tag

Sziasztok!

Vettem 1 routert(Planet XRT-401E) és szeretnék 2 gépet rákötni az internetre. Egyenlőre annyit próbáltam, hogy 1ik gépet a routerbe, ADSLmodemet a routerbe és hogy azzal az 1 géppel felcsatlakozni az internetre, de nem működik... A routerkonfigban beállítottam a WAN-t PPPoE-re, de nem tudom miért nem jó. Valakinek van ötlete?? Nem igazán vágom a témát. Meg még az lenne a kérdésem, hogy ha majd esetleg működik, akkor az 1ik gépnek mindenképp mennie kell, hogy a másikon legyen net?

Gabi

(#2309) mikoljan válasza bega1986 (#2308) üzenetére


mikoljan
tag

Dinamikus vagy fix IP címed van?
Hálózati kapcsolatok - Helyi kapcsolat - TCP/IP tulajdonságai hogyan vannak beálíltva?
Router-ben a DHCP aktív vagy inaktív?
Az első hozzászólást elolvastad?

Ha majd sikerül belőni, akkor nem szükséges mennie mind két gépnek; ezért is vetted a router-t. :)

- - - We Enter Into The Future - - -

(#2310) Ishan válasza iwu (#2301) üzenetére


Ishan
csendes tag

Köszönöm szépen!
Így elsőre úgy tűnik a felhasználói fiókokkal van gond, ha jól emékszem a régi gépen ki van kapcsolva minden, csak a rendszergazda van. De majd hétvégén megnézem.
Még egyszer köszi a linket.

(#2311) bega1986 válasza mikoljan (#2309) üzenetére


bega1986
csendes tag

Szia

-Dinamikus IP-címem van.
-TCP/IP tulajdonságai: IP-cím automatikus lekérése, DNS kiszolgáló címének automatikus lekérése, automatikus magánhálózati IP-cím.
-Router-ben a DHCP engedélyezve van.
-Igen olvastam, abból tudtam meg, hogy bele lehet lépni a routerbe és állitgatni:)

Ja igen és a kábelek amiket hazsnálok: UTP CAT5 Patch, ez jó ide? Mert láttam hogy van UTP kereszt kábel is, de nem tudtam melyik kell...

Gabi

(#2312) celafat


celafat
tag

Van két Xp professional, egyiken netkapcsolat , ezt szeretném megosztani.
Beállítottam a következőket
Megosztó gép egyik hálókártyája: a szolgáltató által megadott fix ip cím és maszk.

Megosztó gép ''cross-linkes'' kártyája:
IP: 192.168.0.1
Maszk: 255.255.255.0
Az XP-ben be van állítva, hogy mások is használhatják ennek a gépnek a netkapcsolatát.

Másik gép:
IP: 192.168.0.2
Maszk: 255.255.255.0
Átjáró: 192.168.0.1
DNS: 192.168.0.1

Internet csak akkor van a másik gépen, ha lefuttatom az Otthoni vagy kisebb munkahelyi hálózat varázslót.
Másnap viszont a gépek újbóli bekapcsolása után már nincs internet a ''másik gépen'' (a megosztón van), és csak megosztó gépen a varázsló újboli lefuttatásával lehet visszavarázsolni. (A tüzfalak kikapcsolva)
Mi a probléma?

(#2313) rdi válasza celafat (#2312) üzenetére


rdi
veterán

Minden beállítást elfelejt ? Vagy a beállítások megvannak, csak neted nincs?
Esetleg próbáld meg a szolgáltatód dns szerverét beállítani a megosztó géped helyett a második gépben.

Fej! Tor! Potroh!

(#2314) mikoljan válasza bega1986 (#2311) üzenetére


mikoljan
tag

Hello,

Megfelelően van csatlakoztatva az ADSL-modem a router-hez? (WAN port)
A netszolgáltatód által adott felhasználónév és jelszó is jól van megadva a router-ben?

Patch kábel kell ebben az esetben. A crosslink-kel általában két gépet tudsz összekötni.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#2315) celafat válasza rdi (#2313) üzenetére


celafat
tag

A beállítások megvannak csak net nincs a másik gépen. Eddig ugyanilyen beállításokkal rendesen ment minden, azóta van gond, mióta a megosztó gépen ki lett cserélve az alaplap (egy totál ugyanolyanra). Azóta kell mindig lefuttatni a varázslót a megosztó gépen, hogy a másik gépen legyen net ill. hogy lássák egymást a gépek. Újra felraktam azóta mindkét gépre a win-t, s újra beállítottam ezekkel a beállításokkal, de ez sem segített.

