Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) rdi válasza Treb (#2399) üzenetére


rdi
veterán

Nem így van. Ez a megosztó géped oprendszerétől, illetve a telepített programoktól függ, pl. szerverként nagyon hathatósan lehet szűrni a forgalmat .
vírusra is.

Fej! Tor! Potroh!

(#2402) jerry311 válasza Treb (#2399) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kb igen. Mivel az első gép egy windows, ami ugye nem a biztonságról híres, onnan könnyen tovább lehet jutni a második gépre...

(#2403) Lortech válasza Treb (#2399) üzenetére


Lortech
addikt

Mit értesz ezalatt, hogy ''mintha ott se lenne''? Azt állítottam, hogy biztonsági szempontból ugyanott vagy a belső gép szemszögéből, akár különálló routerrel, akár egy másik PC-vel osztottad meg a netet.

Thank you to god for making me an atheist

(#2404) jerry311 válasza erdoke (#2400) üzenetére


jerry311
nagyúr

MSS/MTU? NAT? Latency (ping)?
VPN nem szereit a kis MSS/MTU-t, meg a nagy pinget sem.

(#2405) Treb válasza Lortech (#2403) üzenetére


Treb
tag

Igy már értem bocs csak nem teljesen értetem ahogy fogalmaztál!! :R :R

(#2406) Treb válasza jerry311 (#2402) üzenetére


Treb
tag

Mlyen oprendszer lenne a megfelelö szerver és szürési feladatok ellátására? :B

(#2407) Treb válasza jerry311 (#2402) üzenetére


Treb
tag

Milyen oprendszer lenne a megfelelö szerver és szürési feladatok ellátására? :B

(#2408) Treb válasza rdi (#2401) üzenetére


Treb
tag

Pontosan szerverként akarom üzemeltetni a megosztogépet és mögé többen csatlakoznánk szvicsen keresztül!!
Ebböl a szempontbol szerintem h lenne a legmegfelelöbb kivitelezés?
:R :R

(#2409) jerry311 válasza Treb (#2407) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, hogy az szerver lenne, nem az egyik munkaállomás... Így már más.
ebben az esetben egy Windows ISA szerver is jó lehet, azonban általában linuxot szoktak ajánlani, mert olcsóbb és kevésbé erőforrásigányes. :))
Én viszont szerverekben nem vagyok otthon :( csak Cisco eszközökben :DDD

(#2410) Treb válasza jerry311 (#2409) üzenetére


Treb
tag

Értem!!
Azért kösz!! :R :R

(#2411) bambano válasza Treb (#2406) üzenetére


bambano
titán

Amit ismersz vagy amihez könnyen tudsz helyi személyes segítséget szerezni.

Egyébként debian linux.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2412) jerry311 válasza bambano (#2411) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ott a pont.
Pl először abszolút kezdőként debiannal akartam NAS-t készíteni itthonra... Windows lett belőle. :(

(#2413) Treb válasza jerry311 (#2412) üzenetére


Treb
tag

Az abszolút kezdőségben én is ott vagyok! :B
Sorry ha néha hülyeséget kérdezek :B
Xp vagy 2003 server esetleg vista?

(#2414) erdoke válasza jerry311 (#2404) üzenetére


erdoke
titán

Hmm, hálózatok terén nem vagyok valami nagy guru, úgyhogy először pontosítom a sejtéseimet a rövidítéseiddel kapcsolatban. Persze pinget majd nézek (címeket adhatsz hozzá, mármint egy hazait és egy külföldit), illetve a NAT-tal kapcsolatban lövésem sincs, XP SP2 tűzfala nézegeti a kapcsolatot, onnantól kifelé meg a T-Mobile. Mindent automatikusan kap az ISP-től a gép.

A legjobb aláírás a héten

(#2415) erdoke válasza erdoke (#2414) üzenetére


erdoke
titán

Pingek:
index.hu: Min 80 ms, Max. 202 ms, Avg 121 ms
en.wikipedia.org: Min 237, Max 287, Avg 249 ms

A céges szerver nem válaszol pingre VPN nélkül, azzal meg ugye meghal...

A legjobb aláírás a héten

(#2416) rdi válasza Treb (#2408) üzenetére


rdi
veterán

win 2003 szerver ? ;] ;] :U :U :U :U

Fej! Tor! Potroh!

