Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) Lortech válasza bambano (#2447) üzenetére


Lortech
addikt

Nem találom a linkeken, hogy ''a'' windowst (mindegyiket) nagyjából 14 perc alatt feltörik.
Vagy tényleg nem érted, mi volt a problémám az általad leírtakkal? Nem hiszem.

Azt haverok sniffelték a neten, hogyha felraktál egy windowst, több ip címmel is kapcsolatot akar teremteni. Ezt most kivételesen hagy ne bizonyítsam.
Ez mit bizonyít? Ha igaz, ha nem. Nem kell bizonyítanod természetesen.


Igen, tudok valakiről, aki ellen eljárás indult, konkrétan azért, mert nem lehetett kideríteni, hogy mit tárolnak a passport rendszerek. Ez a valaki konkrétan a Microsoft volt, egy diák pert nyert ellenük.

Ez hogy jött ide? Sehogy.

Minden ''válaszod'' egy nagy semmi.

Thank you to god for making me an atheist

(#2452) bambano válasza Lortech (#2451) üzenetére


bambano
titán

Az állítás az volt, hogy egyre veszélyesebb nem legális windowst használni, tehát az eredeti kérdezőnek azt javasoltam, hogy azt a windowst rakja fel, amelyik legálisan megvan neki.

De belátom, offtopic vagyok, úgyhogy befejezem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2453) Lortech válasza bambano (#2452) üzenetére


Lortech
addikt

Ezzel nem is volt semmi problémám, amivel volt, arra rákérdeztem, csak válaszok nincsenek.
szerk: kaptam privit.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#2454) bambano válasza Lortech (#2453) üzenetére


bambano
titán

Nem volt olyan állítás, hogy mindegyik windowst feltörik. Olyan állítás volt, hogy patcheletlen windowst törnek fel, erre pedig van három link válasznak.

Tehát válaszok voltak, a többi ment magánba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2455) erdoke válasza Lortech (#2445) üzenetére


erdoke
titán

Megszoktam már, előbb-utóbb minden növekvő cég eljut erre a szintre. Amire haználom a céges laptopot, arra jó így is, nagyon kevés kivétellel. A kivételek kezelése pedig nem kerül több energiába, mint az admin jogú felhasználóm tisztán tartása. :)
Jelenleg még az elején vagyok, ilyenkor arányosan sokkal több az említett kivétel, de hamar egyenesbe kerül a Power Userem is. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#2456) erdoke válasza shev7 (#2446) üzenetére


erdoke
titán

Fix IP-re rákérdezhetek, de előbb ki kell zárnom, hogy nálam van a hiba. Hétfőn majd írok a rendszergizdának egy emilt, úgyis van más kérdésem is.

A legjobb aláírás a héten

(#2457) erdoke válasza bambano (#2449) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem nem történne semmi azon kívül, hogy nem menne a net. Egyébként se állt szándékomban úgy tesztelgetni, hogy ne egyeztetnék előtte az ISP-vel a lehetőségekről és a tartományról.

A legjobb aláírás a héten

(#2458) bambano válasza erdoke (#2457) üzenetére


bambano
titán

Jaja, nálad meg még valakinél, akinek legálisan az lenne a címe. És ez utóbbi a helytelen szerintem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2459) erdoke válasza bambano (#2458) üzenetére


erdoke
titán

Annak az esélye, hogy hasra ütve olyan IP-t válasszak ki, ami az adott időszakban ugyanannál az ISP-nél már ki van osztva, elég kicsi. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#2460) rdi válasza erdoke (#2459) üzenetére


rdi
veterán

az attól függ, hogy hány ip közül osztják :))

Fej! Tor! Potroh!

(#2461) bambano válasza erdoke (#2459) üzenetére


bambano
titán

Nem értek egyet. De nem biztos, hogy belefér a topicba a bizonyítás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2462) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Sziasztok

Valami routert-t keresek amivel meg tudom 2 gép közt osztani a netet és könnyen konfigurálható,(pl.: torrent aktív mód stb.. ) Legjobb lenne ha innen:[link] tudna valaki ajánlani 10-12 ezer Ft-íg.
Előre is köszi a segítséget.

(#2463) erdoke válasza Vincsó (#2462) üzenetére


erdoke
titán

1. számú javaslat: LINKSYS BEFSR41 (12.181 Ft)
2. számú javaslat: D-LINK DI-604 (8.568 Ft)

Nem biztos, hogy megér a Linksys plusz 3500 Ft-ot, de ha belefér a keretbe, én azt venném. Általában nem melegszik annyira, és valamivel jobban konfigurálható. A D-Linknek csak a WiFi párját ismerem, de biztosan megegyezik a lényeg, a Linksysből pont van is egy ilyenem. Edimaxot nem vennék, a másik 8 ezres D-Linket nem ismerem, a többi meg drága.