(#2316) bega1986 válasza mikoljan (#2314) üzenetére


bega1986
csendes tag

Szia!

Megfelelően van csatlakoztatva. Kösz megvan mi volt a baj! Amíg nem kérdezted hogy jól van-e magadva a routerben az internet felhasználóneve és jelszava, addig nem is tudtam hogy azt meg kell benne adni. Pedig láttam hogy van ott ilyen, de azt gondoltam az is csak ilyen belépési valami. Megadtam és jó lett! Köszönöm a segítséged! Viszont most azt hogy lehet szabályozni, hogy akkor csatlakozzon a netre amikor akarom? Mert most magától csinálja.

Gabi

(#2317) shev7 válasza bega1986 (#2316) üzenetére


shev7
veterán

''Mert most magától csinálja.''

Es ez igy van jol... tenyleg minden netre csatlakozas elott be akarsz maszkalni a router menujebe, es csatlakozni, majd utana lebontani a kapcsolatot?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2318) kapcs-ford válasza iwu (#2300) üzenetére


kapcs-ford
őstag


DHCP van beállítva a routeren és az Ap-n is.

próbálkozok az AP-nek adni egy fixet a routeren..

Aláírás

(#2319) menthor


menthor
tag

hello!

nos adott: Abit K8N SLI, lényegtelen a többi alkatrész

probléma: routeren keresztül netelve resetel már XP indulásánál,
ha meg el is indul 5-10perc múlva resetel (ezeket folyamatosan)

kizárva: mem probléma, oprendszer probléma, tűzfal, vírus, router

router nélkül, adsl modemmel használva nincs gond. másik gép
megy a routerrel is rendesen

szerintem az integrált LANkártyával van a gond. amugy garis még a
cucc, csak ha valakinek van ötlete, az megoszthatná velem

thnx: menthor

the truth is out there

(#2320) rdi válasza menthor (#2319) üzenetére


rdi
veterán

megosztás ütközés
esetleg alaplapi driver csomag hiánya pl 4 in 1 stb.

Fej! Tor! Potroh!

(#2321) CactuS válasza menthor (#2319) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Tiltsd le az automatikus újrainditást,akkor elvileg készit egy dump file,amiből ki lehet hámozni,hogy mi okozta az újraindulást (elvileg a x:\windowspath\minidump\*.dmp nél keresd a fileokat)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2322) MasOyama


MasOyama
őstag

Ha két gép között csinálok egy hálózatot crosslink kábellel, akkor hogyan kell beállítani client gépen az outlookot, hogy tudja fogadni, és küldeni az is a leveleket?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#2323) shev7 válasza MasOyama (#2322) üzenetére


shev7
veterán

elvileg nem igenyel semmilyen extra beallitast.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2324) ddanger válasza celafat (#2312) üzenetére


ddanger
aktív tag

Milyen víruskeresők vannak a gépeken?

(#2325) marcee


marcee
addikt

Nem éppen otthoni hálózat, de nem találtam megfelelőbb topic-ot.
Kis iroda, 6db pc, ebből 3db windows xp xp2 (windows tűzfal), 3db windows 2000 sp4 (kerio). Vezetéks 4 port-os router és egy 8 port-os switch szolgál összeköttetésre. Az egyik win2k-s gép nyomtatószerver, plusz van egy usb-s plotter is hardveres nyomtatószerverrel a hálózatba kötve. A gépek egy munkacsoportban vannak, a router által megosztott net-et mindenki látja, pingelni tudják egymást. A hardveres nyomtatószerveren lévő plotter is telepíthető volt mindegyik gépre. Vendég felhasználót engedélyeztem mindegyik rendszerben (jelszava nincs), és a hálózati hozzáférés engedélyezve van gépenként a vendég felhasználó számára.

A legnagyobb probléma, hogy a hálózat nem tallózható egyik gépről sem! (''...nincs jogosultság, vagy másik tartomány...'' blabla) Amelyik gépen ellenben be volt korábban állítva hálózati hely, a másik gép megosztására, az működik, de újat így nem lehet hozzáadni.
A windows xp-s gépekhez hozzá lehetett adni a win2k-s nyomtatószerver nyomtatóját a ''\\szervernév\nyomtatónév'' elérési út begépelésével, de a másik két windows 2000-es gépen ez sem megy.