(#2417) Treb válasza rdi (#2416) üzenetére


Treb
tag

Ezt nem értem!! :B :B

(#2418) erdoke válasza erdoke (#2415) üzenetére


erdoke
titán

Ezek nem túl jók (ADSL-en az index.hu átlag 14 ms), de annyira horrornak se tűnnek. :F

A legjobb aláírás a héten

(#2419) bambano válasza Treb (#2413) üzenetére


bambano
titán

Melyiket vetted meg legálisan?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2420) Speeedfire válasza Speeedfire (#2392) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

nem tud valaki segíteni???
[link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2421) Treb válasza bambano (#2419) üzenetére


Treb
tag

Szerintem te is el tod képzelni!!
Amugy ennek van jelentösége?

(#2422) bambano válasza Treb (#2421) üzenetére


bambano
titán

Persze. Azt rakd fel, amelyik megvan legálisan, minthogy egyre nehezebb biztonsági javításokat, egyebeket keríteni a lopott sw-re. Ez csak a praktikus oldala, a nem praktikus oldala meg a jogi probléma. Meg azt érdemes még tudni, hogy ha nincs frissítve a windows és közvetlenül ki van rakva a netre, akkor nagyjából 14 perc alatt törik fel.

A windowsok elég komoly mennyiségű adatot tolnak ki a microsoft szervereire, ha nincs rendesen konfigurált tűzfal, akkor én nem játszanék fekete szoftverrel.

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2423) Lortech válasza bambano (#2422) üzenetére


Lortech
addikt

Ilyen súlyos állítások mellett azért lehetnél már kicsit korrektebb, mégha windowsról is van szó. :F
Milyen Windows? Mihez képest nincs frissítve? Mi az, högy feltörik? Tudom, mire gondolsz, de általánosságban nagyon nem igaz, amit írsz. De én kirakok neked ''egy'' ''frissítés nélküli'' ''windowst'' szivesen a netre, ha feltöröd (vagy feltörődik) nagyjából 14 óra (nem perc) alatt, akkor leborulok előtted (minden szükséges adatot is megadok).

Elég komoly mennyiségű adatot tolnak ki? Hogy ez igaz-e, az most lényegtelen, de ettől függetlenül csak statisztikai célokra használhatnak fel bármilyen adatot, és nem köthetik konkrét személyekhez. Vagy te tudsz bárkiről, aki ellen eljárás indult volna, mert adott esetben nem ment át a WGA-n? Mert azonkívül, hogy megtudták MS-nél, hogy kisjóska milyen zenét hallgat a windows media playerben, súlyosabb problémáról nem hallottam (de ez is a múlté már).
Tűzfallal mit érsz, ha az a cél, hogy kimenjen az adat, hogy frissüljön a rendszer? Mert ha beszabályzod, akkor nincs frissítés, akkor?

Thank you to god for making me an atheist

(#2424) jerry311 válasza erdoke (#2415) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem rossz ez, bőven benne van az elfogadható kategóriában.
Ne a céges szervert pingesd, hanem azt az IP-t amire a VPN kapcsolódik.

Milyen tartományból kapod az IP-t GPRS-en?
Otthon közvetlenül az ADSL modemre csatlakozol vagy router mögül VPNezel?
Milyen VPN kliens?

(#2425) Treb


Treb
tag

2413-ra valami? :B

(#2426) user12 válasza Treb (#2425) üzenetére


user12
őstag

Ha van rá lehetőséged - 2000 server

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#2427) erdoke válasza jerry311 (#2424) üzenetére


erdoke
titán

Azt az IP-t pingeltem, amire csatlakoznék, de úgy tűnik, le van rajta tiltva a válasz.

Az IP-m HSDPA-n 10.255.24X.XXX

Itthon ADSL routeren vagyok, akár LAN-on, akár WLAN-on csatlakozok.
Cisco Systems VPN kliens (4.8).

A legjobb aláírás a héten

(#2428) Treb válasza user12 (#2426) üzenetére


Treb
tag

2000?
Miért nem 2003?

(#2429) shev7 válasza erdoke (#2427) üzenetére


shev7
veterán

ugy tudom a vpn-hez aktiv kapcsolat kell. Tehat ha te hsdpa-n keresztul natolt ip-cimet kapsz (a 10.255.x.x az natolt) akkor ez bizony problemat fog okozni a VPN kapcsolatnak...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2430) user12 válasza Treb (#2428) üzenetére


user12
őstag

Véleményem szerint valamivel stabilabb. A 2003-ba már kerültek xp-s elemek is, a 2000 meg még jobban hasonlít az nt4-hez. Na meg kisebb gép is elég neki. :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#2431) Speeedfire válasza Speeedfire (#2420) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

senki sem tud segíteni???
[link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2432) --=Gefi=-- válasza Speeedfire (#2431) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Amiket írtál két dologra enged következtetni. Az egyik, hogy kaptál valamilyen férget, vagy vírust ami véletlenszerűen hazavágja a hálózatkezelésed. Akár az exe fileokra, akár a hibaüzenetre gondolok. A másik, hogy a hálózati kártyád kezdi beadni a kulcsot, és hibázik néha, aminek a következményeként észleled a dolgokat. Próbálj egy csökkentett módban lefuttatni egy NOD-ot, Ad-aware-t, esetleg Spybotot. Ha nem jön helyre, akkor próbáld ki másik hálókártyával, hátha. Végső esetben win reinstall.