A legjobb aláírás a héten

(#2464) rdi válasza erdoke (#2463) üzenetére


rdi
veterán

én meg mindig a gigabytokat szok mondani :)

Fej! Tor! Potroh!

(#2465) erdoke válasza rdi (#2464) üzenetére


erdoke
titán

Azokat egyrészt nem ismerem, másrészt nem szerepelnek a linkelt listán. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#2466) Vincsó válasza erdoke (#2463) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Köszi a segítséget :)
Szóval akkor ugye van két gép kettő hálókártyával meg egy modem és valamelyik a két router közül, lesz még valamire szükségem kábelen kívül :F (Igencsak nem érdekel ez a téma és nem is értek hozzá de musz lesz :D )

(#2467) erdoke válasza Vincsó (#2466) üzenetére


erdoke
titán

Kell egy kábel a modem és a router közé (érdemes egy tartalék LAN kábelt rendszeresíteni), illetve minden géphez egy kábel. Szükség lesz a netszolgáltatódhoz a felhasználói nevedre és jelszódra, hogy a routerben be tudd állítani. A router leírásában megtalálod a konfigurációs felszín címét (általában 192.168.1.1) és a hozzáférési információt. Kb. ennyi.

A legjobb aláírás a héten

(#2468) Vincsó válasza erdoke (#2467) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Köszi a segítséget, bár ha megvan a cucc akkor biztos lesz kérdésem :DDD

(#2469) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

sziasztok! azt meg lehet tudni h adsl netnél milyen messze vagy melyik telefonközponthoz vagyok bekapcsolva?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2470) erdoke válasza Lortech (#2442) üzenetére


erdoke
titán

Ma délután remote beletette az IT a registry-mbe ezt a bejegyzést, de nem segített. :(
Holnap megkérdezem az ISP-t, hátha találkoztak már ilyesmivel, vagy több szem többet lát alapon van valami épkézláb ötletük.

A tűzfalat továbbra se tartom a gond valószínű okozójának, mert ugyanazok a beállítások vannak a többi kapcsolatra is, és azok működnek.

A legjobb aláírás a héten

(#2471) erdoke válasza Speeedfire (#2469) üzenetére


erdoke
titán

Ha van ismerősöd a Trékomnál, akkor meg lehet tudni.

A legjobb aláírás a héten

(#2472) Speeedfire válasza erdoke (#2471) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

ok! köszi! sajnos nincs ismerősöm!

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2473) rdi válasza Speeedfire (#2469) üzenetére


rdi
veterán

ha azt fogod kérdezni, hogy nálad megy -e mondjuk 8 Mbites adsl, akkor megmpondják, hogy mit lehet elérni, és kapsz infókat a hálózatról.

Fej! Tor! Potroh!

(#2474) gjess


gjess
csendes tag

Szia Vincsó,

Ha még nem vetted meg a routert, akkor szerintem D-Linkből érdemesebb a dir-100-at venni.
Újabb kiadás =>többet tud , valszeg tovább lesz hozzá fw frissítés, árban annyi mint a di-604. Ha rákeresel a depo.hu-n vagy az árgép.hu-n, akkor lesz olyan bolt, ahol jóval 8000 alatt van az ára.
Ezzel nem azt mondom, hogy a di-604 nem jó, csak már kicsit öregecske, és ha jól tudom, akkor már nem is gyártják.



[Szerkesztve]

(#2475) .kuli.


.kuli.
csendes tag

Sziasztok,

Olyan problémán lenne, hogy vettem egy új WLAN routert (Edimax BR 620WG). Ez még ugyan önmagában nem lenne baj legtöbb dolog működik is: helyi háló, internet, MSN megy kivállóan rajta. Ami gond, hogy az Outlook nem hajlandó e-mailt küldeni rajta. Az e-mailek fogadása megy, de kimenű üzeneteket nem tud küldeni.

A beállítások kapcsolatokál már mindent próbáltam, helyi háló és a használja az Explorer kapcsolatát is.

Minden megoldást, ötletet köszönettel fogadok.