\m/

(#2326) marcee válasza marcee (#2325) üzenetére


marcee
addikt

ÁP!

A router smc 7004vbr, amennyire tudom alapbeállításokon, tűzfal kikapcsolva benne. A szoftveres tűzfalakon a fájl és nyomtatómegosztás áteresztve.

\m/

(#2327) Lortech válasza marcee (#2326) üzenetére


Lortech
addikt

Szokásos jogosultsági problémának tűnik, de sok a hibalehetőség.

Kezdésnek le kéne tiltani ezt a házirendben a biztonságnál: Fiókok: Az üres jelszó használatának konzolbejelentkezésekre korlátozása a helyi fiókoknál. /szerk: természetesen a megosztó gépen./
Vagy egy net share-t kéne az alábbi formában csinálni egy olyan accounttal, ami a megosztó gépen van, van jelszava, és megfelelő megosztási és ntfs jogokkal is rendelkezik a megosztott mappára nézve, pl net use x: \\gepnev\mappa /user:username password.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#2328) marcee válasza Lortech (#2327) üzenetére


marcee
addikt

Most két géphez férek hozzá. Az egyik egy XP-s. Létrehoztam rajta egy ''Share'' felhasználót, jelszóval, és a másik win2k-s gépről próbáltam az elsőp megosztására létrehozni egy Y: hálózati meghajtót. 67-es rendszerhiba ''Munkacsoport nem érhető el. A munkacsoport kiszolgálóinak listája nem érhető el.''

Közben megfrissítettem a router fw-jét R1.00-ról R1.08-ra. A helyzet nem változott.
Lassan megőrülök, főleg ebben a rohadt melegben!

\m/

(#2329) Lortech válasza marcee (#2328) üzenetére


Lortech
addikt

Router itt nem játszik, mert csak switchként működik belső hálón. Priviben folytassuk szerintem, mert itt körülményes, vagy esetleg vegyél fel msn-re.

Thank you to god for making me an atheist

(#2330) marcee válasza Lortech (#2329) üzenetére


marcee
addikt

Találtam egy (remélhetőleg) idevágó ms cikket: [link]
Több gépen is engedélyezni kellett a ''NetBIOS-t a TCP\IP felett'' illetve az egyiken valami hackelt windows xp van, amin a számítógép tallózó szolgáltatást sem sikerült elindítani, mert ki van irtva belőle valami függő szolgáltatás. Ezt a gépet most lehúztam a hálóról. A többit most nem tudtam újraindítani (nem is kérte mondjuk), de egyelőre nem változott a helyzet.
Ha nem találok más megoldást, akkor kihasználom az msn-es illetve privátos felajánlást, köszi! :R

\m/

(#2331) CactuS válasza marcee (#2330) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Első körben megpróbálnám amúgy azt,hogy tűzfalak nélkül megy e a dolog,mert ha megy,akkor máris megvan a hiba oka,ha nem,akkor még mindig vissza lehet kapcsolni őket. ( 5 perce csináltam meg itthon is, hasonló tünetekkel,2 gép látta egymást,de nem volt jogosultság,hiba oka az 1ik gépen lévő tűzfal volt,amit azóta már sikerült beconfigolni normálisan)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2332) tototos


tototos
őstag

Hello!

Olyan gondom lenne hogy felraktam a szerver gépemre a Windows Fundamentals for Legacy Pcs oprendszert. Megosztok vele mappát és az asztali gépen megakarom nézni ennek a mappának a tartalmát ezt a hibaüzit dobja ki[kép]
[link]
Mit tudok ilyenkor csinálni. Jelszó egyik gépen sincs a bejelentkezett felhasználónál és nem is akarok beállítani.

(#2333) Lortech válasza tototos (#2332) üzenetére


Lortech
addikt

#2327 első pontja, de ezen felül még több probléma lehet.