Első gondolatom az volt, hogy a modem hibája, de akkor nem lenne olyan problémád, hogy fileokat nem tudsz másolni a hálózaton.

Amit nem értek, hogy ha belső hálózat van, akkor gondolom router is. És ha router van, akkor hogyan kapsz csatlakozásnál hibaüzenetet? Bár lehet hogy csak egy sima switch-ed van, és akkor már érthető a dolog :).

''Your life, your choice...''

(#2433) Speeedfire válasza --=Gefi=-- (#2432) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

próbáltam routerrel is meg anélkül is! közben rájöttem h a modemem egyben router is de sajna nem tudok rá fellépni! /smc 7004vbr router, comtrend ct-5071e modem/!
vírusom, férgem és akármilyen kártevőm nincs! a gépeken friss a win+frissítések! egyik gépen sem 100%-os a net ezért én a gépeket illetve a hálókártyát ki is lőttem! a hálózati másolással meg nem tudom h mi van csak bizonyos filokat nem enged másolni vagy ha nagy a file vagy exe! sőt egyes rarokat sem! ezek fényében gondolkodtam el h vagy a modemmel van baj vagy a modemtől a központig a kábelezéssel, de a telefon megy meg a net is csak néha mintha lefagyna a net! nem teljesen értem ezeket a problémákat! ilyennekkel még nem dolgom, pedig értek a hálózatokhoz!

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2434) --=Gefi=-- válasza Speeedfire (#2433) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Hát így már szerteágazóbb, de lássuk az lehetőségeket, meg az ötleteket:

A net megáll, és csak modemújraindítás után hajlandó megint menni:
- Router nélkül mondtad, hogy próbáltad. Gondolom mindkét gépen külön-külön is. Ha nem, akkor érdemes, hátha tényleg hálókártya sucks.
- SMCben én nem nagyon bízok, meg hiszek, tehát kapásból azt vágnám rá, hogy ezzel van a gond, de az első opcióval ezt ki lehet lőni.
- Okozhatja még rosszul beállított tűzfal is, ha van ilyen a gépeket. Norton internet security tipikusan, de akármelyik más is. Mondjuk ennek meg látszólag ellentmond, hogy a modem újraindításával helyreáll. De a pppoe-t is zavarhatja (mert ha jól tudom a Comptrend modemet dsl-hez adják).

A pár file-t nem lehet másolni témához:
- Az előzőekből ez is a tűzfal gondját veti fel. Valami miatt nem tetszik neki pár file, és nem engedi.
- Ez biztos nem a modem hibája, tehát lehet az SMC nevű csodáé is. Bármit el tudok képzelni ennél a routernél :).

Persze az is lehetséges, hogy egyszerre két külön probléma van. Szar a modem, és emellett a router sem működik úgy, ahogy kéne. Végső megoldásként akár a szolgáltatónak is bejelentheted, egy próbát megér. Lehet hogy elzavarnak azzal, hogy ők teljesen rendben látják, de sose lehet tudni.
Ha végjátszottad ezeket a dolgokat, akkor tekintsd semmisnek a hsz-em, csak hangosan gondolkodok :). Meg láttam, hogy senki sem reagál, szal gondoltam hátha... :)

''Your life, your choice...''

(#2435) rdi válasza --=Gefi=-- (#2434) üzenetére


rdi
veterán

de az is lehet, hogy a fájlmérettel van a baj, az exe-ék meg a nagyobb rarok nem mennek át neki...
Nem lehet, hogy van valami fájlméret maximalizálás a routerben? Vagy az átviteli idő túl hosszú?

Fej! Tor! Potroh!

(#2436) --=Gefi=-- válasza rdi (#2435) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Fileméret korlátozás SMC routerben? Nem hinném. Átviteli idő túl hosszú már inkább lehetséges. Nekem volt egyszer egy ilyen routerem, és lehetetlen volt vele 5-6 megánál nagyobb fileokat letölteni ha meghülyült, mert folyamatosan szakadt. Bár belső hálón én ezt nem észleltem, de attól még lehetséges.

''Your life, your choice...''