(#2476) rdi válasza .kuli. (#2475) üzenetére


rdi
veterán

Tűzfal beállítások a számítógépeden. Engedd ki az outlookot. 25 port ha jól emlékszem.
Esetleg lehet, hogy rossz az smtp beállításod.

vagy 1025 port :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2477) .kuli. válasza rdi (#2476) üzenetére


.kuli.
csendes tag

Namost az a helyzet, hogy az smtp beállításnak jónak kell lennie. Otthon működik ezzel UPC kapcsolattal, saját routerrel.

Az irodában, az új Edimax routerrel nem működik. Most próbáltam ki, sem WLAN, sem LAN módban problémája van a kimenű üzenetek kiszolgálójával. A router beállításainál nincs bekapcsolva a tűzfal, az XP-nél pedig most kapcsolatm ki, de így sem jó.

Az esetleg nem lehet baj, hogy itt t-online ADSL net van? Nem lehet, hogy ő nem engedi ki?

(#2478) .kuli. válasza .kuli. (#2477) üzenetére


.kuli.
csendes tag

Meg is válaszolnám az általam feltett kérdést :D

Tehát az a lényeg, hogy a T-mobile-nál az smtp tiltást, illetve feloldást külön engedélyeztetni kell. Mindez megtehető az online felhasználói felületen.

Így már megy a mailküldés is!

(#2479) marcee


marcee
addikt

Újra akadt egy kisebb problémám a 3db win xp-s + 3db win2k-s gépes hálózatban a fájl és nyomtató megosztásokkal. A win2k-s gépek egymástól a megosztottás tallózásához minden újraindítás után egyszer felhasználói nevet és jelszót kérnek (a win xp-sektől nem), de bármit elfogadnak, kivéve az üresen hagyott mezőket. Ezeken a gépeken a házirendben engedélyeztem a ''A számítógép elérése a hálózatról''-t és a ''Számítógép- és felhasználói fiókok megbízhatóságának engedélyezése''-t ''Mindenki''-re!
Csak annyiból problémás a dolog, mert az egyik win2k-s gép a nyomtatószerver és amíg nem lépnek be rá a másik két win2k-s gépről, addig nyomtatni sem tudnak.

\m/

(#2480) rdi válasza .kuli. (#2478) üzenetére


rdi
veterán

hehehe ott van a honlapjukon :)

marcee tedd át a nyomtatót valamelyik xp-és gépre :D

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#2481) b4zs12


b4zs12
csendes tag

Hali!

Tudna valaki nekem segítni netmegosztásban? A problémám annyi, hogy HSDPA-s netet akarok megosztani,(amit a vodafone szolgaltat) és semmi infot nem talok rola.
Valmi jótanács esetleg?
Előre is köszi!

(#2482) Vincsó válasza gjess (#2474) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Ok Köszi :) Kicsit utánolvasok és megfontolom. Úgyis csak jövő héten veszem meg.

(#2483) Lortech válasza b4zs12 (#2481) üzenetére


Lortech
addikt

Nem különbözik bármilyen más netosztástól.

Thank you to god for making me an atheist

(#2484) jerry311 válasza shev7 (#2429) üzenetére


jerry311
nagyúr

Cisco VPN klienssel ez nem feltétlenül gond. Be kell kapcsolni a NAT-Traversal-t és akkor jó.
Akkor szépen UDP-be csomagolja az IPSec packeteket és megy NAT-on keresztül is.

(#2485) jerry311 válasza erdoke (#2427) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kliens log-ja mit mond?

(#2486) Neoka


Neoka
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy jó routert?

szempotok:
~10 e Ft körül legyen
- legyen benne Wifi
- jó legyen
- könnyen lehessen beállítani
- ja és chello 10 Mbites netet oszatnék meg rajta

én az asus 520gc 54Mbitesen gondolkozom. Ez mennyire jó?

A wifit ezeken szoftveresen vagy hárdveresen lehet ki be kapcsolni? pl ha az asztali ki van kapcsolva és notirol (wifin) akarok netezni akkor elég a kábelmodemet bekapcsolni?

(#2487) kapcs-ford válasza Neoka (#2486) üzenetére


kapcs-ford
őstag

fon.com


[link]

Aláírás

(#2488) Neoka válasza kapcs-ford (#2487) üzenetére


Neoka
aktív tag

Sziasztok!

Kellene egy kis help.

UPC-s kábelmodem, onnan Asus 520gc majd kábelen gép.

Hogyan tudnám elérni, hogy routeren menjen a net?
A mac cím rágisztrációs oldalt sem érem el.
vírusírtó, szoft. tűzfal kiakpcsolva)

(ha végre menne a lan, utána jönne a wifi, apró lépésekkel halandék)






[Szerkesztve]

(#2489) Neoka válasza Neoka (#2488) üzenetére


Neoka
aktív tag

a net már megy, most jön a wifi.