Thank you to god for making me an atheist

(#2334) rdi válasza marcee (#2328) üzenetére


rdi
veterán

a biztonsági beállításokban is engedélyezve van a vendégfiók?
a hálózati engedélyezéseknél: megosztás és biztonsági modell;
felhasználói jogoknál elérés mindenki elérheti és a ''számítógép hálózati elérésenek megtagadása ''
beállítások?
Persze csak ha a tűzfalbeállításokon túl vagy, mert belső portokat is lehet ám tiltani :))

Fej! Tor! Potroh!

(#2335) tozo86


tozo86
tag

sziasztok!
A linksys topicban már feltettem a kérdést, de hátha ezt többen nézik. Előre is bocsi ezért.
Szóval vettem egy Linksys routert (WRT54GL). Beállítottam hogy ossza meg az ADSL netet az asztali gép és a notebook között. Asztali UTP kábel, laptop wireless. Tökéletesen működött 1 napig!
Azóta nem hajlandó a router csatlakozni a modemen keresztül az internetre. Ha kihúzom a modem kábelét a routerből és csak simán gépen keresztül csatlakozom, úgy megy! Már próbáltam mindenfélét.. telepítő cd segítségével újra beállítani, modem restart, router restart.. semmi sem segített.
Tudna nekem valaki segíteni? nagyon hálás lennék..
köszönöm előre is!

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#2336) rdi válasza tozo86 (#2335) üzenetére


rdi
veterán

Nézd meg, hogy a routered csatlakozik-e a netre, az asztali géped segítségével. Pingrelni a routerről is lehet. Ha van ping kifelé, akkor nézd meg, hogy a biztonsági beállítások milyenek, esetleg kapcsolj ki mindent.

Jól van-e beállítva a pppoe, jelszó stb. Van -e automata csatlakozás beállítva szakadás esetére.
Persze bekakilhatott a router is. Ha nem tudod máshol kipróbálni, akkor a boltban kellene.
Biztos lehet még más is, majd a többiek.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2337) marcee válasza CactuS (#2331) üzenetére


marcee
addikt

Köszi a segítésget. Tényleg volt gond a win2k-s gépekre telepített kerio tűzfalakkal, de az alap hibát a meghackelt windows xp okozta azzal, hogy nem futott (és el sem lehetett indítani rajta) a számítógép tallózó szolgáltatás. Amint azt a gépet kivettem a munkacsoportból és újraindítottam a többit, mindjárt működött minden faszán! 2x fél napom ment rá ebben a dögletes hőségben, de a lényeg, hogy már rendben van minden.

\m/

(#2338) pr0bi


pr0bi
senior tag

Lenne 1-2 kérdésem , már annyira belekavarodtam a dolgokba hogy azt se tudom mi hogy van. Szóval :
1. ha router dhcp-vel osztom ki ip címeket akkor a hálozaton lévö hálózati nyomtatónak is az ad ip-t, vagy ott már ha beállítottam neki egyet a konfig felületén keresztül azon fognak menni a dolgok ? ( szintugy gépeknél is mi van ha dhcp megy közben meg már gépeknek statikusan megadtam egy címet? )
2. nyomtato ip-nek muszáj ugyanazon cimtartományban lenni mint a többi gépnek a nyomtatás végett ? (pl 192.168.2.x -en vannak a munkaállomások és a nyomtato meg 192.168.0.x)

(#2339) rdi válasza pr0bi (#2338) üzenetére


rdi
veterán

az elsőre a válasz szerintem a fix ip, tehát nem dhcp-ével osztja ki a címet a router. Persze, ha a nyomtató tudja fogadni a dinamikus ip-ét akkor biztosan működik.
A másodikra csak gyanítom, hogy jó, ha egy címtartományban van a gépekkel, de nem feltétel.

Fej! Tor! Potroh!

(#2340) Lortech válasza pr0bi (#2338) üzenetére


Lortech
addikt

1,DHCP csak akkor van hatással a kliensekre, ha ők maguk kérik a címet, nincs rájukerőltetve. Ha beállítottál a klienseknek illetve a nyomtatónak címet, akkor a DHCP nem csinál semmit.
2, Routeolás nélkül el kell hogy érjék egymást a gépek, mivel a router lan portjain nincs routing (kieg: egymás között). Tehát egy tartományban kell legyenek a gépek, de ez nem egyenlő azzal, hogy nem lehet 192.168.0.x a nyomtató, csak akkor 255.255.0.0 legyen a netmaszk minden kliensen és a nyomtatón is.