(#2437) Speeedfire válasza --=Gefi=-- (#2436) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

mindenkinek köszönöm a segítségét!
külün-külün is próbáltam már de nem volt jó úgy sem! akkor valószínű h a modem a gázos! sima xp sp2-es tűzfalam van. nem sok mindenre jó!
a net megosztás egész idáig jó volt kábelnettel! viszont a file másolás ott is szarakodott. a routerben semmilyen beállítás nincs a másolssal kapcsolatban, ez csak egy smc nem egy cisco.
majd megpróbálom a tűzfalban a másolással kapcsolatban valami beállítást keresni!

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2438) --=Gefi=-- válasza Speeedfire (#2437) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Még egy jótanács akkor: ha a modemet jelented hibára, akkor legyél egyenrangú a másik oldallal. Sokat jelent. Ha még hosszáteszed, hogy routerrel is, anélkül is jelentkezik a probléma, és csak a modem újraindítása oldja meg, akkor venni fogják a fáradtságot, és megnézik. :)

''Your life, your choice...''

(#2439) Speeedfire válasza --=Gefi=-- (#2438) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

köszike :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2440) erdoke válasza shev7 (#2429) üzenetére


erdoke
titán

A HSDPA modem viszont nem tartozik a céges policy-k fennhatósága alá, tehát tudok fix IP-t, DNS-t, stb. beállítani. Szerinted az ISP szervere elfogad fix IP-t? Ha igen a tipped, milyen tartományból próbálkozzak?

A legjobb aláírás a héten

(#2441) Treb válasza user12 (#2430) üzenetére


Treb
tag

OK kösz!! :R :R

(#2442) Lortech válasza erdoke (#2440) üzenetére


Lortech
addikt

Ez nem így működik. Ha a szolgáltatód nem biztosít a szolgáltatáshoz saját internetes ip címet, akkor nem tudsz mit tenni.
Ahhoz, hogy menjen a VPN, az előtted lévő gatewaynek át kellene engedni feléd a VPN/IPSEC forgalmat, de ez a tünetekből látszólag nem adott.
Kipróbálhatod ezt, ha szerencséd van, akkor segíteni fog: [link]
Tehát regedittel a HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\IPsec helyen létre kell hozni egy DWORD (duplaszó) bejegyzést AssumeUDPEncapsulationContextOnSendRule néven, és értéknek 2-t kell adni.

Thank you to god for making me an atheist

(#2443) user12 válasza Treb (#2441) üzenetére


user12
őstag

Remélem segítettem.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#2444) erdoke válasza Lortech (#2442) üzenetére


erdoke
titán

Nem a szerencsén múlik, nincs jogosultságom új DWORD bejegyzést adni a registry-be. :(

A legjobb aláírás a héten

(#2445) Lortech válasza erdoke (#2444) üzenetére


Lortech
addikt

Hogy lehet bírni ezt a korlátozottságot? Első dolgom lett volna felügyeskedni egy admint jogú usert. :D

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#2446) shev7 válasza erdoke (#2444) üzenetére


shev7
veterán

hat szerintem ez nem megoldhato. Nem hiszem, hogy kapnal publikus ip-cimet a szolgaltatodtol, bar egy portforwardra ra lehetne kerdezni, de ahhoz is az kene (asszem), hogy fix ip-cimet kapj a szolgaltatotol, nem tudom mennyire oldhato meg...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2447) bambano válasza Lortech (#2423) üzenetére


bambano
titán

[link]
[link]
[link]

Azt haverok sniffelték a neten, hogyha felraktál egy windowst, több ip címmel is kapcsolatot akar teremteni. Ezt most kivételesen hagy ne bizonyítsam.

Igen, tudok valakiről, aki ellen eljárás indult, konkrétan azért, mert nem lehetett kideríteni, hogy mit tárolnak a passport rendszerek. Ez a valaki konkrétan a Microsoft volt, egy diák pert nyert ellenük.

[link]

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2448) bambano válasza Speeedfire (#2431) üzenetére


bambano
titán

Nekem pl. minden délben megáll az adsl-em. Kb. egy percig nincs forgalom, utána megy tovább. tonlány. De ezt olyan pontosan, hogy a szomszéd templom harangszójával egyszerre van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2449) bambano válasza erdoke (#2440) üzenetére


bambano
titán

Ha beállítassz fix ip-t, akkor a saját magad és egy másik felhasználó internet szolgáltatását is tönkreteszed. Jobb helyeken ilyenért nagyon nagy anyázás van. Jobb helyeken az isp nem enged át olyan ip-t, amit nem ő adott. Úgyhogy ezt szerintem nem kellene tesztelni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2450) bambano válasza shev7 (#2429) üzenetére


bambano
titán

xp alatt cisco vpn klienshez nagyjából semmi sem kell. Nekem vmware-ban futó xp-n dupla natolás után is ment a vpn.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.