(#2490) balees


balees
tag

Hello!

A segítségeteket kérem: internetmegosztás routerrel (örökzöld téma :))
Most kötötték be (PR telecom), vettem egy edimax BR-6104K-t. A kábelmodemen egy gép külön bekötve működik az internet. A routert is beüzemeltem, helyi háló a két gép között van (mindkettőn XP_SP2). Ha a routeren keresztül akarom őket bekötni nem megy. A router beállító oldala működik, a quick setupot megcsináltam Cable modem-es módon. Klónoztam a MAC címet is. IP cím és DNS cím automatikus kérése be van kapcsolva.
Próbáltam mindent. Megadtam azokat az IP címeket amiket akkor kapok ha csak simán, router nélkül használom a gépet. Nem értem hogy most fix IP vagy dinamikus IP kellene?

Valaki prof segítsen!

(#2491) Lortech válasza balees (#2490) üzenetére


Lortech
addikt

Dinamikus ip van. Biztos, hogy a jó MAC címet klónoztad? Kézzel is beírhatod, az a biztos.

Thank you to god for making me an atheist

(#2492) balees válasza Lortech (#2491) üzenetére


balees
tag

Melyik gép IP címét kell klónozni? Próbáltam már mindkettőt.
Most kaptam egy tippet hogy ne a WAN portba kössem a kábelmodemből kijövő UTP-t, hanem a 4 közül az egyikbe. Így az egyik gépen van net a másikon nincs.

(#2493) Lortech válasza balees (#2492) üzenetére


Lortech
addikt

Az nem jó tipp volt, mert kizárólag a WAN-ba dughatod, ha routerrel akarod megosztani a netet. NEm ip címet klónozol, hanem MAC addresst. Annak a gépnek a címe kell, amelyikre a net eredetileg be lett kötve.

Thank you to god for making me an atheist

(#2494) balees válasza Lortech (#2493) üzenetére


balees
tag

Elirtam, MAC-et akartam... Bekötéskor nem volt meghatározva hogy milyen MAC címet használhatok. A két gép külön szépen megy.

(#2495) Lortech válasza balees (#2494) üzenetére


Lortech
addikt

Bekötéskor bediktálja a szerelő a hálókártyád MAC címét, amire rá lett dugva a modem, ezt regisztrálják a központban, és ez alapján kapod majd az ip-t. Ezt a MAC címet kell a routerbe is beírni, így a router úgy néz ki a szolgáltató szemszögéből, mintha az eredeti hálókártya lenne, és megkapja a DHCP-től a szükséges címeket.
Ha mindent jól dugtál össze, de nem kap ip-t a router, akkor igen valószínű, hogy ez a gond.

Thank you to god for making me an atheist

(#2496) balees válasza Lortech (#2495) üzenetére


balees
tag

Ezt értem, gondoltam hogy így működik. Csakhogy ilyen MAC regisztrálás bekötéskor nem történt. A két gépen külön külön megy a net, pedig más a MAC-jük.

(#2497) metaldog


metaldog
aktív tag

Hi nekem van egy kis gondom hogy pár oldal nem jön be pl: opensubtitle.org sem azt írja ki hogy az oldal nem található lehet túlterhelt az oldal vagy a tűzfal nincs beállítva jól, nemtudom mi lehet a gond mert amikor telepítettem a rendszer akkor még bejöttek azok az oldalak amik most nem. pl: kalapacs.net, ossian.hu meg ilyenek be sem jönnek peig a tűzfalban is engedélyezve van minden szerintem kaspersky tűzfalam van.

(#2498) balees válasza metaldog (#2497) üzenetére


balees
tag

Elsőként azt javasolnám lőjj ki minden tűzfalat! :P

(#2499) Magnat válasza metaldog (#2497) üzenetére


Magnat
veterán

Milyen neted van, routeren át nyomod?
Mert ha igen és a gépeden a tcp/ip-nél automata beálításokat használsz, akkor lehet, h dns probléma ... esetleg van másik gép otthon? Arról mennek a kérdéses lapok?

[Szerkesztve]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#2500) rdi válasza balees (#2496) üzenetére


rdi
veterán

tedd fel valanelyik gépet, ipconfiggal nézd meg a mac adresst,
ezt írd be utána a routeredbe.

Fej! Tor! Potroh!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.