[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#2341) user12 válasza pr0bi (#2338) üzenetére


user12
őstag

Akkor én még hozzátennék annyit, hogy nem muszály egy hálózaton lenni a gépeknek és a nyomtató(k)nak.
Pl gépek: 192.168.2.xxx , nyomtató: 192.168.100.xxx
Így is látják egymást, csak így nem lehet a nyomtató nevével hivatkozni rá, csakis az ip-vel. Természetesen a két hálózat között összeköttetésnek és átjárónak kell lennie.
Tutira mondom, hogy működik, a héten csináltam egy ilyet (először :D )

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#2342) Lortech válasza user12 (#2341) üzenetére


Lortech
addikt

Ezt írtam én is, ha megnézed, de az első kérdésből kitalálható, hogy router lan portjain vannak összekötve a gépek, azaz gateway kilőve, ezért egy tartományban kell legyenek. Természetesen működik ahogy leírtad, nem az a lényeg, hogy milyen tartományban vannak, hanem hogy valamilyen módon elérjék egymást.

Thank you to god for making me an atheist

(#2343) user12 válasza Lortech (#2342) üzenetére


user12
őstag

Ennyiféle megoldás közül az egyik majdcsak sikerül :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#2344) erdoke


erdoke
titán

Van egy vezetékes Linksys ADSL routerem, ami teljesen jól működik, minden LAN portjáról tudok netezni. Az egyik ilyen portra viszont egy NetGear WiFi routert dugtam, aztán arra egy laptopot. Ez utóbbival nem tudok kijutni a netre, pedig a WiFi routernek adtam fix IP-t is, és beállítiottam, hogy nem kell tárcsáznia. Mit kellene még beállítani? (pingelni se tudok semmit)

A legjobb aláírás a héten

(#2345) Lortech válasza erdoke (#2344) üzenetére


Lortech
addikt

És a wifi router felől melyik portján kötötted össze őket? A két router egy-egy LAN portján kösd össze, a wifi routeren a dhcp-t kapcsold ki, ip mindegy, mert switch/ap lesz a wifiből.

Thank you to god for making me an atheist

(#2346) erdoke válasza Lortech (#2345) üzenetére


erdoke
titán

LAN portba dugjam a ''hátsó'' routerben is? Nem értem, miért, de megpróbálom.

Szerk: Aha, így egyből működik. Port forward, egyebek nem kellenek? Gondolom, a WiFi is fog működni. :F

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#2347) Rommel6600 válasza erdoke (#2346) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nem kell semmi, annyi van hogy a második routert lefokoztad swich-nek.

(#2348) Lortech válasza erdoke (#2346) üzenetére


Lortech
addikt

Dughatod a wifi wan portjába is, ha a két router között is routolni akarsz, de ez lassabb, és több beállítás szükséges.

Ekkor a wifi routeren vagy statikus ip kell, és átjárónak és dns-nek meg kell adni a vezetékes wifi ip-jét, vagy akár DHCP-n is kaphatja a vezetékestől az ip infókat. Ha a routerek látják egymást, akkor jöhet a többi. Ha netről akarsz elérni wifi-n lévő szolgáltatást, akkor dupla port forward, stb.

szerk: Ha a lan-os megoldást választottad, akkor nincs igazából teendő, úgy kell elképzelni, mint egy switchcset, növelted a portok számát + wifi elérés, ahogy Rommel6600 mondja.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#2349) erdoke válasza erdoke (#2346) üzenetére


erdoke
titán

Köszönöm a segítséget, de így adódik újabb gond. Az eredeti címen (szokványos router cím, 192.198.1.1) így a vezetékes Linksys látszik. Milyen címen tudom most elérni a Netgear admin felületét? Vagy azt előtte állítgassam be valami másra? Talán megtalálom, hol kell...

A legjobb aláírás a héten

(#2350) erdoke válasza Rommel6600 (#2347) üzenetére


erdoke
titán

Ez OK, de switch módban nem is lehet állítgatni (pl. WEP jelszót, ilyesmit)? Ill. a WiFi része ilyenkor működik?

Lortech, az az érdekes, hogy adtam neki fix IP-t, a DNS és gateway pedig az első router IP-je volt, mégse ment. A Linksys pedig látta a NetGeart a DHCP kliensek között, sőt az arra dugott laptopot is.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.